Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3651) stevve válasza Tottika (#3650) üzenetére


stevve
nagyúr

Szia!

Most írtam a HD 2600XT topikba egy megoldást a CCC újratelepítésére. Sajons a .Net-re érzékeny :(
8.3 alatt nincs már a kis négyzet XP alatt sem bal fent. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3652) Tottika válasza stevve (#3651) üzenetére


Tottika
tag

Köszi megnézem!

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#3653) stevve


stevve
nagyúr

Enkódolás AVIVO-val

Többen írták több helyen, ezért kipróbáltam én is. Ide tartozik, mert a Catalyst-ba épül be és a CCC-n keresztül használható.

Előnyei: egy 700MB-os film enkódolása 15 perc és minőségben is nagyon jó! :D

Használata: Az AIT hivatalos driver letöltő oldalán (http://game.amd.com) az

Individual driver download packages, ATI Multimedia Center, Avivo™, and Korean full package

linkre kell menni. A bejövő oldalon az Optional Downloads: rész alatt található

Complete Avivo™ Suite for X1000 series products or higher

linkről le kell szedni az AVIVO beépülőt, majd telepíteni. A CCC-ben egyszerű (basic) nézetben található AVIVO Video Converter néven. Innen már egyértelmű lesz a dolog. Forrás, cél, mibe és Start ;)

Itt egy kis inspiráció:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3654) #67688960 válasza Tottika (#3644) üzenetére


#67688960
törölt tag

Én 64biten nyomom a vistát, semmi bajom a 8.3-assal.

(#3655) Tottika


Tottika
tag

Felraktam én is a 8.3at.Mondjuk az AVStream drivert hiába jelöltem be nem rakta fel,de még jó hogy külön fel lehet,szóval eddig nekem sincs gondom vele Vista64en.

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#3656) Tottika


Tottika
tag

Sőt mintha kicsit gyorsabb is lenne a 8.1után..Ablakok,start menü stb...

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#3657) vzso válasza Tottika (#3656) üzenetére


vzso
tag

Gyorsabb? :Y
Azt nem mondanám. 3DMárk alatt 33%-os lassulás. Már a 8.1 és 8.2 is lassított egy kicsit, na de 8.2 alatt 12000+, 8.3 alatt 8000+. Hát azért ez egy kicsit durva. :W

(#3658) Thrawn válasza Tottika (#3655) üzenetére


Thrawn
félisten

Az AVStream driver az ATI chipes tunerekhez való.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3659) VaniliásRönk válasza vzso (#3657) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ki a ł@$#t érdekel a 3DMark? :F

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3660) vzso válasza VaniliásRönk (#3659) üzenetére


vzso
tag

Téged lehetnem. Na meg engem se nagyon, de ha el akarsz adni egy kártyát, mégis ez az első kérdés "Mennyit megy 3DMark-ban?".

(#3661) VaniliásRönk válasza vzso (#3660) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Válasz: "Nem 3DMarkkal fogsz játszani." Egyébként meg roskadozik a net a tesztektől, akit érdekel rákeres.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3662) vzso válasza VaniliásRönk (#3661) üzenetére


vzso
tag

Hát, nem éppen szerencsés ezt mondani egy vevőnek. Ámbár, nem éppen ők szokták ezt kérdezni. ;]

(#3663) vzso válasza VaniliásRönk (#3661) üzenetére


vzso
tag

Arra meg, hogy "Nem 3DMarkkal fogsz játszani." csak annyit, mivel procit cseréltem, lefutattam egy Markot, majdnem sírtam, és utána fölraktam az új driver-t és kíváncsiságból újból teszteltem, de szerintem, ilyen mértékű lassulás nem éppen arról tanúskodik, hogy mennyire is jó lett az új. 1-2% (pár száz pont), az mindig előfordul, na de több mint 30% :F , hat ez már egy kicsit sok :Y .

(#3664) VaniliásRönk válasza vzso (#3663) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Na holnap este lefuttatok egy 3DMarkot, kiváncsi vagyok erre a 30%-os lassulásra. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3665) vzso válasza VaniliásRönk (#3664) üzenetére


vzso
tag

Na mindjárt rakok föl képeket, csak visszarakom a 8.2-ót.

(#3666) barnam_ válasza VaniliásRönk (#3664) üzenetére


barnam_
nagyúr

2600XT@904/1000 Mhz, XP SP2
8.3: 5597
7.11: 5629

A különbség elenyésző, ráadásul most csak 2.8Ghz-n megy a proci 3Ghz helyett.

(#3667) vzso válasza VaniliásRönk (#3664) üzenetére


vzso
tag

Nos, újból is ugyan azokat az eredményeket kaptam: Catalyst 8.2 és 8.3. Ez 31,91%-os lassulás.
Szerinted ez természetes és azt bizonyítja, hogy mennyire jó az új driver?

(#3668) vzso válasza barnam_ (#3666) üzenetére


vzso
tag

Ez kb. 20 perc eltéréssel készült tesztek, ugyan azon a rendszeren, azonos beállításokkal, sebességgel.

