Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) ezso válasza tupijani (#46197) üzenetére


ezso
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

tupijani
Megpróbáltam a MAC címes megoldást, de sajnos nem változott a helyzet. :(

nfsu17
Csak időnként zöld, legtöbbször sárga háromszög. Megy a le és feltöltés, de ilyenkor (ha jól tudom) passzív vagyok.

adika4444
Az online teszten csak akkor van nyitva, ha fut a program, de ettől függetlenül a uTorrent saját teszt szerint nem nyitott és "zöld pipa"sincs.
Sajnos tupijani tippjével sem változott a helyzet. Akár IP, akár MAC címet adok meg, ugyanúgy viselkedik.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#46202) nfsu17 válasza ezso (#46201) üzenetére


nfsu17
veterán

fusson a p2p progi, nézd meg mi a port most, majd ezen az oldalon írd be a portszámot, majd check.
ha zöld lesz, akkor minden ok, tök mindegy a p2p progi mit ír ki.
azt hiszem adika adta ezt a tippet :R

(#46203) ezso válasza nfsu17 (#46202) üzenetére


ezso
tag

Ezen az oldalon is nyitott a 25000-es port, ha fut a Torrent program. Amint kilépek, rögtön zártnak látja és a többit is, amit nyitottam. Lásd a képen.
Végül is megy, csak a passzív mód bosszantó, de csak emiatt nem vennék egy húszezres routert.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#46204) adika4444 válasza ezso (#46203) üzenetére


adika4444
addikt

Nem vagy passzív. A kliens hülye. Ha az online teszter nyitottat ír a kliens futásakor majd bezárásakor zártat akkor jól megy.

üdv, adika4444

(#46205) Sanya válasza Gyurka6 (#46168) üzenetére


Sanya
nagyúr

A legszebb, hogy bementem az ügyfélszolgálathoz.
Elmondtam, majd mondták, hogy
- ehhez fix ip kell.
- Mondtam megy dinamikussal is.
- De kell a 25-ös port, és ahhoz meg fix ip kell.
- Utolsó kérdés: a natolást meg tudjátok szüntetni?
- Nem, csak telefonon.

Felhívtam őket, kedvesek voltak 2 óra múlva már nyoma sem volt a NAT-nak.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46206) Watt25 válasza DonMaster (#46198) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, erre voltam kíváncsi, akkor nem küzdök vele.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#46207) csandris válasza Attila 1 (#46189) üzenetére


csandris
csendes tag

Köszi! Erre nem is gondoltam. Kipróbáltam, a géppel is csak 100M. Ha a gépet LAN, vagy WAN portba dugtam, akkor 1G. Szóval szolgáltató, vagy kábel probléma, ami szintén szolgáltató. Már csak azt nem értem, hogy a múltkor router ki-bekapcs után mitől lett jó egy időre? Az elosztószekrényes ONT cserére nem tudom a választ. Azt se tudom, merre lehet a házban. Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#46208) goop válasza csandris (#46207) üzenetére


goop
őstag

Nálam is ez volt, nem tudták megcsinálni. A switchük valamiért megbolondul és átáll 100Mbitre. Ilyenkor csatlakozz le, húzd ki a kábelt, dugd vissza, ellenőrizd, hogy a link sebesség 1 Gbit, ha nem jó, újra próba, amíg jó nem lesz, utána csatlakozhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#46209) poli27 válasza goop (#46208) üzenetére


poli27
veterán

xarul van felrakva a csatlakozó az utp kábelre...

(#46210) goop válasza poli27 (#46209) üzenetére


goop
őstag

Lehet, de akkor a túloldali, nem a nálam lévő. :D
Kijöttek, nézték, valamit a lépcsőházban átdugtak, 2 napig jó volt, utána random szórakozott, már ki se hívtam őket, inkább ki-behúztam azt jó lett.

(#46211) ezso válasza adika4444 (#46204) üzenetére


ezso
tag

Ok, hiszek Neked. :R
Én nem vagyok nagyon otthon a hálózatokban.
Csak azt tudom, hogy 2 hete van digim, és előtte ugyanezzel a hardverrel és programmal folyamatosan nyitott portot jelzett, csak azóta van ez a (nekem) furcsa állapot, mióta ADSL helyett Digi van.

