Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3301) katt777 válasza mc-4 (#3300) üzenetére


katt777
félisten

Minőség.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3302) mc-4 válasza katt777 (#3301) üzenetére


mc-4
aktív tag

Köszi!

(#3303) mc-4


mc-4
aktív tag

Hali!

Tudja valaki,hogy az Ati tray tols be van kapcsolva és úgy futtatok egy játékot akkor a jobb felső sarokban mit jelent a változó szám nagysága és a szine?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3304) katt777 válasza mc-4 (#3303) üzenetére


katt777
félisten

Alapból OSD monitoroz FPS-t. Beállítások, Képernyőmenü menüben módosíthatod. Nézd meg itt a Segítségnél.

Ha valakit még érdekel, az ATT beállítások mellé feltettem a mérési/monitorozási lehetőségeket is.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3305) NSX82


NSX82
csendes tag

Sziasztok

Csak 1 kérdésem lenne... :)
Ha tunningolni szeretnék és a képen látható órajeleken a teszt lefut, majd rányomok h elfogadom..

Alul a jelenlegi órajel helyre nem annak kéne bekerülnie?
amíg tesztel ki van írva a 860/820 amint megáll a teszt visszaáll 800/700ra akkor is ha elfogadom akkor is ha nem. van valakinek ezzel tapasztalata? én csinálok valamit rosszul?

köszi előre is, íme a kép:

http://nsx.hu/upload/ati.png

bye bye

(#3306) t.tomi válasza NSX82 (#3305) üzenetére


t.tomi
tag

Egyelőre nem működik a tuning a CCC-vel.
Próbálj más progit, olvass itt

[ Szerkesztve ]

Life begins @ 40! (knots) :)

(#3307) mcs


mcs
veterán

Hali!

Átmentem egy alaplapcserén (Abit KD7-E-> Abit NF7-S2G), és egy nagyon érdekes dolgot vettem észre. Régen a Viás lappal örültem, ha találtam olyan játékot, ami nem bugozott, most meg a p*csáért se találok olyat, ami bugozna. :C Jelenleg a 7.3as Catalystot használom (X1600hoz szerintem a legjobb), és Viás lappal a Painkiller szép fokozatosan lassult, de most NF2-vel már nem csinálja. Az NBA Live 07 is teljesen belassult, ha nagyobb grafra vettem, de most már az is normálisan működik. Megemlíteném a smartgartot is, ahol viás lappal nem bírtam bekapcsolni az agp writeot, viszont nf2-vel automatice bekapcsol. Kezdek rájönni, hogy én régen a Viának köszönhetően szidtam az Ati drivereit...magam se hiszem el, amit most mondok, de kezdek megbarátkozni a Catalystal. :U Sőőt, már meg is barátkoztam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3308) katt777


katt777
félisten

Tettem föl Alul- és túlhajtás-mentes ATT beállításokat, azaz ATT auto állítja alapra (gyári 2D) a frekiket (aztán lehet állítgatni), így ezekkel minden ATI VGA kártyán jól kellene működnie az ATT-nak (elállítódások, be nem kapcsolások, váltások mellőzése nélkül).
1900XTX, 1950XT, 1950GT-n voltak tesztelve, tulajok maguk állították a gyári 3D és a tuning értékeket is. Akinek más kari finomhangolásával problémája van, sztem megpróbálhatja.
A túlhajtás max. beállítható határértékeit 1050MHz-re (GPU) és 1247 MHz-re (RAM, eff. 2484MHz DDR) állítottam. Nem tudom, 2xxx és 3xxx karikon működne-e, mert alapból ezeket, úgy tudom, nem támogatja az ATT, lehetőségem meg még sajna nincs kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3309) katt777 válasza katt777 (#3308) üzenetére


katt777
félisten

eff. DDR 2494, melléütöttem, észrevettem... :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3310) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!
Elketdtem játszani az ATT-vel.(lefele húzás)Azt tapasztaltam,hogy alulvezérlést 10%-onként növeltem igy már 40%-nál járok persze ezzel együtt vittem le a gpu és mem értékeket.Minden változtatás után játszottam a Cod4 demo-val és nem éreztem változást.
A gpu hömérséklete 49°-ról 42°-re esett vissza.(terhelés nélkül)
Meddig lehet ezt a hurt "lazitani"?
A kártyám mint utóbb kiderült shappire radeon 9800pro 256mb
Van valakinek ilyen kártyája amit ATT-vel huz?

Köszi!

Hasznos volt a katt-teszt link!

