Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3551) t.tomi válasza Lossfer2 (#3549) üzenetére


t.tomi
tag

Ha jól látom a méretéből ez 1 driver csomag?

Life begins @ 40! (knots) :)

(#3552) Lossfer2


Lossfer2
tag

Lefuttattam egy 3dmark01-et is és 3.-4. teszt környékén újraindult a gép.
3dmark le driver le, driver fel 3dmark fel , detto. :(

Pedig elsőre még a dxdiagban rendesen lement a d3d rész.
FarCry is szépen futott, képminőségre sztem a 2 legutóbbi (7.12,8.1) a legjobbak.
Persze ez lehet hogy szubjektív és csak nekem tűnik így.
Nagyon bosszant mert fennt van a dx9c, .net1.1-3.5 -ig minden, xp frissítések 2006 végéig
és gyakorlatilag egy 1 hetes XP ről van szó. :W
Akkoris utánajárok, holnap újrarakok mindent.
Hiszen előző procival ugyanilyen szoftver környezettel vígan hibátlanul
futott a 7.11 és a 7.12 is.
Igazából a 7.7-essel meg vok elégedve, csak a kiváncsiság a méreg és a jobb képminőség reménye hajt. :U

3dmark01 (default, 7.7cat) eredmény:
(2600XP, 2X256DDR 2.5,3,3,6 ,Epox8rda+, Abit 9550(9600bios 432/513)
http://kepfeltoltes.hu/view/080118/3dmark01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A telepítési sorrend ez lesz:
XP hun,chipset driver, SP2+frissítések, .net2.0 SP1/SP2,.net3.0/3.5 és végül a vga driver
Fogalmam sincs mi lehet de az biztos hogy vmi szoftveres gubanc van.

[ Szerkesztve ]

(#3553) ollie válasza Lossfer2 (#3552) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 7.7-es utáni már nem megbízhatóak az AGP-s karikkal. Megoldás: vagy használsz 7.7-es drivert (amúgy sincs nagyon értelme 6.1-es utánit használnod a karidhoz), vagy használod a 8.1-es hotfixet.

***

(#3554) Elydan


Elydan
aktív tag

Sziasztok,

úgy hallottam,hogy a CCC-ben be lehet állítani,hogy például egy játékot mekkora felbontásban mutasson. 19 wide monitorom van,és a régi játékaim élvezhetetlenek :(
(videokarim X300-as Radeon)
Szeretném ha pl. a Heroes 3-at 1024*800-ba mutassa. (elvileg ilyenkor a monitor szélein fekete sáv lesz,ahol nem mutat képet)

Tud vki ebben segíteni?

Elnézést ha túlzottan pongyolán fogalmaztam :B ;]

[ Szerkesztve ]

(#3555) ollie válasza Elydan (#3554) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Erre csak akkor van lehetőség, ha a monitor és a VGA, DVI-n keresztűl csatlakozik egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

***

(#3556) RexpecT válasza master(én) (#3544) üzenetére


RexpecT
addikt

(#3557) Elydan válasza ollie (#3555) üzenetére


Elydan
aktív tag

Köszi a választ. Szvsz az enyém DVI-on csatlakozik. Legalábbis nem kell használnom a dvi átalakítót hozzá.

Ha a technikai feltételek adottak,akkor hogyan lehet beállítani a CCC-ben?

(#3558) M4R1NE


M4R1NE
tag

Sziasztok!
Talán ti tudtok segíteni, mit jelentenek az alábbi hibaüzenetek, amiket az eseménynaplóból másoltam ki az ACEEventlog-ból, és van már párszáz belőlük (csak ezekből)...

Első:
Exception <atixcode.dll>: Retrieving the COM class factory for component with CLSID {981145A7-E08E-48F3-A1C4-52C28BCAAAF9} failed due to the following error: 80040154.

Második:
Shell cannot load CasteList entry 0 called WZ_HVCastE

Harmadik:
GetSCaste() called with null parameters
...

