Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2451) ollie válasza mikk2000 (#2449) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

DE, mindegyik ATI tudja a D3D-t, csak hát pont az opengl az érdekes a progi szempontjából, mert az opengl-es játékokat d3d alatt futtatja.

***

(#2452) mikk2000 válasza Ivan15 (#2450) üzenetére


mikk2000
őstag

A baj csak annyi, hogy emlékeim szerint a konfigomon csakis a linkelt opengl pluginnal bírt működni. A sok beszéd helyett inkább próbáld ki te is vele, hogy mit produkál.

(#2453) Ivan15 válasza mikk2000 (#2452) üzenetére


Ivan15
senior tag

:U [link] [link] [link] ;)
ollie: a Doom3 nálam nem indul el vele! Most nem tudom,hogy ezt megoldhatná-e egy doom újratelepítés, de ettől eltekintenék(a modok miatt). Még nyitva áll a kérdés, lehet, újabb opengl játékokkal nem is megy?(Doom3, Quake3, Quake4 stb???). Megnézhetné vki újabb gammákkal is!

(#2454) mcs válasza Nimda (#2423) üzenetére


mcs
veterán

Amikor elindítottam a Control Centert, fogta magát, és váratlanul leállt.
És ezt sajnos játék közben is megcsinálta... :)

(#2455) Ivan15 válasza ollie (#2451) üzenetére


Ivan15
senior tag

Doom3, Quake4 nem megy vele. Ki kellett kapcsolnom a paneljén [link] :(

[Szerkesztve]

(#2456) Ati007


Ati007
őstag

Sziasztok
Az miért lehet hogy vista alatt (2monitor) a kiterjesztett monitorra nem lehet beállitani a theater modot( hogy a második kijelzön a film fullscreen legyen) ?
Csak clonemodban van rá lehetöség extendedben nincs.
Mindez xp alatt müxik.

(#2457) Kharesz


Kharesz
tag

Szevasztok!
Lenne egy nagy kérdésem. athlon 64 3200+ , 2*512(400)ram, és asus x1950pro van.
vista ultimate. feltettem az újjab 7.3as catalystet ati.com ról. mindwen ok volt, beállitottam a vista aero-t. mentis frankón. egyszercsak gondolt egyet és azóta nemtomvisszahozni, nincs a témák köszt :S
szerintetek mivan? várjak ujjab catalystre? pedig ment jól! 5.9et kapott az aero-ra.
nemértem:S hiába teszem fel ujra a 7.3at semmi... :(

(#2458) M107


M107
addikt

Adj ist

sok forumon olvastam hogy 7.2 catalist kép fríssitése nem a legjobb (sajna nálam is 3d-be csak 60 hz) crt van 20''

Ua ezt csinálta a 7.3 cata is, de rájöttem ha csak a monitor van beállítva a catalistban akkor tökéletes a kép frissítés is.....

így aki tv szereti nézni pl a divx avikat stb annak ajánlom 7.1 változat mert az még jó,de a fölött már sajnos sokanál jelenkezik képfrissítési hiba (60 hz) 3d-ben


UI: ha fimet akarok nézni 20 '' elég nagy kifordítom a moncsit és nézem



[Szerkesztve]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2459) Attila79 válasza M107 (#2458) üzenetére


Attila79
tag

Nálam ez csak vistánál van, xp-n 7.2 és 7.3 is jó.

(#2460) M107 válasza Attila79 (#2459) üzenetére


M107
addikt

Adj ist


De a gép csak a monitorral van összekötve vagy a tv-vel is ?
(nekem pl simán is ez a hiba s- video ki/be menet meg akkor is ha asztali dvd-rw keresztül kötöm be a gépet a rendszerbe) /60 hz/
De ha csak a gép van +monitor akkor tökély

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2461) Attila79 válasza M107 (#2460) üzenetére


Attila79
tag

Hi!
Sőt nekem Vistánál azt is csinálja, hogy a monitor felbontását is átváltja 1024x768-ra (1280x1024helyett), ha klónozom a TV-vel.
Amúgy össze van kötve állandóan, de 7.3-nál XP-n is az van, hogy elindítanék egy játékot (klónmód bekapcsolva) és vmi hibaüzivel elszáll, vagy csak sötét képet ad. Ha lekapcsolom ccc-ben a TV-t, akkor minden ok. Előző verzióknál nem volt ilyen gond.

