Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2751) ollie válasza chungee (#2749) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom. Ha AGP-s akkor lehet az is gond, hogy valamiért csak 1x vagy 2x módban megy, urambocsá PCI módban. Ha PCIe-s lehet PCIe bug is, ami miatt csak 1x módban megy. Esetleg nem tetted fel az alaplapi chipset/AGP/stb drivert. Hardver ütközés van. Kéne DirectX-et frissítened. stb, stb... Lehet ezt még ragozni, igazából rengeteg dolgot le lehet ellenőrízni.

Javaslom még, hogy futtas 3dmarkokat (03, 05), mert ha jelentősen eltérnek a kapott eredmények a neten fellelhetőktől, akkor tuti van valami gubanc.

***

(#2752) Thrawn


Thrawn
félisten

Hát nem kapkodták el, de végül megjelent a 7.5-ös Catalyst:
Windows XP 32 bit: [link]
Windows XP 64 bit: [link]
Windows Vista 32 bit: [link]
Windows Vista 64 bit: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2753) munky


munky
őstag

feltettem a 7.5-ös Catalyst-ot, Vista 32 bit-re de sajnos valami nem stimmel vele mert a kép sötétebb lett vagy nem is tudom hogy fejezzem ki. nah szóval szar a kép. a kártya PCI-e X1900 GT, más is tapasztalt hasonló problémát :F

(#2754) Thrawn válasza munky (#2753) üzenetére


Thrawn
félisten

Még nem tettem fel, talán holnap. :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2755) munky válasza Thrawn (#2754) üzenetére


munky
őstag

rendben , várom a tapasztalatokat. :)

(#2756) ollie válasza Thrawn (#2752) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hehe, előtted talán fél órával néztem, és még 7.4 volt.

Hoppá:

''OpenGL performance is improved on the ATI Radeon™ X1950 XTX at high resolutions (1920x1200 or greater) with anti-aliasing and anisotropic filtering enabled. Doom 3 and Quake 4 improves as much as 13-18%, and Prey improves at least 15.6%. The ATI Radeon™ X1950 Pro and X1650 XT also sees improvements in Doom 3 and Quake 4 of up to 14.1% at higher resolutions with anti-aliasing and anisotropic filtering enabled.''

:D

[Szerkesztve]

***

(#2757) mcs


mcs
veterán

Hát én feltettem X1600Pro-hoz:
A Tomb Raider Anniversary valamivel szebb lett (Lara árnyéka sem villog), de nem annyival, ami indokolná a lassúságot (a menü minusz 10 fps depth of field mellett 7.3as Catához képest, és játék alatt is kb 10-15).Ellenben az UT2004 minősége semmit nem változott, de az mégjobban lassult a TRhez képest. Például az Inferno flyby kapásból mínusz 10-20 fps, és még 52re is képes lemenni. :U

,,Hajrá ATi, csak így tovább''... :P

(#2758) ftc


ftc
nagyúr

kint a 7.5-s catalyst :)

(#2759) rocket válasza Thrawn (#2752) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem rajtuk mult kivetelesen, m$ nem volt a helyzet magaslatan :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2760) ollie válasza rocket (#2759) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A WHQL minősítésre gondolsz?

***

(#2761) rocket válasza ollie (#2760) üzenetére


rocket
nagyúr

Arra, a tesztkornyezet nem volt a helyzet magaslatan ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2762) Skynet258 válasza munky (#2753) üzenetére


Skynet258
veterán

Igen, ezt én is tapasztaltam, a második ujraindításnál viszont már normális lett :F
Én is csak néztem, hogy mi van...

https://geekpulse.hu

(#2763) munky válasza Skynet258 (#2762) üzenetére


munky
őstag

ma feltettem újra a Vistát. de most sem jó. újraindítottam , kikapcsoltam mindent csináltam vele de nálam nem változott semmi :S

[Szerkesztve]

(#2764) fabia77 válasza munky (#2753) üzenetére


fabia77
csendes tag

Nálam Vista 64-bit 7.5 cata alatt a TDU kifagy és a gép kékhalál és a whql driverre hivatkozik majd újraindul. :F :F :F
Aszem visszarakom a7.4-t azzal semmi baj nem volt.

Biostar TA880G/HD,AthlonII X4 645,Giga HD6850OC,FSP400,2x2Gb DDR3 Kingmax

(#2765) munky válasza fabia77 (#2764) üzenetére


munky
őstag

nálam már a windows-ban is szar volt az egész. 7.4 működik. azért remélem a 7.6 majd jól működik és gyorsabb lesz mint a 7.4 , 7.5...

