Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2101) goddog válasza frame>24 (#2100) üzenetére


goddog
csendes tag

Itt vettem a PH-n egy bazáros arctól, felhívtam és mondta, hogy le tudja gariztatni nagykerben, csak az két hét.

Az Ember azt mondja:-Az Idő elmúlik. Az Idő azt mondja:-Az Ember elmúlik.

(#2102) frame>24 válasza goddog (#2101) üzenetére


frame>24
addikt

mindenestere: ''Azonnali VGA-s kérdések óráján'' ment még 1 lehetőség neked erről....

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#2103) Nightmare


Nightmare
senior tag

Sziasztok.Én ezt nem értem. :F Miért nem ugrik elő a control panel?Eddig sem jött elő;de a tálcán megjelent az ikonja;így tudtam 3D-s állításokat csinálni.De már az se... :O

6.9;dotnet 2.0

Tudna segíteni vki?

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#2104) Gallac válasza Komplikato (#2095) üzenetére


Gallac
senior tag

a legelsőt nyomattam le:( bár beigazolodott az Atihoz elég kuka driverek jönnek ki

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2105) Komplikato válasza Gallac (#2104) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem tudom, nekem aljas módon minden ATI cuccomhoz jók voltak a driverek.
Ha nincs baj egy régebbivel, akkor meg minek a 6.11?
Driverheaven.net oldalán sok driverből fent vannak a régebbiek. Próbáld meg, hátha ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2106) Komplikato válasza Nightmare (#2103) üzenetére


Komplikato
veterán

Raktál fel hozzá CP-t? :F
Ha meg igen, akkor minek a DotNet?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2107) Nightmare válasza Komplikato (#2106) üzenetére


Nightmare
senior tag

Elég a Control panel?Eddig az volt;hogy kell a dotnet is;igaz akkor még 1.1-es volt.Most akkor mi van?Elég a CP?

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#2108) Integrale


Integrale
veterán

Hali! Lenne egy hatalmas kérdésem! Meglehet e azt csinálni hogy pl a 6.8 as catalystot felrakom de a controlpanelt nem?? vagy attól még kell a dotnetfx?? mert ha felrakom a dotnetfx-et akkor sokkal rosszabbul megy minden játék PL. a Most Wanted kockás lessz! ha nincs dotnetfx akkor tökéletes a játék! most 4.8 as catalystot használok vidikari: Saphire radeon 9600PRO szeretnék újabbat felrakni csak a dotnetfx-től félek!

"Bad reklám is reklám too"

(#2109) cousin333 válasza Integrale (#2108) üzenetére


cousin333
addikt

Igen. Telepítéskor nem jelöld ki a CCC-t, és akkor nem teszi fel. Ezzel az a baj, hogy akkor semmit nem tudsz állítani. Ezért kell feltenni a az ATI Tray Tools nevű progit, és azzal mindent be tudsz konfigurálni (pl. élsimítás...stb.), .NET meg nem kell hozzá...

"We spared no expense"

(#2110) Komplikato


Komplikato
veterán

ATI Catalyst Vista RTM build 8.31.100.3.2.1 driver (32 és 64 bit!) OpenGL-el! - [link]

Azt nem tudom mennyire működőképes. Lehet leszedik hosszú távon ... Ha minden igaz 2006 decemberi.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2111) rocket válasza Komplikato (#2110) üzenetére


rocket
nagyúr

Kint van mar a 7.1 catalyst vista-hoz [link]

Uj CCC-ben eltuntettek par ''hibat'', 1 cli.exe van mar csak 3 helyett, javitottak a memoria hasznalatan a CCC-nek, es joval gyorsabban indul el mint eddig, XP-hez a catalyst 7.2-vel jon majd az uj CCC.
Megvaltoztattak az installert felhasznalo baratibb lett, uj 3D preview lett a CCC-ben.
[kép]

[kép]
Tesztek szerint valoban gyorsabb lett vista alatt, itt [link] video is van rola.

Jatekok alatti teljesitmenye is jobb a 7.1-nek, mint az utolso RTM build verzionak.
[kép]
[kép]
[kép]

Persze vannak meg hibai, COH-ban CF alatt, meg opengl alatt is van meg javitani a teljesitmenyen, driverheaven CF se tudta mukodesre birni.

