Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3951) Jazz válasza newgamer (#3950) üzenetére


Jazz
veterán

Nem tudok letölteni régebbi drivert. pl. 8.6 Amit talál gugli, mind ugyan oda hivatkozik: [link] Itt azonban csak a legújabbat lehet leszedni.
:F

free your mind

(#3952) Jazz válasza Jazz (#3951) üzenetére


Jazz
veterán

Nekem még ez a k. net framework 3.5 sem megy fel. Előszőr a netre akart menni, de az nem ment neki.
Erre letölötttem a 200 megás offline csomagot. Install, majd a végefele "HIBA". anyád. Persze a hibanapló nem nyílik meg hogy WTF! :((

free your mind

(#3953) Jazz


Jazz
veterán

Net Framework-ot megoldottam.

Catalyst-al mit csináljak? (topicban nem tudtak segíteni)
Rakosgassam fel az egytizeddel kisbbe ver.-számű drivereket addig amíg jó nem lesz?

free your mind

(#3954) Ladakiller válasza Jazz (#3953) üzenetére


Ladakiller
csendes tag

Hát nálam nincs VPU Recovery:(

Gigabyte P35 DS-3, Intel E4300 1,8Ghz@3Ghz, Asus Radeon HD3850, Kingmax 1066 4x1Gb, Cooler Master Hyper TX2, Thermaltake Spirit, Cooler Master CM 690, FSP Saga 450+, Sound Blaster Audigy SE, Windows Vista Home Premium(eredeti:)

(#3955) Tomate válasza Jazz (#3953) üzenetére


Tomate
veterán

Hát egy X600-pro hoz már szerintem felesleges a a legújabb driver. Egy 8.3 vagy 8.2-t próbálj meg!

(#3956) slett27


slett27
addikt

A 8.7-es-ben valaki nézte hogy működik-e rendesen a PowerPlay ? 8.6+hotfixel még ment nekem, bár csak a GPU órajelem esett vissza 900MHz-ről 500MHz-re, RAM maradt, mondom a 8.7-essel ezt biztos javítják, de nem úgy vettem észre, sőt most már a GPU órajelet sem veszi vissza a 8.7. Fogyasztásmérőm van, ott sem látok változást.

Mi lehet a gond ?

Amúgy PowerPlay-nél csak a frekvenciákat veszi vissza VGA (BIOS) vagy a feszeket is, mert ha csak a frekit, sztem az nagyon sovány, kb 5W-10W.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#3957) Jazz válasza Tomate (#3955) üzenetére


Jazz
veterán

8.5öt felraktam de ott meg a drivert egyszerűen nemrakta fel. :F szóval az még rosszabb volt.

Megpróbálok egy 8.3-at. Mi az a hotfix? Akkor most innen melyiket? Catalsyt DrvierS

free your mind

(#3958) Jazz válasza Jazz (#3957) üzenetére


Jazz
veterán

Nahh megoldottam. Össze Net framework leszed. Ccleaner. Restart. 3.5 Framewokr az online 2Mb-os csomag (tűzfal ki) így felment. Restart. Catalyst leszed. Ccleaner. Csökkentett mód. Ccleaner. Driver cleaner. Restart. 8.3. restart és műxik:)

free your mind

(#3959) westlake


westlake
félisten

itt van nektek egy kis finomsag:

It looks like the next Catalyst, named 8.8, is very fast in Crossfire. It shall run very well with AMD's new graphic card HD 4870 X2.
Besides AMD shall integrate the safe mode powerplay 2.0.

8.8 beta
xp
vista

mindenki dontse el maganak, hogy elhiszi-e a hireket ;)
mod: gondolom mindket bitveriohoz jok a driverek

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3960) Jazz válasza westlake (#3959) üzenetére


Jazz
veterán

Ha el is hiszi, ki az a képes crossfire-ba venni a karikat??:) Őrültség.

free your mind

(#3961) ollie válasza Jazz (#3951) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Olvasni is kéne, ott van alul a link. :U

http://ati.amd.com/support/drivers/xp/radeonxprevious-xp.html

***

(#3962) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi!

Lenne egy problémám ATI driver-ekkel.
Helyzet a következő: ha akármilyen driver-t rakok fel XP SP2 vagy SP3-ra és R9600-ra - CCC-vel vagy csak simán -, akkor felbontásváltásoknál egyszerűen elfeketedik a monitor és maximum restart után, vagy egyáltalán soha többé nem látom a képet viszont.
Windows alap driver-ével nincs semmi gond. :F

Köszi!

