Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) kbalazsa válasza McBJani (#6999) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Minden más viszont jól működik az új Catalyst-tel? Az általad vázolt célkitűzés nem hangzik reálisan, gondold csak végig; ha az új driver nem jó, visszateszel egy régit, következésképp nem értek el vele semmit.

Egyébként nem meglepő és nem először fordul elő a történelemben, hogy egy újabb Catalyst verzióval a régebbi progikkal jönnek elő problémák...

By the way használsz Ati Tray Tool-t?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#7002) Ace Ventura válasza kbalazsa (#7000) üzenetére


Ace Ventura
addikt

100% hogy driverprobléma, csak nem tudom melyik lenne neki a megfelelő driver, a legutolsó 9200LE-t támogató driver a 6.11-es, amit az amd-ati honlapról töltöttem le.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#7003) HANDO88


HANDO88
senior tag

sziasztok.4890-es karim van és mióta felraktam a 9.12-őt azóta fagyás,kép szétcsúszás minden van.először azt hittem a karim haldoklik de utána járva a dolgoknak látom sokan igy jártak.tudna valaki nyomni egy linket ahonnan le tudom tölteni a 9.11 -est win7 64 bit?előre is köszi :R :R

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#7004) kbalazsa válasza HANDO88 (#7003) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Google a te barátod is :)

Itt is egy, meg itt is.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#7005) kbalazsa válasza Ace Ventura (#7002) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Az újraindítás előtti verzió megvan még? Telepítést követően az eszközkezelő szerint minden rendben van? A monitor is? Indításkor a VGA módot választva és elindítva sem tudsz állítani felbontást?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#7006) HANDO88 válasza kbalazsa (#7004) üzenetére


HANDO88
senior tag

:R :R :R :R :R :R :R :R :R

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#7007) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Eddig Sapphire 4850-es karim volt, minden tökéletesen ment a 9.11-es catalysttal.
Tegnap (előtt) beraktam az új vga-t, egy sapphire 4850x2-t, 2gb-os verzió. Eléggé megkavarta a gépet, nem ismerte fel a driver, úgyhogy letöröltem, majd felraktam a 9.12-es catalystot.
Minden szépnek és jónak tűnik, csak éppen a Mass Effectben már a nyitóképernyőn is fekete négyzetek jelennek meg, amik villgonak (eltűnik-megjelenik). Játék közben is ugyanaz, de csak ebben az egy progiban. Dragon Age, Nfs Shift, Cod MW tökéletesen megy, minden hiba nélkül.

Azt kifelejtettem, hogy Win7 64bit és hogy tv-n tolom. (de csak ez az egy megjelenítő van rádugva a karira)

Kéne egy régebbi driver? Vagy mit javasoltok?
:R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#7008) kbalazsa válasza Termi16 (#7007) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Próbáld ki egy régebbi verzióval, néhány hsz-el előrébb pont linkeltem 9.11-es drivert Win7 64 bithez :)

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#7009) #67688960


#67688960
törölt tag

az ati honlapján is fent van az összes régi driver is, az aktuális lap alján
"Additional Links:
* Previous Drivers and Software"

(#7010) Termi16


Termi16
őstag

9.11-gyel már jó, köszi!

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#7011) kbalazsa válasza #67688960 (#7009) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Igen, csak a legvalószínűbb helyeken hiányzik ez a link. Mármint azon az oldalon, amire tipikusan eljutsz, ha Catalyst driver-t szeretnél letölteni, de ugyanez történik a game.amd oldalon is.

Viszont, ha a search oldalról indítjuk a keresést, a kártya típusát, az oprendszert kitöltve, majd kiválasztva az egyetlen találatként megjelenő legújabb catalyst-ot, már ott lesz jobb oldalt a Helpful links között a Previous Drivers and Software.

Kipróbálgattam több esetre is, úgy fest működik. Tehát így lehet előző verziót találni az AMD hivatalos oldalán.