(#3669) LALA_kiraly válasza barnam_ (#3666) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nekem 3850-el pár száz ponttal többet kapott 05-be. De nekem mintha a szinek másabbak lennének.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#3670) Tottika válasza vzso (#3657) üzenetére


Tottika
tag

Engem se érdekel 3dmark speciel Vista alatt nem játszok...arra ott az xp ahol viszont 7.9est használok:D:D

Thrawn:
Kell az avstream a Vivo-s atikhoz,hogy lehessen capture-zni vele :R

A színek nekem mintha nekem is erősebbek lennének,bár már nem tudom lehet a monitorom cseszekszik...

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#3671) Tottika válasza vzso (#3668) üzenetére


Tottika
tag

Mondjuk ez tényleg durva ez a 3dmark....Szinte hihetetlen,de ha másnál nincs ekkora különbség akkor valószínű valamit az ati-s kollégák nem jól írtak meg 2900pro-hoz :(

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#3672) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap felraktam a 8.3-at.
Természetesen uninstall+dcleaner és control center volt ,nincs.
Kipróbáltam a Thrawn kolléga által javasolt megoldást, [link] de így sincs control centerem.
Ötletek?

Üdv:
S

[ Szerkesztve ]

(#3673) Thrawn válasza TSanya (#3672) üzenetére


Thrawn
félisten

Hibaüzenet vagy valami?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3674) VaniliásRönk válasza TSanya (#3672) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Próbáld ki a magyarnyelvű CC-t, nekem annó csak az akart felmenni reinstall után.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3675) TSanya válasza Thrawn (#3673) üzenetére


TSanya
aktív tag

Semmi hibaüzenet,pusztán nem reagál az indításra.
Még annyi,hogy a .Net framework 3.5 van fenn,ez lehet probléma?
A 2-es nem hajlandó feltelepülni,hibaüzenetet dob telepítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#3676) VaniliásRönk válasza TSanya (#3675) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Volt akinek 3.5 miatt ki kellett pucolnia a teljes .NET-et, a regisztriből is, aztán vissza 2.0-ig.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3677) vzso válasza Tottika (#3671) üzenetére


vzso
tag

Az a gond hogy egy kártyával (CF kikapcsolva), jóval több pontot ad, mint kettővel.
Az új Catalyst, ugyanazt műveli 1950 Pro CF alatt is: 8.1-el és 8.3-al. Majd 25%-os lassulás.
Valahogy nagyon elszúrták a CF támogatást.

(#3678) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Csövi. Nekem egy régi 9550-esem van (256Mb 128bit) Az elene a kérdésem hogy az ati tray tools miért adott 1000 ponttal többet 8.3 -as driver alatt ugyanolyan tuning mellett mint a 7.11-nél. Mivel a játékok ha lehet még szarabbul mennek. a pro street az tuti. Előtte 1038 pontom volt most 2042, ami persze hülyeség is, mert így elviekben megelőzte az X1600pro-t. :DD Ami még véletlenül sem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#3679) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ez egy véletlen hsz. istmétlés volt bocsánat.... :D

[ Szerkesztve ]

(#3680) Hawk1979 válasza TSanya (#3675) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nem lehet,hanem biztos az a gond.
Ha jól tudom csak a net 2.0 jó,mivel a többi keretrendszer nem kompatibilis,se fölfelé,se lefelé....
(ergo a 3.5 nem kompatibilis a 2.0-val :DDD )

(#3681) M@trixfan válasza Hawk1979 (#3680) üzenetére


M@trixfan
addikt

Így van, kifejezetten 2.0 kell neki. Elsőre én is néztem a Windows Update oldalon, hogy minek jelenik még meg az 1-es és a 2-es verzió ha feltettem a 3-at... :W

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3682) TSanya válasza Hawk1979 (#3680) üzenetére


TSanya
aktív tag

Köszi a választ.
Legközelebb ha gépközelben leszek ,felteszem a 2.0-át.
Csak az meg egyenlőre hibaüzenettel kilép telepitéskor.
Hogy mi a hibaüzenet,arra pontosan nem emlékszem már.

Üdv:
S

(#3683) swoody


swoody
senior tag

Hello.
Megtudnátok mondani hogy CCC ben hol lehet állitani az Opengl beállitásokat?

(#3684) Hawk1979 válasza swoody (#3683) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nem akarlak elkeseríteni,de csak két opciót tudsz állítgatni Opengl alatt ez lenne,a többi beállítás mind globális,tehát d3d+opengl is.(PL.élsimi,ani.szűrés)

(#3685) swoody válasza Hawk1979 (#3684) üzenetére


swoody
senior tag

Köszi

(#3686) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Csövi.

HD2600XT-hez most játékok terén melyik a legjobb driververzió?

Mivel lehet biztonságosan tuningolni?

(#3687) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki veszek egy Sapphire 2600XT Ultimate 256 mb ddr3 PCI-E videókarit vaterán, de lehet hogy nincsen hozzá gyári driver CD mert elveszett. Honnét tudom leszedni XP-hez? Vagy csak a Catalist kell hozzá? Mert amíg nemtudom addig nemszeretném megvenni. Légyszi dobjatok egy linket ahol fennvan.

