Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2851) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

X1950GT-hez melyik szerintetek a legjobb driver?
ezelőtt nvidiam volt, így nem nagyon vágom....

:Y :Y

(#2852) AtHoS válasza polip (#2850) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Orthossal néztétek, hogy bírja e annyi ideig? Blend teszt, prioritás 5+

read-only mode on the forum

(#2853) BPFeri válasza Rabbitf_24 (#2851) üzenetére


BPFeri
senior tag

Én a 7.5 ( 32bit) nyomom Vista -n.. hibátlanul megy.. ujabat ( 7.7 ) még nem próbáltam !!! :C

....

(#2854) polip válasza AtHoS (#2852) üzenetére


polip
addikt

bazze...

memtest nem lelt hibát...xp simán felment...csak ennyi volt a hibajelenség, amit leírtam...

rányomtam az orthost, rögtön eldobta magát....egyik ram ki, próbáltam úgy de úgy 5 sec után meghalt az orthos..

beraktam a másik ramot, azzal már 40 perce megy CPU+RAM, priorit: 5...asszem megvan a baj :R :R :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2855) AtHoS válasza polip (#2854) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Látod mire nem jó egy orthos :)
Csak ilyenkor azt nem tudja az ember, hogy: örüljön mert megvan a hiba vagy sírjon, hogy nem megy az egyik memó

Sajnos a hibaüzenetek néha nem annyira egyértelműek, mint aminek látszanak. De hát mit is várjon az ember egy windows-tól

read-only mode on the forum

(#2856) polip válasza AtHoS (#2855) üzenetére


polip
addikt

nem is gyanakodtam a ramra, hisz a memtest egy loopot ment simán, dualban...és nem lelt semmit

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2857) AtHoS válasza polip (#2856) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Találkoztam már én is olyan géppel, ahol Orthos - Small FFts beállítással vígan futott, de a Blend-nél már kiugrott a memóproblem. Memtest ott is végigment

read-only mode on the forum

(#2858) polip válasza AtHoS (#2857) üzenetére


polip
addikt

hát erre nem is gondoltam...igazán kösz a tippet :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2859) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Érdekelne a Radeon X1650XT kártyákon lehet aktiválni valmivel a 2x Super Sampling AA vagy csak CrossFire üzemmódban.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2860) munky


munky
őstag

nálam a 7.7 sem hozott jeéentős javulást Vista alatt, ment vissza az XP. hihetetlen, hogy ennyi hónap elteltével még mindíg nagy gondok vannak a teljesítménnyel. :W

[Szerkesztve]

(#2861) AtHoS válasza munky (#2860) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A Vistára napról napra jönnek ki a javítások. Egyre gyorsabb lesz, de egyenlőre csodát nem kell várni tőle. A neves számítógépépítők is visszavették gyorsba a kínálatukba az XP-t anno. Talán nem véletlenül ;] Vannak jó dolgai, de egyenlőre játékplatformként nem alternatíva.

read-only mode on the forum

(#2862) Quent1n


Quent1n
senior tag

Hali! Nekem egy olyan gondom lenne, hogy adott egy Dell Inspiron 6400 -as nmoti amiben X1400 as kari csücsül. Namármost ehhez akartam föltenni a legujabb (asszem 7.7) Catalystot. Föltelepült de vaszeg hibásan, és mikor inditanám ezt kapom: a program párhuzamos konfigurációja helytelen. Vista van a gépen és vistas catalystet szedtem le direkt. Ráadásul leszedni se tom a progi mert ha a programok hozzáadása/eltváolitása menüben rányomok, ugyanezt a hibaüzit dobja. Vmi 5let?

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#2863) AtHoS válasza Quent1n (#2862) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem sokat konyítok a notis vezérlőkhöz, de úgy hallottam, hogy azokhoz külön csomag van. Meg is néztem ATI/AMD-éknél és valóban. Noti drivert nem is találtam közvetlenül, de egy ''Installation Verification Software''-t igen: [link]

Ez mindössze ennyire hivatott:
''Validation utility to determine if Catalyst Mobility™ is compatible with your system and download the driver.''

Itt a notis Cata letöltő AMD oldal, ahonnan idéztem és linkeltem: [link]

A hibás catalyst eltávolításához segítség lehet a DriverSweeper progi: [link]

read-only mode on the forum

(#2864) Thrawn


Thrawn
félisten

ATI Catalyst 7.8 [link]
Elég hosszú a release notes...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2865) Speed® válasza Thrawn (#2864) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A HD 24/26 család Overdriveján és a 29XT Lost Planetben való javulásán kívül nem sok érdemi változás lesz...az integrált megoldásokhoz van néhány javítás, de a régebbi karik tulajdonosainak semmi érdemlegeset nem hoz..sajnos.