(#3311) katt777 válasza mc-4 (#3310) üzenetére


katt777
félisten

No, örülök neki. :)
Én a minap éppen kivettem a VMod-os tuningot az ATT-ből, hogy anélkül tegyem föl a letölthetőségek közé, aztán elfelejtettem visszaállítani auto túlhajtásban. A lényeg, hogy 1,1V-on, 303/303-on frankón feltettem full grafikára élelmosással a progit 1024x768-ban. Hát, sok manusnál, összecsapásnál, meg víznél rendesen el kezdett akadni, amikor viszont átvezető grafika volt, ment szépen, el sem akadt sehol az alacsony fesz. miatt. Viszont normális 3D beállítással megy rendesen. (Lényegében jól írták meg a progi kódját :C , nem egy NFS szemét.)
Az "észrevételek" helyett nem árt egy monitorozást végezni, esetleg Fraps-szel.
Hogy melyik program milyen beállításokkal fut zökkenőmentesen, azt programja válogatja, erre ott van a játék-profil létrehozásának lehetősége. Ennek leírását is megtalálod az oldalamon. A lényeg, hogy létrehozhatsz több 3D profilt (ha szükséges), miközben az alap 3D frekiket gyári értéken hagyod, mondjuk -0,1 V körül (nálam 1,425 helyett 1,3), aztán minden egyes játéknál azt használod a játék profillal, amelyikre az adott játéknak szüksége van. A profil létrehozása végén tehetsz hozzá az asztalra egy parancsikont, aztán többet nem kell törődnöd vele, game fut, VGA kímélve van, ha csak nem fölfelé húztad, mert az újaknál már szükség lehet erre is, persze (9800-zal a régieknél is). Amíg nem mész a gyári 3D fesz fölé, addig nem kell különösebben aggódnod, csak a biztonság kedvéért figyelj a hűtésre.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3312) Nunder


Nunder
őstag

Szevasztok! Hatalmas problémám van! Legyalultam a Drivert a gépről amit alapból tett fel a Vista az első bekapcskor. Fel akartam tenni az új 7.11 es Catalystot a driverrel együtt de nem csinál semmit mikor végez! Az alap biosos cucc van fell ami csak 1024 ig engedi húzni a képernyőt és minden az alap a megjelenési beállításoknál! Nem látja a kártyát csak a szabvány VGA vezérlőt meg annak a gyári Microsoftos illesztőjét! Légyszi valaki írja meg nekem lépésről lépésre azt hogy hogyan kell megcsinálni a telepítést mert már sokszor próbáltam! Onnan hogy az alap van fenn azt eltüntetni az újat feltenni! Lenn a kari neve meg a driver is jó lenne hozzá mert lehet hogy rosszat szedtem le! Előre is köszi! Ja sürgős lenne

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#3313) Nunder


Nunder
őstag

Ja persze letöröltem előtte az illesztőt és utána csinálta ezt velem!!

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#3314) mc-4 válasza katt777 (#3311) üzenetére


mc-4
aktív tag

Hali!
Feszültség csökkentésröl is irsz,azt hol lehet bütykölni a progiba?(ennyire még nem mélyedtem bele)

(#3315) katt777 válasza mc-4 (#3314) üzenetére


katt777
félisten

Ott van az is! :Y Azzal lehet igazán csökkenteni a kari hőmérsékletét. Segítség menüt olvasd végig. Az jobb lesz, mint itt-ott belenyúlni, aztán gondolkodni később, hol szúrtál el valamit. De hogy mennyire lehet levenni, az megint karifüggő.
Mindenképpen mentsd el a kari eredeti beállításait, és más profilba mentsd a módosítottakat, hogy gond esetén vissza tudd állítani az eredetit!
Pl.: Vista alatt az XP-s 303/303-mal szemben 350/400-on megy csak 1,1V-tal az 1950XT-m (különben felugrik 1,45-re), de a hőmérséklete ugyanúgy 42-45 fok körül van.
1,3V-os 3D 1,425-tel szemben a gyári 80-85 fokról ugyanazon frekik mellett 65-70 fokra viszi le a hőértékeket.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3316) katt777 válasza Nunder (#3312) üzenetére


