Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15001) atius


atius
csendes tag

Jo estét!Nekem van gondom ezzel az uj driver(11.10 v2)!pl:german truck szimulátor és euro truck játékom se indul csak lefagy kép és azt irja hogy:képernyö illesztö nem válaszolt utána helyre ált...szóval opengl támogatá már nincs amd-nél???Vagy mi ez??? :F

(#15002) Great_Muta válasza atius (#15001) üzenetére


Great_Muta
tag

Nálam az F1 2011 nem megy vele... Meg kell várni a hivatalos 11.10-et.

(#15003) vlevi válasza atius (#15001) üzenetére


vlevi
nagyúr

"csak lefagy kép és azt irja hogy:képernyö illesztö nem válaszolt utána helyre ált...s"
Na, akkor 11.10 driverem se lesz...
Nekem ezt a 11.04-el csak nagyon ritkán csinálja, nevezetesen a visual studioval, de abban valahogy ki tudtam kapcsolni a silverlight hardveres gyorsítását, így a hiba megszűnt. De pl. a 11.08-al már a catalystba belépéskor is ez jött. Azóta nem erőltetem a frissebb drivereket.

[ Szerkesztve ]

(#15004) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Catalyst 11.10 Version 2 Preview

[link]

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/GPU122AMDCat1110PreDriverV2.aspx

Teljesítménynövekedés a Battlefield 3 nyílt bétájánál élsimítás mellett, illetve anélkül a Radeon HD 5000-es és Radeon HD 6000-es sorozatú videokártyák köré épülő egykártyás konfigurációk esetében.
Teljesítménynövekedés a Battlefield 3 nyílt bétájánál élsimítás mellett, illetve anélkül a Radeon HD 5000-es és Radeon HD 6000-es sorozatú videokártyák köré épülő többkártyás konfigurációk esetében.
Optimális teljesítmény Rage alatt egy- és többkártyás rendszerek esetében mind a Radeon HD 4000-es, Radeon HD 5000-es és Radeon HD 6000-es videokártyáknál.
A pályák közötti betöltés alatt most már nem fagy ki a Rage.
Automatikus VSync Rage alatt.
A megjelenítéssel kapcsolatos hibák javítása (pl. képvibrálás).
Eyefinity 5x1 támogatás a Radeon HD 5000-es és Radeon HD 6000-es videokártyák esetében.
AMD Vision Engine Control Center: kisebb, a felhasználói kezelőfelületet érintő újítások az AMD CrossfireX, GPU AMD Overdrive és az Information Center lapokon.

(#15005) varmi2


varmi2
nagyúr

üdv!

hogy tudom üzenbe helyezni a amd hydravisiont? volt olyan ccc, aminek ott volt külön fül, de a mostaniba nem látom. lényeg, hogy legyen 2 külön asztal, két külön kijelzőn. hdmi-n menne egy lcd tv, és dvi-on meg egy monitor, egymástól függetlenül, ez, ugye megoldható, mondjuk egy hd 6570-essel?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#15006) polonic válasza varmi2 (#15005) üzenetére


polonic
félisten

Töltsd le külön, nem része a telepítőcsomagnak.

(#15007) vlevi válasza varmi2 (#15005) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ehhez szerintem nem kell hydravision.
Nekem is rá van kötve monitor is és tévé is a számítógépre, kiterjesztett asztalként működik a két külön desktop, akár eltérő felbontásokban is.

Win7 alatt a Windows+P gombot lenyomod és kész.
Ha XP-d van, akkor be kell menni a képernyőbeállításba.

(#15008) bega82


bega82
tag

Most nagyon-nagyon láma kérdést fogok feltenni, kérlek ne öljetek meg érte! :D
Szóval: hogyan kell korrekt módon leszedni a régi driver-t, és felrakni egy újat?

Új laptopnál megnéztem a drivert, valami 8.3-as vagy milyen volt az illesztőprogram verziójánál, na mondom teszek fel újat, leszedtem a 11.9-es catalistet. Telepítettem, de ugyanúgy ezt a 8. valamennyit írja ki, nem értem miért!
És nem is volt az, ami régebben, hogy megrángatja a képernyőt, meg nem kért újraindítást sem...
Tesóm szerint nem lehet az AMD drivereit felpakolni, mert a gyártó (jelen esetben Packard Bell) valahogy leblokkolja ezeket vagy mi, és csak a sajátját lehet felrakni...
Dehát ez hogy? Most akkor nem tudom felrakni a 11.9-est úgy, mint bárki más? Ne már...

(#15009) polonic válasza bega82 (#15008) üzenetére


polonic
félisten

Uninstalláld az előző verziót.

Ezek közül szedd le a megfelelőt, ezek jók lesznek.

