Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3801) gyiku válasza Dedkov76 (#3800) üzenetére


gyiku
nagyúr

[link] proba cseresznye :)

hüllő

(#3802) Dedkov76 válasza gyiku (#3801) üzenetére


Dedkov76
tag

THX! :)

"miért vagytok gyengék?"

(#3803) azbest


azbest
félisten

bug:
8.4 xp sp2 / sp3 alatt paint shop pro 7.04 progiban a kijelölés után a kijelölt terület bevibrál. 8.3 alatt nem volt ilyen.

(#3804) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Nekem lenne egy problémám.
Nemrég cseréltem le egy jó pár cuccot a gépben.
Eddig Cerkám volt. Bnőm szeret játszani a Sims2-vel, a Cerkán nem volt semmi gond.
Mostmeg ezen a 2magos AMD-n ATI karival meg nem akar rendesen menni.
Leszedtem a 8.4-es Catalystot meg a 8.4-es VGA drivert, de állandóan (10perc alatt 2x) a monitor kikapcsolt a VGA venti felpörgött majd visszaállt. Utána a gém ment tovább. Amikor ezt megismételte akkor a VPU RECOVER szólt, hogy hibát észlelt éa szeretné küldeni az ATInak.

Valakinek van ötlete?

Előre is köszi!

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#3805) Tomate válasza Klemens (#3804) üzenetére


Tomate
veterán

Túlvan húzva a kártya, vagy túl melege van. VPU recoveryt kapcsold ki és nem csinálja. De előtte mindenképpen ellenőrizd le hány fokon megy a kari. Mert ha kikapcsolod, akkor nemlesz ami megállítsa, és az baj lehet.

Mikor jön a 8.5?

(#3806) Thrawn válasza Tomate (#3805) üzenetére


Thrawn
félisten

Májusban!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3807) Tomate válasza Thrawn (#3806) üzenetére


Tomate
veterán

Azt tudom :) De ez általában hónap közepe nem? Vagy mindig változó? Sosincs konkrét időpont, csak egyszer kijön?

[ Szerkesztve ]

(#3808) Thrawn válasza Tomate (#3807) üzenetére


Thrawn
félisten

When it's done. :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3809) aboriginal74


aboriginal74
aktív tag

Tschoo All!

Kérdésem kinek, hogy váltak be az idei catalyst-ek?! Még mindig 7.11-est használok, de jó lenne egy kis infó...

THX...

ui.: ugye nem baj ha nem olvasok vissza, kicsit hosszú a totyik... :R

i don't know, but i need energy

(#3810) Beowulf_78 válasza aboriginal74 (#3809) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Az utsó 8.4-es nagyon jó. Holnap megérkezik elvileg a 8.5 is.Várd meg amíg az első úttörők lecsekkolják és utána döntsd el hogy 8.4 avagy a 8.5. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#3811) aboriginal74 válasza Beowulf_78 (#3810) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

thx Beo :DD

i don't know, but i need energy

(#3812) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Ez nem hiszem el... :W azt hittem ha alszom egy nagyot, és du. felkelek addigra kint lesz a 8.5-ös driver. :DDD

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#3813) Bandi18


Bandi18
tag

Hello

Remél itt tudtok választ a kérdésemre. Radeon-t szeretnék venni eddig Gef-em volt mindig. Szóval elég amatőr kérdés lesz tessék felkészülni :D, sok helyen telepítettem catalyst-et de mikor felmegy utána a winbe csak úgy lép be ha rákattintok a profilra és nem magától jelszó meg semmi nem kell csak a katt és ha ez nálam is lesz akkor nagyon csalódott leszek :D. Szóval ezt miként lehet kikapcsolni? Valahol a fiókoknál ha jól tévesztek de nem tudom pontosan.

Kösz a választ előre is

(#3814) Thrawn válasza Bandi18 (#3813) üzenetére


Thrawn
félisten

Üdv!

