Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2151) CJ3 válasza Komplikato (#2150) üzenetére


CJ3
senior tag

Ja értem akkor az amd oldalán gondolom lehet választani h vistához v Xphez töltöm le a catalystet........
Ja és amugy jo nincs hiba meg ilyenek?????

Crypto

(#2152) Dictator^ válasza CJ3 (#2151) üzenetére


Dictator^
veterán

[link]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2153) Dictator^ válasza Dictator^ (#2142) üzenetére


Dictator^
veterán

up :F

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2154) Kicker válasza Komplikato (#2141) üzenetére


Kicker
senior tag

Köszi a választ :R , végülis a XP újrarakás után a 9100 mobility igp driver is jólmuzsikál...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2155) Komplikato válasza CJ3 (#2151) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha jól tudom a Vista verzió még nem 100-as (mint kb. összes többi driver), nincs Crossfire, vannak kisebb gondok az Overlay/Video kezeléssel és állítólag nem megy a theater mód sem. Viszont működik D3D és OGL alatt, csak persze lasabban mint XP alatt.

Egyébként igen, a gyátó oldalán (is) ki lehet választani, hogy Vista vagy XP drivert töltesz. Mivel a Vistás sokkal nagyobb, és a töltő oldal teteje, meg a filenév is utal rá, hogy Vistás, elég nehéz összekeverni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2156) CJ3 válasza Komplikato (#2155) üzenetére


CJ3
senior tag

Kössz meg is találtam bár eddig is tudtam hol van de ugy hallottam h 7.1 catalyst már csak Vistára van....
De gondoltam h ez is hülyeség....

Crypto

(#2157) Yutani válasza Nimda (#2148) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyelőre marad a driver+Ati Tray Tools, aztán meglátjuk. HA ez így jó, akkor így lesz használva.

#tarcsad

(#2158) Komplikato


Komplikato
veterán

Most találtam olyan drivert az ATIMANIA oldalán, hogy Catalyst 7.2 for VISTA32-64 WHQL :Y
És csak 16,2MB???
Az oké, hogy bétás (bár akkor mitől WHQL???), de eddig 160MB volt egyben a kettő, akkor ez mitől 16MB? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2159) Thrawn válasza Komplikato (#2158) üzenetére


Thrawn
félisten

Elírás :F Kipróbálnám, de már nincs fent Vista-m...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2160) Vigneau válasza CJ3 (#2156) üzenetére


Vigneau
félisten

Én is a mezei 32 bites XP-re való 7.1 CCC-t használom gond nélkül.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2161) Komplikato


Komplikato
veterán

ATI Tray Tools v1.2.6.978 Beta - 2007. január 18.

Van ennél újabb??? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2162) mikk2000 válasza Komplikato (#2161) üzenetére


mikk2000
őstag

1.2.6.981 beta

(#2163) Komplikato válasza mikk2000 (#2162) üzenetére


Komplikato
veterán

Látom, január 22. De nem találtam letöltési linket, az aktuális béta linkje még a 978-at szedi le nekem.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2164) Attila79 válasza Yutani (#2143) üzenetére


Attila79
tag

Nos, ami nekem segített: ATI eltávolítóval mindent letörölni, aztán csökkentett módban DriverCleanerrel ismét törölni az ATI maradványokat. Reboot. Legújabb DirectX 9.0c (2006. decemberi asszem), aztán Microfos Framework 1.1 föl, Microfos 2.0 framework föl és ezután simán fölraktam ezt: 7-1_xp_dd_ccc_wdm_enu_40211.exe De azt is lehet, hogy fölrakod csak a drivert és utána magyar nyelvű ccc-t hozzá. Nekem mióta ezt megcsináltam hibátlanul működik.

(#2165) Komplikato válasza Attila79 (#2164) üzenetére


Komplikato
veterán

OFF: Van már DirectX 9.0C-ből 2007 februári is ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2166) mikk2000 válasza Komplikato (#2163) üzenetére


mikk2000
őstag

Pedig az aktuális beta linkjéről tölthető le. Ne zavarjon meg hogy az exenék mi a verziója, a dátumát nézd (ha intelligens letöltővel szeded megmarad a dátum).

