Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3351) Birsinator


Birsinator
tag

Üdv!
Elnézést hogy nem teljesen a témába vágó a kérdésem, de hátha tudtok mondani valamit...

Van egy Ati Radeon 9500Pro videokari, tuningolni kell. Biosba nem akarok nyúlni, ezért ráeresztettem a legújabb Ati Omega drivert(szoftveresen tuningol). Az overclocking résznél van egy olyan, hogy Artifact tester, ami ha jólgondolom a renderelési hibákat szűri ki. Folyamatosan nyomja feljebb az órajeleket.
277 az alap és már 375-nél van és még mindig nem talált egyetlen egy artifactot sem. Ez most azt jelenti, hogy 375-ön nyugodtan pörgethetem? Elég sürgős, nem akarok nagyon rizikózni, mert nincs lehetőségem másra cserélni a kártyát.
Előre is köszönöm a válaszokat
ui:ja és ugyan ez lesz majd a memóriáknál is. Ameddig nulla hiba van addig nyugodtan húzhatom?

A gombázás olyan mint a vallás, vannak hivők és hitetlenek, én hívő vagyok! (valaki szerint egyszerűen bolond :t)

(#3352) mikk2000 válasza Birsinator (#3351) üzenetére


mikk2000
őstag

Az egyenkénti max alacsonyabb lehet akkor, ha mindkettőt (ram/gpu) egyaránt húzod.
A tesztelő programok által kalkulált paramétereket nem biztos hogy a kártya tényleges használat során is tudja. Arról nem beszélve hogy a hőtermelés nő, tehát megfelelő hűtés hiányában elhalálozhat. A tuning nem lóverseny. Egy ATI 9500-at szerintem akárhogy tuningolsz, újabb játékokban nem igazán fogod tudni használni.

(#3353) SystemRoot


SystemRoot
őstag

én nemtom föltenni a legújabb 7.11es catalyst-ot egy X850XT-re... pedig ezt adja ki ehez a karihoz az amd oldala.... :F
ötlet?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3354) SystemRoot válasza SystemRoot (#3353) üzenetére


SystemRoot
őstag

amikor elindítom az installt felugrik egy üres hiba ablak ezzel: "Note" aztán még pár értelmetlen ablak és bezárul... :(
nem értem.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#3355) pisti


pisti
őstag

Konfigom + Vista 64 bit + Cata 7.11 = BSOD (kékhalál) boot közben
A 7.10 meg nem ismeri fel a 3850-et...
Way to go...

(#3356) T0rnad0 válasza pisti (#3355) üzenetére


T0rnad0
addikt

Talán nézd meg itt a prohardveren a "Súlyos rendszerhibát okozhat az új catalyst" c. hírt...Lehet az segít:)

Z Fold 4

(#3357) mcs válasza SystemRoot (#3354) üzenetére


mcs
veterán

Ugye kiadja azt a Note üzit, utána valami üres ablakot, végül egy errort?
Mert ez a 7.11 installerének egy idióta hibája, ami nálam is előfordult.
Az a megoldás rá, hogy kézileg telepíted a display drivert az eszközkezelőben. :W :C

[ Szerkesztve ]

(#3358) pisti válasza T0rnad0 (#3356) üzenetére


pisti
őstag

Kösz az infót! :R

(#3359) solmyr86


solmyr86
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben megvettem életem első ATI videókártyáját: egy Sapphire HD2600Pro-s videókártyát és egy olyan problémám lenne,, hogy a videocodecek nem müködnek rendesen bármilyen codeckel illetve codecpackal probálkozom csupa zöld minden!

Operatin system: Windows XP
Catalyst driver version: 7.11
Directx 9.0c

A segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

ETH Rulez

(#3360) pisti válasza solmyr86 (#3359) üzenetére


pisti
őstag

Másik drivert próbáltál?

(#3361) solmyr86


solmyr86
csendes tag

Van ennél ujabb vagy valami ötleted hogy melyiket tegyem fel ami müködne is?

ETH Rulez

(#3362) pisti válasza solmyr86 (#3361) üzenetére


pisti
őstag

Annyiból lehetne jó dolog kipróbálni mondjuk egy 7.10-et hogy kiderüljön nem a 7.11 okoz-e valami problémát nálad.

(#3363) solmyr86


solmyr86
csendes tag

Kiprobáltam a 7.10-es verziót, de ott még rosszab a ujraindul tőle gép mindadig mig el nem távolitom a drivert csökkentett módban!Most fent van a 7.11-es ezzel a rendszer megy, de ha nézek egy divx-et akkor még mindig minden csupa zöld (hang van)!
ACE 6.03 van fent mellette codecnek!
De nem hinném hogy ez lenne a gond mert például kiprobáltam egy játékot is ( BFME2)
és itt is hibátdzik a dolog a, némely szöveg és kép elmósodik.

