Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) Abu85 válasza Gtxtt (#8993) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A kártya Windows 7 alatt nincs hivatalosan támogatva. A Vista driver van hozzá. Az a 10.2-es verziónál tart.
Vista 64bit
Vista 32bit

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9002) Steelmanus válasza Gtxtt (#8999) üzenetére


Steelmanus
addikt

A Legacy-bol melyiket, sajnos csak XP alatt tudtam kiprobalni nem olyan regen egy 9550 Club gyartmanyu karival azon jo volt, de a 10.2 lett az utolso meglepetesemre mert en is ugy emlekeztem hogy a 9.3 volt annak idelyen a legutolso hivatalos driver.

Bocsi' megeloztek.

[ Szerkesztve ]

(#9003) Steelmanus válasza Steelmanus (#9002) üzenetére


Steelmanus
addikt

Most latom milyen helyesirasi hibaval irtam (annak idejen) :(((

(#9004) katt777 válasza Visormail (#8992) üzenetére


katt777
félisten

CCCUtility.msi-t próbáltad?
Amúgy CCC-t, mint írtam, sosem telepítek, másrészről meg ott a Hydravision, az AVIVO, ha valaki ezeket a funkciókat telepíti (AVIVO-val pl. megszabadulhatunk a mindenféle codec-csomagok okozta számtalan hibától), a lényeg az ATI telepítőjének megkerülése.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9005) niklebi


niklebi
senior tag

Hello!

Hogy tudnám kikapcsolni az Catalyst-ba a PhysX módot? Megcsináltam a ATI+NVIDIA "Hybrid Graphics System módot és azt akarom,hogy az ATI kártyán ne működjön. Mi a fenét kell beállítani,hogy ne menjen rajta a PhysX?

(#9006) dani_golf


dani_golf
tag

Hello all.Segitség kéne ebben:Win 64 bit em van asus 5850 el + 10.4 cata.lcd tvre ráküldöm a jelet hdm iröl és a tvn oldalt is van pár centis fekete csik.ez mitöl lehet?driver gond?

(#9007) katt777 válasza niklebi (#9005) üzenetére


katt777
félisten

Catalyst-ben sehogy. Olvasd el a cikket róla a Logout-on, de úgy rémlik, az nV kezelőfelületén kell kikapcsolni.

dani_golf: CCC-ben kell vmit kapcsolni, olvass vissza, mert kb. 100X volt már ez a probléma. Én nem CCC-zek, és a monitorom is OK, úgyhogy nem tudom.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9008) Zoli-206


Zoli-206
senior tag

Tölthető a hivatalos catalyst 10.5 :K

(#9009) Zoli-206 válasza Zoli-206 (#9008) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Lenne egy buta "kérdésem" :), az AMD South Bridge Driver-t érdemes letölteni a catalyst "mellé"? A catalyst telepítő szerint a külön telepített South Bridge Driver hiába az azonos veriószám a Catalyst-al (pl. 10.5) mégis újabb. Jelent ez valamilyen különbséget, ha upgrade-elem a legfrissebb catalyst-ot a legfrissebb South Bridge Driver-el?

(#9010) Amartus


Amartus
senior tag

A különálló letöltések között hol a WDM driver?

[ Szerkesztve ]

Istenem, tele van csillagokkal...

(#9011) dani_golf


dani_golf
tag

kérdés..eddig 10.4 es volt fent és ugymond jólment .pl a karit ha nemhasználtam levette 157/300 mhzr.most tettem fel a 10,5 öst azmeg alapbol 400/1000 megy.nemhiszem el hogy ilyen lényeges dolgokra nemfigyelnek vagy csak nállam van az igy?

(#9012) Lalaland válasza dani_golf (#9011) üzenetére


Lalaland
tag

Nálam is ugyanez a probléma..már fél órája ezzel szívok, felidegesítenek az ilyen dolgok, a b@Nvidiánál ilyen hiba sosem volt..

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#9013) Dictator^


Dictator^
veterán

10.4- csinálhatja azt, hogy a hdtv, állandóan fekete kép majd visszaáll a gépre (mint felbontásnál) randomra, tehát nem csinálok semmit, és látom a kép fekete, majd HDTV hdmi2... stb?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#9014) finkelstein válasza dani_golf (#9011) üzenetére


finkelstein
tag

Nálam a 10.5-ös driverrel is visszaveszi 157/300-ra.

