Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2301) Integrale


Integrale
veterán

Hali! Felraktam a 6.12-őt CP-vel, csak azt nem tudom hogy a monitort miért kapcsolja le aztán vissza ( wondows xp betöltése végig megy azt monitor állapot jelző, zöldről átvált sárga aztán vissza zöldre!)
ezt kilehet kapcsolni? vagy mindenféleképpen kikapcsolja? a 4.8-nál nem csinálta ezt!
Milehet a bibi?Hogyan lehet orvosolni?


[Szerkesztve]

"Bad reklám is reklám too"

(#2302) mikk2000 válasza Integrale (#2300) üzenetére


mikk2000
őstag

Elég a driver + ati tray tools. Gyors, megbízható, nem kell neki .net :)

(#2303) poffsoft válasza Kiscsőke (#2297) üzenetére


poffsoft
addikt

Esetleg google:
Spphire ati radeon 9600 xt driver download

szürcs!
:DD

[ Szerkesztve ]

(#2304) poffsoft válasza Integrale (#2301) üzenetére


poffsoft
addikt

nekem r9550-em van, és vagy 3-4x megcsinálja minden bekapcsnál. Állítólag mindenféle buszteszteket csinál ilyenkor.... tudtommal nem kikapcsolható...

[ Szerkesztve ]

(#2305) Integrale válasza poffsoft (#2304) üzenetére


Integrale
veterán

Köszi a választ! Tehát akkor ez normális? Nem VGA hiba és nem más hiba?
mert ezt csinálja mindeggyikkel, (kiváve a 4.8-al) az nem lehet, hogy azért mert a 4.8-as driver bevan épülve? elöbb lett felrakva mint a 6.12 és nem törlődött rendesen? (mert én úgy pakolom hogy windows :DDD alaplap, VGA driver)???


[Szerkesztve]

"Bad reklám is reklám too"

(#2306) Komplikato


Komplikato
veterán

Nos, akármki akármit mond, nekem a 7.2 is 3db CLI.exe-t futtat a háttérben, meg tudom oldani (simán kilőhetőek), de akkor is zavaró ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2307) ftc válasza Komplikato (#2306) üzenetére


ftc
nagyúr

igen ezt nem érti senki sem miért futtat 3-at....

(#2308) Kobor


Kobor
aktív tag

Nem akarok senkit megbántani de ez az ATI egy sz...r.
(driver a hardware-rel nincs gondom)

7.2 feltettem a telepítésnél semmit nem tudok kiválasztrani, később se tudom hol kellene a lényeg hogy a ccc mindíg basic módon jön fel nem tudom átállítani.
A 7.1 nél működik de ott teljesen másképpen jön fel ott át is bírom állítani.

Azt nem tudom, hogy olyat lehet beállítani, mint az NVIDIA-nál bizonyos játékoknak profilt megadni és olyan élsímítással induljon amit megadok.(tudom állítsam be a játékban)
Van olyan amiben nem tudom beállítani, de támogatja pl az élsimítást, ha globálban állítom mindíg vissza kell állítani persze nem teher csak kérdezem van e ilyen profil vagy ne keressem.

(#2309) mikk2000 válasza Kobor (#2308) üzenetére


mikk2000
őstag

Felrakod a drivert, csak a drivert, aztán feltelepíted az ATI Tray Tools-t és örülsz.
Játékoknak külön profilt tudsz megadni. Persze ha összevissze linkelt exe-je van a játéknak pl. hogy kettő exe meghív egy harmadikat és az az engine akkor nem ismeri fel, de erre gondolom a még sokkal szarabb nvidia szoftvere sem képes...

(#2310) Lalaland válasza Gallac (#2292) üzenetére


Lalaland
tag

Anyámék gépében van egy ati 9200es vivos, én az 5.9es catalystot raktam fel hozzá, tökéletes. Újabbat azoknak ugysem érdemes fölrakni.
[link]
ui: ezt használtam anno a 9800-hoz.
:))

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#2311) Kobor válasza mikk2000 (#2309) üzenetére


Kobor
aktív tag

Igen persze erre az N. sem képes de ez jó hír, most próbálkoztam a 7.1 ccc ben meg is találtam, de azt nem akartam használni, mert azt írták páran, hogy az nem jó a 7.2 javítva lesz(ez nálam nem működik). Idáig a 7.1 CP használtam ami teljesen jó volt kivéve a profil hiányt. Megpróbálom akkor ATI Tt-t, ezt még nem néztem.