(#3963) Roxy


Roxy
tag

Hali!
Lenne egy kis gondom a tv-outtal.
Van egy hd3650 es karim, es 8.7es catalyst.
Szepen kirakja a kepet a tv, csak olyan, mintha bele lenne zoomolva. Marmint a teljes kepet nem mutatja, hanem egy bizonyos meretu terulet csak, ahogyan mozgatom az egeret.
Filmezesre hasznalnam a tv-t, szoval nekem olyasmi kellene, hogy a teljes kepernyot toltse be a kep, "zoomolas" nelkul. Igy a feliratos filmeket nem tom nezni, mert a felirat lenn van, es akkor mar film kepenek tetejebol nem latok egy reszt.
Koszi a helpet elore is ! :R

(#3964) ollie válasza Frenky89 (#3962) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Régebbi driverekkel is? Nem lehet, hogy olyan felbontásra próbálod állítani a monitort, amit az nem is ismer?

***

(#3965) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok.
Ez lenne a problémám. [link]
Config:
Gigabyte EP45 DS3R
Intel E8400
Ati HD4850 512 Sapphire (A probléme ugyan az 8.7,8.6,8.6 hotfix,Gyári driver,DNA 7.X)
CSX 2*1gb OC 800
Corsair 520HX
Samsung T220 Nincs fent a drivere.Ha fent van akkor is csinálja.
Többszöt lett ujra rakva a gép.
Minden alapon.

[ Szerkesztve ]

(#3966) t.tomi válasza swoody (#3965) üzenetére


t.tomi
tag

Én a helyedben a vga-t kipróbálnám másik alaplapban...

[ Szerkesztve ]

Life begins @ 40! (knots) :)

(#3967) swoody válasza t.tomi (#3966) üzenetére


swoody
senior tag

Ez a lehetőség nem nagyon áll fent. :)

(#3968) TTomax válasza swoody (#3965) üzenetére


TTomax
nagyúr

A probléma az alaplappal van...adj feszt a RAM-nak,1.8V-rol adj neki 2.1-et a BIOS-ban,alapon nagyon alulfeszel...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3969) Ladakiller válasza swoody (#3965) üzenetére


Ladakiller
csendes tag

Bahhh.....nekem is ezt csinálja a mocsok de nem száll ell kékhalállal. Csak villog néha és kiirja az kis hibaüzijét.

Gigabyte P35 DS-3, Intel E4300 1,8Ghz@3Ghz, Asus Radeon HD3850, Kingmax 1066 4x1Gb, Cooler Master Hyper TX2, Thermaltake Spirit, Cooler Master CM 690, FSP Saga 450+, Sound Blaster Audigy SE, Windows Vista Home Premium(eredeti:)

(#3970) swoody válasza TTomax (#3968) üzenetére


swoody
senior tag

Ez az amit még nem nagyon csináltam.És félek neki kezdeni :)
Meg elöbb szerintem rakok egy ujabb biost fel mert kijött egy sokkal ujabb.

(#3971) 19870820


19870820
senior tag

hali nem tudjátok mikor jön a végleges 8.8as?:D

[ Szerkesztve ]

(#3972) ollie válasza 19870820 (#3971) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, ebben a hónapban.

***

(#3973) Ladakiller


Ladakiller
csendes tag

Na csak nem szűnt meg a problémám, ezért a segitségetekre lenne szükségem. Szóval még mindig ott tartok, hogy néha elsötétül a kép aztán jön a hibaüzi a sarokban. Kis idő múlva egymás után csinálja ezt és kékhalállal elszáll. Mint itt:[link]
Nem tudom, hogy hol lehet a hiba. A kártyám húzva nincs. A biosban fix 100 a pci freki.)Mer' a proci meg van húzva) Szóval itt megállt a tudományom.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P35 DS-3, Intel E4300 1,8Ghz@3Ghz, Asus Radeon HD3850, Kingmax 1066 4x1Gb, Cooler Master Hyper TX2, Thermaltake Spirit, Cooler Master CM 690, FSP Saga 450+, Sound Blaster Audigy SE, Windows Vista Home Premium(eredeti:)

(#3974) ollie válasza Ladakiller (#3973) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem is hasonló problémám volt (sőt, hasomló konfig), és sok "megoldást" hallottam erre.

Pl.: windows újratelepítés, ram fesz emelés, NB fesz emelés, másik driver, másik ram modul (talán a ramokat nem bírja), másik táp, stb, stb...

