Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2351) Komplikato válasza Interceptor (#2347) üzenetére


Komplikato
veterán

Nekem ideág a 6.12-öt ajánlották legtöbben.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2352) Renegade88


Renegade88
tag

Helo

Bármelyik ATI driver instalálásakor ez az üzenet fogad: Setup failed to launch installation engine: RPC server is unavailable.

Mitől van ez? :F

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#2353) Interceptor válasza Komplikato (#2351) üzenetére


Interceptor
addikt

Thx!

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2354) Bohus válasza Renegade88 (#2352) üzenetére


Bohus
aktív tag

Keress rá a Google segítségével, kapsz rá egy rakás megoldást.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#2355) mikk2000 válasza Renegade88 (#2352) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha csak a drivert tennéd föl, nem lenne ilyen gondod :) Ha a catalyst control center-es változatot, akkor annak meg szüksége van a .NET Framework 1&2-re.

(#2356) Renegade88 válasza mikk2000 (#2355) üzenetére


Renegade88
tag

A sima drivert használtam, megoldódott a probléma.
A NET Framework 1-et is külön fel kell rakni? Én csak a 2-est raktam, talán ez volt a gond :B

Köszi

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#2357) mikk2000 válasza Renegade88 (#2356) üzenetére


mikk2000
őstag

A catalyst control center-hez szükséges a .net framework.

Jómagam nem használom a CCC-t tehát nem tudom mi kell neki pontosan a mostani verziókhoz, de amit itt olvasok az az, hogy az 1-es legyen fönn (nyilván az összes pacth-ével egyetemben ld. windows update), és a 2-es fw-t is említette volna mintha valaki. Pontos választ az ATI letöltési oldala adna hogy most épp melyik kell, de valahogy lemaradt az AMD-sített oldalról ez az infó...pedig régebben ott volt. :)

Ha az ATI Tray Tools megfelel neked, akkor a CCC-t elfelejtheted :
[link]
a legfrissebb béta innen :
[link]

(#2358) Attila79 válasza Renegade88 (#2356) üzenetére


Attila79
tag

Csak kb. 20 hsz-t kellene visszaolvasnod,mert ott írtam le vkinek...

Ha ccc kell.

[Szerkesztve]

(#2359) KL


KL
tag

Azért ezek az ATI(AMD)-nél nem tiszták teljesen. Vettem egy x1900xt-t, és egy újonnan telepített windosra akartam feltenni a legújabb catalyst 7.2-t. Ha csak simán a drivert tettem fel, akkor 3D-s alkalmazásokban magától elkezdett üzemmódokat váltani, amitől a végén semmit nem láttam, a monitor elment készenlétbe.
Valami ezerszer próbáltam helyrehozni. A végén az segített, hogy feltelepítettem a full drivert, a control centerrel, minden bibasszal együtt, és a monitornál, meg még két helyen fixre vettem a felbontást és a képernyő frissítést.

A driver vagy a monitor üzemmódjait ismerte fel rosszul, vagy a kártyát. A 6800 GT-nél csak beraktam a kártyát, legfrisebb driver fel és kész. Itt is ezt vártam volna.

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

(#2360) Calibos válasza KL (#2359) üzenetére


Calibos
addikt

Amióta Amd megvette az Atit azóta kelekótya Drivereket csinálnak! Valami nagyon nincs rendben, az ATI-nál! Nincs meg az összhang a driverei és a 1900-as sorozat között…
Lehet hogy már szarnak a DirectX9 technológiára és inkább a DirectX10-re koncentrálnak!

(#2361) mikk2000 válasza Calibos (#2360) üzenetére


mikk2000
őstag

Hát nem tudom, nekem nincs gondom az ati driverekkel :)

(#2362) Zaji


Zaji
őstag

Üdv mindenkinek!

A következő lenne a gondom: HIS 9550-es VGA, amint telepítem hozzá a drivert onnantól kezdve ha filmet szertnék nézni a gép meghal. A képnézegető is hibát jelez és leáll. Próbáltam régebbi catalyst-ot, újabbat, mindegyiknél ua. Indulásnál a mom.exe el sem tud indulni. Eltávolítottam a catalyst-ot, majd csak a szükséges drivert raktam fel a telepítő lemezről, így sem lett jó. Amíg az XP ''gyári'' drivere van a kártyához rendelve, minden megy rendben. Másik gépben nem volt lehetőségem kipróbálni a kártyát(talán ma). XP van a gépen SP2-vel, ASUS K8N alaplap. Találkozott már valaki hasonló hibával? Ha igen mi volt a hiba? A kártya garanciális.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#2363) Calibos válasza mikk2000 (#2361) üzenetére


Calibos
addikt

Örülj neki :)
Amikkor elkezdte a hülyeségeit az 1900GTnél akkor azt hittem én hibámból van, feltettem egy verzióval régebbi drivert és azzal tőkéletes volt.
1950XT-nél „7.2” drivert 3x telepítettem, de egyszer sem volt hajlandó rendeltetésszerűen működni. 6.12-vel kifogástalan…

Nem zárkózom el a gondolattól hogy saját hibámból van ez mind…de ahogy elnézem, sok másnak is vannak driver gondjai!