Köszi a gyors választ.

(#2312) Kobor


Kobor
aktív tag

ATT.
Tökéletes működik, újra szép az élet.
Így már az ATI is jó, jó jó.

(#2313) ABnormal válasza Komplikato (#2306) üzenetére


ABnormal
őstag

nekem a 7.2 nem futtat 3 cli.exe-t... érdekes...

(#2314) Ombi5


Ombi5
őstag

hi!!

Ti mivel rakjatok ki a tv-re a kepet ,milyen progival mert catalystban nemtalalok?! :U

(#2315) nyikszi válasza Ombi5 (#2314) üzenetére


nyikszi
őstag

Catalysttal természetesen. Van az, nem is kell sokat keresni. Talán advanced fül? Sajnos 1x elmászott a kép a TV-ről és nem bírtam az Istennek se vissza imádkozni. Nézegettem, de hiába állítgattam vissza mindent, színház módtól a fene emlékszik még mikre, nem akarta az igazat. Aztán nagy nehezen rájöttem, hogy van valami varázsló beállító és azzal ment. Aztán megnéztem a beállításokat, de semmi extra. Persze lehet csak az én catalyst verziómmal van valami, de okulásnak jó ;)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2316) Ombi5 válasza nyikszi (#2315) üzenetére


Ombi5
őstag

Okes,mondom akkor felteszem fullosat majd telepitem elotte framework 2.0-at es erre ezt irja ki ,miutan feltelepitettem es catalystot beakarom tolteni!

[link]

[Szerkesztve]

(#2317) vbbb


vbbb
őstag

Volt már valakinek olyan, hogy a képrnyőjén eccer csak sárga, zöld, piros -vízszintes kis vonalkák, pöttyök jelentek meg?Mint amikor túlhúzod a vga memóriát.
Lecseréltem a régi nvidiás 7600gt kártyámat Sapphire vivo x1900gt-re, ami az XP-t ismerve nem volt egy egyszerű dolog...először a gyári lemezzel toltam fel nem volt gond Carbon, 3DMark2006 alatt sem. Amikor viszont hangolni akartam rajta eccer csak előjött. Majd a 7.2es Catalystet rá aminek a hatására már eleve eltűnt jópár beállítási lehetőség, de a hiba maradt.
Létezik, h. valami beállítási hiba lenne? Mert ugye a finomhangolás után jelentkezett ez a jelenség? Vagy maradt fenn valami az nvidia-s driverből?
Az Ati tool 0.26 is fenn van default állapotban egyébként. Amikor húztam rajta kicsit és úgy használtam kb. fél órát nem szemetelt...default állapotba vissza, eltelt fél óra és az asztalt megint telebaszta...elvileg tehát ha a vga ram a szar húzott állapotban csak illett volna valamit virítania... :)
Ha kikapcsolom-bekapcsolom a monitort(tft) vagy átdugom másik dvi-be a kariba eltűnik a hiba, bár ez utóbbinál nem vártam eleget, h. előjön-e megint vagy nem...hmmm asszem Artifact tester lesz belőle meg csontra lepucolom a drivert...esetleg még Linux boot cd-vel kipróbálom, ha ott jó elvileg jó a kari.... :F
De hogy miért csinálnak ennyire szar drivert a kártyához...az nvidia-s driver sokkal felhasználóbarátabb volt.... :( :O

(#2318) vbbb


vbbb
őstag

Meg futtat valami fityma cli.exe progit, ami úgy megfogta a gépemet 2*, hogy resetelni kellett...találtam is róla egy kis infót...a lényeg, hogy tiltsuk inkább le ha lehet :)

cli.exe - cli - Process Information

Description:
cli.exe is installed alongside ATI's range of graphics cards with the Catalyst hardware driver range. Installs a easy-to-access taskbar icon for access to diagnostics features. This is a non-essential process. Disabling or enabling it is down to user preference.

[link]

(#2319) vbbb


vbbb
őstag

no úgy néz ki, megoldódott a hiba..de nem szeretném elkiabálni...a 7.01 Omega driver eddig tökéletesen mükszik...

