Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17001) Indy69 válasza Zotya984 (#16992) üzenetére


Indy69
aktív tag

Beletrafáltál az pont a legjobb :DDD

(#17002) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Vki, megoldást a kékhalálos lefagyogatós catalyst történetre...sajnos a "tedd fel a régit" nem segít....win7 ultimate-m van halál zsíroskenyér volt eddig vele a történet a gép összes alkatrészével együtt de amióta feltettem a 12.2-t azóta félpercenként lefagy...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#17003) Insolent válasza Apollo_21 (#17002) üzenetére


Insolent
aktív tag

Bepisilek, én multiztam szingléztem és nálam jó minden semmi hiba nem jelentkezett.

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#17004) Apollo_21 válasza Insolent (#17003) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ennek szerintem mindenki örül..föleg akiknek még úgyanígy taccssradobta a gépét a f...driver genya..namind1...egyéb? Ui.: én meg bekakkantok h egy 4magos "brutál adottságokkal" megáldott config meghasal egy gagyi 100valahány megás hibásan megírt izétől, meg a nálam semmi baja devicces..hozzámukkanásoktól. ezér lesz az ember fia NV-s..eztkeecsinánieeee???? cshajeee:D dekomolyan

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#17005) Insolent válasza Apollo_21 (#17004) üzenetére


Insolent
aktív tag

Bocs, de én nem kárörvendtem, csak jeleztem nálam semmi gond, részvétem hogy neked nem jött be. Elhiszem hogy nagy a szívás mert más is jelezte hogy gond van vele..

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#17006) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok, legyetek szives mondjatok egy jo drajvert egy sapphire hd 7770 karihoz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#17007) Insolent válasza MiklosSaS (#17006) üzenetére


Insolent
aktív tag

Gyári cd-ről rakd fel, azt talán biztos ezek után.

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#17008) Zotya984 válasza Apollo_21 (#17004) üzenetére


Zotya984
senior tag

Driver Sweeper megoldotta nekem és a 12,1 vagy 11.12 dreivert ajánlom

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#17009) Mauzes


Mauzes
őstag

Segítsetek lécci, mert ennyit még nem szívtam driverrel:

Egy HP Compaq nc8230-ra telepítettem Windows 7-et, de sehogyan sem sikerül működésre bírni a Mobility Radeon x600-at, mert nem tudok rendes drivert telepíteni, így szar a kép.

Kezdődött azzal, hogy nincs hozzá HP-s driver Win 7-re, csak Vista, így először azt próbáltam, "persze" nem működött. Uninstall, erre a Win felrak magának valami fost, és Szabványos VGA grafikus adapter néven fut a kártya. Neten keresgéltem, egy csomó fajta drivert próbáltam, sima telepítéssel egyik sem működik (nincs változás).

Ha eszközkezelőben eltávolítom az illesztőt, akkor újraindítást kér, ami után egyből visszarakja a fost.

Próbáltam az eszközkezelőben manuálisan frissíteni inf megadással, erre kiírja, hogy a Windows megállapította(!), hogy a legjobb driver van fent jelenleg, ezért nem cseréli ki.

Próbáltam a Mobility Modderrel 2 újabb Win 7-es drivert módosítani, de az egyik fel sem települt, a másik meg feltelepült, de semmi változás. Ezeket is leszedtem.

Sokat kerestem utána, az egyik külföldi oldalon meg is írták a megoldást: a Microsoft adott ki egy frissítést az x600-hoz Windows 7-re (8.561.0.0 driver), és az Update Catalogban meg is találtam. Nyomom, hogy hozzáadás, látom, hogy berakta a kosárba, de ha a kosárra kattintok, akkor eltűnik, és kiírja, hogy nincsenek frissítések a kosárba (WTF?)...

Szánjatok meg, kérlek, hogy ne kapjak idegrohamot!

(#17010) Hegyirabló válasza Insolent (#16996) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Érdekes, ahogy látom a fórumot, mások is panaszkodnak.

Aquila non captat muscas.

