Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36001) OutSider17 válasza SityiSXT (#36000) üzenetére


OutSider17
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R Utánna olvasok.
Nekem pedig fontos az afterburner egyedi venti profil miatt és azért néha szeretek rá nézni a hőfokokra is főleg ha túl meleg van a lakásban. Ha már vízhűtéses lenne a gép teljesen akkor nem érdekelne, de így még jobb szeretem tudni hogy mi mennyire melegszik! :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#36002) Lacccca87 válasza OutSider17 (#35998) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nekem is Sapphire van de nincs rajta kapcsoló.
Ahogy előttem is írták az AB-t próbált meg törölni és úgy megnézni, ha jó akkor megvan a hiba oka.

(#36003) OutSider17 válasza Lacccca87 (#36002) üzenetére


OutSider17
senior tag

Vapor-X?

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#36004) Lacccca87 válasza OutSider17 (#36003) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nem, "Dual OC" változat.

(#36005) OutSider17 válasza Lacccca87 (#36004) üzenetére


OutSider17
senior tag

Nekem Vapor-X van. Ezen már kapcsolóval lehet választani az UEFI és Legacy bios között.
De később ki próbálom. De szerintem nem az a probléma.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#36006) bivalyolo válasza 01-70 (#35989) üzenetére


bivalyolo
őstag

Csodás..akkor várunk tovább. :U

"Let's agree to disagree!"

(#36007) 01-70 válasza bivalyolo (#36006) üzenetére


01-70
csendes tag

Nem értem, miért nem említik a hibát a kiadási megjegyzésben, említetted is, hogy tudnak a hibáról.

(#36008) bivalyolo válasza 01-70 (#36007) üzenetére


bivalyolo
őstag

Mindenre van magyarázat.. reddit

[–]AMD-DOWNL1NKRadeon Software Gaming Evangelist 34 pontok 1 nap ezelőtt

Hello!

Yes this is a very annoying problem. The good news is I personally reproduced the problem and provided the GPU traces to engineering. They may have found a root cause and are working on it.

I wanted to let you know that we do see it, but it was not reproducible on every system we tried, so it took time until we got the 'golden sample' config where the issue was present.

"Let's agree to disagree!"

(#36009) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Optional és a sima Crimson driverek között mi a különbség?

(#36010) nonsen5e válasza TechN7ne (#36009) üzenetére


nonsen5e
addikt

Fancy név a bétára?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#36011) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!


Ezt az értesítést ki lehet kapcsolni valahol? Az agyamra megy már, de bárhol keresem, nem találom. Elvileg Catalyst 15.8 a verzió a Control Center szerint.

(#36012) mmdms válasza Crucio (#36011) üzenetére


mmdms
addikt

Felragasztasz egy sárga alapon zöld csíkos ragasztószalagot a monitorra ott ahol felugrik, és tádááá. =]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#36013) Lacccca87 válasza Crucio (#36011) üzenetére


Lacccca87
őstag

Windowsba kapcsold ki az értesítési sáv beállításaiban.

(#36014) Crucio válasza Lacccca87 (#36013) üzenetére


Crucio
aktív tag

Köszi!
Nem is tudtam erről a részről.

(#36012) mmdms: a hangja zavart, nem a látvány

(#36015) MasterMark válasza Crucio (#36014) üzenetére


MasterMark
titán

Kikapcsolod a hangszórót... :DDD

Switch Tax

(#36016) 01-70 válasza bivalyolo (#36006) üzenetére


01-70
csendes tag

Ismét friss driver, 17.8.2 de én nem merem feltenni... :) Ha valaki feltette azok közül, akinek a kurzor lag problémája volt és ebben nem jön elő, kérem szóljon. ;) Thx.

(#36017) victorzulu válasza 01-70 (#36016) üzenetére


victorzulu
újonc

Nekem a telepítő ablakába nem tudok kattintani, hogy elindítsa a telepítést. Ha erre gondoltál, akkor ez a 17.8.2-nél sem jó. Legalábbis nálam.