Én végül is cseréltem alaplapot ASUS-ra, és úgy tűnik megoldódott a probléma. Gyanítom, hogy ez valami vga driver probléma lehet, és főleg Giga lapoknál jön elő. Nekem már kb 6 éve csak ATI kártyám (9100, 9600, 9700, 9800, X1600, X1950, HD3870) van, és egy kivétellel (Giga P965-S3) csak ASUS lapjaim voltak. Egy ASUS lapnál sem jött elő soha semmi kékhalál, csak a Giga lapnál (abban konkrétan X1950 és HD3870 volt).

Kb 1 hónapja cseréltem le a Giga lapot a mostani ASUS-ra, és azóta egy kékhalál sem volt (előtte havonta többször is, talán 3-4 alkalommal).

Persze lehet, hogy tévedek, és nem a Giga lap miatt volt, ki tudja...

***

(#3975) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Van egy kis problémám telepítve van a Catalyst 2008.07.23-as verzió. De internetes TVknél mégis "túl színes a kép". Nehéz megfogalmazni. Össze-vssiza színek vannak, kék piros, sárga. Az a baj, h nem tudom le printscreenelni mert ha bezárom a lejátszót eltűnik a képről is.

Videóknál, youtube-on nincs ilyen probléma. Valakinek van valami ötlete mi lehet a megoldás?

(#3976) ollie válasza n00n (#3975) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Catalyst Control Centerben tudsz állítani a videok színtelítettségén is.

***

(#3977) pocsface


pocsface
csendes tag

Hali
nekem egy hd3650 agp-s kártyám van és az ujabb játékoknál mint pl.GRID, Crysis, néha ilyen egész képernyős textúrahibák jönnek elő amitől játszhatalan lessz(ha ujarindítom a gépet néha eltűnik, néha nem, nem értem hogy hogy van ez, egyszer meggondolja magát és jóh de ha kilépek és vissza má nem).Erre kérnék segítséget.Szerintem driverhiba, de nem tudom hoyg melyik lenne az ideális driver hozzá má próbáltam vagy 2-3 fajtát de mindnél ugyanaz jött elő.Tudnátok egy jó verziójút mondani vagy ha nem az a baja akkor arra a megoldást?????

(#3978) Patrick


Patrick
addikt

Én nem rég tettem újra a gépet, sp3 van most fent. Legfrisebb dx9, stb driverek. Már a 3. catalystot tettem fel és még mindig kevés az fps-em és néhány játék (rfactor, cod4, flatout, ut3) bebeszaggat. Nem tudom, mi lehet a gond, van ötletetek?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#3979) TTomax válasza Patrick (#3978) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nézd meg a BIOS-ban,hogy a PCI-E nem-e 1X-es sebességen van....giga lapoknál előfordulhat főleg egy túlhúzás miatti restart után.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3980) Patrick válasza TTomax (#3979) üzenetére


Patrick
addikt

Köszi tényleg azon van, everestben írja is x16@x1. Nah, megkeresem és ha megtalálom beállítom, köszi :R :)

Biosban nem találom, megtudnád mondani hol kell ezt beállítani, melyik menüpontban? :)

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#3981) TTomax válasza Patrick (#3980) üzenetére


TTomax
nagyúr

Sajnos ebben már nem tudok segíteni,mert eddig egy giga laphoz volt szerencsém egy EP45DS3-al...Kérdezd meg a lapod topicjában,vagy esetleg Gorneck23-tol :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3982) Patrick válasza TTomax (#3981) üzenetére


Patrick
addikt

Köszönöm :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#3983) 19870820


19870820
senior tag

8.8 mikor lesz már?:D már párnap és letelik az 1honap,szoval itt az ideje már :R

(#3984) Grubi


Grubi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy hd4850-em és az a gondom, hogy sehol sem tudom beállítani, hogy 640x480-ban fusson, úgy tűnik hogy egyszerűen nem támogatja ezt a felbontást. Starcraft-al szerettem volna játszani de most úgy indul el, hogy a képernyő bal felső sarkában fut egy 640x480-as területen miközben a monitor1680x1050-ben van. Már megpróbáltam állítani a kompatibilitás fülnlél, az üzemmódoknál is de egyszerűen ilyen felbontásban nem hajlandó elindulni. Nvidiával ilyen nem volt.

Ha valakinek van ötlete kérem írja meg!

Ha privátot írsz, akkor azt is írd oda mi után érdeklődsz!

(#3985) ollie válasza Grubi (#3984) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel pont 640x480-asban fut a Starcraft, ezért támogatja. Ha nem támogatná, nem is futna.