(#9015) Abu85 válasza dani_golf (#9011) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nálam visszaveszi. Nem lehet, hogy két aktivált megjelenítőt használsz?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9016) dani_golf


dani_golf
tag

levan húzva a tv róla.csak a monitor megy.és nemveszi vissza...

(#9017) Sárpac válasza finkelstein (#9014) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nálam is visszaveszi semmi gond sincs vele!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9018) Zoli-206 válasza finkelstein (#9014) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Nálam is 157/300

(#9019) Viktor77 válasza Abu85 (#9015) üzenetére


Viktor77
titán

Érdeklődnék, hogy mi ez a diszkrimináció? :D

Az új nVidia driverről van hír, az ATI-ról viszont nincs. :) (Na, nem mintha annyi újdonság lenne benne a "köznép" számára. )

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9020) Zoli-206 válasza Viktor77 (#9019) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Az ATI este jelent meg, CEST idő szerint, az nvidia nappal :) Majd holnap tele lesz azzal is minden :), illetve már most is jelennek meg cikkek (hoc, ipon stb..)

(#9021) Dictator^ válasza Dictator^ (#9013) üzenetére


Dictator^
veterán

valószinüleg a monitor driver volt a ludas.. legalábbis remélem.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#9022) katt777


katt777
félisten

Ezt "szeretem" az AMD-ben, ha komponensenként töltöm a meghajtót, 250MB-ot zabál fel az adatkorlátos mobilnetem (és a teszteléshez XP-s CCC verziót nem is töltök külön, mert ua. van a W7-ben), miközben használok belőle 55MB-ot. :(( :W Kéne az AMD-nek MB-onként fizetnie 5Ft-ot... :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9023) Viktor77 válasza katt777 (#9022) üzenetére


Viktor77
titán

Szörnyű. Vajon a világ nettel rendelkező felének nagyobb vagy kisebb része küzd ezzel a problémával?

Egyáltalán. Ez ebbe a topicba való "probléma" ?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9024) Abu85 válasza Viktor77 (#9019) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jól értem ... te most beszóltál? :D :DDD

Szvsz jó driver lett. Fullon csak a hibajavításokra koncentráltak. Sok embernek jól jön. Nem mindig lehet 3-5%-os hibahatáron belüli performansz búúszt. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9025) katt777 válasza Viktor77 (#9023) üzenetére


katt777
félisten

Talán nem a Catalyst meghajtóról van szó? :F Azt tudom, hogy a világ nagyobbik fele leszarja a világ kisebbik felét, ahogy a hardver/szoftver/stb. gyártók számára is csak a nagyobb fél létezik, meg azt is, hogy egyesek ezt a rendszert hogyan szolgálják ki. Attól még jogom van megjegyezni, hogy míg nem is olyan régen az "individual components" valóban ezeket a részszoftvereket jelentette, egy ideje már mindenhez (pl. az 1.5MB-os AVIVO telepítőhöz) hozzácsomagolják a teljes Catalyst telepítőt (azaz a részek még csak véletlenül sem "individual components"). Szóval a jelenség (megtévesztés) ide tartozik. :P

Abu85: Mindig beszól, hagyni kell, hadd élvezze. :)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9026) Abu85 válasza katt777 (#9025) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen a Catalyst Install manager már minden komponensben benne van. Ezzel lehet eltávolítani normálisan a meghajtót. Korábban sok telepítési hiba volt, amire a 3.0-s install suite megoldást jelentett. Nyilván alkalmazza az AMD, ha már kifejlesztette. :)

Viccnek szántam a beszólós szöveget. :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9027) Zoli-206


Zoli-206
senior tag

A South Bridge Driver-t ti fel szoktátok külön tenni?

