Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) F.B.I. válasza totyax (#4700) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ez egy téglaház nincs beton. A kábellel maxon megy minden meg a nem wifis routerrel is (TP-LINK). Nem értem. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4702) F.B.I.


F.B.I.
veterán

A fő gépem kábellel megy a routertől és a laptop wifis de mindkettő xar, 3/3-at nyomnak a mérők. Ha letiltom a wifit akkor is ez marad a helyzet, router resetelés és újraállítás után is fos minden. Megzavaradok. Akkor minek a wifi ha negyedeli a sebességet? :(((

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4703) Atapi válasza F.B.I. (#4697) üzenetére


Atapi
senior tag

valoszinüleg kevés lesz a router. minden routernek van egy áteresztőképessége, amit a router hardvere korlátoz (kb ugy, mint egy rendes szgép esetén is van egy max teljesitmény). régen sokkal kisebb lakossági internet elérések voltak jellemzőek, elég volt azokra méretezni az eszközöket. az ilyen eszközök a mai digi sebességekhez már kevesek. probálj meg minél több szolgáltatást kikapcsolni, ami esetleg feleslegesen terheli a routert (pl tűzfal, stb). ha igy sem sikerül olyan sebességet elérned, amit szeretnél, akkor uj routert kell majd venned.
csak hogy ne érezd egyedül magad a problémával, itt egy oldal, ahol hasonloan sebesség gondok adódtak ugyanezzel a kütyüvel (igaz itt leginkább arrol panaszkodnak, hogy wifi mellett belassul a net):
http://www.dslreports.com/forum/remark,14208132

üdv

(#4704) F.B.I. válasza Atapi (#4703) üzenetére


F.B.I.
veterán

Van egy full alap kábeles TP-LINK-em, azzal flottul megy minden. Ennyire gyenge volna egy 2005-ben tesztgyőztes és ajánlott router?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4705) Atapi válasza F.B.I. (#4704) üzenetére


Atapi
senior tag

abban az időben lehet hogy még teljesen ki tudta elégiteni az igényeket. most rákerestem, Magyarországon ~2005-ben kezdtek elterjedni az 1Mbit feletti internet elérések, a 4Mbit felettiek pedig csak 2006után ( egy NHH jelentés szerint). világviszonylatban fogalmam sincs hogyan alakultak ezek, de szerintem fél-egy évvel lehetünk kb lemaradva a nemzetközi trendektől, ha a nagy telkókat nézzük. igy szerintem 2005ben még nem volt prioritás, hogy az általad emlitett sebességnél többet tudjon egy router.

(#4706) F.B.I. válasza Atapi (#4705) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor becoptam vele. Kösz a tájékoztatást! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4707) totyax válasza F.B.I. (#4706) üzenetére


totyax
aktív tag

A szabványok azért mégis csak szabványok, hogy mennyi ebből a valóságos, azt is írtam. Tehát ne azt a megoldást válaszd hogy sápítozol mert valaki azt mondta jó ez így, hanem próbálgasd végig a tippeket amiket kaptál. A routered különben is azt írja hogy nemhogy a saját sebességét, de elvileg még a szabvány kétszeresét is tudja.

(#4708) Atapi válasza totyax (#4707) üzenetére


Atapi
senior tag

az a marketing sebesség maszlag a wifi részre vonatkozik, nem a natolási képességére. a kettőnek nem feltétlenül van köze egymáshoz, ugyhogy ne is keverjük egybe őket.

(#4709) totyax válasza Atapi (#4708) üzenetére


totyax
aktív tag

Én is írtam azt hogy azt a dupla sebességet kétségesnek érzem, de nem hiszem hogy csupán marketing agyszülemény. Lehet hogy a saját PC kártyái drivereiben megvan hozzá a támogatás. A NAT nem tudom hogy jön ide, neki az a gondja hogy lassú a net, a speedtest-hez se kell NAT szerintem.