(#36018) Lacccca87 válasza 01-70 (#36016) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ott van a hibalistában, szóval még nem.
Én felraktam igaz 270X em van csak de működik normálisan.

(#36019) TechN7ne válasza nonsen5e (#36010) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Driverek közt mindig van egy Optimal versio ,azt kérdem hogy mi ez a jelző... ? :)

(#36020) nonsen5e válasza TechN7ne (#36019) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mármint, hogy az optional jelenti azt, hogy béta szerintem, csak így jobban "eladható".

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#36021) MasterMark válasza nonsen5e (#36020) üzenetére


MasterMark
titán

Az optional az opcionálist jelent, vagyis szabadon választható. Ez nem béta, ez a chipset, usb, raid driverek szoktak lenni.

szerk.: Ja látom kiírták a fő driver mellé is. Hmm, érdekes.

URL alapján valóban bétát jelenthet:
https://www2.ati.com/drivers/beta/non-whql-radeon-software-crimson-relive-17.8.2-win10-64bit-aug24.exe

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#36022) wwenigma válasza 01-70 (#36016) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Már megy is fel! R9 380. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36023) 01-70 válasza Lacccca87 (#36018) üzenetére


01-70
csendes tag

Értem, köszönöm! Akinek jó, használja egészséggel! Milyen gyorsan kijött most az új. :)

(#36024) Tomdriver válasza 01-70 (#36023) üzenetére


Tomdriver
őstag

Nem kell mindég a legfrissebb driver, ha nem a legújabb játékokkal játszol.
Az kell, amivel stabil.

Korábbi kérdésedre: AB (4.3.0) hibátlanul működik 17.6.2 driverrel, OS-hez viszont kellett a Riva 7.0 beta 19 frissítés, amit guru3D oldaláról lehet letölteni hozzá.

(#36025) 01-70 válasza Tomdriver (#36024) üzenetére


01-70
csendes tag

Képzeljétek megvan a hiba "forrása". :) A GPU monitor nevű minialkalmazás volt a ludas. (Feltettem, win10 alá, is, mert szeretem. (mint win7-nél, a minialkalmazások) Nos, azt kikapcsolva és a 17.8.2 feltéve nincs egér akadás, minden stabil. Sőt afterburner 4.4.0 is fent van, műxik rendesen. Lacccc87 adta az ötletet.. külön köszi neki! :)

(#36026) bozont válasza 01-70 (#36025) üzenetére


bozont
veterán

A friss dokumentációban már le is írták a problémát, a friss driver a monitorozó programokkal akadhat össze, egér lagot okozva.

"Mouse stuttering may be observed on some Radeon RX graphics products when Radeon WattMan is open and running in the background or other third party GPU information polling apps are running in the background."

(#36027) Laca333


Laca333
tag

Tapasztalt valaki ilyen állapotbeállítást az új driverrel? Nekem már a 17.8.1 is ezt csinálta. Asus rx 480 8 gb-om van. Ha kézzel beállítom, akkor minden jó, de minden windows indításkor erre az értékre áll.

(#36028) Laca333 válasza Laca333 (#36027) üzenetére


Laca333
tag

Én voltam balfék. MSI afterburner uninstal megoldotta a gondot.

(#36029) beef


beef
őstag

Nekem, ha a Wattman ablak nyitva, akad az egér, mindezt úgy, hogy nincs telepítve semmi külső monitorozó program.
A másik pedig, hogy hiába állítok be a gyáritól eltérő feszt, az néhány napon belül visszaáll alapra és ráadásul az órajelek sem a gyártó eredeti szintjére (1338), hanem a standard 1290-re.
(XFX RX 480 GTR)

(#36030) Pityu. válasza Tomdriver (#36024) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kérdés mit jelent a legújabb játékok,amik most jelentek meg éppen vagy mondjuk éve lejei ilyesmi?Nekem 17.4.4 van fent én mondjuk prey vel vagy dishonored 2 vel játszok,igaz nem olyan friss játékok de nics problémám.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36031) o.zoltan


o.zoltan
újonc

Sziasztok!