[link]

Értelemszerűen a linkben az adott verziónak megfelelően a számokat át kell írni.

(#15010) bega82 válasza polonic (#15009) üzenetére


bega82
tag

És az uninstall csak simán úgy, hogy a vezérlőpultból a programok telepítése és törlése, majd uninstallálom az Ati catalyst manager-t? :F
És miért az általad linkelteket tegyem fel? A 11.7-esnél frissebbek hogyhogy nem jók?

(#15011) wednesday


wednesday
őstag

Mostanában mindig Steam-en keresztül frissítettem Catalystot és eddig sose volt semmi gond. Pedig szerintem csak simán rátolja az új dolgokat a régire (igaz ott csak végleges havi bajt :D lehet begyűjteni. nem a betakat meg hoffixeseket).

[ Szerkesztve ]

(#15012) polonic válasza bega82 (#15010) üzenetére


polonic
félisten

Igen, úgy.
Ki írta azt, hogy nem jók? Olvasd el mégegyszer, mit írtam!

(#15013) bega82 válasza polonic (#15012) üzenetére


bega82
tag

B+ de bamba vagyok! :Y :D Jóvan, most már leesett az utolsó mondatod... pedig magyarul volt akkor is, amikor először olvastam el! :DDD
Köszi a segítséget, akkor majd megpróbálom meló után. :K

(#15014) vlevi válasza bega82 (#15010) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akár úgy is. De amikor letöltöt az új drivert, elindítod a telepítőt, akkor felkínálja, hogy telepítés, vagy uninstall. Én itt az utóbbit szoktam választani. Ilyenkor rendes esetben kitakarít mindent, még a program files/ati mappát is törli. Utána újraindítás, és megy fel az új driver.

(#15015) Yeager


Yeager
csendes tag

Üdv!
Kérdésem lenne:11,9 Catalyst van telepítve.
1920X1080 a felbontás, viszont ha kisebbre veszem fekete keretes lesz a képernyő!
Ezt ,hogy lehet megszüntetni?
Főleg a játékoknál lenne lényeges mert ilyen nagy felbontásnál már némelyik akadozik!
Mert ott is jelentkezik a probléma!

(#15016) polonic válasza Yeager (#15015) üzenetére


polonic
félisten

Ezzel próbálkozz:

(#15017) Yeager válasza polonic (#15016) üzenetére


Yeager
csendes tag

Köszi,de ha be pipálom akkor is ilyen,ha kiveszem a pipát akkor is! :F

(#15018) BIZ0906 válasza Yeager (#15017) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Akkor a monitorod beállításait nézd át és ott keress valami ilyesmit "Image Size"(Képméret) és állítsd "Wide"(széles)-ra. Remélem segít.

(#15019) vinibali


vinibali
őstag

üdv szakikáim :)
tud valaki megoldst arra, hogy nem sikerül egy asus k50ab-ra a 11.9-es catalytnak magát a vga driverét felrakni? gondolom valamilyen védelem lehet rajta... :F :R

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#15020) bega82


bega82
tag

Polonic, köszi mégegyszer a segítséget, az általad linkelt driver már feltelepült rendesen, minden OK! :K :C :R

(#15021) charly174


charly174
csendes tag

Sziasztok !

Gondom lenne van egy ATI 4870-es videó kártyám szétesik a kép pixelesedik de egy idő után ki írja hogy a grafikus szoftver leáll és újra indul eddig nem csinált ilyet.11-7_vista64_win7_64_dd_ccc_ocl driver van alatta köszi a segítséget.Hőfok 45C

(#15022) polonic válasza bega82 (#15020) üzenetére


polonic
félisten

Szivesen. :)

(#15021) charly174

Frissíts drivert!
Egyébként hardverhibára is utalhat.

(#15023) charly174 válasza polonic (#15022) üzenetére


charly174
csendes tag

Szia!

Egy időben melegedett nagyon a kártya újra lett pasztázva azóta a hűtés rendben van 11.8-al is ezt csinálta.

(#15024) ratam23


ratam23
aktív tag

Szép estét!

Már régebben is volt az a problémám, hogy bizonyos játékok nem mennek teljes képernyőn alul felül marad fekete csík, most megint előjött de már nem emlékszem akkor h csináltam meg. Valahol az amd control centerben állíthattam. Tudnátok segíteni?

(#15025) tajati


tajati
aktív tag

hello!

Lg p1 notimba egy ati x1400 kártya csücsül. De sehol nem találok hozzá catalyst-ot. Nyáron mikor újra raktam a gépet találtam egy progit ami átalakítja a catalyst-ot az adott gép videokártyájához....de sajna nem jut eszembe a neve... remélem valaki tud segiteni:D

köszi üdv tajati

(#15026) F_Zolee válasza ratam23 (#15024) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pár hsz-el feljebb van a megoldás elvileg. [link]

(#15027) ratam23


ratam23
aktív tag

nekem nincs ilyen menüpontom, máshogy van. lehet azért mert nem dvi vagy hdmi kábellel van csatlakoztatva hanem sima vga kábellel (radeon 6850 dvi vga átalakítóval) v mi lehet?

