Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3451) M4R1NE válasza Hawk1979 (#3450) üzenetére


M4R1NE
tag

Hát én örülnék, ha így néznének ki az árnyékok, nekem tényleg ótvar rondák, pedig minden beállítás maxon van. Majd mutatok képet, csak nem mindig produkálja... Ha nem vga-gond, nem driver, és mindkét nagy gyártó vga-inál jelentkezik, akkor mi lehet a baj? DirectX??

(#3452) M4R1NE


M4R1NE
tag

Feltöltöttem két képet egy random Cod4 pályáról, így már látszik a probléma.
Kockás árnyék:
[link]

Közelebb menve javul a helyzet, de még mindig ronda:
[link]

Katonák, ill egyéb tárgyak árnyéka is ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#3453) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok!

Nvidiáról tértem át Ati-ra, és egy olyan gondom lenne, hogy nem találom, hol lehetne beállítani, hogy ne húzza szét a játékokat.
16:10-es monitorom van, eddig tudtam állítani, hogy széthúzza, képarányt megtartva nyújtja két csíkkal a szélén, vagy középre tegye.

A legújabb ccc-t használom, de ilyen beállítást nem találtam.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3454) sazabi


sazabi
aktív tag

hi all
ati x1200&ati x300
lenne egy olyan kérdésem, hogy lehetséges-e a fenti 2 videokártyával (az egyik sima monitorra, a másik s-videon tvre kötve) video overlayt csinálni a tv-re kötött kártyán.
catalyst mind2őt külön 1nek ismeri fel, theater modehoz meg 2 kimenet kell..viszont így külön külön csak 1et lát..sos

[ Szerkesztve ]

(#3455) patyomkin


patyomkin
csendes tag

Sziasztok !
Az lenne a problémám hogy a "minap" örököltem 1 x800gto-t amin xl bios van
vettem hozzá 1 db 4200+a64 x2 eset,mivel a procit az alaplap nem ismerte föl
biosfrissítést csináltam. megvolt a frissítés , winfos reinstall, driver frissítések
az a problémám hogy ha elindítok egy 3D-s alkalmazást (bármilyet) vagy csak felbontást állítok (akár az asztalon is) ,a gép lefagy
okozhatja ezt az hogy problémák merültek fel a vga-val ???

Configom : Asus A8V bios ver.:0229 , Athlon64 X2 s939 4200+
vga a fentebb emített, 2*512/400 kingmax ram, 160 seagate sata hdd + 1 winfast tv2000 xp expert tv tuner +550w-os q-tec táp
és miért megy alapjáraton 70% os os terheléssel a procim ????

Lécci segítsetek !

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3456) #67688960 válasza sazabi (#3454) üzenetére


#67688960
törölt tag

De minek a két kártya? Én egy kártyát és két megjelenítót használok, kiterjesztett asztal van a másodikra megnyitom xy-playert áthúzom és teljes képernyős módban mehet a film.
Talán a Hydravision-al kellene megpróbálnod két kártyánál.

Arni: digitális képernyő/jellemzők/kép méretezése/központi időzítések használata

(#3457) Armahun válasza #67688960 (#3456) üzenetére


Armahun
addikt

:( Nem válltozik semmi :O

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3458) Aaron Silver


Aaron Silver
csendes tag

Segítsetek! Most vettem egy Gigabyte x1950pro-t. Előtte egy 8600GT-m volt. Az lenne a problémám, hogy a witchernél a párbeszédek alatt el van mosódva egy kicsit a textúra, ilyen pixelkockás, 8600-nál ilyen nem volt....most a gears of war akadozgat 8600nál ilyen nem volt. Próbáltam 7.12es és 6.9es catalystal. Mi a probléma? volt aki azt mondta h windows reinstall kell, mivel új kártya....lehetséges ez? válaszokat előre is köszönöm.

(#3459) #67688960 válasza Armahun (#3457) üzenetére


#67688960
törölt tag

hm, nálam megy.
lehet hogy kéne egy restart is?
alternatív dvi mód is be van kapcsolva, azt nemtom, hogy kell-e

[ Szerkesztve ]

(#3460) patyomkin


patyomkin
csendes tag

Pls valaki Help !!!

