Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10001) Matthewsz válasza Abu85 (#9999) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Semelyikre, ez lett volna a megoldás... (Amúgy 7 64) Hogy a gyártó honlapjáról szedjem le, és így megkíméltem volna magam 3 nap szenvedéstől! :D Lehet, hogy csal az emlékezetem, és a gyártótól szedtem le korábban is.

Nagyon kösz a tippet, lehet még eltartott volna pár napig mire rájövök magamtól! :D:D

(#10000) Lord Vader : #10000 :C

[ Szerkesztve ]

(#10002) rumkola válasza Alastair' (#10000) üzenetére


rumkola
veterán

tudom, keresem, de sehol nem találom

(#10003) Alastair' válasza rumkola (#10002) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Pedig ott van, nekem is lsc írta valamikor, de már nem tudom pontosan hol van és ugye már nem tudom megnézni :DDD , esetleg kérdezd meg tőle. Mióta bent van a GTS ezek a driver gondok már leszakadtak a vállamról. :D De akkoriba ez a kis progi is megoldotta a downclock problémáimat.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#10004) Abu85 válasza Matthewsz (#10001) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Megnéztem az összes drivert hozzá. Semelyikben sem írja, hogy támogatva van a HD 4330. Szóval ezzel megtudod próbálni a 10.7-et, ha korábban ment. Rosszabb már nem lesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10005) 1hijjanhusz válasza rumkola (#10002) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Alulvezérlést kell 100%-ra rakni és, akkor nincs határ

[ Szerkesztve ]

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#10006) Matthewsz válasza Abu85 (#10004) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Köszi a fáradozást, végül a gyártó által linkelt darab lett a végleges. Ezentúl valószínű nem fogok külön kutatni újabb verzióért, notebook esetén a legjobb a gyártó által kiadott hivatalos driver+software! :K

(#10007) Abu85 válasza Matthewsz (#10006) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs mit. Azért vagyok, hogy segítsek, csak most információhiány volt. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10008) rumkola válasza 1hijjanhusz (#10005) üzenetére


rumkola
veterán

:R
vak voltam
végre megy a powerplay! :D egyszerű ember öröme :DDDD

(#10009) 1hijjanhusz válasza rumkola (#10008) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Nincs mit. Én is szenvedtem anno ezzel.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#10010) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Vettem egy DVI-HDMI adaptert az XFX 4830 kártyámhoz (tv-hez kötöttem hdmi-vel a videókártyát). Amikor bekapcsolom a főkapcsolóval a tv-t (áram alá helyezem) kiírja az alábbi szöveget a Catalyst:
A HDMI audio része nem működik megfelelően. A jelenleg csatlakozott AMD DVI-HDMI dongle nem ehhez kijelző adapterhez készült. Annak érdekében, hogy a hang működjön, kijelző hátulján audio in panelre csatlakoztatsson audio kábelt.
De nekem van hang, mivel nem HDMI kábelen továbbítom, hanem optikain. De ahányszor bekapcsolom a tv-t a főkapcsolóval, ez a szöveg felugrik.
Használhatom ezzel a DVI-HDMI adapterrel a videókártyát/tv-t?
(Ez szerintem régebbi adapter lehet, ami csak képet továbbít)
Ha használhatom, akkor a tv bekcsolásakor felugró szöveget, hogy tudom eltüntetni? Mert elég idegesítő...

(#10011) Gdfath3r


Gdfath3r
tag

Emberek!
Nagyon fontos kérdésem lenne.
A videokártya install után az Overdrive milyen állapotban található a Catalyst Control Centerben? Mivel elég kényes ügy szeretném ha minnél többen jeleznék, és lehetöleg kizárolga, csak ATI tulajok írjanak.

Elöre is köszönöm. :R

Hivhato vagyok Viberen

(#10012) Daffni2 válasza Gdfath3r (#10011) üzenetére


Daffni2
addikt

Mit értesz az alatt, hogy milyen állapotban?

