Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3251) Briant87


Briant87
csendes tag

a CX_xxxxx.ini megvan de a többi nincs......ez meg úgy néz ki még így nem elég..valami ötlet?

(#3252) katt777 válasza Briant87 (#3250) üzenetére


katt777
félisten

Ha a konfigodat kitöltenéd, látnánk, milyen gyártmányú a kártyád, és belinkelhetnénk neked a gyári 7.11-es drivert (ha már te nem keresed meg), és akkor nem a tré referenciadriverrel kéne szórakoznod. De ha kötöd az ebet a karóhoz, hogy jó az, akkor jó szórakozást hozzá. :D De a szenvedés meglesz.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3253) Briant87 válasza katt777 (#3252) üzenetére


Briant87
csendes tag

Sapphire Radeon 2900 Gt ről lenne szó.
Így már jó?:D
please help me :U

(#3254) Gábor0821


Gábor0821
csendes tag

Sziasztok!nekem ati radeon 9550,256Mb-os kártyám van.jó lenne hozzá a 7.11-es catalyst?próbálta valaki a soldier of fortune 3-at?mert nekem nem nagyon akar menni.Köszi

(#3255) Briant87 válasza Gábor0821 (#3254) üzenetére


Briant87
csendes tag

Ezzel a karival nem is fog menni.
Javaslom valami izmosabb cucc beszerzését mert ez már akkor sem volt nagyszám amikor kiadták...most meg lasan használhatatlan....
visszatérve várom a driver megoldását

(#3256) Gábor0821


Gábor0821
csendes tag

Köszi!És erről tudsz nekem mondani valamit,mert ezt néztem ki.: Sapphire Radeon X1650Pro 512MB DDR2 TD.Vagy ha tudnál valami jót ajánlani azt megköszönném!

(#3257) Briant87 válasza Gábor0821 (#3256) üzenetére


Briant87
csendes tag

Hát az az igazság hogy ebben az árkategóriában (így 20 körül) sztem akkor már jobban megérné a 2600XT...de ahogy te gondolod....viszont ha gyűjtessz hozzá még egy kicsit akkor veszel egy NVIDIA 8600GT-t vagy 8600 GE-t.Ati sajna nem valami faxa mostanában ebben a kategóriában.Én a 2900GT-t csak kíváncsiságból vettem meg.Ha lejebb megy az ára veszek még1-et azt nyomom CF-ben :D

Nah most hogy ilyen sok jó tanácsot adtam légyszives a drivergondomra adjatok megoldást...ismátlem Sapphire HD 2900GT kari Vista 64bit -re

[ Szerkesztve ]

(#3258) Speed® válasza Briant87 (#3257) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2900GT Vista32/64 Nov.6.
2900GT Vista32/64 Nov.26.
Crysis Hotfix Vista32/64 Nov.16.

Ezek elérhetőek a Sapphire oldalán. Dátum alapján Nov.6 a 7.10es Catalystra épül, Nov.26. a 7.11re, a Crysis hotfix meg 7.10+

(#3259) Briant87 válasza Speed® (#3258) üzenetére


Briant87
csendes tag

Persze...én is ezeket néztem de ezek közül egyedül a 7.10-es az ami támogatja a 2900Gt-t...a többi nem :S

(#3260) Speed® válasza Briant87 (#3259) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Most mondanám, hogy kellett neked GTt venni..de nem mondom. Inkább várj türelemmel és lesz biztosan driver a karihoz. Mondjuk azt nem értem, hogy miért nem jó a 7.11, mikor elvileg semmi extra a GT, egy butított HD2900as azt csoki.