(#4710) McLaca válasza totyax (#4709) üzenetére


McLaca
őstag

Úgy értette, hogy annak a routernek ennyit tud a wifi-je a valóságban. A csatlakozási sebessége lehet akár G+ (marketing), ha fizikailag nem képes rajta a procija 3Mb-nél többet átpasszírozni.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4711) Atapi válasza totyax (#4709) üzenetére


Atapi
senior tag

pont a nethez kell a nat. a router feladata, hogy az adatforgalom során a külső és belső cimeket "egyeztesse", és ezt minden csomagnál meg kell csinálnia. ez elég erőforrásigényes, és determinálja az elérhető sávszélességet a wan porton, hogy az eszköz milyen gyorsan és mennyiségben képes ezt a cimforditást elvégezni. persze az is számit, hogy milyen szolgáltatásokat kell a routernek végeznie, mert pl egy tűzfal megvalositása, vagy a wifi is az áteresztőképesség rovására megy (legalábbis ennél az eszköznél).
namost az a sebesség, amit belekevertél ebbe az egészbe, az a router és a wifi kliens között elérhető maximális sebesség a gyártó szerint. alapesetben ennek nem feltétlenül van köze a wan porton átpráselhető maximális sávszélességhez. ebben az esetben van, mert a gyártó egy célprocesszorral oldotta meg a wifi és a routing feladatokat, igy együtt terhelik a hw-t, ami együttes használat (net+wifi) esetén csökkenti az egyes szolgáltatásokra juto erőforrásmennyiséget, igy csökken a wan áteresztőképesség, és a wifi sebessége is.

(#4712) totyax válasza Atapi (#4711) üzenetére


totyax
aktív tag

Ezért is írtam hogy ha pl a tikosítást leveszi, akkor tehermentesítődik a proci, tehát ha gyorsul, akkor lehet látni hogy a proci nem bírja. Amit írtál aztán ahhoz nem tudok hozzászólni.

(#4713) F.B.I. válasza totyax (#4707) üzenetére


F.B.I.
veterán

Apa én már kinőttem a sápitozós korszakomból, ha érdemben nem tudsz segíteni, akkor inkább maradj csendben. Közben kiderítettem: ennyit bír ez a xar 2009-ben. Visszaraktam a kábeles 2008-as évi TP-LINK routert és minden tökéletes lett. A Zyxelt 3 óráig állítgattam...egy fos. :(((

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4714) totyax válasza F.B.I. (#4713) üzenetére


totyax
aktív tag

Szerintem semmit sem próbáltál ki, mert hülye vagy hozzá. Egy modemet kicserélni egy hozzád hasonló is tud :)

(#4715) F.B.I. válasza totyax (#4714) üzenetére


F.B.I.
veterán

A hozzászólásod alapján, igen magasan kvalifikált GYEREK lehetsz! A személyeskedést a fórumon mellőzd, a megszólításokkal együtt, mert nem tudhatod kivel beszélsz.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4716) kukika2


kukika2
csendes tag

ezek szerint egy igazi felnőttel beszélhet... :P

(#4717) F.B.I. válasza kukika2 (#4716) üzenetére


F.B.I.
veterán

Te meg játssz a kukiddal. :)) :U
Ha okos a srác a számom leírva, hívjon fel odaadom neki és próbálgassa, talán jobban bír vele csak hát más xarához senki nem szagol csak messziről.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4718) Nagya21 válasza FNZ (#4685) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nekem is meg egy ismerősőmnek is ugyanezt a pop.hdsnet fogadás hibát jelzi az outlook :W :W :W
Valakinek valami ötlete rá????
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4719) Nagya21 válasza Nagya21 (#4718) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali Mindenki!!
Beszéltem a Digisekkel, ők azt mondják, idézem:
"az outlook program frissítése utáni hibajelenség a mikosoft sara, próbáljuk meg ujratelepíteni az outlookot, vagy más levelező progira áttérni, vagy meg kell várni egy ujjabb outlook frissítést, hátha javítják a problémát. :F :F :F :Y :W :W
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4720) DjPremier


DjPremier
aktív tag

A DIGI az új előfizető kedvéért kihúzza a régi kábelét

:Y

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#4721) kukika2


kukika2
csendes tag

aztarohadt' , tényleg homárság
:DDD :DD :)) :C :Y :O :P

[ Szerkesztve ]

(#4722) Viktor77 válasza DjPremier (#4720) üzenetére


Viktor77
titán

Olvastad a kommenteket is? A többi szolgáltató ugyanezt csinálja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4723) Wallz válasza DjPremier (#4720) üzenetére


Wallz
tag

de durva :( :(

(#4724) Wallz válasza XtNz (#4655) üzenetére


Wallz
tag

Mint a myvip. Szerintem azóta sem müxik rendesen hiába írtam rég. :( :(((

(#4725) Jag válasza DjPremier (#4720) üzenetére


Jag
senior tag

Ez fasság, lejáratás az egész, semmi más...