"Aki ad,az nyer"

(#10013) Gdfath3r válasza Daffni2 (#10012) üzenetére


Gdfath3r
tag

Azt, hogy bekapcsolva-kikapcsolva....automatikus..ilyesmire...

Hivhato vagyok Viberen

(#10014) Daffni2 válasza Gdfath3r (#10013) üzenetére


Daffni2
addikt

Attól függ, hogy új telepítés a VGA, vagy a CCC és a driver az új.
Saját Catalyst installal lett eltávolítva, vagy egyébb programokkal is pucolva lett.

Új ill. "pucolt" telepítés után a kis lakat zárva van.

Ha nem volt pucolás elképzelhető, hogy nyitva van, sőt azt is el tudom képzelni, hogy be van pipálva az overdrive és az előzőleg beállított értéken üzemel a kártya.
Az automatikus tuning magától nem indul el, ha elindítod kb egy óra mire végez.

Konkrétabban is kérdezhettél volna mire vagy kíváncsi, miért kérdezted.

"Aki ad,az nyer"

(#10015) Gdfath3r válasza Daffni2 (#10014) üzenetére


Gdfath3r
tag

Ugy értettem az "install"-t hogy elötte nem volt ATI kártya a gépben, tehát szüz telepitésröl lenne szó, és a full csomag, azaz a CCC-s verziós telepitővel.
Én telepités után azt tapasztaltam, hogy a Control Centerben az Overdrive alapbol müködik, tehát ezt szeretném, ha valaki megerösitené.

Hivhato vagyok Viberen

(#10016) hibavissza


hibavissza
veterán

Hali!

Van valakinek tippje, mit lehet csinálni azzal, hogy az ATI nem támogatja az 1366 x 768-as felbontást? Egy HD Ready Samsung LCD tévén mindig fekete keret látható....HDMI összeköttetés van.

[ Szerkesztve ]

(#10017) rumkola válasza Gdfath3r (#10015) üzenetére


rumkola
veterán

alapból nem működik, a lakat ikonnal fel kell oldani...

(#10018) Daffni2 válasza hibavissza (#10016) üzenetére


Daffni2
addikt

Itt be van állítva?

Gdfath3r Valószínűleg rosszul emlékszel, kizárt dolog, hogy alapból működjön mert a kis lakattal először fel kell oldani.

"Aki ad,az nyer"

(#10019) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Hy!

a (#9993)-ra valaki valamit?

Üdv.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#10020) jozsef m. válasza katt777 (#9967) üzenetére


jozsef m.
tag

Szia

Nos nem tudom milyen átalakitót vetettél a főnököddel de ha nincs display portos monitor a csoportban akkor nem lehet három monitort használni csak aktiv DP<---> DVI beépitésével, ebből többféle is létezik : Sapphire olcsóbban 7000 Ft..És egy drágább Kb 30 ezerért.
itt

Ezen van egy USB csatoló is ami + tápot ad az átalakitónak ezzel talán nagyobb felbontásokra lesz képes vagy stabilabb lesz azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#10021) Jenő76


Jenő76
tag

Sziasztok ! Radeon 4850-em van és win7 64 bit. Akét legutolsó driver telepítése után a COD puffertulcsordulás hibát ír kis és be sem indul. 10.5-tel még semmi bajom nem volt.
Előre is köszi a válaszokat.

(#10022) jozsef m.


jozsef m.
tag

Bocs az előző Xirtam 9966-os Hsz.-re akart válasz lenni.. :((

(#10023) katt777 válasza rumkola (#9990) üzenetére


katt777
félisten

Ez nem meglepő. Egyeseknél semmi gond nincs, másoknál meg hol ezzel, hol azzal van. Nekem pl. semmi gondom nem volt, amíg el nem távolítottam a 10.7-et, teljesen szabályosan, csakhogy ott előjött az a hiba, amely többeknél is, ti. hogy ezután bármelyik meghajtót telepítettem is, nem volt ATI kártya a gépemben. Csak C telepítő használata után, pusztán drivert telepítve működött mindegyik.

