Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) McLaca


McLaca
őstag

Én ennyi vergődés helyett vettem volna egy új 1500Ft-os hálókártyát, és egy másik partícióra raktam volna egy második XP-t, és próba. Ha úgy megy, akkor az eredeti rendszer fosott maga alá, reinstall, örül... Ha úgy sem - még mindig lehet az alaplap is hülye. Apropó, hány éves az a gép? (Nálunk van egy 2000-es masina 9 éves alaplappal, benne egy 5 éves SMC hálókártyával. Bár routerről megy a net, de eredetileg abba a gépbe dugták a kábelt először, és működött - nehogy szétbarmolják a routeremet :) ).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4802) jasonka válasza Snipee (#4800) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nem ismerlek Benneteket :D - nem tudom, hogy a Fórumról ki hol lakik... :D :D :D

KÉT hálókártyát próbáltam ki : Intel (R) PRO/100 + PCI (három zöld LED-del) és
Realtek RTL 8029 (?) - még koax csatlakozó is van rajta

Hja kérem ! A Belváros !...

(#4803) jasonka válasza McLaca (#4801) üzenetére


jasonka
aktív tag

Kétségtelen : ez lenne logikus - de annyi küszködés után nem sok kedvem (vol) az újrahúzáshoz - bár lehet, hogy így sem úszom meg.

(Én is nagyon tartok attól, hogy az alaplap lesz a bűnös - de rá sem merek gondolni.
Amit már március óta ezzel a lappal szívtam az nem közönséges...

Hja kérem ! A Belváros !...

(#4804) jasonka válasza jasonka (#4803) üzenetére


jasonka
aktív tag

Először sokáig nem is igazán tudtam meghatározni (az alaplap) pontos típusát.
Végül kiderült, hogy ún. : "hivatali" PC-be való - annak minden hátrányával : abszolút fapados BIOS-SETUP : de "cserébe" sipákol, ha a hardverben bármi változás van - vagy ha leszedik a fedelét ( szerencsére ez ki volt iktatva...) A márkaképviseletük csak "komplett" géppel foglalkozik igazán - bár végül azért segítettek...
Mikro ATX-es mérete miatt makrofotókat kellett készítenem :D :D :D , hogy - mindenféle leírás és támpont nélkül - kisilabizáljam a mérete miatt zsúfolt, apróbetűs feliratokat, próbálgatással rájöjjek, hogy lehet az (integrált) hangkártyát egy hiányzó jumperrel "szóra bírni", a vezérlő és LED-jelző vezetékek helyét megtalálni, vagy egy turkálóban vett pótventivel a "rendszerhűtő" háromlábas érintkezőjének méltatlankodó "száját befogni" - merthogy a tényleges rendszerhűtő vezetéke nem ér el odáig...
Aztán egy (sikeres) BIOS frissítés után egyszer s mindenkorra "eltűnt" róla az integrált hálókártya. ( Hiába tettem vissza - többször is - az eredeti BIOS-t az már végleg elveszett...)
A procihűtő ventillátorát csak szakaszosan vezérli - hagyja felmelegedni, aztán végre bekapcsolja az intenzívebb hűtést - de már ez is haladás, mert az eredeti BIOS-ban "stabilan" változatlanul tartotta a CPU venti fordulatszámát...

Végül most ez...Mivel korábban "megcsinálta azt a viccet", hogy az előző nap órákig menő netezés után másnap reggel a hálókártyánál sárga felkiáltójel éktelenkedett, kicseréltem a tápot, hátha energiaellátási gondok vannak... ( Ez az "előző nap órákig menő netezés" természetesen NEM digi volt, hanem ADSL...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#4805) Jag válasza jasonka (#4804) üzenetére


Jag
senior tag

Ilyen buhera gépen nem csodálom, hogy nem megy rajta ez-az.
Lehet, hogy rossz BIOS-t tettél rá.

(#4806) arpeen2


arpeen2
senior tag

Pár napja szívok a DIGI nettel, több mint 1 éve van bekötve (20/10). Routeren használom, az elmúlt pár napban csinálja azt hogy a gép bekapcsolásakor megy minden szépen, aztán pár perc használatt után belassul gyakorlatilag 0-ra. Most ki van cserélve a routerem, de ezzel is ez a helyzet. Találkozott már vki ezzel a problémával? 1 évig semmi baj nem volt vele pedig. Soha egy szakadást, kimaradást nem észleltem. Ötlet?