Tweaktown tesztje: [link]


[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2112) mikk2000 válasza rocket (#2111) üzenetére


mikk2000
őstag

Ez mind szép, de ez csak tiszta marketing. Önmagához, ráadásul valami kezdetleges bétához képest gyorsult, remek. 1,5s kell egy CCC elindulásához high-end gépen, ez szomorú. Más programoknál rákattintok és feljön rögtön :)

(#2113) rocket válasza mikk2000 (#2112) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem tudom miert meglepo ha egy final drivert az utolso build valtozattal egyutt tesztelnek, es ehez hasonlitjak.
Eddig a CCC legnagyobb ''hibai'' a lassu elindulas, es az atlagosnal nagyobb memoria hasznalat volt, most ezeken javitottak.
Nem hiszem szamitana 0.4sec vagy 1.5sec alatt indul el egy program, viszont az nem mind azert 8 sec vagy 1.5 sec ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2114) rocket


rocket
nagyúr

Meg 1 [link] 7.1 vista driver teszt, ezuttal XP is van a tesztben :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2115) Dictator^


Dictator^
veterán

7.1 es catalyst van fent, most csak ennél tapasztaltam, néha az történik, hogy total commanderezek és elkezdenek felvillani/villogni a fájlnevek, olyan mintha frissitene..
régen dc++val volt a letöltés és feltöltést mutató csiknál ez...de most a totalnál is van mennyi esélye van, hogy a 7.1-es catalyst csinálja? uj win reinstall volt, a régin 6.11 volt mielőtt reinstallt csináltam de már ott is csinálta..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2116) Dictator^ válasza rocket (#2113) üzenetére


Dictator^
veterán

CP-vel mennyire érdemes még használni ezeket az ujonnan kijött drivereket?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2117) Komplikato válasza Dictator^ (#2116) üzenetére


Komplikato
veterán

Szvsz Vista driverre nem lehet CP-t tenni, XP alatt megyeget még, de pár funkció nem elérhető CP-ből, ezért kell mellé más segéd progi is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2118) Komplikato válasza mikk2000 (#2112) üzenetére


Komplikato
veterán

Még szerencse, hogy az új színes-szagos Forceware panel gyorsabban bejön ... vagy nem? :DDD

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2119) Dictator^ válasza Komplikato (#2117) üzenetére


Dictator^
veterán

bocs hülyén irtam, szóval XP-re akarom, ott is azért lassabbnak tünik a CCC...ezért használom CP-vel.
csak van egy két hiba ami idegesit.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2120) mikk2000 válasza Dictator^ (#2119) üzenetére


mikk2000
őstag

ati tray tools?

(#2121) Dictator^ válasza mikk2000 (#2120) üzenetére


Dictator^
veterán

csak a cp van fent és a driver.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2122) ftc válasza rocket (#2111) üzenetére


ftc
nagyúr

X1650XT-nek jobban vekszik a Vista...

(#2123) mikk2000 válasza Dictator^ (#2121) üzenetére


mikk2000
őstag

Próbáld ki CP helyett... A játékokhoz pl külön megadhatod milyen d3d/opengl/túlhajtás/szín profillal induljon, de ezeket a profilokat globálisan is váltogathatod...kicsit sokat tud :)

(#2124) Dictator^ válasza mikk2000 (#2123) üzenetére


Dictator^
veterán

játszani nem játszok egy ideje :) néha-néha egy két gém felkerül..
de akkor most megnézem, leszedem a cp-t és felrakom a ccc-s packot.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2125) serito


serito
senior tag

Hétvégén próbáltam a Béta Vista drivert, de valamiért egyetlen game-et sem tudtam elindítani. Vista eredeti a game is de mindíg valami kompatibilitási hibával kifagyott.
Aztán ,érgemben töröltem a Vistát és visszatettem a jól megszokott XP-t a legújabb driverrel és láss csodát, minden game tökéletesen futott. Lehet, hogy amostani driver már jobban működik de nem próbálom ki mégegyszer.

(#2126) Komplikato válasza serito (#2125) üzenetére


Komplikato
veterán

És mi van ha a játék NEM kompatibilis a Vistával és/vagy nem jól állítottad be a kompatibilitását? Másrész milyen béta drivert próbáltál ki, hiszen a november óta kint lévő RTM-es Catalyst se béta volt már?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2127) Integrale


Integrale
veterán

Csá! Azt nem tudjátok hogy az miért van hogy ha felrakom a DotnetFX-et akkor akadnak a játékok, ha nincs fent akkor nem!
Melyik Catalystot ajánljátok? :F
ATI Tray Tools ez a program mit javít? és mire való? S.O.S

"Bad reklám is reklám too"

(#2128) mikk2000 válasza Integrale (#2127) üzenetére


mikk2000
őstag

A control panel, a CCC (catalyst control center), ATI Tray Tools mind egyre való, vezérelni a videókártya driverét. Ha a .NET Framework-tól akad a rendszered, akkor ne tedd fel, az csak a CCC-hez kell, amit pedig nem szeressünk :) Helyette control panel, ati tray tools, vagy ati tool...vagy akár omega driver, abban eleve van control panel, sőt hozzá van rakva az ati tray tools is...