ATT-ra ott a cikk és a topicja. Lényegében az ált. beállításoknál a határértékeket kell módosítanod, ha extra +/- tuningot akarsz. Látom közben, már megkaptad.

Sz.L.: Minek 2 híd CF-höz? :F Sosem kellett. :N

Abu85: Pedig írta. Én már írtam is neki, hogy gyári meghajtót telepítsen. Sebaj, kicsit lemaradtál. :R A jelek szerint ő is. :)

Matthewsz: Ha nem olvasod a neked címzett válaszokat, játssz csak napokig. :P (#9984)

1hijjanhusz: Nem kell szenvedni, ha valaki elolvassa a leírását. ;)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10024) Sz.L. válasza katt777 (#10023) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Szia!

"Minek 2 híd CF-höz? Sosem kellett. " - tudom :)
Eggyel se megy és kettővel se.
(most csak 1-gyel van összekötve)

Más ötlet?

Üdv.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#10025) katt777 válasza Sz.L. (#10024) üzenetére


katt777
félisten

Vedd vissza a tuningot.
Próbáld a 9.9-es Catalyst-et (utolsó HD4-re gyúrt meghajtó).
ATT. Ha ezzel megy, CCC-rel meg nem, akkor CC hiba. CF módja van (reméljük a karikat is ismeri legalább szoftveres módban).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10026) Sz.L. válasza katt777 (#10025) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Visszavettem a tuningot.
Catalyst 9.9- telepítve.

Nincs változás :(

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#10027) katt777 válasza Sz.L. (#10026) üzenetére


katt777
félisten

Az fasza. :W De végül is legalább azt kilőttük, hogy a Catalyst a hunyó, v. a tuning.
A karik biztosan rendben vannak, és el sem mozdultak? Kezdek kifogyni az ötletekből. :B :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10028) rayoliviero válasza rayoliviero (#10010) üzenetére


rayoliviero
veterán

Valaki tudna segíteni?

(#10029) katt777 válasza rayoliviero (#10028) üzenetére


katt777
félisten

Ha úgyis optikai kábelen küldöd a hangot, tiltsd le a VGA HDMI-illesztőjét a hangkezelőben.
Sajnos nem minden átalakító jó. A VGA-hoz nem adtak? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10030) rayoliviero válasza katt777 (#10029) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem adtak sajnos átalaíktót (XFX 4830 alap kártya). És vettem egyet használtan... Veszek egy új átalakítót. Csak honnan tudjam, hogy az biztos jó lesz? Csak az alaplapét tudtam letiltani, a vga-jét nem (nem találom).

[ Szerkesztve ]

(#10031) Sz.L. válasza katt777 (#10027) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Az a gond, hogy én is kezdek kifogyni.
A VGA-kat külön külön teszteltem, órákon át játszottam velük fagyás nélkül. Cserélgettem őket a slotokban, de semmi változás.

Mihelyst bekapcsolom a CF-et és próbálok játszani megfagy 5-6 perc után (Pl.: Serious sam HD., Disciplse 3)
Érdekesség, hogy ha a Texas Hold'em Poker 3D - Deluxe Edition-t futtatom ablakos módban CF-el akkor olyan mintha szaggatna a kép, pedig a Fraps folyamatosan írja a 60FPS-t (v-sync ON). Ha kikapcsolom a CF-et minden ok.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#10032) Matthewsz válasza katt777 (#10023) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Igazad van... :D

(#10033) johntheface


johntheface
csendes tag

Üdv.

Egy hd4850-es vga tulaja vagyok.A gondom az, hogy CCC overdrive részén belül nem tudom visszakapcsolni a vga ventillátorának manuális sebességét.Korábban kikapcsoltam mert nem volt rá szükség.Most mikor bepipálom és beállítom a sebességet,az alkalmazás gomb lenyomása nem menti el a változásokat.A gyári beállításokat sem tudom visszaállítani.
Most a 10.7-es hotfixelt driver van fennt.

Hurry Mr Bubbles the Angels are waiting

(#10034) Daffni2 válasza johntheface (#10033) üzenetére


Daffni2
addikt

Az csak akkor működik, ha az overdrive engedélyezése is be van pipálva.

