Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2551) ROBERTOH válasza Achill3uS (#2549) üzenetére


ROBERTOH
őstag

ALT+Print Screen ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#2552) ollie válasza Achill3uS (#2549) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na igen, én is jártam így, aztán legyalultam a CCC-t. Bár most első installra jól megy. :)
Egyébként ilyenkor az install logban érdekes hibaüziket lehet találni (egy csomó file-t nem talál meg install közben).

***

(#2553) ollie válasza ROBERTOH (#2551) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tudok jobbat:
CTRL+C (az üzenetablaknak aktívnak kell lennie)

Majd CTRL+V a hozzászólásban, és bemásolja a szöveget. :)

***

(#2554) Achill3uS válasza ROBERTOH (#2551) üzenetére


Achill3uS
veterán

az volt, csak nem az az ablak volt elsődleges.. ect mind1 levágtam :D

ollie: nV-nél ilyen szintü driver gondom nem volt soha, pedig raktam már fel pár vga-t, ezt feketepontnak tekintem ATI-nak, bár a mostani 88-as driverek mellett meg mind2 megkaphatná a magáét :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2555) ollie válasza Achill3uS (#2554) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 7.3-ig nekem sem volt semmilyen problémám ATI driverekkel, pedig már közel 5 éve ATI-val nyomom. :)

***

(#2556) ftc válasza Achill3uS (#2549) üzenetére


ftc
nagyúr

ezt a hibát mintha valknek mér kiveséztem volna :D

google első találtat a megoldás

registry törlések ....illetve a hiba aoka lehet a nem szabályossan eltávolitott catalyst

(#2557) ollie válasza ftc (#2556) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondjuk én a hivatalos ATI unistall utility-vel uninstalláltam az előzőleg feltelepített (7.1-es) drivert, majd elindítottam a 7.3-as telepítőt. Szerintem ez elég szabályos. Vagy ha nem, akkor hol szúrtam el? :)

***

(#2558) ollie válasza ftc (#2556) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

2x ment el

[Szerkesztve]

***

(#2559) ftc válasza ollie (#2557) üzenetére


ftc
nagyúr

néha bent marad 1-2 reg file amit kiszedni kell....csiginek megoldotta...
[link]

[Szerkesztve]

(#2560) Achill3uS válasza ollie (#2555) üzenetére


Achill3uS
veterán

pedig már közel 5 éve ATI-val nyomom.
aláírás: 7800GTX eladó!
:))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2561) ollie válasza ftc (#2559) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi.

***

(#2562) ollie válasza Achill3uS (#2560) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

3 hétig voltam hűtlen az ATI-hoz, de megtértem, és azóta is mirelit kukoricán térdeplek minden nap a sarokban. :P

De ki is szedem az aláírásomból, mert pont ma vették meg. :)

[Szerkesztve]

***

(#2563) munky


munky
őstag

hy all!

az lenne a problémám ,hogy sokszor előfordul , hogy bekapcsolom a vonalsimítást és az af-et de játékokban mégis minden tiszta rece. ilyenkor ki szoktam lépni és többszöri állítgatás hatására nagynehezen bekapcsol az az AA , AF , nincs erre valami megoldás ? nagyon bosszantó. ATI CCC 7.3 van fent.

(#2564) ftc


ftc
nagyúr

kin a Catalyst 7.4....OpenGL alatt gyorsulnak a kártyák Vista alatt..

(#2565) ollie válasza munky (#2563) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Telepítsd újra a drivert. Nekem is volt ilyen, de általában így megoldottam. PErsze előtte uninstalláld a régit.

***

(#2566) munky válasza ollie (#2565) üzenetére


munky
őstag

kösz, kipróbálom.

(#2567) ArmanD. válasza Achill3uS (#2549) üzenetére


ArmanD.
őstag

Szia Achilleus

Én csak a drivert szoktam feltelepíteni. Feleslegesnek tartom felrakni a ccc-t és a keretrendszert így azokat kihagyom. Csak a drivert tegyétek fel és egy ati tray tolls és csókolom :R

Kevesebb hibalehetőség és mindenkinek így ajánlom, valamint Ati tray tools többszörösét nyújta szolgáltatásban mint a ccc!