(#17011) Apollo_21 válasza Zotya984 (#17008) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sajna most a 10valahányas van fent és már ezzel is fagy a cucc..szóval, kezdek aggódni h vmi tré van..illetve ha lehuzom netről akkor akár 2napig is hiba nélkül megy a gép..csak weblapos komolyabb töltést igénylő müveleteknél hal meg a vidkar driver...vki tapasztalt ilyesfélét?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#17012) InfiniteReality válasza Mauzes (#17009) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Próbáld meg a Win7 saját driverét használni. Win7 telepítés után jobbgomb az eszközön, és driver frissítése. Lehet nincs hozzá frissebb driver:( Sok régi kártyával van ez.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17013) Pocok256 válasza belinho (#16993) üzenetére


Pocok256
veterán

Ezt feltétlen ide kellett trollkodnod azért mert tudatlan vagy ezen a téren az nem jelenti azt, hogy másoknál van user error....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#17014) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

12.2-es driver tényleg hibás!! Játékokban igen sok pixelhibákat okoz!!
Teszem is vissza a 12.1-est. (Ja amúgy a hibákat 5850-esen produkálta)

(#17015) szasanyi válasza RyanGiggs (#17014) üzenetére


szasanyi
félisten

Ilyet nem tapasztaltam, de mikro-akadásokat igen - amik előtte nem voltak az adott játékban. Én is visszaraktam a 12.1-et.

Remélem, nem ez lesz a tendencia a későbbiekben, mert mondjuk a HD7xxx kártyákhoz optimalizálják az új drivereket. :U

(#17016) VGYke válasza polonic (#16960) üzenetére


VGYke
addikt

Ok, eddig is Media Player Classic-ot használtam. De akkor mire jó az AMD Media Codec Package ???? Akár hogy guglizom, nem jövök rá. :O

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17017) Pocok256 válasza VGYke (#17016) üzenetére


Pocok256
veterán

Media player classic nem eleg a media player home cinema kell a hardveres gyorsitashoz.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#17018) RyanGiggs válasza szasanyi (#17015) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Én még sose láttam ilyet,vagy olyan rég volt,h azért nem emlékszem már rá!
Egyébként a Fifa11-ben láttam a kemény pixelhibákat.
Főként amikor egy helyzetet visszajátszik, vagy a közönséget mutatja cserénél.
Meglepődtem rajta, de egyből gondoltam/tudtam nem a gépemben van a hiba.

Nagyon remélem Én is,hogy többet nem követnek el ilyen hibát az AMD-nél.

(#17019) _DiEGO_ válasza VGYke (#17016) üzenetére


_DiEGO_
őstag

AMD Media Codec Package
Description:
Previously known as the Avivo(TM) Package
Package Includes:
AMD Video Converter
Media codecs for transcoding applications

Nyers videoanyagot GPU erőből átkonvertálja a kiválasztott formártumra a választható méretben...

(#17020) belinho válasza Pocok256 (#17013) üzenetére


belinho
senior tag

Igazad van én tudatlan vagyok ezen a téren, ahogy az összes többi ember akinél működik.
Ajánlom figyelmedbe a benchmark3d oldalát,ott letesztelték a drivert, jó olvasgatást.

(#17021) Pocok256 válasza belinho (#17020) üzenetére


Pocok256
veterán

Most komolyan ennyire .... Jézusom nálad a különböző konfigok és különböző gyártók fogalom SEMMIT nem mond ? Komolyan mondom az egy dolog, hogy teljesen tudatlan vagy meg hihetetlen buta a témában , de hogy még hirdeted és büszke is vagy rá az már borzasztó ha én valamihez nem értek legalább csendbe maradok és meghúzom magam, de legfőképpen nem írok égbe kiáltó baromságokat főleg ha van olyan aki talán kompetensebb nálam ...

Elnézést a hangnemért, de ez a mérhetetlen pökhendi kijelentés, hogy csak így idejössz és le "hülyézel" mindenkit mert hogy neked jó akkor mindenki más tuti hülyén csinálja bele sem gondolva az egésznek a hátterébe ez valami iszonyatos trollkodás komolyan mondom....