katt777
félisten

64-bites Vistád van? Mert akkor fél öngyilkosság feltenni a ref. drivert. Hiányos és rossz is, fel sem telepszik, lepucolni meg nekem kézzel kellett, mert a hibás telepítés miatt eltávolítani sem lehetett. Van gyártója a VGA-dnak, vagy csak simán ATI Mob.?
Ha más driver-t próbáltál feltenni, akkor is lehet ez a gond.
Előző drivert leirtani javallott, az nem gond, de a Vistás alapot nem szükséges, az nem okoz gondot. Vista alá max. 7.10-es, vagy gyári, ha van olyan. Nekem pl. az ASUS-szal semmi gondom nem volt, miközben a ref. driverrel szívtam fél napig.
Telepítés, ha megfelelő driver-ed van:
1. ATI eltávolítóval minden ATI program törlése.
2. driver sweeper-rel, vagy syspucoló prgival registry pucolás (Vista Manager)
3. újraindítás
IF ATI AIO PACK
4. ha egy csomagban van a driver és a többi cucc, elindítod, felhasználói telepítés, és kijelölöd, mit akarsz installálni a csomagból
ELSEIF
5. ATI driver telepítése (kicsomagolási könyvtárat megadod, onnan felmegy)
6. restart
7, kiegészítők (CCC) telepítése, ha kell
ENDIF
:D
Jelen helyzetedben még megpróbálhatod, hogy kicsomagolás után kilépsz a telepítőből, aztán az eszközkezelőből a VGA illesztőprogramjának frissítésénél megadod azt a könyvtárat, ahová a telepítő kicsomagolta a fájlokat. Így is fölteszi a drivert. (Ha nem törölted még le, akkor nem kell újraindítani a telepítőt.)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3317) mc-4 válasza katt777 (#3315) üzenetére


mc-4
aktív tag

Szia!

Lehet,hogy nem látom még a fától az erdőt.
Elvileg ráérek gépet bütykölni,de ha nem boldugolok majd sikitok!

Köszi!

(#3318) mc-4


mc-4
aktív tag

Feladom!!!
Létezik,hogy az ATT-ben amit használok nincs ilyen lehetőség? 1.3.6.1064

(#3319) katt777 válasza mc-4 (#3318) üzenetére


katt777
félisten

Hardver -> Túlhajtás beállítások -> Feszültség fül.
ATT-ben van, kártyádban lehet, hogy nincs.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3320) mc-4 válasza katt777 (#3319) üzenetére


mc-4
aktív tag

Szia!

A tulhajtásnál csak két fül van a tulhajtás és a hütés.
Kezdtem aggódni,hogy megvakultam...
Köszi az infot!

(#3321) bat 1


bat 1
csendes tag

Hello! szerintetek asus x 1650 pro -hoz melyik a legjobb driver?xp sp2

(#3322) barnam_ válasza bat 1 (#3321) üzenetére


barnam_
nagyúr

Felrakhatod a 7.11-est is.

(#3323) bat 1 válasza barnam_ (#3322) üzenetére


bat 1
csendes tag

Felraktam volna de valamiért azt írta hogy a telepítés nem folytatható!

(#3324) barnam_ válasza bat 1 (#3323) üzenetére


barnam_
nagyúr

agp-s kártyád van?

(#3325) bat 1 válasza barnam_ (#3324) üzenetére


bat 1
csendes tag

igen

(#3326) barnam_ válasza bat 1 (#3325) üzenetére


barnam_
nagyúr

Sejtettem :)
Így tudod feltenni.

(#3327) bat 1


bat 1
csendes tag

Az baj?Próbáltam egy korrábbi verziót is Gamestar újságból de az ujrainditáskor a windows felálása után a kép használhatatlan volt!

(#3328) bat 1 válasza bat 1 (#3327) üzenetére


bat 1
csendes tag

Köszönöm a segítséget kipróbálom! :R

(#3329) barnam_ válasza bat 1 (#3327) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem baj, csak az új driverek nem mennek fel AGP-s kártyákra, "kézzel" kell felrakni.

(#3330) mcs


mcs
veterán

Hali!

Szerintetek X1600hoz létezik gyorsabb driver a 7.3asnál? :) És ha van, melyik az?
Én néztem 7.10et és 7.11et, amik egy picit lassabbak voltak néhol, viszont lehet, hogy a korábbiak közül találok valami gyorsat.

(#3331) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Haj !!

Mért van az hogy hogy feltelepitem a videókártyát X1950GT és akérmilyen frissitést állitok be nem megy csak 60 hz-en,de a beállitásoknál viszont a beállitott értéket mutatja.
Ja ez egy CRT monitor.

[ Szerkesztve ]

Üdv, István.