(#2364) mikk2000 válasza Zaji (#2362) üzenetére


mikk2000
őstag

Igazán ki lehetne tölteni azt a rohadt adatlapot, főleg ha kérdez valaki :) Mert most meg kell kérdeznem külön : AGP-s? Ha igen, akkor a biosban ki kée próbálni a fast write kapcsoló különböző állásait, van hogy az OFF, vagy hogy az ON old meg ilyen súlyos hibákat.
Viszont felettébb érdekes hogy az orig XP-s driverrel megy.

(#2365) mikk2000 válasza Calibos (#2363) üzenetére


mikk2000
őstag

Örülök is, se a 9550(@9600)-al, se most a 1950Pro-val nem voltak gondjaim. Persze ha ragaszkodnék a CCC-hez akkor valószínűleg már valami elmegyógyintézetben kezelnének.

(#2366) Zaji válasza mikk2000 (#2364) üzenetére


Zaji
őstag

Jogos! :B AGP-s.

(#2367) Calibos válasza mikk2000 (#2365) üzenetére


Calibos
addikt

Próbáltam én CCC nélkül is sajnos az sem akart muzsikálni :((

(#2368) mcs


mcs
veterán

A 7.2 CCC-s változatával nem is lenne különösebb gond, csak az a MOM.exe sokaknál galibákat okoz (nálam is). Örülnék, ha a 7.3ban javítanának ezen...

(#2369) Zaji válasza mikk2000 (#2364) üzenetére


Zaji
őstag

Nem lehet hw hiba a kártyán? Rossz valamelyik RAM.. :U

(#2370) mikk2000 válasza Zaji (#2369) üzenetére


mikk2000
őstag

Azt írtad, a kártya garis, ezt azt valószínűsítette hogy a kártya nem új, de még garis. Márpedig akkor jó volt, hiszen valaki használta; azaz a kártya jó :)

HW hiba lehet természetesen :) Ha a biosban kipróbáltad az előbb említett játékot, és eredményt nem hozott, akkor nincs mese, ki kell próbálni más gépben, vagy annál akitől vetted. Az alaplap driverei ügye fenn vannak.

(#2371) Zaji válasza mikk2000 (#2370) üzenetére


Zaji
őstag

Az alaplapi driverek természetesen telepítve vannak. A kártya új. Ez nem az én gépem, csak én raktam össze. Tegnap raktam rá egy új xp-t. próbálgattam mi lehet a hiba, eddig jutottam.

(#2372) Ewing1976


Ewing1976
tag

Mi az a NET-keretrendszer? Amiatt nem idul a ccc-m :(

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

(#2373) Attila79 válasza Ewing1976 (#2372) üzenetére


Attila79
tag

(#2374) mikk2000 válasza Ewing1976 (#2372) üzenetére


mikk2000
őstag

Windows update szerintem fel fogja ajánlani letöltésre...nem szoktad frissíteni a windowsodat?

Start menü/súgó és terméktámogatás/ jobb oldalt középtájt -> windows update

[Szerkesztve]

(#2375) pbalu


pbalu
aktív tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszi, mert kezdek idegbeteg lenni...
Lecseréltem a TFT-met 17'' analógról 19'' wide digitálisra. (a PH!-n tesztelt HannsG, tényleg jó)
Melóban élvezkedtem rajta a héten, analóg bemeneten, egyre jobban megkedveltem. Végre hazahoztam. MSI RX800 DVI kimenetére bedugtam és ekkor kaptam idegbajt: egy csomó, 1pixel méretű piros pötty vibrál!!!
Monitort átvitten öcsémhez, ua. kábel, ua. TFT, de régi Nvidia VGA digit kiminetén minden okés.
Visszahoztam, állítgatom: böngésző ablak fehér alapján semmi!!! nem látszik, ha egyszerű kékre állítom a hátteret semmi nem látszik ,de bármilyen színes háttérnél vagy alkalmazás elindításánál megjelennek, ráadásul vándorolnak.
ATI összes driver leszed, másik felpakol, jelenség ua. Ismét minden leszed, érdekes módon így most nincs piros pötty, de persze a képminőség alapból tré. Csak a drivert raktam vissza, Catalyst Center nélkül: hurrá megjavult!!!
ACC-t is visszaraktam, még mindíg jó. Éjszaka 1-kor végre nyugodtan le tudtam feküdni. Ma reggel bekapcs, és a ki#@$>-ott pöttyök megint ott vannak!
Evvel a rohadt kártyával már szívtam egyszer, amikor csak fekete-fehéren tolta ki a jelet S-videon, mire rájöttem hogy a mellékelt adaptert is közbe kell iktatni...
ATI control panelén állítgattam mindent, nem lett jobb.
Ja, és ha DVI-analóg átalakítót rakok a VGA-ra, és analógon használom a TFT-t akkor megint semmi baja...
Van valakinek ötlete?
Egyáltalán VGA, vagy driver hiba?
Köszönettel:
Balu

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#2376) pbalu válasza pbalu (#2375) üzenetére


pbalu
aktív tag

7.2-est is próbáltam, nem voltak piros pöttyök, csak amikor újraindítottam...
Mi a tököm ez?
Mintha járatás után megjavulna :(

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#2377) Attila79


Attila79
tag

Hali!