Mintha én nem próbáltam volna meg mindenféle módot, hogy feltegyem a drivert, de se szűz windowsra nem ment fel, se a gyári windowsra nem ment fel, se a gyári windows + gyári driverre nem ment fel, mert kékhalállal meghalt és ez nem user error, egyszerűen konfig specifikusan kijelenthető hogy a hp dv6 os A8 al szerelt gépekre nem ÉRI meg felrakni mert lassulást okoz és kékhalált egyes esetekben. Az hogy a te hardveredre éppen jó az szerencsés, de nem fedi le az összes hardvert és az összes lehetőséget... Jó lenne ha ezt belátnád....

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#17022) VGYke válasza belinho (#17020) üzenetére


VGYke
addikt

Mondjuk játszani még nem játszottam alatta, de a Furmark 1.9.1 (OpenGL) a végtelenségig futhat (-na, ha nem zavarna a 90fokos hőmérséklet), az Unigine2.5 meg átlag 1%-al nagyobb értékeket hozott ki 12.1/12.3 esetén az utóbbi javára= FPS:42,9/43,3 Score:1081/1090, MinFPS: 20,8/21,1, Max FPS: 104/102, tehát sebesség nálam kb. ugyan az.
Ellenben régebben olvastam korábbi Catalysteknél, hogy néha akad az egér. Örültem, hogy nálam ez nem fordul elő. Aztán most a 12.3 esetén itt is jelentkezik. Nem mindég és nem állandóan, csak néha és egyenlőre csak win (2D) alatt vettem észre. Tény, hogy 12.3 előtt soha nem tapasztaltam. Másnál is van ilyesmi?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17023) VGYke válasza _DiEGO_ (#17019) üzenetére


VGYke
addikt

Pocok256, _DiEGO_ köszönöm! Pocok256: rosszul írtam, MPHC-t használok, de látom 1.5.2.3456-nál van frissebb, fel is teszem.
Kezdem látni a fától az erdőt, tehát ha jól értem, az AMD Codec Package nem épül be sehová, a Catalyst felületéről indítható módon valamilyen videót, átkonvertál valamibe. Jól értem? Telepítése esetén még nem fogok Windows Media Player-el matroskákat nézni.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17024) Pocok256 válasza VGYke (#17023) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez így van a package az arra jó ha konvertálni akarsz mert jóval gyorsabb ilyen esetekben a gpu minta cpu :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#17025) belinho válasza Pocok256 (#17021) üzenetére


belinho
senior tag

Jézus Mária, te jó isten, nekem akarod megmagyarázni mi fán terem az informatika, mindjárt lefordulok a székről. Engem akar felvilágosítani egy olyan aki még helyesen írni sem tud (16991) rosz, nállad és még én vagyok a hihetetlen buta meg a teljesen tudatlan!

Jobb lenne ha visszaolvasgatnád a hozzászólásaidat, mielőtt elkezded osztani az észt.
Te kezdtél itt szövegelni(16912), hogy senki ne rakja fel az új drivert mert nálad kékhalál, meg minden,se feltenni se leszedni nem tudod, és te jössz a konfig specifikus szöveggel, meg a különböző konfig, különböző gyártók témával,ami nálad nem működik az még másnál teljesen jól működhet, ahogy működik is, szóval vegyél vissza az arcodból. Nálam teljesen jó az asztali konfigon, Abu-nál is jó a mobil gépen, akkor ha rád hallgatunk akkor ne rakjuk fel?
Részemről a vita lezárva nem fogok egy ilyen emberrel vitatkozni.

(#17026) VGYke válasza belinho (#17025) üzenetére


VGYke
addikt

Ne má gyerekek :O

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17027) Pocok256 válasza belinho (#17025) üzenetére


Pocok256
veterán

Ok
Még annyit, hogy nem kételkedtem benne, hogy másnál mehet, de ha az emberek kis százalékánál is már rosz teszem azt (10%) akkor szerintem nem éri meg kockáztatni a felhasználónak a felrakásával ezért ajánlottam, hogy ne tegyék fel mert benne van a kockázat . Az ezelőtti driverekre nem jött jött ennyi panasz ezért azokba elenyésző a hiba határ.

