Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2401) Thrawn válasza bebar (#2399) üzenetére


Thrawn
félisten

Én az összeset le szoktam szedni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2402) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Én semmi különbséget nem vettem eddig észre, de szóljon ha vki igen.

De annyit hogy az Eszközkezelőben Asus X1800-nak látja a karit, meg a driver nevében is van asus. Mondjuk nem értek hozzá, mert már rég nem volt ati kártyám, de egyáltalán nem csalódok benne ;)
Meg a CCC is asus :F



[Szerkesztve]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#2403) ArmanD.


ArmanD.
őstag

A ccc-ben nem lehet vhogy megbuherálni az Ati overdive-ot, hogy ne csak 575/550-ig tudjam húzni a karit? Az tetszik az egészben, hogy 2d-ben ki lehet kapcsolni a tuningot. Más tuningprogi tud ilyet?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#2404) nRu3 válasza dtss (#2389) üzenetére


nRu3
addikt

Na de innen legalább jönn is 700kb/s :R

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2405) nRu3 válasza ArmanD. (#2403) üzenetére


nRu3
addikt

ATITol-al még mindig lehet tóvább húzni :D ;]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2406) ArmanD. válasza nRu3 (#2405) üzenetére


ArmanD.
őstag

És ccc-ben megmarad az az opció, hogy 2d-ben alap frekire váltson vissza? Vagyis működik ugyanúgy?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#2407) nRu3 válasza ArmanD. (#2406) üzenetére


nRu3
addikt

nem , megbolondult, viszont nálam is asus x1950XT vga-nak tekinti peddig sapphire x1950X van , igaz eddig nem is irta ki hogy saphire, na ma már nem de holnap leszedem ezt a szar betat.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2408) nRu3 válasza ArmanD. (#2402) üzenetére


nRu3
addikt

de a ccc ablak sarkában ott szerepel ''asus catalyst'' :F érdekes beta.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2409) Thrawn


Thrawn
félisten

A driver az ASUS ftp szerveréről van, nem csoda ha minden kártlyát ASUS-nak ismer fel :) Leszedtem én is, visszaraktam a 7.2-t.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2410) bebar válasza Thrawn (#2409) üzenetére


bebar
aktív tag

Gáz? :)

(#2411) Thrawn válasza bebar (#2410) üzenetére


Thrawn
félisten

Gáznak nem gáz, a driverrel semmi gond. Az ASUS-al nem vagyok kibékülve :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2412) nRu3 válasza Thrawn (#2411) üzenetére


nRu3
addikt

nem is figyeltük szerintem hogy honnan jön le, de ezzel nem vagy egyedül az asus anti szimpátiával ;]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2413) bebar válasza Thrawn (#2411) üzenetére


bebar
aktív tag

És van bent magyar nyelv?

(#2414) nRu3 válasza bebar (#2413) üzenetére


nRu3
addikt

van

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2415) Dashes


Dashes
őstag

Letölthető a végleges 7.3 [link] Ez már tuti rendesen jön le ;)

(#2416) mcs válasza Dashes (#2415) üzenetére


mcs
veterán

Hát nagyon ajánlom, hogy ez alkalommal ne kelljen elküldenem Amd-Atiékat az xy-ba, mert a Mom.exe szórakázik! :((

(#2417) nRu3 válasza Dashes (#2415) üzenetére


nRu3
addikt

:W de jó hegy tegnap raktam újra a gépet és a 7,2 szedtem le tegnap, miért nem tudták hamarabb összehozni és nem enyire a hó végére. :o

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2418) Attila79


Attila79
tag

Hali!

Vistánál is fel kell rakni a ccc-hez a .net 1.1 + 2.0-t?

(#2419) ftc válasza Attila79 (#2418) üzenetére


ftc
nagyúr

elméletileg benne van

(#2420) mcs


mcs
veterán

Úgy néz ki, hogy kijavították a hibát! :D

(#2421) mikk2000


mikk2000
őstag

Azért szépek az ilyen mondatok (változáslista) :

Installing a newer version of the Catalyst™ Control Center over an older version no longer results in the newer version failing to install. Further details can be found in topic number 737-26666

(#2422) Attila79 válasza ftc (#2419) üzenetére


Attila79
tag

Mármint a Catalystban? Mert XP-nél nekem külön föl kellett pakoljam hozzá az 1.1-et és 2.0-t is, különben hibát észlelt a CLI.exe és leállt.