Köszi: ezso

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#46212) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Sziasztok,
Én erről a bridge módról szeretnék kérdezni, egyre gyakrabban felmerül. Huawei optikai kábeles routert kaptam, és sajátot szeretnék. Annyi az egész, hogy telefonon kérem hogy tegyék át bridge módba és kész? Ilyenkor a Huaweiben lévő wifi teljesen passzivvá válik? Én többet már el sem érem ezt az eszközt? Ha bármi miatt vissza kéne csinálni (pl meghal a saját routerem és sos kell valami megoldás) telefonon visszakapcsolják nat módba?
Esetleg - ha nem szemtelenség - egy átfogó választ bele lehetne tenni az összefoglalóba, újabban mindenki a Huawei meg Zte routereket kapja.
:R Köszönöm! :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#46213) nfsu17 válasza Blizzardking (#46212) üzenetére


nfsu17
veterán

minden kérdésedre igen a válasz, kivéve talán azt, hogy vissza tudják-e majd rakni újra routerbe, ha valamiért sos kellene. ezt nem tudom.

összefoglaló?
múltkor ketten is szóvá tettük, hogy a zte f668 tud wifit és tud bridge-t is, de nem írták bele.
meg akkor esetleg azt is bele lehetne már, hogy ipv6-ot sem tud.
csak akkor nem értem, hogy minek ilyet adnak, ha majd át akarnak térni valamikor rá

(#46214) Blizzardking válasza nfsu17 (#46213) üzenetére


Blizzardking
őstag

Köszi a gyors választ. Akkor szerintem a héten el is intézem valamelyik nap. A visszakapcsolás nem lényeges, inkább az volt fontos, hogy ne sugározzon semmit ha egyszer ott lesz mellette a másik router.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#46215) wwenigma válasza goop (#46210) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Lehet ujra kene dugózni a kábelt nem csak átdugni...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#46216) goop válasza wwenigma (#46215) üzenetére


goop
őstag

Már mindegy, átszerződtem a T-hez. :D

(#46217) adika4444 válasza nfsu17 (#46213) üzenetére


adika4444
addikt

Én ahogy nézem tud ipv6-ot, csak nincs bekonfolva. De nem egy helyen van rá utalás menüben pl.
Úgyhogy a jövőben még működhet a dolog...

üdv, adika4444

(#46232) sanzi89


sanzi89
addikt

Lenne egy problémám a Digi-s nettel. Két telephelyre bekötésre került a Digi Növekedés 100/100-as internet csomagja. Optika van behúzva mind a két telephelyre, köztük kb 500 méter távolság van, kb egymással szomszédosak, és mind a két helyre ZTE ZXA10 F625G modemet kaptam. Az egyik helyen egy TP-Link TL-ER5120, a másik helyen egy TP-Link TL-ER6120 van kirakva, mindkét esetben a legújabb fw-rel. Azt tapasztalom, hogy nagyságrendileg hetente megszakad a a net elérés, kb percre pontosan ugyanakkor mindkét routernél. A WAN port beállítások megegyeznek mindkét router esetében (persze a felhasználónév és jelszó nem):

Se kifele, se befele nem megy semmilyen forgalom ilyenkor. Rákattintok a Disconnect gombra, várok kb 20 másodpercet, Connect gomb és egy másik IP címmel megy újra a kapcsolat. Semmit nem indítok újra, vagy kapcsolok ki. Mi lehet a gond? Van bármiféle ötletetek? Ma reggel már harmadjára fordult elő ugyanaz a forgatókönyv mindkét helyen...

Korábban Telekomos kábelnet volt, ott ezekkel a a routerekkel sosem volt gond, igaz dinamikus IP volt konfigurálva a WAN-nak. Egyébként TP-Link ide vagy oda, atom stabil cuccok, az egyik 400 napos uptime-nál jár, és a másikat is áramtalanítás miatt kellett kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46233) Varszegig válasza sanzi89 (#46232) üzenetére


Varszegig
veterán

Pontosan hetente bontja a PPPOE-t a digi, és reconnect után új ip-t kapsz. Ilyenkor a routernek magától újra kéne csatlakoznia. Elvileg a megszakadás csak néhány mp szünetet jelenthet. Kábales net más, ott DHCP van, nem PPPOE.