De amúgy jogos tényleg rosszul fogalmaztam mert nem szabadott volna kijelentenem, hogy senki ne tegye fel, mert mint mondtad és én is írtam sok esetben hardver specifikus viszont ez akkor sem user error, mint ahogy te írtad :(((

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#17028) totyax válasza belinho (#17025) üzenetére


totyax
aktív tag

Különböző konfigokon különböző eredményeket produkálhat ugyanaz a program. Például volt nagy csodálkozás, mikor adott progit sima művelettel úgy elhasaltattam hogy öröm volt nézni. A fejlesztők eleinte elküldtek a búsba aztán bevallották, hogy 8 konfigból az egyiken sikerült előállítaniuk a hibát...és megköszönték a hibajelzést. Tehát semmi sem egyszerű, legfeljebb az egyszerű embereknek. Ilyen fórumok pont arra vannak hogy az emberek elmondhassák a reklámoktól független valóságot.

(#17029) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Tudunk vmi infót..esetleges "új" catalystről? vagy vki megoldásra jutott esetleg a "némelyeknél" hibát produkáló catalyst problémával kapcs?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#17030) VGYke válasza totyax (#17028) üzenetére


VGYke
addikt

Amit írok, nem azért teszem hogy itt reméljek megoldást, csak megerősítelek hozzászólásodban, kvázi csatlakozom az előttem szólóhoz :)
Másik fórumban kérdésem és válaszok aztán újabb kör. Tehát 1-2 program (a példában játék), mindenkinél fut, vagy talált rá gyógymódot, én bármit csinálok, kudarc. Szóval csak példa volt, nem kérdés.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17031) Indy69 válasza totyax (#17028) üzenetére


Indy69
aktív tag

Végre valaki lényegre törően és érthetően leírta miért is nem mindenkinek jó és talán felfogta az is aki nem érti miért sikítanak sokan ,mert neki meg semmi gond :D

(#17032) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok

Mass Effect 3 nál nektek nem vacakolt a játék az új driverrel?
5770-es ATI kártyám van egy Core2Duo 3,17-es procival és az új driverrel néha beakadt a játék és csak úgy ment jól ha a catalyst 3D beállításokat állítgattam az AI-t meg egyéb részeit
a ME3 demo gond nélkül ment akadozás nélkül, bár tény az a 12.1-es driverrel :S

SeriesX: JamesSHun

(#17033) Yutani


Yutani
nagyúr

Srácok, másnál is rossz a 12.02 Catalyst?

A 12.02 Catalyst nálam meghülyül, egy atieclxx.exe nevű fájl fllura leterhel egy magot, ha meg megnyitom a Catalyst Control Centert, akkor teljesen terheli mind a 4 magot és használhatatlan az egész, feladatkezelőből kell kilőni. AVG-vel megnéztem, nem vírusos a telepítő.

Alapvetően az a bajom, hogy Crossfire-ben fagy a gép: az elsőként indított játéknál okés, a második játék indításakor az exe indítása után a töltés legelején kifagy a gép fekete képernyővel, ki kell kapcsolni. Több drivert próbáltam a 10.11-től kezdve.

12.02 Katival nem fagyott ki, de fele FPS-t produkált a gép, na meg a fenti probléma adódott. Jelenleg a Crossfire fagyást úgy tudom elkerülni, hogy minden játékból kilépve ki- és visszakapcsolom a Crossfire-t a Katiban.

#tarcsad

(#17034) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sziasztok

Egy kis infóért jöttem, keresővel nem találtam meg sajnos. 8.950.5-ös driver van fent, de volt már fent pár előző is és a jelenség nem akar megszűnni, videókártya csere is volt azóta, így szoftveres problémára gondolnék már. A CCC van hogy játék alatt, van hogy csak idle módban, de újraindul. Ötlet van hogy miért? Persze tuning van a kártyán, de csinálta tuning nélkül is, csinálta másik kártyán is. Driver reinstall driver sweeper-rel és ccleaner-rel is volt, visszatért mégis. Ha nem rakom fel CCC akkor mi történhet? Nem szoktam max vsync-et kikapcsolni CCC-ben, máshoz nem nyúlok, mert Trixx-szel állítok mindent, max feldobom AB Afterburnert a power limiter miatt. De a lényegi kérdés az, hogy veszítek valamit a felhasználásból ha nincs CCC? :)

Köszi előre is!