(#4807) arpeen2 válasza arpeen2 (#4806) üzenetére


arpeen2
senior tag

Ja és Win7 az oprendszer, ha ez számít vmit.

(#4808) arpeen2 válasza arpeen2 (#4807) üzenetére


arpeen2
senior tag

Még annyit, hogy a gép újraindítása után mindig működik rendesen......pár percig.

(#4809) McLaca válasza arpeen2 (#4808) üzenetére


McLaca
őstag

Ez inkább tűnik a gép (vagy a hálókártya) hibájának.
Ha tudod, dobj fel egy másik partícióra egy xp-t (vagy másik géppel, notesszel próbáld ki), és nézd meg azon is.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4810) arpeen2 válasza McLaca (#4809) üzenetére


arpeen2
senior tag

2 hálókártya van az alaplapomon, mindkettőben sz@rakszik. Lehet XP lesz holnap belőle. Pedig azt hittem már nem kell visszatérni hozzá.

(#4811) bzoley válasza arpeen2 (#4807) üzenetére


bzoley
veterán

Nem számít. Win7(x64) RC-m van, és nincs semmi gondom.

(#4812) arpeen2 válasza bzoley (#4811) üzenetére


arpeen2
senior tag

Egyelőre úgy látszik megoldódni látszik a gond. A Winupdate által felajánlott Realtek Gigabit Ethernet driver feltelepítése után kezdődnek a gondok. Miután teljesen eltávolítottam a drivert és vmi alap drivert használ az OS, azóta (kopp-kopp) nincs gond.

(#4813) manrick


manrick
tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy ez a legjobb hely, ahova írnom kellene, de valamilyen szintem mégis csak ide tartozik.
Bekötötték a DIGI netet, de a lakásfelújítás miatt számítógéppel nem lett kipróbálva.
Tegnap elkészült, és egy fali csatlakozóba lett bekötve az UTP kábel (a B jelölésű-be).
A problémám az, hogy nem működik :(
Egyenes kábellel kötöttem össze a gépet és az aljzatot. A vista a hálózati kapcsolatoknál váltakozva azt írta ki, hogy engedélyezve / Hálózati kábel nincs bedugva.
Bejelentettem a szolgáltatónál, ahol azt mondták, hogy minden rendben van.
Nem értem mi lehet a probléma. Talán rosszul kötöttem a fali csatlakozót?

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Az éremnek két oldala van. Nézz a háta mögé is!

(#4814) uspadora válasza manrick (#4813) üzenetére


uspadora
csendes tag

Felhasználónév+jelszót írátál? Háromjegyű hibakódot kapsz?
Mindnekinél kiírja azt ha közvetlenül kapcsolódik h egy kábel nincs begudva...

(#4815) PeterPH válasza uspadora (#4814) üzenetére


PeterPH
senior tag

A közvetlen kapcsolatnál nem azt írja, hanem azt hogy a kapcsolat korlátozott.
Ha azt írja hogy a kábel nincs bedugva, akkor 100% hogy valami gond van a kábelezéssel.
Amig ez az üzenet van, addig hiába állítgatsz bármit is a pppoe-nél, teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#4816) McLaca válasza PeterPH (#4815) üzenetére


McLaca
őstag

Tegyük hozzá, azoknál korlátozott, akik nem adtak kézzel IP-t a hálókártyának.

Egyértelmű, hogy rosszul lesz bekötve a csatlakozó. Vagy nem megfelelő sorrendben, vagy érintkezési hiba (a váltakozó üzenetből ítélve). Már csak az a kérdés, hogy a lakásba bejövő LAN kábelen van-e valami UTP toldó, vagy egyből megy a fali csatlakozóhoz a kábel?
Én kipróbálnám fordított kábellel is a géphez kötni.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4817) Snipee válasza McLaca (#4816) üzenetére


Snipee
csendes tag

ÉS azoknak sem irja ki, akik kiszedik a pipát a beállításokban a TCP/IP bigyó elől!
Meg azoknak sem akik routerrel nyomják. :D

De szerintem is valami contact hiba lesz. vagy rosszul bekötés!

