Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2901) rocket


rocket
nagyúr

Megjelent a Catalyst 7.9 [link]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2902) poffsoft válasza dni (#2900) üzenetére


poffsoft
addikt

esetleg itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2903) question man


question man
tag

kellene egy kis segítség le frissítettem a catalyst-et hogy jól menjen minden a gépen és most a legújjabb van fent a 9600XT karimhoz de egy nagyon hülye dolog jött elő mégpedig az hogy ha kikapcsolom a monitort mert ne menjen nek m mindíg elég ha csak a gép dolgozik akkor mikor megint bekapcsolom a monitort akkor azt írja ki hogy nincs jel és nem értem miért pedig a win az megy mert a zene szól és minden rensdben csak nem kapcsolja vissz a monitort csak ha újra indítom vagy leteszem alvó üzemmódba és onnan ébresztem megint a gépet
elpőre is köszi a segítséget :R

a számítógépek füsttel működnek

(#2904) Syz


Syz
senior tag

Nos így hogy újrahúztam a gépet és csak Ati driver van van fent mindjárt más lett a helyzet Amúgy érdemes lenne tuningolni a X1950Xt-t?Húzzak fel rajta valamit vagy jó így simán?Egyébként 7.1-es Catalyst verzió van a driver cd-n,azt érdemes lenne frissíteni vagy azt is hagyjam a francba?Mondjuk amint hallom a 7.9-el sok a gond ezért megfelelne a 7.8 is.Amúgy hogy lehet drivert frissíteni a lehető legbiztonságosabban? :F

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#2905) Hawk1979 válasza Syz (#2904) üzenetére


Hawk1979
őstag

7.8-7.9-ről sajnos olvasni pár rossz dolgot is. Jelenleg a legjobb a 7.7-es :R
Ne frissíts,hanem uninstall,valamilyen drivercleener,majd az új meghajtó.



[Szerkesztve]

(#2906) Syz válasza Hawk1979 (#2905) üzenetére


Syz
senior tag

De ezt a drivercleaner dolgot ugye Windows alól kell csinálni?Meg mire érted azt hogy új meghajtó? :U

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#2907) Thrawn válasza Syz (#2906) üzenetére


Thrawn
félisten

Win alatt persze (DriverCleaner, Driver Sweeper). Az új meghajtó mindig az, amire lecseréled a jelenlegit :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2908) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
7-9_xp32_dd_ccc_wdm_enu_nonwhql
Ajánlották ezt a drivert a Quake Wars-hoz mert hibaüzenettel kilép.
Ezt is egyszerűen rátelepíthetem az előzőre? Más játékokra milyen hatással van?

"Csak úgy mondom"

(#2909) AtHoS


AtHoS
nagyúr

ATI Tray Tools 1.3.6.1056 Beta [link]

read-only mode on the forum

(#2910) Knife


Knife
csendes tag

Hi!

Egy olyan problémám lenne, hogy nem tudom megnyitni a CCC-t. Látom, hogy fut a háttérben, de hiába állítom le, indítom el újra nem indul el! Tudni kell, hogy előtte volt egy kis gubanc a géppel, és safe modeban kellett újraraknom a drivert. Előre is thx a válaszokat!

(#2911) SAS107


SAS107
csendes tag

Sziasztok.
Nagy problémával állok szemben. Van ez az ati t200 unified avstream driver amit Driver package installálásakor telepit fel az Audio Video vezérlő menüpontban. Ez a driver felelős úgy tudom a Video Ki és bemenetért, de a bemenetért biztos.
Sajnálattal tapasztaltam hogy valamiért nem mellékelnek a kártyához Tuner softwaret hanem egy kűlső 3rth party szoftverrel lehet csak a kártyával digitalizálni.
Nos a gondom az hogy a driver felinstallálása utána újrainditom a gépet és utána kiírja hogy Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)

Az eszköz hibaelhárításához kattintson a Hibaelhárítás lehetőségre

És egy sárga felkiáltő jel van utána.
És pl a VirtualDubban ahol szoktam capurölni a régi vivos kártyámnál ott volt a devicében az ati kártya hogy azt használja, de így mivel hogy nem sikerül elinditani az eszközkezelőben az eszközt így nem érhető el a funkció.
Próbáltam több féle újabb és régebbi WDM drivereket kb 7.4 től 7.9 ig az összeset.
Próbáltam full uninstallt reinstall ezerszer, eltávolitani az eszközkezelőből, hozzáadni újra, de mindig ott van az a fránya felkiáltó jel!!
Van valami ötletetek? Meg őrjít már ez a dolog.
(Annyit még megjegyeznék hogy úgy emlékszem eddig jól müködött a dolog, legalábbis nem emlékszem hogy az eszközkezelőbe lett volna felkiáltó jel, cask most mióta fel akartam telepiteni a 7.9 es drivert azota van ott, és hiába rakom vissza a régebbit már azzal is ott van, nagyon érdekes )

(#2912) bebar


bebar
aktív tag

A 7.7-es Catát, magyar nyelven, és a hozzá tartozó apróságokat honnan lehet leszedni?