(#46234) DonMaster válasza sanzi89 (#46232) üzenetére


DonMaster
addikt

heti 1x uj ip-t is kapsz, ppope ujra csatlakozás miatt, mindig hetente, ezt routerben autocpnnect-el tudod javitani és akkor nem vehetö észre , kell legyen ilyen opcio a routerben mondjuk nekem wdr4300 van abban van autoconnect és igy amint megszakad máris csatlakozik ujra és megy,
probáld meg activ mod-nál 0:00-tol 23:59 -ig
beálitani igy napi 1 perc kiesés van és mindig ujra connectol
a ppope advance-et ha bepipálod azt mit csinál?

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#46235) DonMaster válasza sanzi89 (#46232) üzenetére


DonMaster
addikt

ahogy megnéztem a tplink oldalán az emulátorban, nincsen más opcio mivel neked always-on van igy kéne magátol csatlakozzon de probáld meg a 0-23:59-ig valo müködést hátha akkro jo lesz és magátol ujra csatlakozik minden 0:00kor és igy jo lesz, sajnos nincs az az opcio mint a többségi Soho eszközökben hogy automatic reconnect megszakadáskor.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#46236) wwenigma válasza DonMaster (#46235) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem meg mindegyikben benne van, Always on az az autoreconnect. De idobe telik amig a router észreveszi, masfel perc korul lehet maximum, ki kellene várni. Ha nincs valasz a szervertol x ideig , ujracsatlakozik.

17. oldal kézikönyvben.

Always-on: Select this option to keep the connection always on. The connection can be re-established automatically when it is down.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#46237) DonMaster válasza wwenigma (#46236) üzenetére


DonMaster
addikt

akkor jolgondoltam elsöre én is, viszont igy 1perc kiesés hetente mindig ugyan akkor az nem nagy dolog. speciel én észre sem veszem amikor frissül vagy ujra kapcsolodik.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#46238) sanzi89 válasza sanzi89 (#46232) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi mindenkinek az infókat.

Sajna nem járható a napi kiesés, hetit nem is lehet beállítani. Sokan használhatják éjszaka, távolról is a rendszert. Futok még egy kört a neten, aztán rákérdezek a Digi-nél is. Nincs esetleg más típusú modem a Digi használatában? Hátha azzal nem lenne probléma.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46239) sanzi89 válasza sanzi89 (#46238) üzenetére


sanzi89
addikt

Talán az a gond, hogy látszólag a routeren nem szakad meg a kapcsolat, végig Connect állapotban van a kapcsolat. Esetleg a router nem fogja fel, hogy a modem már IP-t cserélt?

Most annyit csináltam az egyik routeren, hogy az Advanced Settings-nél módosítottam a két értéket:

Keep Alive Interval: 120
Keep Alive Retry Times: 5

Elvileg 120 másodpercenként kér az ISP-től valamilyen visszajelzést, hogy él a kapcsolat. Ha ez 5 egymás utáni esetben nem sikeres, akkor a router bontja a kapcsolatot. De mivel be van pipálva az Always-On, így a bontás után egyből csatlakozni is fog a router. Elméletileg... 1 hét múlva kiderül.

u.i.: Áttúrtam a két router logját, 0 információ volt bennük arról, hogy gond lett volna a kapcsolattal a problémás időszakban. A router nem fogta fel, hogy IP-t kellene cserélni, végig élőnek és hibátlannak hiszi a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46240) nfsu17 válasza sanzi89 (#46239) üzenetére


nfsu17
veterán

Akkor most az a két tp-link építi fel a pppoe kapcsolatot, ugye?
A kép alapján így látom.
És ha a modem építené ki a kapcsolatot, a tp-linkek meg csak netmegosztásra lennének, az úgy nem járható út?

(#46241) sanzi89 válasza nfsu17 (#46240) üzenetére


sanzi89
addikt

Igen.

Ezt pedig nem értem:
"És ha a modem építené ki a kapcsolatot, a tp-linkek meg csak netmegosztásra lennének, az úgy nem járható út?"