(#3261) katt777 válasza katt777 (#3252) üzenetére


katt777
félisten

3253-ra (Briant87) akart menni. :R

Itt a gyári driver. Próbáld ki, én az ASUS-omon nem próbálom ki. Kiválasztod, hogy VGA, melyik sorozat, melyik kártya, és voilá! Saját drivernek mennie kell (ha nincs más gebasz a rendszeredben). Még a Crysis hotfix is ott van a 7.11-hez. Nem tudom, te miért nem nézted itt meg. :F

Na, amíg megírtam/néztem, Speed(R) kolléga beelőzött. :DD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3262) Briant87 válasza Speed® (#3260) üzenetére


Briant87
csendes tag

Hát ez az...nem tommiért ilyen trehány az ati hogy ennyire nem képes hogy bevegye a támogatottak listájába...nem létezik hogy kemény 1 driver van....most mondanám hogy jó a 7.10 is de nem mert dobálja a képet szépen engem meg az zavar...gondoltam hátha az új driver...de még kipróbálni se tudom így. :(((

(#3263) katt777 válasza Briant87 (#3262) üzenetére


katt777
félisten

Én meg szépen nyomtam a demo-t 7.10-zel. Igaz, 1950XT-m van, ami nem butított verzió.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3264) Briant87 válasza katt777 (#3263) üzenetére


Briant87
csendes tag

Nem a kártya gyengesége a baja hanem az hogy szar a driver és még a sapphire oldalán is xar drivert adnak meg.
Furcsa mód XP-n ment minden szépen...bezzeg itt :S
Mind1...már nem teszem újra a rendszert...majd lessz valami...

(#3265) Briant87


Briant87
csendes tag

Azért jó lenne ha t.tomi barátunk segítene eme kérdésben is :D

(#3266) NSX82


NSX82
csendes tag

Sziasztok!

Valaki segítsen nekem pls..

total kivagyok mostmár :(
Lehet nem a elgjobb helyre írok de azt hiszem mégis ehhez a topikhoz van legtöbb köze a problémámnak..

Régi motorosként, úgy gondoltma h még 1 utolsó löketként veszek egy monitorkártyát a régi AGP-s alaplapomba... vettem egy HD2600XT-t. betettem a gépbe, indult is elsőre, de már abban a pillanatban is furcsa volt hogy a kártyán lévő ventillátor mintha szabálytalan sebességgel forogna.. ingadozott össze vissza.. aztán végigment a telepítés
ujraindult a gép, onnatól ekzdve telejsne szabályosan ment. játszottma több játékkal is. és néztem a catalyst kezelő paneljén hogy a hőmérséklet nem nagyon haladta meg a 60°c-ot se.... Aztán ugyanezen a panelen kinyitttam a lezárást és megnéztem ezt az autómatikus tunning varázslót... (OMFG) ezt nem kellett volna... tesztelgette kb 3 percig miután észrevételeim szerint semmi sem törtét, anyni kivétellel h a kártyán lévő ventillátor totalisan leállt.. néztem még pár percig, 0%os terhelésen felment a kártya hőmérséklete 80°c-ra, gondoltam itt inkább leállítom a gépet.. (semmi tunning nem volt a kiírás sezrint)
Visszakapcsoltama gépet. Ventillátor beindul, megy folyamatosan. Amint betöltődik az ATI ikonja a tálcára a ventillátor leáll, és megy fel a krátya hőmérséklete míg fel enm robban / ki nem kapcsoloma gépet..
Jó mondom fain. lesezdtem minden drivert, restart után a sima windowsos kezelés meleltt a venitllátor folyamatosan forgott.. Ezután feltettem az omega drivert ami szintén amint feltelepítödött leállította a ventillátort és csumi... Utána fogtam a kártyán 1 jumert ami a ventillátor csatlakozoja mellett van közvetlen
Azóta a kártya ventillátora csak akkor forog ha terhelés alatt van a kártya...
Az omega driver kiírta minde mellett h nemtudja azonosítani a BIOSt és küldjek nekik mailt a konfigról..
Leszedtem, fel akartam tenni a netről a legfrissebbet, egyszerűen nem megy fel... kiírja h nem talál a rendszerben olyan kártyát amihez telepíteni elhetne azt a drivert... Ok, elő a CD-t amit kaptam hozzá, telepítés, felmegy a Driver telejesen simán, és most kb itt tartok... a Kártya hömérséklete kb 50° alap terhelésen ami pont az a pont ahol épp kikapcsolna a ventillátor. amint arrébbhuzok 1 ablakot már kapcsol is be.. úgyérzem magam mintha 1 notebook előtt ülnék ami 3 napja megy.... Ha a jumpert visszateszem a másik állásba akkor meg egyszerüe nem forog a ventillátor (de már ebbe se vagyok biztos h egyáltalán ez befolyásolja) Már arra is gondotlam h esetleg a tápom (360W chieftech) lenne gyenge.. de nemhinném h az pont ott mutatkozna meg, hogy a vga kártyán a ventillátor nem forog, vagy csak ingadozva... Asus PC Probe áramingadozás maitt nem szól 3%os küszöbértéknél sem... szóval személy szerint én ezt kizárnám.
Könyörgöm valaki segítsen mert hülyét kapok...