#3455

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3461) Pipó válasza patyomkin (#3460) üzenetére


Pipó
őstag

Futtass egy dxdiag-ot, enabledet mutatnak-e a 3D-s opciók. Tegyél fel új directX-et, vga drivert, mindezek előtt alaplap drivert.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#3462) patyomkin


patyomkin
csendes tag

és a processzorproblémámra mit mondasz ?

le1szerűsítve : fut a kíndóz, semmisem megy a háttérben,csak 1 daemon tools és 1 live messenger és 60-90 % ban megeszi a procimat 4200+ x2 s939

azért köszi a segítséget !
inkább csinálok 1 winreinstallt, a héten még csak a 3.-dikk

[ Szerkesztve ]

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3463) sazabi válasza #67688960 (#3456) üzenetére


sazabi
aktív tag

azért 2 kártya, mert az alaplapom nem tud egyszerre képet adni s-videon és sima monitoron..agyrém
gondoltam veszek mellé egy svideos kártyát aztán jólvan..de nem tudja se klónozni se overlaybe rakni a képet a 2. kártya svideojára ;[
kiterjesztett asztal az megy, de így mindig ki kell huzni a videot a 2. asztalra, és rosszul is méretezi így a képet. átméretezni se lehet normálisan, mert a szutyok ccc nem csinál semmit ha az átméretezést nyomkodom neki. :W :W

(#3464) Skynet258 válasza Aaron Silver (#3458) üzenetére


Skynet258
veterán

Szia!

Ez a probléma nálam is fennáll, azonban nekem 3850-es karim van. A PH-n olvasott teszt tanúlsága szerint ez valamilyen hiba az Ati kártyánál (3850-es), amit tapasztalok én is.
Az érdekes az, hogy én pont 1950 Pro-ról váltottam, és ott mintha nem emlékeznék erre (ezért gondoltam, hogy csak a 38xx sorozatra vonatkozik). Szal ismerem a hibát, bár pont az 1950-esnél nem találkoztam vele...

Mindenesetre egy reinstall mindenképpen ajánlott, főleg, hogy előtte nVidia kártya volt a gépben (van aki szerint egy alapos driver pucolás elég, én inkább ilyenkor "tiszta lappal" indítok). Próbáld ki, hátha segít ;)

https://geekpulse.hu

(#3465) sazabi válasza #67688960 (#3456) üzenetére


sazabi
aktív tag

hydravision úgy ahogy megoldotta..automatikusan(miután be lett tanítva) átrakja a video lejátszó ablakát a 2. ablakra..csakhát így kiterjesztett asztallal eléggé irritáló..a tv csak film nézéskor megy, aztán ugyanott vagyok ezzel..kapcsolgatni kell mindig ki be a kiterjesztett asztalt. enélkül ugyanez lenne csak 1 egérmozdulatot spóroltam, amivel áthuzom a 2.ablakra a video lejátszót....

(#3466) patyomkin válasza patyomkin (#3455) üzenetére


patyomkin
csendes tag

valaki segítsen

megvolt a win reinst, driver frissítés, dxdiag minden teszt sikeres,
mégis mindem game max 30fps-sel megy !!!

a vidkarinak pedig nem a saját driverét tettem föl hanem az omegának a 3.8.421 es változatát ,mert a tulajnak is ez volt fönn !!
(lehet h az alaplap nem szereti ?)

valaki help !!!

[ Szerkesztve ]

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3467) Pipó válasza patyomkin (#3466) üzenetére