Mert az AMD oldalán mindig csak a legújabb van fent..

:R

(#2913) AtHoS válasza bebar (#2912) üzenetére


AtHoS
nagyúr

''az AMD oldalán mindig csak a legújabb van fent''

Biztos? [link]

read-only mode on the forum

(#2914) AtHoS válasza SAS107 (#2911) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen kártyád is van?

Ez esetleg segíthed neked is meg Knife-nak is:
Driver Sweeper [link]

Szerk.: vagy egy alternatíva [link]

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#2915) Knife válasza AtHoS (#2914) üzenetére


Knife
csendes tag

Thx, de Driver cleaner alap.;)

(#2916) bebar válasza AtHoS (#2913) üzenetére


bebar
aktív tag

Ezer köszönet, ezt észre sem vettem! :)

(#2917) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!!

Segítsetek légyszi!

Már 2 vidikarira is feltettem az új catalyst drivert,de az xp ahogy bejelentkezik bedob egy ablakot, hogy MOM.exe hibát észlelt stb....

A képernyő beállítások speciális ablakában seem jeleníti meg az ati füleket!!

Miért van ez?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#2918) Sickboy25


Sickboy25
addikt

jah visszaolvastam akkor megpróbálom a frameworköt!!

:R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#2919) bebar


bebar
aktív tag

Ez mire szolgál?

[link]

(#2920) question man


question man
tag

Valaki segytsen rajtam kérem kezd az agyamra menni a cítílyst nem tudom vele sehogy sem elfogadtatni hogy a másodlagos képernyő ami egy 32 colos Lcd tv 16:9-es képarányu
Feltettem az Ati Tray Tools-t és így megy minden a film s de nem hajlandó elfogadni hogy a tv '6:9-es hanem autómatikusan 4:3-ban adja ki neki a jelet a D-sub csatlakozón és így torzítja a képet és hiába a videó amit át teszek 1280*720 a tv autómatikusan 1024*768 ban fogadja a jelet pedig a tv a számítógépes jelet 1280*768-ban tudja fogadni és kezelni is mégis hy normál filmet nézek rajta akkor meg 640*480 ban fogadja a jelet még ha dvd-is az akkor is
remélem tud rajtam valaki segíteni :O

a számítógépek füsttel működnek

(#2921) mikk2000 válasza question man (#2920) üzenetére


mikk2000
őstag

ATT-ben a ''theater mode'' fülön beikszelted a 16:9 opciót?

Egyébként meg minden normálisabb TV-ben kell legyen olyan opció hogy 16:9 vagy 4:3 ként értelmezze a kapott jelet...azaz a TV saját menüjében.

(#2922) question man


question man
tag

nos gond megoldva nem tudom miért de a kártyám csak az elsődleges monitort hajlandó megfelelő felbontásban és minőségben támogatni tehát a másodlagos kijelzőt csak kiegészítésként hajtja :F
de minden gond megoldva egy nagyon egyszerő dologgal egyszerűen a tv-t tettem elsődleges kijelzővé és így gyönyörűen kezeli de nem értem hogy miért nem hajlandó a videókártyám a másodlagos monitort 16:9-ben használni csak 4:3-as jelet hajlandó kiadni :F
de mostmár kis itérővel de minden megy és ez a lényeg :DDD :DDD röviden kicseleztem a rendszert és ennyi :DDD
''mindíg a felhasználó az okosabb - de legfőképp erőssebb '' :DDD :DDD :DDD

a számítógépek füsttel működnek

(#2923) AtHoS válasza bebar (#2919) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A kártyák HDMI hanglejátszásához szükséges meghajtó. Szükséges az XP-re felrakni az UAA HDMI patchot, mert enélkül az Oprendszer nem támogatja.

read-only mode on the forum

(#2924) bebar válasza AtHoS (#2923) üzenetére


bebar
aktív tag

Gondolom az X1650XT-hez nem kell..

(#2925) AtHoS válasza bebar (#2924) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha van rajta HDMI csati hangkimenettel, akkor igen.

Én nem tudok róla, hogy x16xx sorozatú kártyáknál lenne ilyen. Így 99%, hogy nincs rá szükséged az X1650XT-hez.

read-only mode on the forum

(#2926) ftc


ftc
nagyúr

(#2927) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Hogy lehet csak a control centert felrakni? Notim van, a gyárin üres minden beállítási lehetőség, próbáltam felrakni másikat, de egyik se megy. Már egy csomó féleképpen próbáltam, de hiába. Ja és VISTA :DDD

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#2928) mcmike


mcmike
őstag

HD 2900Pro-hoz (tök ugyanaz mint HD2900XT) melyik driver ajánlott jobban? Mi a baj a 7.9-el? Rakjak fel inkább 7.8-at? Azt is megtaláltam, de csak külön-külön lehet leszedni a komponenseket. Egyben nincs a 7.8 valahol HD2900-hez? :F

Különbözik egyáltalán az X1900-as driverektől? Mert az van otthon... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2929) arpi6k válasza mcmike (#2928) üzenetére


arpi6k
addikt

Szerintem semmi gond a 7.9-el.