(#2167) Attila79 válasza Komplikato (#2165) üzenetére


Attila79
tag

Bocs, hogy tájékozatlan voltam... de a lényeg sztem, hogy a decemberivel is műxik.

(#2168) Nimda


Nimda
addikt

Mégsem...

[Szerkesztve]

(#2169) athomi válasza Nimda (#2168) üzenetére


athomi
veterán

légyszíves használd a válasz gombot :DDD

Komplikato: honnan szedhető le a februári verzió?

[Szerkesztve]

(#2170) mikk2000 válasza athomi (#2169) üzenetére


mikk2000
őstag

(#2171) Komplikato válasza athomi (#2169) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha a DirectX9-et kérded, arra a kolléga válaszolt, amúgy a Hardwareoc.hu oldalon kint szokott lenni a frissítés általában.

Ha a VIST Catalyst 7.2-t kérded, az én az Atimania.com nevű koreai oldalról szedtem le: [link]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2172) Nimda válasza athomi (#2169) üzenetére


Nimda
addikt

Ne szójjá be...:DDD

(#2173) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok leszedtem a Colin Mcrae 2005 öt és feketefehér a menü az ut stb és mikor inditom a játékot kidob ez lehet a catalyst miat??????(7.1 es van fennt)??????
Más játékkal nem volt gond csak ezzel..........
Vagy csak rosszul rakta fel,?????

Crypto

(#2174) mikk2000 válasza CJ3 (#2173) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha ''leszedted'' a CM2005-öt, azaz uninstalláltad nem csoda hogy nem indul.

(#2175) CJ3 válasza mikk2000 (#2174) üzenetére


CJ3
senior tag

''leszedtem''-----LETÖLTÖTTEM:)) :D :DDD és rossz valamiért..a menü is a videó is rossz valamiért
Catalyst 7.1 es van fennt lehet ez az oka????

Crypto

(#2176) CJ3 válasza mikk2000 (#2174) üzenetére


CJ3
senior tag

''leszedtem''-----LETÖLTÖTTEM:)) :D :DDD és rossz valamiért..a menü is a videó is rossz valamiért
Catalyst 7.1 es van fennt lehet ez az oka????

Crypto

(#2177) ftc


ftc
nagyúr

Catalyst 7.1 Vista eddig szuperül megy a magyar nyelv jó benne...

(#2178) CJ3


CJ3
senior tag

Most már biztos h a Catalyst Xp re (7.1)
Nem a legjobb minden játékra mert a Call of Juarezbe bekapcs a Sheder modell 3.0 át és szinhiba össze vissza stb
Feltettem a 6.12 öt és jo volt vele:)))))))De sajna a colin mcrae 2005 öt nem birtam megnézni mert már letöröltem...))))

Crypto

(#2179) Prozac


Prozac
aktív tag


ABIT Radeon X600XT kártya:

Teljesen szűz XP-SP2 telepítés, .NET 1.1, .NET 2.0, Catalyst 7.1

DX-diag 7,8,9 Direct3D tesztje simán lefut, de a CCC 3D szekciójára kattintva, (ahol a kis autó jönne be), elszáll a kép, aztán a gép.


Egy előző telepítés során a FIFA 2006 3D-s képei estek szét. Kártyahiba?

Van ötletetek?

''Fussatok bolondok...''

(#2180) Prozac


Prozac
aktív tag

Valakinek ötlete az előző felszólalásomhoz? :((

''Fussatok bolondok...''

