Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28001) FollowTheORI válasza Pityu. (#28000) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Biztos benne van és "működik"... nekem pont ezzel van gondom. :)

Kifagy a gép mikor ez megtörténik.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#28002) #67688960 válasza pEtii94 (#27968) üzenetére


#67688960
törölt tag

amd driver download center
1. integrated motherboard graphics
2. amd 9-series chipset(ha jól van kitöltve az adatlapod)
3. all 9-series chipset
4. windows 8.1 - 64bit(gondolom 64bit kell van mert 8gb ramod van)
hát igen ezt már ideje lenne megváltoztatniuk :D
na és megint több eltérő csomag van, ezért nem jó mindenkinek mindegyik!

(#28003) Pityu. válasza FollowTheORI (#28001) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én csak azért kérdeztem,mert mikor telepítettem tegnap a drivert,hiába kapcsolt ki a monitor a kártya ment tovább és nem kapcsolt lejjebb a ventilátor,és meg lepődtem ,hogy, hogy van az ,hogy az előzőben ez benne volt ebben meg nincs,de ma lás csodát működik.Bár mikor lejjebb veszi a fordulatát a ventilátoroknak néha pár másodpercre felpörögnek aztán vissza állnak de ez már az előzőnél is így volt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28004) #00983040 válasza FollowTheORI (#27959) üzenetére


#00983040
törölt tag

Van attól frissebb verzió ! AMD Catalyst Clean Uninstall Utility 1.4

[link] vagy [link] vagy [link]

(#28005) #67688960


#67688960
törölt tag

AMD OverDrive™ Utility
Release Notes for Version: 4.3.1.0698
Release Date: Sep 2014
Download AMD Overdrive
Release Notes

[ Szerkesztve ]

(#28006) #00983040 válasza mad1 (#27988) üzenetére


#00983040
törölt tag

Ha HDMI kimeneten összedugod HD Ready TV -vel , normális esetben ez automatikusan átvált - ha felven települve AMD HDAadio driver.

[ Szerkesztve ]

(#28007) #00983040 válasza #00983040 (#28006) üzenetére


#00983040
törölt tag

(#28008) Pityu. válasza #00983040 (#28004) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én ezzel csináltam [link] és tökéletes munkát végzett,de hallottam olyat ,hogy AMD Catalyst Clean Uninstall Utility bent maradtak dolgok és problémát okoztak.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28009) katt777 válasza deadwing (#27956) üzenetére


katt777
félisten

Én nem mondtam, hogy a biosokkal volt, csak azt, hogy érdemes lehet újabbal próbálkozni. Pont azt írtam többX is, hogy nálam az újabb meghajtókkal tűnt el a probléma.
MSI Afterburnerrel is fellép? Mert van, hogy az is elég, ha felülvezérli a drivert.
VOLT CF-öm, azóta valamiért ( :F :U :Y :D ) nincs, és még a környéken sem vagy, hogy tesztelhetnénk.

Pityu.: Nálam OK. Ha netán valaki megint beszólna, hogy rosszakat írok a driverekről. :DDD A hangsúly a "nálam"-on van (lásd: adatlap).

Travelos: Felülvezérlés van, amelyik játékban működik, van, amelyikben nem. De ha pl. AA-t teszed Edge-detect-re, nem is feltétlenül látod, legfeljebb érzed, hogy szemre kellemesebb, ha csak nincs vmi erre nagyon érzékeny rész.

Zsébernardo: Rátelepíteni sosem szabad. Még ha bug nincs is, a lassulás garantált. Volt, hogy több drivert is update-tel frissítettem, a végére több mint 5%-kal volt lassabb a grafikus rendszer, mint a tisztán telepített friss meghajtóval.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#28010) deadwing válasza katt777 (#28009) üzenetére


deadwing
addikt

A teszt alatt AB-t leszedtem, szóval az nem kavarhatott be. Nincs fent semmi ilyen progi jelenleg.
Fent van amúgy az új lap bios, de nem biztos hogy kipróbálom már a 14.9-et :) Elég volt má a szívásból...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#28011) CJ4567 válasza FollowTheORI (#27998) üzenetére


CJ4567
veterán

Vga csatlakozós monitrom van, ezért nem lehet GPU skálázást használni?

No Sana No Life

(#28012) pEtii94 válasza #67688960 (#28002) üzenetére


pEtii94
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged, most már tudom hol kell keresni . :)

(#28013) asboth6


asboth6
csendes tag

Sziasztok !
Érdeklődnék nálatok, mert nem jutok dűlőre. Tulajdonomban van egy HP Pavilion G6 (1223-eh) laptop.
Egy A6-3400m-es apu hajtja illetve egy integrált és egy dedikált videókártya.

