Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) coopeer


coopeer
csendes tag

Sziasztok!

Adott Diginet 20/10-es! Csatlakozni egy hálózati kapcs ikonnal kell a nethez. (kissé laikus vagyok).

Bekötöttem a Dlink DL524 -es wifi routerét ahogy kell. Telepítettem Quick-ben(pPPOE). Semmi nem megy. Próbálkozok a MAC klónozással, de ne m tudok belépni a router-be a 192.168.0.1 -en, de nem engedni nem adja fel az admin belejelntkezőt sem. Próbálnám úgy csinálni, hogy elindítom a hálózati kapcs ikont, de az értelem szerűen már nem megy.

Segítsetek pls mit kell csinálni. A MAC klónozással is majd bajban leszek

köszo

(#4602) McLaca válasza coopeer (#4601) üzenetére


McLaca
őstag

MAC klónozásra nincs szükség, a router PPPoE részében kell mindössze a felhasználónevet és jelszót beírni, és ha DHCP-n hagyod (és a gépeden sincs elállítva), akkor már fog is menni.
A gond inkább azzal lesz, hogy nem tudsz az admin felületre belépni. Kábelek jók? Router IP-jének biztos ...0.1 a vége? Kap a hálókártyád IP-t a routertől? És ha igen, milyet?

Router reset és újra beállítás is segíthet.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4603) Dot válasza coopeer (#4601) üzenetére


Dot
őstag

Esetleg pingelni tudod a routert?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#4604) Jag válasza coopeer (#4601) üzenetére


Jag
senior tag

Lehet, hogy fix IP van beállítva a gépeden.

(#4605) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Itt volt a szerelö srác,megtörtént a szerelés.Ezt mértem:
:R :C

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#4606) Márton válasza DjPremier (#4605) üzenetére


Márton
nagyúr

na, akkor mérj valami mással is :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4607) Scrym válasza Márton (#4606) üzenetére


Scrym
tag

Így így! Teljesen lökött ez a SpeedTest, nálam valamelyik nap 70Mbit-et mért letöltésnek a 20-as netnél, szóval LOL!

Amúgy érdekes. Azt vettem mostanában észre, hogy esténként mikor csúcsforgalom van, nem megy szinkronban a net. Elindítok például több torrent letöltését, jön lefelé szépen fullon, viszon felfelé szinte semmi. Pár KB és semmi több. És olyan cuccot szedek amit visznek mint a cukrot, szóval kéne mennie felfelé. Ez régebben nem volt így. És olyan 10, fél 11 felé szépen elindulnak felfelé a cuccok. Érdekes. Csak nem kezd túlterhelődni a hálózat? Esetleg mindenki letöltés függő a lépcsőházban? Vagy valami korlát a Digi részéről esti órákban, hogy ne lassuljon be a rendszer? Igazából nem tudom mi lehet, de azt tudom, hogy mikor bekötötték a netet és onnantól kb. 3/4 évig minden mindig fullos volt szinkronban.

Amúgy Pécs, Kertváros - Aidinger Hub

(#4608) cannyon válasza Scrym (#4607) üzenetére


cannyon
aktív tag

valoszinü azért mert 3-4 vagy többet töltesz lefele es a kliensedbe meg irja hogy x % megtelt a lemez ilyenkor a feltöltést vissza huzza es csak szedi ha utánna se megy fel a feltöltés akkor meg olyat szedsz aminél sok seeder van és keves leecher én napi 150-200gb seedelek gond nelkül

(#4609) kukika2


kukika2
csendes tag

nem azt írta, hogy nem tud feltölteni, hanem hogy letöltés közben nem akar menni fölfele...

szerintem is valami 'korlátozás' vagy mi lehet, hasonló jelenséget tapasztalok

[ Szerkesztve ]

(#4610) Jag válasza cannyon (#4608) üzenetére


Jag
senior tag

"napi 150-200gb seedelek"

:Y Ez már beteges...

(#4611) kukika2


kukika2
csendes tag

ez már beteges, hogy betegesnek ítéled.... :P

(#4612) cannyon válasza kukika2 (#4609) üzenetére


cannyon
aktív tag

ez pont az az esett okozza amit leirtam nálam is ez a szitu ha többet töltök le egyszerre

(#4613) kukika2


kukika2
csendes tag

ha visszafogom a letöltési sebességet, akkor sem indul meg látványosan a feltöltés... akkor lehet, hogy nálam nem stimmel valami a hálókártyával :) a vdsl-es netemmel jobban megy a feltöltés, mint a digisnél...