[Szerkesztve]

(#2129) Attila79


Attila79
tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok az ATI világában, mindig nVidia-m volt eddig és nem igazán vágom, hogy miért vacakol ez a Catalyst. X1650XT kártyát vettem tegnap, felraktam hozzá a gyári cd-n lévő drivert. Ma estig minden klappolt, aztán egyszercsak jött egy hibaüzi, hogy leáll... Azóta minden restartnál ez megy. Ha külön indítanám el parancsikonról, akkor is...
Segítsetek légyszi! A verzió asszem 8.301.0.0. Legalábbis eszközkezelő/videokártya/illesztőprogram/verzió ezt írja ki.

Íme a hibaüzi:
[link]

Előre is köszi és utólag is elnézést! :D

[Szerkesztve]

(#2130) Attila79


Attila79
tag

Még egy probléma: MoH:AA cfg-ben be van lőve a gamma egy bizonyos értékre, ehhez képest mikor belépek a játékba az mindig elég sötét képernyővel indul... mohában a beállításoknál épphogy hozzáérek a brightness csúszkához, egyből helyreáll. Más játékoknál még nem volt időm kipróbálni, teljesen új még az egész rendszer, de, ha esetleg tud erre vki vmi megoldást, driverbeállítást azt megköszönném.
Üdv!

(#2131) mikk2000 válasza Attila79 (#2130) üzenetére


mikk2000
őstag

Én is tapasztaltam ilyet, pedig CCC nincs fönn, ez ati dolog lehet, vagy a játék nem kezeli helyesen.

(#2132) Attila79 válasza mikk2000 (#2131) üzenetére


Attila79
tag

Közben rájöttem, hogy a hibaüzenettől függetlenül tudok variálni a control centerben és találtam egy olyat, hogy 3D alkalmazások színbeállításai, ahol be tudtam állítani a gammát. Csak azt nem értem miért nincs ott is egy pipa lehetőség, hogy alkalmazásvezérelt legyen, mint pl. élsimítás, stb...

(#2133) goddog


goddog
csendes tag

Sziasztok!
A következő lenne a gondom: X1800XL karim van 7.1-es CC-vel üzemel. 3DMark05-ben a cpu-benchmarkban kimerevedik a kép majd eltűnik de a gép nem indul újra. A windows friss telepítésű. Újraindítás után az eseménynaplóba az kerül be, hogy a kártya végtelen ciklusba lett állítva amit a driver hibája okoz, és valszeg nem a megfelelő drivert használom. Viszont én már kipróbáltam 6.11-ig visszamenőleg az összeset, az omega-t is.
nem tudjátok esetleg, hogy mi az a végtelen ciklus a kariknál és hogy melyik driver lenne a jó?

Thanx!!!

Az Ember azt mondja:-Az Idő elmúlik. Az Idő azt mondja:-Az Ember elmúlik.

(#2134) mikk2000 válasza Attila79 (#2132) üzenetére


mikk2000
őstag

Mert szerintem alapból alkalmazésvezérelt. (kellene legyen).

(#2135) Gumee


Gumee
tag

Én is új vagyok Ati világban.
.net le? Meg ccc is le? Vagy cp le? :)

Vagy kezdjük elölről...mit telepítsek a kártyához? :)

(#2136) mikk2000 válasza goddog (#2133) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha túl van hajtva a géped (tuning) próbáld meg teljesen alapon is. Aztán ne felejts el mesélni :)

(#2137) goddog válasza mikk2000 (#2136) üzenetére


goddog
csendes tag

Hali!
semmi nincs túlhajtva a gépemben mivel nem értek az ilyesmihez. Viszont ezt a kártyát használtan vettem és lehet, hogy az előző gazdája esetleg húzta, vagy megpróbálhatta moddolni XT-re...

Az Ember azt mondja:-Az Idő elmúlik. Az Idő azt mondja:-Az Ember elmúlik.