ETH Rulez

(#3364) pisti válasza solmyr86 (#3363) üzenetére


pisti
őstag

Hm, érdekes.
Milyen csatolójú VGA is ez? Mert ha AGP-s lehet még régebbi driver kéne hozzá, érdemes benézned a 2600-osok topikjába is, hátha ott kapásból tudja valaki a megoldást a problémádra.

Ezzel a lejátszóval is rossz a kép?
Elvileg ez a magába beépített kodekeket használja, csak azért kérdem. Ha ezzel is rossz, akkor szerintem nem a kodekekkel van a probléma, hanem vagy a VGA-val, vagy a driverrel.

(#3365) MICKEYMANO


MICKEYMANO
csendes tag

sziasztok!

egy ATI Radeon 9600 (RV350) (Asus A9600LE) videokártyám van, és fel akarom pattintani a legújabb catalyst drivert, de mindenféle üzenet ablakot kapok csak, és a telepítés nem sikerül.... :F :F :F
Tudna-e vki segíteni? help!
1.üzi (nem tom értelmezni...

2.üzi, ezt sem nagyon

3.üzi, ezt már igen, hát ez lenne a probléma...

:W :W :W

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van ám!

(#3366) MICKEYMANO válasza mcs (#3357) üzenetére


MICKEYMANO
csendes tag

Kérdezném, hogy így sikerült_e ?

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van ám!

(#3367) solmyr86


solmyr86
csendes tag

Sajnos ezzel a lejátszóval is zöld a kép!
Már kiprobáltam a 7.6-7.11-ig a Catalysteket, de eddig a legutolsó bizonyult a legjobbnak csak itt is vannak problémák(zöld képek és egyebek)! :O :O :O

ETH Rulez

(#3368) Thrawn válasza solmyr86 (#3367) üzenetére


Thrawn
félisten

Tegyél fel más/új kodeket. Ajánlom a K-Lite Codec Pack-ot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3369) solmyr86


solmyr86
csendes tag

Megtettem,de ugyanazt csinálja most akkor mit tegyek?? :F

ETH Rulez

(#3370) mikk2000


mikk2000
őstag

Aki mindenféle kodekpakkokat rakosgat az így járhat.

(#3371) pisti válasza solmyr86 (#3367) üzenetére


pisti
őstag

A konfigod többi részét nem akarod beírni a profilodba (alaplap, proci, táp, stb.)?
Ez hasznos tudna még lenni.
Nálam pl. grafikai hibák hegye fogadott az új VGA-mmal egészen addig míg az alaplap biosában ki nem kapcsoltam egy funkciót.
Az is lehet, hogy szerencsétlen módon nálad is valamilyen inkompatibilitás okozza a problémát, ami esetleg szerencsés módon mint nálam könnyen kiküszöbölhető.

(#3372) pisti válasza solmyr86 (#3369) üzenetére


pisti
őstag

Hogy a kodek problémát teljesen kizárhasd ahhoz le kéne szedni minden kodeket, és utána próbálkozni saját kodekeket használó lejátszókkal (mint amit linkeltem is).
Viszont csak akkor biztos, hogy nincs semmilyen kodek maradvány a rendszerben, hogyha újrarakod a windowst, egyelőre azért ennek ne állj neki.

(#3373) solmyr86


solmyr86
csendes tag

A gépem:

Alaplap: MSI KT4-V
Processor: Athlon XP 2000+
Mem: 1 GB Kingston
Merevlemez: 250GB Samsung
Tápegység: Sphire 380 W
VGA: Sapphire HD2600Pro AGP

Megprobálom a codec eltávolitást!

Köszi az eddigi segitségetek!

ETH Rulez

(#3374) varga911


varga911
senior tag

Egy X600-as grafikus vezérlőhöz milyen verziószámú Catalyst javallott?
Üdvözletem! :R

(#3375) Hawk1979 válasza solmyr86 (#3373) üzenetére


Hawk1979
őstag

Próbáld ki a vlc-t az nem használ külső kodekeket.
Vlc

(#3376) mcs válasza MICKEYMANO (#3366) üzenetére


mcs
veterán

Én nem próbáltam ki, de az AMD fórumán olvastam, hogy ez a megoldás rá. :)
Ha jól emlékszem, ennek külön ki is emeltek valami topikot.