(#2320) djxp01 válasza Kobor (#2308) üzenetére


djxp01
senior tag

Hát igen, ez sajnos így van. a 7.2nél a mom.exe, meg a másik ami most hírtelen nem jut eszembe:), teljesen összezavarta a rendszerem, és a játékok is érezhetően nálam xarabbul mentek, a procit meg valamilyen szinten megdolgoztatja ez a mom.exe, meg a többi társalkalmazás amit az ati drivere használ. visszatetttem a 7.1-et, és minden szép és gyors.

regisztrált: 2005-07-05

(#2321) DeepDish


DeepDish
őstag

Framework 2.0-at rakjatok fel hozza ti? :F

(#2322) Attila79


Attila79
tag

Sziasztok!

Kártyám HIS X1650XT iSilence II
Catalyst 7.2 ccc, .net 1.1 és 2.0 és februári DirectX

Első kérdésem, amit már más catalystoknál is tapasztaltam akár ccc-vel, cp-vel, vagy tt-vel, hogy mikor betöltődik a rendszer win indításakor amíg és amikor betöltődik az ati tray ikonja beszaggat a rendszer. Ez egér mozgatásánál vehető észre. Mitől lehet?
A másik kérdésem csak a 7.2-esre vonatkozik, legalábbis mióta fölraktam azóta tapasztalom ezt: elsötétül a kép 1-1 pillanatra ugyanígy rendszerindításkor, valamint ugyanez fordul elő videofájlok megnyitásánál is. Vmi 5let? :F

Köszi!
Attila

[Szerkesztve]

(#2323) -Nightwolf-


-Nightwolf-
csendes tag

Én felraktam a 7.2 ati catalystet nagy nehezen mert elötte frame kellet neki... A driver jol megy a jatékok alatt is.Csak azt nem tom hogy a warcraft3-at amikor jatszom és nyomok egy alt-tabot akkor a kép egy fél pillanatra függöleges zöld csikos lesz...
Szerintetek ez a driver miatt van vagy a jaték miatt?
Mert mas jatéknal nem csinalja...

[Szerkesztve]

(#2324) Nimda válasza Attila79 (#2322) üzenetére


Nimda
addikt

Szerintem úgy ahogy van szar ez a 7.2-es driver...tele van buggal...nálam pl.van amikor el sem indul a CCC...

(#2325) Thrawn válasza Nimda (#2324) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam megy XP és Vista alatt is minden gond nélkül. A beígér CCC gyorsulás is megvan.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2326) Nimda válasza Thrawn (#2325) üzenetére


Nimda
addikt

A gyorsulás nálam is jelen van,de mind vista alatt,mind xp alatt néha ''eltünik''...lehet hogy az x1650xt miatt :F ...új még ez a kártya...

[Szerkesztve]

(#2327) headhunter válasza djxp01 (#2320) üzenetére


headhunter
addikt

Hol tiltható le, hogy alapból ne töltse be a MOM.exe-t és CCC-t?

A Windows regisztrációs adatbázisban nem szerepel az automatikusan induló programok között, mégis betöltődik! :F

(#2328) Attila79 válasza headhunter (#2327) üzenetére


Attila79
tag

Ha ccc-t akarsz tiltani, akkor inkább ne tedd föl szvsz.

(#2329) Nimda válasza headhunter (#2327) üzenetére


Nimda
addikt

Én egyszerüen oldottam meg a problémát...itt a CP-s 7.2: [link]

[Szerkesztve]

(#2330) Helvir


Helvir
tag

Felraktam a 7.2 es Catalyst-ot a gépemre (XP SP2-es Winem van) előtte 6.9 volt fent. Fel rakom a drivert és amikor meg akarom nyitni a control centert ezt írja ki:

Could not load file or assembly 'CLI.Implementation, Verson=2.0.2589.34531, Culture=natural,
PublicKeyToken=90ba9c70f846762e' or one of its dependencies. A rendszer nem találja a megadott fájlt.

Kérlek, segítsetek!

(#2331) Helvir


Helvir
tag

CCC-st töltöttem le, ez jelent vmi különbséget CP-vel szemben?

(#2332) Ateesz


Ateesz
tag

1ébként ezt nekem is kiírja

(#2333) Attila79 válasza Helvir (#2330) üzenetére


Attila79
tag

Ha ebben a sorrendben telepíted fel a dolgokat nem fog hibaüzit küldeni, hogy leáll a CLI.exe:
1. legújabb DirectX 9.0c (aszem februári)
2. .net 1.1
3. .net 2.0
4. driver

Mielőtt ennek nekifogsz töröld le a régi drivert, aztán újraindítasz csökkentett módban és a maradékot letakarítod DriverCleanerrel, aztán restart normál mód, letiltod a vírusírtót és tűzfalat és telepíted a fönt megadott sorrendben.