[Szerkesztve]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#2568) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Asus P4C800 alaplap, 3ghz northwood proci, atix1950pro, catalyst 7.3, egyéb driverekből is a legújabb van fent, XPSP2 angol.

probléma 1: legújabb powerdvd alatt ha nem megy a videolejátszás épp, a Hardware acceleration kipipálható/beikszelhető. Ha megy pl a DVD lejátszás, ez a lehetőség ki van szürkítve (inaktív) és nem is jelzi bepipáltnak, mintha nem menne a hardveres gyorsítás?!

probléma 2: sokféle lejátszóval probáltam, de mintha a H.264 gyorsítás se menne. A fent említett konfigon a H.264 lejátszás 95-100% körül mozog, és hajlamos akadozni is. Szerintem ez sok. Winyó nem töredezett, windows nem szétölt. A video file egy satás winyón figyel.

Ötlet ezekre?

Ati Tray Tools-ban a video acceleration bekapcsolva, CCC alatt a WMA acceleration bekapcsolva (ATT-ban is látszik hogy engedélyezve van).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2569) ollie válasza ArmanD. (#2567) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tényleg, ATT-vel Hue és Saturation-t is lehet állítani, mint a CCC-ben?

***

(#2570) ollie


ollie
MODERÁTOR

A 7.4 installálása közben ezt az üzenetet kapom:

Zero Display Service Error.

Valakinek hasonló? Ez után működik a driver rednesen, kivéve az AA-t, azt sehogy sem lehet bekapcsolni. Persze lehet, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz. :DDD

***

(#2571) ArmanD. válasza ollie (#2569) üzenetére


ArmanD.
őstag

Elvileg lehet.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#2572) PeL


PeL
addikt

Catalyst 7.4 with Control Panel : [link]

(#2573) tibigym


tibigym
tag

Sziasztok tudnátok segíteni mi lehet a hiba? ezt a hibaüzenetet kapom: [kép] Ha el akarom inditani a control centert.

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy S3

(#2574) PeL válasza tibigym (#2573) üzenetére


PeL
addikt

Telepíts 3.0-s .NET keretrendszert. De jobban jársz szvsz ha nem raksz fel CCC-t mert tök felesleges, a CP is tudja azokat a funkciókat (#2572 HSZ.)

Vagy ha még ennél is többet szeretnél akkor rakj fel csak drivert, és rakd fel hozzá a legújabb Ati Tray Tools-t : [link]

(#2575) tibigym válasza PeL (#2574) üzenetére


tibigym
tag

Huh ez így elsőre sok 2hete van Ati karim előtte csak Geforce volt. Másképp teszem fel a kérdést melyiket tegyem fel,hogy ki tudjam lőni a képet tv-re teljes videó nagyítással?

Samsung Galaxy S3

(#2576) PeL válasza tibigym (#2575) üzenetére


PeL
addikt

Ezt így meg én nem vágom mert TV-vel még nem használtam a gépet, viszont akkor is a Tray Tools-t ajánlom mert abban is van bőven buherálási lehetőség (ha nem több) kijelző témában

(#2577) kovi válasza tibigym (#2575) üzenetére


kovi
senior tag

Az NGO oldalán találsz olyan friss drivert amit ötvöztek a Control Panellel(CP), én is azt használom és zsíííír.
[link]

Jobb oldalt: ''ATI Catalyst 7.4 (CP)'' csak neked ;)

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2578) tibigym válasza kovi (#2577) üzenetére


tibigym
tag

Köszönöm megpróbálom

Samsung Galaxy S3

(#2579) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vigyázzatok a 7.4 IGP XP CCC-vel, mert indulás után kb. fél órával elmegy a kép, aztán rá 1 percel lefagy a gép. XP SP2, DFI lap (ATI RS482 chipset, integrált X200) Ezek melett még picit lasabb is lett mint a 7.3 IGP XP CCC, most visszakerült a 7.3, azzal minden faja.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2580) kovi válasza CPT.Pirk (#2579) üzenetére


kovi
senior tag

S még az NVidiát szidják hogy milyen lassan készít drivert, s hogy WHQL-es.
Na az AMD se különb-

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2581) InfiniteReality válasza kovi (#2580) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Minden hónapban van új ATI driver (7.1, 7.2, 7.3, 7.4...) az más kérdés, hogy a 7.1 és a 7.4 úgylátszik elégnagy trágya lett... :(

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2582) ollie válasza InfiniteReality (#2581) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Meg a 7.3 is.