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#7012) #67688960 válasza kbalazsa (#7011) üzenetére


#67688960
törölt tag

szokásos módon kijelölöm amit kell és ott van az új driver(vagy más) lapjának az alján, és működik, ennyi
nem próbáltam ki mindenféle és fajta módon, de nem is érdekel, nem azért írtam
ahonnan magamnak szedtem az újat ott jó

[ Szerkesztve ]

(#7013) kbalazsa válasza #67688960 (#7012) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Semmi gond, csak én még eddig nem láttam ott a linket. Azért írtam le egy tuti biztos, mindig működő módszert, hogy ha a jövőben bárki bármilyen ATI kártyához bármilyen oprendszerre régebbi verziót keres, az így megtalálja.

:R

BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#7014) bally4


bally4
tag

Hali!

Catalystet és drivert akartam telepíteni, mert találtam a gyártó honlapján frissebbet mint ami nekem volt. Telepítés során hibát írt ki. Leszedtem a régit már, az új telepítésénél meg azt írja: "Nem kezelt kivétel" "Hiba száma: 0x80040706, Description, Az utalás az objektumra nem volt beállítva. A telepítés megszakad"
A kártyám ASUS Extreme AX550. Kérdésem az, kell nekem egyáltalán Catalyst, elég keveset játszom. Érdekes, mióta az új driver van fenn, azóta néha újraindul a gép minden előjel nélkül, elég idegesítő.
Most ez a driver van feltéve, az ASUS oldaláról: ati8592_winXP32.zip
ASUS VGA card display driver version 8.592 for Windows XP

Próbáltam a Catalyst 9.11-et is feltenni, ha jól látom a 9.12 már nem támogatja a régi kártyám.

Hogy lehetne egy stabil drivert és egy Catalystot feltenni?

(#7015) greenmelon94


greenmelon94
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok ami nekem eddig nálam csak Windows 7-nél (32 bit) jelentkezett.
Mégpedig azzal, hogy mikor teljes képernyős alkalmazást (értsd: játékot :) ) futtatok kisebb felbontásban, mint a laptopom képernyőjének natív felbontása (1280x800), akkor nem egy pixeles széthúzott képet kapok mint eddig, Vistán és XP-n, hanem kapok egy az adott felbontás méretű szép képet, csak épp körülötte nagy feketeség van. Tehát kb úgy kell elképzelni, hogy adott egy 1280x800-as felbontású fekete háttér, és ezen van középen mondjuk egy 800x600-as kép.

A neten utánaolvastam és több helyen is találkoztam ezzel a hibával, de megoldást igazából sehol se találtam rá.
A Microsoft hivatalos oldalán az egyik fórumban valakinek úgy sikerült megoldania, hogy Catalyst Control Centernél átállította minimumra, majd ismét natívra a felbontást, és utána már széthúzva jelent meg neki a kép. Olyasmit is olvastam, hogy be lehet a Control Center-be állítani azt, hogy széthúzza a képet. Oké, de a varázslós változatba nincs ilyen, mert ott csak felbontást lehet változtatni, a Speciális változat meg meg sem nyílik nekem.

A Control Centerem régi, 2007-es, mivel Mobilityből csak ezt találtam működőt (csak a driver friss amit a Windows telepített magának), a friss CCC pedig el se indul, mert azt írja, hogy a gépembe lévő GPU nem támogatott (ATI Mobility Radeon 2300HD)! Mobility kártyákra pedig SEHOL nem találtam a neten működő, friss Control Centert.

A gépem típusa: Acer Aspire 5710G

Remélem érthetően írtam le mindent :))

A segítséget előre is köszönöm: greenmelon

[ Szerkesztve ]

(#7016) bally4 válasza greenmelon94 (#7015) üzenetére


bally4
tag

Nekem meg XP 32 van, ha ez számít

(#7017) DjAaron válasza DjAaron (#6982) üzenetére


DjAaron
tag

Sajnos nem sikerült megoldani a Hydravisio nevű programmal, szerintem csak én nem értek hozzá, akit tudja,hogy kell beállítani, írjon.