(#3377) FireGL


FireGL
aktív tag

Egy Diamond 2900XT 512MB kártya manualjából, 40dik oldal:

GPU Physics
GPU Physics is only available when ATI CrossFiretm is inactive. This ensures the highest possible performance. For more information on GPU Physics, see the ATI Catalysttm Control Center online help.

7.10 Catalyst helpje:

[I]Enable GPU Accelerated Physics

GPU accelerated physics is available on ATI Radeon™ X2000 series graphics cards. GPU accelerated physics can take advantage of the processing capabilities of more than one ATI Radeon™ graphics card.

Enabling GPU (Graphics Processing Unit) accelerated physics can improve the visual quality of some Direct 3D applications that can take advantage of physics engines. Typically, applications that use extensive geometry can benefit from enabling GPU accelerated physics. Contact your application developer to determine if your application supports GPU accelerated physics. If you have an ATI CrossFire™ configuration, you must disable ATI CrossFire™ on the graphics card that you want to use to perform the physics calculations before you can enable GPU Accelerated Physics on the same card. For more information, see Disable CrossFire™.

From the Graphics Settings tree, expand 3D.
Click More Settings.
From the Graphics Adapter drop-down list, select the graphics card that will perform the physics calculations.
Note: If ATI CrossFire™ is enabled on the graphics card you chose above, the Allow GPU Accelerated Physics option is unavailable.

Select Allow GPU Accelerated Physics to place a check mark in the check box.
Repeat steps 3 and 4 for other graphics cards for which you want to enable GPU accelerated physics.
Note: Enabling ATI CrossFire™ for a selected graphics card automatically disables GPU accelerated physics for that same card.[/I]

Nem akarja valaki kipróbálni ? :R

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#3378) AtHoS válasza FireGL (#3377) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez lenne a lényeges rész:

"Typically, applications that use extensive geometry can benefit from enabling GPU accelerated physics. Contact your application developer to determine if your application supports GPU accelerated physics"

Pesrse végig is lehet próbálgatni a játékokkal, de az megint egy hosszú történet lenne.

read-only mode on the forum

(#3379) FireGL válasza AtHoS (#3378) üzenetére


FireGL
aktív tag

A Havok 4.0 és a Havok FX már jó egy éve jelen vannak, talán van is 1-2 játék ami támogatja is. Innentől pedig tényleg csak próba szerencse, főleg ha sikerülne ezt aktiválni is a Catalystban.

ui.: Te az az Athos vagy aki moderátor volt egy másik fórumon ?

[ Szerkesztve ]

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#3380) Eskimoka


Eskimoka
tag

Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy az ATI Catalyst-ban hol találhatom a V-sync-et, mert ha filmet nézek az s-video kimenetről akkor néha vízszintes elcsúszást lehet látni amiről olvastam valahol, hogy ez okozhatja.
De ha valakinek más ötlete van akkor arra is vevő vagyok.
Előre is köszi!

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#3381) mikk2000 válasza Eskimoka (#3380) üzenetére


mikk2000
őstag

Cseréld meg az elsődleges és a másodlagos képernyő helyét és jó lesz.

(#3382) vazimódó


vazimódó
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy HD3850 512-es karit és Xp-re fel is ment a 7.11-es Catalíst minden gond nélkül,ellenben win induláskor kidobja a hibaüzenetet hogy a Catalyst Control Center összefosta magát.
Melyik drivert javasoljátok amivel müxik is?
Létezik olyan ati tool amivel tuningolni tudom a karit? Mert eddig akármelyiket néztem,még a legújabbal se működik. Riva se jó.
Köszönöm a segítséget előre is. :R

[ Szerkesztve ]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#3383) vazimódó válasza vazimódó (#3382) üzenetére


vazimódó
senior tag

Na végül megoldódott.
Először felraktam megint a net framework 2.0-t majd csak a ccc-t.
Így már szuperál.
Tuninghoz meg Riva tuner v2.06.
Eddig 780/2100-ig jutottam.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#3384) karika38 válasza solmyr86 (#3373) üzenetére


karika38
csendes tag

Nekem is ue. volt a gondom!
1. töltsd le a KMplayer nevü progit! //asszem szoftverbázis//
2. Beállitások/szürö kontrol/dekoder használat
3. a leképezést állitsd át VMR9 Renderless(HQ Substitulesre)
4. alatta VMR9 Video Scaler---állitsd bilineár (alap) modra!
5. pipálj ki mindent alatta ! kivéve a VMR Mixing Mod!!!
6. társitsd a progit a lejátszani kivánt filehoz!!!

Nekem igy müködik ,de a mediaplayer most is zöld!!!!
Remélem segitett!:)

szerintem ilyen nincs,mert nem értem!!!!

