Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18001) Abu85 válasza totyax (#18000) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ilyenkor mindig az a kérdés, hogy minden gépet sírba visz-e, vagy csak egy specifikus részét. Nyilván minden gépnél a programban van a hiba. Ha máshol lezajlik a törlés telepítés, akkor is lehet még a programban a hiba, de specifikus a probléma is. Ilyenkor a specifikus hibát kell keresni, hogy mitől történt ez. Ha a programban ez nincs meg, akkor kizárásos alapon az adott rendszerben van valami gubanc, ami okozta az egészet. Nagyjából ezek a lehetőségek.
Bonyolultabb ez annál, hogy mindent általánosítani lehessen. Az általános telepítési hibák ráadásul eleve kijönnek a WHQL tesztnél.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18002) #41133696 válasza totyax (#18000) üzenetére


#41133696
törölt tag

A 12.1-nél nem írtam, hogy User Error lenne :) Már azért sem mert azért egy driver telepítés nem szokott kifogni rajtam :)

Egyébként mindig WHQL-s drivert telepítek csak, következésképpen ezúttal is így történt, de amint az látható a WHQL minősítés megléte sem garancia a sikerre :)

Az meg külön hab a tortán, hogy a 12.1 idején még a 6800-as széria volt az AMD első élvonalbeli sláger terméke, tehát még azt sem lehet mondani, hogy egy régi 3xxx-es vagy 4xxx-es kártyáról lenne szó, amire ugyanúgy minden hónapban felmászik a driver, de igazából semmit nem változtatnak a kártya szempontjából rajta, nem optimalizálják, nem igen tesztelik, aztán véletlen instabil lenne vele... nem itt arról volt szó, hogy sikeresen kiadtak egy olyan drivert - és ez átment az MS-nél is, ami a slágerterméküknél - mely egyébként akkor már majd egy éve a piacon volt - nem ment fel mindenkinél :)

Nyilván náluk ,meg az MS-nél a teszten átment, nálunk meg nem, de csak elsőre nem, mert második neki futásra, visszaállítást követően már itt is ott fityegett mintha mi sem történt volna :)

(#18003) InfiniteReality válasza bozont (#17999) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Sajnos a rendszervisszaállítás tényleg lassítja a gépet, elég keményen. Mellesleg a kikapcsolásával még a driverek visszaállíthatósága (önállóan) megmarad.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18004) #41133696 válasza InfiniteReality (#18003) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát én ezt nem vettem észre. Főleg maradandóan nem.

(#18005) Steelmanus válasza #41133696 (#18004) üzenetére


Steelmanus
addikt

En is alapbol kikapcsolom a Rendszervisszaallitast mert - szerintem - egy ghost fajl a C particiorol tobbet er. Amikor telepitem a W7-et + a frissiteseket majd beallitom magat az op.rendszert egyszeruen elmentem Alap 1 ghost fajlkent, majd feltelepitem mindent amit kell, drivereket, programkat, stb., es le mentem Alap II-nek, majd ezutan ugy altalaban 2 havonta csinalok egy aktualisat. Es ez fokent akkor jon jol, ha ismerosnek vagy masnak telepitek gepet, mert ha elromlik a rendszere egyszeruen visszaallitom a ghost fajlbol, utanna kezdheti megint teleszemetelni virussal toolbarral. Biztos hogy van akinek hasznos lehet a rendszervisszaallitas de gyakorlatbol tudom hogy az esetek tobbsegeben nem javitja az userek altal elkovetett hibatkat viszont hizlalja az op.rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#18006) erdeitibor


erdeitibor
tag

Hello!

Tudnátok segíteni?
Az van, hogy van egy Radeon HD 6770-es em.
11.2-es a Catalystja...megjelent a 12.4-es.
Frissítettem és ugyan ugy 11.2 es maradt.
Próbáltam ugy hogy letöröltem teljesen és felraktam a 12.4-sel és láss csodát a 11.2 lett. :S
Kicsit zavaro, mert a játékok már kérik a legfrissebbet és nem tudom frissíteni.
Ez másnak is van, vagy csak nálam?

Előre is köszi.

(#18007) Abu85 válasza erdeitibor (#18006) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Frissítette, csak nem írta át a regben a bejegyzést. Nem számít, hogy a driver mit ír ki verziónak, mert az csak egy kézzel beírt adat.
Ami számít, hogy a csomagverzió. Az meg 8.961...