(#3332) T0rnad0 válasza Istyu74 (#3331) üzenetére


T0rnad0
addikt

Hello!
A Catalyst Control Centerben én 3 fülnél állítom be a frissítést:
1, Display manager / refresh rate
2, Display options / 3D refresh rate override
3, Attributes / Monitor attributes-nél a pipát kivenni és beállítani a max resolution-t és a max refresh rate-t

Z Fold 4

(#3333) gyiku


gyiku
nagyúr

hi, 4400+ x2, 2 gb ram, hd2600xt, integralt 7.1, cccp mpclassic, pista ultimate 64, 1080as mkv-nel szaggat a hang, neha a kep is. 720 rendben van, igaz az ment siman a 2500+ bartonnal, meg 1 gb rammal is xp-n. vkinek 5lete?

hüllő

(#3334) gyiku


gyiku
nagyúr

katt: megvan a kartya, mit mentsek le neked, az oldaladra?

hüllő

(#3335) TopaMo


TopaMo
aktív tag

Sziasztok!

Pls 2600XT Sapphire PCIe karihoz stabil xp sp2-es verziót mondjatok!

Köszi :DD

(#3336) gyiku válasza TopaMo (#3335) üzenetére


gyiku
nagyúr

www.sapphiretech.com 7.10 stabil, 7.11ben meg gyorsulast igertek, ha nem jon be, probald meg asus driveret.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#3337) #27070592


#27070592
törölt tag

Hali

sapphire x1600pro 512ddr2 500/400 kártyám van, catalyst 7.11 driverrel (xp sp2)

eddig elég szépen megy, de kérdezném a helyi guruktól hogy létezik-e ennél jobb driver kimondottan ehhez a kártyához?

(#3338) TopaMo válasza gyiku (#3336) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Köszi!
Megpróbálom!

(#3339) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Na vettem egy Asus 2600XT-t es nem tudom feltenni a 7.11-es drivert mert kiir valami hibat.mar brobaltam az Asusos es Atis verziot is.Mi tevo legyek.

(#3340) Telefunen válasza mcs (#3330) üzenetére


Telefunen
őstag

szvsz. nem létezik.

(#3341) gyiku válasza bogarfx (#3339) üzenetére


gyiku
nagyúr

agp, vagy pci?

hüllő

(#3342) Hawk1979 válasza bogarfx (#3339) üzenetére


Hawk1979
őstag

.NET framework 2.0 fent van?

(#3343) bogarfx válasza Hawk1979 (#3342) üzenetére


bogarfx
aktív tag

PCi-e-es
es .Net 2.0 Framework nincs fent.Tegyem fel?

(#3344) Thrawn válasza bogarfx (#3343) üzenetére


Thrawn
félisten

Tedd. Még a driver előtt fel kellett volna tenni...

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3345) bogarfx válasza Thrawn (#3344) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Na szoval megis fent volt de feltettem megint es most se megy :(
itt van par kep hogy mit ir ki
[link]
[link]
[link]
En meg nem lattam ilyet :(

[ Szerkesztve ]

(#3346) czollnerg


czollnerg
aktív tag

hát én a 9600xt-mel szivok egyfolytába...akármilyen drivert teszek fel 4bites szin lesz ujrainditás után és 640X480... és itt kifujt, ha az xp-re bizom a driveres dolgokat akkor hibátlanul megy de akkor pl nem tudom tv-re kivezetni ugye a képet mert ahhoz kellene a catalyst is.. framework 2.0 persze alap hogy fennt van. akármelyik driverrel probálom ez van, ha régebbi ha uj.. :F ráadásul egyik haveromnak is ugyanez a helyzet csak neki azt hiszem 9250.ese van...most majd megprobálom az omega drivert hátha.

mellesleg telepitésnél nem ir ki semmiféle hibát

[ Szerkesztve ]

(#3347) Thrawn válasza bogarfx (#3345) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha a vezérlőpultból eltávolítható az előző driver (vagy bármelyik) akkor szedd le. Restart után csökkentett módban pucold ki a rendszered DriverCleaner vagy DriverSweeper segítségével. Ezután normál módban indítva a Windows-t próbáld meg feltenni a 7.11-et.

A .Net-es mizériák eleddig elkerültek, én az összeset felteszem mazochista módon :D

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3348) bogarfx válasza Thrawn (#3347) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Na haver segitett es feltettuk a 7.11-est ugy hogy nem kellett instalalni :)

(#3349) Hawk1979 válasza bogarfx (#3348) üzenetére


Hawk1979
őstag

Persze,ha csak a csupaszt drivert teszitek fel,ahhoz nem kell.

(#3350) bogarfx válasza Hawk1979 (#3349) üzenetére


bogarfx
aktív tag

De gondolom az is eleg :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.