Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3901) Hókusz Pók válasza keyman (#3900) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Örülök!

De! A kérdőjel nem a kamera lesz. Amit nem ismer fel és XP alatt nem is fog menni, az egy integrált ITE kütyü, valami Remote "izé-bizé". Én BIOS-ban letiltottam, hiszen soha az életben nem lesz az illetőnek rá szüksége. A kamerának driver sem kell jut eszembe. Fn + valamelyik F kombinációval kapcsolod be. :U

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#3902) keyman válasza Hókusz Pók (#3901) üzenetére


keyman
tag

szia!
Jogos a 2 pont már megcsináltam én is ......ez az amikor az ember elöbb kérdez és utána gondolkodik :)
De azért köszönöm a segítséget :C :C :C :C
THX

A jómodor nem szégyen!

(#3903) kmiki20


kmiki20
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, hogy mi lehet az alábbi esetben a probléma: Bármilyen játékot szeretnék elindítani (pl.: S.T.A.L.K.E.R, NFS-pro street, Fifa08), a gép azonnal megfagy (kékhalál is előfordult, ha kikapcsoltam a VPU Recover-it), majd hosszas várakozás után az alábbi üzenet fogad az asztalon:

"VPU Recover has reset your graphics acceleator as it was no longer responding to graphics driver commands." Please tell ATI Technologies about this problem. Emelett 640*480-ba állítja a felbontást.

Gigabyte x1950pro (256/256, gyárilag zalmanos) kártyáról van szó. Tuning nincs, minden beállítás gyári. A win 2 hetes (winxp hun, sp2). Legújabb Catalyst van fenn (8.6).

Segítségeteket előre is köszönöm!! :R

[ Szerkesztve ]

(#3904) lsc


lsc
nagyúr

Catalyst 8.7

Az élet kegyetlen .

(#3905) azbest válasza lsc (#3904) üzenetére


azbest
félisten

úgy tűnik megy az & jel ccc.exe futása mellett is,
viszont psp 7.04 kijelölés még mindig artifactol a hd3650 esemen

(#3906) Rossi


Rossi
addikt

Tapasztalat 8.7-essel?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#3907) kmiki20 válasza kmiki20 (#3903) üzenetére


kmiki20
senior tag

Feltettem a legújabb (8.7-es) Catalyst-ot. Elsőre ezt töltöttem le: Catalyst Software Suite (34,7mg), újraindítás után 640*480,16bit-es kép fogadott, a diver nem ismerte fel a vga-at :( (x1950pro). Eltávolítottam minden ati softvert a gépről és letöltöttem ezt a drivert: 8-7_xp32_dd_ccc_wdm_enu_65993.exe (~14mg). Gond nélkül feltelepült, újraindítás után nem jelentkezett az előbbi probléma, ráadásul a játékok is rendesen elindulnak, nincs fagyás, kékhalál, ahogy korábban (kopp-kopp).

(#3908) kmiki20 válasza kmiki20 (#3907) üzenetére


kmiki20
senior tag

Sajnos tévedtem, mert a probléma továbbra is fennáll:

"VPU Recover has reset your graphics acceleator as it was no longer responding to graphics driver commands. Please tell ATI Technologies about this problem." - a hibaüzenet után kilép a játékokból, vagy csak a reset segít.

Valakinek esetleg vmi ötlet, hogy mi lehet a gond?! Szoftveres, vagy hardweres lehet a gond?!

(#3909) ollie válasza kmiki20 (#3908) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még lehet próbálkozni egy windows újratelepítéssel, és ha az sem segít, akkor hardveres lesz (akár vga, akár alaplaphiba lehet szerintem).

***

(#3910) Rossi válasza kmiki20 (#3908) üzenetére


Rossi
addikt

Próbáld meg valamelyik omega drivert.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#3911) RpPRO válasza Rossi (#3910) üzenetére


RpPRO
őstag

A legfrissebb is 8 honapos. Raadasul alapbol kinalja telepitesre Ati tray tools. Akkor mar jobb a zsiruj 8-7 + ATT, nemde?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#3912) t.tomi válasza kmiki20 (#3908) üzenetére


t.tomi
tag

Én alapból kikapcsolnám a VPU recovert, ne szopasson.
Bár CCC-t nem is teszek föl, elég a driver + ATT.
Egyébként PCIe vagy AGP a kari?