***

(#2583) kovi válasza InfiniteReality (#2581) üzenetére


kovi
senior tag

Na akkor a 7.2 az állja a sarat. ;]

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2584) ArmanD. válasza ollie (#2582) üzenetére


ArmanD.
őstag

Nekem 7.3 tökéletesen müxik. Ott szúrjátok el, hogy ilyen CCC szarokat és keretrendszert is felraktok. Minek?

Driver és ATT!!! :R

Öreg vagyok már bohócnak!

(#2585) ftc válasza ArmanD. (#2584) üzenetére


ftc
nagyúr

nekem egyikkel sem volt gondom eddig....pedig CCC-t rakom fel mindig...mivel plusz egy szoftver több hiba lehetőség...elv

CCC ''szarokat'' Vista alatt probálj meg mást felrakni...

(#2586) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

#2568-ra valaki esetleg?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2587) ArmanD. válasza ftc (#2585) üzenetére


ArmanD.
őstag

Igen én is ezt szeretném mondani, hogy több szoftver, több hibalehetőség :R

Öreg vagyok már bohócnak!

(#2588) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hello csávókák!

Írnék egy logoutos cikket a Catalystről.
Ilyenek lennének benne:

Installálás
Frissítés újra
Hibaelhárítás (ismertebb hibák)
Tweak

Ötletek?

***

(#2589) mcmike


mcmike
őstag

Találkozott már valaki rajtam kívül a severe error hibával? :F

Amikor uninstalljuk az ATI-t, de nem teljesen sikerül szegénynek, és egy -két service registered marad, plusz mindíg felismeri az adott kártyát bár uninstallálva lett? Sem driver cleaner, sem safe mode, sem catalyst uninstaller nem segít? Se fel, se le nem lehet telepíteni a drivert? Mert ugye standard VGA drivert akar, amit viszont a Windows nem rak vissza, hanem csak installkor pakol fel...

megoldottam, ha valakit érdekelne... ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2590) ollie válasza mcmike (#2589) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, hogy érdekel menne is a cikkembe (persze forrásként téged említve).

***

(#2591) mcmike válasza ollie (#2590) üzenetére


mcmike
őstag

Ez csak természetes...rengeteget jártam utána egyébként a neten is, szinte sehol semmi...csak a probléma fordul elő sok helyen, de egzakt megoldást senki nem írt le. Ha aktuális lesz a dolog akkor szólj, priviben megírom a történetemet... ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2592) InfiniteReality válasza mcmike (#2591) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ide is megírhatnád, hogy ne csak Neked legyen SEVERE ERROR nélkül telepíthető 7.4-es Catalysted :P Egyébként az AA működik Neked?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2593) rocket válasza ollie (#2588) üzenetére


rocket
nagyúr

Uninstall ccc, uninstall display driver->reboot->install driver, install ccc->reboot, ennyi ;)

Akik meg meg sose hasznaltak CCC-t azoknak .net framework 1.1->.net framework 1.1 service pack-> .net framework 2.0.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2594) ollie válasza rocket (#2593) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt hittem, valami komolyabb.

***

(#2595) ollie válasza mcmike (#2591) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, ja, tedd ide be a megoldásod, hogy mindenki láthassa.

***

(#2596) ollie válasza InfiniteReality (#2592) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Neked nem működik az AA?

A Severe error ellen próbáld ezt:

MEg kell lennie a drivernek kitömörítve a C:-n (amir install közben csinál). Ha nincs meg, akkor kezd el a telepítésd, de a tényleges telepítés előtt lépj ki (így meglessz a kitömörített).
Majd uninstall CCC, majd a driver. Ezután csökkentett módban Driver Cleaner Pro 1.5-el törölj minden ATI cuccot (persze chipset drivert ne), és esetleg más videokari drivert is (amennyiben az ATI előtt volt ugyanezzel az oprendszerrel mondjuk Nvidia).
Ez után reboot normál módon, majd amikor felismeri az OS, hogy nini, van videokari, a wizardnak add meg kézzel a kicsomagolt ATI driver helyét, onnan szépen feinstallálja az OS a drivert, és minden heppi. Csókolom.

Persze ezek után nem lehet a szokásos módokon uninstallálni, csak az eszközkezelőből, és utána rögtön csökkentett módban ki kell mindent írtani (lásd fent).

JA ezek után feltehetsz CCC-t, de ha nem kell neked Hue és Saturation állítás, akkor jobb az ATT-t használni (az ATT csak az előbb említetteket nem tudja állítani, minden mást igen).