(#4726) Wallz válasza kukika2 (#4609) üzenetére


Wallz
tag

Én is :(

(#4727) satomee válasza Nagya21 (#4718) üzenetére


satomee
senior tag

Hanyas Outlookot használsz? Nekem 2007-el van ugyanez-és ahogy hallom sok mindenki másnak is. És pl Thunderbirddel tényleg jó.
Nem lehet hogy a legutóbbi nagy Win frissítés tett be valahogy...??? :F

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#4728) DjPremier válasza Jag (#4725) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Csak megosztottam :U

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#4729) McLaca válasza satomee (#4727) üzenetére


McLaca
őstag

A butított outlook expres-szel is ez a helyzet. Tehát olyan programmal, aminek a neve outlook-kal kezdődik, generálja ezt a hibát (nekem és a szomszédnak is, XP-s outlook express, és Vistás Outlook 2007).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4730) FNZ válasza satomee (#4727) üzenetére


FNZ
őstag

lehet, hogy valami frissítésük a mail szerverüket egy kicsinykét elbaszarintotta.

kipróbálom a tunderbugyival, hogy azzal jól müxik e.

(#4731) uspadora válasza McLaca (#4729) üzenetére


uspadora
csendes tag

Én Incredimailt használok és ugyan ezt tapasztalom, néha kapcsolódik néha nem.:)

Szóval ez 100% hogy központi probléma mert kizárt, hogy már ennyien írjuk, hogy ezt tapasztaljuk!

[ Szerkesztve ]

(#4732) McLaca válasza uspadora (#4731) üzenetére


McLaca
őstag

Valaki írta korábban, hogy csak M$ termékekkel van gond, más alternatív progival nem, de ezek szerint tévedett.
Nekem mondjuk percenként ellenőrzi a levelezőm a maileket, tehát csak sikerül neki előbb-utóbb, a szolgáltatói mailcímemet meg sosem használom, hisz' ki tudja, meddig maradok ennél a szolgáltatónál...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4733) jasonka


jasonka
aktív tag

Sziasztok !

SEGÍTSETEK kérlek : hetek óta képtelen vagyok beállítani egy PC-n a Digi-s Internetet...

A közepes hardvererősségű gépben - XP Prof alatt - egy Intel(R) PRO /100 + PCI hálókártya van a második PCI csatlakozóban (azért nem az elsőben, mert akkor az AGP-s videokari ventillátora nem tudná hova nyomni a leszívott meleg levegőt - sőt összeérne a hálóktyával).
A kártya rendesen fel van telepítve, és ADSL-lel kitűnően fut, de Digi-vel sehogy sem.

Legeslegelőször - csigalassúsággal - egy pár másodpercre felment a Net-re, majd lassult-lassult éss megállt. Azóta nem lehet felcsatlakozni vele :
A "helyi hálózat vagy nagy seb. internetkapcsolat : Csatlakoztatva, tűzfal védi" (illetve ha próbálkozom másképp, akkor "Nincs kapcsolat, vagy korlátozott"), a szolgáltatói kapcsolatnál pedig tárcsáz-tárcsáz, aztán semmi : " A távoli számítógép nem válaszol..."
(Nem megy IE--vel, de Firefox-szal sem.)

Tűzfal csak az XP tűzfala van, de ha lekapcsolom, akkor sem változik a helyzet.

Mivel alaplapra integrált hálókártya nincs, próbálkoztam Realtek-kel : ugyanez a helyzet...
Cseréltem oda-vissza drivert is. (Az igaz, hogy a kártya beállításánál van egy regiment angol konfigurációs beálíítás - leírás viszont nincs, hogy mikor mit kéne átállítani...)
Megpróbáltam másik PCI-ban is.
Router nincs - csak sima, egyszerű Digis-kábel jön be a lakásba...
A röhej az, hogy egy harmatgyenge hardveres notebook simán, pillanatok alatt felugrik a Digi-re ugyanott, ugyanezzel a dróttal.

A szolgáltató szerint semmiféle eltérés nincs a hálózati beállításokban az ADSL-hez képest, az IP cím (természetesen) dinamikus, semmilyen különleges hardver nem kell...

Százszor és ezerszer végignéztem - töröltem, újrakezdtem beállítani a hálózati konfigot (természetesen a felh. nevet és jelszót is :D ) semmi...