(#2181) Komplikato válasza Prozac (#2179) üzenetére


Komplikato
veterán

Így elsőre nincs, a GeCube X600XT-k produkáltak olyat, hogy egy idő után vagy hibázni kezdtek vagy újraindították a gépet, viszont véletlenszerűen, tehát nem melegedés volt, de nem is mindíg csinálták, szóval X-Aktás eset.
Első blikkre meg kéne próbálni leszedni a hűtést, és újrapasztázni óvatosan a GPU-t, majd hűtést vissza, persze csak ha valaki ért hozzá ... (Meg amúgy se árt a hűtés ''körmére'' nézni!)
Aztán meg kéne nézni másik tápegységgel, egy erősebbbel, hátha.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2182) Prozac válasza Komplikato (#2181) üzenetére


Prozac
aktív tag

Amit most vettem észre az emlékeimben, hogy az alaplapi molex tápcsatlakozó nincs feldugva. Ettől fügetlenül a venti megy, sem a borda sem a hátoldal nem forró, még csak nem is meleg túlságosan.
A CCC alatt a fagyás azonnali, azért gondolom, hogy nem melegedési gond..

Nincs valami egyszerű telepítést nem igénylő direct3D-s teszt vagy egyéb progi?

[Szerkesztve]

''Fussatok bolondok...''

(#2183) Larry303 válasza Prozac (#2182) üzenetére


Larry303
addikt

dxdiag

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2184) Prozac válasza Larry303 (#2183) üzenetére


Prozac
aktív tag

mint a [link] 2179-ben leírtam azzal nincs gond..

''Fussatok bolondok...''

(#2185) frame>24


frame>24
addikt

Hello.

Egyre több itteni hsz.-ben látom, h a ''default pathway'' a rendszerfelrakásnál az, h xp install után net 1.1 majd net 2.0 install, aztán jöhet catalyst.
Hmmm... én aszittem, elég a (microsoft.net framework) 2.0-t felrakni, hisz abban benne van 1.1 is, ill. újabb update...(vagy nem?)
Én pl. legutóbb is csak .net 2.0-t tettem fel, aztán catalystot, de semmi gond, megy minden...
Most akkó mivan ezzel? Kéne előtte 1.1 is? :F :W

thx

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#2186) Prozac válasza frame>24 (#2185) üzenetére


Prozac
aktív tag

Szerinted én már nem kínomban csináltam így? :W

De ezzel az erővel akár a .NET 3.0 is lehet akkor.....

''Fussatok bolondok...''

(#2187) frame>24 válasza Prozac (#2186) üzenetére


frame>24
addikt

Ez rossz hír...
És minek kell az egész (pl.1.1)??? Tulajdonképp, őszintén szólva az egész framework-öt nemértem, mi a francra jó?!, neten sem találtam semmi értelmeset róla régen, csak, h valami ''fejlesztői (keret-) rendszer'', lényeg, h kell a catalysthoz...(bár, gondolom, arról, h mire jó (és nemjó), már pár oldalon keresztül sokkal régebben mások is sírtak..)
most unistall video+2.0 és előlről egészet???
:(((

Mer válasz nemvót: mivan, ha nincs 1.1? behal majd gép?

[Szerkesztve]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#2188) Prozac válasza frame>24 (#2187) üzenetére


Prozac
aktív tag

Ha jól tudom magának az alap WDM drivernek nem kell .NET.
Csak a CCC-nek kell.
Itt lejjebb volt egy hiavtkozás egy progira, ami helyettesítheti

Szerintem ha 1.1 nélkül műxik minden akkor ne piszkáld, úgy jó ahogy van.

''Fussatok bolondok...''

(#2189) Prozac


Prozac
aktív tag

Ez most ismétlés lesz bocsi, de fontos...

ABIT Radeon X600XT kártya:

Teljesen szűz XP-SP2 telepítés, .NET 1.1, .NET 2.0, Catalyst 7.1

DX-diag 7,8,9 Direct3D tesztje simán lefut, de a CCC 3D szekciójára kattintva, (ahol a kis autó jönne be), elszáll a kép, aztán a gép.

Egy előző telepítés során a FIFA 2006 3D-s képei estek szét. Kártyahiba?

Van ötletetek?

''Fussatok bolondok...''

(#2190) mikk2000 válasza Prozac (#2189) üzenetére


mikk2000
őstag

Az adatlapodon csak valamiféle bolondokról van szó, nem látni hogy mi a konfigod. Legalább azt írd be AGP, vagy PCI-E a kártya, mi az alaplapod típusa, milyen chipset van rajta, és hogy az alaplap (chipset) driverét feltetted-e.