[Szerkesztve]

***

(#2597) rocket válasza ollie (#2594) üzenetére


rocket
nagyúr

Szerintem sokan ott hibaznak nem uninstalljak a drivert es a ccc-t hanem siman rainstalalljak az ujabb drivert, masik meg nem rebootolnak ha keri a gep, aztan persze csodalkoznak ha kesobb gondjuk adodik.

Tegnap felraktam a 7.4-et es mint mindig szepen felment elsore, tokeletesen mukodik ccc-vel egyutt :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2598) InfiniteReality válasza ollie (#2596) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A 7.4 Catalystnak van egy olyan hibája, hogyha felteszed és telepítés közben kiírja ezt a SEVERE hibát, attól még feltelepül, viszont az AA nem fog működni.

Egyébként azt sem értem minek kell leszedni az előző drivert, a 7.3-at rátettem a 7.2-re és semmi hasfájása nem volt...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2599) ollie válasza InfiniteReality (#2598) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nos, az esetek nagy részében simán rátelepítheted a régire mindenféle probléma nélkül. De akinál vannak telepítési problémák, azoknál általában a leírt módszer segít.
Nem véletlen, hogy az ATI is azt javasolja, hogy a régit távolítsuk el az új telepítése előtt.
De mint írtam, az esetek nagy részében felesleges.

Konkértan te találkoztál ezzel a Severe problémával, és utána nem működött neked az AA? Azért kérdezem, mert pont itt nemrégen írtam egy hasonló Sever hibáról, és hogy nem működik az AA, aztán rájöttem, hogy én voltam a hülye, és mégis működött.
Vagy ezt máshol is olvastad?

[Szerkesztve]

***

(#2600) mcmike válasza rocket (#2597) üzenetére


mcmike
őstag

Szerintem nem ma kezdtem az ATI driver install témát...hagyjuk...

A Severe error üzenet elég ritka eset de nálam előfordult:
Severe error, try installing a standard VGA driver before...

Teljes mértékben az ATI ajánlásait követtem, mint ahogy az elmúlt tizen/huszon esetben is, azaz:
- Uninstaller remove -> miután végzett Win restart
- Ellenőriztem manuálisan is h az említett könyvtárak + registry bejegyzések törölve lettek-e (azaz ATI manual removal alapján)
- ezután restart, temp-ek kiürítése, majd driver telepít, mint ahogy a nagy könyvben meg van írva, mert mindig is így csináltam...de most nem jött össze... :(

A hibaüzenet a már fentebb leírt, a tünet pedig:
A driver nem telepszik fel és nem is lehet uninstalni mert ugyebár le lett. Unknown VGA device (azaz sárga kérdőjeles) mellett 32bit-es színmélység, és akár 1920-as felbontás is választható!!! na ez olyan eccerű? :F Sőt egy idő után a tárolt inf-ekből visszaszippantja h milyen VGA van benn (esetemben X1900 series). Majd disabled állapotba kerül mindkettő device, azaz a seconadry is... :Y !!! Annak ellenére h Microsoft Technet alapján kigylkoltam az INF fileokat, hogy Force-olni tudjam a standard VGA driverek visszaállítását XP-nél. Megvolt ez is. Tünet ugyanaz... magától visszarántja hogy ATI kártya van benne, disabledbe kerül, driver nem kúszik fel, Device not working properly... :U

- Sem Driver Cealner Pro 1.5, sem 3.3 nem segített....sem normál módban sem safe módban
- Ati2evxx. service regisztrálva maradt, és manuálisan sem lehetett kigyilkolni unregister-el...
- hiába device manager-ből az uninstall, hiába a drivwer cleaner, hiába a standard eljárás, hiába az 5 éves rendszergazdai múlatm -> eredmény semmi...

a megoldás: újra kellett telepítenem az alaplapi driver-t...igen, az alaplapit még mielőtt valaki megkérdezné...ugyanis valamit a GART környékén babrálhatott el az ATI driver -> megsérülhetett. Ezután safe módban driver cleaner, majd unregister Ati2evxx service -> restart -> device manager -> uninstall VGA device ->majd ezekután fel a driver.

huhhh asszem ennyi...

nem ma kezdtem, ilyen triviális dolgokkal h ráinstallálom, légyszi neeeee.... :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.