No Comment

(#4818) ANT válasza manrick (#4813) üzenetére


ANT
őstag

Szerintem a végén feltett kérdésed egyben a válasz is. :K
Van ahhoz a fali aljzathoz bekötési színsorrend? Ugyanis pl. az én aljzatomnál, ha egyenes kábel színsorrendet akarok az érintkezőkön, ahhoz kicsit más sorrendben kell beszúrni a vezetékeket.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#4819) rocket


rocket
nagyúr

Nem tudom mi tortent de par napja nagyon elkezdett szorni IP-kben a DHCP szerveruk (elotte amiota bekotottek azota csak az utolso szam valtozott), tegnap sikerult kapnom 78.131.x.x IP-t hdsnet.hu vegzodessel :) (ezt az IP osztalyt a kabelnethez hasznaltak eddig).
Mostmar kapok mindenbol, 78.131.x.x , 92.249.x.x , 94.21.x.x.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4820) Wallz


Wallz
tag

húú most nagyon szar a digi lan.. nem megy csak 500 kb/seccel és összevissza ugrál nagyon gázul megy :( :( lemegy nullára az egész soxor.. :W

[ Szerkesztve ]

(#4821) Wallz


Wallz
tag

Hát ezt nem gondoltam volna. :S :(
pont nálam lesz rossz esténként..

(#4822) GoArt


GoArt
csendes tag

Szevasztok!

Az a helyzet, hogy a D-Link DI-604-es routerem sok év szolgálat után beadta a kulcsot. Ez még a kisebbik gond lenne, mert ma vettem egy Linksys BEFSR41-est. Ami a nagyobb gond, hogy nem osztja a Digis Topnetemet. Egyrészt az érdekelne, hogy esetleg használ e valaki ilyen routert a digi-hez, szal hogy egyáltalán működik e ilyen nettel?
Ameddig én eljutottam, hogy mind két gép kapott belső ( 192.168.0.x) IP-t a routertől, viszont csak az egyik gép érte el a netet. :F Mind a két gépen ugyanazokat a beállításokat csináltam, meg persze a routerben beállítottam a felh.nevet meg a jelszót.
Próbáltam firmware-t frissíteni, de akkor meg a következőt kaptam: "The router is not able to connect to the internet"...

Na most akkor szerintetek a router rossz, vagy egyszerűen nem lehet vele Digi netet osztani?
(vagy én csináltam rosszul vmit...)

Előre is köszi a válasz(ok)at!

(#4823) Wallz


Wallz
tag

Még jó hogy nem akartam 50 megabitet.. már 30 sincs meg :( :O

(#4824) mope válasza Wallz (#4823) üzenetére


mope
tag

:F
basszus az utóbbi napokban csináltam itthonra egy win2003 szervert a torrent miatt.... de alig megy a feltöltés... lehet, hogy akkor nem is a szerver gáz, hanem a digi szarozik?
nekem topnet van, de kezdem ugyérezni, hogy értelmetlen volt átállni.
-

GoArt:
próbáld ugy, hogy a routerből kiveszed a DHCP-t, vagyis ne osszon ki IP cimet, aztán két gép esetén igy nézzen ki a dolog:
1es gép(hálóztai beállítások):
IP cim: 192.168.0.2
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró:192.168.0.1 (ami a router IP cime)
DNS1: 193.110.57.4
DNS2: 193.110.56.8

2es gép:
IP cim: 192.168.0.3
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró:192.168.0.1 (ami a router IP cime)
DNS1: 193.110.57.4
DNS2: 193.110.56.8

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#4825) mope


mope
tag

jah és indítsd újra a routert és a gépeket esetleg. nálam igy megy simán.

ha nem megy keress meg privátba.

üdv, mope

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#4826) radi8tor válasza Wallz (#4823) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mondjuk ez várható volt. A garantált sávszél BaseNET csomagnál 2/2 Mbit. Ahogy szaporodik az előfizetők száma a sávszél egyre csökkenni fog.

Bp 3. kerületben ismét terjeszkedik a Digi (vasárnap voltak aláírást gyűjteni a házba jutáshoz a Szentendrei úton)

⭐ Stella

(#4827) GoArt válasza mope (#4825) üzenetére


GoArt
csendes tag

Kedves Mope!