"Aki ad,az nyer"

(#10035) Manitou


Manitou
addikt

4850-hez a 10.5 -ös driver mennyire jó választás?
op rendszer : win 7 32 bit

Érdemes-e feltenni a 10.6 vagy 10.7-est, vagy érdemleges változás úgyse igazán várható?

[ Szerkesztve ]

(#10036) johntheface válasza Daffni2 (#10034) üzenetére


johntheface
csendes tag

Hali

Be van pipálva,de az az igazi gond,hogy nem marad a beállított értéken,ill. be se kapcsolja

Hurry Mr Bubbles the Angels are waiting

(#10037) lizRRR válasza RiFeR (#50) üzenetére


lizRRR
őstag

Hali!

Most vettem egy 4890 cylone 1g VGA-T .
Ez elött egy nvidia 9600gt-m volt.
De ezzel lassabb a gép nem tudja vki miért?!! :U :O :F

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#10038) rayoliviero válasza katt777 (#10029) üzenetére


rayoliviero
veterán

Letiltottam a hangkezelőben. De szeretnék olyan DVI-HDMI adaptert találni, amin kersztül megy a hang is. Ilyet hol lehet venni?

(#10039) kokoato válasza lizRRR (#10037) üzenetére


kokoato
aktív tag

Cserélj egy Win-t, kezd tiszta lappal!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#10040) hibavissza válasza Daffni2 (#10018) üzenetére


hibavissza
veterán

Állítgattam, de úgy néz ki az ATI kártyák nem támogatják ezt a felbontást. A legjobb megoldás az analóg jelre áttérés volt. Ez sem 1366 csak 1360. Szerintem ez elég szánalmas. 2010-ben van egy szabványos felbontás, amit a Radeonok csak kókányolva támogatnak.... :(

Ha van egyéb tipped és megosztod, akkor megköszönöm és kipróbálom.

izRRR: tegyél pipát valamelyik catalist almenüben a "faster than the 9600 gt" szöveghez ;]

[ Szerkesztve ]

(#10041) kriszbon válasza hibavissza (#10040) üzenetére


kriszbon
őstag

Nekem is benne van, persze nem mindegy hogy (itt) mit állítok be. Ha ez van beállítva akkor akár a 2048x1536-ot is engedné, de ha mást állítok be akkor a felbontások is változnak a Displays Manager alatt. Az igaz hogy nem Tv hanem monitor van csak nekem. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#10042) hibavissza válasza kriszbon (#10041) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez hányas catalist? Én nem találom meg ezt a legördülő menüt sem monitornál sem tv-nél.

Nekem ez van:

Próbáltam utána olvasni a témának angolul, de mindenki az analóg jel alkalmazására jutott a még elfogadható képminőségért.

Keresek valami helpdesk mail-t az amd lapon, hátha van valami jobb egér gombos almenü, ahova pipát kéne rakni.... :W

[ Szerkesztve ]

(#10043) katt777 válasza rayoliviero (#10030) üzenetére


katt777
félisten

Nincs valami ajánlott lista hozzá? Legalább az szokott lenni. Írj levelet a supportjuknak.
Ha Win7-ed van, a hangeszközöknél megtalálod a VGA HDMI-t, ha XP-d, akkor nem is kell telepíteni, ill. eszközkezelőből letilthatod.

Sz.L.: Akkor marad a táp. Hány A-t, küld a kariknak? 18A ajánlott. Nálam mondjuk egy Chieftec 550W vitte a 3870CF-t, de az megadta a kellő kraftot. A tiédet nem tudom. Egyáltalán CF-certified táp? Persze ez megint csak 1 ötlet, mondhatnám: egylet. :)
Gondolom, CF-hidakat is cserélgetted már, ezen felül csak valami lap-hibára tudok gyanakodni. Tekintve, hogy AMD-chipsetes alaplapról van szó, nem csodálkoznék rajta. Nálam anno, amikor kijött az új chipset, totálisan megszűnt az új driverekkel az 580X CF-támogatása (anno emiatt IS kukáztam a CF-t és az AMD-t). Esetleg egy régebbi SB-driver segíthet.

