Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3601) Silverr


Silverr
aktív tag

Már tölthető is :K

(#3602) SI


SI
tag

Sziasztok
Már tölthető a 8.2

(#3603) gyiku válasza Thrawn (#3600) üzenetére


gyiku
nagyúr

szerintem 4.2. egyszeruen nincs benne gpu temp :) 7vegen majd turok vmi betat, hatha. oje, 8.2. remelem alkottak valamit :)

hüllő

(#3604) dokar válasza SI (#3602) üzenetére


dokar
addikt

vista 32bit hu-ra csak az angol WDM 8.2 ment fel

extra - SEXRay

(#3605) frame>24


frame>24
addikt

Helo.
cat. 8.2: random elmegy a kép, a monitorból(CRT) jön a jellegzetes hang, mint mikor felbontást/képfrekit vált, aztán visszajön. Hibaüzenet, v hasonló nuku.
Ez másnál is van?

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#3606) t.tomi válasza frame>24 (#3605) üzenetére


t.tomi
tag

Ja, nekem szétcseszte a vista-mat.
Monitoron nincs kép, kuka. Mármint a driver :((

Life begins @ 40! (knots) :)

(#3607) #67688960 válasza dokar (#3604) üzenetére


#67688960
törölt tag

nekem felment a magyar ccc a vista32hu-ra, ha arra gondolsz

(#3608) birooo


birooo
tag

Sziasztok.

Megvettem az első Ati kártyám és most gondban vagyok a szokásos TV-Számítógép összekötéssel.
A CCC-t raktam fel és nagy nehezen meg is találtam a clone modot, de a kép amit a TV-n látok nem az igazi. Minden oldalából hiányzik egy jókora darab. A másik, hogy a sz.monitoron a legmagasabb felbontás csak 1024*768.
Valaki adjon legyen kedves egy részletes beállítási leírást.
Köszönöm előre is.

(#3609) #67688960 válasza birooo (#3608) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ne clone módban használd.
Bocs, de részletes leírást nincs időm se írni, de használd a speciális nézetet és, ha nem megy a színház módos megoldás, akkor(én nem tv-t használok de szerintem ott is megy) húzd át a lejátszó progit (jobbra), a tv-re aztán játszd le teljes képernyőn(én így használom).

(#3610) stevve válasza birooo (#3608) üzenetére


stevve
nagyúr

Clone módban szerintem az nVidia driverben is ugyanaz lehet, mert a tv fizikailag "tiltja le" arra a felbontásra mindkét kijelzőt, amit ő használni tud. Vagyis vagy extended (kiterjesztett) módot használsz és áthúzod vagy clone-t, de akkor le kell venni a monitor felbontását.

(#3611) footy


footy
addikt

4.8.442-es omega driverem van fennt. Hogy tudom azt beállítani, hogy ha filmet nézek automatikusan kitegye a TV-re? (ne kelljen áthúzni a lejátszót) Ha elindítok egy játékot, akkor jó lenne ha az is automatikusan a tv-re menne.

(#3612) footy


footy
addikt

Másik probléma:
Ha nem a kijelző(1280*800) natív felbontásában futtatok egy játékot(1024*768) akkor a kijelző két oldalán büdös nagy feketeség. Szét lehet húzni valahogy a képet?
(A régi driverrel nem volt ennyi szívás :(( :O )

(#3613) #67688960 válasza footy (#3612) üzenetére


#67688960
törölt tag

Kérj képernyőre méretezést.
Vagy egyszerre egy kijelzőt használj és váltogass bill-kombóval közöttük.

(#3614) footy válasza #67688960 (#3613) üzenetére


footy
addikt

Képernyőre méretezést holl tudom beállítani?
A kijelzők közötti váltás pedig nem igazán működik nálam, pedig talán az lenne a legjobb :F
Ennek van valami külön beállítási lehetősége?

