Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2701) InfiniteReality válasza ollie (#2699) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Úgyértettem a régi celeronok. Azok celeroncsok :D A CeleronD már használható, bár a TDU egy 2.6-ossal borzasztóan muzsikált (X1900XT mellett 640x480ban sem volt játszható. Betettünk a gépbe egy 2.8-as P4-et és láss csodát...). Az új celeronok nyilván jobbak lesznek és főleg régebbi játékokat is lehet majd rajtuk játszani. De ha valakinek TELJESÍTMÉNY kell és az hogy ki tudja hajtani a kártyáját (ne a proci legyen a limit) ahhoz P4 vagy inkább Core2 illetve A64 kell...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2702) ollie válasza Zaza1234 (#2700) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó lesz ,legfeljebb egy picit meghúzod. :) De alapórajelen is ég és föld lesz a különbség.

***

(#2703) ollie válasza InfiniteReality (#2701) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, de az újabb celeronoknak 512k L2-jük van, azok szebben muzsikálnak.

***

(#2704) SH1FTY


SH1FTY
csendes tag

hi
figyuzzatok már, olyan problémám van, h cod2 ben stabil fps korláttal [mondjuk 91,125 vagy akrámi ami folyamatosan megvan], úgy akad mintha mittomén 1 50 fps lenne :S, ez miért van? amikor kiengedem tehát nincs korlát akkor nem csinálja, de nekem korlát kéne...
vistám van, legújabb driver
xpm volt, legújabb driver, ugyanez volt..
megoldható a probléma? előre is kösz..

ASUS A8N-e Deluxe, AMD Athlon64 3700+ , 2x512DDR Samsung 400mhz, HIS Excalibur X800XL 256MB, Logitech MX518, Icemat 2.0, Genius KP-21e, Samsung Syncmaster 710N - mIRC: #revolution.hu @ quakenet

(#2705) CJ3 válasza SH1FTY (#2704) üzenetére


CJ3
senior tag

Lehet h szar az új catalyst vagy a kártyádnak már nem kell az ujjabb driver:)

Crypto

(#2706) Antonio válasza Daniel (#2685) üzenetére


Antonio
senior tag

hello

nekem is valami hasonló történt ... bár nekem 7.3 -assal
gép bekapcs xp bejelentkezik stb. aztán mikor valamelyik programikonra kapcsoaltam képernyő lesötétült csak egérkurzort(nyilacskát) láttam, na mondom ez meg micsoda?

kikapcs újra be, de mostmár be se jött az xp ill a háttérben minden működött szépen csak éppen a képernyő volt sötét (botolás közben oké láttammindent), na kezdtem ahajamat tépni

indítás csökkentett módban virus ellenőrzés, anti spyver stb. újraindít de még egy rendszer visszaállítással is megspékeltem, na szépen bejön XP klikkelek firefox iconra, oszt képernyő lesötétül megint :(

aztán akkor kezdett felrémleni hogy a driver lehet a ludas mivel csökkentett módban ment a dolog. szóval megint újraindítás csökkentett módban uninstal, aztán most felraktam 7.4-es verziót, de most olvasom hogy azzal is van gebasz :( de egyenlőre megteszi, mert kifolytmár a szemem az alap képernyőfrissítéstől :) (na persze ez az egész herce hurca hosszabb volt mint leírtam )

na mindegy meglátom ez meddig húzza,
kb 1-2 hónapja raktam fel előző drivert előtte még kb egy 2 éves driver volt ...

gőzöm nincs mért történt ez illette mi váltja ki csak úgy ukmukfukk :F

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2707) fiffer


fiffer
tag

Radeon 9550 kártyámhoz letöltöttem az amd honapjáról egy 32 bites vista drivert(persze vistával használom), de azt írja nem található driver. Én egyáltalán nem akarok játszani, csak arra kellene, hogy a tft monitort elforgatva tudjam használni.
Azt olvastam, hogy nem az igaziak a driverek még, de ennyire?????

(#2710) ollie válasza #54630400 (#2709) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Volt közben Windows reinstall?