(#2766) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Ez a 7.5 elég érdekes. Gyorsabbnak megint gyorsabb lett, de TDU alatt bizonyos árnyékok nem helyesen jelennek meg:( Mindegy... nem teszem vissza már a 7.4-et.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2767) Skynet258 válasza munky (#2763) üzenetére


Skynet258
veterán

Visszaszivom, nekem sem jó megint... Belőttem a profilnál a képet, kicsit feljebb vettem a kontrasztot, meg ilyenek.
Most azt csinálja, hogy mikor Vista bejön, pár másodpercig a homályosabb kép van, aztán belövi az ártalam beállitott profilt.
Mondhatom, nagyon szép effekt... Valamit itt nagyon eldaráltak úgy érzem.
Pedig már vártam az új drivert, hátha folytatódik a tendencia, és egyre gyorsabb lesz a Vista
alatti játék. Álmok, ehhh.... :U

https://geekpulse.hu

(#2768) munky válasza Skynet258 (#2767) üzenetére


munky
őstag

ez volt nálam is :S pedig én is nagyon váratam már , hátha megint gyorsulnak a játékok :(((

talán majd a 7.6...

(#2769) CJ3


CJ3
senior tag

Kössz a linket (7.5) Nem volt kedvem sokat kattingatni:) Innen a legegyszerűbb...... :))

Crypto

(#2770) Ole


Ole
csendes tag

Nekem HD2900XT-m van és mivel csak 7.5-el megy ezért meg vagyok kicsit lőve.
remélem csak driver hiba,de előfordul,hogy szemetel a kép netezés közbe.
vkinek csinál ilyet akár más kártyával is??

(#2771) ollie válasza Ole (#2770) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy túl meleg van a gépházban?

***

(#2772) Szab02


Szab02
aktív tag

Hali!
Asus ati 9550 GE/TD -hez ki milyen drivert használ? Melyik tűnik optimálisnak hozzá?

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#2773) FireGL válasza Ole (#2770) üzenetére


FireGL
aktív tag

Gondolom az IE szemetel. Ez nem 2900XT hiba, más kártyákkal is előfordul 2D-ben. Cserélj böngészőt.

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#2774) InfiniteReality válasza ollie (#2771) üzenetére


InfiniteReality
őstag

És/vagy esetleg gyenge a tápja. Az ATI 700W-os tápot ajánl a kártyához. Aki ért hozzá az tudja, hogy ez miért van. Aki nem ért hozzá az legyint hogy ezek hülyék és használja a régi tápjával...

A legidiótább hibákat általában az elhasználódott/alulméretezett tápegységek okozzák.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2775) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Windows SP2 -es gépre telepíteném frissen az ATI meghajtóját a Catalyst 7.5 -ös a control center -el együtt .net Framework keretrendszer 2.0 rajta van már. A telepítések rendben lemenek és újrainduláskor ezt írja ki az ATI Control Center elő sem jön, mi lehet?

Ezt írja Link:

[link]

[Szerkesztve]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2776) InfiniteReality válasza zoltanz (#2775) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Pedig úgytűnik .NET framework hiba van. Uninstalláld a teljes drivercsomagot. Géprestart, majd installáld újra.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2777) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Köszi a tippet InfiniteReality erre én is gondoltam. Megcsináltam ugyanaz a jelenség. A Voodoo -n kívűl valami őtlet?

A Videókártya ATI Radeon 9550

[Szerkesztve]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2778) Thrawn válasza zoltanz (#2777) üzenetére


Thrawn
félisten

Tedd fel a .Net Framework 1-0t+SP-t, a 2-höz az SP-t, és a Framework 3-at biztos ami biztos. Szedd le a drivert és DriverCleanerrel takarítsd le a maradékot. Egy restart után tedd fel az új drivert és reménykedj :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2779) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Köszi a gyors válaszokat. Győzelem!
Végűl is a Control Center levétele és intall -álása után restart, és már vírít is a kis ATI felirat a sarokban. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2780) munky


munky
őstag

Vista topicban is kérdeztem de ott lehet hogy kicsit off.

7.5-ös CCC gyorsult valamit Vista alatt a 7.4-hez képest?

aki használja pls írjon 1-2 tapasztalatot.

(#2781) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hi

Van egy Asus x195Pro kártyám de sehogy sem tudom rávenni h kezelje a Tv outot.A másik gépemben a kártyával jól megy, szóval nem a Tv-vel és az összeköttetéssel van a gond. Ennél megpróbálom engedélyezni a másodlagos képernyőt, és nem csinálja meg.
Ötlet?