Intel & ATI

(#2930) mcmike válasza arpi6k (#2929) üzenetére


mcmike
őstag

Oks, akkor a 7.9 lesz...köszi... :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2931) AtHoS válasza LALA_kiraly (#2927) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Első blikkre driver+ccc uninstall, majd valamilyen drivercleaner progival megtisztítani a rendszert a maradványoktól (safe mód ajánlott hozzá). Ezután mehet fel egy notis meghajtó innen letöltve

read-only mode on the forum

(#2932) AMD Power


AMD Power
titán

Gyorsjavítás ATI Catalyst 7.9-hez és Catalyst 7.10 RC4

Ez pont jó mert most fogok el kezdeni játszani a World In Conflict-al.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2933) gbors válasza AMD Power (#2932) üzenetére


gbors
nagyúr

én a 7.9-es hotfixet kihagynám a helyedben...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2934) codec


codec
senior tag

Üdv!
Mennyire igaz az, hogy az új drivereknek(7.6-tól felfelé) problémája van az AGP-s kártyákkal?
Külföldi fórumokon írogatnak ilyeneket.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#2935) ollie válasza codec (#2934) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 7.8 és 7.-9nek vannak problémái, és annyira, hogy még az ATI is a 7.7-et ajánlja AGP-s karikhoz.

***

(#2936) AMD Power válasza gbors (#2933) üzenetére


AMD Power
titán

Miért is?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2937) gbors válasza AMD Power (#2936) üzenetére


gbors
nagyúr

stabilitási gondjai vannak neki egyes konfigokon.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2938) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Omega 7.9.1

read-only mode on the forum

(#2939) Dashes


Dashes
őstag

Hogyan tudom "kézileg" feltelepíteni a drivert? Telepítés közben hibát ír MicroXp. Nem tudom mely fájlokat hova kell másolni. DX esetén is ugyanez a helyzet :F

(#2940) ollie válasza Dashes (#2939) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha a telepítő kitömörítette a drivert, a C: meghajtón találsz egy ATI könyvtárat.
Na most indítsd el a hardverkezelőt, majd a videokártyánál (ez ugye felkiáltójeles lesz), katt a driver frissítésére. Add meg neki manuálisan az elérési útját a drivernek, és kész.

***

(#2941) Dashes válasza ollie (#2940) üzenetére


Dashes
őstag

Erre nem is gondoltam :W Kösz!

(#2942) ollie válasza Dashes (#2941) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs mit. De persze így nem lesz CCC, viszont használhatsz helyette ATI Tray Tools-t. :)

***

(#2943) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Azért írok ide, mert driver problémám lehet szerintem, meg máshol nem igazán válaszoltak a problémámra. (Azt a drivert tettem fel amit adtak hozzá.)

A böngészővel vannak problémáim; mondjuk szombaton raktam össze a gépem, mást nem nagyon csináltam még vele. Hülyeségeket csinál, és 512 megásnak látja a karit. Ja és scrollozáskor mindenféle színű pixelek jelennek meg random (más programokban is).
Tettem fel 2 képet.

Konfiguráció: FSP BSII 350W, MSI 945P Neo5, E2140 2x1.6Ghz, 1 Gb 800 MHz RAM, MSI 256 Mb RX2400Pro (PCI-E)

[link]
[link]

(#2944) ollie válasza Panthera (#2943) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minden egyéb drivert feltettél (chipset, dx)? Legújabb DX van fent?
Próbáld ki a legújabb Catalysttel az ATI oldaláról.

***

(#2945) serito


serito
senior tag

Hali!

Most vettrem egy HD2900XT.t de még igazából nem tudtam használni. 7.9-es catalyst-ot használom de nincs benne az overdrive menüpont. Próbálta már a 8.0-t is de azzal sem látszi ez az opció. Xp és Vista alatt is próbáltam de semmi.
Mi lehet a probléma ill a megoldás???? THX

(#2946) 00roli00 válasza serito (#2945) üzenetére


00roli00
aktív tag

Itta válasz.Próbáld ki!

(#2947) serito válasza 00roli00 (#2946) üzenetére


serito
senior tag

Kipróbálnám de nekem nincs a menüben az overdrive opció a VPU Recover alatt
még a 7.10-es driverrel sem. Ilyenkor mi van???

(#2948) ollie válasza serito (#2947) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem sokat vesztesz vele, nem minden kártyán jelenik meg az overdrive fül. A húzást esetleg az ATI Tray Tools-al is megpróbálhatod, de csak saját felelősségre.

***

(#2949) 00roli00 válasza serito (#2947) üzenetére


00roli00
aktív tag

Lehet, hogy a 400 wattos táp nem elég neki,de ez csak tipp.Másnál is volt ilyen gubanc.

(#2950) Panthera válasza ollie (#2944) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi. A chipset az fent van, dx meg 9.0c van. Majd megpróbálom frissíteni.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.