OFF: szereztem GTOt :) Oké, 1800GTO, de GTO :D Eddig 650/1300.. :Y

(#2866) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Hát nemsokat javitott a 2600 XT-n DX 10-ben...

Ráadásul az alapbeállításban bevan kapcsolva az automatikus túlhajtás ami azt eredményezi ,hogy állandan kifagy a videókari miatt a gép vagy resetel amikor eléri azt a pontot ,hogy már nemtudja túlhajtani magát...

hmm...

lost planet...

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2867) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Viszont Stalkerben 1280*1024-ben minden maxon 50-80 fps átlagban.. Na ez már tetszetős...

Hopp... van, hogy 120 ig is felmegy..

[Szerkesztve]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2868) Kicsimix


Kicsimix
őstag

1600 x 1200 ban is : DDDD min 40 fps

Valamit mégiscsak csináltak :)

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2869) munky


munky
őstag

Kicsimix és mindez egy HD 2600 XT-vel? :Y

(#2870) Kicsimix válasza munky (#2869) üzenetére


Kicsimix
őstag

Igen de static lighting nem full dynamic... Full dynamic-on kb 20 fps
..( fraps-al)

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2871) munky válasza Kicsimix (#2870) üzenetére


munky
őstag

jah akkor értem.

(#2872) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Tudna adni valaki pls 1 linket ahonnan le lehet tölteni a 7.8 CCC-hez a Rage3d tweak progit ? a hivatalso oldalon csak 5.x verziójú CCC-hz találtam.

(#2873) ftc


ftc
nagyúr

AGP-el gondok vannak

According to a report on NGOHO forums, the latest Catalyst 7.8 seems to have some compatibility issues with ATi's AGP card. The problem seems to arise from the SmartGart function. 3D programs or games will experience stability issues. Some users reflected that parts of the desktop display will be messed up.

If you are using an ATi AGP card, revert back to Cat 7.7 if problem arises.


(#2874) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!!

Egy kis segítség kéne!Az új Catalyst (7.8) előtt is fel kell rakni a NET Framework progit Vista op rendszeren vagy azt csak XP-n kellet?

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#2875) munky válasza Ceko (#2874) üzenetére


munky
őstag

Vista alatt nem szükséges. bele van integrálva alapba (3.0)

(#2876) Olasza válasza Kicsimix (#2866) üzenetére


Olasza
aktív tag

A HD2600XT-nél a 7.8-as CCC-je egy vicc. Ha elindítod, el kezd fűteni, mint az állat. A túlhajtás nem valós, AMD GPU clock-kal ellenőriztem, a sebesség marad viszont a hőfok 40/65-ről felment 55/102-re! A fagyás valószínűleg ennek köszönhető. A CCC-t hiába nyomod ki, újraindításig folyamatosan emeli a hőfokot. A driver viszont ehhez a karihoz sok jót hozott.

(#2877) Olasza


Olasza
aktív tag

Kicsit még kiegészítem: a fűtés nem érzékelő hibája, mert a hőfok nem azonnal változik, hanem ez egy kb. 10-15 perces folyamat, míg szépen lassan feltornázza magát. Lehet, hogy tovább is, de azt már nem akartam megvárni.

(#2878) PongiBandi


PongiBandi
tag

sziasztok

itt is megkérdezném, hátha.. Sapphire HD 2400-es kártyám van, amit szeretnék rábírni (ahogy a HD 2600-osoknál alapból is van), hogy 1080i és 1080p (?) filmekre is menjen a hardveres gyorsítás, de nem tudom, hogy eleve a 1080p filmekkel mi a helyzet, azokra is megy a hw gyorsítás?

registry-ben átírtam 0-ra az alábbi bejegyzéseket:
DXVA_Only24FPS1080H264
DXVA_Only24FPS1080MPEG2
DXVA_Only24FPS1080VC1

bár megjegyzem, ezek a bejegyzések nem ott voltak, ahol a leírás szerint (Regedit >HKEY _Local_Machine\System\CurrentControlSet\Control\Video\ ... 68AACE4...) lenniük kellett volna, hanem máshol...

(most pont nincs 1080i filmem, hogy megnézzem megy-e a reg módosítással a Cyberlink dekóderrel a DxVA, de azt látom, hogy 1080p-vel nem ad képet...) 720p-vel minden OK, illetve ha 1080p lejátszásánál nem használom a DxVA (hw gyorsítás) opciót, akkor megy...

a másik kérdésem, hogy 25 fps-es filmeknél sehogy nem akar a Cyberlink dekódere dolgozni, ennek mi lehet az oka?