A probléma a következő. Windows 7 alatt (ahogy láthatjátok is) a kari neve ATI Radeon 6470M, de ha felteszem a Windows 8.1-et és a hivatalos ATI drivert (mert a HP cseszte kiadni a drivert Windows 8.1-re, és csak a Windows 8 kapott támogatást viszont azzal a driverrel gazdagon kékhalálozom), akkor a kártya neve ATI Radeon 7400M-re változik.

A furcsa az hogy még a kártya Hardverazonosítója nem található az inf-fájlban, addig a Kompatibilitásazonosítóm IGEN !


A kérdésem annyi, hogy akkor ez a kártya az ATI által biztosított driver vajon ki hozza-e a maximumot belőle, vagy felejtsem is el, hogy ezen a gépen valaha is Windows 8.1 vagy Windows 10 fusson ?

[ Szerkesztve ]

(#28014) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Ejj te Pityu :U

...tökéletes munkát végzett,de hallottam olyat ,hogy AMD Catalyst Clean Uninstall Utility bent maradtak dolgok és problémát okoztak.

Szóval NEM tapasztaltál ilyet ... én meg azt hallottam 1 hát múlva 30%-al csökkennek a VGA és RAM árak :P

Tehát ha lehet saját tapasztalat után és NE hallomás révén írkáljon senki . Sületlenségre mesére senki nem kíváncsi , illetve nem kell ilyennel félreinformálni olvasókat .

Jó lett ez az új driver ,szépen mennek gamék alatta , némelyik tényleg érezhetően folyamatában sikamlósabban megyen ... még olyan is ami a listában nem szerepel. :R Pozitív saját tapasztalat.

(#28015) InfiniteReality válasza asboth6 (#28013) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Egyszerű, próbáld meg az ATI/AMD driverrel. Ha jó vele akkor örülj, ha nem, akkor maradj Win7-en. És reménykedj hogy a HP utánamegy a fejlődésnek és kiad 8.1 drivert.
Egyébként nem tudom mennyire nyugtat ez meg, de úgy tudom a normál ATI/AMD driverek 100-asok még 8.1 alatt. A 8.1-ben megint akkorát változott a video driver architektúra, hogy gyakorlatilag újra kell írják az egészet. Van ilyen, ez normális.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#28016) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Azt még meglehetne próbálni ( csak példa a kép ! ) hogy : Kompatibilis módban futtatni:

(#28017) demmer123


demmer123
őstag

14.9 whql driver miért nem jó az asus r9 290 kártyámra?

14.4whql a jelenlegi driverem.

Ha felteszem a 14.9whql drivert fekete képernyőket dobál,kékhalált minden egyebeket miért?

(#28018) asboth6 válasza InfiniteReality (#28015) üzenetére


asboth6
csendes tag

köszönöm válaszod ! :R :))

(#28019) FollowTheORI válasza CJ4567 (#28011) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Elképzelhető. Vagyis biztos:

AMD oldala

Requirements to Configure GPU Scaling Option:

- A digital connection such as a DVI, HDMI or DisplayPort™ must be used
- The desktop must be set to a lower non-native resolution. Refer to the display device manual to determine the native resolution. This will be important to know when configuring the display to a non-native resolution

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#28020) CJ4567 válasza FollowTheORI (#28019) üzenetére


CJ4567
veterán

Pedig most DVI-n van VGA átalakítóval :U

No Sana No Life

(#28021) wwenigma válasza CJ4567 (#28020) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az egy passziv eszkoz, nem a digitalis DVI jelet alakitja at hanem a szinten kivezetett analogot viszi at... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#28022) Pityu. válasza _DiEGO_ (#28014) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jól van na,nem csak egy ember írt ilyet ezért írtam le de mindegy nekem sikerült az uninstall a DDU val,és csak hogy legyen saját tapasztalat is,minden jól fut a driverrel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28023) lowzor


lowzor
veterán

Mi a francot lehet már tenni az ellen, ha a monitor nem jön vissza alvó állapotból?
Direkt azért vártam a 14.9-et, hogy WHQL révén az nem fogja csinálni, erre az is csinálja :W

(#28024) bozont válasza lowzor (#28023) üzenetére


bozont
veterán

Akkor lehet hogy nem is a driverrel van a baj? Volt olyan amelyikkel nem volt ilyen problémád?

(#28025) lowzor válasza bozont (#28024) üzenetére


lowzor
veterán

A 14.4 WHQL-el nem csinálta. Biztos, hogy azzal van a baj + nem csak nálam csinálja.