Negyedik:
Validation: Caste [0] is null
...

És még egy pár, ezek minden nap többször is előfordulnak, és mindenért az ATI.ACE valamelyik része felel... Mit tudok ezekkel csinálni?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3559) Hawk1979 válasza M4R1NE (#3558) üzenetére


Hawk1979
őstag

Óóóó,hát erre biztos sokan tudnak majd válaszolni. :DDD
Ilyet én is tudok,AceEventlog,még csak nem is hiba,csak infó,de szörnyű olvasni,de mivel semmi jelentősége,és tökre nem fétisem a rendszernaplókat nézegetni ezért kisnyúl...

0000000015: 2008-01-18 11:16:39:343 Shared Multi VPU 4 aspect is not available!
Error Called by: ATI.ACE.CLI.Component.Systemtray.Systemtray::CheckQuad processID:00240 threadID:(CCCThreadNew:Systemtray) domainName:(ccc.exe ) assemblyName:(CLI.Component.Systemtray, Version=2.0.2895.26673, Culture=neutral, PublicKeyToken=90ba9c70f846762e)

MOD:
(Mielőtt valaki még szóvátenné,a kék smileykat nem én raktam oda,hanem a szövegkörnyezetben pont olyan karaktersorozat van,ami annak felel meg!)

[ Szerkesztve ]

(#3560) M4R1NE válasza Hawk1979 (#3559) üzenetére


M4R1NE
tag

Kösz, hogy ezt leírtad... Engem sem érdekelne a sok krix-krax hogy ha nem írna ilyeneket ki pl a STALKER fagyása után (amit csinál rendszeresen), és szeretném kideríteni, hogy miért csinálja. ;)

(#3561) Hawk1979 válasza M4R1NE (#3560) üzenetére


Hawk1979
őstag

Kicsit talán cinikus voltam...
Dobd újra a rendszert,egy óra alatt megvagy vele,és akkor tudod majd hogy nem szoftver hiba.
Én múlt héten szántam rá magam(win,dx9.0c,net2.0,cat7.12) és azóta semmi gebasz nem jött még elő.
Lehet berottyantott valami az Ati driverben,amit már nem tudsz jóvá tenni sehogy sem.(uninstall,drivercleaner,friss cata sem megoldás mindenre ;] )

(#3562) Elydan válasza Elydan (#3557) üzenetére


Elydan
aktív tag

Pls vki próbáljon segíteni,mert este már játszanék :DD

(#3563) Lossfer2


Lossfer2
tag

Igen nálam is ez lesz újrahúzom az egészet. Sztem nem önmagában a driverekkel van gond. Vmi a szoftverkörnyezetben hibádzik, vagy a telepítési soorend vagy ahogy írtad vmi fájl eltűnt megváltozott/sérült.

Nálam újrainstall előtt -ahogy itt is sokan már írták- minden tökéletes volt a 7.11/712 -essel is. Most meg úgy néz ki az atombiztosnak hitt 7.7-essel is ugyanez a probléma
jött elő, nincs D3D. Tehát sztem nem a driververziókkal lesz a gubanc.
Eddig nekem is a 7.12es volt a legszimpibb, jó képminőség stb.
Úgyhogy én is akkor azt csinálom mint a kolléga, reinst, majd beszámolok.
Üdv. D

[ Szerkesztve ]

(#3564) #67688960 válasza Elydan (#3562) üzenetére


#67688960
törölt tag

A játékban kell állítani a játék alatti felbontást, ha az nem támogatja a szélesvásznú felbontásokat, akkor úgy nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#3565) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Egy ismerősömnek újra kellett raknom a notiját, formatálás után derült ki, csak Vista-s driver cd-t kapot, és ő ragaszkodott az xp hez. Netről leszedtem a notihoz tartozó drivereket, de azt írja ki játéknál h nem elég friss a video driver. Egy Asus F5V noti X2300 vga-járól van szó. Milyen catalyst való hozzá?