(#4614) kukika2


kukika2
csendes tag

DIGI-netem

OFF VDSL-netem

[ Szerkesztve ]

(#4615) Scrym


Scrym
tag

Üdv!

De régebben is ment egyszerre több letöltés, és mellette szépen töltött felfelé is maxon. Meg ahogy írtam is, ezt általában este 7 és 10 között tapasztalom. Utána és előtte is megy általában szépen szinkronban.
De aztán annyira nem zavar ám, csak feltűnt, ez a jelenség.

(#4616) McLaca válasza kukika2 (#4614) üzenetére


McLaca
őstag

Miért takartad ki az ISP-t és a dátumot? :)

Nekem sosem ment szinkronban a le és a fel max. sebességgel. A kettő összege mindig a max. letöltésem, tehát ha 15-tel jön le a cucc, akkor 5-tel megy fel, ez effektíve 20, ennyi most a letöltésem.
Amúgy annál a VDSL-nél is masszív félremérés van ám...

Scrym: szerintem egyszerűen sokan vagytok a házban a switchen, és akkortájt sokan seedelnek a házban.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4617) Scrym válasza McLaca (#4616) üzenetére


Scrym
tag

Igen, erre én is gondoltam. De akkor miért nem úgy működik, hogy mondjuk akkor lassabban megy a letöltés és azért a feltöltés is megy. De ilyenkor olyan, mind ha a feltöltés teljesen vissza volna véve, és a letöltés megy csak.

(#4618) cannyon


cannyon
aktív tag

nekem megy rendesen ha 6mb el jon a cucc vissza megy a sebbesegem 2.4 mb re ha szorakozik hogy megtelt a lemez lemegy 800kb re a feltoltes de szerintem gép függö is a sáv kihasználása +még hogy mennyire terheli a gépet az ember a letöltésen kivül is

(#4619) McLaca válasza Scrym (#4617) üzenetére


McLaca
őstag

Szerintem a felhasználó felé irányuló töltés (tehát a letöltés) előnyt élvez, úgy lehet priorizálva a hálózat.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4620) Scrym válasza McLaca (#4619) üzenetére


Scrym
tag

Hát igen, valószínű, hogy ez a helyzet.

(#4621) kukika2 válasza McLaca (#4616) üzenetére


kukika2
csendes tag

tényleg félremérés van, egy kicsit kevesebbet mér a kelleténél :Y egyedi net amúgy...

a prioizálásban az a furcsa, hogy régebben nem tapasztaltam...

[ Szerkesztve ]

(#4622) Scrym válasza kukika2 (#4621) üzenetére


Scrym
tag

Azt, hogy régebben nem tapasztaltuk, azt írhatjuk tán annak a számlájára, hogy nem volt annyi előfizető a lépcsőházban.

(#4623) McLaca


McLaca
őstag

Szerintem egyértelmű, hogy ha az előfizetői szám eléri azt a határt, ahol már csak fluktuálni fog, nem növekedni, ott fog kiderülni, elég-e a jelenlegi infrastruktúra (gondolok itt a Mbites switchekre), ill. addigra biztos lesz olyan napszak, ahol a maximumot nem lehet majd elérni, persze akkor is többet, mint a garantált. Bár gyanítom, hogy ennek tényleg csak a Mbites switchek lesznek az akadályai, hiszen ha jól tudom, 4 szálas optikát húz ki a digi, amiből mindössze egy szál üzemel jelenleg. Tehát a jelenlegi kapacitás négyszerezhető, a házakban meg, ahol Mbites switch van (pl. nálunk, 15 lakásos TH), olcsón fejleszthető egy egyszerű Mbit-Gbit switch cserével.

Ha meg nagy gázok lesznek, még mindig ott a T-féle optika. :) Bár a hűség is vele...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4624) Scrym válasza McLaca (#4623) üzenetére


Scrym
tag

Mikor a Diginek melóztunk, sokat dumáltam Digis műszerészekkel. Ők mondták, hogy maga a rendszer nagyon erős, nagyon sokat elbír, minden a hálózati eszközöktől függ. Úgy ahogy Te is írtad, Gigabites eszközökkel egyből magasabb sávszélességet tudnának biztosítani. De jelenleg nem éri meg a Diginek ilyen eszközöket beszerelni, mert akkor az áron is emelnie kéne, hiszen el tudjuk képzelni, hogy a Gigabites eszközöknek azért jóval nagyobb az ára.
Viszont megnyugtató az érzés, hogy ha szorúl a hurok, vagy nem bírja a háló, akkor van megoldás, és gondolom akkor úgy is fejleszt a Digi. De hát ez még messze van, hisz a garantáltat még így is jóval meghaladja a sávszél.