(#2191) Prozac válasza mikk2000 (#2190) üzenetére


Prozac
aktív tag

Szia

Nem az én gépem, haveré.

ABIT AX8, PCIe a kártya, nincs húzva, Via chipset

Hyperionnal és anélkül is csinálja a hibát.

''Fussatok bolondok...''

(#2192) mikk2000 válasza Prozac (#2191) üzenetére


mikk2000
őstag

A biosban lesznek PCI-E -re vonatkozó opciók, azokat kellene megnézegetnie, de legyen kéznél egy másik kártya, mert lehet hogy az állítgatások következtében be sem indul majd azzal a kártyával.

(#2193) Vigneau válasza Prozac (#2191) üzenetére


Vigneau
félisten

A lap topikjában jeleztétek ezt a hibát? HGyu Barátom szintén ATi kártyát használ az AX8-as lapjában. Hátha tud valami tanáccsal szolgálni. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2194) Gallac


Gallac
senior tag

Ati 9100 karim van, de a Catalyst verziója amivel hajlandó működni 2004.09. havi, tud valaki olyan verziót ami frisebb ennél és megfelelően működik, próbáltam sokfélét, de már írták többen a legujabb verziójú Catalystek nem támogatják ezt a régebbi típust.
Az Ati oldaláról szedtem le 9100 series menüpont alól egy elvileg hozzá kiadott 2006.03. havi drivert,de ujraindulás után sikit a win, hogy a képernyő beállitasok nem helyesek és valami 4 bites a szinmélység és alap 640*480 :F , A Win Xp SP 2-es asszem a legujabb kiadas, DX 9c 2006 februári verzió, az alaplapom abit NF7-s2, a legutolsó 5.1 es Nforce driver fel van telepítve..

köszönettel :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2195) gfefe válasza Prozac (#2191) üzenetére


gfefe
őstag

nekem is volt X600Xt-m és ugyan ezzel a hibával találkoztam.
sajna ezeket a karikat nem vmi hires memóval szerelik és a hűtés se egy hires...
nem paszta hanem ''hővezető lapocska van a memón'' (legalább is nekem így volt)
minimális húzással ki lehet ütni a kártyát :U

Javaslom vidd be a gyártója szervizébe (vagy forgalmazóho) és 1 ezresért megnézik... (na jó max 1500)
de ha ilyen hiba van kétlem, hogy megoldás lenne rá... Vedd vissza a memók órajelét... nekem az egy ideig segített (30-40 el az eredeti beálitás alá)

vagy próbálj omega drivert... bár az se jobb mint a ca.....

(az enyém a falon kötött ki :F )

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#2196) Gallac


Gallac
senior tag

Ati 9100 karim van, de a Catalyst verziója amivel hajlandó működni 2004.09. havi, tud valaki olyan verziót ami frisebb ennél és megfelelően működik, próbáltam sokfélét, de már írták többen a legujabb verziójú Catalystek nem támogatják ezt a régebbi típust.
Az Ati oldaláról szedtem le 9100 series menüpont alól egy elvileg hozzá kiadott 2006.03. havi drivert,de ujraindulás után sikit a win, hogy a képernyő beállitasok nem helyesek és valami 4 bites a szinmélység és alap 640*480 , A Win Xp SP 2-es asszem a legujabb kiadas, DX 9c 2006 februári verzió, az alaplapom abit NF7-s2, a legutolsó 5.1 es Nforce driver fel van telepítve..

köszönettel

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2197) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Na nekem is van egy jó kis driver problémám.