(#2462) mcmike


mcmike
őstag

Hi all!

Nem tapasztalt valaki lassulást a 7.3-as driverrel? :F
Nekem 7.1 volt fent előtte, és a 3DMark 2006 olyan 5700 pont felett végzett mindíg az X1900XT-mel. Most hogy a 7.3 van fent, így esett kb 30-40 pöttyöt -> 5660-5670 körül végez. Pedig rendesen uninstall -> safe mode -> drv cleaner -> install -> defrag C:-re folyamatot csináltam. Hiba egy szál sincs, de mintha lassabb lenne. A BF2142 is ''akadósabb'' lett...asszem megy vissza a 7.1... :(

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2463) TasiA


TasiA
senior tag

Szasztok!

Elmegy ATI a jó büdös kur*a annyábba most már! Tele van a fa*zom az egész céggel! ZSÍR új WINFOS, majd SP2, majd NET 1.1, majd 2.0. Ezek után telepítem a 7.3-at. Újraindít, erre hablablabal..MOM.EXE blablabla,nem találja a tököm tudja mit! Pedig már vagy 5 éve csak ATI kártyáim voltak, de lassan eljutok arra a szintre, hogy elhajítom olyan messzire, amennyire csak bírom, de felveszem videóra, azt meg elküldöm az ATI-nak, hogy itt tartunk! Bekephatja! ATI szoftvercége egy nagy FOS! Úgy berágtam, hogy hajrá NVIDIA, remélem csődba megy az egész elbaszott 3 betűs KÓRPORÉSÖN! ANNYUKAT!
Következő kártyám NVIDIA LESZ AZ TUTI!




HA valakinek van tippje, hogy mi lehet a gond, kérem ossza meg velem! Köszönöm!

(#2464) ArmanD. válasza TasiA (#2463) üzenetére


ArmanD.
őstag

:DDD próbáld meg a directx-et is befrissíteni hátha segít.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#2465) TasiA válasza ArmanD. (#2464) üzenetére


TasiA
senior tag

Abból is a 2007-es, legújabb verzió van! Minden zsír új, legfrissebb meghajtók, egyedül a WINDOWS installer, amiből nem raktam fel újabbat! Lehet ez a gond? Mivel ATI oldalán ezt nem említik, ezért kihagytam!?

(#2466) TasiA válasza TasiA (#2463) üzenetére


TasiA
senior tag

Nos! Probléma megoldva! 88millió féle fajta sorrendben, le-föl telepítgettem a net keretrendszert meg a driver, meg a direktx-et és most jó! Értehetetlen?

(#2467) #67688960 válasza TasiA (#2463) üzenetére


#67688960
törölt tag

én most váltottam nvidiaról mert jól megutáltam a driver-eit(is)
szóval gondold át még egyszer szerintem :)
az atival egyenlóre csak az a bajom hogy min. 100MB-al kevesebb lett a szabad ram-om
én net 3-ast használok
(újratelepítésnél mindig az az első dolgom, hogy felteszem a win installer 3.1-et)

[Szerkesztve]

(#2468) vbbb


vbbb
őstag

Hát én a 7.2 és 7.3 Catalystal is csak szívtam eddig...én is próbáltam mindent úgy csinálni mint a ''nagykönyvben'' telepítéskor, de csinál egy olyan dolgot ami nem igazán nyerte el a tetszésem. Egyébként csak az Ati Display driver(x1900GT avivo) van fenn és Ati Tray tool.
Az asztalon ha háttérkép van kirakva (egyébként nem), Firefox böngészőben pár képnél 60Hz-en 1280*1024-ben(19'' TFT) zöld-kék csíkokat rak bele meg pöttyöket. Ha emelem a Hz-t 75-re úgy tűnik nem csíkozna annyira. Ezt egyébként nem mindíg csinálja, hanem főleg akkor ha visszatér készenléti állapotból a monitor. Ja játékokban, filmnél nem jelentkezik a hiba. Monitort előtte 7600GT-vel használtam analog bementettel semmi baja nem volt, most DVI-vel használom a jelenlegi kártyával. Gondoltam hátha a kártya rossz, de akkor mindenütt kéne jelentkeznie a hibának, nem csak ezen a két helyen. És a csíkozás nem véletlen szerű, hanem mindíg ugyan ott jelentkezik. Például ha böngészőben a felső képnél pöttyöz, legörgetem a lap aljára, hogy ne látszódjon a kép akkor már nem is látszik...visszagörgetem megint látszik...van fenn Ace Codecs pack de csak minimalist pack (6MB) megpróbálom még az nélkül...meg lehet kipróbálom 7.1-el még hátha eltűnik a hiba...de valakinek valami ötlete?
Egyedül a gép nem volt még újratelepítve a két kártya kicserélése előtt, még ebben reménykedem...