(#7018) #67688960 válasza DjAaron (#7017) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ne az új diverrel próbáld, hanem mondjuk a 9.11-el. Az újnak rossza a több monitor kezelése.

(#7019) #67688960 válasza McBJani (#6965) üzenetére


#67688960
törölt tag

Szerintem a directx- csomagot kellene frissítened, de csak tippelek. [link]

(#7020) Henker2


Henker2
addikt

Üdv! Jelen pillanatban melyik verziójú Catalyst jó a 4890-emhez? Mert a 9.12-ről nem sok jót hallani. Lehetőleg adjatok már linket is 64bit-es Windows 7-et használok!

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#7021) DjAaron válasza #67688960 (#7018) üzenetére


DjAaron
tag

Akkor Ati catalys-ból meg a Hydravision-ból is a 9.11-est rakjam fel?

(#7022) DjAaron


DjAaron
tag

Közben találtam egy ATI Eyefinity multi-monitor nevezetű progit ami elvileg jó lesz nekem.

(#7023) atesss


atesss
addikt

Üdv !
AGP-s Sapphire HD2600XT kártyám van, amit ugye hivatalosan nem támogatnak a mai driverek.
Én eddig a driver INF fájljaiba való beírással oldottam meg, hogy felismerje az AGP-s kártyát, de pár hónapja egy AMD-s hír topicjában linkeltek nekem egy Hotfix-et, amit felrakva utána simán felmegy a driver.
Csak most nem találom, hogy hol volt...
XP-hez és Win7-hez is kellene.

(#7024) Viktor77 válasza atesss (#7023) üzenetére


Viktor77
titán

Google-ba: "ati agp hotfix"-re ezt dobja ki: [link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7025) #67688960 válasza DjAaron (#7021) üzenetére


#67688960
törölt tag

Igen, próbáltam és csak az azonos verziók működnek együtt.
Az ATI Eyefinity-t nem ismerem.

Henker2: szerintem a 9.11 a legjobb, de miután sikerült megbirkóznom a 9.12-vel maradtam annál

[ Szerkesztve ]

(#7026) siriq válasza atesss (#7023) üzenetére


siriq
őstag

A tweakforce-on van mar egy ideje uj driver agp-s karikhoz. XG Catalyst 9.11 LEGACY/AGP Win7/Vista. Egy probat meger. Nezz be a forumba.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#7027) greenmelon94


greenmelon94
tag

Az én problémámra senki se tud megoldást? :(

(#7028) Henker2 válasza #67688960 (#7025) üzenetére


Henker2
addikt

És hogy sikerült megbirkóznod vele?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#7029) Viktor77 válasza greenmelon94 (#7027) üzenetére


Viktor77
titán

CCC-ben Digital Panel, és pipáld ki az Enabla GPU Scaling opciót, így tudsz 3 üzemmód közül választani, amlyik neked jó.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7030) greenmelon94


greenmelon94
tag

Én nem találok a CCC-be ilyet, hogy Digital Panel :S
Ilyenek vannak, hogy: Welcome, Information Center, Desktop & Displays, Desktop Properties, Display Options, 3D, Avivo, PowerPlay.

(#7031) bally4


bally4
tag

7014, 7016 -osban valaki tud segíteni? Pls

(#7032) #67688960 válasza Henker2 (#7028) üzenetére


#67688960
törölt tag

pc-ről mozizok, az alaplapi vga-n van a proji mert ha a nem alaplai vga-m csak akkor folytja le magát ha egy monitort kezel(ez már egy régi probléma)
az új probléma az hogy az istenért nem lehet normálisan állítani a második megjelenítőt
azt a menüt ahol a monitort konfigolod csak akkor éred el ha egy megjelenítő van, tehát külön a projival is be kellett indítani a gépet konfigolni, majd vissza a letiltás-endegélyezés csak óra melletti jobbosról megy
ja és az ahci driver használhatatlan
a lényeg hogy nvidia, vagy ati egykutya mindkettőnek kalap szarok a szoftverei, örökös pc nyavalya, nesze semmi fog meg jól