[ Szerkesztve ]

(#3615) #67688960 válasza footy (#3614) üzenetére


#67688960
törölt tag

omegában nem tudom, ccc-t használok, ott a Digitális képernyő/Jellemzőkben
kijelző váltáshoz meg hozzzá kell rendelni egy gyorsbillentyű kombinációt
amúgy elméletileg van olyan beállítás is, hogy a csak a videójelet kiteszi neked a másik megjelenítőre, simán vagy teljes képernyőre méretezéssel

[ Szerkesztve ]

(#3616) footy válasza #67688960 (#3615) üzenetére


footy
addikt

Lehet hogy visszakerül a ccc-s változat nekem is, mert nem igazán találom ebben az omegában a szükséges dolgokat, csak a betöltést dúrván megfogja a ccc.
Milyen verziójú .Net keretet kell feltenni? Feltettem a 1est, 2est meg az egyhez az 1.1 pachet,de így sem akart felmenni :F

(#3617) stevve válasza footy (#3616) üzenetére


stevve
nagyúr

Az új CCC .NET 2.0-t igényel, de az egyes verzióknak egyáltalán nincs olyanféle közük egymáshoz, hogy egy magasabb verzió elviszi az alacsonyabbra írt alkalmazásokat. Pontosan azt kell mindig teleppíteni, amit kér, de elférnek egymás mellett minden további nálkül.

[ Szerkesztve ]

(#3618) footy válasza stevve (#3617) üzenetére


footy
addikt

Az addig oké, viszont elsőre feltettem a 2.0 .Net-et de nem futott a ccc ezért tettem fel az 1.0-át, de semmi. Hiába van fennt most az 1.0 1.1 2.0 nem hajlandó működni.

(#3619) Hawk1979 válasza footy (#3618) üzenetére


Hawk1979
őstag

Kezd elölről az egészet.Win reinstall,legelöszőr a .net 2.0,utána pedig a catalyst(ccc-el persze)....
Nem szeresse a rendszer az egymás hegyére hátára tett dolgokat,drivereket,régire az újat stb.még ha drivercleanerrel ki is pucolod az már gányolás.
(Milyen kártyád van? Mert ha Agp-s a kicsike ahhoz erősen ajánlott a 7.7-es,az újabbakkal lehetnek cifra dolgok)

[ Szerkesztve ]

(#3620) gonba


gonba
csendes tag

Sziasztok! Kedden megjött a videokarim, feltelepítettem, és semmi probléma nem lépett fel.
Ma amikor egy újabb drivert akartam felinstallálni, előtte letöröltem a régit, azonban az új installálása során probléma lépett fel. Ezért úgy gondoltam visszarakom azt, ami a kártyához járó cdn volt.
Ezt eljátszottam vagy 5ször, mivel az istenért sem akart minden programot ugyanúgy felrakni, mint kedden, pedig minden lépést ugyanúgy csináltam, és minden letöröltem amit lehetett.
Ami zavaró az egészben az az, hogy eddig bent volt az indítópultban egy catalys control center, ami az egérrel az asztalon történő jobb kattra is előjött, mint választható opció. Ezt a control center egyszer sem rakta be az újrainstaal után se az indítópultba, se jobb kattra nem jön ki.
Habár a start-> programok-> catalyt control centernél van egy fájl ccc néven, de arra ha rákattintok, semmi sem történik.
Szerintetek mi lehet ennek az oka?
Egyúttal szeretném megragadni az alkalmat, hogy megkérdezzem, ti milyen drivert javasolnátok ehhez a karihoz, és tudnátok-e linket adni?
A kari: Sapphire HD 2600 XT 512 MB AGP
Előre is köszi!
Most az omega 8.442-t használok

(#3621) #67688960 válasza footy (#3616) üzenetére


#67688960
törölt tag

csak a 3.5-öt tedd fel, vagy a 3-at, a magyar nyelvi pakkokat meg, csak ha nem akar menni valami
én vistát használok, ebbe már eleve a 3-as van, de már feltettem a 3,5-öt
van már 2008-as visual cc+, azt is feltettem a driver után
egyébként az telepítőjével szoktam leszedni az előző verziót
nem update-n frissíted?