(#2469) Attila79 válasza #67688960 (#2467) üzenetére


Attila79
tag

nVidia drivert megutáltad? Hmm euz érdekes. Beszámolnál kicsit részletesebben, hogy mi volt a gond?
Én is mostanában váltottam 6600GT-ről és eléggé megbántam az ATI driverek miatt. Csak ebben a szegmensben az 1650XT erősebb volt, mint a 7600GT és ki akartam próbálni egyszer egy ATI-t...

(#2470) mcmike válasza vbbb (#2468) üzenetére


mcmike
őstag

Driver Cleaner-t is használd ha elszánod majd magad a driver újratelepítésére...

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2471) ollie válasza Attila79 (#2469) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem nem fogod megbánni.

Bár néhány ezressel többért már X1950PRO-t lehet venni, az meg a dupláját hozza teljesítményben az X1650XT-nek.

***

(#2472) vbbb válasza mcmike (#2470) üzenetére


vbbb
őstag

az is megvolt a 7.2-7.3 átállásnál de persze megint használom majd...

(#2473) Attila79 válasza ollie (#2471) üzenetére


Attila79
tag

Még januárban vettem... És megbántam. Több bosszankodás volt vele, mint öröm sajnos.
És hiába mondják sokan, hogy jobb a képe TV-n az ATIknak, sztem ez egyáltalán nem igaz. A 6600GT simán hozta ezt a minőséget.

(#2474) TasiA válasza Attila79 (#2473) üzenetére


TasiA
senior tag

Egytértek!

[Szerkesztve]

(#2475) #67688960 válasza Attila79 (#2469) üzenetére


#67688960
törölt tag

az nvidia igazából az nforce4 ultrával utáltatta meg magát nálam, egy évig szenvedtem miattuk, eddig tartott nekik összehozni egy normális drivert csomagot hozzá ráadásól a hardver is :(
, de ezt most mindegy, nekem eddig csak nvidia vga-m volt, ez az első ati-m, illetve a tv-karim is ati(ott is volt probléma az elején de az nvidia-hoz képest sétagalopp
ami folyton bosszantott a vga drivernél az a második megjelenítőn való filmnézésnél állandó gondok, az idióta újfajta control panel, ami nem úgy működik ahogy kéne, a színkezeléssel isgondok vannak ilyen téren
nem találtam elég jónak a a filmekben a totálképes mozgást de ebben az atinak is van még mit javúlni vagy csak én nem tudom a trükköket hozzá
egyenlőre a fényektes dolgok(játékban), és a megjelenített kép jobban tetszik az atinál, ami viszont nagyon nem tetszik az az hogy csak hogy felállt a rendszerem kb. 500MB ram-om van használatban

(#2476) vbbb


vbbb
őstag

levakartam egyenlőre az összes codecs pakkot meg fittyfenét és csak egy lejátszót használok ami mindent visz...most várok előjön-e megint a hiba.. :)

(#2477) vbbb


vbbb
őstag

no lehet megvan a hiba, csak azért írom le hátha más is tanul belőle...a d3d beállításoknál az ati tray tool-ban meg lehet adni, hogy hány Hz-en frissítsen ha azt beállítod mondjuk 75Hz-re a windows alapértelmezett ettől függetlenül 60Hz marad...fasza...ha lemegy készenlétibe visszajön godnolom nem egyértelmű neki melyiket szeresse és ''keverednek''. Az az érdekes, ha már egyszer beállítottad ati tray toolba majd uninstallálod ugyan úgy megjegyzi az értéket ergo nem jössz rá, hogy az okozta a hibát... :) én is így jártam sajna...no sok sikert a catalysthoz mindenkinek! ;)

(#2478) Vigneau válasza mcmike (#2462) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem az ATiTool is összegabalyodott vele. Úgy néz ki, a 7.1 eddig a legnormálisabb az idei driverek közül.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2479) ollie válasza Attila79 (#2473) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szívesen elcserélném veled a 7800GTX-emet, csak félek, hogy az én karim jóval gyorsabb az X1650XT-nél. A teljesítményről meg azért nem szeretnék lemondani. :)