(#9028) RpPRO


RpPRO
őstag

Full Opengl 3.3 support in 10.5. :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#9029) Steelmanus válasza Zoli-206 (#9009) üzenetére


Steelmanus
addikt

Csak annak erdemes ill. fontos akinek integralt ATI videochip van a lapjan mint pl. nekem. A South Bridge Driver ami telepireskor igy nez ki:

amibol az USB szuro arra kell ha USB-s kulso hangkartyat hasznal valaki, a North Bridge szuro pedig azert hogy az integralt videochip szelesebb adatbuszon erje el a PCI-os eszkozt, ami altalaban pl. hangkari. Amugy ez meg egy Vista maradvany vagyis abban vezettek be

Ebbol az ATI PCI Express (3GIO) Filter az a 3. Genracios IO drivert jelenti es itt olvashatsz rola.
Lenyeg hogy Neked nem kell. Amugy utolag is fellehet telepiteni, de utanna mar nem lehet leszedni es ez az egy komponens ami miatt ujra kell inditani a rendszert, a sima Catalyst x.x telepiteskor nem kell az ujra inditani a rendszert.
Ahogy keresgeltem ezzel a maradvannyal szokot sokaknak meggyulni a baja, mert eleg sok topic foglalkozik vele hogy ez a driver nem all a helyzet magaslatan.

(#9030) katt777 válasza Abu85 (#9026) üzenetére


katt777
félisten

Na igen, de meghagyhatták volna külön a telepítőt is, ha már az "individual" jelentéséhez ragaszkodunk. Amúgy, ahogy látom, ezzel az újabb telepítővel is éppen elég baja van rengeteg embernek.
Értettem. :R

Zoli-206: Én sosem teszem fel. Igaz, nem is AMD-s konfigom van. ;] Amúgy érdemes óvatosan bánni vele, anno 580X-es lapomban az SB driver lőtte ki a CF-t, amikor megjelentek az újabb AMD chipsetek (ahogy már csak az AMD szokta avultatni a hardvereit). Ma már nincs ilyen gondom (lásd fent). :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9031) Steelmanus válasza katt777 (#9030) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem arrol szoktal irni hogy nem teszed fel csak a drivert? Azt is az Eszkozkezelo-bol.
ugy csak 32 Mb, az XP-e pedig 28 Mb.
A telepitovel pedig nem tudom hogy mi bajod teszi a dolgat.
Csak egy kep hogy mit hagy az ATT a registry-ben.
Es a CF-nek kulon profilja van ma mar.

[ Szerkesztve ]

(#9032) Zoli-206 válasza Steelmanus (#9029) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Köszi, a többieknek is. Igaz feltettem, a múltkorában is. Rosszabb nem lett tőle semmi :) Gondolom azért gáz nincs vele ha fent van, végül is a Catalyst is tartalmazza ezen drivereket, csak régebbi verziót. :U

(#9033) Steelmanus válasza Zoli-206 (#9032) üzenetére


Steelmanus
addikt

A Catalyst nem tartalmazza a Vista / W7 tartalmazza, fel is teszi de nem hasznalja mert a BIOS-ban tiltva van az alaplapi 3200-as legalabbis nalam ez van (konfig) szoval mivel nincs hasznalatban mint ahogy irod eddig sem volt vele gond ezutan sem lesz hiszen nincs alaplapi videochip-ed. Es kulso USB hangkutyu sincs.
Eszkozkezelo-ben nezd meg ugy hogy a Nezetnel engedelyezd a rejtettek megjeleniteset, majd Rendszereszkozok ott lesz amirol kuldtem kepet is.

[ Szerkesztve ]

(#9034) Zoli-206 válasza Steelmanus (#9033) üzenetére


Zoli-206
senior tag

Meglesem, ha 1x hazaérek, köszi :R

(#9035) moonguru


moonguru
őstag

Sziasztok!

Na felrakom a 10.5-öt!

Hátha jobb lesz a 10.4-nél ami csak az 1024x768-at meg a 1600x1200-as felbontást hagyta használni...

A 21" IIyama monitoromon :W

Monitor Guru!

(#9036) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Szeretném kérdezni a hozzáértő kollegákat, az ATI 3D vision technikáról(ha egyáltalán így hívják)! Nem mélységeiben, mert arról ma már fél napot olvastam! Sajnos ennek ellenére a lényeget ami engem érdekel nem sikerült leszűrni!
Tehát a kérdés a fejfájást, sz@r villodzó képet, rosszab képminőséget, és gynegébb színeket valamint az egyéb járulékos rosszakat leszámítva:
Egy teljesen átlagos(1920x1080@60Hz) 22"-os monitorom van! (esteleg beszerzek teszt erejéig egy 21"-os CRT-t ami megy 120Hz-en)
Van otthon színes papír szemüvegem is, valamint a "nem Imax" (átlátszó, nem színes) 3D-s mozis szemüveg :B ....
Tudok én ebből otthon 3D-s képet "varázsolni" ?
Olvastam hogy Nvidia tulajok tudják hasznosítania szines papir szemcsiket is....Egyéb befektetések nélkül is!
ATI-nál már a 120-es megjelenítőkről olvasok, speckó szemcsikről,,,stb.....
Szóval az elsődleges kérdés....Ati-nál működik e a szines szemüveges okosság ha igen hogyan......?
Másodlagos kérdés: Leszámítva az alacsony képfrissítéssel járó fejfájást stb....előcsalható e a 3D kép minimális, vagy zero befektetéssel a fent megjelölt "technikán" ?
köszönettel :R
twine