Előrre is köszi és bocsi a hosszúkás postért :S

(#3267) mikk2000 válasza NSX82 (#3266) üzenetére


mikk2000
őstag

Pedig szerintem ezt a kérdést inkább a kártya topikjában kéne feltenned ha van neki. Nem írod a gyártóját, pedig elvileg az felel a belekalapált BIOS-ért, ami tartalmazza (legalábbis az én 1950Pro-mnál biztosan) a fordulat-hőmérséklet táblát, és az oprendszer sem derül ki a leírtakból.

Szerintem uninstallálj minden drivert+futtass valami sépci vga driver eltávolítót csökkentett módban, majd tedd fel a drivert (hogy melyiket azt ráb bízom alant elég sokan panaszkodnak ATI driverekre AGP-s kártya esetén) de csak a drivert CCC nélkül, majd az ATT-t (Ati Tray Tools) abból is a legfrissebb bétát. [link]

Ha szerencséd van, hozzáfér a kártyán levő fordulat-hőmérséklet táblához és manuálisan olyanra állítod amilyenre akarod, és nézegetheded hogy tényleg úgy is működik-e vagy nem.
Hardware/overlocking settings/fan

Mindazonáltal szerintem illene alap driverrel és CCC-vel is rendben működnie a kártyának, de talán egy próbát ez megér. Ha a progi nem ismeri fel vagy nem kezeli akkor van még az ATI Tool, a riva tuner, de nem tudom ezek mit tudnak mert az ATT-n kívül nincs másra szükségem :)

(#3268) katt777 válasza Briant87 (#3265) üzenetére


katt777
félisten

Próbáld meg az ASUS-t, hátha az ő driver-ük jó a te karidhoz is, ha csak átcímkézték a jó referenciadrivert. Veszíteni nem veszíthetsz vele, ha nem ok, úgyis jelzi, és nem telepszik fel.
Ha se ref. se gyári, sem ez nem segít, én kifogytam az ötletekből, sorry. Marad a 7.12-es, addig meg a 7.10-es javított változata (8.423).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3269) NSX82 válasza mikk2000 (#3267) üzenetére


NSX82
csendes tag

Köszönöm a gyors válasz

Az elmaradt adataim: Windows XP Hun Sp2 mndenféle updattel :)
A kártya egy Saphire HD 2600XT 256 MB AGP
az ati toolst mindjárt kipróbálom, köszönöm még1x a hozzászólást!, bocsi ha rosszhelyen zavartam

Üdv mindenkinek.

(#3270) t.tomi válasza Briant87 (#3265) üzenetére


t.tomi
tag

:(

Life begins @ 40! (knots) :)

(#3271) t.tomi válasza NSX82 (#3269) üzenetére


t.tomi
tag

Ua. a kártyám, nekem nem fut rajta.