Ezt a .NET (az 1.es ha jól tévedek) csinálja, de ha felteszed hozzá a frissítést (1.1) akkor megszűnik, és normálisan bootol a gép.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3815) Bandi18 válasza Thrawn (#3814) üzenetére


Bandi18
tag

Köszönöm ha nem sikerülne majd még írok

(#3816) athomi


athomi
veterán

Kint van a 8.5-ös Catalyst. Lehet tölteni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3817) stevve válasza Thrawn (#3814) üzenetére


stevve
nagyúr

Áttértek a 2.0-s .NET-re, ha jól tudom.
A belépéses dologra meg gyógyír lehet még a TweakUI, ami nem teszt tönkre semmit és nem veszélyes, egyszerűen beteszi magát a Vezérlőpultba és abban lehet automatikus logint állítani. (Talán a PowerToys része, de külön is leszedhető)

(#3818) gyiku válasza athomi (#3816) üzenetére


gyiku
nagyúr

rakd fel, aztan mond milyen. addig nem cserelek :) ugyis tegnap raktad ujra gepet :DDD

hüllő

(#3819) #67688960


#67688960
törölt tag

Catalyst™ 8.5 introduces the following new features:
• Catalyst™ Control Center Component Video
• ATI Graphics Driver Un-install Enhancement
• SECAM TV Out Support
• 1080p HDTV custom mode
• HDMI Audio for non-standard TV modes
• Adaptive AA on OpenGL for Catalyst™ Control Center
• 1080p24 Mode Support
• Windows XP Service Pack 3 support

na kiváncsi lettem!
vajon ki hiányolta náluk a secam tv kimeneti jelet? :D
a 480p-nek megy a 1080p24-nek már ideje volt

[ Szerkesztve ]

(#3820) Thrawn válasza stevve (#3817) üzenetére


Thrawn
félisten

A .NET 2.0 nem csinál ilyen galádságot ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3821) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Hello!
Valaki tudna segíteni??
Azt hallottam hogy az ATI Radeon 9600as szériához egy Catalyst van ami tényleg jó. Valaki nem tudná megmondani hogy melyik az éppen? :)

(#3822) Blood Mage válasza Blood Mage (#3821) üzenetére


Blood Mage
senior tag

most 8.3van

(#3823) #67688960 válasza Blood Mage (#3821) üzenetére


#67688960
törölt tag

8.5

(#3824) 19870820


19870820
senior tag

gyerekek odabaszos lett ez a driver :)) Eddigi atis driverek közül ez hozta a leglátványosabb változást.Minden játékba gyorsult.elég látványosan.Föleg Crysis.Minden Highbe 1280ba :Y És nem akad.Crysisnél ez már nem rossz ha nem szaggat :C
Jót alkottak az ATIsok:D:D:D Grat érte :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#3825) 19870820


19870820
senior tag

na asszem nem örülök a fejemnek ennyire :DDD

(#3826) Armahun


Armahun
addikt

Gyereke ezt nem hiszem el!
Vége megbírta oldani az ati, hogy egy 16:10-es monitorra 4:3-as képaránnyal tegyen ki egy képet.
Ezt is megéltük. Levagyok döbbenve.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3827) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Érdemes feltenni a 8.5 drivert? A két magos vga-t jobban kezeli?

(#3828) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Érdemes feltenni a 8.5 drivert? A két magos vga-t jobban kezeli?

(#3829) Zolee11 válasza stevve (#3817) üzenetére


Zolee11
senior tag

Sajnos a NET 1.0-s létrehoz egy fiokot, ami miatt nem jelentkezik be automatikusan, hanem rá kell kattintani a felhasználóra, én ezt annó egyszerűen és gyorsan megoldottam. Egyszerűen letöröltem a NET-es fiokót, semmi következménye nem volt, de belépett már magától. :)

no brain, no problem

(#3830) stevve válasza Zolee11 (#3829) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, így már értem, mire vonatkozott. Nekem mindig van fent .NET (szinte minden verzió ;), fejlesztéshez), így ez nem tűnt fel. Mindenesetre érdekes jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#3831) BPFeri


BPFeri
senior tag

Sziasztok ! :R

Egy kérdés.. Catalyst „frissítés” esetén szükséges –e leszedni a régi meghajtó drivert vagy gond nélkül „felülírható” ? :F

Üdv, F.

