Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) VaniliásRönk válasza syC (#4000) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az meg hogy a búbánatban lehetséges? :F [link] [link] [link] Hol nem egyértelmű ez?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4002) PuMbA válasza #72042496 (#3995) üzenetére


PuMbA
titán

3.5ös .NET Frameworkben benne van az 1.1 a 2.0 és 3.0 is. Érdemesebb a 3.5öt feltenni ,mert már a javított előző verziók vannak benne pl. 2.0 Service Pack 1-es.
Nekem még sose volt gond Catalysttal a 3.5os Framework társaságában. 2007.12. havi driverrel is ment simán ,ennél régebbit meg senki se használ már.

(#4003) syC válasza VaniliásRönk (#4001) üzenetére


syC
addikt

Hát ez gáz :B Lehet előbb megkellett volna néznem az oldalon, mert 19én elutaztam itthonról :O

Bocs :U

(#4004) stevve válasza PuMbA (#4002) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem, nincs benne. A 3.5 SP-ket tartalmaz az előző verziókhoz. Ha megy a CCC vele, akkor az csak annyit jelent, hogy nem használtak olyan osztályokat, tulajdonságokat, amik nem változtak meg a 3.5-ben (bár én inkább azt gyanítom, hogy mégiscsak ven fent 2.0 nálad). Ettől függetlenül mindig azt kell feltenni, amit a program kér, mert ez nem egymásra épül!

Azt, hogy melyik van fent, le is tudjátok ellenőrizni. A C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\ könyvtárban vannak és a könyvtárnevek tartalmazzák a verziószámokat.

(#4005) PuMbA válasza stevve (#4004) üzenetére


PuMbA
titán

Én tiszta XP-re (eredeti SP2,nincs beleintegrálva semmi) feltettem a 3.5öt és utána ment fel a Catalyst simán és nem írta ki ,hogy nincs 2.0. Szerintem ezek olyan SP-k amikben benne van az egész csak javítva. A 3.5ös verzió 78MB míg egy 2.0 csak 25MB ,elvileg simán benne lehet az összes.

[ Szerkesztve ]

(#4006) stevve válasza PuMbA (#4005) üzenetére


stevve
nagyúr

Ebben dolgozok :) Ismerem a verziókat. Az eredeti 2.0 és az, ami a 3.5-ben van, nem ugyanaz. De ettől függetlenül monodm, megedhet, hogy nem használtak olyan dolgokat (esetleg már átírták), amik változtak. Amúgy nálam telepítve csak az 1.1 és a 2.0 100+ MB. az SP-kkel együtt.
Nem vitatom, hogy megy nálad. :)

(#4007) PuMbA válasza stevve (#4006) üzenetére


PuMbA
titán

Aha :)
Megnéztem nekem 160MB telepítve. (78MB csak az install exe volt)
Ilyen mappák vannak 3.5össel:
v1.0.3705
v1.1.4322
v2.0.50727
v3.0
v3.5

[ Szerkesztve ]

(#4008) stevve válasza PuMbA (#4007) üzenetére


stevve
nagyúr

vagyis van 2.0 és 1.1 is. :) Na az mondjuk megeshet, hogy utóbb egybe gyúrták telepítőbe a különböző verziókat, de ezek azért külön verziók! Én régen telepítettem, amikor még újdonság volt a 3.5, akkor nem volt benne csak SP. Tehát az még mindig igaz, hogy 2.0-ás programhoz 2.0 kell. A telepítőbe szoktak is ellenőrzést tenni, hogy fent van-e. Ilyenkor le is szedheti magának vagy figyelmeztethet vagy ott van mellette és csendben telepít, de nem tudom, ATI mit alkalmaz.

(#4009) VaniliásRönk válasza stevve (#4008) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

ATi azt hiszem csak figyelmeztet, települ, aztán nem fut amíg nincs pótolva a hiányosság.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4010) stevve válasza VaniliásRönk (#4009) üzenetére


stevve
nagyúr

:DDD akkor ez a legegyszerűbb a telepítő scriptelésénél, de nem a legjobb a felhasználónak. Ja, igen, régebben én is szzenvedtem, mert a 3.5 első kiadásainál el is dobta mindenféle hibaüzenetekkel, úgyhogy azóta átírták a framework-ben javított/kivett részeket. Már emlékszem, sírtam is miatta a 2600XT topikban. :P

(#4011) emre


emre
veterán

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Ha WIN XP64-bit oprendszerhez nem AMD/ATI drivert szeretnék feltenni, van-e más lehetőségem?

Egy régebbi Omegát megpróbáltam, hát nem igazán jött össze.

Köszi! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4012) stevve válasza emre (#4011) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezen a kettőn kívül nem nagyon van más. Miért nem jó a hivatalos ATI?

(#4013) skyboi válasza PuMbA (#4002) üzenetére


skyboi
tag

Vista 32 bit alá 8.7 és 8.8 mellett is a 3.5-öst tettem fel csak, azt gondolnám, hogy tartalmazza a korábbi verziókat. Problémát nem tapasztaltam azóta sem, persze lehetséges, hogy a catalyst is tartalmazza a 2.0-t. Teljesítmény ok és a nem kaptam hibaüzit, minden indul szépen.