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18008) erdeitibor válasza Abu85 (#18007) üzenetére


erdeitibor
tag

Köszi, igaz régebbi bejegyzésekben is olvastam most.

Ha esetleg tudnál arra megoldást, hogy a NFS The Run azt irja ki h 11.2-esem van és a legfrissebb kell neki és nem indul el....
Összenéztem a egy print képet a 12.4 adatairol, és eggyezik az enyémmel, szoval nem értem ezt a játékot...

Ha tudsz megoldát kérlek ird meg.
Üdv.

(#18009) Abu85 válasza erdeitibor (#18008) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egészen pontosan mit ír ki a Run?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18010) erdeitibor válasza Abu85 (#18009) üzenetére


erdeitibor
tag

Ezt irja ki.

(#18011) erdeitibor válasza Abu85 (#18009) üzenetére


erdeitibor
tag

Ezek pedig a Catalyst adataim.

(#18012) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez az NFS ellenőrzés az a kategória, amire már nem lehet mit írni. Értem én, hogy vizsgálja a driver verziót, csak ne olyan paraméter alapján, amit az OEM-es gyártók néha ki is vesznek a saját driverből. :) Na ilyenkor mi van ugye, mert nem fog találni paramétert, amit hasonlíthat. :D

Na mindegy. Természetesen a problémád orvosolható. Át kell verni a játékot. Fontos, hogy csak azt csináld, amit írok, mert ez kényes terep. Esetleg csinálj egy rendszer-visszaállítási pontot. Az jól jöhet.
A futtatásba írd be a regedit parancsot. Esetleg mentsd le az adatbázist, hogy visszaállíthasd, de ez nem feltétlenül szükséges, ha van rendszer-visszaállítási pont.
Szóval itt keresd meg a "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000" Itt kell lennie egy Catalyst_Version stringnek, aminek az értéke 11.2. Ezt írd át 12.4-re és kész.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18013) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Én már sokadjára raktam a 12.1-re a 12.4-et látszólag tökéletesen frissül, de utána amint megnézem a verziószámot, maradt 12.1-esen. Pedig driver sweeperrel is utánna mentem.
Ez így no comment? :C

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18014) Palafi válasza Ferdzsoo (#18013) üzenetére


Palafi
tag

Én még sosem szedtem le a régit, csak felülírtam az újjal. :Y
Minden esetben ki is írta, hogy miket kell frissítenie.
Ráadásul még eddig minden alkalommal helyesen írta a verziószámot is. :C

Ez pedig így perfect! :DD

[ Szerkesztve ]

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#18015) erdeitibor válasza Abu85 (#18012) üzenetére


erdeitibor
tag

Köszi, sikerült, örök hála :)

(#18016) Ferdzsoo válasza Palafi (#18014) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Akkor a probléma az én készülékemben van. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18017) bozont válasza Ferdzsoo (#18016) üzenetére


bozont
veterán

Na még egyszer, nem a cata verziószáma a lényeg, hanem a többi. [link] De ha nem ír ki hibát telepítéskor, akkor valószínűleg feltelepült rendesen.
De ha nagyon zavar csináld meg, amit Abu85 írt fentebb és utána jól fogja kiírni.

mod.: Lehet be kellene tenni az első hsz-be is, ezt a verziószámos témát. :)

[ Szerkesztve ]

(#18018) Palafi válasza Ferdzsoo (#18016) üzenetére


Palafi
tag

Mint már sokan írták, két egyforma gép nem létezik.
Így sok minden okozhat eltérést, hibát, és pont ezért nehéz kideríteni is az okot. :W

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#18019) totyax válasza bozont (#18017) üzenetére


totyax
aktív tag

Vicces hogy egy ilyen kaliberű program a saját verziószámát is képtelen meghatározni...Ennyit is ér az egész. Persze abu ezt is megmagyarázza :)

(#18020) EczkE


EczkE
addikt

Sziasztok!

Érdemes 12.3-ról 12.4-re updatelni?

Asszem mindenféleképpen!