[ Szerkesztve ]

(#7033) sanko888


sanko888
csendes tag

Sziasztok!
Nem rég vettem egy ati hd 3650 512 ddr 2es videó kártyát.
Olyan problémám lenne hogy a memória órajele csak 323mhz a 800mhz helyett mi lehet a probléma?
A GPU órajelét azt megjeleníti rendesen.
csináltam róla képet:
http://kephost.com/images/84ati_r_tn.jpg

(#7034) Viktor77 válasza sanko888 (#7033) üzenetére


Viktor77
titán

Nincs semmi probléma, hozzányúltál a tuning részhez. Rakd fel újra a drivert, így a lakat zárva lesz megint, és ne nyúlj hozzá, ha nem tudod mit csinálsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7035) emmm válasza sanko888 (#7033) üzenetére


emmm
senior tag

Semmi baja, ha nem használja a kártyát, visszaveszi az órajeleket, ennyi.

(#7036) DjAaron


DjAaron
tag

Most valamiért nem találom a régebbi drivereket 4800 szériához. :(

(#7037) kbalazsa válasza DjAaron (#7036) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Mert nem olvasgatsz régebbi hsz-eket :R

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#7038) Vityapapa


Vityapapa
tag

Üdv!

Vettem egy 4670-es kártyát, amire most raktam fel a 9.12 catalystot!
Kérdésem az, hogy fel kell utána raknom a hotfixet is? Ha igen hogyan?

Bocs ha hülye a kérdés de ez az első Ati kártyám!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Steam: vitya_84

(#7039) smplx


smplx
csendes tag

Sziasztok.

Van mar valami megoldas a scaling problemara? Olvasgattam kulonbozo forumokon, semmi hasznalhatot nem talaltam es kifejezetten idegesit a dolog.
Gondolom tudjatok mirol van szo, nagyon sok embernek van ilyen problemaja, de azert leirom konkretan az enyemet.

Kezdem a konfiggal:

AsusReadon x1950pro, legujabb driver+catalyst, legujabb directX, win7 32bit minden letoltheto frissitessel, es egy Samsung 2494hs monitor, aminek a nativja 1920*1080.

Namost a problema nyilvan a nem nativ felbontasoknal jelentkezik ahol scalezni kene. Ott se mindegyiknel. Azzal mar megbekeltem (bar attol fuggetlenul a p*cse szaradjon le annak aki kitalalta) hogy nem lehet valtoztatni a GPU scaling opciokat a catalystban, es minden felbontast szethuz fullscreenre, akar akarom akar nem. Sebaj, kibirom. De az hogy bizonyos felbontasokat, peldaul a nekem nagyon fontos (es egyebkent egyezo keparanyu !!!!!!!!! ) 1280*720 felbontast alul felul fekete savval jeleniti meg, az felhaborito. Mindegy mit allitok es mindegy mit teszek fel, egyszeruen nem javul meg. Azert baj ez mert sok jatekban hasznalom (hasznalnam) ezt a felbontast mert vagy nem eleg eros hozza a gep, vagy nem tamogat fullhd-t a jatek mert regebbi.

Eleg regota keresem mar a megoldast, de ugylatszik nincs, es az Ati-nal sem csipkedik magukat hogy orvosoljak. Ugylatszik nem erdekli oket hogy hany felhasznalot veszitenek, merthogy ezzel a kritikan aluli hanyadek munkaval amit a catalysten vegeznek tuti fognak. Isten a tanum hogy tobbet nem kell nekem Ati kartya ha ingyen hajigaljak utanam akkor se, de jelenleg csak ez van, es jolenne valami megoldast talalni erre a nevetseges problemara...

Barmilyen otletet szivesen fogadok, itt is, de megjobb lenne pm-ben.

Koszi elore is.