(#4625) Jag válasza McLaca (#4616) üzenetére


Jag
senior tag

"Miért takartad ki az ISP-t és a dátumot?"

Egyszerű oka van. Nem DIGI az ISP és nem Budapesti serverre volt a mérés.
Hogy miért szerkesztette össze a képet, az jó kérdés...

(#4626) chadi


chadi
csendes tag

Sziasztok.

A következőre van valakinek ötlete? :

Digis basenetem(30/20) volt. A mért sebességem álttalában 30/30 volt(ez nagyon jó szerintem.
Jött az új csomag a topnet(50/25). előfizettem. eljött a június amire is igérték , hogy működni fog.De nem tapasztaltam semminemű különbséget. a sebességem továbbra is 30/30körüli volt.
leveleztem velük, szerintük aáttették a netemet és az ő oldalukról semmi probléma nem látszik.
Routerrel és nélkül is ugyanaz a helyzet.
nincs vírus sem más kártevő.
próbaképpen a tűzfal és egyebek kiitatva, ugyanaz a helyzet
laptoppal is néztem, ugyanaz.
hálókari gigabites fullduplex(100on is próbáltam megy
oprenszer xp

Mi lehet a bibi?

(#4627) McLaca válasza Scrym (#4624) üzenetére


McLaca
őstag

Az nem biztos, hogy nem éri meg neki, mert mint láttuk, ahogy bejött a topnet, egyből csomóan áttértek. Persze az is olcsó, de több pénz, mint a másik két net, és az optikának igazából ennél az előfizetői számnál még mindegy. Ergo ha még magasabb csomagokat hozna ki még drágábban, még többet fizetnének neki. Igazából szerintem a meglévő csomagjait is adhatná simán egy ezressel drágábban, ez a kb. 100k előfizetőnél havi 100 milla plusz lenne. Ez ugyan kis pénz az árbevételéhez képest, de mégis több.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4628) gF válasza chadi (#4626) üzenetére


gF
senior tag

8/4 Mbit a garantált sávszélesség a topnet csomagnál, innentől kezdve nem nagyon lehet reklamálni..
De szerintem többet ér az hogy elindítasz egy torrent-et vagy ftp-ről elkezdesz több szálon letölteni..

[ Szerkesztve ]

(#4629) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Unokahúgomhoz mentem netet szerelni :)

Digi LAN-nál van standard internet előfizetése, illetve van egy SMC típúsú mini, WiFis routere. A probléma az, hogy nem tudjuk osztani a netet két gép között. A kapcsolat beállításainál rendesen beállítottam, hogy PPPoE, illetve megadtam a korrekt felhasználónevet, jelszót, a kapcsolat felépítésének módját automatikusra állítottam (mindet kipróbáltam)

A problémám az, hogy a router nem hajlandó kapcsolódni a szolgáltatóhoz. Felhívtam a Digit és egy ügyintéző azt mondta, hogy nem is látja, hogy a routerem próbál csatlakozni.

Nos ez fura, mert Wiresharkon megnéztem, hogy mit csinál a router, és amikor rányomok a kapcsolódásra a WEB-UI ban, akkor jönnek csomagok. (picit rövidnek tűnik, meg titkosítottnak, de gondolom ez rendben van)

NAT-ot bekapcsolva hagytam, tűzfalat lenyomtam.

Megköszönném, ha valakinek lenne ötlete.:

Jani

(#4630) McLaca válasza joysefke (#4629) üzenetére


McLaca
őstag

Router logjában mit látsz?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4631) Jag válasza joysefke (#4629) üzenetére


Jag
senior tag

Reseteld a routert és a bejelentkezési adatoknál a service name-et hagyd üresen.

(#4632) joysefke válasza McLaca (#4630) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha jól emlékszem, 3 db PADI üzenetet...

Rádugtam a router uplinkjét a gépemre és wiresharkon néztem, hogy csinál-e valamit,
nos a wireshark szerint a router elküld 3db Active Discovery Initiation (PADI) üzenetet PPPoED fölött.

Az üzenetben határozottan benne van az a string amit service ként konfiguráltam (digi)
a többi az titkosítottnak tűnik. van netán titkosítatlan változata is az autentikációnak? A digi is titkosított autentikációt használ?

A vicc az, hogy a Digis helpdeskes azt mondta, hogy nem is látja, hogy a router csatlakozni próbál...