....

(#3832) tetrix


tetrix
tag

-tegnap felraktam a 8.5-ös catalyst drivert teljesen szakszerűen(a korábbi verzió uninstall,mindenhonnan,atitool uninstall,lomtár delete,reboot) töröltem,ezekután megőrült a gép ,újraindítás után belép 480 -as felbontásba,ha átállítom úgymarad,de a frissítés 60Hz-re visszaugrik,és mindemellett a kép két oldala befelé homorú.
-de csinált olyat is hogy az asztal tálcája átment a kontroll monitorra...;volt hogy be tudtam mindent szépen állítani,és újraindulásnál is jó volt, de ha lekepcsoltam a gépet és utánna vissza, újra visszaált 480-ra és ugyanaz a problémasor jött.
-azóta a régi meghajtók ugyanezeket a jelenségeket adják sorra.
próbáltam azt is hogy az sp3-at leszedtem hátha a kettő akadt volna,de úgysem volt jó probléma ugyanaz,
feladtam
-segítség!!!! ötleteljetek valamit!
xp 32bites sp3 a rendszer
:(

(#3833) Zolee11 válasza tetrix (#3832) üzenetére


Zolee11
senior tag

szia, próbáld ugyanazt a meghajtót 2x is feltelepíteni, nekem helyrejött egy ilyentől. sajnos többször találkozok ezzel a jelenséggel, nem kell hozzá SP3
redmondba valamit elqurnak, nem kicsit, nagyon, ezzel a jelenséggel kb. kicsit több mint fél éve találkozom, hogy felrakom akár a szüz gépre a drivert és nem támogatott VGA... @ny@'d hogy van? :)

no brain, no problem

(#3834) t.tomi válasza tetrix (#3832) üzenetére


t.tomi
tag

Jaja, telepítsd fel még 1x, ne uninstalláld a már fent lévőt.

Life begins @ 40! (knots) :)

(#3835) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

hali. tudom h off de nm tudom hova kell irni. Van két monitorom és szeretném ha "egy" lenne belőle. vagyis hogy szeretnék játszani egyszerre a két monitorral! Ati vga van benne. A lényeg h cod-ozni akarok és h nagy legyen a látótér, egy monitorként működjön. rem érhető volt. segitsetek melyik topic foglalkozik ezzel! HELP :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#3836) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

hali. h kell két monitort egyként használni. ugy hogy tudjuk egy játékot két monitoron nyújtva jáccani??? :R

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#3837) foxehole


foxehole
csendes tag

Sziasztok!

Elérkezettnek láttam az időt hogy csináljak egy winyó formázást és újra rakjak mindent. Megszereztem a z xp sp3 és gondoltam fellököm a catalyst 8.5-t is. Na most ehhez majd kell a Microsoft framework 2.0 is ugyebár ha használom a CCC-t (amivel eddig semmi bajom).Kérdésem: láttam hogy le lehet tölteni Microsoft framework 3.0-t, 3.5-t érdemes-e ezeket lekapni vagy elég a 2.0 verzió is?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#3838) AMD Power


AMD Power
titán

Én vagy 3 hónapja nem frissítettem szegényt. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3839) #65675776 válasza foxehole (#3837) üzenetére


#65675776
törölt tag

A .NET Framework-ök nem visszamenőlegesen kompatibilisek.

(#3840) foxehole válasza #65675776 (#3839) üzenetére


foxehole
csendes tag

Kösz a gyors választ, tehát mindenképp a MS framework 2.0 kell a legujabb catalyst 8.5-höz.Se több se kevesebb.

(#3841) azbest válasza azbest (#3803) üzenetére


azbest
félisten


A kijelölés területén bevibrál így... a kijelölés keretének mintáját húzza el szerintem.
8.4 és 8.5 alatt jelentkezett, 8.3 alatt nem.

PaintShopPro 7.04... tudom őskövület, de ha ennél csinálja, akkor másnál is előjöhet hasonló.