Life begins @ 40! (knots) :)

(#3272) AtHoS válasza gyiku (#3237) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jótanács: az optikai meghajtót inkább a lapra kösd a későbbi problémák elkerülése végett. Bár éppen lehet, hogy nem lesz vele probléma, ha PATA bővítőkártyára lesz kötve, de ha anomáliák jelentkeznek, akkor csatold vissza a lapra, mielőtt a DVDírós topicot felduzzasztod ;)

read-only mode on the forum

(#3273) katt777 válasza NSX82 (#3269) üzenetére


katt777
félisten

Ha kell némi segítség a beállításokhoz, akkor nézd meg itt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3274) NSX82


NSX82
csendes tag

Sziasztok

sajna semmilyen állítgatás nem oldotta meg a problémát. ez a ventillátor ugy pörög ahogy kedve van, a rosszabbik helyzet az az amikor ugy pörög h nem pörög... Ugyhogy ma reggel elegem eltt belőle, van 1 ventllátor seb szabályzó a gépemben amin mé pont volt 1 szabad hely.. bekötöttem ide a kártya ventillátorát... most én mondom meg h mi legyen...
de ha ez a sebszabályzó nem lenne most nemtudom mit csinálnék... lehet vissza kéne vinnem gariba, mert elég gyanús azért h úgy megy ahogy épp kedve van, és az is gyanús h a legujabb catalystet nem lehet feltenni, de még manuális módszerrel sem..? valaki van akinek sikerült már feltennie AGP Saphire Radeon 2600XT-re a legújabb drivert? nekem nem talál felismerhető hardware-t :S

szió

Ja még valami: Az ati tray tool sajna nem látta a "fan" részét.. -bye

[ Szerkesztve ]

(#3275) ollie válasza NSX82 (#3274) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az ATT-ben a tuning résznél néztél körül? Ott kel lennie a fan állításnak is.

Továbbá, a 7.7-es utáni Catalystok mind bugosak, nem működnek normálisan AGP-s karikkal (bár nem minden esetben jön elő a hiba).

[ Szerkesztve ]

***

(#3276) gyiku válasza AtHoS (#3272) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi :)
ugy gondoltam, hogy a 2 hdd lesz 1 kabelen, es megy a lapra, mert rovid a zsinor, a cd meg egy 60 centissel a kartyara. ha gixer lesz (nem tudom miert lenne, cd-t alig hasznalom) csere bere, es akkor cd+primary hdd lapra, slave hdd kartya?

hüllő

(#3277) katt777 válasza ollie (#3275) üzenetére


katt777
félisten

És nem árt kipipálni a mentés profilba beállítást, majd alkalmazni, és úgy menteni a beállításokat.

Az új ATT verzióhoz szükségessé vált néhány módosítás a magyarításban, ezekkel végeztem, letölthető az 1.1-es magyarítás (is). A régi ATT beállítások gond nélkül importálhatóak. Oldalamon csak PCI-E 1900XTX és 1950XT van fent, de ha küldtök más karikhoz működő beállításokat, szívesen felteszem (természetesen a küldő feltűntetésével), és akkor másoknak nem kell szívniuk, ha van már egy kitesztelt megoldás.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3278) morceaux válasza tytyty (#3240) üzenetére


morceaux
aktív tag

Helló!

Kikapcsoltam a Fast write-ot, meg a VPU recoveryt (szerintem ez volt a ludas a képelmenős fagyásoknál), és így zsírul ment a HL2 EP2, a textúra is szebb lett ( :F ), előzőleg hiába raktam Very High-ra, fosul nézett ki, most High-on is nagyon szép, és szépen szalad.
NFS PS még mindig szar, tán le kéne teljesen butítani, de én nem értem hogy a francba mehet feleannyira mint a Carbon... annyira nem penge hogy megfektesse a cuccomat... szerintem még nagyon új lehet a játék, a csúcskártyákra optimalizálták, aztán kilökték, nesze, jáccatok, később tán valami peccsel jobb lesz...

Ezelőtt 7.7-es drivert használtam, tegyem vissza szerinted? ne is próbálkozzak a 7.11-el?
Mellesleg ősöreg a winfosom is, vagy másfél éves, tele van minden szarral, alig van szabad tárhely a vinyókon, szóval ráférne egy nagytakarítás...