ADSL-lel igen, Start-os Digi- vel nem...

Lehet, hogy nem elég "erős (gyors) neki a 100-as kártya ?

Mitől lehet ez ?

Segítsetek lécci !

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#4734) Atapi válasza jasonka (#4733) üzenetére


Atapi
senior tag

többeknél volt már olyan gond, hogy rosszul kötötték be a kábel valamelyik végét, és felcserélték az érpárokat. vannak eszközök, amik ezt le tudják kezelni, vannak amelyikek nem. előfordulhat, hogy nálad is ez a probléma, és a notebookod tudja kezelni a helyzetet, a hálokártyád meg nem.
a megoldás, hogy vagy cseszegeted a digiéket, hogy ellenőrizzék a bekötést, vagy megprobálsz az asztali gépedbe is egy olyan kártyát szerezni, ami tudja ezt a fícsört. esetleg ha van hozzá kvalitásod, csinálhatsz egy fordíto toldót, ami visszaforditja neked házon belül az elkefélt kábelt.

(#4735) leslieearth


leslieearth
tag

Sziasztok,
egy olyan kérdésem lenne, hogy használja vki az incredimailt digis neten? csak mert újabban nem szedi le a leveleket, arra hivatkozva, hogy gond van a szerverrel, küldeni viszont küld. A digisek azt mondták, hogy vmi microsoft frissítés vágta tönkre, és az outlookkal se meg a windows maillel se működik, csak a mozilla thunderbirddel. Másnál is van ilyen gond? Van valakinek vmi ötlete? köszi!

(#4736) leslieearth


leslieearth
tag

jólvan, látom feljebb már mások is megosztották ezt a problémát, bocsánat :) szóval akkor másnak is a frissités szöveggel jönnek. nekem még azt is mondták, hogy majd egyszer várható erre is megoldás tőlük....khm...amúgy thunderbirddel működik, gond nélkül

(#4737) brd válasza leslieearth (#4735) üzenetére


brd
nagyúr

Nos, az ugyan lehet, hogy valami windows frissítés az oka, de az biztos, hogy nem mostani, ill. az is, hogy valami változott a serverükön (és nem a jó irányba, mert vagy 6 másik e-mail fiók kerül lekérdezésre különböző szolgáltatóknál a hdsnetessel egyidőben, és csak az utóbbinál van gond néha), mert én kizárólag kézzel frissítgetem a windows-t a saját gépemen, és az utóbbi 1 hónapban nem csináltam ilyet, viszont kb. azóta van nálam is ez a hiba időnként, mióta itt a topicban írta valaki.

The only real valuable thing is intuition.

(#4738) jasonka válasza Atapi (#4734) üzenetére


jasonka
aktív tag

Ez azt jelenti ugye - in Hungarian :D :D :D , hogy vágok egy 6-erű (?) 8-erű (?) kábeldarabot, és a két végére felcserélve - egymásnak fordított sorrendben - teszem fel az érintkező dugókat a crimpelő fogóval ? ( Szerencsére VAN ilyen fogóm... :DD :DD :DD )

Hja kérem ! A Belváros !...

(#4739) jasonka válasza jasonka (#4738) üzenetére


jasonka
aktív tag

(Közben már utánaolvastam :D ) eszerint egy Crossover Patch- kábel kellene...
Jól kapiskálom ? :DDD

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#4740) Snipee válasza jasonka (#4738) üzenetére


Snipee
csendes tag

Szia, igen ha van crimpelőd, akkor csak megfordítod a szálakat! A neten keress rá, melyik szálat mivel kell cserélni! Asszem, a narancs és a zöld kábeleket, de a sorrendre most nem emlékszem.
Nálam bevált a módszer, igaz, nekem csak a routerem nem akart felcsatlakozni, de előferdülhet, hogy egy egy pc sem szereti a fordított kábelt.
Ha szerelés nélkül akarod, akkor egy utp toldó + gyári cross kábel.