(#18021) Ferdzsoo válasza bozont (#18017) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A d3d verziószámok stimmelnek, meg minden más is, csak a catalystra írja hogy 12.1.
Úgyhogy akkor rendben van. Csak furcsállottam.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18022) Abu85 válasza totyax (#18019) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tökéletesen meghatározza a verziószámát. Ha az információs fülön megnézed, akkor a driver kiírja, hogy 8.961 a bázis, és utána írja a többi összetevőt: 120405a-137224C-ATI
A driver verziószáma tehát 8.961-120405a-137224C-ATI. A Catalyst szám csak egy egyszerűsített jelölés, arra, hogy ne a fenti sor alapján kelljen keresned. Annyira nincs köze a driverhez, hogy az OEM-es Catalyst meghajtókból a gyártók egy része ki is hagyja ezt a paramétert. Szimplán nem lesz a Catalystnek verziója. Ezért nagy hülyeség erre ellenőrzést felállítani egy programban, mert akkor az OEM-es gépek egy részénél ez nem hajtható végre.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18023) Findzs válasza EczkE (#18020) üzenetére


Findzs
addikt

inkább várd meg a 12.5 -öt már itt fortyog valahol a net bugyraiban :DDD

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#18024) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Dell 990-ben lévő 2db 6450-re először kékhalállal ment fel a 12.4, utána másodjára már hibátlanul felment, és eddig hibátlanul is működik!

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18025) Plazma185


Plazma185
csendes tag

Nálam is ilyen probléma van, hogy feltelepítettem a 12.4-es drivert, de a catalyst még mindig 11.8-at ír ki.
Akkor ezzel ne is foglalkozzak? :F

(#18026) dik válasza Plazma185 (#18025) üzenetére


dik
őstag

Nekem is ezt csinálja ne foglalkoz vele.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#18027) XenHai


XenHai
senior tag

12.5 ős driveről van valami infó ? használható lesz a 7xxx széria vele normálisan ?

(#18028) #41133696 válasza XenHai (#18027) üzenetére


#41133696
törölt tag

A héten jön, de hogy használható lesz e 7xxx-en nem tudom :D a 12.4 nem volt az ?:)

(#18029) Findzs válasza #41133696 (#18028) üzenetére


Findzs
addikt

vannak gondok a 12.3 -al és a 12.4 -el is sajna

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#18030) XenHai válasza Findzs (#18029) üzenetére


XenHai
senior tag

És akkor melyik driveren megy ? Gondolom ott meg a teljesítmény nem a legjobb..

(#18031) Findzs válasza XenHai (#18030) üzenetére


Findzs
addikt

most 12.4 van fent és a böngészőkben ki van kapcsolva a hardveres gyorsítás, de pl filmnézéskor a mpc hc szagat kicsit ott is ki kéne kapcsolni a dxva-t

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#18032) #41133696 válasza XenHai (#18030) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát 7xxx-es kártyák esetében csak pár Catalyst verzió jöhet szóba, 12.3-tól kezdődően, mert még csak pár hónaposak a kártyák.

(#18033) Cobra.


Cobra.
őstag

Nem sietik el az 12.5-öt, de még van kb 36 órájuk a hónapból, ha USA idővel számolnak :)

(#18034) #41133696 válasza Cobra. (#18033) üzenetére


#41133696
törölt tag

MS-nél a labda.

(#18035) Abu85 válasza #41133696 (#18034) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már az AMD-nél. Ha nem írták alá hétfőre, akkor már nem fogják. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18036) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Milyen szinten javítja kb a 8*MLAA a képminőséget adaptív mintavételezési módba?

Mert szinte 4*AA mellett a teljesítmény vesztés 5-10%,ami simán belefér a MSAA hardverigénye mellett!

Nekem tetszik! :R

Abu Akkor ez mi?[link]

[ Szerkesztve ]

(#18037) Abu85 válasza Dark KillerX (#18036) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Olyan nincs, hogy 8xMLAA. MLAA pipa be és ki van. Szűrési szint nincs.

Adaptív mód csak MSAA-ra vonatkozik. Persze az MLAA és az MSAA kompatibilis egymással.

Szerk.: Beállítottad az MLAA-t és a 8x MSAA-t egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18038) #41133696 válasza Abu85 (#18035) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lehet akkor ez a driver is elhasalt az MS-nél végzett tesztek alatt :) Az is esélyes, hogy a 7xxx-es szérián :)

(#18039) szijartg


szijartg
senior tag

Srácok, adott egy 6790-es kártya. Az egy plazmára kötve, hdmi-vel, plazma fullhd 24Hz-re álítva. CCC-ben is.
Sajnos van pár film ahol random jeleneteknél beszaggat. MPC HC-val alap beállítások mellett nézem.
Ha 60Hz-re visszarakom akkor nem szaggatnak a filmek.
Ez lehet valami driver hiba? 8.951 van fent most.
Amennyiben a kábel lenne a szar, akkor az összes filmnél elő jönne a hiba.