(#2423) Nimda válasza mcs (#2420) üzenetére


Nimda
addikt

Milyen hibát okozott a mom.exe?

(#2424) bebar válasza Attila79 (#2418) üzenetére


bebar
aktív tag

Benne van, nem kell!

(#2425) bebar válasza nRu3 (#2417) üzenetére


bebar
aktív tag

És ma reggel álltam neki szintén gép újrarakásnak, de már a 7.3-al! :)

(#2426) Attila79 válasza bebar (#2424) üzenetére


Attila79
tag

Igen tegnap fölraktam .net nélkül és műxik. (Vista)

(#2427) mikk2000 válasza Attila79 (#2426) üzenetére


mikk2000
őstag

A Vista azért is lesz tetűbb mint elődje, mert alapból a .NET programozási környezetet preferálja, így persze benne van, max frissíteni kell majd.

(#2428) Attila79 válasza mikk2000 (#2427) üzenetére


Attila79
tag

Láma kérdés, mert halvány lila gőzöm nincs a .netről: miért is tetűbb ezért? :Y

(#2429) ftc válasza Attila79 (#2422) üzenetére


ftc
nagyúr

Vistát kérdezted nem XP-t :D

(#2430) Attila79 válasza ftc (#2429) üzenetére


Attila79
tag

Jogos :P

(#2431) mikk2000 válasza Attila79 (#2428) üzenetére


mikk2000
őstag

Röviden, ha egy futtató környezet magasabb szintű (értsd a programozók számára könnyebb) programozást tesz lehetővé, akkor az eredmény az alkalmazásak lassabb futása.

(#2432) Attila79 válasza mikk2000 (#2431) üzenetére


Attila79
tag

Köszi. :)

(#2433) ollie


ollie
MODERÁTOR

[link]

Ezt kipróbálná valaki? Nekem már - sajnos és egyenlőre - nem ATI kártyám van.

Röviden, OpenGL progikat, játékokat D3D alatt futtat, gyorsabban, mint ha OGL alatt futna.

***

(#2434) mikk2000 válasza ollie (#2433) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem értelek, a mintaképen is nvidia kártya van...

(#2435) ollie válasza mikk2000 (#2434) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármilyen kártyához használható.
A lényeg számomra az lenne, hogy ATI kártyákon gyorsabbak lesznek e az OpenGL-es játékok.

***

(#2436) Ivan15 válasza ollie (#2435) üzenetére


Ivan15
senior tag

Szia Ollie és köszi ezt a szuper programot -
Konfig az adatlapomon, szűrők AA:6 AF:16 ra állítva mint mindig...
Egy régi de köztudottan openGL -es játékkal -a Severance -val néztem meg, és itt jönnek a képek!
-a prog. telepítése előtt: [link]
-telepítés után: [link]
-telepítés előtt[link]
-telep. után[link] a jobb felső sarokban ott a FPS. És még a képminőség is jobb lett. Ajánlott program annak, aki openGL- es játékot használ és KÖSZI !!!

(#2437) mikk2000 válasza ollie (#2435) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem mindegy? Miután átálltál az ''ellenséghez'' visszavágysz? :)

(#2438) Vigneau válasza Nimda (#2423) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam kilépett tőle a CCC.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2439) Nimda válasza Vigneau (#2438) üzenetére


Nimda
addikt

Akkor ezért volt az,hogy nálam idönként meg el sem indult?

[Szerkesztve]

(#2440) Vigneau válasza Nimda (#2439) üzenetére


Vigneau
félisten

Pontosan, ahogy tetszik mondani. ;)
Nálam mindig leállt, mikor be akartam lépni. A 7.3 ellenben eddig jónak tűnik - remélem, nem kiabálom el.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2441) Nimda válasza Vigneau (#2440) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem jól kezdödött a 7.3 telepités (az elözö 7.2 uninstal)...miután újrainditottam a gépet,nem volt hajlandó müködni csak 640x480 4bit... :W
Rátelepitettem még1x és jó lett... :F

[Szerkesztve]

(#2442) Vigneau válasza Nimda (#2441) üzenetére


Vigneau
félisten

Csökönyös a drága. :DDD

Mellesleg én is megjártam a magam útját - idézem magam az X1950XT topikból:

..., hogy ne legyen minden fenékig tejfel, 3D indításakor fagytam. Leszedtem az ATiToolt, helyreállt minden. Kipróbáltam újra az eddig jól bevált 7.1-el az ATiToolt, az eredmény ismét fagyás, pedig korábban jól működtek együtt. Szóval kereshetek másik tuning progit. Utam visszavezet a Rivához ezek szerint.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2443) ollie válasza Ivan15 (#2436) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hmmm, nekem pont az tűnik ki a screenshotokból, hogy csúnyább lett, mert eltűntek a fények.