Egyébként próbáld meg így telepíteni:

- catalyst uninstall, majd újraindítás
- driver cleaner pro-val tisztítás ATI-ra csökkentett módban (esetleg még easycleaner)
- catalyst újratelepítés

Ha ez sem oldja meg, még megnézhetnéd, hogy ha ATI Tray Tools alól állítod az AA+AF-et akkor mi a helyzet.

***

(#2713) juhi07


juhi07
senior tag

Hello
Lenne egy kérdéesm hozátok
Hogy a regi gépemben van egy ati 9550 es video kari.

AZ lenne a problémám hogy nem teszi fel a catalistott :O
Eszt irja ki : A telepitö nem talált erre hardver-és szoftverkonfiguráciora telepithetö elemeket.
Gondoskodjon megfelelö hardverröl és szoftverröl.

Nas csak az a gond hogy a gépben benne van a 9550 es vga és a monitor felbontásnál érzékeli is a kártyát Ezen a felbontáson vam/1280 x 960 /

De akkor miért nem lehet felteni??
Mi lehet a probléma? Bios gond?
Kötelezö feltenni a control panelt??
Mennyibe befolyásolja a játékokat hogy nincsen catalist?


Ebben a gépben van benne: Asus P4s533-MX
Inter Celeron 2400MHZ
Conecct Radeon 9550 128MB 128BIt

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#2714) ollie válasza juhi07 (#2713) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Telepíts chipset és AGP drivert, valamint directx-et.

***

(#2715) ollie válasza #54630400 (#2712) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nekem már magas. Esetleg próbálj valami alternatív drivert: [link] [link]

***

(#2716) InfiniteReality válasza juhi07 (#2713) üzenetére


InfiniteReality
őstag

SIS-es alaplap. Valószinüleg az alaplapi chipkészlet drivere sincs fent. Márpedig anélkül nem fog rendesen működni. Ha nicns fent catalyst a játékok vagy iszonyat lassúak lesznek vagy el sem indulnak, mivel a windows alapesetben driver nélkül kezeli a kártyát (illetve az alap beépített drivere csak 2d megjelenítésre alkalmas, többre nem).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2718) Komplikato válasza #54630400 (#2717) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem tudom, de nekem eddig egy se akadt az MSN-el, és a 7.4 is megjegyzi az ilyen irányú beállításaimat, milyen kártyád van? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2719) Komplikato


Komplikato
veterán

Próbálta valaki az új Ati Tray Tool 1.3.6.1042 progit? nagyon reklámozza az újdonságok között a Vista alatti fullos ATI Avivo beállítási lehetőségeket. Ezzel működne 100%-ra Vista alatt a Theatre mód és társai akkor? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2721) Komplikato válasza #54630400 (#2720) üzenetére


Komplikato
veterán

Monitor driver fent van akkor is csinálja? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2722) mcs válasza #54630400 (#2717) üzenetére


mcs
veterán

Amúgy a monitort nálam se kezeli normálisan a 7.3, sem a 6.3. Van, mikor induláskor széthúzza, vagy szétnyomja a képet 60 hz-en, pedig a monitor be van kapcsolva már a POSTkor is (ugyebár idióta Ati bug, hogy a win betöltése előtt be kell kapcsolni, különben 60 hz lesz). Most tettem fel egy másik monitor drivert, és ajánlom, hogy ne szórakozzon legközelebb... :(((

Nyugi, az ATi driverektől már nekem is herótom van sokszor, például a legutóbbi 7.4es írtózatos. Már nem is reménykedem abban, hogy valaha kiadnak egy normális drivert, vagy egyszerűen a lapom nem komázza annyira a kártyámat (X1600Pro), hiszen ősrégi KT333CF. :) Elég csak arra gondolni, hogy normális D3D teljesítményhez be kell kapcsolnom a Fast Write-ot.

(#2723) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Mennyi hülyeséget tudnak itt összehordani egyesek...

A szar ati driverekről csak annyit, hogy az nvidia 8-asnál régebbi kártyákhoz 2006 november óta most 17-én adott ki csak új drivert XP alá, aztán gyorsan vissza is vonta mert elszabták (nem nagy hiba, 6-osnál régebbi nvidiákra nem megy fel - ezt leszámítva tök jó kis driver :) ).