Mivel nem vagyok igazán járatos a számítógépes témában, így szeretném kikérni a véleményeteket, 2 témáról, AMD VSR, es a Wattmann.
Nem vagyok egy pixel huszár, és gamer se vagyok, csak egy átlag felhasználó.
A minitorom egy 20"os IPS Lg, 1440x900as felbontással.
A videókártyám pedig egy Sapphire r9 380 dual X, és az AMD Crimson programban találtam egy olyan funkciót, amit úgy hívnak, VSR. Tisztába vagyok vele hogy mi, engedélyezi a monitor számára, a nagyobb felbontást, pl 1920x1080, az asztalon és a játékokban is.
Ez véleményetek szerint mennyire terheli meg a videókártyát? Érdemes lehet e használni, vagy megrövidítheti a kártya élettartamát? Esetleg okozhat e bármi problémát, mint pl túlmelegedés.
És színtúgy a Crimsonban található Wattmannről mi a véleményetek?
Érdemes vele a kártyához nyúlni, vagy ezzel tönkre is lehet tenni?

Köszönöm ha segít valaki benne! :)

(#36032) Lacccca87 válasza o.zoltan (#36031) üzenetére


Lacccca87
őstag

VSR-el tönkre nem tudod tenni a kártyát, max jobban leterheled és kevesebb FPS-ed lesz. Lényeges hogy nem a te általad használt felbontáson számolja a grafikát hanem amire a VSR-ben beállítottad majd ezt skálázza vissza a te felbontásodra. Eredménye hogy valamivel jobb lesz a képminőség.

Wattman tunning és finomhangoló eszköz, ha nagyon nem értel hozzá akkor inkább ne piszkáld, mivel feszültségtől kezdve az órajelekig és a maximális TDP keretig sok mindent lehet benne állítani.

(#36033) o.zoltan válasza Lacccca87 (#36032) üzenetére


o.zoltan
újonc

Köszönöm a válaszod! :)

Még annyit kérdeznék, hogy a Wattman programmal könnyedén tönkre is lehet vágni a videókártyát?
Vagy azért az nem annyira egyszerű, csak ha kimaxolok mindent?
Lennének előjelek ha gáz van, vagy ez azonnali K.O a videókártyának?

Bocsi az értelmetlen kérdésért! :)

Köszi!

(#36034) Visormail


Visormail
addikt

Feltettem én is a 17.8.2-t. Nálatok nem ugrál összevissza a gpu órajel üresjáratban?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36035) Lacccca87 válasza Visormail (#36034) üzenetére


Lacccca87
őstag

Az elég fura, valami nem nyúlkál a GPU-hoz? ( böngésző Hw-s gyorsítás ami mondjuk egy reklám miatt kapcsol be, esetleg bányász vírus vagy valami)

Nekem most csak 270X van azon nincs sok lépcső de így sem láttam hogy ugrált volna.

(#36036) Visormail válasza Lacccca87 (#36035) üzenetére


Visormail
addikt

Nem, gpu terhelés közben nincsen, a memóriát ugyanúgy visszaveszi. Csak azóta csinálja amióta ezt feltettem.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36037) MikaVejneGI válasza beef (#36029) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Szi. Nálam egér akadás nincs , hasonló kártyával. Nekem az undervolting nem akar menni istennek sem.Minden windows indításkor alap feszekkel megy. Órajelek maradnak.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#36038) Lacccca87 válasza MikaVejneGI (#36037) üzenetére


Lacccca87
őstag

Egyéb program? Monitorozó tunning?
Az bezavarhat.

Ha nincs lehet érdemes lenne egy alaphelyzetbe állítás, resi és utána beállítgatni mindent és megnézni hogy megtartja-e.

(#36039) beef válasza MikaVejneGI (#36037) üzenetére


beef
őstag

Amire rájöttem, ha hibernációba kapcsolom, akkor visszaáll gyári értékekre a fesz és az órajel is. Restart/ Power off nem befolyásolja.
Igaz, nekem a hibrid indítás (alap Win10-nél) ki van kapcsolva, lehet az is azt okozza, mint a hibernálás nálam.

