Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20003) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az offtopic hozzászólásokat kérem kerüljétek ebben a topicban!

⭐ Stella

(#20004) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!

Fél napja próbálom megoldani a következő problémámat:
HP4530s, Intel HD Gaphics 3000 + AMD Radeon 7400M
Windows 8
Az összes Catalyst próbáltam már, ugye swichable graphics nincs.
Ez azt jelenti hogy soha nem is aktív az AMD? Mert ha aktív, csak nem tudom babrálni az engem nem zavar, de könyörgöm, ha elindítok egy játékot, akkor honnan tudom megállapítani, hogy melyik VGA megy? Jó volna, ha a Radeon menne... o.O

Előre is köszi!

(#20005) InfiniteReality válasza -Valinas- (#20004) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha értelmes a laptop, akkor be lehet állítani a BIOS-ában, hogy melyik VGA-t használja. Állítsd permanensen az ATI/AMD-re. Ha nincs ilyen opció, frissíts BIOS-t. Ha úgysincs, jobbkézzel bal vállon át a HP-t és vegyél normális laptopot :)
(Halkan jegyzem meg hogy a viszonylag régi IBM/Lenovo T500-ban benne van az opció: integrated/dedicated/switchable graphics)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20006) #16729600 válasza InfiniteReality (#20005) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igazad van, én máris kib@sztam a HP mat az ablakon :R :Y :F

(#20007) Bali27


Bali27
addikt

A 12.11 mikor jön már ki? Basszus 13.11 lesz belőle a végére.. Betát nem akarok feltenni, de ez a töketlenkedés már kicsit idegesít.

(#20008) szasanyi válasza Bali27 (#20007) üzenetére


szasanyi
félisten

Gyakorlatilag ezt kérdeztem nemrég Abu-tól, de nem kaptam választ. Nem a 1211 b8-at használod? Mert azzal nincs gond sztem, és az utód WHQL csak akkor lesz jobb ha minősítésén túl vmi újdonságot is hoz (pölö teljesítménynövekedés ;) ). Mondom, szerintem...

(#20009) InfiniteReality válasza #16729600 (#20006) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Sorry :) Sajnos fázom a HP-től pont az ilyen idiótaságok miatt. Azt amit egy gagyi Lenovo meg tud csinálni rendesen (igaz, IBM utód gépen), azt a naaaagy HP miért nem tudja?!

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20010) Bali27 válasza szasanyi (#20008) üzenetére


Bali27
addikt

Igazából el vagyok a 12.8 al vagy melyikkel:) Csak a legujabb nekem is felkeltette az érdeklődésem.
A béta driverek amugy frissitik magukat ha be van kapcsolva az automata frissítés a CCC-ben?

(#20011) szasanyi válasza Bali27 (#20010) üzenetére


szasanyi
félisten

Csak azért, mert nem játszol új játékokkal (pölö AC3) mert azzal nem megy, csak a 12.11-gyel. :) Azt nem tudom, soha nem használom... minek? Letölteni én is letudom a megfelelőt, és úgyis uninstall kell telepítés előtt.

(#20012) feketeibiza


feketeibiza
tag

6990 mért nem megy fel rá az eredeti catalíst?

sziasztok

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#20013) radi8tor válasza feketeibiza (#20012) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eredeti alatt mit értesz? Amit vele adtak CD lemezen?

⭐ Stella

(#20014) feketeibiza válasza radi8tor (#20013) üzenetére


feketeibiza
tag

Nem,nincs DVD hozzá.. de letöltöm a catalyst ot,és automatikus keresés után vmiért nem találja a kártyát..

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#20015) InfiniteReality válasza feketeibiza (#20014) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Eleve lehet hogy hiányoznak az alaplapi (chipset) driverek. Windows telepítés után először avval kell kezdeni...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20016) feketeibiza válasza InfiniteReality (#20015) üzenetére


feketeibiza
tag

Asus Sabertooth 990FX minden fentvan és vmi nem klappol.. nem látja a catalyst a kártyát vmiért!

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#20017) InfiniteReality válasza feketeibiza (#20016) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Melyik PCIE slotban van a kártya? Lehet az sem mindegy...

Ja és milyen OS van fent? Ha Win8 próbáld meg Win7-tel, a Win8-cal még nem minden kerek.
Win7-ből pedig 64bites professional változattal próbáld, az ilyen Ultimate meg 32 bites változatokat felejtsük el.
És ha tudsz angolul és egy mód van rá, ANGOL változattal próbáld meg, mert a magyar Win7 sok esetben még a Windows update-ről sem képes lehúzni azokat a drivereket, amiket ugyanazon a gépen egy angol Win7 csont nélkül megtesz.
Ennek nem kéne így lennie, de ha már ígyvan, ehhez kell alkalmazkodnunk...

