Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3201) gyiku


gyiku
nagyúr

jo edes annyuknak irjak akkor, hogy certified for vista!!! :(((
elgurult a gyogyszerem :O

hüllő

(#3202) Frenk válasza gyiku (#3200) üzenetére


Frenk
aktív tag

Amúgy Vista-t használsz? Akkor lehet hogy az ati driver probléma.
Viszont amit az Ati kártyák támogatásáról írt az Asrock, akkor nálam, hogyan működhet hibátlanul?

[ Szerkesztve ]

(#3203) gyiku válasza Frenk (#3202) üzenetére


gyiku
nagyúr

most ultimate 64 van fent, mert 32es xp-vel nem volt jo. :(
xp fel, lapdriver fel, restart, vga driver fel, restart, nincs kep, csokkentett mod.

hüllő

(#3204) Frenk válasza gyiku (#3203) üzenetére


Frenk
aktív tag

Próbálj meg innen [link] módosított/frissített alaplapi drivert letölteni és kipróbálni, hátha beválik. Az NF3-as drivert valószínű az Nvidia már nem frissíti. De érdekes, hogy miért csak az Ati kártyákra igaz ez.

[ Szerkesztve ]

(#3205) gyiku válasza Frenk (#3204) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi, most az van, hogy kisirtam, hogy visszaveszik lapot, penzt is visszaadjak, mert csak ez az asrock am2nf3-vsta lapjuk van, ami agp-s.
tehat, vadaszok epp agp-s am2es lapra, ami nem asrock :) talaltam egy msi k9mm-v -t, viszon msi honlap szerint nem tamogatja vista 64et :)
most akkor mi van? probalkozom meg az agp-s vgamat becserelni pcie-re, csak nem igazan akarnak valaszolni a mocskok. (pedig ez lenne a legjobb)
tud vki esetleg mas agp-s am2 lapot? :R

hüllő

(#3206) Frenk válasza gyiku (#3205) üzenetére


Frenk
aktív tag

Hát sajnálom, hogy nem jött össze, pedig a lap támogatja a Phenom X4-et is. Valószínűleg az Ati 2600-os kártyája a probléma. Nekem az 1950pro agp-vel semmi probléma.

(#3207) gyiku válasza Frenk (#3206) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi a helpet, most rohanok haza kitepni, penzt behajtani, masikat venni, felrakni mindent, szal elleszek. francnak vettem 3-4 hete agp-s xt-t, scak szivok a hulye fejem miatt :P
na majd ha osszeall vmi, szolok.

hüllő

(#3208) Frenk válasza Frenk (#3206) üzenetére


Frenk
aktív tag

:K

[ Szerkesztve ]

(#3209) IceHole


IceHole
csendes tag

Szevasztok!

Lehet volt már, de nekem olyan problémám van, hogy a wdm driver telepítés elindul, aztán nem válaszol, ha kinyomom feladatkezelőbe, akkor pedig feldobja, hogy a távoli eljárás-hívás nem sikerült.. Nem tudjátok miért lehet ez? Idegesít. Gondolom nagyon kell a wdm a vivo kihasználásához.

Kösz előre is!

(#3210) mikk2000 válasza IceHole (#3209) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem creative driver telepítéskor volt ilyen, tehát együttérzek veled :)

(#3211) katt777


katt777
félisten

Sziasztok!

A 7.11-es driver tényleg mehet a szemétbe?
Telepítéskor nem találja az inf fájl-t, nem is telepíti fel semmit Vista x64 alá (pedig elméletileg vistára találták ki - hát jól sikerült)
Az Avivo codec csomag meg azt írja ki, hogy nincs mit telepíteni. :Y Nem véletlenül feleakkora, mint a szokásos, csak az installer van benne :F .
Azért olvasgatok visszafelé is, hátha találok valamit.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3212) katt777 válasza gyiku (#3205) üzenetére


katt777
félisten

Kérdezd meg itt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3213) Briant87


Briant87
csendes tag

Hi mindenkinek.
Akit érdekel itt van egy rövid 2900Gt teszt ígéretem szerint!:D
http://atinvidia.uw.hu/

(#3214) mikk2000 válasza Briant87 (#3213) üzenetére


mikk2000
őstag

Fölösleges volt rohanni erősebb tápért ha amid volt az minőségi volt...