Köszi szépen a segítséget. Végül is valami köztes megoldással sikerült megoldanom, mert először mindent úgy csináltam, ahogy leírtad, de sajna nem működött...

A megoldást azért leírom, hátha vkinek még jól jön.

Szóval, próbáltam rájönni a hiba okára, és eljutottam a router webes config-jának a status fülére, ahol is a "connecting" felirat volt. Innen meg ugye rájöttem, hogy amíg a router nincs a neten, addig tök mind1 mien parancsokat adok neki befelé.... Próbáltam Disconnect és aztán újra connect, erre: "The router is not able to connect to the PPPOE server"

Végül manuálisan beírtam a Digi Static DNS szervereinek nevét a fentebb említett configba, és hagytam, hogy a router játssza a DHCP szerepét. A két gépen beállítottam, hogy automatikusan fogadja az IP címet.

Így végül is működik. Nehéz szülés volt, de a lényeg, hogy megvan.

Köszi Mope, még 1X!

Üdv, GoArt

(#4828) mope válasza GoArt (#4827) üzenetére


mope
tag

nagyon szívesen. örülök, hogy működk. :R

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#4829) Wallz válasza mope (#4824) üzenetére


Wallz
tag

Hát kb. hol lehet jól mérni a sebességet? Mert én az fsn.hu teszten mérem és ott most is elég gáz a sebesség. :( :(

Hát ez rohadt jó most is lassúnak mér ott amúgy most megnézem torrenten milyen..

Ennyit erről a csodálatos digiről :((

[ Szerkesztve ]

(#4830) Wallz


Wallz
tag

Meg a speedtest.net et se mondjátok mert az sem mér néha jól. De szerintem ahol én mértem az le van terhelve..

[ Szerkesztve ]

(#4831) ANT válasza Wallz (#4830) üzenetére


ANT
őstag

Hmmm, nem tudom, mi történik nálad mostanában, de nekem a data.hu-ról bármikor simán jön 2,5 MB/s tempóval. (20/10)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#4832) Wallz válasza mope (#4824) üzenetére


Wallz
tag

Sajnos könnyen lehet az én példám után. :( :(

(#4833) mope válasza Wallz (#4832) üzenetére


mope
tag

nálam (székesfehérváron) a feltöltés szarakodik... eddig lazán ment 2,7MB/sec-el most meg 200-300K. ja és mindez olyan este 8-9órától.

remélem ez az út nem a upc féle korlátozáshoz vezet.

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#4834) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Letöltési sebességet én mindig az ftp.kfki.hu oldalon szoktam nézni valami nagy linux DVD letöltésével. Keresni kell ott egy file-t és nézni annak a sebességét. A speedtest oldalak megbízhatatlanok.

⭐ Stella

(#4835) kali válasza radi8tor (#4834) üzenetére


kali
legenda

(#4836) Wallz válasza radi8tor (#4834) üzenetére


Wallz
tag

köszi kipróbálom..

(#4837) Wallz válasza kali (#4835) üzenetére


Wallz
tag

innen néztem és ez nálam nem jó.. vagy ha jó akkor nagyon gáz a netem :((( :(

(#4838) McLaca válasza radi8tor (#4826) üzenetére


McLaca
őstag

Nézd csak meg jobban, mennyi is az a 2/2!

Wallz: ne hisztizz! Ha nem jó, válts szolgáltatót. Eddig minden probléma átmeneti volt a diginél, nem kéne két nap után temetni és úgy nyilatkozni róla, mintha holnap befejezné a szolgáltatást.
Az optika bírja, esetleg a switchek nem, de az nem a digi hibája, ha a fél ház torrentezik. :)

#4387-re: mert mennyit is mérsz? Mert azt nem írod, csak nyígsz, hogy gáz, lassú, rossz...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4839) Wallz válasza radi8tor (#4834) üzenetére


Wallz
tag

hát ez nagyon szar.. ez most 600-700 körül van a letöltés és az is ingadozó...feljebb semmit sem megy ez a 30 megából.. :((( :(((
Böngészés sem túl jó.. lassan az lesz mint régen kábelen.. torrentel lehet csak kihasználni a sávszélt...