(#2782) Gkrissz


Gkrissz
csendes tag

Sziasztok! Elnézést, ha volt, de nekem eléggé egyedi problémának tűnika sajátom...
Arról lenne szó,. h vettem egy ATI 9550 kártyát, s leszedtem hozzá ezt a catalystot (ami az ati oldalán volt fent ehhez a karihoz), s ezt írja ki:

''Az alkalmazás incializálása nem megfelelő (0xc0000135). Az alkalmazás befejezéséhez... Ok gombra''

Mi a baja? El sem indul a driver... :O
megpróbálom az előbb leírtakat, addig is van van ötlet, megköszönném!

Előre is köszi,
Gkrissz

[Szerkesztve]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel...

(#2783) Gkrissz


Gkrissz
csendes tag

Működik! :))
Bocsi... :B

[Szerkesztve]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel...

(#2784) munky


munky
őstag

itt a Catalyst 7.6 !


XP 32bit: [link]
XP 64bit: [link]
Vista 32bit: [link]
Vista 64bit: [link]




[Szerkesztve]

(#2785) Skynet258 válasza munky (#2784) üzenetére


Skynet258
veterán

Ahoy, má' tőtöm is! :DDD
Valami észrevétel, kinek milyen?

https://geekpulse.hu

(#2786) Skynet258 válasza Skynet258 (#2785) üzenetére


Skynet258
veterán

Na hogy értelmes legyek, megválaszolom önmagamat :D
Ami feltűnt, hogy nem cseszte el a képet, mint az elődje :R Nem dobta be azt a kontraszt nélküli effektet.
Asszem rájöttek az Ati emberei, is, hogy van valami ilyesmi ficsőr a 7.5-ben, mert találtam egy opciót a Color menüpont alatt, ami eddig mintha nem lett volna ott...
Ez a Black and white levels névre hallgat, van egy Pc standard verzió (ez el is cseszi a képet), és van egy Microsoft verzió.
Legalább beletették, hogy választhassunk, kell e a homály, avagy sem :DDD

https://geekpulse.hu

(#2787) Skynet258 válasza Skynet258 (#2785) üzenetére


Skynet258
veterán

kétszer ment, sorry

[Szerkesztve]

https://geekpulse.hu

(#2788) Bib válasza Basmacskin (#26) üzenetére


Bib
őstag

Várjuk a teszteredményeket

[Szerkesztve]

(#2789) InfiniteReality válasza Bib (#2788) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A leírása alapján semmivel nem gyorsabb a korábbiaknál, némi hibajavítás történt csak. És az is sajnos egyértelműen látszik, hogy kezdenek nem törődni az XP-vel, az orvosolt hibák nagyrésze VISTA alatti.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2790) munky válasza InfiniteReality (#2789) üzenetére


munky
őstag

ezen valahogy nem tudok meglepődni. várható volt, hogy Vistára gyúrnak mostantól.

(#2791) Skynet258 válasza Bib (#2788) üzenetére


Skynet258
veterán

Most nézem csak, mikori hsz-re válaszoltál... ;]

https://geekpulse.hu

(#2792) munky válasza Bib (#2788) üzenetére


munky
őstag

;] xD

(#2793) csabao


csabao
csendes tag

Szépnapot uraim.Kérdésem az lenne hogy az x800xl-es karimhoz melyik drivert rakjam fel amivel müködnek a játékaim is!mert kurva sokat szarakodok ha megy a test drive akkor nem megy a cs source.És most este felmegy egy uj xp ezért kéne egy kis segitség.Elöre is köszi

(#2794) InfiniteReality válasza csabao (#2793) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nekem jelenleg 7.5 Catalyst van fent (x1950pro) és minden játékom tökéletesen működik (igaz CS-zni nem szoktam).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2795) munky válasza csabao (#2793) üzenetére


munky
őstag

nekem pedig 7.6 (X1900 GT) és nekem is megy minden hiba nélkül, többek között a HL2DM ami source motoros.

[Szerkesztve]

(#2796) Daweee válasza csabao (#2793) üzenetére


Daweee
őstag

Nekem vista alatt az X1950pro-hoz van egy 7.5ös catalyst, és a test drive és a cs is gond nélkül megy...

(#2797) tgulyas


tgulyas
senior tag

Kérdésem vetem egy x1950Gt vga carit minden megy rajta de a batlefild 2142 betölt lépek ketöt és kidob?? milehet?THX

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#2798) Nimda válasza tgulyas (#2797) üzenetére


Nimda
addikt

Lépj ide: [link]

(#2799) tgulyas


tgulyas
senior tag

Kérdésem fel telepitem a friss catalyst drivert de a control centert nem tudom meg nyitni milehet a gond? THX

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#2800) munky válasza tgulyas (#2799) üzenetére


munky
őstag

control center-hez kell a Microsoft .NET kertrendszer minimum 2.0-ás váltzata.

innen le tudod tölteni ha minden igaz:

[link]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.