[ Szerkesztve ]

(#3622) #67688960 válasza gonba (#3620) üzenetére


#67688960
törölt tag

Sapphire-tól szedd le a drivert, mert ami az ati lapján van az nem jó csak a pci-e verziókhoz, vagy az uccsó omegát használd. Nézz be a kártya topicjába oda a héten linkeltem is mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

(#3623) Hello2186


Hello2186
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám,hogy van egy Ati 2600Xt videókártyám, és mikor feltelepítem a driver,akkor ugye feltelepül ez az Ati Catalyst Control Center....és valamit elállíthattam benne,de a videók azóta úgy jelennek meg,hogy ilyen zöldes izé árnyalattal...,és minden videó.
Próbáltam újrarakni a drivert,sikerült is,de továbbra is fennáll a probléma.
Miközben megy a zöldes videó,aközben a bal felső sarokban megjelenik egy embléma,hogy Splendid Video akármi,Powered by Asus,ez eddig nem volt ott,de ott van,de hát ezt sehogy nem tudtam eltüntetni....
Kérem hogy akinek van bármilyen ötlete az segítsen,nagyon gáz ez így...

(#3624) Hello2186 válasza Hello2186 (#3623) üzenetére


Hello2186
csendes tag

Sikerült megoldani a problémát! smile2.gif
Egyszerűen Asztal,jobb klikk->Beállítások fül->Speciális gomb->Asus->Asus Splendid->Asus Splendid Enabled gomb kijelöletlenre állítása,és már ment is minden rendben!!! :C

(#3625) footy


footy
addikt

LG37LC55 d-subbal van összekötve a notimmal. Windows reinstall óta nem tudom rábírni a tv-t hogy menjen 1360X768-ban. A TV-n be van állítva a felbontás, ha 1024X768-ban küldöm a képet akkor megy(el van csúszva), de ha 1360X768-ra állítom, akkor nincs jel. 7.12mobility catalyst van fennt.
Ötlet?

(Az omega driver honlapján olvastam olyat, hogy a 7K radeon csak a 6.6 driverig támogatott, ettől lehet valami gríz?Vagy mobilityre nem vonatkozik?)

(#3626) Thrawn


Thrawn
félisten

AMD ATI Catalyst 8.3 Vista (32-bit)
Gondolom hamarosan az AMD oldalon is kint lesz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3627) #67688960 válasza Thrawn (#3626) üzenetére


#67688960
törölt tag

Hát ez meg hogy lehet! :Y
Szabin vannak?

(#3628) westlake


westlake
félisten

hajra-hajra letolteni a 8.3-at ;)

Play nice!

(#3629) Thrawn válasza westlake (#3628) üzenetére


Thrawn
félisten

Lassú vagy kaszás :D
#3630: Ezen nincs mit gondolkodni, ezek tények ;]

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3630) westlake válasza Thrawn (#3629) üzenetére


westlake
félisten

inkabb gondolkod el miert is nem vagyok lassu :U marmint ugy ahogy te erted :P
mod: oke, akkor lassu vagyok..asszem egyutt tudok elni ezzel a tudattal..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3631) Thrawn válasza westlake (#3630) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha elárulod miért nem tölthető le külön a magyar nyelvet is tartalmazó CCC akkor nem vagy lassú :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3632) #67688960 válasza Thrawn (#3631) üzenetére


#67688960
törölt tag

Gondolom a 32bites vistával volt gondod, a megoldás; elöbb más nyelvre válts pl. francia, és csak azután a magyarra. Vagy menj a 64biteshez, mert most látom miután emiatt kétszer szedtem le, hogy ua. a csomag kell nekik :D
Nahát, végre van vistás hyrda csomag, már épp ideje volt!

[ Szerkesztve ]

(#3633) Thrawn válasza #67688960 (#3632) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi a tippet, működik! :R
Már írtam ezügyben az ATI/AMD-nek, remélem azért javítják :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3634) Thrawn válasza Thrawn (#3633) üzenetére


Thrawn
félisten

VGA Driver + CCC + Hydravision + chipset driver + tuner driver kicsomagolva = 333MB ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3635) #67688960 válasza Thrawn (#3634) üzenetére


#67688960
törölt tag

64bitesen csak 143MB. :F
Jó kis új funkciók vannak, pl. a hydragrid, végre nem kell kézzel szenvednem :C :C