Pipó
őstag

Ha a prociterhelés még mindig alapból magas, nyomj egy ctrl-alt-del-t, a folyamatok fülön látod mi foglalja le. Kapcsolj le msconfig-ban minden fölösleges alkalmazást, el lehet azt inditani, nem kell mindennek alapból indulnia. (futtatásba kell beirni)
Ha akadás van ritmikusan a játékok alatt, annak megint más oka lehet. Állitsd le a tüzfalat, viruskeresőt stb és ugy tesztelj.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#3468) patyomkin


patyomkin
csendes tag

megint win reinst (a héten a 4.) legfisebb driverek 1enesen a gyártótól

megpróbálok segítséget kérni a kari tulajától

az msconfigban pedig minden levolt állítva,csak a winfos hang futott, tűzfal,auto friisítések ,minden ki volt kapcsolva a services.msc-nél is kikapcsoltam mindent ami nem kellett : tárcsázó,dhcp meg ilyenek

proci 1ik magja nem csinál semmit míg a másik 90%osan terhelve van

még a half life 1 is csak 24 fps-t produkált...
úgyhogy szerintem ebben az életben most fogadtam el / vettem -utoljára atit és/vagy amd-t

[ Szerkesztve ]

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3469) patyomkin


patyomkin
csendes tag

ezek a problémák fakadhatnak abból hogy integrált sp2-es miaszar kíndózom van ?

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3470) #67688960 válasza sazabi (#3465) üzenetére


#67688960
törölt tag

Dehát, akkor is kiterjesztett asztalt kell használnod, ha színház üzemmódban átfedés akarsz a második megjelenítőre(teljes képernyós módban).
Az nem jó? Az is megy egy kártyával, az olyan mint a videójel tükrözés az nvidánál.

[ Szerkesztve ]

(#3471) Pipó válasza patyomkin (#3469) üzenetére


Pipó
őstag

Nem fakadhatnak. Ha jól látom még agp-s lapod van. Nézz bele a bios-ba, ott minden oké-e. 8x-en van-e, fast write-ot kapcsold ki. Tegyél fel régebbi catalyst-ot, akár 2005-ből, de csak a drivert, control panelosat (ne ccc-t) Utána futtass egy 3DMark 2005-öt. Meglátjuk mit csinál.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#3472) patyomkin


patyomkin
csendes tag

köszike

azt fogom tenni

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3473) patyomkin


patyomkin
csendes tag

honnan szedjek 3d mark 2005 öt ? :F

mert amit letöltöttem csak a neve 2005 :((

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3474) patyomkin


patyomkin
csendes tag

a cpu-t pedig a rendszer üresjárati folyamata foglalja le

na ez hogy lehet ?

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3475) hossszú válasza patyomkin (#3473) üzenetére


hossszú
őstag

Mondjuk innen

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#3476) patyomkin


patyomkin
csendes tag

na ez lenne az :

[link]

[link]

hogy lehetne megoldani ?

kösszencs a linket

[ Szerkesztve ]

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3477) WD40


WD40
aktív tag

Heló meg Buék meg hasonlók!

Gondom az, hogy nem teszi középre a driver a natívtól (1680*1050) kisebb felbontásokat, csak és kizárólag akkor, ha widescreen, pl. 1440*900-at középre teszi, 1280*1024-et már nyújtja. És akárhogy állítom be a CCenterben (teljesen mindegy, hogy scale, vagy középre igazított a beállítás), a wide felbontásokat minden esetben középre teszi, ami normál, azt meg nem. 7.11-es catalyst, konfig meg a "cuccok"nál.
Előre is kösz a segítséget!

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#3478) #67688960 válasza patyomkin (#3476) üzenetére


#67688960
törölt tag

az üresjárat azt jelenti hogy mennyi nincs használatban, ahhoz hogy megnézd hogy mi terheli le a procid, az összes felhasználó folyamatainak megjelenítése-hez pipa be

[ Szerkesztve ]

(#3479) patyomkin


patyomkin
csendes tag

ott van már a pipa
és így is az "üresjárat" terheli le !

a 3dm 2005 pedig megfagy...

de még1x megpróbálom...