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#3279) katt777 válasza morceaux (#3278) üzenetére


katt777
félisten

Javaslom a Yamicsoft XP managerét (vagy a Vistát).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3280) morceaux válasza katt777 (#3279) üzenetére


morceaux
aktív tag

Á, pistát nem akarok telepíten egyelőre, nem tudok most 2 GB ramra bővíteni, egyébként meg a tiszta munka híve vagyok -> C partíció gyalu, új oprencer, stb.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#3281) mikk2000 válasza katt777 (#3277) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem igazán tiszta mik ezek a letölthető ATT beállítások, max 1-2 opció lehet érdekes, emiatt teljes reg importálás feleslegesnek tűnik, célszerűbb lenne inkább rámutatni arra az egyedi opcióra ami talán érdekes lehet. Csodát tenni régóta nem lehet.

(#3282) katt777 válasza morceaux (#3280) üzenetére


katt777
félisten

No, az XP managerrel éppen rendbe tudod szedni a rendszert. A pucolós eltávolítástól kezdve a fájl- és registry tisztításon keresztül a Win finomhangolásáig mindent megtalálsz benne.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3283) katt777 válasza mikk2000 (#3281) üzenetére


katt777
félisten

A letölthető beállítások azért vannak fönt, mert rengeteg kérdést kaptam kezdő ATT-felhasználóktól, akik hanyatt estek a rengeteg beállítási lehetőség láttán, és sehogy nem tudták finomhangolni a kártyájukat. Szóval van egy működőképes beállításuk, amelyet tesztelgethetnek, és visszaállíthatnak, ha elbarmolnak valamit.
.reg importálás azért is jó, mert ATT egy sima driver-csere esetén is meg tud bolondulni, még ha lekapcsolod is, és hiába állítgatod újra a beállításokat, az sem mindig segít.
Ha van teljesen OK beállításod 1950Pro-ra, elküldheted a full ATT mentést (HKCU\RayAdams\AtiTrayTools) .reg kiterjesztéssel, és felteszem más 1950Pro tulajok okulására. Így kaptam 1900XTX-et is, és remélem, segíthetek másoknak is.
Az egyedi ATT opciók részletes leírása a Segítség menüben található (az alapoktól a komplex játék profilok létrehozásáig), sztem elég érthetőre sikeredett (legalábbis jó pár embernek segített már), és a hardver-szintű finomhangolást (ezt jobb nem bolygatni) kivéve minden benne van, ami szükséges lehet.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3284) mikk2000 válasza katt777 (#3283) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha valakinek túl sok az ATT beállítási lehetősége, az használjon ATITool-t, vagy install után csináljon maga backup-ot ha annyira fél hogy elállít valamit, de egy sima uninstall/install se tart soká, és ekkor a progi megkérdezi úgyis, hogy mi legyen az eltárolt beállításokkal.

Jómagam játékokra külön profilokat hozok létre, abban van lehetőség variálni, de a tweaks alatt minden default, az overlocking settings alatt ami van az meg kártya és gyártó(!) függő, pl. a fordulat/hőmérséklet tábla eltérő hűtésnél nyilván eltér, tehát ami egyik gyártó kártyájánál OK, a másiknál lehet leégeti a kártyát, vagy túl zajos lesz a venti feleslegesen, tehát továbbra sem értem mire jó ez a komplett ATT backup ráadásul optimálisként reklámozva. Mindegy engem nem érint.