Max annyi bajod lehet, hogy nincs beállítva, hogy húzza szét a képet az egész monitorra. Gondolom DVI-n csatlakozik a kártyád a monitorra. Legyél kreatív, keresd meg a Control Centerben a beálltási lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

***

(#3986) Mackósajt válasza 19870820 (#3983) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Fenn van. :)

Talán Abu mondta korábban, hogy ebben lesz valami az új kártyák (pl. 4870) idle fogyasztás szabályozásához, de a javítások listáján célzást sem láttam ilyesmire. :(

(#3987) westlake válasza 19870820 (#3983) üzenetére


westlake
félisten

windows xp32
windows xp64
windows vista32
windows vista64

mod: nem tudom, hogy mi a jelentosege, de meg ugyanazon a napon tettek elerhetove a 4800-as szeriahoz egy hotfix-et..

This Hotfix improves overall performance and stability. The Hotfix includes the Display Driver and Catalyst Control Center.

a kerdes az, hogy vajon ez a hotfix integralva lett a 8.8-as catalyst-ba?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3988) kennystyle


kennystyle
tag

Többen jelezték, hogy "VPU recovery" gondjuk akadt. Akinek már sikerült megoldani a problémát az írja meg légyszi hogyan. Én is ezzel küzdök, 8.7 CCC-s és anélküli változatával is próbálkoztam, újrainstalláltam már a WinXP -t is, próbáltam SP2-vel és SP3-al egyaránt. CS:S alatt nem pródukálta még a hibát viszont a GTR2 alatt folyamatosan fagyogat :O
este kipróbálom a 8.8-at, hátha rendbejön

(#3989) ollie válasza kennystyle (#3988) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A VPU recovery csak egy tünet, valami okozza, csakúgy mint a lázat. Ez alapján senki sem fogja tudni neked megmondani, hogy mi lehet a baj.

És a probléma lehet szoftveres vagy hardveres (esetleg mindkettő). Ha szoftveres, a variációk száma szinte végtelen. Lehet az ok valami hibás driver, malware, agyonhasznált windows, vagy akár maga a játék is. Hardver probléma esetén lehet az ok túlmelegedés, inkompatibilitás, fizikai sérülés, vagy akármi.

Javaslom, minden driverből pakold fel a legújabbat, a biosban nyomj egy load default-ot (hogy ne legyen húzva semmi), és monitorozd a kártya hőmérsékletét, nem e túlmelegedés okozza.

***

(#3990) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Gondokozom egy HD4870-en, csak nem ismerem az ATI világát. :)

Eddig nVidia kártyám volt, azzal egyszerű az élet, mert nem túl háklis a driverekre, megy rajta minden, igaz, mostanában lassabban, mint a HD48xx tulajoknál. :)
ATI fronton úgy érzem, megmaradt a driver függés... ám nem ismerem a Catalystot. Ezért erről kérdeznék párat:

1.) A nagyon várt Powerplay jól olvastam, hogy a feszültség (és órajelek) 2D üzemmódban való visszavételére szolgál?
2.) A Powerplay megoldást nyújt majd a ventilátor szabályozási/melegedési "problémákra"?
3.) Catalyst-ban be lehet állítani globálisan, minden játékra érvényesen az élsimítást, szűrést, s a többi hasonló paramétert?
4.) A Control Center milyen plusz beállítási lehetőségeket ad az anélküli, "sima" driverhez képest?
5.) Még mindig fel kell rakni a Net Framework 2.0-t a Catalysthez?

Ezek a kérdések merültek fel bennem, megköszönném, ha valaki röviden (vagy akár hosszabban) válaszolna rájuk!

[ Szerkesztve ]

(#3991) skyboi válasza #72042496 (#3990) üzenetére


skyboi
tag

Szia! Megpróbálkozom röviden:

Nekem 4870em van, előtte 8800GTX volt, a Catalyst CC kicsit lassabb, picit körülményesebb, de teljes értékűnek tűnik.
1, Én is így olvastam.
2, Már jelenleg is létezik ventiszabályási módszer, némi CC buherával. Nagyon egyszerű, nekem bevált. DDR5 van a kártyán, ez melegedni fog, ha csak nem gyártatsz rá vízes motyót. Mivel kifelé fújja a házból, szvsz kezelhető.
3, Be, széleskörűek a lehetőségek.
4, Mindent a CC-ben állítassz.
5. .NET framework legújabbat érdemes feltenni, asszem 3.5ös.

Kb ennyi lenne, én nem bántam meg a váltást:) Tényleg nagyon gyors!

True story.

(#3992) #72042496 válasza skyboi (#3991) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi szépen a választ!