CCC verzió csak 7.4, lehet hogy emiatt?

PowerDVD 7.2 Ultra, talán 7.3 kéne?

(#2879) Benhill


Benhill
senior tag

Hali.
Lenne pár kérdésem.
Van nekem egy laptop, ati 9000 vid karival, és érdekelne, hogy jók e hozzá azok a catalyst vagy omega driverek, amik a sz.gépben lévő vga hoz? Mert ha felteszem a drivert a laptopra, nem lehet módosítani a speciális tulajdonágait. :) de ua-al a driverel tesóm gépen működik...
végülis az hogy milyen driver kell a laptopban lévő karikhoz?:):

(#2880) Komplikato válasza Benhill (#2879) üzenetére


Komplikato
veterán

Elvileg le szeded a Catalyst drivert, utána egy módosító programot kell futtatni (a Driverheaven.net-en megtalálod) ami csinál egy notira telepíthető Catalystot, és utána tudod feltenni.
A probléma az, hogy hivatalosan az új driverekben nincs DX8-as kártya támogatás, ezért vag 5.xx-es drivert kell leszedned, vagy meg kell találnod a direkt régi kártyákhoz való spéci 6.11-es drivert.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2881) Komplikato


Komplikato
veterán

http://visiontek.com/teksupport/drivers/DOWNLOAD/Cat_7.9/7.9_Vista_Full.exe - [link]

http://visiontek.com/teksupport/drivers/DOWNLOAD/Cat_7.9/XP_Full_7.9.exe - [link]

http://visiontek.com/teksupport/drivers/DOWNLOAD/Cat_7.9/XP_AVIVO_7.9.exe - [link]

''ATI Radeon HD 2400 Series AGP'' = ati2mtag_RV610, PCI\VEN_1002&DEV_94C4
''ATI Radeon HD 2600 Pro AGP'' = ati2mtag_RV630, PCI\VEN_1002&DEV_9587
''ATI Radeon HD 2600 XT AGP'' = ati2mtag_RV630, PCI\VEN_1002&DEV_9586


Figyelem BÉTA driverek, csak az szedje le aki ezzel tisztában van, megfelelően óvatos tud lenni és ért is hozzá!!! ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2882) mr.saint


mr.saint
tag

sziasztok! Egy nagy kérdésem lenne van egy his x800xl-es karim a kérdésem az lenne hogy nem mennek az új játékok medál of honor (demo) lost planet meg stb.Van erre valami megoldás uj driver segitene?mert ugy nem támogatja shader modell 3-at.Ezt mondták az okosok?igaz ez? vagy kuka? uj kari? Elöre is köszönöm a tanácsokat!

(#2883) CPT.Pirk válasza mr.saint (#2882) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A problémát az okozza, hogy csak shader model 2.0 -át (sm2.0) tud a karid, és gyakorlatilag minden mostani DX9-es játék használja az sm3.0-át, csak az újabbak elsem indulnak nélküle. Megoldás egy új kari.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2884) mr.saint válasza CPT.Pirk (#2883) üzenetére


mr.saint
tag

Köszi a gyors választ gondoltam!Amugy is televan a tököm ezzel az ati sz.....!Még egy ati kártyám nem lessz az biztos!rengeteg gond ha ment az egyik game akkor nem ment a másik stb,én hülye hogy hagytam magam az userben rábeszélni magam.na mindegy mégegyszer thx

(#2885) Skynet258 válasza mr.saint (#2884) üzenetére


Skynet258
veterán

Szvsz nem a kártya gyártójával van a baj, hanem inkább a típusával (eljárt felette az idő).

https://geekpulse.hu

(#2886) CPT.Pirk válasza mr.saint (#2884) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmmm, attól hogy a tudása nem elégséges, még jó kártya volt. Kár, hogy ez miatt pártolnál el az atitól, pedig most különössen jól járnál a hd2600pro,xt szériával...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2887) Hakuoro válasza mr.saint (#2884) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Az X800Xl még nem támogatja a shader 3.0-át! Ez van az már egy elég régi kari. A mostani 2600Xt viszont tökéletesen viszi a játékokat. Driver téren meg saját tapasztalatom szerint mind a két gyártónál akadnak problémák! Nincs tökéletes driver.