(Googleban a recept összes hozzávalóját megtalálod, mielőtt rákérdeznél, hogy mit honnan. ;] )

(#2334) InfiniteReality válasza Attila79 (#2322) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Analóg módon van rákötve a monitor egy DVI-os x1k videokártyára?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2335) Attila79 válasza InfiniteReality (#2334) üzenetére


Attila79
tag

Ezt most miért is kérded?

Én azért válaszoltam a kollégának, mert ugyanilyen hibaüziket dobált nekem is, és miután felhomályosítottak, hogy csináljam azt, amit leírtam, megoldódott.

Amúgy nem analóg módon van nekem.

[Szerkesztve]

(#2336) InfiniteReality válasza Attila79 (#2335) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Csak azért kérdeztem, mert x1k videokártyákon DVI->analóg átalakítóval felkötött TFT-knél megvillan a kép windows betöltésekor illetve ccc indításakor. Volt aki visszahozta a videokártyát, h ez hibás. Érdekes, ha DVI-on kötöttük rá a monitort akkor nem csinálta. Az új VGA kártyákat eleve DVI-ra tervezik, olyan is van, amelyikbe nem jó a DVI->analóg átalakító...

Ezért kérdeztem. Ezexerint félreértelmeztem a kérdést.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2337) Attila79 válasza InfiniteReality (#2336) üzenetére


Attila79
tag

Ja engem meg csak az zavart meg, hogy tőlem kérdezted, nem az illetékestől. :)

(#2338) InfiniteReality válasza Attila79 (#2337) üzenetére


InfiniteReality
őstag

#2322 HSZ-edre válaszoltam csak :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2339) Attila79 válasza InfiniteReality (#2338) üzenetére


Attila79
tag

Jajj bocsi. Nagyon benéztem. :DDD :R
Amúgy most visszatettem a 7.1CP-t + Omega Drivert és így nem villódzik eddig.

Viszont az a ''beszaggatás'' most is megvan, mikor az omega megkérdi, hogy letiltom-e a hotkeypollert. Bármit válaszolok, utána kb 5 másodpercig beszaggat az egérmozgás. Sehol máskor bootoláskor, csak itt.

[Szerkesztve]

(#2340) bebar


bebar
aktív tag

Tehát a CC-s nem tölt be indítás után, és nem villan a monitor?

(#2341) ftc


ftc
nagyúr

CC or CP nagy kérdés mindenkitől esetleg Tray tools?


CC lesz a nyerő....CP Vista alá már nem elérhető ott maradt 2 lehetőség....és ha igazak a pletykák akkor az összes AMD-s cucc ami létezik a CC-ből lesz kezelhető...ala tuning stb...

Ati tray tools számomra még mindig jobb alternativa mint CP...

(#2342) Attila79 válasza Attila79 (#2339) üzenetére


Attila79
tag

Visszavonom... Most néztem 1-2 részt egy sorozatból és a video indításánál elsötétült az egész kép 1-2 másodpercre megint. :F

(#2343) Interceptor


Interceptor
addikt

melyik a leghatékonyabb driver jelenleg?már egyideje nem néztem rá mikor vettem vga-t akkor szedtem le a netről,kb5 hónapja:D

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2344) Ateesz


Ateesz
tag

Most úgy raktam fel a catalystot ahogy mondtad (Attila79)!Most nem írja ki h nem talál cli.... hanem indításkor folyamatokhoz berakja a mom.exe-t és a ccc.exe-t is de nem nyitja a ccc-t ha rányomok ez miért van?

(#2345) Attila79 válasza Ateesz (#2344) üzenetére


Attila79
tag

Nem tudom sajna. Nekem ez a sorrend megoldotta ezt a problémát... persze van száz másik, amire senki nem tudott mit mondani. :(((

(#2346) Ateesz


Ateesz
tag

ok thx de tök8 mert a fifa így is lefagy pedig már a 8. catalystot próbáltam!!!

(#2347) Interceptor


Interceptor
addikt

szóval melyik a legjobb cata? :DD

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2348) Ateesz


Ateesz
tag

1ikse!szaros geforce fx 5600-al legalább nem lépett ki a játékból!

(#2349) Interceptor válasza Ateesz (#2348) üzenetére


Interceptor
addikt

:C

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2350) Ateesz


Ateesz
tag

hát igen csak szívás a gép!(nekem biztos)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.