(#15028) F_Zolee válasza ratam23 (#15027) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez egy másik verzió lehet. Tedd fel a 11.8at hátha ott már megjelenik.

(#15029) varmi2 válasza ratam23 (#15027) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem azért nincs, mert vga portal csatlakozol, nézd meg a másik képen digitális kapcsolat van(dvi, hdmi,dp)

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#15030) halisa


halisa
tag

Sziasztok! El lett adva a HD4890-es kártyám és ha majd megjön a másik szintén ATI kártya
akkor a drivert újra kell rakni vagy sem? :F

(#15031) F_Zolee válasza halisa (#15030) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lehet, hogy nem kell de nem nagy ördöngösség uninstallálni és újra feltenni.

(#15032) Gery15 válasza halisa (#15030) üzenetére


Gery15
addikt

Milyen vga lesz az új?

HyperX

(#15033) halisa válasza Gery15 (#15032) üzenetére


halisa
tag

HD5870

(#15034) polonic válasza halisa (#15030) üzenetére


polonic
félisten

Igen, újra kell rakni.
Mielőtt kiveszed a régit, akkor szedd le a drivert. Gép kikapcs, vga ki, új vga be, driver telepít.

(#15035) halisa válasza polonic (#15034) üzenetére


halisa
tag

Na , ez az! A kártyát már elvitték. A driver meg fent maradt.

[ Szerkesztve ]

(#15036) bozont


bozont
veterán

Akkor csökkentett módban távolítsd el, ott nem tölti be a drivereket a win és nem lesz probléma.

(#15037) halisa válasza bozont (#15036) üzenetére


halisa
tag

Köszönöm, az lesz majd.

(#15038) Gery15 válasza halisa (#15033) üzenetére


Gery15
addikt

Akkor mindenképpen töröld és 5xxx szériához való driiver-t töltsd le.

HyperX

(#15039) do-Sequence


do-Sequence
tag

hello..

Lenne egy béna kérdésem:

Asus HD4770-es karihoz melyik driver lenne a legoptimálisabb DVI-os bekötéssel (már ha ez számít v.mit..)

Nincs driver cd-m hozzá és ezért kérdezem..ill.amit leszedtem hozzá a catalyst (11.6) által ugyan működik, de minden bekapcsolásnál ki dob egy hiba üzenetet a system monitorral és a ?doctorral kapcs.

Egyáltalán érdemes az asus progikat fel tenni hozzá?

Zoldes voltam múlt hétig..tehát az ati-hoz suta vagyok :))

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#15040) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

valaki megtudná mondani mikorra várható az új catalyst?
11.10-es

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#15041) polonic válasza scope2007 (#15040) üzenetére


polonic
félisten

Valamelyik szerdai napon este 7 óra után.

(#15042) varmi2 válasza do-Sequence (#15039) üzenetére


varmi2
nagyúr

íme egy link, ahol ki tudod választani magadnak a legmegfelelőbbet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#15043) scope2007 válasza polonic (#15041) üzenetére


scope2007
addikt

thx... akkor lehet akár holnap is ?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#15044) Muerte válasza scope2007 (#15043) üzenetére


Muerte
addikt

99% hogy jövő hét szerda 10.26. lesz WHQL

(#15045) do-Sequence válasza varmi2 (#15042) üzenetére


do-Sequence
tag

Thx. :R

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#15046) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

opengl 4.2 mikor lesz már végeleges nem tudjátok?

Nexus 5

(#15047) wittman válasza vinibali (#15019) üzenetére


wittman
aktív tag

Szia!

Ha jól tudom, akkor az asus notebookokra ne mennek fel a catalyst driverek, csak az amit az asus supportról töltesz le.

www.vmh59.hu

(#15048) polonic


polonic
félisten

Most nem a megszokott valamelyik szerdai napon jelenik meg a következő catalyst.

Október 31-én fog érkezni.

(#15049) Kunsztler válasza polonic (#15048) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Pontosan

Cat 11.10 official release will happen Oct 31 - but Catalyst 11.10 V3 is pretty much the identical driver, so use with BF3 (plus new CAP)

De enm tudod,hogy benne lesz az opengl 4.2???

Nexus 5

(#15050) polonic válasza Kunsztler (#15049) üzenetére


polonic
félisten

Nem tudom.
Rákérdeztem, de nem igazán szoktak válaszolgatni a kérdésekre.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.