(#28026) #00137984 válasza lowzor (#28025) üzenetére


#00137984
törölt tag

Tipp! Windows energiagazdálkodásban a Teljesitmény Centrikus legyen kiválasztva. Ezen belül a monitor, HDD és egyéb eszközök kikapcsolása "SOHA" állapotban legyen. A PCI Express energiagazdálkodása "KI" helyzetben legyen, mert ilyenkor a PCI Express-ben nincs energiamegtakaritás és teljes energiaszinten van. Ébresztés közben innen kap induló feszt, majd a tápegység is belépve elindul a gép. A legújabb Intel procik mellé érkezett új szabvány szerinti tápegységeknek kevesebb ns (nanosecond) is elég az ébresztéshez.

(#28027) F_Zolee válasza #00137984 (#28026) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez a teljesítmény centrikus beállítás nem a legjobb, mer a procit is tekerheti teljes sebességen amikor épp terheletlen.

(#28028) lowzor válasza #00137984 (#28026) üzenetére


lowzor
veterán

Minden kivan lőve, ez volt az első dolog, amivel próbálkoztam.
Meg 1 játékra használt gépet nem fogok energiatakarékos módban használni :P
Még arra gondoltam, hogy a DVI-t lecserélem Display Port-ra, mert azzal máshogy viselkedik a kártya a képernyő kikapcsolása után.
Aztán közben már kezdem unni, a Mantle lehet, hogy nem is éri meg, hogy elviseljem ezeket a nyűgöket az AMD-nél.

(#28029) Pityu. válasza lowzor (#28023) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De fura mennyi embernek van gondja a 14.9 es driverrel,nekem hál isten semmi kop kop

Csak úgy kíváncsiságból,milyen windowsod van?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28030) lowzor válasza Pityu. (#28029) üzenetére


lowzor
veterán

8.1
Win 7-el is csinálta főleg beta drivereknél, de ott CTRL+ALT+DEL-el visszalehetett hozni.

[ Szerkesztve ]

(#28031) Pityu. válasza lowzor (#28030) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Biztos nincs jelentősége de a legtöbb panaszt windows 8 vagy 8.1 eseknél olvastam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28032) InfiniteReality válasza F_Zolee (#28027) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ez hülyeség. A processzor hardverből nem tekeredik teljesen, ha nincs kihasználva. Tehát ha egy processzor nincs nagyon használatban, attól még mehet teljes órajelen, nem azt fogod látni hogy 100% a kihasználtsága. Egy processzor ha maximum órajelen is megy, de nincs használatban, eleve kevesebbet fog fogyasztani.

Ezek az energiagazdálkodási funkciók leginkább arra valók, hogy az operációs rendszer tudja vezérelni a gép ezen irányú funkcióit (pl a proci órajelét). Amúgy a processzorokban eleve vannak hardveresen megvalósított dolgok, amikre a Windowsnak (registry berhelés nélkül) nincs is ráhatása (pl Core i processzorok esetén a nem használt CPU magok lekapcsolása).
A teljesítménycentrikus beállítás azt csinálja többek között, hogy a CPU órajelét a Windows nem fogja szabályozni (ettől függetlenül a CPU/alaplap még hardveresen megteheti).
Szerény véleményem szerint asztali gépnél teljesen megfelelő a teljesitménycentrikus beállitás. Míg laptopnál jobb kiegyensúlyozott állapotban hagyni és kicsit megpiszkálni.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#28033) F_Zolee válasza InfiniteReality (#28032) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én csak az órajelre gondoltam, hogy "tekeri", tehát nem veszi vissza a sebességet alap helyzetre. Ezt olyannál olvastam akinek asztali gépe van. És sosem használtam még más profilt a kiegyensúlyozotton kívül és nem volt gondom. Alapban beállítom, hogy miket kapcsoljon vagy ne kapcsoljon le.
Csak arra akartam rávilágítani, hogy úgy nem fog működni az energiagazdálkodás rendesen...

(#28034) lowzor válasza F_Zolee (#28033) üzenetére


lowzor
veterán

Ezt nem egészen értem :F
Hogyhogy nem veszi vissza?
Teljesítménycentrikuson ugyanúgy visszaveszi az órajelet, meg a feszt is, ha nincs terhelés alatt, mint kiegyensúlyozotton.

[ Szerkesztve ]

(#28035) F_Zolee válasza lowzor (#28034) üzenetére


F_Zolee
veterán

Volt akinél nem ment vissza idle órajelre a proci ha teljesítménycentrikuson volt. Ezt meg kell nézni, hogy kinél idézné elő. Csak azért írtam, hogy figyeljen rá az ember.
Akkor ez kb olyan, hogy van akinél nincs bsod van akinél van...