Köszi!

Üdv!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3566) #67688960 válasza belaazallat (#3565) üzenetére


#67688960
törölt tag

A sima 8.1-es!

[ Szerkesztve ]

(#3567) belaazallat válasza #67688960 (#3566) üzenetére


belaazallat
addikt

a 7.11 es nem ment fel rá, kiírta hogy nem talál hardvert, vagy lehet úgy kellene felrakni, mint az AGP-s kariknál? azért köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3568) #67688960 válasza belaazallat (#3567) üzenetére


#67688960
törölt tag

nézz bele a Release Notes-ba, ott szerepel a kari, tehát az kell neki

[ Szerkesztve ]

(#3569) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Nem működik Catalyst Control Center! 8.1, felraktam, ment. Volt amikor működött most nem megy. Hiába rakom fel újra, nem megy. Elvileg feltelpül, látom, még a feladatkezelőben is ott van CCC.exe..., de se a Tálcán nincs ott a szokásos Ati ikon, se megnyitni nem tudom.
(próbáltam úgy is hogy csüökkentettmúdban szedtem le... de semmi)

Más: A fenti időszak előtt is a következő volt a szitu:
1.►Bármilyen 3D-s játékot elindítok, játékba belépve (nem a menü, hanem amikor 3D-t számolna, a tényleges játékba) 5mp múlva lefagy, áll, se alt+tab semmi nem működik, 10mp után elfeketedik a képernyő majd kikapcsol a monitor, és áll a gép. Semmi. Csak a reset segít.
2.►Fenti folyamat néha úgy sült el, hogy fagyás után kitudtam lépni desktop-ra, és innentől kezdve az a statisztika következett: Ha egyszer lefagyott, és kitudtam lépni a desktopra, onnantól kezdve tökéletesen működött minden. De miután újra indul a gép ezt újra el kell játszani, eddig 10-ből egyszer kitudtam lépni a desktopra, most már azt sem. (állandóan "1.►"-es folyamat játszódik le)
3.►Legújabb Catalyst van fennt, kerio, spy, nod, spy-bot, hy-jack, lófütty, semmi találat.
Eleinte memóriára gyanakodtam mivel mostanában újítottam, de nem. Úgy is próbáltam hogy minden nem létfontosságú auto indulást+szolgáltatást letiltottam msconfigban, még net se volt bedugva se hálózat....ugyan ez. Kifogytam az ötletekből. Help! :(

free your mind

(#3570) Jazz válasza Hawk1979 (#3561) üzenetére


Jazz
veterán

net 3.0 nem jó? lehet az a baja nekem az van :(

free your mind

(#3571) gyiku


gyiku
nagyúr

tegnap kepernyokimelo utan ultipista64sprc1 7.12vel ezt muvelte. :U

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#3572) Jazz válasza Jazz (#3569) üzenetére


Jazz
veterán

Megoldottam.

De a "Más" alatti probléma továbbra is fennáll. thx for hlp

free your mind

(#3573) ollie válasza Jazz (#3572) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vagy túlmelegszik a kártya, vagy AGP-s karid van, vagy a driver rossz. P
Próbálj ki egy régebbi drivert (fél-1 éves), és nézd meg, hogy nem e melegszik túl a karid.

***

(#3574) Jazz válasza ollie (#3573) üzenetére


Jazz
veterán

Pci-e (x600Pro). Most 7.12 végre fennt van + ccc is megy (külön raktam fel a kettőt, előtte driver cleanert használtam...)