[ Szerkesztve ]

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3480) patyomkin


patyomkin
csendes tag

lefutattam mégegyszer a 3D mark-ot (2005) 1.2.0 pro verziót

és az első teszt végén (return to prox.) lefagy és csak a reset segít
alapbeállításokkal ment .:

resolution : 1024*768
AA : none
fliter : optimal
HLSL VS Target : 2_0
HLSL PS Target : 2_b
fixed framerate : off

radeon omega drivers 3.8.273 van fent, asszem catalist 6.7nek felel meg

[ Szerkesztve ]

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3481) Hawk1979 válasza patyomkin (#3479) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ez mindenkinek így van.
Ha érdekel miért olvass utánna.
Üresjáratban az enyém :P [link]
de ez nem azt jelenti hogy leterheli... [link]
Nálad valami más gebasz van ;]

[ Szerkesztve ]

(#3482) patyomkin


patyomkin
csendes tag

akkor szerinted mit csinál ha 1 firefoxot vagy egy explorert 10mp-ig tart neki megnyitni ?

amúgy a procitesztnél is lefagy...
de nézd meg a képeim
nem hinném hogy 1paint +2 explorer +1 soundman így megeszi

(#3476)

[ Szerkesztve ]

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3483) Hawk1979 válasza patyomkin (#3482) üzenetére


Hawk1979
őstag

Engem már sokszor megköveztek emiatt,de most is csak azt mondom,hogy ha ennyi szüttyügés van,akkor win reinstall,semmi buzera meghajtó,új driverek a laphoz,tesztelés a szűz winnel,(orthos forever) nem-e melegedés,memória,vagy kisnyúl a fagyás oka...
Teszt alatt/előtt semmi IE,semmi külső tűzfal csak a beépített.
Lehet benyeltél pár backdor progit,csak jól elbújtak.

[ Szerkesztve ]

(#3484) #67688960 válasza patyomkin (#3479) üzenetére


#67688960
törölt tag

c, az üresjárat akkor is azt mutatja hogy mennyi a szabad kapacitás, ha fél lábon ülve is mondod :)
ha jobban megnézed a folyamat ablakos képet amit linkeltél, akkor láthatod, hogy az 63%-al van terhelve és abból csak 4% látszik, miközben 96%az öresjárat ami képtelenség! :Y
ha beteszed a pipát és kérsz egy cpu szerinti rendezést, akkor látnod kell hogy mi terheli, ha így is ilyesmiket ír akkor valami marhy nagy gáz van,
én csinálnék egy vírusírtást egy másik gépröl

[ Szerkesztve ]

(#3485) tisztaszesz


tisztaszesz
csendes tag

a drivereken kívül semmi sincs föltéve csak 1 3dmark
driverek legújabbak,gyártótól beszerezve,ill omegától,
akitől kaptam annak rendesen ment...

és nem fogok még1x winreistallt csinálni, (3nap alatt ez lenne az 5.)
vírusirtást főleg
inkább kib***om a pi***ba ezt a sz**t mert már annyira elegem van
:W :W :W :W :W :W

és most ELŐTTETEK MEGFOGADOM HOGY ATIT
ÉS AMD-T SOHA TÖBBÉ NEM VESZEK ÉS NEM FOGADOK EL
-EDDIG ATIS + AMD-S voltam de ez alatt a 4 nap alatt már annyit
sz*ptam mint egész gef3 ti500, 1,1ghz-s 1,8ghz-s P3 és P4 valamint
3,00 p4 + fx5900 időszakom alatt !!!!!!!!!!!!!! pedig ez kb 5 év volt !!!

:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

én pedig a báttye vok... patyinak

[ Szerkesztve ]

Milyen memóriád van ? Az egyiket a Bluefish-ben vettem, a másik meg Kingmax - Th3G4rd3nR ****A tisztaszesz elfogyott****

(#3486) lsc válasza tisztaszesz (#3485) üzenetére


lsc
nagyúr

Egészségedre .

Az élet kegyetlen .

(#3487) tisztaszesz


tisztaszesz
csendes tag

most pedig kikapcsolom a gépet

megyek megiszok valami erőset és lenyugszok

később re...