Esetleg próbáld meg kikapcsolni, hogy utána is jelentkezik-e.

[ Szerkesztve ]

(#36040) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Adott egy Asus X552E notebook, amiben van egy AMD A4-5000-es APU, amiben van egy HD 8330 IGP, valamint mellette van még egy HD 8670M, a CrossFire pedig alapértelmezetten ki van kapcsolva. Windows 8.1 van a gépen, ha jól láttam a Windows Update-ben, a rendszer letöltött hozzájuk minden szükséges drivert, Catalyst Control Centert viszont nem találok sehol a gépen, hogy engedélyezni tudjam a CrossFiret. Úgyhogy a kérdésem az lenne, hogy az AMD oldaláról, mihez és melyik drivert töltsem le?
Találtam egyet az APU-hoz: Crimson ReLive Edition 16.12.2 - 2017.01.09.
meg egyet a VGA-hoz is: Crimson ReLive Edition 17.7.1 Optional - 2017.07.14.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#36041) beef válasza beef (#36029) üzenetére


beef
őstag

A Wattman egér lag megszűnt a 17.9.1 driverrel.

(#36042) wwenigma válasza beef (#36041) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

***marmint ugy hogy kozbe hasznalsz olyan programot ami eddig azt okozta. :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36043) beef válasza wwenigma (#36042) üzenetére


beef
őstag

Nekem eddig sem futott semmi külső progi mégis volt akadás ha Wattman ablak nyitva volt. Most nincs.

(#36044) bivalyolo válasza beef (#36043) üzenetére


bivalyolo
őstag

Felraktam én is az előbb, hát nagyon kíváncsi vagyok mi lesz restart után.

szerk.: *örömködik* :D

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#36045) cintula187


cintula187
addikt

Hi.

Be lehet valahogy állítani a wattmannal egy fix fordulat számot a ventinek vagy erre teljesen alkalmatlan?
Hiába van manuálon hogy 73 fokig felengedhetné a hőmérsékletet mégsem teszi ezt.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#36046) Erunosta


Erunosta
tag

Bekeverhet a (17.7.2.) driver az online filmek elő betöltésébe? (Gondolok itt a ReLive funkcióra, ami nálam amúgy ki van kapcsolva) Úgy érzem mióta felraktam azóta Youtube, Steam egyéb online filmnéző oldalakon épphogy csak egy kicsivel tölti be előre a filmadatot, ha pauzálom akkor legtöbb esetben az előtöltés is megáll. Ha nem a driver a hibás akkor tudna valaki támpontot adni mit nézzek meg, mi befolyásolhatja ezt? Plusz poén, hogy közben a netem is 3x gyorsabb lett és ez sem segített a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#36047) MasterMark válasza Erunosta (#36046) üzenetére


MasterMark
titán

Semmi köze hozzá.

Switch Tax

(#36048) mmdms válasza Erunosta (#36046) üzenetére


mmdms
addikt

nálam is ugyanez van, tűzrókát használsz? szerintem annak a frissítése lesz a ludas.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#36049) Erunosta válasza mmdms (#36048) üzenetére


Erunosta
tag

Igen, Firefox-om van. Annak a beállításaival is gógyiztam, hátha segít. Eddig eredménytelenül. Csak azt nem értem ez hogyan kever be a Steam lejátszásába is. Eddig akadozó filmnél megállítottam, szépen betöltött egy adagot azt gond nélkül nézhettem, most a pause gombbal a töltés is megáll.

(#36050) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Most húztam újra a Win 8.1-et, és amint feltettem a netről letöltött driver, fekete fehér lett a kép.
(7870 karim van.)
A netről töltött driver elött a Windows feltette a saját 2013-as catalyst-ját, de már ezzel is gondok voltak.
Mi lehet a gond?

Létezik, hogy a windows update-ek hiánya okozza? Azok még éppen jönnek lefelé.

További kérdés, hogy miért opcionális az újabb driver?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.