(#28036) lowzor válasza F_Zolee (#28035) üzenetére


lowzor
veterán

Akkor nála volt valami hiba, mert mindenképp vissza kéne vennie.

(#28037) sandor906 válasza lowzor (#28036) üzenetére


sandor906
tag

Én csak az alvó módot kapcsoltam "soha" -ra a Win7x64 energiagazdálkodásánál és megoldotta a hasonló problémámat. Érdekes volt, mert nem mindíg jelentkezett ugyan azzal a driver-rel sem. Igaz nekem z87-ben van ati kártyám.

A 14.9 nálam egyenlőre bírja az exploret is és a You-tub-ot is, és mintha kicsit lejjebb mentek volna a hőfokok is.

[ Szerkesztve ]

GhostDragon#24437

(#28038) lowzor válasza sandor906 (#28037) üzenetére


lowzor
veterán

Az alvó mód nekem is mindig soha volt, de kétlem, hogy befojásolja.
Szerintem már csak a Display Port, amit megtudok próbálni.

(#28039) sandor906 válasza lowzor (#28038) üzenetére


sandor906
tag

Az a tapasztalatom, hogy elsődleges monitornak az alaplaphoz közelebbi DVI portot kell használni. Nekem az előző és a mostani 3 slotos asus-om is érzékeny volt erre. Gondolom ezt már nézted és próbáltad, de gondoltam megemlítem.

GhostDragon#24437

(#28040) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ezek közül sajnos egyik sem segít ezen a problémán. :)

Persze, ha kikapcsolsz minden energiagazdálkodást akkor az lehet segít, csak nehogy már ezt kelljen csinálni ahhoz hogy valamit használni lehessen. :)

Én mindenesetre feladtam egy issue formot az AMD oldalán a problémára, háta lesz belőle valami. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#28041) demmer123


demmer123
őstag

Miért dobál fekete képernyőket ahogy feltelepítem a 14.9 whql drivert?

Windows 8.1 64bit a rendszerem Már többször is újra telepítettem ahogy felkerül bőngésző fagyások mindent csinál a driver.Ahogy feltelepítem a 14.4whql drivert minden megszűnik és már jó.

Mi csinálja ezt?Nagyon szükségem lenne a 14.9whql driverel jobban mennének a játékok pl watch dogs stb.

Régi 7970 kártyámmal is ez volt szimplán csak az amd driverek ilyenek nvidia kártyákkal nincs driver gond mit kéne állítsak ?

[ Szerkesztve ]

(#28042) lowzor válasza sandor906 (#28039) üzenetére


lowzor
veterán

Nem csak ezzel a VGA-val játszotta ezt :)

(#28040) NetTom:

Az se segít, hidd el :C
Te is DVI-al használod?

[ Szerkesztve ]

(#28043) zotyahun


zotyahun
csendes tag

Asus HD7970-DC2T-3GD5 Videókártya még 2év garival,doboz,számla garijegy,tökéletes állapotban eladó.70000ft.Akit érdekel írjon bátran zotyahun1977@gmail.com.Csere stb nem érdekel,csak kp.Posta megoldható,előre utalás esetén.Üdv!

[ Szerkesztve ]

zotyahun

(#28044) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Valaki adjon ilyen kártyát had teszteljem ezt a bsod-t. :)

(#28045) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Elvileg rajta vannak a hiba kijavításán, tudnak róla.

(#28046) demmer123


demmer123
őstag

Remélem kijavítsák a sok fekete képernyő dobálás +fagyásokat itt a cikk.

[link]

(#28047) syler123 válasza F_Zolee (#28045) üzenetére


syler123
veterán

Tudnak róla? Egy ismerősömnek dobálják visszafele gariból hibásan, csak a 280x-et, érdekes hogy ezt megteheti az Asus.

ui: neki nem bsod van, hanem túlmelegszik a kártya és hibázik, a cserekártya ugyanezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#28048) Pityu. válasza demmer123 (#28041) üzenetére


Pityu.
nagyúr

na és megint egy windows 8.1 panasz,fura hogy legtöbb gondot frissebb windowsról hallani a driverrel kapcsolatban.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28049) F_Zolee válasza syler123 (#28047) üzenetére


F_Zolee
veterán

A hardveres gond más tészta.

(#28050) Bali27


Bali27
addikt

970-es Chipset drivert az AMD oldaláról csak az Integrated motherboard graphic/ AMD 9 series helyen lehet leszedni?
Mert abban benne vanank a Raidek meg ilyesmi... [link]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.