(#7040) Abu85 válasza Vityapapa (#7038) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vagy a 9.12-es normál drivert telepítsd vagy a hotfix-et. Ne rakj semmire semmit. Ha új drivert telepítesz, akkor töröld le a programoknál a régit.

smplx: A Radeon X1950-et már nem támogatja az AMD a Windows 7 esetében. Sajna régi a kártya, így nincs is fejlesztés rá. Valszeg az utolsó Vista driver már nem a legjobb Win 7-re.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7041) nfsu17 válasza DjAaron (#7036) üzenetére


nfsu17
veterán

Ez megfelel?
64bit
32bit

Nem ilyenre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#7042) Vityapapa válasza Abu85 (#7040) üzenetére


Vityapapa
tag

Oké! köszönöm a választ

Steam: vitya_84

(#7043) AtHoS válasza smplx (#7039) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg egy ilyesmi megoldás? [link]

read-only mode on the forum

(#7044) McBJani


McBJani
tag

Sziasztok!
Le szeretnék tölteni egy újabb Catalytet a régi 9.2-es helyett egy PCI-os Asus 2600XT-hez.
A 9.6-ot néztem ki, mert a 9.12 nem vált be, de ha van jobb ötletetek szívesen fogadom.
Annyi kérdésem lenne, hogy ha letöltöm innen a dolgokat (mert magyarul szeretném), elég csak a CCC-t feltenni és ez felrakja a drivert és a WDM-et is?
Eddig úgy csináltam, hogy csak a CCC-t raktam fel és minden ok volt, de azért gondoltam megkérdezem, hogy hogy is van ez?

(#7045) lsc válasza McBJani (#7044) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem, innen külön-külön szedhetsz le mindent és külön is kell telepíteni.

Az élet kegyetlen .

(#7046) DjAaron válasza nfsu17 (#7041) üzenetére


DjAaron
tag

Neked és kbalazsa-nak is köszönöm. :))

(#7047) DjAaron


DjAaron
tag

Felraktam a Catalyst és Hydravision 9.11-es verzióját,de még mindig nem sikerült megoldanom.
Angol és nem magyar sajnos.

Amúgy ilyen beállítások vannak:




[ Szerkesztve ]

(#7048) Vityapapa


Vityapapa
tag

Üdv!

Ha új katalystot akarok felrakni akkor csak azt kell uninstallálni vagy a többi ati cuccot is?
Ja és ha felraktam utána kell még valamit frissíteni? Vagy a Catalyst frissít mindent?

Előre is köszi!

Steam: vitya_84

(#7049) Daffni2 válasza Vityapapa (#7048) üzenetére


Daffni2
addikt

Az Insall Managerre kattints 2x és mikor elindul,ott jelőld, ki mindent távolítson el.

Újraindítás után azért nézd meg a listában maradt e ATI cucc,majd telepitsd az Új Catalystot.
A full verziót szedted le ugye?

"Aki ad,az nyer"

(#7050) smplx válasza Abu85 (#7040) üzenetére


smplx
csendes tag

"smplx: A Radeon X1950-et már nem támogatja az AMD a Windows 7 esetében. Sajna régi a kártya, így nincs is fejlesztés rá. Valszeg az utolsó Vista driver már nem a legjobb Win 7-re."

Koszi a valaszt. Sajnalattal hallom. Nemtudom hogy uj kartyakkal ez hogy mukodik, de azt tudom hogy sokan panaszkodtak ujabb ati kartyakkal szinten a scaling miatt. Tudniillik az uj catalystbol egyszeruen kivettek ezt az opciot.
Esetemben pedig akkor ugy tunik hogy egy Nvidia kartya beszerzese lesz a megoldas, ha tenyleg nem hajlando az ati ilyesmivel foglalkozni. :(( :(

"Esetleg egy ilyesmi megoldás? [link]"

Hat nekem egesz mashogy nez ki a catalyst menuje. Ez melyik verzio? honnan tudom esetleg letolteni? Az enyembe sehol nincs ilyen opcio.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.