üdv
János

(#4633) joysefke válasza Jag (#4631) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Üres "service name"-el bevallom nem próbálkoztam, de a helpdeskes váltig állította, hogy a
service namet nem ellenőrzik, az írhatnék be, amit akarok.

Szólok a lányoknak, hogy próbálják ki, bár nem látom, hogy egy szolgáltató minek ellenőrizné, ha egyedől ő szolgáltat a PPPoE hálózaton...

üdv
János

(#4634) xabolcs válasza joysefke (#4633) üzenetére


xabolcs
őstag

ez a service name ez egy erdekes allatfaj. ;)

ha beirsz oda valamit, akkor csak ahhoz a szolgaltatashoz akar csatlakozni. ha van olyan nevu, akkor oks, ha nincs, akkor nem csatlakozik sehova ... ahogy "ki is merted" az elozo hsz-edben. :K

ha nem irsz oda be semmit sem, akkor barmelyik fellelhetohoz megprobal csatlakozni. ergo ha szabadon hagyod, akkor tobb eselyed van a kapcsolat felepulesere. :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4635) McLaca válasza joysefke (#4633) üzenetére


McLaca
őstag

Ők nem, de a router igen. És ha nem azt írod be, ami amúgy a digi service name-je (DIGIKabel, vagy _DIGIKabel), akkor biza a router nem fog akarni csatlakozni, és a diginél sem fogják látni.
Tehát hagyd üresen, ahogy már írták előttem. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4636) xabolcs válasza McLaca (#4635) üzenetére


xabolcs
őstag

ezt csak megerositeni tudom. :K

a ppp daemon-on ezt irja: pppd[2482]: Remote message: Connected_to_DIGIKabel^J

szoval ha service name-mel probalkozol, akkor ilyesmikkel tedd!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4637) joysefke válasza McLaca (#4635) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hm, azt hittem, hogy ezt szolgáltató oldalon ellenőrzik...

Megér egy próbát, majd jelentkezem...

üdv
János

(#4638) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy Inviteles ismerősöm megszólalása, miután full sávszéllel töltött tőlem:

"mondtam már hogy szopnék ilyen feltöltésért?" ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4639) CPT.Pirk válasza joysefke (#4632) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kicsúsztam a modból. Ugyanilyen problémám volt egy SMC Barricade routerrel, ugyanez a 3 padi, de tovább nem jutottam. Több napig próbálkoztam, kisbetű nagybetű, stb. semmi megoldás...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4640) Marco_83 válasza Snipee (#4586) üzenetére


Marco_83
csendes tag

Húúú de ideges vagyok, most irtam nekik ezt a levelet:

Jó napot!

A mai napon voltam bent a pécsi iroda ügyfélszolgálatán, mivel nem működik az internetem megfelelően. Kértem, hogy szereljenek fel egy elosztó dobozt ami az 1darab bejövö utp internetkábelt elosztja 2 felé (amit be is szerelnek alapból ha telefont is kér valaki) mivel most 1 fixen rögzitett kábelem van a lakás közepén ahonnan wifin keresztül szeretném megoldani az internet elérést lakáson belül, mivel nem szeretném szétfurni a falakt és felesleges kábeleket kerülgetni. Jelen pillanatban nem tud felcsatlakozni a rooter, és tesztelni sem tudok rooter nélkül, mivel nem tudok rácsatlakozni a kábelre sem, mivel a plafontol kb 30 cmre van a vége. (Az a gyanúm hogy valahol megfordították az ereket, cross-link kábel lett a végén, ezt a hálókártya tudja kezelni, mivel szoftveresen megforditja, a rooterek nem tudják) Az ügyfélszolgálati hölgy nem igazán tudta, hogy miről van szó, azt mondta, hogy az lesz a legjobb ha felveszünk 1 hibabejelentöt és majd kijönnek megnézni és a szerelöknek elmondom, mit szeretnék. Beleegyeztem. Egy úr felhivott 19.00 körül, hogy a technikusok rendben találtak mindent és nálam működik az internet. Nálam ez alatt senki nem járt hogy ellenörizze. A kolléga nem volt segitőkész, még a vonal is megszakadt gondolom véletlenül. Az elosztó doboz árát természetesem megtériteném és a szerelési költséget is. Előre is köszönöm a segítségét és mielöbbi válaszát.

lehet az lesz belölle h rendelek telefont is 1 honapra :S mert máshogy nem lehet ezt a problámát kiküszöbölni, v csak nem akarják..