(#3636) gerrog


gerrog
aktív tag

hali :)
DX9-es karinál (1950GT PCI-E) érdemes még 8.x driverekkel próbálkozni vagy mondjuk egy 7.12 már kihozta a maxot? :R

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#3637) Dr.Én válasza gerrog (#3636) üzenetére


Dr.Én
veterán

Én erre csak annyit mondok hogy Proba cseresznye, nekem nem jött semmi javulás a 7.11-hez képest inkább csak rosszabb lett a 8.2-es, a8.3-as se nagyon jo.Szóval szerintem hagyd a 7.12-est

Őstag lettem :) :)

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#3638) gyiku


gyiku
nagyúr

8.1 van most, erdemes lenne 8.3? annyira nem zavar a bal felso sarokban a kis pixel :)

hüllő

(#3639) gerrog válasza Dr.Én (#3637) üzenetére


gerrog
aktív tag

talán 8.1-et kipróbálom, csakmán tesztekben se nagyon használnak DX9 karit :(

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#3640) #67688960 válasza gerrog (#3639) üzenetére


#67688960
törölt tag

Akkor miért nem a 8.3-ast? Van benne egy pár újdonság, képméretezésnél, meg az avivoban, az üdvözlőablakban meg linkek vannak. Különben alig van még dx10-es játék.

(#3641) Yutani


Yutani
nagyúr

Urak,

Én megőrülök az Atitól meg a Catayst 8.2 meghajtótól!!!!
Másodszorra fordul elő, hogy a tökéletesen működő gépből egy roncsot csinál a Catalyst 8.2 uninstall után! Ez pedig azt jelenti, hogy amint uninstall után újraindítom a gépet, az nem bootol be, egy idő után újraindul. Csökkentett módban indítva a checkdisk-et elindítva a vinyón szektorhibákat talál, amik addig nem voltak.

Az első eset után mélyformáztam a vinyót, felületellenőrzéssel megnéztem, hogy rendben volt-e. 100%-os volt, no problem. Újraraktam a WinXP-t, és jó is volt a mai napig, amíg megint le nem szedtem VGA csere miatt a Catalyst 8.2-t. A gépet újraindítva megintcsak a besz@rt állapotot látom, reménytelen!

Volt másnak is ilyen problémája?

#tarcsad

(#3642) Tottika


Tottika
tag

Üdv!8.2 nekem is cseszekszik,nem engedi visszatelepíteni az előző catalyst-et!Nem szabad felrakni szerintem!!!Úgy sz.r ahogy van!

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#3643) Thrawn válasza Tottika (#3642) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor próbáld ki a 8.3-at. Ha az sem jobb akkor használd azt ami eddig.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3644) Tottika válasza Thrawn (#3643) üzenetére


Tottika
tag

8.1 hibátlan szerintem,csak probaképp raktam fel a 8.2őt,igazábol csak annyi volt hogy többet régebbi drivert nem hagyott telepíteni!8.3 milyen?Főleg Vista64 alá érdekelne vélemény...

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#3645) Thrawn válasza Tottika (#3644) üzenetére


Thrawn
félisten

64 bit alá nem tudom milyen de 32 biten jó.
Ha drivert telepítesz mindig szedd le az előzőt és egy Drivercleaneres takarítás sem árt a megfelelő szűrőkkel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3646) Tottika válasza Thrawn (#3645) üzenetére


Tottika
tag

Oké kiprobálom a 8.3ast,majd megírom milyen 64bit-es verziója!

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#3647) Dr.Én válasza gerrog (#3639) üzenetére


Dr.Én
veterán

Proba cseresznye :)

WOT: kissio

(#3648) 00roli00 válasza Tottika (#3646) üzenetére


00roli00
aktív tag

Ne rakd fel, inkább nézz be a karik totyikjaiba és olvasgass...

(#3649) Tottika válasza 00roli00 (#3648) üzenetére


Tottika
tag

Köszi szétnézek!Amúgy ez a bal felső pixel dolog nekem is benne van,elég idegesítő kis hülyeség....

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#3650) Tottika válasza #67688960 (#3622) üzenetére


Tottika
tag

Nem is tudtam hogy a Sapphire is tart drivert :Y

[ Szerkesztve ]

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.