***

(#2444) Pipó válasza ollie (#2443) üzenetére


Pipó
őstag

Tényleg eltűntek a fények, vagy csak lement a nap? Jó volna tudni, mert ha nem változott a minőség, akkor feltenném.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#2445) Ivan15 válasza ollie (#2443) üzenetére


Ivan15
senior tag

Ez már a fényerő beállítás miatt van. direct3Dben világosabb a kép -hidd el-, de akkor miért lett sötétebb 2D-ben?
Mert a színek, a fényerő és a kontraszt állítva van a kontrol panelen az ''Asztal'' (2D) és a 3D re külön-külön. Illetve csak 2Dre, a D3D alapbeállításon maradt, de a lényeg az, hogy eltérnek egymástól Fut egy 3D alkalmazás, leteszem tálcára, windows/vga átvált 2D módra -ami nálam történetesen sötétebb, hogy ne bántsa a szememet- bemásolom 2Dben ugye egy képnézőbe vágólapról, és azokat a színeket keveri rá, amiket ugye 2D ben beállítottam magamnak -ami nálam sötétebb. A lényeg nem a fényerő, hanem a FPS (ami több), és a képminőség is igen jobb, ez a RENDERELÉS en látszik (nézd meg a deszkákat, vagy a piramis falát)

[Szerkesztve]

(#2446) Ivan15 válasza Pipó (#2444) üzenetére


Ivan15
senior tag

Ha nem jó leveszed, ki kell próbálni. Csak openGL-re jó. Nem akad össze semmivel. :)

(#2447) mikk2000 válasza Ivan15 (#2445) üzenetére


mikk2000
őstag

Azért annál ősibb játékot tényleg nem is találhattál volna :) Egyáltalán a legfrissebb opengl plugint tetted a játékba?

(#2448) Ivan15 válasza mikk2000 (#2447) üzenetére


Ivan15
senior tag

Azzal néztem, amit beletettek a játékba. De itt az a lényeg, hogy a program feltelepítése UTÁN akár harveresen -tehát cpu használat nélkül csak gpu val Advanced fül/transform and lighting pipeline/ legördülő listából Direct3D hardware TnL kiválasztása után- opengl 2.0 ban fog menni a game, mert nekem erre van hardveres támogatásom a vga-n. Ha lenne 2.1-es hardveres opengl támogatásom akkor azon [link](ez már a 2.1-es a legújabb, de ehhez már nálam nincs hardveres támogatás). Ekkor már nem használja tovább azt a régi opengl könyvtárat, amit a játékhoz adtak 2001-ben. A programhoz a directX9.0 szükséges.
De nem szeretném szétoffolni a topikot ezzel :)

(#2449) mikk2000 válasza Ivan15 (#2448) üzenetére


mikk2000
őstag

Ne zöldésgezz itt. Ha D3D-t választassz akkor abba fog menni, ha OpenGL-t akkor abba. Nekem legalábbis így működött, józan ésszel érthetően.
A legfrisebb opengl plugin ahhoz az őskövülethez 2001.03.14. amit szerintem alapból nem tartalmaz.

[link]

Nem tudom milyen ATI kártya az ami nem tud D3D-t...

(#2450) Ivan15 válasza mikk2000 (#2449) üzenetére


Ivan15
senior tag

Nemtudom most mi a baj, de sztem
1) az ajánlott program eleve opengl-es, ezért is gondoltam opengl módban fogom összehasonlítani. De
2) rendben, nézd meg a játékban lévő d3d.dll -el és az általad mellékelt rasterrel az FPS-t és utána nézd meg glDirect telepítése után is
3) írd le, hogy mit látsz, csatolj képeket is -ahogyan én is
4) addig amig ezeket nem csinálod, úgysem hiszed el :DDD
5) igazad van, ha d3d-t választunk d3d-ben fog menni -próbáld ki ott is, én mindenesetre megnéztem opengl-ben

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.