(#3215) Briant87 válasza mikk2000 (#3214) üzenetére


Briant87
csendes tag

Hát lehet hgy szerinted elég egy 400W-os táp neki ha márkás de én meg úgy látom hogy inkább nem bízok semmit a véletlenre.
Így legalább a prockót is stabilabban tudom húzni...stb
Amúgy a karit azért csak ajánlani tudom mert azt kell észrevennem hogy minél újabb a driver annál gyorsabb....pl a legújabbal megint gyorsult...hihetetlen

(#3216) IceHole


IceHole
csendes tag

WDM drivert gondra senkinek nincs ötlete? A win újrakásán kívül :)

(#3217) gyiku válasza katt777 (#3212) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi :)

hüllő

(#3218) gyiku válasza Frenk (#3208) üzenetére


gyiku
nagyúr

csak visszavetettem, lol volt, mert 10%ot le akartak vonni, node ne nezzenek mar hulyenek :P gyikot lehuzni... lol! :D
elvileg ma lesz masik lapom, msi k9mm-v, kivancsi leszek.

hüllő

(#3219) morceaux


morceaux
aktív tag

Helló!
Vajon driverprobléma lehet, vagy komolyabb a gond, ha szétfagynak a játékok, de úgy, hogy elmegy a kép, aztán semmire sem reagál a gép (alt+f4, ctrl-alt-del, alt-tab), sőt egyszer a monitor se kapott már jelet...
Ez történt HL2 EP2 közben, Witcher közben is. NFS Prostreet borzalmasan szaggat, pedig kikapcsoltam a tűzfalat meg a vírusírtót is, hálókártyát letiltottam. igaz ír 40-50 fps-t de nagyon darabos.
Szerintem nem kéne ezt csinálnia, nem olyan szar még a gépem hogy ne vigye ezeket a játékokat.
7.10-es driver van fenn, meg ATT.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#3220) Frenk válasza gyiku (#3218) üzenetére


Frenk
aktív tag

Kiváncsi leszek. Most kiderül mi lehetett a probléma. Nem kívánom de lehet, hogy a 2600xt a problémás láncszem. Viszont amint már írtam - függetlenül attól amit az Asrock írt, hogy az Ati nem támogatott az nf3-al - nekem működik 1950pro-val. Sok sikert.

(#3221) gyiku válasza Frenk (#3220) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi :P
kozben zajlik am az elet :D visszamondtam msi-t, rendeltem inkabb egy pci-e -s gigabytot integralt vga-val. tehat most van egy elado 2600xt-m, amig el nem megy addig alaplapi vga :( node utana johet 2600 pcie :C

hüllő

(#3222) mikk2000 válasza Briant87 (#3215) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem szerintem hanem ez ténylegesen így van.

(#3223) katt777


katt777
félisten

Na, választ nem kaptam, de kiteszteltem. Vista x64 7.11 driver SZEMÉT:
ASUS-t feltelepítettem gond nélkül, az AVIVO codecek is megvoltak, megint lehet húzni a VGA-t, és megint gyors a 3D megjelenítésem (bár a dx10 modok miatt már lassabb az XP-nél).
Ha valakit érdekelne, emitt található tuning kisokos Ati Tray Tools-hoz felejtendő a CCC hülyeségeit, meg néhány teszt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3224) katt777 válasza gyiku (#3221) üzenetére


katt777
félisten

Azért valami gyorsabb kéne, nem? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3225) gyiku válasza katt777 (#3223) üzenetére


gyiku
nagyúr

mit raktal fel 7.11 helyett? erdekelne, ultimate 64et akarok felrakni.

hüllő

(#3226) katt777 válasza gyiku (#3225) üzenetére


katt777
félisten

Írtam, gyári ASUS-t. Vista U 64 esetén sürgősen felejtsd el a 7.11-es ref. drivert! Nem telepszik rendesen, irthatod fél óráig, nincsenek codec-ek az Avivo csomagban (csak a telepítő, ezért 7MB 15 helyett), ráadásul hibázik egy jó pár programban. Érdekes, mert az x86 XP-s verziónak semmi baja. Én ennyire tré ATI drivert még nem láttam. Cak egy példa: állítólag Bioshock javítás is van benne, mármost pár embernek máris szar Bioshock alatt, nekem meg a 7.10-essel simán végigment a játék, grafikai gond nélkül.
Ha nincs más, tedd fel a 7.10-est, nekem azzal semmi gondom nem volt (és van hozzá Crysis hotfix, ha ez a progi érdekel, bár nekem az sem szemetelt), bár ez biztosan kártyafüggő is (de a hibás és hiányos telepítőcsomagok nem).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3227) DeadMen


DeadMen
tag

Hali! Kissé old school kérdés :) 9200-höz melyik a legfrissebb catalyst??? Amit még támogat. Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#3228) katt777 válasza gyiku (#3225) üzenetére


katt777
félisten

Nézd meg ezt a tesztet, és erősen gondolkodj el a 2600-on, megéri-e (NEM).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3229) sgergi válasza DeadMen (#3227) üzenetére


sgergi
veterán

Itt megtalálod.