(#3285) katt777 válasza mikk2000 (#3284) üzenetére


katt777
félisten

Hát, nem vagy nagyon képben ATT-t illetően. :R Sajnos az oldal rendeltetését illetően sem, de ez meg engem nem érint, mert akiknek segítettem, azok megköszönik. Főleg azok, akik maguk akarták az alapoktól összehozni, de ezért vagy azért nem ment nekik, és már lemondtak az egészről, meg még úgy ált. az ATI kártyákról is.
Oda van írva a beállításokhoz, hogy melyik karival melyik használható, nem hiszem, hogy sokan akarnák 1650Pro-ra tenni az 1950XT beállításait.
A beállítás azért "optimális", mert minden gyártó azonos modelljén működik (magyarul ez egyszerű tény, nem reklám, egy rakat különböző VGA-n teszteltük). A VMod beállításhoz több helyen is feltettem a szükséges figyelmeztetést, de még az sem vágja haza a karikat, mert az is gyári hűtős beállítás, nem extrém tuning. A hűtés meg magasabbra van állítva, így ha hangos, a hőmérsékletek/hűtők függvényében bárki levehetni. Még senkinek nem volt problémája ezzel (mondvacsinált se).
Egyáltalán nem reklámozom, egy fillért nem keresek vele (te bizonyára csak pénzért/haszonért teszel bármit, ezért ez a nagy értetlenség), csak bizony sokan úgy vannak, hogy ki akarják ismerni és használni a program lehetőségeit, mert hozzá nem értés esetén játék profilokat CCC-ben is létre lehet hozni, ahhoz végképp nem kell ATT.
AtiTool tudása ennek a közelében sincs, ráadásul a legképtelenebb helyzetekben tud hibázni/elszállni.
Mindemellett én tartom magam ahhoz, hogy ha már kaptam segítséget a PH közösségétől, én is szívesen segítek másoknak.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3286) t.tomi válasza katt777 (#3285) üzenetére


t.tomi
tag

Hasznos oldalt hoztál össze!
Köszi!
:R

Life begins @ 40! (knots) :)

(#3287) mikk2000 válasza katt777 (#3285) üzenetére


mikk2000
őstag

Hát, nem vagy nagyon képben ATT-t illetően.

Ezt indokolnád? Mert abból amit írtál nekem csak az jött le hogy olvasni sem tudsz.

(#3288) katt777 válasza t.tomi (#3286) üzenetére


katt777
félisten

Szívesen, egy kivételével mindenkinek. :D :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3289) katt777 válasza mikk2000 (#3287) üzenetére


katt777
félisten

Abból, amit írtál. De egyébként oké, én vagyok a debil, a rád pazarolt időt inkább azzal töltöm, hogy segítek azoknak, akik elfogadják (ráadásul még meg is értik), te meg kötözködhetsz mással. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3290) mikk2000 válasza katt777 (#3289) üzenetére


mikk2000
őstag

Ahhoz képest hogy fél éve regisztrálttál borzasztó szemtelen egy gyerek vagy.
Konkrét kérdésre nem bírsz egy értelmes mondatot írni és még olvasni és képtelen vagy.

Tény hogy van egy ATT nevű program aminek a fejlesztéséhez neked semmi közöd. Leírást lefordítani hozzá angolból nem egy nagy ördöngősség. Viszont a programnak ártani azzal, hogy "csodabeállításokat" hirdetsz ami elméleti képtelenség hogy minden kártyára jó legyen hiszen azonos típusú kártyák esetén is sok minden eltér gyártótól függően, ez károkozás lehetősége a felhasználóknak.
A helyzet az hogy én nem alacsonyodom le oda hogy a továbbiakban veled foglalkozzak.