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46242) nfsu17 válasza sanzi89 (#46241) üzenetére


nfsu17
veterán

Arra gondoltam, hogy a modem (ONT?) építi fel a pppoe-t, úgy ahogy pl. nálam az ONT-ben. Szerintem ott is ONT van, nem?
A lan1-re rákötöd a tp-linket, majd lesz a tp-linken is ezután net. (csak így gyorsban leírva, azért ezt azt be kell állítani)
Utána már lehet a tp-linkre eszközöket aggatni.
Ez ugye nem bridge mód, hanem a router (ONT) mögé még egy router betétele.
Mintha ilyenkor a tp-linket access point módba szokták volna tenni. De ezeket csak olvastam, lehet nekem is szükség lesz majd rá, ha az ONT wifije (nálam wifis) nem fog rendesen működni. Akkor betennék egy asust az ONT (router) után.

(#46243) adika4444 válasza nfsu17 (#46242) üzenetére


adika4444
addikt

sanzi89 eszközei elvileg nem wi-fi képesek.
De egyébként duplanat, portnyitás és egyéb miatt könnyen lehet hogy macerásabbá válna a dolog. A jelenlegi eszközökkel reméljük az időtartam és a próbálkozások számának módosításával megoldódik a probléma...

üdv, adika4444

(#46244) Flashget válasza sanzi89 (#46239) üzenetére


Flashget
félisten

Már leírták...Digi hetente 1x bontja a kapcsolatot ha addig folyamatosan neten voltál ugyanazzal az ip címmel.
Gondolom az okát nem tudod...hogy üzletszerűen ne lehessen rajta semmilyen szervert üzemeltetni.
Szerintem vedd fel a kapcsolatot velük és kérdezz rá, üzleti csomaggal mi a teendő, hogy ne bontsák hetente a kapcsolatot. Fix IP cím rendelése megoldás rá?
ezeket kérdezd.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#46245) poli27 válasza sanzi89 (#46238) üzenetére


poli27
veterán

Elvileg ha fix ipcímet kérsz nem lesz bontás!

(#46246) sanzi89 válasza nfsu17 (#46242) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezt a megoldást NAGYON szeretném elkerülni. adika4444 nagyjából leírta a miérteket. Egyébként írtam milyen eszköz van, nem ONT, direkt kérve lett, hogy ne olyat küldjenek. Mennyit szívtam annó a Telekommal, mire hajlandóan voltak a HGW helyett sima kábel modemet adni...

@Flashget
Azzal, hogy bontja a kapcsolatot, nincs semmi problémám. Azzal van a gondom, hogy valami nem klappol a modem - router kapcsolatában. Otthon lakossági Digi-s netem van, igaz ONT-vel, ott nincs ilyen probléma. Mármint kapok új IP-t időközönként, de ez nem vehető észre a gyakorlatban.

@poli27
Csak az plusz 2-3e Ft havonta, és ha nem lenne ez a gond, bőven megfelelne egy ingyenes dyndns is.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46247) DonMaster válasza sanzi89 (#46246) üzenetére


DonMaster
addikt

másik router ami otthoni hálopzatban is használatos? v3-mas tplink Wifi letiltva. rajta? az nem játszik azok automatán felismerik sajna a router nem képes felismerni mert az ONT elküldi tutira a jelet ez otthoninál gondolom más routered van és az felismeri és autoreconectel, ezek meg nem, viszont az esténként 1perces kiesés még mindig jobb mint ha elmegy vasárnap 0ora kor és csak hétfön javitod meg . más utatt nem látok járhatoank ennél a routernál, lehet hogy a router topicban többet tudnak segiteni de nem a Digi hibája ez

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#46248) wwenigma válasza sanzi89 (#46246) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

De ez így hülyeség,az eszközöd építi fel a PPPoE kapcsolatot, az ONT/etc-nek "semmi köze hozzá". Keep alive-nal nyugodtan lehet 20mp 3x, hamarabb észreveszi.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#46249) llacee válasza sanzi89 (#46239) üzenetére


llacee
őstag

100/100 ra lehet kerni dix ipt is.Esetleg az nem lehet megoldas?1xubb, mint eszkozt csereltetni.Az ara sem egetrengeto a tavoli felhasznaloknak is egyszerubb

(#46250) Flashget válasza sanzi89 (#46246) üzenetére


Flashget
félisten

ezt írtad:
Azt tapasztalom, hogy nagyságrendileg hetente megszakad a a net elérés, kb percre pontosan ugyanakkor mindkét routernél.
majd ötleteket kérsz....akkor nem értem a problémád, mert minden más gondodnak ez a kiinduló pontja.

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.