(#17035) totyax válasza ZozzHUN (#17034) üzenetére


totyax
aktív tag

Kérdés, játék alatt hogy veszed észre, hogy a CCC újraindul?

(#17036) ZozzHUN válasza totyax (#17035) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Ablakos modba valt es latom hogy bal oldalrol jobb oldalra kerult a ccc ikon.

(#17037) totyax válasza ZozzHUN (#17036) üzenetére


totyax
aktív tag

A CCC csak a beállításokhoz kell, ha nincs benne olyan amire szükséged van, akkor nincs rá szükséged, én évek óta megvagyok nélküle.

(#17038) ZozzHUN válasza totyax (#17037) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Trixx-et használok, Power Limitert nem tudom CCC nélkül megoldani, ugye? Max Afterburner-rel? :)

(#17039) radi8tor válasza ZozzHUN (#17038) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak Afterburnerrel, abból is az újabb Beta változatokkal.

⭐ Stella

(#17040) ZozzHUN válasza radi8tor (#17039) üzenetére


ZozzHUN
addikt

És a sapphire 7950 OC-nak ugye jól tudom, hogy ref nyákja van? Mert akkor 100% kompatibilis afterburnerrel is.

(#17041) radi8tor válasza ZozzHUN (#17040) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

As you've already surmised, the Sapphire Radeon 7950 OC is not a stock reference card.

Nem ref. a nyákja, de attól még jó hozzá a program. Minden kártyához jó. :K

⭐ Stella

(#17042) Indy69 válasza Yutani (#17033) üzenetére


Indy69
aktív tag

Olvass vissza egy keveset és rájössz hamar :D

(#17043) Yutani válasza Indy69 (#17042) üzenetére


Yutani
nagyúr

Te is olvass vissza, és rájössz hamar, hogy senki nem jelzett még olyan problémát, amit én. :D

Valami érdemi hozzászólás?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#17044) ZozzHUN válasza radi8tor (#17041) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Közben utána olvastam én is, és egyik helyen írták, hogy dual bios-t kiszedték sapphire-nál. Nézem... ott a kapcsoló, nézem a tesztet, ott is ott van... oké...

Keresek tovább, erre megtalálom ezt. A PCB teljesen ref, csak a színe kék.

[ Szerkesztve ]

(#17045) belinho válasza ZozzHUN (#17034) üzenetére


belinho
senior tag

Próbáld meg a 8.951.1 05 march drivert, bár szerintem ez sem fog segíteni, a sweeper meg a cleaner megtette a dolgát,meg a sok driver cserélgetés, szóval legvégső esetben új op rendszer.

(#17046) ZozzHUN válasza belinho (#17045) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Feldobtam legfrissebb whql-t és most no prob :)

(#17047) ZozzHUN válasza ZozzHUN (#17046) üzenetére


ZozzHUN
addikt

szerk.: BF3 pályatöltésnél újra csinálta...

(#17048) ZozzHUN válasza ZozzHUN (#17047) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Töröltem a francba most már :D

(#17049) Indy69 válasza Yutani (#17043) üzenetére


Indy69
aktív tag

[link]
Kb egy hónapja figyelgetem kinek mi a problémája ,mert nekem is volt a 12.2 de megoldottam .
Érdeminek azt javaslom hogy tedd vissza amivel működött ,mert a 12.2 nem igazán sikerült.
Remélem segítettem és megkíméltelek a vissza olvasásoktól ,amit nem rossz indulattal javasoltam.

(#17050) JamesHun válasza Indy69 (#17049) üzenetére


JamesHun
addikt

azt nem értem, ha elrontanak egy drivert amit kb havi 1x hoznak ki miért nem javítanak?
kicsit megbántam már, hogy ati 5770-t vettem :S

SeriesX: JamesSHun

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.