Ezeknek a program összeakadásoknak a nagy része szerintem alapvetően a nem karbantartott rendszer miatt van (hiányzó vagy az alaplaphoz kapott CD-ről telepített kb féléves alaplapi chipkészlet driver, régi directx (a legújabb 2007 áprilisi!), 2-3 víruskereső folyamatos figyeléssel, különböző toolbarok / egyéb spyware/malware/adware programok a gépen a felhasználó tudta nélkül stb. És még sorolhatnám...).

Mielött még valaki a fejemhez vágná hogy de elvagyok szállva magamtól, megmondom a frankót hogy nem! De PC szervizeléssel foglalkozván a naponta behozott mondjuk 10 gépből 9-en(!!!) katasztrofális állapotban van a rendszer (tempkönyvtárak tele, temporary internet files tele, 200-as winyó 1 szépnagy partícióval, FAT32-re telepített XP stbstbstb).

Szerintem ha valaki normálisan (értsd nulláról felhúzva) telepít NTFS-re egy gyárilag SP2-es XP-t, felteszi a legújabb netről letöltött (nem az alaplap gyártójának weblapjáról, hanem a chipkészlethez való) legfrissebb alaplapi chipkészlet drivert, utána feltesz egy 2007 áprilisi direct-x-et, majd felteszi a 7.4-es catalystot (9550-nél régebbi kártyára a 6.5-öst mert azokra az a legújabb), NEM FOG az említett problémákkal találkozni!

Egyetlen probléma tényleg van videokártya fronton, de ez várható is volt. Ez a probléma főleg az olyan kártyákon jelentkezik, amelyeknek eleve nincs analóg kimenete, csak DVI. A probléma pedig a megjelenítőeszköz (analóg monitor vagy analóg módon bekötött TFT) kezelésében rejlik (nem ismeri fel rendesen, VESA DDC nem működik rendesen, képfrissítési / felbontásváltási problémák vannak stb). Ez részben tényleg az ATI driverek hibája. Viszont azt is meg kell érteni, hogy sajnos az idő bizony elhaladt az analóg módon bekötött kijelzők felett, DVI-ra lehetőleg DVI-os megjelenítőt kössünk. Vannak már olyan videokártyák, amiknek a DVI kimenetére nem lehet rádugni a DVI->VGA átalakítót, minekután analóg jelet már nem is adnak ki magukból... sajnos vagy nemsajnos ez a várható jövő!

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2724) mcs válasza InfiniteReality (#2723) üzenetére


mcs
veterán

Nem írsz hülyeséget, nem mondom, hogy el vagy szállva. ;)

Csak az a bibi, hogy nálam a legfrissebb VIA chipset driver van fent, a laphoz az utolsó BIOS, a Windowsom nem hever romokban, stabil, mert hetente végzek regisztritisztítást, temptisztítást, spyírtást, és a Nod32 is egyfolytába ellenőriz (AMON). A Nod32vel kapcs akkor is rakoncátlankodott a Catalyst 7.4, mikor be volt zárva a vezérlője (ugyebár nem lehet teljesen bezárni a progit, mert a nod32krl.exe továbbra is fut). A vinyóm (40gb) két partícióra van osztva, és nincs minden összevissza másolgatva, mondhatni, szépen vannak rendezve a fájlok, kategorizálva.Mielőtt új drivert teszek fel, a régit szépen eltávolítom az ATi uninstallerrel, és csökkentett módban driver cleanerrel is tisztítok. Szerinted valamit nagyon rosszul csinálok? :F

szerk.: DXből is a legújabb áprilisi van fent.
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2725) ollie válasza Komplikato (#2719) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Próbáltam, de nekem XP-m van. :)

***

(#2726) ollie válasza mcs (#2722) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most komolyan, minek kapcsolgatod ki/be a monitorodat? A készenláti üzemmód nem jó? Egyébként meg miért baj az, ha előszőr be kell kapcsolni a moncsit, aztán a számítógépet?

***

(#2727) mcs válasza ollie (#2726) üzenetére


mcs
veterán

Nem tudom, mennyire jó az, ha készenlétiben csak úgy egyszerűen lekapcsolom az elosztót.Amúgy is szokásom kikapcsolni a moncsit a géppel együtt. :)
Nincs különösebb baj azzal, hogy először be kell kapcsolni a moncsit, csak van, mikor a bátyám, vagy az anyám utoljára kapcsolja be, és amikor jövök a géphez, kicsit idegesítő a 60 hz, és indíthatom újra az egészet.