(#3291) katt777 válasza mikk2000 (#3290) üzenetére


katt777
félisten

Akkor sértődj meg, de tudom, hogy szándékosan nem érted, amit írtam. De a gyerek dolgon jót mulattam, papi. :D :R Bocsi a neveletlenségemért. Megfelelő intellektuális közegben nagyon jólnevelt vagyok. Egyébiránt soha nem tiszteltem senkit azért, mert valahova X idő óta tartozik (hsz-eket illetően meg messze nem ekkora a különbség), vagy mert esetleg idősebb, amit meg kétlek. (Én sem várom ezt el.) Csak a megnyilvánulásodra reagáltam. Az, hogy a mondataim számodra nem értelmesek, nem engem minősít, mert mindenki más érti őket.
Sehol nem dicsekedtem azzal, hogy milyen fasza gyerek vagyok, csak mert lefordítottam magyarra, sem azzal, hogy bármi közöm lenne a fejlesztéséhez. Mindamellett más nem fordította le, és nem is tette azok számára elérhetővé, akik mondjuk nem járatosak az angolban, vagy valamelyik más, telepíthető nyelvben (esetleg még ATT-ban sem), és segítséget kérnek. Persze idegeskedhetsz, hogy nem neked jutott eszedbe, vagy hogy nem csináltál pénzt belőle, most meg valaki megcsinálja itt ingyen. :D
Sehol nem írtam semmiféle csodabeállításokat, amire hivatkozol, ez rajtad kívül mindenki számára nyilvánvaló. Mint ahogy az is egyértelmű, legalábbis a magyar nyelvben valamennyire járatosak számára (még ha az egyik jövevényszó is), hogy az "optimális", és az általad ideerőszakolt "csoda" kifejezések mennyire távol állnak egymástól, és ez utóbbival csak te akarod leszólni az egyébként szerény, és lényegre szorítkozó oldalamat.
Pontosan tudom, milyen különbségek lehetnek gyártóktól függően AZONOS TÍPUSÚ kártyák esetén, de ezt is írtam már. Oda van írva, hogy ATI 1950XT. :Y Az 1950XT beállítások eddig bármely XT kártyán működtek, az talán még számodra is nyilvánvaló, hogy egy 1,4Von (gyári fesz. alatt) járatott, 648/999 MHz-en dolgozó 1950XT nem igazán fog megizzadni, minthogy az is, hogy gyári értékek mellett 1,3V-ra csökkenteni a GPU feszültséget éppen, hogy a kártya élettartamát növeli (a hőmérsékletet pedig 6-9 fokkal csökkenti, hűtéstől függetlenül. A beállítás azért optimális (már ha érted már a szó jelentését), mert minden karin használható, és nem vágja agyon egyiket sem - viszont nincs is benne agyontuning. Egyébiránt pontosan értettem, hogy erre akarsz kilyukadni.
Nem tudom, hogyan árthatnék egy programnak azzal, hogy egy csomó ember nekiáll mégis használni, akik örökre el akarták felejteni, mert bonyolultsága miatt nem tudták beállítani. Én itt is mást sejtek a háttérben, semmint a felhasználók, vagy a program megóvását.
Nem kötelező senkinek ezeket a beállításokat használni, ott van az oktató mód, ha valaki maga kívánja behangolni a VGAját. Éppen azért van ez, mert nincs lehetőségem minden ATI kártyán megkeresni a hasznos, és még nem káros beállításokat. Hangsúlyozottan ott van a figyelmeztetés is, hogy senki ne Vmodoljon, vagy húzza agyon a kártyáját felelőtlenül.
Kritikádnak kizárólag akkor lenne valós alapja, ha olyan beállításokat tennék közzé, amelyeket valaki víz-, vagy szárazjég hűtéssel ért el, vagy lecsserélt nagy teljesítményű léghűtéssel. Aki meg a gyári hűtést rosszabbra cseréli, annak nem az én beállításaimtól fog felforrnia a VGA-ja.
Én sem értek sok dologhoz, de ha valaki valami hasznosat csinál, nem fogok csak azért nekiesni (főleg ennyire izzadságszagúan), mert nem én csináltam meg. Szóval ahhoz, hogy lealacsonyodj hozzám (legalábbis e téren), jóval magasabbra kéne mászni, nem azt hinni, hogy rajtad kívül senki nem ért semmihez.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3292) katt777 válasza mikk2000 (#3290) üzenetére


katt777
félisten

Még valami az aggodalmadat illetően: már amikor az 1042-es buildhez megcsináltam a fordítást (előtte nV kártyáim voltak), elküldtem az ATT készítőinek. Mint az újabb verziókból látható, piszkosul nem érdekli őket, hányan használják a programjukat e honban, inkább az amerikai, szláv, és európai piacra összpontosítanak.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3293) Pancsermeste válasza mikk2000 (#3284) üzenetére


Pancsermeste
őstag

"...de egy sima uninstall/install se tart soká, és ekkor a progi megkérdezi úgyis, hogy mi legyen az eltárolt beállításokkal."