No Comment

(#4741) leslieearth válasza brd (#4737) üzenetére


leslieearth
tag

naívan megkérdeztem tőlük, hogy legalább azt tudják, hogy mégis melyik frissítés? vagy meg fogják ezt valaha oldani? mert azt már nem mertem megkérdezni, mi lesz, ha a thunderbirddel sem működik. Amúgy azt mondták, végső esetben webmail, de én mondtam, hogy amit ott írok, sokan el se tudják olvasni, meg nehogy már ne lehessen egy ilyen dolgot megoldani...olcsó húsnak ugyebár.....a szép az, hogy ezen kívül száguld a netem, mint állat :)

(#4742) ANT válasza jasonka (#4739) üzenetére


ANT
őstag

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#4743) totyax válasza F.B.I. (#4715) üzenetére


totyax
aktív tag

Kisfiam, a helyzet az, hogy az ilyeneket mint te szokták (jobb helyeken) fórumokról azonnali hatállyal kibaszni, ugyanis a te fajtád a legrosszabb. Mert az hogy van egy problémád az egy dolog. Beírod mert hülye vagy hozzá magadtól megoldani, semmi gond. De aztán az, hogy a segítőket, akik idejüket és energiájukat arra fecsérlik hogy segítsenek neked lehülyézed, csak azért mert találsz egy számodra szimpatikusabb választ, annál nagyobb ganajságot elképzelni sem lehet. Egyszerűen elveszed az embernek a kedvét a segítségnyújtástól, hiszen legközelebb nem lehet tudni, hogy akinek segít az megköszöni-e, vagy leanyázza, mert neki úgy jó. Szóval ezeket vésd az eszedbe kisfiam, ha problémád van, akkor légy alázatos, vagy oldd meg magad, ha annyi eszed van.
Az arra való célozgatás pedig hogy "nem tudhatod kivel beszélsz" még rátesz egy lapáttal, ami azt jelzi hogy idegileg is problémáid vannak, ugyanis ez fenyegtés. Én azonban magasról leszarom ki vagy te, csak azt látom hogy egy szaralak vagy. Mindezt azért is írtam le, mert én egyáltalán nem vagyok beszari, egy kitiltás bőven megéri nekem, ha egy ilyen öntelt fórumzüllesztő hülyét mint te, helyreteszek. Ennyi kisfiam, emésszed.

(#4744) F.B.I. válasza totyax (#4743) üzenetére


F.B.I.
veterán

Uff te beszéltél! :DDD

Kipróbáltuk havernál ( számtech szervizes ) ennyit tud a router. Ma jön egy Netgear, 2008 évi, remélem az jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4745) jasonka válasza ANT (#4742) üzenetére


jasonka
aktív tag

Kösz mindenkinek - sajna ez sem jött be...Ha beraktam a házilag fabrikált forditót sipákolt, hogy nincs bedugva egy kábel... (Már ha jól crimpeltem -igyekeztem a leirás szerint csinálni... Piszkosul el vagyok keskenyedve...:((((

Hja kérem ! A Belváros !...

(#4746) Atapi válasza jasonka (#4745) üzenetére


Atapi
senior tag

milyen kábelt csináltál? ha crosslink kábelt, akkor probáld ki, hogy a szgépedet és a notebookodat össze tudod-e vele kötni. ha nem, akkor rossz a kábel amit csináltál. (ha toldot csináltál, akkor egy sima egyenes kábellel probáld ki amit irtam)

[ Szerkesztve ]

(#4747) Atapi válasza Atapi (#4746) üzenetére


Atapi
senior tag

talán kicsit félreérthetően irtam, szoval ha toldót csináltál, akkor egy egyenes kábelt dugj a toldóba, igy elvileg egy crosslink kábelt kapsz. ezzel probáld ki, hogy össze tudod-e kötni a notebookodat a szgépeddel.

(#4748) ACE-


ACE-
addikt

Na, ma kezdték el szerelni a kábeleket a lépcsőházban, innen még vajon mennyi idő, mire rendelni lehet? UPC kötelék megszüntetésére van valami ötletetek? Működik hogy magasabb csomagba váltás, majd másnap lemondás?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4749) ANT válasza jasonka (#4745) üzenetére


ANT
őstag

Na, elölről, nyugodtan...
Crosslink bekötésű volt az eredeti csatlakozó a kábel végén? Ha igen, próbáld ki, hogy csak azt a kábelvéget kötöd be egyenes kábelként. Tehát balról jobbra narancs-fehér, narancs, zöld-fehér, kék, kék-fehér, zöld, barna-fehér, barna színsorrendben. A csatlakozó fémérintkezői néznek felfelé, kicsúszásgátló pöcök lefelé.
Ki tudja, hogy a másik végét hogyan kötötték a varázslók...?
Ezenkívül: a kábelerek hosszúsága megfelelő? A vezetékek végei elérnek a késes érintkezőkig?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#4750) jasonka válasza ANT (#4749) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nosch részletesen :

Itthoni "táramban" kétféle kábelt leltem : lapítottat és (közel) kör keresztmetszetűt.