(#3230) gyiku válasza katt777 (#3228) üzenetére


gyiku
nagyúr

idecvancigolsz nekem :D nezem, nezem. :P
addig mond meg lecci, hogy vista u64-ben hol a rakban kell kikapcsolni, vagy bekapcsolni azt, hogy en, mint felhasznalo rendszergazda vagyok, es ne kerdezgessen allandoan, meg engedjen azt csinalni, amit akarok? uac-t mar kikapcsoltam, a gondom az, hogy a Gigabyte - GA-MA69VM-S2 lapomon az integralt vga-t akarom hasznalni addig, amig veszek ujat, es hiaba nyomok a setip.exe-re rendszergazdakent, azt mondja, hogy a programot adminisztratorkent kell inditani es kilep. na most szabvanyos vgaval eleg jo az a kb 20 hz :P

hüllő

(#3231) gyiku válasza katt777 (#3228) üzenetére


gyiku
nagyúr

jo, hat 8800 ultrata nekem nincs $-em. :U 2600 boven megfelel, lenyeg a hd filmek, meg 1 kis jatek, nem kell nekem 8 millio fps :P

hüllő

(#3232) gyiku


gyiku
nagyúr

8600 gt-t meg veri :Y

hüllő

(#3233) katt777 válasza gyiku (#3230) üzenetére


katt777
félisten

Jobb gomb az .exe-re, és Futtatás rendszergazdaként. Van hogy ez kell neki akkor is, ha kikapcsolod az UAC-ot (United Aerospace Corporation :D ). De biztosan ki van kapcsolva, ha mindig kérdezget? Csak mert nálam nem csinál ilyet. Esetleg bizonyosan Vistás és x64-es a driver, amelyet telepíteni akarsz? Másrészt az Eszközkezelőben az alaplapi VGA-ra driver frissítést végezve kikerülheted a setup.exe-t, csak a driver .inf fájl helyét kell neki megadni.
2600-zal nem fogsz kis játékot sem nyomni, ha csak nem több éves game-ekkel akarsz nyomulni. Esetleg a HIS Radeon 2600XT-t tudom javasolni, ha használhatóbb VGA-t akarsz. Van GDDR4-es (1800 helyett 2200MHz-es RAMokkal), meg gyárilag túlhajtott is (IceQ3 turbo, 830MHz-es GPU-val). Persze az előbbi GPU-ját is fel lehet húzni. :D De a 128bit-es szűk keresztmetszet sajna megmarad.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3234) gyiku válasza katt777 (#3233) üzenetére


gyiku
nagyúr

azt csinaltam, jobb gomb, futtatas r.gazdakent, erre irta, hogy adminisztrator kell neki. x64es drivert szedtem le hozza, az tuti. lehtt hogy a vista nem 64es? azt hogy tudom megnezeni? mondjuk program filesbol van sima, meg x86-os, gondolom akkor x64. vagy mi :F
uac kilove nem kerdezget, akkor csak trayben ikon ugat, hogy kapcsoljam vissza :P
xp alatt cod4 siman ment 2600al. carbon is, mondjuk az mar oregebb. 2900xt lenne a tuti, de ilyenre nincs 100 rongyom. 2600nak a ~24k koruli ara nagyon barati, de legjobban benne a hd tamogatas jon be.

hüllő

(#3235) katt777 válasza gyiku (#3234) üzenetére


katt777
félisten

2900Pro használtban kapsz 50k körül, 3870-nel az XT ára is csökkenni fog (használtban is). Előbbi felhúzható XT-nek, szóval már csak a 25 és az 50k (no meg a fogyasztás) között kell döntened.
Vistád 64 bites.
Ugatás kikapcsolásához menj a biztonsági központba, és kapcsolj ki minden rendszerfelügyeleti riasztást, kell a f@sznak. (=billgates) :D
Eszközkezelőből telepítést próbáltad? Ha önkicsomagolós a telepítő (mint pl. a Catalyst), akkor hagyd, hogy kicsomagolja magát, aztán lépj ki, és az Eszközkezelőből a kicsomagolt könyvtáron belül keresd a megfelelő .inf fájlt).
Nekem egyébiránt ez driver hibának tűnik. Az még kérdés, hogy az x64-es driver Vistás-e. Mert az XP-s (vagy jelöletlen) x64-es driver nem feltétlenül működik Vista alatt (ez okozhatja a rendszergazdás hibát). De több ötletem, sajna, nincs.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3236) gyiku válasza katt777 (#3235) üzenetére