(#4641) McLaca válasza Marco_83 (#4640) üzenetére


McLaca
őstag

A telefon ingyen van, megrendelheted állandóra is (hogy az elosztót felrakják). Ha nem használod (tehát még készüléket se kell beledugni), akkor egy fillérbe sem kerül.
Az viszont fura, hogy nálad az ajtónál vége a kábelnek. Nekem kihúztak még 6-7 métert a gépig.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4642) joysefke válasza CPT.Pirk (#4639) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hali, nos hála a fórumnak, sikerült megoldani a problémát:
a "service name" paramétert nem szabad kitölteni.

Miután töröltem a service name mezőt, azután működött.:

A service name-t (ha megadod) nem a szolgáltató ellenőrzi, hanem a te routered,
vagyis, ha a szolgáltató válaszában nem pontossan ugyanaz a service name paraméter,
akkor a routered válaszra sem méltatja, nem fog konnektálni.
A poén, hogy a Diginél ebben az esetben azt sem látják, hogy a routered konnektálni szeretne. (mivel nem is szeretne, mivel a service name nem egyezik)

A Digis ügyintéző nekem azt mondta, hogy a service name-hez bármit beírhatok,
nos kiderült, hogy ez NEM igaz.

üdv
János

(#4643) joysefke válasza CPT.Pirk (#4639) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tudom, visszakerestem a fórumon, és Te is pontossan ugyanazzal a típúsú routerrel futottál pontossan ugyanabba a hibába, mint az unokahugom, ezért tegnap megpróbáltalak elérni MSN-en, hogy kiderítsem megoldásra jutottál-e.

Én időközben megoldottam, olvasd el a fenti hozzászólásomat.

Üdv
János

(#4644) CPT.Pirk válasza joysefke (#4642) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Üres Service mezővel sem csatlakozott. Van egy másik routerem, annak be van írva a digi a szervice mezőbe, az úgy vígan csatlakozik (Surecom).

Egyébként furcsa, MSN kérés nem ért ide hozzám.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4645) kukika2


kukika2
csendes tag

lenyelte a digi.... :P

(#4646) Snipee válasza Marco_83 (#4640) üzenetére


Snipee
csendes tag

az üfisek néha elég hülyék, ki kell fogni :)
Kérj egy szoftveres bemérést, akkor biztos kijönnek, és a szerelőknek elpanaszolhatod a problémád! Én azt tapasztaltam cirka egy év alatt, hogy a szerelők sokkal emberbarátabbak, mint az ügyfélszolgálatosok.
Viszont ha nem fellelhető a hiba, kiszámlázzák a kiszállást! Ez a rizikója...

No Comment

(#4647) McLaca válasza Snipee (#4646) üzenetére


McLaca
őstag

Az üfisek inkább felkészületlenek, de erről nem ők tehetnek.
Nekem pl. azt mondták, csbm megadása esetén az ügyfélszám elé néhány banknál LEHET, hogy kell egy 0, erről a bankot kell megkérdeznem.
Nagy büdös paripapéniszt, a banknak érthető okokból erről dunsztja sincs (nem is kérdeztem meg, mivel tudom, hogy működik a csbm), hisz' a digi akceptálja a banknál megadott csbm azonosítót, hogy stimmel-e, és ha a digi rendszerében 0-val kezdődik, és ilyen azonosítót is küld terhelésnél a bank felé, ezt biza a bank nem fogja tudni megjósolni. Tehát minden banknál kell kötelezően a 0 az ügyfélszám elé csbm esetén. (Ezt csak úgy érdekességként...)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4648) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Érdeklődnék, hogy hány szál van bekötve az internethez szükséges patch kábelen?
Mert valahol úgy halottam, hogy a telefon részére is van fentartva benne pár szál.
Azért érdekelne mert internet bekötés előtt állok és nem szeretném szétfurkálni 1 kábel miatt a lakást, és van a falba 1 felesleges telefon kábelem behúzva, hátha ez is elég lenne a szolgáltatás kiépítéséhez.

(#4649) McLaca válasza DLDKox (#4648) üzenetére


McLaca
őstag

4 szál kell hozzá, a régi telefonkábel biztos nem jó, mert nincs árnyékolása, plusz az utp kábel szálainak összecsavarása, és a csavarás sűrűsége sem véletlen.
De ha behúzol a telefonkábel helyére utp falikábelt, szerintem arra rákötnek.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4650) CPT.Pirk válasza McLaca (#4649) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az UTP-t sem árnyékolják, ha van árnyékolás, akkor az már STP vezeték, de olyat nem húznak be. Pusztán az erek csavarása csinálja a zavarvédelmet, ami ha jól emlékszem nagyobb mértékű csavarás, mint a sima telefonvezetéknél.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.