Azért ez nem ilyen egyszerű ám! -én már csak tudom, mert szívtam ATT-vel éppen eleget.
Viszont kénytelen vagyok ezt használni, mert ezzel tudom a lehető legjobban optimalizálni a kártyámat. -és az ebben nyújtott segítségért köszönet katt777 kollégának, aki nagyon segítőkész volt!

-= Pancsermeste® =-

(#3294) Pancsermeste válasza katt777 (#3292) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Gratula!
Szuper az oldalad... és bizonyára nagyon sokaknak hasznára fog válni! :R

-= Pancsermeste® =-

(#3295) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok Guruk!

Telepitettem az Omega Drivers 3.8.421-et és vele együtt az ATT-t
Régen jól futott játékom 1024*768,85Hz akadozik mint a fene. :((
Video kártyám:Radeon 9800 Pro 256Mb
Proci:AMD Athlon 3000+
Memória:2Gb
Alaplap:DFI Nf3 (még eldöcögött eddig)
Segitsetek légyszi mit,hogy babráljak az ATT-ben.(dedós szinten légysz,mert satu vagyok)

(#3296) shewy89 válasza Balus (#3057) üzenetére


shewy89
csendes tag

Szia!
ugyanaz a problemam, mint neked, en is AGP-s Sapphire HD 2600 PRO 512MB VGA-t vettem...nemtudom megoldani a driver dolgot...amit adtal link viszont nemjon be valamiert!:(
Tudnal mondani valami vegleges, jo megoldast?

(#3297) gyiku válasza shewy89 (#3296) üzenetére


gyiku
nagyúr

ilyen kartyam volt, csak 256os. a sapphire oldalrol szedett driverrel siman ment, csak amit ati.com-rol huztam le, azzal meg se nyikkant. igaz, ezt xp alatt abit nf7-sl 2.0ban.
aztan raktam ala asrock am2nf3-vsta lapot, xp, lapdriver fel, vga driver fel, kampo, fekete kepernyo, es csak csokkentett mod. semmi gond, format c: :DDD vista fel, lapdriver fel, vga meg nem megy fel. se sapphire, se ati. 2 nap utan olvasom asrock oldalan, hogy nforce3as csipszetje nem tamogatja az atis agp-ket, lol.
lap vissza, kartya elad, most van egy pcie lapom, es ha minden igaz ma megjon a pcie-s 2600xt-is, aztan majd okosabb leszek remelem :P

hüllő

(#3298) Nunder


Nunder
őstag

Szevasztok! ATI Radeon HD 2400XT 256 mb karim van a notimban. Nem tudom valaki közületek találkozott -e a problémával ami nem más mint az hogy nem tudom hogy feltelepítette -e az új 7.11es drivert! Azt írták hogy meg fog mutatkozni a különbség fps ben de én nem veszek észre sok különbséget! Ha meg tudnátok esetleg írni miként tehetem fel úgy hogy biztosan az legyen fenn ami nekem kell azt megköszönném!
U.i Azt szeretném kérdezni hogy hol lehet behozni azt a Catalystot amiről ti beszéltek mert nekem Vista alatt csak a képernyőfelbontást engedi állítani semmi tuning meg hőmérsékletfigyelő semmi. Előre is köszi és bocsi a hosszú hsz.ért

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#3299) gyiku válasza gyiku (#3297) üzenetére


gyiku
nagyúr

(#3300) mc-4


mc-4
aktív tag

Hali!

Lassan jó útra tévedek és döcög a gépem :))
Meg tudja mondani valaki az ATT-ben alap helyzetbe az Open GL menüben a Mip Map Detail Level-ben mi a kezdő kalibrálás?
Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.