[Szerkesztve]

(#2888) mr.saint


mr.saint
tag

JÓ VAN csak marha mérges lettem! Na most megint nézelödés olvasás mire valamit talál az ember.Ami tényleg jo kari.Mégegyszer köszi mindenki

(#2889) Knife


Knife
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég áttértem a 7.8-as catalystra, eddig a 7.7 volt fenn. Problémám az lenne, hogy a Battlefield 2 az új driver óta értelmetlenül beszaggat. A többi játék tökéletesen fut(MOHA demo, Bioshock demo). Lehetséges, hogy valamilyen opciót állítottam csak el?

Konfigom: Intel PIV 3.0GHz, 2 Gb ram, x1950GT

A válaszokat előre is köszönöm!

(#2890) InfiniteReality válasza mr.saint (#2888) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az volt a mocsok szvsz aki rábeszélt... és nem közölte a kártya hátrányait is. Előnye hogy gyors, hátránya, hogy nem tud SM3.0-át. Szvsz ezért nem az ATI a felelős.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2891) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

Vista 7.7 és 7.8-as catalystel volt egy kis gondom.Mégpedig az,hogy a gép bekapcsolása után nem adott képett,ki be kapcsolgatott a monitor.Viszont érdekes módon a régebbi crt monitorommal normálisan működött :F :F :F Leszedtem a drivert most az alap vista driverrel megy a 7.15-ös catalysttel és normálisan ad képet a tft-m.Mi a franc lehetett ez?Most ott tartok,hogy nem merek új drivert felrakni.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2892) Interceptor válasza mr.saint (#2884) üzenetére


Interceptor
addikt

Users-ben beszéltek rá?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2893) Bumblebee


Bumblebee
csendes tag

Üdv!

Ma vettem egy x1950 prót, és 7.8-as catalyst-ot tettem fel hozzá.(Xp-m van)
először jó volt minden, de újraraktam a gépet, és most már csak a driver megy fel rendesen, a catalyst control panel pedig nem indul el (vmi helytelen exére hivatkozva).
Pedig kellenének a beállítgatások, hőmérséklet figyelés, stb, a másik meg h így nem futnak olyan jól a gammák sem, mint ahogy először.
Mi lehet a gond? Esetleg tud vki catalyst helyett vmi hasonló progit amivel a 3d beállításokat tom kezelni?

[Szerkesztve]

(#2894) arpi6k válasza Bumblebee (#2893) üzenetére


arpi6k
addikt

.NET Framework fönt van?

Intel & ATI

(#2895) F.B.I. válasza Bumblebee (#2893) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nekem is ez volt a problémám tegnap a karival. Tedd fel a kapott lemezen lévő CCC-t és jó lesz. Utána gép újaraindít és mehet a 7.8-as. Ez nálam bevált. ;)

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2896) ollie válasza Bumblebee (#2893) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tedd fel a .NET framework 2.0-át, melyet egyébként az ATI oldalán is megemlítenek. Letöltheted a Microsofttól. Gondolom keresőt tudsz használni.

***

(#2897) ollie válasza mr.saint (#2884) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem az ATI a hibás! Ez már egy nagyon régi kártya, és a debil eladó beszélt rá.

***

(#2898) Bumblebee


Bumblebee
csendes tag

A framework 2.0 megoldotta a problémát! Köszi!
Amúgy régi típusú kártya, de így már semmi bajom vele, hasít rendesen...

(#2899) littlelion21


littlelion21
addikt

Üdv!
Van a catalyst-ekre vmi ált. javasolt beállítás, ami szerintetek a vga kártyámhoz igazodna?
Lássuk csak: AF, AF: appl. settings
AAA: performance
Catalyst A.I.: advanced
Mipmap detail level: high quality
Direct 3d Settings:
support DXT texture formats - be
alternate pixel center - ki
OGL settings
triple buffering - be
force 24-bit Z-buffer depth
7.7-es catalyst-et használok.
Tudom a legjobb az lenne, ha végigzongoráznék mindenen, de ahhoz túl lusta vagyok :D
Legfőképp azért érdekel, mert a CoD2-ben SP-ben 1024-es felbontásban dx9-en minden mást max-ra állítva az 20-25 fps-t kapok. (Jó,néha 30at de akkor is)

(#2900) dni


dni
őstag

Hali!

Megtudnatok mondani, h mi lehet annak az oka, h nem tudok az ATI Tray Tool-ban (nem nagyon favorizalom a ccc-t), a Theater mode beallitasoknal semmilyen beallitast nem tudok alkalmazni? (termeszetesen bevan kapcsolva a TV resz, van is kep a TV-men csak nem tudom konfiguralni. X1950PRO Vista 32 bit 7.8 driver, Catalyst helyett 1.3.6 os ATT)

Elore is koszi!
(Velhetoleg nem a legmegfelelobb topicban tettem fel kerdesem, utolagosan is elnezest kerek ezert)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.