Az meg hogy túlmelegszik, nem értem. A jelenség olyan, hogy pl. egy egész este ki volt kapcsolva a gépem, win feláll, elindít, és ez van amit írtam...
Fejelmény:Azt sikerült elérnem, hogy C&C 3-ban, mituán benn vagyok a game-ben 2 katitntás, fagy, vadul nyomogatom win billentyűt, közben elfeketedik a képernyő, még vadabbul nyomogatom :), kilép win-be, feladatkezelőben leállítom --> innentől kezdve bármilyen game-már tökéletesen elsőre megy.
Én sem értem. Mintha valamit betöltene. Túl jut valamilyen hibás algoritmuson, vagy én nem tudom, de onnantól kezdve minden műkszik. Akkor is ha hibernálom, kikapcsolom (ugye memóriát a vinyóra írja), gép be, win feláll, és ugyan úgy működik minden. Csak értelemszerűen amikor egy újbóli rendszerfelállás van, akkor Re...
:F :F

free your mind

(#3575) ollie válasza Jazz (#3574) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Első lépésben minden driverből tedd fel a legújabbat (DX, audio, chipset).

***

(#3576) Hawk1979


Hawk1979
őstag

A 8.1es Catalyst csinál egy kis érdekességet nálam.
Ha a tálcán kint van a CCC ikonja,akkor a monitor bal felső sarkában megjelenik egy kb. 2*2pixel méretű fehér négyzet...
Ha kikapcsolom a tálcára rakott ikont,akkor eltünik a kis légypiszok is :DDD

(#3577) eastlake


eastlake
csendes tag

Játszik közületek bárki a Mythos beta-val? Nálam 7.9-nél ujabb Catalystekkel nem indul el a játék. Egyszerüen "The game stopped working..."- el "indul" a játék. Remélem lesz rá megoldás, mert igy most jóideje nem tudok már drivertfrissiteni.

God is here, never leaves you alone...

(#3578) ollie válasza Hawk1979 (#3576) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ismert bug. Remélhetőleg a 8.2-ben javítják.

***

(#3579) kvarc


kvarc
tag

Lenne egy problémám. Újratelepítettem a gépem (XP pro). A gépbe egy x800xt vga van. Eddig nem volt gondom az opengl dolgokkal, de most több program is kiírta, hogy nincs vagy nem jó verziójú. Ugy tudom az X800XT 2.0 opengl kompatibilis. Most minden program azt mondja, hogy 1.1. A drivert uninstaláltam és újra föl de semmi váltózás. Kérem segítsen valaki ha tud rá megoldást.

(#3580) ollie válasza kvarc (#3579) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Legújabb DX-et és a chipset drivert feltoltad?

***

(#3581) kvarc válasza ollie (#3580) üzenetére


kvarc
tag

igen.

(#3582) kiviszem


kiviszem
tag

Segitsetek légyszi,nem tudom beállitani Catalyst TV kimenetét.Nem fogadja el másodlagos monitornak,asztal kiterjesztést nem találok.A teljes képet sikerült valahogy áttennem,de elsődleges monitor lett a TV,igen szivtam mire visszacsináltam.Mit hol kell beállitani?Az Ati tool megoldja ezt?

(#3583) Fényhozó válasza kvarc (#3579) üzenetére


Fényhozó
tag

Próbáld ki a kártyát egy másik gépben is... Ki tudja, nem mai darab már! ;)

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#3584) didlac válasza Hawk1979 (#3576) üzenetére


didlac
csendes tag

Nekem is ez van. Remélem valaki tud megoldást.

(#3585) WD40


WD40
aktív tag

Na, most előjött egy olyan dolog, mint Jazz-nál, de CSAK a Stalkernél: elindítom, swappol, mint a veszett (jó, 768Mb, de 1 hónapja még semmi gond nem volt és nem akadt csak mikor töltött), 10 percet játszok, aztán a hang úgymarad, monitor kikapcsol, csak reset segít. 7.11-es Cat. van fent, 2.0-s dontnet-tel, SP2-es XP-n.
Eseménynaplóban semmi nyoma nincs ennek. Egyszer-kétszer sikerült kilépni windowsba, de nem lett jobb utána sem. Minimum grafikán is ugyanezt műveli a játék.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#3586) birooo


birooo
tag

Sziasztok.
Kéne egy kis segítség. Nvidiáról térek át Atira és nem szeretném újra rakni a rendszerem. Mi lenne a menete, hogy tökéletesen menjen