Az, hogy lassabb a CC nem zavar, mert egyszer beállítom, aztán magamat ismerve úgy is marad, amíg csak meglesz a kártyám! :)
Azért érdeklődtem annyira a Powerplay felől, mert nem akarok a ventilátor szabályozásával foglalkozni, csak berakni a kártyát, drivert fel, s használni. :) A következő Catalystben remélem már tényleg benne lesz ez a funkció, s nem kell házilag profilokat gyártani.

Úgy emlékeztem, hogy Frameworkből 3 teljesen különálló változat létezik, a kártyához pedig a 2.0 kell. De most újra utána olvasva vagy régen volt ez, vagy rosszul emlékszem. :)

Köszönöm még egyszer, úgy néz ki, szeptemberben akkor én is kipróbálom ezt a 4870-et! :)

[ Szerkesztve ]

(#3993) stevve válasza skyboi (#3991) üzenetére


stevve
nagyúr

Javítanék: tipikus hiba, hogy a .NET legújabbját ajánlatja mindenki, de az nem inkrementális, vagyis a 3.5 nem feltétlenül tartalmazza a 2.0 és 1.1 verziókat. Amit egy program megkövetel, azt kell feltenni, nem mást.

Balika911: CCC nem lassít egy szálat se a gépen vagy a játékokon. a.NETsem, még ha egyes kontárok ezt is híresztelik. PowerPlay alapvetően nem csökkenti a hőmérsékletet, a vntit szabályozni kell valamilyen módszerrel (legegyszerűbb a CCC módszer). Jól tudod a .NET verziós dolgot. :K

Mod:
Viszont vigyázni kell, mert a 3.5 tartalmaz olyan sp-t, ami a 2.0-ba belejavít és nem tudom, melyik verziós CCC (régi, újakkal nincs gond) nem biztos, hogy fog futni.

[ Szerkesztve ]

(#3994) skyboi válasza stevve (#3993) üzenetére


skyboi
tag

Köszi a kiagazítást, nem tudtam, hogy nem inkrementális. :B

True story.

(#3995) #72042496 válasza stevve (#3993) üzenetére


#72042496
törölt tag

Értem. Most, hogy írtad ezt, megnéztem újra a Microsoft honlapját, s látom, hogy megvan a többi Framework is, csak egy másik menüből lehet elérni őket.
Ezek az 1.1, 2.0, 3.0 és 3.5 verziók.
Akkor hát melyiket érdemes feltenni, hogy ne legyen ütközés, s minden menjen, különös tekintettel a Catalystra! :) Vista x64 SP1-et használok, ha ez számít. Tudom, RTFM, de azzal, hogy itt kérdezem, talán pontosabb, s teljesebb tájékoztatást kapok.

Nem is úgy értettem, hogy belassít a CCC (be is cseszne, ha a mostani gépeket megfogná :) ), hanem hogy esetleg lomhábban tölt be, vagy körülményesebb elérni benne ezt-azt.

Viszont ha a Powerplay visszaveszi az órajelet, illetve ennek megfelelően csökkenti a feszültséget, hogy a fenébe, hogy nem lesz hűvösebb a kártya? Természetesen feltételezve azt, hogy a ventilátor ugyanakkora fordulaton pörög. :)
Ha nem készítek ventilátorszabályozó profilt, akkor tényleg hajlamosak megsülni ezek a kártyák? A házam jól szellőzik, szőrös fánk, 3D Mark és társai valószínű fel sem lesznek telepítve, mert engem ezek úgy különösebben nem érdelnek. Játszani viszont szeretek! :)

(#3996) stevve válasza #72042496 (#3995) üzenetére


stevve
nagyúr

A 4800-ban egyelőre nem jó a PowerPay, ezért nem lesz hűvösebb. A3800-asoknál és alatta egész jól megy a dolog. :)

.NET: azt kell feltenni, amit iényel az adott szoftver. CCC 2.0-át kér, az kell neki. Amyúgy megfér egymás mellett mind akár. nekem fejlesztéshez mind fent van és nincs gubanc. :)

Ha mgszokod a CCC-t, nem lesz lassú, persze bele kell szokni forceware után, de logikus, áttekinthető.

(#3997) #72042496 válasza stevve (#3996) üzenetére


#72042496
törölt tag

Így már világos! Köszönöm a tájékoztatást! :R

(#3998) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Catalyst 8.8as alfa mikorra várható?

(#3999) stevve válasza syC (#3998) üzenetére


stevve
nagyúr

Mire gondolsz? Van 8.8 végleges, ATI oldalán kint is van.

(#4000) syC válasza stevve (#3999) üzenetére


syC
addikt

Arra, köszönöm :B ATi oldalán sohasem találom meg a drivereket. :U

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.