[ Szerkesztve ]

(#9037) Steelmanus válasza moonguru (#9035) üzenetére


Steelmanus
addikt

Milyen op.rendszert hasznalsz? Ha W7-et mar akkor kellene latni a tobbi felbontast amikor meg a Catalys-ot fel sem teszed.

(#9038) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Én le is töröltem a 10.5-öt telepítés után, mert nem vette vissza az órajelet a tuningolt értékről. 690/1150-re állítottam és 2D-ben se vesz lejjebb.

(#9039) belaazallat válasza F_Zolee (#9038) üzenetére


belaazallat
addikt

Én kifaggatnám az illetőt, hogy csinálta!
[link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#9040) moonguru válasza Steelmanus (#9037) üzenetére


moonguru
őstag

Persze csak az előző verziókban lehetett állítani a frekvenciát a 10.4 és sajnos a 10.5 csak ezen két felbontásban engedi... (Not supported)

Ui: 60 Hz-en kifolyik a szemem... :((

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#9041) hfrankee


hfrankee
senior tag

10.4 és a 10.5 valamit nagyon bekavar nálam, szaggatnak a játékok(Shift,pl.).10.3-val még nem volt ez a probléma,mintha "swappolna".Hardver és szoftver környezet ugyan az!
Jelentkezett hasonló probléma másnál is?
Hogy tudom a korábbi catalystot letölteni,mert az ati oldalán csak a legfrissebbet kínálja fel.
Kösz

(#9042) westcoastog válasza F_Zolee (#9038) üzenetére


westcoastog
veterán

Az overdrive meg a powerplay nem nagyon fér meg ebben a driverben.. nálam is csak 400-ig veszi vissza a gpu-t, a memók meg 1200-on maradnak ha a nem a gyári órajelen (850mhz gpu) fut a kártya. Gondolom lassan jön egy hotfix. :U

[ Szerkesztve ]

(#9043) F_Zolee válasza westcoastog (#9042) üzenetére


F_Zolee
veterán

Egyre jobbak a driverek. :N

(#9044) Sárpac


Sárpac
nagyúr

AVP-ben bugos a vsync 50hz-re teszi mindenáron(60helyett) cata 10.5-el!:DDD
Máshol nincs ilyen bug egyenlőre!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9045) ADAM1337 válasza F_Zolee (#9043) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

:DDD

(#9046) westcoastog válasza F_Zolee (#9043) üzenetére


westcoastog
veterán

Majd lesz még itt hotfix invázió, úgy látszik szeretnek pluszban melózni a srácok a driver részlegen. :))

(#9047) Abu85 válasza westcoastog (#9046) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem értitek miért lett így kialakítva. Sokan panaszkodtak, hogy tuning mellett kifagy a kártya a legalacsonyabb órajelkapunál. Ez orvosolja a hibát. Később visszatérhet a régi megoldás, de ahhoz komolyabban át kell alakítani a PowerPlay vezérlését.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9048) westcoastog válasza Abu85 (#9047) üzenetére


westcoastog
veterán

Világos most már. :K :R Amúgy én az ilyen dolgok miatt sem fogok lemondani az Atiról soha. :K

(#9049) Sárpac válasza Abu85 (#9047) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A vantage teszt color noise is bugos egy picit az új driverrel!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9050) Sárpac válasza Sárpac (#9049) üzenetére


Sárpac
nagyúr

H.A.W.X, Cod 4-5-6, King's Bounty, Metro2033, NFS Shift, BFBC2, AVP, TCSCC, Dirt2: Teszt OK nem látni számottevő hibát ami driverre utal.
GTA4 mind2-ben megszűnt a rángatózásos hiba, helyette van távoli villogó textúra probléma.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.