Találkozott már valaki ilyennel?

(#18040) Abu85 válasza szijartg (#18039) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

23,976 fps-sel mennek azok a filmek. Ne 24 Hz-en játszd le, hanem 23,976 Hz-en.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18041) _DiEGO_ válasza totyax (#18019) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Mi az , hogy abu megmagyarázza ? Inkább csak segít megértetni azokkal , akinél nem tiszta a dolog ... ha rendesen van felrakva , akkor - mint nekem is és sok-sok más usernek hibátlan a telepítés akkor mindent helyesen ír ki valamint működik is rendesen :R
Csak azt nem értem , hogy lehet ezt egyátalán elcseszni :F

(#18042) Plazma185 válasza dik (#18026) üzenetére


Plazma185
csendes tag

Ma újrahúztam megint, és tökéletesen működik. :C :R
12.5 mikorra várható?

(#18043) InfiniteReality válasza szijartg (#18039) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Én a helyedben feltenném az SVP-t és 60Hz-en, 60FPS-el nézném a filmeket :)

Magyar link és leírás

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18044) dik válasza Plazma185 (#18042) üzenetére


dik
őstag

Én az honnan tudjam mikorra várható?
Nekem is rendesen telepítette mielőtt megvettem az ssd. Felraktam hozzá a megfelelő programot és azóta nem irja ki jól a számát a catalyst. Pedig mind a kettő AMD gyártmány. Mindegy is mit ír ki az a lényeg a friss van fent és azt használja....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#18045) totyax válasza _DiEGO_ (#18041) üzenetére


totyax
aktív tag

abu olyan mint egy AMD marketinges, minden amit az AMD csinál sz szép és jó, bár legalább segítőkész. Én nem az AMD-től kapom a fizetésem, tehát megfelelő kritikával szemlélem azt a moslékot amit csinál, például egy olyan programot ami még a saját verziószámát sem tudja kiírni.

ha rendesen van felrakva , akkor - mint nekem is és sok-sok más usernek hibátlan a telepítés akkor mindent helyesen ír ki valamint működik is rendesen

Ne nézz hülyének másokat, többektől olvastam olyan problémát hogy a CCC verziószám kijelzése nem megfelelő. Ha te ezt nem bírod felfogni, akkor a gond a te készülékedben van. Olyan felfogással hogy "mindennek jól kéne működni" fórumozni se kéne, mert senkinek sem lenne semmi gondja :) Tökéletesen felesleges szerintem ha valakinek az összes hozzászólása arról szól hogy "nála minden jól működik".

(#18046) totyax válasza InfiniteReality (#18043) üzenetére


totyax
aktív tag

A kép élességének a rovására, mivel a képkockák egy része sima saccolás útján jön létre (interpolálás).

(#18047) Abu85 válasza totyax (#18045) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Te pedig folyamatosan hulladéknak titulálod azt, ami másnál jól működik. Hol is a hiba? Mert biztos nem ott, ahol működik. :)) Én a PH-tól kapom a fizum. Te elveted a sulykot, amikor elkezded a problémád teljesen általánosítani.
A CCC verziószám kijelzése nálam 12.4. Szóval ez is megfelelő. Elmondom, hogy mikor fordult elő velem olyan, amikor nem volt jó a kijelzés. Amikor átmentem egy gépen egy driver sweeperrel, vagy amikor rátelepítették a Catalystot az előzőre. Csak nem akartam ezt mondani, mert már ezerszer leírtam, hogy miképp kell drivert installálni. Ha ezt követed, akkor 12.4-et fog kiírni, mint nekem.
User egy durva hibaforrás, és ez sosem változik meg. De amíg én, meg Diego, meg a hivatalos tesztekben az emberek meg tudják csinálni normálisan a telepítést, addig van remény.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18049) dik


dik
őstag

Aha eltávolítás. Én akárhogyan is próbáltam eltávolítani amit meg is csinált és ujratelepítésnél mégsem volt jó a versio szám. Rafináltan megörzi valahol az tény. :DDD
Na de mindegy ez legyne a legnagyobb baj mit ír ki. :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#18050) Löncsi válasza totyax (#18045) üzenetére


Löncsi
őstag

Nyugi.

Ha zavar a dolog, vegyél Geforce-ot, bár nekem nem volt verzió para Radeonnal sem.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.