Köszi előre is.

(#3688) raziel01 válasza sulep (#3687) üzenetére


raziel01
veterán

Másik topicban válaszoltam.

(#3689) RpPRO


RpPRO
őstag

Uraim!

Nagyon megkoszonnem, ha valaki kioperalna a legujabb catalystbol az atioglxx.dll es atioglx2.dll fajlokat es valahogy letolthetove tenne szamomra (szamunkra). :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#3690) Baboon


Baboon
senior tag

Ati radeon 2600pro (3dmark 2006)

8.1: 5136
8.3: 5140

Ergo semmilyen teljesítmény csökkenést nem tapasztaltam, sőt...
Úgy tűnik ehhez a karihoz megírták rendesen.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#3691) Baboon


Baboon
senior tag

Bár lehet ez nem jelent semmit mert elég röhejes beszaggat a homeworld 2 :D Bár nem próbáltam a 8.1-essel bevallom.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#3692) PeL


PeL
addikt

Sziasztok !

Nem tudom hogy a videókártya drivernek van e köze a problémához, de nem tapasztalt még valaki olyat hogy az egér mutatója játékokban átváltozik egy ugyanolyan méretű függőleges szaggatott vonallá ? Ezután Windows-ban nem látszik az egér, és csak újraindítás után lesz jó

(#3693) dugomc


dugomc
tag

Lenne egy problémám. Aki tud segiteni írjon akár msnen: dugomc@hotmail.com

a problémám: régi catalyst-oknál megtudtam csinálni hogy egyszerre jelenítse mega tv-t és a monitort de valami miatt most csak vagy ezt vagy azt tudom nézni. Mitől van ez?

(#3694) kartel101


kartel101
csendes tag

Hello! Valaki segítsen....most vettem egy 3450-est Sapphire-t--és tökjó csak épp 60Hz-nél magasabbra nem tudom beállítani a monitort. Letöltöttem a monitorhoz való drivert is....8.3 as catalyst van fent...net keretrendszer 3.5. és a legújabb direkt X.Korábbi driverrel is próbáltam. Amúgy dual dvi van rajta lehet hogy az csak 60 hz-et tud az átalakító miatt? Help! Előre is köszi

(#3695) Hawk1979 válasza kartel101 (#3694) üzenetére


Hawk1979
őstag

Biztos hogy felment a Catalyst? Mert ahhoz 2.0 net keretrendszer kell,nem kissebb,és nem nagyobb,nem kompatibilisek egymással a verziók...
Semmi köze sincs a Dvi csatihoz,meg az átalakítóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#3696) kartel101 válasza Hawk1979 (#3695) üzenetére


kartel101
csendes tag

Igen felment....a régi kártyámmal 3.0-ás keretrendszer volt és úgy is ment a catalyst. A monitor menüjében látom hogy 60Hz-en van...win-be és catalystba 85-öt ír ki.

(#3697) kartel101


kartel101
csendes tag

http://gportal.hu/picview.php?prt=445649&gid=1865511&index=68 Itt egy pixelhibás kép a Juiced kettőből. Más játéknál is ezt csinálja de főleg az újaknál...pl UT 3, SOF: Payback ati hd3450-em és 8.3 as driverem van a legújabb direct X-szel. Aki tud segítsen, köszi!

(#3698) #67688960 válasza kartel101 (#3694) üzenetére


#67688960
törölt tag

Multkor találkoztam ilyennel, szintén dual dvi-de volt, nem sikerült feljebb tenni, de sokat nem is foglalkoztam vele mert két nap mulva monitor is lecserélődött egy ldc-sre oda meg elég a 60.
Egyébként régen nekem is volt ilyesmi gond csak az nvidiánál(d-subos csatin) nem ment a 3d-nél csak 60-at ami ctr-hez kissé kevés és volt először RivaTuner-el oldottam meg aztán, találtam erre egy kis progit(eszembe jutott a neve miközben írtam a válasz. :D ).
Ha esetleg már nem működőképes, akkor póbáld RivaTuner-el beállítani vagy ATI Tray Tools-al, vagy eetleg ATI Omega Drivers-el.

[ Szerkesztve ]

(#3699) #67688960 válasza #67688960 (#3698) üzenetére


#67688960
törölt tag

Közben eszembe jutott, hogy a ccc-ben a "kijelzőkezelőben", "kényszerítés"-sel át tudtam állítani 75-re, de feljebb nem ment, és ez is karcsú, mert 100 kellett volna.

(#3700) Hawk1979 válasza kartel101 (#3697) üzenetére


Hawk1979
őstag

Lehet a 3450-es támogatás nincs még jól megoldva a driverben.
Nekem is a 8.3 Catalyst van fent,Dvi-sub átalakítóval megy a crt-m,játékokban nincs pixelhiba,és a frekvenciákat is simán lehet állítgatni ehun-e,tehát vagy támogatottság bibi van,vagy júzer hiba :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.