Adott egy Asus Radeon 9200 SE kártya. (haveromé) A gond, hogy ati.amd.com-on driver letöltésnél kiadja hozzá a 6.11 drivert. Namost telepítéskor azt írja, hogy nem található kompatibilis hardver a gépben. Se CP, se CCC verzió nem jó.
Mondjatok légyszi egy verziót, ami tuti jó hozzá, ha tudtok! :R
Amúgy azért javasoltam neki driver cserét, mert játékoknál vmi gebasz volt a képpel. Sajna nem láttam, hogy mi és telefonból csak azt vettem ki, hogy torzított. Ja és nem jelentek meg neki stratégiai játéknál a modellek, csak az árnyékuk. :F Frissítette a DirectX-et a februárira és mondtam drivert is kéne, de ez vicces, hogy a hivatalos oldalon kirendelt driver nem jó hozzá...

Sajna arra nem fogok tudni válaszolni, hogy AGP-s, vagy PCI-E a kártya, mert a srác abszolút analfabéta ezen a téren. De két éves gép, szóval én dobok egy szavazatot AGP-re.

(#2378) Ewing1976 válasza Attila79 (#2373) üzenetére


Ewing1976
tag

Köszi a segitséget! 2 órai szenvedés után SIKEÜLT! :C

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

(#2379) mcs válasza Attila79 (#2377) üzenetére


mcs
veterán

6.5 ;)

(#2380) Attila79 válasza Ewing1976 (#2378) üzenetére


Attila79
tag

np :)

(#2381) Thrawn


Thrawn
félisten

Kiszivárgott a 7.3 beta WHQL. Leszedhető innen: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2382) bebar válasza Thrawn (#2381) üzenetére


bebar
aktív tag

Magyar nyelv is van bent?

(#2383) Thrawn válasza bebar (#2382) üzenetére


Thrawn
félisten

Multilanguage, de nem tudom benne van-e. Elég lassan jön, olyan 6k körül. :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2384) bebar válasza Thrawn (#2383) üzenetére


bebar
aktív tag

Az kemény sebesség! :)

Majd írd meg, ha legyalogolt.

(#2385) nRu3


nRu3
addikt

ez tul gyorsan jönn inkább hagyom , nem birja a sávszéleségem :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2386) bebar válasza nRu3 (#2385) üzenetére


bebar
aktív tag

Gondoltam elindítom Én is, de a 10mbit-es Netem sem birkózik meg vele. :DD

(#2387) Thrawn válasza bebar (#2384) üzenetére


Thrawn
félisten

Legyalot de hibás a csomagolt fájl :W :DDD
Na, nekiesek mégegyszer...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2388) Attila79 válasza Thrawn (#2387) üzenetére


Attila79
tag

Reggelre le is ér gondolom... ;]

(#2389) dtss


dtss
tag

[link]
Itt is fent van.

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

(#2390) ArmanD. válasza Thrawn (#2387) üzenetére


ArmanD.
őstag

A végén kiderül humbuk? :F

Öreg vagyok már bohócnak!

(#2391) Thrawn válasza dtss (#2389) üzenetére


Thrawn
félisten

Na itt már baráti a sebesség :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2392) ArmanD. válasza Thrawn (#2391) üzenetére


ArmanD.
őstag

Jaja nekiláttam én is hamar :D

Öreg vagyok már bohócnak!

(#2393) Thrawn válasza Thrawn (#2391) üzenetére


Thrawn
félisten

Most esik le, hogy ez nem a Vista-s driver :W :DDD
Viszont a másik oldalon begyorsult a letöltés, már 20k :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2394) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Vki mondja már el mitől 80MB a 7.3-as?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#2395) Thrawn válasza ArmanD. (#2394) üzenetére


Thrawn
félisten

Benne van a 64 bites driver is, meg AVIVO meg ilyenek :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2396) ArmanD. válasza Thrawn (#2395) üzenetére


ArmanD.
őstag

Ok :B

Öreg vagyok már bohócnak!

(#2397) ArmanD. válasza Thrawn (#2395) üzenetére


ArmanD.
őstag

Az előző drivert teljesen le kell pucolni, hogy ezt feltegyem?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#2398) Thrawn válasza ArmanD. (#2397) üzenetére


Thrawn
félisten

Xp-hez? Igen. Én így szoktam:
- driver le - restart
- drivercleaner ATI filterekkel - restart
- driver fel - restart
Bár hosszadalmas de így még nem volt bajom Catalyst-el sosem :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2399) bebar válasza Thrawn (#2398) üzenetére


bebar
aktív tag

Csak a Catalyst-et, vagy az összes ATI cuccot le kell ilyenkor szedni?

(#2400) slayer006 válasza Thrawn (#2398) üzenetére


slayer006
addikt

csak egy kicsit fölösleges főadmirális ;)
simán rá lehet telepíteni az előzőre ...

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.