lizRRR: Mert ész nélkül vásárolsz. :P Az alá tett konfigod már egy HD3850 alá is kevés. Kezdj el gyűjteni egy E8400-kaliberű konfigra, addig max. grafikával csökkentheted a CPU-limitet valamennyire.

kokoato: Kib.szásnak nem rossz ötlet. :N

hibavissza: DVI csatlakozás segíthet, esetleg driver, ha kaptál (v. letölthető), mert spéci (értsd: szokványostól eltérő hardver) megjelenítőket nem minden VGA támogat.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10044) hibavissza válasza katt777 (#10043) üzenetére


hibavissza
veterán

Mivel a TV-n csak HDMI és ez a régi (nem tudom milyen nevű) van így a HDMI-t használtuk első körben. Átalakítóval DVI csatiról, mivel a kártyán nincs HDMI alapból. Sem a HDMI, sem az analóg csatlakozón keresztül nem ismerte fel a Samsung 1366 x 768 natív felbontását. A Samsung honlapon nem találtam illesztőt a tévéhez.

(#10045) hibavissza válasza kokoato (#10039) üzenetére


hibavissza
veterán

+1, bár némi fejlesztés sem ártana, de mindenképp valami jobb phenomot vagy i3-at vegyél minimum 4 GB ram és 64 bit win7 társaságában. Már, ha 2009 utáni játékokat gyúrsz.

Boccs a dupla hsz-ért

[ Szerkesztve ]

(#10046) katt777 válasza hibavissza (#10044) üzenetére


katt777
félisten

D-Sub-ra (VGA) gondolsz. Nem kis részben ezek miatt a problémák miatt tartózkodom a TV-vásárlástól. Inkább tuner van a gépemben, és semminek nincs gondja a monitorral. Ráadásul DVD-felvevőre v. videóra sincs szükségem. Költséghatékony.
VGA kábellel tehát még megpróbálhatod, ha azzal OK a felbontás, akkor szimplán szar a HDMI.

Mai játékokat is gond nélkül visz egy olcsón beszerezhető E8400+P45 konfig HD4890-nel. DX11 persze nem lesz, de, gondolom, azt nem is akart, ha ilyen karit vett.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10047) kokoato válasza katt777 (#10043) üzenetére


kokoato
aktív tag

kokoato: Kib.szásnak nem rossz ötlet.
Vga illetve proci csere után szoptam én is, nekem az ujratelepítés segített!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#10048) katt777 válasza kokoato (#10047) üzenetére


katt777
félisten

Persze, ha rosszul frissítesz (vagy ha lapot cserélsz), de VGA-csere után nem kell rendszert újratelepíteni. Az aláírásában ott van a konfigja, amely egyértelműen behatárolja a hiba okát, ezért ha azt teszi, amit mondasz, elcsesz rá egy rakás időt, és a végén ugyanazzal fog szembesülni: kevés a konfig a VGA alá. Ezért kib.szás, még ha csak figyelmetlenségből ajánlottad is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10049) Sz.L. válasza katt777 (#10043) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

A VGA-kon nincs tápcsati.
Certifications: 80Plus, SLI (de ebben az esetben nincs jelentősége)

A FurMark 1.8.2- vel próbálkozok.
Érdekes, ha a multi GPU-s verziót futtatom villognak a feliratok. Ha rákapcsolok a CCC-ben 16x élsimítást nem villog :U
Egyébként érdekes, hogy a FurMark nem fagy meg.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#10050) kriszbon válasza hibavissza (#10042) üzenetére


kriszbon
őstag

A10.4-es és Xp van nekem, na meg Tv nálam nincs így többet nem tudok mondani. Elég érdekes felbontás az 1366 és ahogy olvasom lehet hogy más lesz a megoldás nálad. :F
Ja és elnéztem mert nálam is csak 1360x768, 1360x1024 van ezekből. :B

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.