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20018) feketeibiza válasza InfiniteReality (#20017) üzenetére


feketeibiza
tag

Ez volt a baj igen.. pedig mind a 3 ugyanolyan elvileg az asus sabertooth ban. másikban repül megy minden :)

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#20019) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Gigabyte HD 7770-es videokártyát, és a Win7 Ultimate x64-en a legújabb Catalyst (12.10) fut. Erre van kötve DVI kábellel egy 19"-os monitor, és HDMI-n egy 40"-os Samsug LCD TV, Full HD felbontáson (1920×1080 @60 Hz). Két problémám van. Egyrészt mindenképp a TV-t érzékeli elsődleges kijelzőnek (már meg tudtam oldani, hogy az asztal a másodlagos kijelzőről, a monitorról menjen, de ez így szerintem elég hülye megoldás), másrészt pedig mintha valamiért "nagyítaná" a képet a TV-n, és emiatt a képminőség se az igazi, sőt néha filmnézés közben mintha szaggatna a kép. Úgy értsétek ezt a nagyítást, hogy ha egy ablakot teljes méretűre nagyítok, akkor a szélei minden irányban "lelógnak" a TV-ről. Korábban egy GeForce 9600 GT-m volt, és azzal nem volt ilyen gond, pedig az csak D-Subbal volt a TV-re kötve.

Mi lehet a probléma? :F Elsősorban ez a "képnyújtás" érdekelne, de annak is örülnék, ha a kijelzők sorrendjének megváltoztatásához is tudnátok ötletet adni. Előre is köszönöm a segítségeteket! :) :R

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20020) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! 4850-es topicban a 2010-es CCCket ajánlják. Állítólag azzal jobb fps eredményeket lehet elérni, ezt szeretném tesztelni 3Dmark06-ban. Nah igen ám, de nem tudom telepíteni a 10.5-ös és 10.6-os drivert sem normálisan. Letöröltem a 12.6ost -> géprr -> tenném fel a 2010-es drivert (több helyről is próbáltam letölteni, külön csak a displaydrivert és egyben a full drivercsomagot is), egyéni install -> és itt nem írja ki, hogy a videokártya illesztőprogramot is telepítené majd... 12.6-osnál nincs ilyen probléma és ahogy emlékszem 11.4-esnél sem volt, mikor azzal tesztelgettem korábban. Maga a karim egy érdekes fajta, minden program M98nak látja, mert a memóriája le van butítva. Lehet ez a baja, de 2012-es nootbook és sima driverrel is teszteltem már, nem volt különbség a kettő között.

A kártya: [link]
A probléma: [link]

(#20021) #31342592 válasza Alpachino (#19986) üzenetére


#31342592
törölt tag

Ráadásul most kijött egy 11-es beta ott még többet dob a teljesítményen. Nekem is fullon, még aa-val is-és nem megy 50alá, vagy csak nagyon ritkán. Hol itt a gond?

[ Szerkesztve ]

(#20022) kovsol


kovsol
titán

a CAP az csak CFX-hez csinált profilokat tartalmazza?

May the Force be with you!

(#20023) Muerte válasza kovsol (#20022) üzenetére


Muerte
addikt

Far Cry 3-hoz single GPU-nál is javít elvileg:

New profiles added to this release:

- Improves Far Cry 3 performance for single GPU configurations with AA enabled

(#20024) Tarill


Tarill
őstag

mikorra várható az a híres 11.es whql driver? :D vagy hol tart most a bétázás? Én a 7esnél lemaradtam

(#20025) szasanyi válasza Tarill (#20024) üzenetére


szasanyi
félisten

Van már friss AMD Catalyst™ 12.11 Beta11 és hozzá CAP2 Catalyst™ Application Profiles is.

(#20026) HBO2


HBO2
tag

Ebben működik már a váltható grafikus rendszer?

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#20027) Alpachino


Alpachino
veterán

Az új 12.11b11 jótékony hatása pl. a Hitman Absolution-ban :C : [link]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#20028) Muerte válasza szasanyi (#20025) üzenetére


Muerte
addikt

Hozott is +15-20FPS-t Far Cry 3-ban,viszont még fix 70-80 FPs-nél is olyan szinten akad nálam hogy totál játszhatatlan a játék.Akármit állítok a menün belül mindenhol ugyanazt csinálja,a textúrák is hibásak,ha közelítek valamihez szép lassan akkor áttetsző üvegszerű foltok jelennek meg a textúrákon :U Olyan látvány mikor annó a predator mászkált álcázva a fák között a filmben :DDD

(#20029) Abu85 válasza Muerte (#20028) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Hyper-Threading miatt akad. - Itt egy nem hivatalos orvoslás az akadásra, amíg nem lesz patch.

Az 1.01-es patch fent van? Mert az javít megjelenítéssel kapcsolatos hibákat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20030) Muerte válasza Abu85 (#20029) üzenetére


Muerte
addikt

A patch fent van.Köszi a tippet kipróbálom :R

(#20031) Tarill válasza szasanyi (#20025) üzenetére


Tarill
őstag

de nem úgy volt h még novemberbe kijön valami bika driver ami végleges verzió?