Azt meg nem értem, hogy ha be is kapcsolom a monitort előre, időnként miért nyomódik össze, vagy húzódik szét a kép. :F




[Szerkesztve]

(#2728) InfiniteReality válasza mcs (#2724) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Igen rosszúl csinálsz. Nod, panda, norton, kaspersky és egyéb vírusírtónak nevezett hulladékokat le kell cserélni jó kis avgfree-re. Nekem az még nem akadt össze semmivel, nem terhelte 100%ra a procit stb.

SPYWARE ölőből sem kell 53642342db-nak fentlennie úgy hogy mindegyik mindig ellenőriz. SPYBOT Search and Destroy és Lavasoft AD-AWARE. Ez a kettő legyen fent, de semmilyen rezidens hülyeségét nem kell engedélyezni egyiknek sem. Hetente 1x lefuttatni mindkettőt, persze elötte nyomni 1 frissítést. Ennyi :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2731) ollie válasza #54630400 (#2730) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig általában ez igaz.

***

(#2732) juhi07


juhi07
senior tag

ATI Optimized Driver v1.7.3

Hello
Bocs de ezzel a driverrel miket lehet beállitani a vidokarin??
Kell mellé catalist??

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#2733) juhi07


juhi07
senior tag

Lenne egy másik kérdésem hogy feltettem az ati tool és elkeztem a régi gépemben huzni a 9550 es gát csak amikor felhutom olyan 250/200 rol 400/210 re és elmentem ,és kilépem a progibol akkor visszalép a z alapálásba:(

Mi lehet a gond a power strip nevü progi is eszt csinálja

Amugy a vgán egy AMD ATHLON 3200 (AM2) Gyári ventilátor van ;]
Szerintettek ez jol lehuti?

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#2734) ollie válasza juhi07 (#2732) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell mellé Catalyst. És mit értesz az alatt, hogy mit lehet beállítani? Ez egy módosított driver, ugyanazt tudja, mint a sima.

***

(#2735) InfiniteReality válasza #54630400 (#2729) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem. A CCC egy rakás szar, szükséges rossz, mindegy hogyan nevezzük. De nálam az általad említett problémák egyike sem jelentkezett. Nemhasználok semmiféle hacked drivert, az éppen aktuális catalystot mindig a meglévőre teszem rá, de minden driverből a legfrissebb van fent és a rendszerem karban is van tartva. Ezt tudom ajánlani mindenkinek. Nem véletlenül release-elnek új drivereket, biosokat, chipkészlet drivereket, direct-X-et. Nyilván van olyan hogy az új driver elszabott, de én (lekopogom) ilyenre eddig nem futottam rá.

Egyik emberkének nem ment rendesen a TDU, relatív alacsony FPS és sok akadás jellemezte a játékot. Csak legújabb alaplapi drivert tett fel (ASUS P5B - eredetileg a CD-ről telepített volt fent neki) és legújabb (2007 április) direct-X-et. Azóta kb 20%-al gyorsabb neki a játék, kevesebbszer akad meg stb. Tudjuk hogy a TDU ''kissé optimalizálatlan'' és televan buggal - mindezek ellenére látszik mennyit számítanak a friss driverek.

Nálam a friss direct-X annyit javított, hogy TDU alatt már nem megy el a hang 1x sem (Audigy 2 ZS platinum).

Az egész mondandóm lényege leginkább az, hogy tartsuk karban a rendszerünket, másrészt ne felejtsük el az összes driverkomponenst megnézni és adott esetben frissíteni (persze szigorúan egyesével nehogy hibára fussunk). Hiába van valakinek a legfrissebb VGA drivere, ha az alaplapi chipkészlet drivere valami fél éves vacak és azóta 3 újabb jött ki... lehet pont ezért hibázik vagy nem hozza meg a kívánt gyorsulást az új VGA driver...