(#3842) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok!

olyan problémám van, hogy van egy lcd tvm ami a 720p-t tudja de 1280*720-ban lelóg körbe egy rész a tv-ről, hol lehetne "öszezsugorítani a képet"?

csináltam egy egyedi felbontást ami 1216*684, az szépen kitölti a képet, de a 1280*720 lenne az igazi.

van ilyen megoldás a control panelben?

ami még lényeges lehet ati 9550-n 256 mega kari dvi-hdmi kábellal egy jvc tévével, és 8,5-s catalyst.

előre is köszi

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#3843) #67688960 válasza vallas (#3842) üzenetére


#67688960
törölt tag

Szia!
A hdtv támogatás menüben nekem van optimalizált(1152x648) is azt próbáltad?
Én szabványt használok nem lóg le semmi asszem.
Meg a jellemzőkben a képmértezés is többféle van, azt is nézted?

[ Szerkesztve ]

(#3844) vallas válasza #67688960 (#3843) üzenetére


vallas
senior tag

köszi!

ah azt teszem amit mondtál, akkor nekem körbe 2 cm fekete rész van, asszem maradok az egyéni felbontásnál.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#3845) olacs


olacs
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, átfutottam a topicot "felületesen" de erre a hibára nem leltem megoldást ( ha netán mégis volt már ilyen akkor előre is bocs)

A probléma a következő:
Vista telepítés után Catalyst telepítés AGP-s 2600XT kártyával, drivereket manuálisan kell betallózni, nem telepíti, de míg XP alatt a Catalyst Control Centert legalább felinstallálta addig Vista alatt ez nem történik meg, egyéni telepítési módot választva sem kínálja fel. Érdekes hogy pedig még ujraindítást is kér a telepítés végén. Amit kibont installert a Catalyst telepítő, abban sincs külön csak CCC telepítő, csak a részei vannak benne külön-külön, próbáltam már azt is hogy ezeket a részeket egyenként telepítem (mert .msi -re végződnek), igy már megjelenik a speciális beállításoknál a CCC fül viszont ha be akarok lépni a Control Centerbe akkor nem történik semmi.

(#3846) #67688960 válasza olacs (#3845) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nekem nem agp-s de talán neked is jó a vistás módszerem:
-mindet leszedem amire szükségem van(a magyar ccc mindig külön van a vga drivertől),
-elindítom a telepítést(rendszergazda mód), megváltoztatom a kitömörítési mappát, mindent az "ATI"-ba kérek(a cím többi részét törlöm), amikor elindítaná a telepítést kilépek és jön a köv.,
-a legvégén egyszerre teszem fel őket az "ATI" mappából indítva(Setup.exe).
Üdv!
ui.:csak a félreértés elkerülése végett zárójeleztem, ha nem gond ;)

(#3847) olacs válasza #67688960 (#3846) üzenetére


olacs
csendes tag

ezt a módszert 8.5 Catalysttal próbáltad-e már?

ha igen sikerült-e?
(kipróbáltam amit írtál de nekem amit kibont az ATi mappába az is csak a darabjai a Control Centernek, ugymond "központi" Setup.exe nincs köztük :O )

(#3848) #67688960 válasza olacs (#3847) üzenetére


#67688960
törölt tag

én mindig így csinálom(vistánál) és a 8.5 van fent
hogy hogy nics ott a setup.exe?
hiszen amindegyik oda teszi, a driver is meg a ccc is, az uccsó felülírja a meglévőt

[ Szerkesztve ]

(#3849) #67688960 válasza olacs (#3847) üzenetére


#67688960
törölt tag

opcio 2-től szedd
Catalyst 8.5 Hotfix ez is kell

amikor elidítod megkérdi hogy hová kéred, akkor a "C:\ATI" utáni részt töröld ki mindegyiknél, és jó kell hogy legyen

[ Szerkesztve ]

(#3850) olacs válasza #67688960 (#3849) üzenetére


olacs
csendes tag

ezer hála és köszönet :R
így valóban működik, viszont a VPU Recovery menüpont a CCC menüi közzül eltűnt, nem értem miért :F

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.