True story.

(#4014) ollie válasza emre (#4011) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak AMD/ATI driver van, minden más csak a beállításokon módosít/optimalizál. De ha gondolod kipróbálhatod még az NGO optimized driver-t is.

***

(#4015) PuMbA válasza skyboi (#4013) üzenetére


PuMbA
titán

Catalyst nem tartalmazza a Framework-ot,csak a videókártyákhoz adott cd-n lévő verziók általában.
#4007-es hozzászólásban láthatod,hogy minden előző verziót is feltesz a 3.5.

[ Szerkesztve ]

(#4016) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Az NForce 3-as chipsettel ellatott alaplapoknal pl.: a konfigomnal, uzenem hogy a
Catalyst 8.8 + ,Net 2.0 SP1 verzio + integral SP3-as XP alatt mar nem irja a hibajegyzekbe
hogy: Invalid CRT hiba.
Ezert hasznaltam 7.3-as verziot ezidaig az ATI 9800 Pro kartyamhoz mert teleszemetelte mindig az Esemenynaplot ezzel az uzenettel.
Jelenlegi kepe:

[ Szerkesztve ]

(#4017) PuMbA


PuMbA
titán

Ez az új Catalyst 8.8 nagyon baró.
780G-s lappal visz több x264-es filmet is hardveres gyorsítással : Transformers 720p SEPTiC, Forrest Gump 720p TM,Blade Runner 720p ESiR,Planet Earth 720p ESiR,IMAX Flight of the Aquanaut 720p BLiND ). Régebben ezek nem mentek,úgyhogy grat AMD :R

(#4018) Czimby


Czimby
addikt

Kezdő ati-s ként lenne egy kérdésem.
A CCC-ben, hol található a powerplay és a ventiszabályzás?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4019) #65675776 válasza PuMbA (#4017) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Blade Runner régebben is ment csont nélkül 780G-vel..

(#4020) ollie válasza Czimby (#4018) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

HD 48x0-nél kissebb kártyával sehol.

***

(#4021) PuMbA válasza #65675776 (#4019) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam nem ment,nem tudom mi lehetett a baj.
Ki volt írva ,hogy bitstream decoder és fekete kép ,lejátszás meg nem indult.

[ Szerkesztve ]

(#4022) emre válasza emre (#4011) üzenetére


emre
veterán

Köszi a válaszokat! :R

Maradt a 8.8-as Catalyst, de sajnos az OS nem hozta azt a teljesítményt amit vártam.
(Win XP pro, 64bit SP2)
3D 06 +10 pötty
3D 05 + 100 pötty
Everest-es tesztek is közel megegyezőek a 32-bites XP-vel.
Más tesztet nem próbáltam.
Ha valakinek kedve támadna hozzá szvsz nem érdemes.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4023) Czimby válasza ollie (#4020) üzenetére


Czimby
addikt

Ez egy 3650-es benne kell, hogy legyen.
8.7-es catalyst van fent.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4024) ollie válasza Czimby (#4023) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem jelenleg 3870-eseme van. Se powerplay-t, se ventiszabályzást nem láttam a Catalystben még soha. De a ventiszabályzást ne is keresd, miért is lenne benne? Még az nvidia sem engedélyet ilyet a drivereiben. Próbálkozz az ATI Tray Tools-al. Powerplayről meg nem tudok nyilatkozni,

***

(#4025) belaazallat válasza Czimby (#4023) üzenetére


belaazallat
addikt

A kártya bios-ában van a power play, nem a catalyst-ban.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#4026) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Üdv!

Első ATI kártyám egy HD4850.
Egy 22" os monitor és egy 32"-os LCD tv van rákötve.
A CCC-ben beállítom extended-nek a tv-t, natívban (1360*768) nem tölti ki a teljes képernyőt a kép....miért ?
Na mindegy....beállítok egy 1280*720 at, skálázással teljes képernyőre felnagyítom. Használható.

Attól száll el az agyam, hogy ha filmet néznék és kikapcsolom a monitor akkor a tv átveszi az elsődleges megjelenítő szerepét, és az asztal lesz rajta ..........
Nevetséges.
Tényleg ilyen idióta ez a szoftver, vagy csak én vagyok láma és nem értek hozzá?

Köszönöm a segítséget előre is. :)

(#4027) ollie válasza Illusion1010 (#4026) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért idióta? Ha csak egy kijelző van, akkor az lesz az elsődleges. Ha kikapcsolod az elsődleges kijelzőt, akkor muszáj a másodiknak azzá válnia. Ez teljesen normális és elvárt működés.

***

(#4028) BalintUG


BalintUG
tag

Sziasztok gyors és lényegretörő leszek. 8.7et megéri lecserélni 8.8 ra? hd4850 em van. Javítottak valami fontosat ?

alma = vitamin = erő = hatalom = pénz = nők = sex = AIDS = halál... Kérsz almát?