***

(#2480) dinka.86


dinka.86
aktív tag

Sziasztok. Az ati kártyákhoz is van olyasmi program,mint az nVidiákhoz az nTune?
''optimális beállítsáok megkeresése..''
az atitool-t ismerem,esetleg azon kívül vmi? :R

(#2481) Attila79 válasza ollie (#2479) üzenetére


Attila79
tag

Én már nem cserélek/veszek kártyát. Majd, ha jönnek a dx10-es gamek és kártyák, akkor egy dx10 kártyát természetesen.
Amúgy a kártyával magával nincs bajom, csak a driverek...

(#2482) Attila79 válasza dinka.86 (#2480) üzenetére


Attila79
tag

ATI Tray Tool

(#2483) kovi


kovi
senior tag

sziasztok

Akövetkező problémám van, windows vista oprendszeren az uj (7.3) catalyst driverrel nemtudom beállítani a clone modot a CC-ben. A monitorom Samsung 913N, s ugye 1280x1024-ben használnám, de amint beállítom hogy clone-ozza a képet, átugrik a monitorom 1024x768-ra s nemlehet sehol feljebb állítani.

Komolyan mondom GeForce-nál pikk-pakk és kész, de ha tudom hogy ennyi szopás lesz az AMD szutykával akkor nem veszek x1950-est. Bár szegény kártya nem tehet róla.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2484) Attila79 válasza kovi (#2483) üzenetére


Attila79
tag

Szia!

Vistánál sajna nekem is ezt csinálja a 7.3, viszont XP-n semmi ilyesmi gond vele. (Vistán amúgy másikat nem próbáltam még ki, mert pont akkor jött ki a 7.3, mikor telepítettem.)

(#2485) kovi válasza Attila79 (#2484) üzenetére


kovi
senior tag

szia. :R

nekem a 7.2-es Catalyst is ezt csinálja. :O

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2486) kovi


kovi
senior tag

Most akkor senki sem tud megoldást?
Ekkora egy mocsok céget mint az ATi, életem legnagyobb hibája volt ATi-ra váltani, na meg a nősülés. :DDD

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2487) mikk2000 válasza kovi (#2483) üzenetére


mikk2000
őstag

Engem érdekelne hogy mi a második megjelenítő, tehát amire klónozod, az mi.

(#2488) kovi válasza mikk2000 (#2487) üzenetére


kovi
senior tag

Egy Panasonic 72cm-es 100Hz-es TV.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2489) mikk2000 válasza kovi (#2488) üzenetére


mikk2000
őstag

Végülis egy ilyen ''hagyományos'' TV kb. 800x600 képpontot tud maximum (a DVD PAL szabvány 720x576), tehát már az 1024x768 is erős túlzás. 1280x1024-be max úgy mehetne, hogy egy virtuális ablakot látnál csak, és egérrel görgetve mehetnél a szélekig. Az meg mire jó ugyan, csak az ablak közepét látni.
Azt magyarázom hogy a tv mint megjelenítő felbontása nagyon kicsi, ezért érthető ha klón módban (1:1) a driver visszavesz a felbontásból.

Mivel a TV-k megjelenítése nem igazán éles, gondolom film nézés a cél, ez esetben ha nem bírod ki a film alatt az 1024x768-at, ami ügye kissé torz az LCD fix nagyméretű képpontjai miatt, akkor nézegesd azt a módot, amikor csak maga a film kerül csak ki a másodlagos képernyőre, ez a színház (theatre) mód. Ez esetben az LCD-n olyan képméretet állítassz be amilyet csak akarsz.

Mellesleg nem igazán tudom értékelni azok panaszait, akiknek vista alatt vannak gondjaik. :)

(#2490) ABnormal


ABnormal
őstag

nálam 1280*1024 85Hz a monitoron és klónozva a tv-n 1024*768 60Hz B/PAL,semmi gond vele, a 7.3 cat-tal. ráadásul visszagyorsult az 5.6-os driver szintjére!!! eddig (7.1,7.2) 5400pontot dobott 3dmark 05ben most 6400-6500 körül...