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2736) mcs válasza InfiniteReality (#2728) üzenetére


mcs
veterán

Régen használtam AVGFree-t, csak a Nod32-t ajánlották, hogy arra váltsak. :DDD
Spyware ölőből meg csak Spybotot használok, ami nem rezidens, semmi mást. Bár anno használtam AD-Aware-el együtt... :)
Amúgy a Nod az tényleg eszi a memot eléggé, ezt belátom én is. Például az UT2004 még 1 gigarammal is meglepően sokat röcizik be egy meccs elején, meghát a vinyóm sem egy villám (5400 rpm) :U.Ha letiltom az AMON-t, akkor máris sokkal jobb, aligha akad...szóval az AVG jó ebből a szempontból? :)

(#2737) ollie válasza InfiniteReality (#2735) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ehehe, még szerencsésnek mondható az az eset, ha egy driver csak fél éves. :)

***

(#2738) InfiniteReality válasza mcs (#2736) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem igen. Bár én szerver mögött csücsülök és csak azon van rajta (desktop gépemen se tűzfal se víruskereső - csak lassít), de nem okozott különösebb nagy problémát. A bejövő emaileket is átnézi és még a spamassassinnal együtt is szonyatgyorsan ''átnéződnek'' a levelek.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2739) InfiniteReality válasza ollie (#2737) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Igen, sajna sokan nem gondolnak arra, hogy nem csak egy szoftverkomponenst kellene frissíteni, aztán meglepődnek hogy HE?!

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2740) mcs


mcs
veterán

Hmm...most egy érdekességnek lettem szemtanúja. :D
Mivel a monitorkezeléssel problémáim voltak, úgy gondoltam, hogy átdugom CRT-> DVI átalakítóval a DVIbe. Át is dugtam, és érdekes módon normálisan ,,viselkedik'' a monitor.
Winbetöltés előtt nem kapcsol le, és a képet élesebbnek látom. Tudtok mondani rá valami magyarázatot? :DDD

(#2741) adyh


adyh
tag

Hello!
Nos nekem olyan problémám lenne hogy van egy ati 9200 -esem és nem tudom frissíteni a drivert. akárhányszor folteszek valami ujat mindig összeomlik a rendszer és vissza kell tennem a a régi verziót (6.14.10.6368) Mit csin csináljak vele? Valakinek ötlete?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#2742) mcs válasza adyh (#2741) üzenetére


mcs
veterán

Az utolsó driver, ami támogatja a 9200at, az a 6.5. Ennél újabbat sajna nem tehetsz fel.

[Szerkesztve]

(#2743) adyh válasza mcs (#2740) üzenetére


adyh
tag

Magyarázatot azt nem tudok, de meg kérdezném hogy egy ilyen átalakító mennyi pénzbe van?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#2744) ollie válasza mcs (#2742) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, van újabb.
6.11 PRE R300-as driver: [link]

***

(#2745) SzlobiG


SzlobiG
félisten

VPU Recoveryt ki lehet kapcsolni? X1800XT legújabb driver Vista. Sehol nem találom emlékszek a régebbi driverekbe kilehetett.:U

(#2746) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

MINDENKIT kérnék, hogy nézze meg ezt [link] és, ha tud segíteni a kategóriák felállításában, illetve bármiben ATI ügyben, akkor keressen meg PÜ-ben! :R

RV350-től gondoltuk létrehozni a kategóriákat.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2747) chungee


chungee
addikt

Nálam van kölcsönbe egy Gigabyte X800PRO 256/256. Én nem értek az ATI-khoz. Tudtok ajánlani drivert hozzá? Jelenleg a legújabb van fenn, vmi Catalyst 20070322. De nem szuperál vmi jó az X800PRO az 6800LE-émhez képest.

Egyedül az NFS-MW-n látom, hogy kicsit gyorsabb.

THX előre.

(#2748) ollie válasza chungee (#2747) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig gyorsabbnak kéne lennie.

***

(#2749) chungee válasza ollie (#2748) üzenetére


chungee
addikt

Hanem driver próbléma, akkor vajon mi lehet?

(#2750) munky


munky
őstag

nem lesz 7.5 :F
remélem nem szoknak le az AMD-nél arról a jó szokásukról, hogy minden hónapban kapunk 1 új drivert. :W :(((

attól tarok ez a hónap kimarad :(((

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.