gyiku
nagyúr

vaaaaaaaa, most nezem, hogy amit lehuztam az csak xp 64es drv, azert nem ment fel a kecsege. :D jovanna, hajnali 2kor mar semmit se lattam... :P

hüllő

(#3237) gyiku


gyiku
nagyúr

meg azt aruld el, hogy mi a fenet csinlajak, 1 ide dugo van csak a lapon, nekem meg 2 kene... 2 hdd, 1 cd. nincs olyan pci kartya, amin van ide dugo? mer akkor a cd nyugodtan mehetne arrol, 2 hdd meg a lapra dugva

hüllő

(#3238) Briant87


Briant87
csendes tag

Hi all.
Most váltottam Vistára , abból is a 64bitesre.
Eddig tetszik a rendszer viszont a driverrel megint szintén ugyan az a bajom mint eddig hogy egyszerűen az új driver nem ismeri be.
Ok ...tudom hogy akkor nincs a listán és valahogyan be kell tenni de itt nem tudom megcsinálni az XP-s trükköt mert nem ugyan azok a file-ok..:(
Ha valaki a vista 64bit -ben is tudna nekem segíteni hogy egy 2900GT-re a 7.11-es drivert fel lehesen tenni akkor az légyszi írja már le.

(#3239) gyiku válasza Briant87 (#3238) üzenetére


gyiku
nagyúr

katt777 keni vagja a temat, de ha jol emlexem par hozzaszolassal elobb irta a 7.11es problemat 64es vistan, nezz vissza kicsit

hüllő

(#3240) tytyty válasza morceaux (#3219) üzenetére


tytyty
tag

Üdv!

Nekem is ez a gondom. Sztem driver,mert 7.4el nem csinálta. 7.11et használom att-vel, és 1950pro agp-s karim van. Megy vissza régi driver,gondoltam ,hogy uj szar lesz,de kiprobáltam hátha...

(#3241) Frenk válasza tytyty (#3240) üzenetére


Frenk
aktív tag

Nekem semmi gondom nincs a 7.11-es driverrel. A kari 1950pro agp-s.

(#3242) gyiku válasza gyiku (#3237) üzenetére


gyiku
nagyúr

pci pata vezerlo +4k :(

hüllő

(#3243) ollie válasza katt777 (#3235) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

2900PRO használtban? Ne viccelj már, vadiúj kártyáról van szó (ráadásul hiánycikk).

***

(#3244) Speed® válasza ollie (#3243) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tényleg ritka, az enyémet is úgy kapkodták el 55ért...
Mondjuk hiányzik..nem tudom mit vegyek helyette :)

(#3245) DeadMen válasza ollie (#3243) üzenetére


DeadMen
tag

Én is használtan vettem...2 hétig volt használva. Azért adták el mert elavult volt :)) Nyilván 8800 ultra lett helyette... :)

(#3246) gyiku


gyiku
nagyúr

ja, szarul megy egyeseknek. asszem itt lattam, hogy vki 2900xt-ket nem tudta xrossban hajtani. szegeny...

hüllő

(#3247) katt777 válasza Speed® (#3244) üzenetére


katt777
félisten

8800GT-t, mondom én ATI-buzi. :DD De ha az is 61-65 marad, meg a 3870 is 62 lesz, ha lesz, akkor nem fogok sokat filózni rajta. Persze azért lehet, hogy mégis... :U Úgy beleszerettem az 1950XT-mbe és az ATI-ba a sok nV kari után...
Mostanában olyan bizonytalan vagyok... vagy mégsem? :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3248) katt777 válasza Frenk (#3241) üzenetére


katt777
félisten

Vista Ulti 64-bit alatt? Nem sok karin megy gond nélkül (főleg nV-kon :DD )
Mindamellett az AVIVO pack-ban továbbra sincsenek codecek.
Újra csak a kártyához való gyári driver-t tudom javasolni.
ASUS nem szokta elkapkodni, sok ki is marad, de a 7.11-es qrwa gyorsan fent volt a letöltéseknél, ráadásul boldog-boldogtalan azt töltötte szerte a világon, tök mindegy, melyik szerverüket próbáltam elérni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3249) katt777 válasza Briant87 (#3238) üzenetére


katt777
félisten

Konfigodat kitölthetnéd. Egyébként neked is csak az előbbit tudom javasolni.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3250) Briant87 válasza katt777 (#3249) üzenetére


Briant87
csendes tag

nem a konfig itt a lényeg hanem az hogy el tudjam telepíteni a 7.11-es drivert :D
de akkro se vágom vistán mit kell rajta szenvedni...t.tomi már elmondta xp-n mit csináljak vele de vistára ő se tudott semmit...valaki segítsen már...ismétlem...2900Gt kari és nem tudom feltenni a drivert.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.