Szerkesztve: XP-n

[Szerkesztve]

(#2491) mikk2000 válasza ABnormal (#2490) üzenetére


mikk2000
őstag

Neki vistája van, én csak megemlítettem hogy elméletileg nem helytelen ha a jobb minőség miatt a driver visszaveszi az elsődleges monitor felbontását. Szerintem te is jobban járnál ha max 800x600-ba hajtanád (a tv-t).

(#2492) kovi válasza mikk2000 (#2491) üzenetére


kovi
senior tag

Mester! Félreértettél! A TV-n nem akarok beállítani 1024-et, az lehetne bármennyi nemérdekel. De attól hogy bekapcsolom a Clone modot, a gép monitoron(!)nem engedi az 1024-nél nagyobbat. Itt a gond mivel ugye egy 19''-es TFT-n 1280-ban használjuk a képet. Hangsúlyozom mindez VISTA alatt! 7.3 Cat -al.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2493) mikk2000 válasza kovi (#2492) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem értettelek félre. Pont azt magyaráztam (ezek szerint hiába) hogy a klón mód azt jelenti, hogy mindkét képernyőn pontosan ugyanaz jelenik meg.
Namost ha az eszközök felbontása jelentősen eltér, konkrétan egyik eszköz felbontása max 800x600, akkor nehéz elvárni hogy arra le legyen képezve az 1280x1024. Felfogtam, hogy XP alatt megcsinálja, de én ezt hibának továbbra sem tartom.

Továbbá emlegettem a filmnézési célt, meg a színház módot, ezekre viszont nem reagáltál, hogy erre a célra kell-e neked, és próbálgattad-e.

(#2494) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Szevasztok

Nekem a 7.3 van fent, de cod2-be vagy nem enged be a kövi hibaüzivel vagy kilép belőle. Ez a driverhez kapcsolódik vagy directxhez?

Finished recovering lost device.
Direct3DDevice9:;)resent failed: Driver internal error


Más játéknál nincs probléma :F

Öreg vagyok már bohócnak!

(#2495) kovi válasza mikk2000 (#2493) üzenetére


kovi
senior tag

Akkor GeForcenál miért működik tökéletesen? Csak annyit szeretnék, hogy a gépem monitorját 1280x1024-ben használjam, a TV-n pedig nézzek filmet. Semmi több.
Színház módban, full srceen-es media lejátszással. Régen ez működött, még amikor 9800PRO karim volt, de aztán azóta márcsak szarabbak lettek a Catalystek.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2496) mikk2000 válasza kovi (#2495) üzenetére


mikk2000
őstag

Most már azt mondod hogy színház módban is átváltja a felbontást 1280x1024-ról 1024x768-ra?

(#2497) Bosco_


Bosco_
csendes tag

Szerintetek miért nem megy a crt monitorom 60Hz fölött 1950XT-vel? :W

(#2498) mikk2000 válasza Bosco_ (#2497) üzenetére


mikk2000
őstag

Egy egy igen általánosságban megfogalmazott, és kevés információt adó kérdés volt.

Ment az a monitor valaha is többel mint 60Hz az általad használni kívánt felbontáson?
A monitornak helyes driver van megadva? Powerstrip-el elkészítve a monitor driver fájlját és azt beadva neki, újraindítás után beállítva sem megy többel mint 60Hz?
A powerstrip mit olvas ki, mi az elérhető max vertikális freki az adott felbontáson?
Ha nem ősrégi a monitor, akkor lehet a drivere is elérhető (ami persze csak egy szimpla mire vagyok képes txt fájl esetleg hozzácsapva a korrekt színprofil fájl), illetve a monitor adatai, képessége.
Egyáltalán, az asztalon, tehát alapon nem megy magasabb freki, vagy játékokban, azaz D3D vagy OpenGL alatt?
Egyáltalán, ha mondjuk 85Hz-re akarod állítani akkor visszaáll 60Hz-re, vagy fel sem hoz magasabb értékeket?

(#2499) kovi válasza mikk2000 (#2496) üzenetére


kovi
senior tag

Clone modon belül ha bekapcsolom a színház módot, akkor oké, működik, de a TFT-n nem enged vagyis az elsődleges képernyön, nem enged 1024-nél nagyobb felbontást.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2500) #67688960 válasza kovi (#2499) üzenetére


#67688960
törölt tag

azért mert clone módban van, a másik módot használd, én is azt teszem nekem a moncsi 1280x1024 a másik egy proji 480p(720x480)-ben
egyébként az nvidia-nál se fenékig tejfel az élet

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.