(#3385) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Fent van a CC-s 7.11-es Catalyst, azonban észrevettem vele kapcsolatban egy furcsaságot. Ha fut a háttérben a CCC.exe, akkor egyszerűen nem tudok "és" karaktert írni (AltGr+C; sajna most sem műxik. Azonban ha kilövöm, akkor "&&&&&&" vígan tudok.

Ez miért van. A Hotkeys-t már kikapcsoltam, de így sem műxik. Valaki tapasztalt már haszonlót?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3386) t.tomi válasza Dr. Romano (#3385) üzenetére


t.tomi
tag

Hehe, szintén hasonló! :)
használd az ALT 38 bill. kombinációt és nem kell kilőni a CCC-t
&&&&

Life begins @ 40! (knots) :)

(#3387) barnam_ válasza Dr. Romano (#3385) üzenetére


barnam_
nagyúr

Át kell állítani a hotkey-t, mert ha kikapcsolod a hotkeys-t, akkor is "lefoglalja" az AltGr+C-t (&).

(#3388) karika38


karika38
csendes tag

Van valakinek valami ötlete arra hogy a frissen feltelepitett xp /minden lehetövel frissitve 7.11 stb/ miért ad kevesebb pontot a 3d markra?/9200/ mint a vista?/12002/
6600,pk5,2900xt

[ Szerkesztve ]

szerintem ilyen nincs,mert nem értem!!!!

(#3389) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Köszi a tippeket, ha hazaértem kipróbálom :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3390) Hawk1979 válasza karika38 (#3388) üzenetére


Hawk1979
őstag

És a játékok is lassabban mennek xp alatt? Mert ha nem ,akkor kaksizd le a 3dmarkot....nem azzal játszol szerintem :DDD

Ja,és nincs ötletem hogy miért....

[ Szerkesztve ]

(#3391) vazimódó válasza karika38 (#3388) üzenetére


vazimódó
senior tag

Xp alatt a driverben nincsenek elallitodva a dolgok? Gondolok itt olyasmire hogy elsimitas,anizo nincsenek e bekapcsolva?

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#3392) karika38 válasza karika38 (#3384) üzenetére


karika38
csendes tag

Megvan a megoldás a zöld képernyöre!!!!:)

Kapcsold ki az asus splendit!!!!

szerintem ilyen nincs,mert nem értem!!!!

(#3393) karika38


karika38
csendes tag

a játékok is lassabban mennek!!!
minden ki van kapcsolva!
asszem bucsu az xp töl!!

szerintem ilyen nincs,mert nem értem!!!!

(#3394) Hawk1979 válasza karika38 (#3393) üzenetére


Hawk1979
őstag

Érdekes,mert a Vista alatt kéne lassabbnak lennie.
Ott user hiba lesz akkor :DDD

(#3395) Dr. Romano válasza barnam_ (#3387) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi, ez segített! :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3396) #32577792


#32577792
törölt tag

problémáim vannak mindkét 1950 kártyámmal. az egyik GT AGP (Sapphire) a másik pedig PRO pcie (MSI).
mindkettő csinál olyan dolgot, a 7.11 driverrel, hogy egy 10-20mp-re kifagy, kilép a jatékból aztán vagy megy tovább, vagy nem, ilyenkor le is fagy. azt már olvastam, hogy az agp-s karira egyszerűbb lenne a 7.6-7.7 drivert felrakni, ezt kipróbálom. azonban a másiknál amit eddig próbáltam - omega, ATi driver ezt produkálja, illetve a gyári driver meg kifagy.

ez a gép:
MSI K9N-f
x2 4800+
RX1950PRO-TD256E
300GB sata hdd
400W codegen
2x1gb ddr800

(#3397) lsc válasza #32577792 (#3396) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali

Az a 400 W-os tápnak csúfolt Codegen biztos hibátlan ?
Nekem 420 W-os Lc Powerrel hasonló konfig el sem indult .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#3398) #32577792 válasza lsc (#3397) üzenetére


#32577792
törölt tag

eddig az volt, de most nincs másik.
eddig egy a64 3000+ és egy 6600gt volt alatta - S754- azt gond nélkül vitte
de benne van a pakliban természetesen ez is

(#3399) lsc válasza #32577792 (#3398) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
A példám alapján szerintem biztos , hogy az a baj .Mindenestre egy próbát mindenképpen megér .

Az élet kegyetlen .

(#3400) AtHoS válasza FireGL (#3379) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem voltam moderátor egyetlen fórumon sem, így kizárásos alapon nem az vagyok :)

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.