Mivel egyik színkiosztása sem egyezett meg az idézett ábrán láthatóval, így sorrendben "leltárba vettem" és felírtam a színkiosztásokat.
(Hogy "élvezhetőbb legyen" van köztük : - a kék- piros és zöld mellett - fehér-kék, fehér-piros, fehér-zöld... :DD :DD :DD
Hamar be kellett látnom, hogy a lapított kábelnél nincs esélyem az elemi drótok sorrendjének felcserélésre, így "áttértem" a másik fajtára.
Az én kábelemnek megfelelően megszámoztam 8-tól 1-ig a színeket, majd követve az ajánlott sorrendet "átigazítottam" a drótokat az új helyükre - ezt többször ellenőriztem, majd a fogóval rányomtam a - helyes irányba álló - véget. Amennyire átláttam rajta a sorrend megmaradt a dugó rányomása után is ( az egy más dolog, hogy elérnek-e az érintkezőkig...)

A notebook és a gép összekötése jó dolog - ezt még kipróbálom - ÁMDE a teljes igazsághoz tartozik, hogy mint írtam a kezdet kezdetén, hétfőn elsőre felment a Netre csak pillanatok alatt belassult, aztán leállt, és attól kezdve behalt.

Ma inkább a hálókártya ( Intel (R) PRO/100 + PCI ) drivereit "cserélgettem". Mindegyiket elfogadta az XP Prof - de felrakásuk után a kártyának más és más beállítási lehetőségei adódtak - némelyik esetben vagy húszféle menűpont : ezek közül egyet-egyet próbálgattam változtatni. Volt, hogy ha egy hálókártya beállítási paramétert megváltoztattam a "Nincs kapcsolat, korlátozott" egyből "átállt" az "Egy hálózati kábel nincs bedugva" kiírásra, máskor megjelent a jólismert randa sárga felkiáltójel...

Volt a beállítások között -a teljesség igénye nélkül - PCI efficiency, alacsony sebesség engedélyezése / tiltása, mindenféle pufferek méreteinek megadhatósága, adjon-e választ a bejövő kérésre vagy ne, az op. rendszer automatikusan ismerje-e fel a sebességet, vagy 100-as ill. 10-es kétirányú, váltakozó irányú sebesség legyen-e - mindez hol angolul, hol magyarul.

Este felhívtam digiéket, és a jelentkező udvarias női hangnak elmondtam, hogy rövidesen magam is előfizetőjük lennék, de jelenleg a másutt lakó lányomnak képtelen vagyok beállítani a Net-et, holott azt mondták, hogy ugyanaz, mint az ADSL-nél ( jelenleg nekem még "hűséges" ADSL van ). Hiába kértem, hogy - más szolgáltatókhoz hasonlóan - adják meg vhol ( pl. a weblapjukon ) a főbb beállításokat : "azok olyan egyszerűek, hogy feleslegesnek tartottuk közzétenni".
"Nade ugyanez a gép simán megy ADSL-lel, emitt pedig nem megy - pedig a lányom "ásatag", gyengécske laptopjával száguld a digi..." - érveltem.

(Na, ezt nem kellett volna elárulnom...)

"Ezek szerint a szolgáltatás kifogástalan" - az Önök gépje a rossz."

Valóban : ahogy utánanéztem az ÁSZF-ben nem az van, hogy a szerelőjük felszereli a hozzáférést, és segít a PC-t beállítani, hanem " a szerelő a saját laptopján bemutatja a szolgáltatás működését..."

"Hívjon egy informatikust, aki átnézi a gépet..."

(Na igen, az informatikus meg azt fogja kérdezni, hogy hogy kell a diginethez a hálózatot beállítani - és ezzel a kör bezárult...)

Hiába "Ijesztgettem" :DDD a hölgyet azzal, hogy akkor sajnos én nem leszek előfizetőjük, hisz nem tudom beállítani a gépet - "nem hatotta meg..."

Hát itt állunk most...

(Mellesleg a sokat szidott UPC weblapján van kétféle beállítást segítő tesztprogram - letöltöttem , holnap megpróbálom azzal - végül is az is kábeles Net...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.