(#2138) mikk2000 válasza goddog (#2137) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia, ha nem értessz hozzá, lehet hogy túl van húzva, csak nem tudsz róla. Mondhatnám, hogy bios, loadsetupsefault, csak ha nem konyítassz hozzá akkor nem érdemes, mert lehet benne olyan beállítás, hogy az oprendszer nem fog bejönni.
Próbáld ki a kártyát egy másik gépben is, az a biztos.

(#2139) Gumee válasza Gumee (#2135) üzenetére


Gumee
tag

up :DDD

(#2140) Kicker


Kicker
senior tag

üdv

a problémám egy ati mobility radeon 9100 igp-vel van. Asus m6 notebbokban van, amihez leszedtem az elérhető driverét/2005.02.08./, asus honlapról, de ez nek akarja a hardveres gyorsítást, pl a fifa 07 azt írta ki,. hogy a játékhoz 3d-s hardveres gyorsítás szükséges, miért érdekes ez? mert az előző valamilyen/nem emléxem milyen verzió stb/ verzióval ment a fifa 07... rejtélyes, tudna valaki segíteni? lehet van beállítása külön ennek szoftveresen? megnézem.... ha valaki tud segíteni, lekötelezne... :U :U :B

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2141) Komplikato válasza Kicker (#2140) üzenetére


Komplikato
veterán

Passz. Próbáld meg teljesen leszedni a drivert a Drivercleaner-rel, és utána újra fel ... persze nem árt valami friss Dx9.0c elötte (2007 februári az utolsó), mert volt olyan driver, ami régebbi DX9-el nem megy vagy rosszul.
Ezen kívűl előfordulhat, hogy vírus vagy antispy védelmi program nem engedi az összes driver komponenst települni, szóval ilyeneket az install közben ki kell kapcsolni, már ha vannak.

Ezzel a programmal át lehet buherálni a notidra azokat a Catalyst drivereket, amik támogatnak DX8-as kártyákat: [link]

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2142) Dictator^


Dictator^
veterán

ha jól vettem ki a HSZ-ekből, akkor a .NET után akadhatnak a játékok? esetleg windows alkalmazásokra is igaz ez? CP-vel használom a 7.1-es drivert akkor a .NET-re sincs szükségem igaz?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2143) Yutani válasza Attila79 (#2129) üzenetére


Yutani
nagyúr

Haverom frissen telepített WinXP-jén ugyanez a hiba ugrik ki állnadóan, hogy gond van a CLI-vel, és általában nem is jön be a CCC.

Ez az egész Ati szoftver egy nagy okádék! Tehát inkább azt csináljam, hogy felrakom a drivert külön, és aztán az Ati Tray Tools segédprogramot?

#tarcsad

(#2144) Nimda válasza Yutani (#2143) üzenetére


Nimda
addikt

Miért nem használtok hagyományos CP-s verziót?...nincs kopaszodás és a hányinger is elmúlik..:D [link] külön jelölve van a CP...és ez mellé simán fel lehet tenni bármilyen toolst..

[Szerkesztve]

(#2145) Yutani válasza Nimda (#2144) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azért, mert nem tudtam, hogy van CP verziója a 7.1 meghajtónak. Én eléggé maradi módon csak az ati.amd.com oldalon néztem, ahol vagy a pure driver van, vagy a CCC verzió.

De most már okosabb lettem egy kicsivel, hála néked! :R

#tarcsad

(#2146) Pocok9b


Pocok9b
aktív tag

Valaki tudna nekem segíteni h. X1950pro-hoz MSI 256mb pci-e -es karihoz melyik lenne a legideálisabb catalyst?? :B :B :R

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#2147) Yutani válasza Yutani (#2145) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én nem tudom, mi van, de ezt meg nem lehet telepíteni, hibával elszáll a telepítő.

#tarcsad

(#2148) Nimda válasza Yutani (#2147) üzenetére


Nimda
addikt

Használj eggyel régebbi verziót,vagy próbáld ki az omega verziót [link]

Az is lehet hogy hibásan töltötte le...

[Szerkesztve]

(#2149) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok valaki tudna abban segiteni h a Catalyst 7.1 et már csak Vistához lehet használni ???????
Vagy csak támogatja a vistát,????????????????????????

Crypto

(#2150) Komplikato válasza CJ3 (#2149) üzenetére


Komplikato
veterán

A VISTA-s 7.1-et csak Vistához lehet, a Win2000/XP-s Catalyst 7.1-et meg XP-hez lehet használni. :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.