(#4029) Bencey66


Bencey66
csendes tag

Hellosztok

valaki megtudná enekm mondani hogy jelenleg meik az a catalyst ami a legjobban és a legstabilabban megy Xp-n ? (HD2600XT-m van) jah és ha valaki egy linket is tudna nekem beszúrni annak örülnék

előre is thx :R

(#4030) TechPowerUp válasza BalintUG (#4028) üzenetére


TechPowerUp
csendes tag

Mindig megéri feltenni az új drivert !!!!!

Tényleg valaki tudja mikor lesz 8.9 ? ;)

(#4031) TechPowerUp válasza Bencey66 (#4029) üzenetére


TechPowerUp
csendes tag

[link]

Google a Barátod !!!!

(#4032) Bencey66 válasza TechPowerUp (#4031) üzenetére


Bencey66
csendes tag

Oké idáig én is eljutottam. de a Catalyst Software Suite- ot kell letölteni vagy a Display drivert ? :B

(#4033) fatal` válasza Bencey66 (#4032) üzenetére


fatal`
titán

Ha kell a CCC akkor a Suiteot ha csak a driver kell akkor a display drivert :)

(#4034) TechPowerUp válasza fatal` (#4033) üzenetére


TechPowerUp
csendes tag

Így igaz :K :C

(#4035) syC válasza fatal` (#4033) üzenetére


syC
addikt

8.8 stabil és érdemes cccvel együtt letölteni. :)

(#4036) Bencey66


Bencey66
csendes tag

Thx :R

(#4037) bolic


bolic
őstag

Valaki plz adjon valami kis 3D 1-2 másodperces fpslimites (5 fps az is jó) ablakos progit minden winvista indulásra, mivel az első GPU nem veszi vissza az órajelet, a második GPU az igen. :o Nem nagy probléma, de CCC 8.8 még mindig bugos marad! :DD

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#4038) Gamerous


Gamerous
tag

Sziasztok!!!
Hát be..arok!Vettem egy 4850-et!Próbálkoztam 8.6,8.7,8.8 catalystokkal és gyári telepítő lemezzel is!A gond az hogy nincs CCC,pedig a gépen ott figyel!Semmit nem tudok így állítani.Sőt semmi nincs,pedig fent van a gépen.Tehát a többi progi sincs ami a suitban pedig ott van,na meg a gépen is !!!Hotfixet is tettem!
Mit csináljak?
A segítséget előre is köszönöm!!!

(#4039) Gamerous


Gamerous
tag

Bár régebbi hotfix,az újat nem sikerült lecibálni ati-tól.

(#4040) ollie válasza Gamerous (#4038) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

.NET framework 2.0-t feltetted?

***

(#4041) Gamerous


Gamerous
tag

Igen.
Lövésem sincs mi van.Egyszerűen nem rakja CCC-t.Pedig Ati mappában ott van.

(#4042) zsolt1129 válasza Gamerous (#4041) üzenetére


zsolt1129
addikt

Próbáltad már újrarakni a drivert?

[ Szerkesztve ]

(#4043) Gamerous


Gamerous
tag

Ajajaj!
Felrakom c-re!Lesz egy ati mappám!Abaan minden benne!
Plusz a progam files-ba egy ati technologies is lesz ugye!
Abben van egy unins. és egy ccc mappa,de ezen belül csak egy ini fájl van!
Nektek is így van?
Már úgy is próbáltam,hogy ati mappa,ccc könyvtár,ott setup futtatás,javítás.
Így sincs ccc-m!
Szóval jobb klikk,tulaj.,beállítások,spec.:ezt kapom:általános,adapter,monitor,hibaelh.,színkezelés.ennyi
Adapteren belül:4800 series,meg az adatok :W

(#4044) Eagl3 válasza Gamerous (#4038) üzenetére


Eagl3
veterán

Milyen kártyáról váltottál?
Win reinstall volt ugye?

(#4045) Gamerous


Gamerous
tag

8800gts "meghalt"!
Win. persze újra!
Már a vga-hoz kapott lemezzel sem volt semmi!!!
De a display d. az megvan,mert a kártya adatokat látom!De a többi?
Végül is elég a DD is csak jó lenne a ccc is :) !!!
Mert ugye hangolni,TV-re kötni,stb.

(#4046) Eagl3 válasza Gamerous (#4045) üzenetére


Eagl3
veterán

A kártyához kapott CD-t hajítsd ki felejtsd el...
Ha minden rendben van csak a CCC nem megy fel, akkor te csinálsz valamit rosszul.
Driver cleanerrel pucolj le mindent aztán tedd újra a 8.7-et vagy 8.8-at.

(#4047) Gamerous


Gamerous
tag

Hát felmegy,mert telepítés közben is látom,meg a gépen is ott van!Csak mégsem!
Ajánljatok v.mi jó driver cleanert és új próba azzal.Pedig már volt 8.6,8.7,8.8 :W

(#4048) Eagl3 válasza Gamerous (#4047) üzenetére


Eagl3
veterán

Driver cleaner google-ba...

(#4049) Gamerous


Gamerous
tag

Sajnos minden maradt a régiben!
Nincsen CCC-m!

(#4050) Gamerous


Gamerous
tag

Ugye csak futtatni kell a 8.8 exe-t?
Akkor restart után lennie kellene CCC-nek?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.