Milyen memóriád van ? Az egyiket a Bluefish-ben vettem, a másik meg Kingmax - Th3G4rd3nR ****A tisztaszesz elfogyott****

(#3488) #67688960 válasza patyomkin (#3476) üzenetére


#67688960
törölt tag

modjuk mégegyszer megnézve az első képet elég furcsán van használva a proci a második mag majdnem fullon megy
procihoz meg a laphoz is feltetted a driver-t, a procihoz kellene még a AMD Dual-Core Optimizer-is
sp2 fent van?
meg a biosban a acpi-izés minimum 2-re kéne tenni két magos procihoz, de akkor újból kell húzni a wint ha nem úgy ment fel
meg lehet hogy mégegyszer kéne bios-t frisíteni, meg esetleg egy cmos-clear

[ Szerkesztve ]

(#3489) slayer006 válasza tisztaszesz (#3487) üzenetére


slayer006
addikt

ez nem egy megvetendő gondolat :D

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#3490) patyomkin


patyomkin
csendes tag

az ital megvolt...
mind2őnknek... nyugodt vagyok...

asus a8v lapom van
az acpi-t nem lehet 2őre tenni,csak enabled van
a vinfos úgy lett rá föltéve,
cmos resetet hogy kell csinálni? mert h*lye vagyok hozzá...
és a vga problémámra mit mondasz ??

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3491) patyomkin válasza #67688960 (#3488) üzenetére


patyomkin
csendes tag

sp2 ő fenn volt, optimizert most raktam,
semmi változás

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3492) Dex_5 válasza patyomkin (#3491) üzenetére


Dex_5
csendes tag

Hello,

Ha a Task managerben bekapcsolod a Show Kernel Times opciót a View menüben, akkor pirossal mutatja, hogy mennyit eszik maga a windows kernel.
Ha a piros vonal a zölddel együtt mozog, akkor az a probléma, hogy valami alap kernel dolog yabálja a prociidőt.
Nekem akkor szokott sokat enni a kernel, amikor CD-t olvasok vagy nagyon durva vinyózást csinál víruskeresés közben, mondjuk így állandóan még sohase volt.

Üdv.

(#3493) #67688960 válasza patyomkin (#3490) üzenetére


#67688960
törölt tag

a vga lehet hogy driver probléma, én csak ati eredeti meghajtóit használom, amógy passz
cmos-clear:
230V kóhúz, elem kivesz, cmos-clear jumper átrak másik állásba, vár 30mp-t, jumper vissza, elem vissza, 230V vissza, gép elindít, belép a biosba, default beállítás aztán F10 restartolja magát a gép aztán állítgathatod ahogy akarod, javaslonám hogy kapcsold be a plug&play os-t

[ Szerkesztve ]

(#3494) Hawk1979 válasza #67688960 (#3493) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nem kell kihúzni a hálozatból,és az elemet is felesleges kivenni.
Elég a jumpert 5-10másodperce átdugni.
(persze kikapcsolt gép mellett)

(#3495) WD40


WD40
aktív tag

#3477-re valaki esetleg?

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#3496) patyomkin


patyomkin
csendes tag

VGA gond megoldva :R :R :R :R :R :R :R
a prociproblémával viszont még mindig nemtudok mit kezdeni
de ez már nem ez a totyik...

amúgy sajnos fogalmam sincs hogy lehet megoldani a problémádat
#3477

[ Szerkesztve ]

A Mozilla a gyengék útja. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat.

(#3497) #67688960 válasza Hawk1979 (#3494) üzenetére


#67688960
törölt tag

csináld ahogy gondolod, én úgy szoktam ahogy a gyártó kéri, csak jobban tudja mint te, :)
vagy te vagy az?

(#3498) M.T.


M.T.
senior tag

Sziasztok!
Most váltottam 1950Pro-ról és 3850-re és az lenne a kérdésem miért van az hogy újratelepítettem a 7.12-es drivert és észrevettem, hogy a böngészőmben néhány kiemelt szöveg más színű lett pl eddig arany szín volt 1950-el és 7.12-es driverrel most ott arany szin helyett világoskék van.
Mi lehet a gond? :U

(#3499) mcs válasza M.T. (#3498) üzenetére


mcs
veterán

Ez a 7.12 jellegzetes bugja. Mindenkinél ez a helyzet. :)

(#3500) lsc válasza #67688960 (#3497) üzenetére


lsc
nagyúr

Áramtalanítás után én is csak átdugni szoktam 5-10 mp-re , eddig mind működött .

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.