(#3587) Thrawn válasza birooo (#3586) üzenetére


Thrawn
félisten

nVidia driver le -> kártya eszközkezelőből eltávolít -> kikapcs és kártyacsere -> csökkentett módban Drivercleaner -> restart és Ati driver fel

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3588) birooo válasza Thrawn (#3587) üzenetére


birooo
tag

köszi

(#3589) ssolitude válasza birooo (#3586) üzenetére


ssolitude
őstag

NV driver le(csak a vga driver, Vezérlőpult/Programok eltávolítása). Shutdown. Kártya ki, kártya be.Indítás, Catalyst fel.

8.1-es Catalystal volt valakinek ilyen?

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3590) kiviszem


kiviszem
tag

Leszedtem a Catalyst Control Center-t, most az Ati Tray Tools-al sem tudom összehozni,hogy klón,vagy valami más módon lehessen TV-t nézni.Megint csak elsődlges monitornak engedi a TV-t,nem tudok állitani.Hogy lehetne megoldani a TV kapcsolatot?

(#3591) börik39


börik39
tag

Helló megtudja valaki mondani milyen ati drivert ajánlana hd2900 prohoz mert a 8.1-essel nekem is ilyen az üdvözöljük felirat meg van a monitor felső sarkába bal egy pötty aztán most lettem atis és nem tudom hogy mi a teendő+az ati drivert mindenestől fel kell-e rakni tehát értem ez alatt a hd audio meg valami avivo hd akármit elöre is köszi :R

Az egyéniség nem kiváltság,csak választás kérdése!!!

(#3592) johnny82 válasza ssolitude (#3589) üzenetére


johnny82
őstag

Asztalon jobb egér->tulajdonságok->megjelenés->hatások->betűsímítás kikapcs, vagy cleartype. A 7.12-es driverrel is ez van, de szerintem a 8.1-nél jobb.

(#3593) Neoteric


Neoteric
addikt

helloo

lenne egy kérdésem

9600 os 128mbos ati hoz meik a legújabb/ill legjobb catalyst vagy omega driver? :)

PSN: ne0teric_sAN

(#3594) gyiku


gyiku
nagyúr

8.2 mikor fog kijonni? eleg idegesito a bal felso sarokban az a feher negyzet :(

hüllő

(#3595) gyiku


gyiku
nagyúr

van vmi vista gadget ati kartya homerseklet kijelzesere? (passziv hd2600xt)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#3596) Hawk1979 válasza gyiku (#3594) üzenetére


Hawk1979
őstag

Kapcsold ki az ati ikont a tálcán,és eltünik a fehér bigyó.
(CCC ben felül a Preferences alatt-enable system tray menu- elől vedd ki a pipát)

A Control Centert jobb gombbal az asztalra kattintva ugyanúgy elérheted...

(#3597) gyiku válasza Hawk1979 (#3596) üzenetére


gyiku
nagyúr

es tenyleg :R

hüllő

(#3598) Thrawn válasza gyiku (#3595) üzenetére


Thrawn
félisten

Everest

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3599) gyiku válasza Thrawn (#3598) üzenetére


gyiku
nagyúr

az nekem nem irja ki. hacsak az aux ertek nem az lenne. viszont tuti ki lehet iratni valamivel, mert ccc-ben tulhuzasnal van 1 homero...

hüllő

(#3600) Thrawn válasza gyiku (#3599) üzenetére


Thrawn
félisten

Melyik Everest verziót használod? A legújabb bétát megtalálod a topikjában, ha az sem segít Fiery majd fog :)

ATI Catalyst 8.2 infók és itt is.

Állítólag órákon belül megjelenik.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.