(#20032) szasanyi válasza Tarill (#20031) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, (túl) sok minden volt úgy, ahogy végül nem lett. :U

(#20033) bozont válasza Tarill (#20031) üzenetére


bozont
veterán

Nem, a többire keress rá a topicban. ;)

(#20034) Muerte válasza Abu85 (#20029) üzenetére


Muerte
addikt

Kipróbáltam HT nélkül is de ugyanaz volt a helyzet és megint engedélyeztem az összes szálat és láss csodát kb.80%-al simább lett.Azt nem mondom hogy nem akad,de hírül sem annyira mint előtte hogy most mitől lett ez ezt nem vágom.Csináltam FRAPS-al egy kis videót. Teszt Sajnos elég rossz minőségű mert lekonvertáltam kis méretre illetve a fraps is elég rossz minőséggel vette fel, arról nem beszélve hogy a stabil 60FPS-ből 28-30at csinált felvétel közben.Azért jól látható a probléma a fákon és a kocsin is.Ez tipikus vram fogyásnak tűnik,de hogy nem elég 2GB neki? FHD,HDAO,NO AA,Vsynch ON,minden medium fix 60FPS.

(#20035) Visormail válasza szasanyi (#20025) üzenetére


Visormail
addikt

Ezt a capot fel lehet/érdemes tenni 4es szériás driver mellé is?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20038) SkyS1gn válasza Muerte (#20034) üzenetére


SkyS1gn
félisten

MSI Afterburnert használj felvételekhez, 60FPS full frame felbontásban és nem eszi az erőforrásokat!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20039) szasanyi válasza Visormail (#20035) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem hiszem. Az új driverek és CAP az új kártyákhoz vannak optimalizálva, és a leírásban is HD5xxx szerepel HD4xxx nem. Abu85 az AMD/Catalyst guru, ha gondolod kérdezz rá nála.

(#20040) Visormail válasza szasanyi (#20039) üzenetére


Visormail
addikt

A cap-nak nem láttam leírását.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20041) Muerte válasza Visormail (#20040) üzenetére


Muerte
addikt

(#20042) Visormail válasza Muerte (#20041) üzenetére


Visormail
addikt

Azt igen de abban nincs ilyen hogy melyik driverrel/kártyával kompatibilis. Mert ugye eddig is lehetett korábbi driverhez újabb capot feltenni, csak nem tudom mióta különvált a sima és legacy driver azóta a cap-al mi a helyzet.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20043) S. Szabi válasza Muerte (#20034) üzenetére


S. Szabi
őstag

A textúra hibák másnál is előfordulnak, sima bug szerintem. Viszont több fórumon olvastam, hogy elvileg Win 8 alatt nincs ilyen mikrolag vagy minek hívják. Nálam is csinálja, ~50 FPS, nem olyan feltűnő, de zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#20044) #16729600 válasza HBO2 (#20026) üzenetére


#16729600
törölt tag

"Ebben működik már a váltható grafikus rendszer?"

"Természetesen" b@szik működni...

(#20045) Abu85 válasza HBO2 (#20026) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az asztali driverben kizárt, hogy működni fog. Ebben csak az Enduro és a PowerXpress 4.0+ van benne. A többi átváltásos technikához nem csak a VGA oldali támogatás szükséges, hanem az IGP felül is friss driver kell.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20046) laca000


laca000
őstag

Far.Cry.3.Update.v1.02

Ez megold bármit?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#20047) taknyi


taknyi
aktív tag

Üdv! Mitől van az, hogy a gépem újra indul váratlanul, véletlenszerűen, ha a ccc telepítve van? Letöröltem, azóta a Win7 kezeli csupán és a probléma megszűnt. :W Aplication popup hibajelzést ír...

[ Szerkesztve ]

World of Tanks privátban http://aprod.hu/hirdetes/world-of-tanks-planetside-hawken-jatekok-ID16eOd.html

(#20048) televana válasza taknyi (#20047) üzenetére


televana
csendes tag

Ugyan ez volt nálam is…
Nem az AMD oldaláról leszedett hivatalos driver volt felrakva a kártyához, hanem egy „újabb, kreált” driver… és ezt kreálta.
Igaz előtte soha nem volt gondom az „újabb driverekkel, amik előrébb jártak”, mint a hivatalosan kiadott CCC.

(#20049) Visormail válasza laca000 (#20046) üzenetére


Visormail
addikt

A leírása szerint nem sok mindent Far Cry 3 v1.02 Patch Description:

PVP:
- Fixed some issues with user created maps when more than 8 players were playing them.
- Improved matchmaking for both Multiplayer and Co-op modes.
- Improved team balancing when playing in party.
- Fixed issues with Live balancing patch system.

Map Editor:
- Fix for the Map Editor crash at launch when the PC user contains language-specific characters.

Single Player:
- Fixed issue where players fall through the world when not connected to the Ubisoft servers.
- Fixed the "View Leaderboard" and "Start Trial" buttons in the World Map.
- Improved stability when quitting to desktop.
- Fixed issue with leaderboards.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20050) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok! van egy Sapphire 6850 kártyám amit játékra használok. melyik drivert ajánlanátok erre a célra hozzá? 12.10 van fent és FarCry3 microlaggos néhány szituációban. felbontás 1360x768 szóval elég kicsi, így a grafot feltoltam teljesen fullra, kivéve az élsímítást, azt kikapcsolva hagytam.
megköszönném, ha valaki tudna rajtam segíteni! :R

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.