Laca: Lassan befejezheti mert látod egyre több helyen szar az egész előbb utóbb mindenhol ez lesz.

Mindenki torrentezik Laca? A nap 24 órájában? Mert itt már kb. az van néztem reggel is ez volt később is.. ingadozik össze vissza az egész..

[ Szerkesztve ]

(#4840) McLaca válasza Wallz (#4839) üzenetére


McLaca
őstag

Nem, nem mindenki torrentezik, de a hattyú halála c. előadásod akkor is irritáló.
Az "egyre több helyen szar" az két hozzászóló egy fórumban? Több, mint százezer előfizetője van már...
Ha nincs meg a garantált sávszéled, akkor jelentsd be (600-700kB (ha kilobájtra írtad) az nem hozza a garantáltat).
Digi oldalán mérve viszont ha megvan, akkor mégiscsak a torrent lesz. :) Egyébként nem nagy kunszt 24 órában művelni, múltkor több, mint 70 órán át ment a gépem, és ez pacifütyi azokhoz képest, akik évek óta nem kapcsolták ki...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4841) kali válasza McLaca (#4838) üzenetére


kali
legenda

ritkán nézegetem a digi honlapját - lévén más szolgáltató előfizetője vagyok -, és csak most tűnt fel, hogy emelkedtek a garantált sebességek! elég szerények voltak a korábbi értékek; 20/10 esetén 1/1, 30/20 esetén pedig 2/2 - ehhez képest, lassan alakulgat! :C

(#4842) Wallz válasza McLaca (#4840) üzenetére


Wallz
tag

Van aki nem foglalkozik vele ha lassú mert neki az is gyors és a digi összes előfizetője nem jár fórumozni..
Most csak 2-3 mega a letöltés :Y :Y én se hiszem el pedig kikapcsoltam mindent.
Megnézem router nélkül is.. de nem hiszem hogy ez a baj és semmi olyan sincs a gépemen amitől így lemehetne a sávszél...

[ Szerkesztve ]

(#4843) Wallz


Wallz
tag

speedtest elég gyászos ez az 5 úgy jött ki hogy összevissza ment közben..

[link]

feltöltés is jó :( 6 a garantált nálam mert 30 megáson vagyok és összevissza ingadozik a sebesség... :U

(#4844) McLaca válasza Wallz (#4843) üzenetére


McLaca
őstag

Nálad valami helyi, vagy pont globális gáz lesz. Viszont az előfizetői szám növekedése nem okoz ilyen hirtelen változást. Annyi új előfizetőt, akitől így leesne a sebesség, nem tudnak bekötni. :)
Egyébként külföldre Románián keresztül megy a digi-s internet, úgyhogy nemzetközi oldalaknál jelenthet ez is gondot. Bár Németo.-ban és Angliában speedtesten nekem sikerült max. letöltést mérni.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4845) Wallz válasza McLaca (#4844) üzenetére


Wallz
tag

Akkor tudnál adni tippeket hol kezdjem a lokális probléma megoldását? :(
Írni már írtam a problémám miatt..

(#4846) McLaca válasza Wallz (#4845) üzenetére


McLaca
őstag

A szomszédnál. :)
De tényleg, kérdezd körbe, másnál milyen a net, esetleg gépcipelés, és próba. Tapasztalatok ismeretében ügyfélszolgálat felhívása.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4847) Wallz válasza McLaca (#4846) üzenetére


Wallz
tag

[link]

Ez egyre rosszabb

:Y :F

(#4848) uspadora válasza Wallz (#4847) üzenetére


uspadora
csendes tag

http://speedtest.digikabel.hu/

Ez mennyit mér?

Ez a hivatalos Digisek ezt fogadják el...

(#4849) Wallz válasza uspadora (#4848) üzenetére


Wallz
tag

Nézem azt a 400 megás cuccot amit írnak.
150 kb/s el hasít :D nem hiszem el :C

Most re érdekes módon elkezdte ilyen 7 MB/sec sebességekkel aztán mostanra megint 90 kb/s körüli értékek.. fura.. :(

[ Szerkesztve ]

(#4850) uspadora válasza Wallz (#4849) üzenetére


uspadora
csendes tag

[link]

Nekem pontosan mért:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.