Gépem: egy 2500 AMD barton és egy 9600 radeon kari és félgiga ram

Lényeg hogy gondoltam fölrakok valami ujjabb divert hogy jobban menjen a gép. :DD :C :W
Így letölltöttem az ati honlapjáról amit kidobott drivert (mer ugye ott kikell választani )
Fölraktam és onnantol kezdve fagy minden vagy azzonnal vagy öt perc múlva de elöbb utóbb.(mármint játék a windows fut jól)
Indítottam teszt progit 3D mark 2001 et és az első pár teszt ahol az a geep rakétával lövöldözik az jól el megy aztán amikor bejött a sárkány akkor lefagyott az is
Ja lefagyás alatt azt kell érteni hogy elsötétül a képernyő és azt a ''kis állapot jelző lámpát''
a monitoron (nem tudom mia pontos neve) levágja sárgára alap állapotra.
Egyébként érdekes mielött bejönne a windows ugyan így visszavált sárgára levágja egy pár másodpercre aztán visszavált zöldre hál istennek. Próbáltam akármit állítani akkor is ezt csinálja. Ja és ami acontrol centerben van a 3D beállításánál az a kis autó ami megy az országuton na azt nem hajlandó megjeleníteni.kiírja hogy hiba történt azt nincs.

Na probáltam keresgélni a topikok között de annyi volt és linkeke sok hozzászólásnaál már nem működtek. valaki meg biztos vágja melyika jó ehheza karihoz.

ja és hogy mit töltöttem le:

Driver Packaging Version 8.33-061220m-040997C-ATI
CATALYST® Version 07.1
Provider ATI Technologies Inc.
2D Driver Version 6.14.10.6660
Direct3D Version 6.14.10.0464
OpenGL Version 6.14.10.6287
CATALYST® Control Center Version 1.2.2545.38916
AIW/VIVO WDM Driver Version 6.14.10.6238
AIW/VIVO WDM SP Driver Version 6.14.10.6238



[Szerkesztve]

(#2198) Komplikato válasza Gallac (#2196) üzenetére


Komplikato
veterán

''a Catalyst verziója amivel hajlandó működni 2004.09. havi,''

Próbáld meg ezt, hátha! Ez pöttyet frisebb.
http://ati.amd.com/support/drivers/xp/radeon-prer300-xp.html - [link]

Catalyst® 6.11 Display Driver for Windows XP Professional/Home Edition - Nov. 15, 2006

''DX 9c 2006 februári verzió ...''

DirectX 2007 februári frissítés - [link]

Telepítési sorrend:
Dricercleanerrel előző driver le.
Újraindítás.
DX9
DotNet 1.1 és 2.0
Catalyst 6.11

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2199) isamisa válasza TAKÍÍ (#2197) üzenetére


isamisa
csendes tag

Takíí: Nekem is pont ugyan ez a problémám.
3000+ Barton, Asus A7V880, fél giga 400MHz, Ati 9550.

Win ujratelepít. Dotnet 1.1 aztán 2.0 majd az ati legujab drivere, csak magában.
eztuán kedve szerint ujraindul, lefagy, illetve egyszer csak nem tölti be a drivert, elsötétül egy pillanatra és utánna a képfrisítés csak ippen hogy megy... TFT monitoron lassan mozog a kép, se videó nem megy igy se játék...

próbáltam: leszedni a drivert, driver cleaner, dotnet le mind a kettö reboot. majd előlről ugyan ugy...

Semmi, és nagyon idegesítő, mert próbáltam visszatenni a régi drivert is. ami még az ujratelepítés előtt volt. Azzal sem ment, söt még rosszabul nem töltötte be már az elején...

Isa

Üdv

(#2200) TAKÍÍ válasza isamisa (#2199) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Na nekem sima CRT monitorom van és hál istennek nekem beszokta tölteni eddig.Windows megy aztán amint a legkisebb grafikai cuccot kéne megjeleniteni rögtön (vagy pár perc után) lefagy monitor sötét, lámpa sárga. Netframework 2.0 fölraktam és akkor is ez.

egyébként mi az a Dotnet 2.0? mer az nincs fönn nálam szerintem. Bár nálad se használt.
Ja gondoltama régi driverre hogy vissza rakni (ha meglenne)de ha neked azzal se magy az para nagyon para, (mert a régivel neked ment gondolom) tehát akkor hiába cserélgetjük a drivereket nem fog menni mert az uj akkor valamit nagyon el qr_t.
Újratelepítére meg c formatra gondolni se akarok. szal marad a játék nélküli élet.

Ha csak nincs valakinek egyéb ötlete?

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.