Life begins @ 40! (knots) :)

(#3913) Rossi válasza RpPRO (#3911) üzenetére


Rossi
addikt

De a kártya sem mai gyerek. Ezek szerint viszon az új catalystek nem szeretik a régebbi VGA-kat. Haveromnak AGP-s 1950Pro-ja van, az is csak omegával hajlandó normálisan menni.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#3914) chungee


chungee
addikt

Újdonsült ATI júzer vok :B Az a kérdésem, hogy Calatyst és sima driver között mi a különbség:F Egyik exe nagyobb mint a másik, de ezen kívül:F

(#3915) westlake


westlake
félisten

ha valakit erdekelne, egy kis 8.6 vs. 8.7 benchmark..

Play nice!

(#3916) t.tomi válasza chungee (#3914) üzenetére


t.tomi
tag

A nagyobbik csomag tartalmazza a drivert + a control centert, amivel a kártya egyéb tulajdonságait tudod finom hangolni.Ergo a kisebik csomag csak a driver.
Sokan nem használják mert kell még hozzá .NET valamelyik verziója is.
Catalyst helyett én is Ati Tray Tool-t használok, kicsi, gyors és mindent állíthatsz belőle.

Life begins @ 40! (knots) :)

(#3917) t.tomi válasza westlake (#3915) üzenetére


t.tomi
tag

Ez inkább csak hibatűrési, statisztikai eltérés.Szóval semmi, ha sebességről beszélünk.
Viszont, ahogy olvasom a 8.7 jóval stabilabb, mint az eddigi verziók.Bár nekem a 8.6 Hotfix-el sincs semmi bajom...

Life begins @ 40! (knots) :)

(#3918) chungee válasza t.tomi (#3916) üzenetére


chungee
addikt

Értem, köszi.

(#3919) PeL


PeL
addikt

Régebbi videókártyához (ATi 9250 -hez) már nem is lehet feltenni az újabb catalyst drivert ? mert az ATi honlapján a 6.11-es a legújabb hozzá. Viszont van 8.6-os hoz CP-s verzió és az jobb lenne mint a CCC-s.

[ Szerkesztve ]

(#3920) Zin


Zin
senior tag

8.6-ot hol talalom?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#3921) PeL válasza Zin (#3920) üzenetére


PeL
addikt

Ha a control paneles kell akkor itt : [link]

Edit : de ha jól látom a hozzászólásokat, SP3 alatt gondok vannak vele : feldobálja a VPU recover ablakot játék közben

De várom a választ a kérdésemre :P (#3919)

[ Szerkesztve ]

(#3922) Zin


Zin
senior tag

cod4 ezt irja ki ezt

mi lehet a baj?:(

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#3923) PeL válasza Zin (#3922) üzenetére


PeL
addikt

Gondolom a driver nem tetszik neki mert sok WH a drivert buherálja meg hogy átlátszóak legyenek a falak, így gondolom mivel már nem támogatják a CP-t így lehet cheat-nek detektálja a punkbuster :DDD

(#3924) Zin válasza PeL (#3923) üzenetére


Zin
senior tag

aha.
ejjszaka jatszottam orakat semmi nem volt.kikapcs.reggel felkelek.ugyan arra a szerora fel.10 masodperc mulva ezt irja...eleg vicc..
win-t sztem ujra rakon talan megoldodik

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#3925) PeL válasza Zin (#3924) üzenetére


PeL
addikt

hát ha nem cseréltél drivert nyilván más miatt de akkor nem tom

(#3926) Zin válasza PeL (#3925) üzenetére


Zin
senior tag

8.7 van fent most.ugyan ez a hiba :(

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#3927) #65675776 válasza Zin (#3922) üzenetére


#65675776
törölt tag

Eredeti játék?

(#3928) Zin válasza #65675776 (#3927) üzenetére


Zin
senior tag

november elso hete ota tolom.nem volt semmi gon.nem telepitettem semmit mivel mondom gep kikapcs, es aludtam.reggelre meg ez fogadott:(

amugy no eredeti

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#3929) VladimirR


VladimirR
nagyúr

vista ala radeon 9550-hez melyik catalyst-ot ajanlanatok?
a 8.7-tel kedvenc jatekom mar az inditas alatt elszall hibaval, a windoze alap driverevel (bar sebessegben messze jobb, mint a 8.7) meg szetesik olykor a kep (nem a kartya hibaja, egy 9200 is ugyanezt produkalta)

(#3930) Debilon válasza Zin (#3928) üzenetére


Debilon
addikt

frissítsd a punkbuster-t :)

elvileg AA-nál is segített ilyesmi

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3931) Zin válasza Debilon (#3930) üzenetére


Zin
senior tag

hiaba frissitem akkor se jo

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#3932) ollie válasza Zin (#3928) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor vedd meg a játékot, ne rinyálj.

***

(#3933) ollie válasza PeL (#3919) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lehet feltenni újabb drivert, még buherálva sem.

***

(#3934) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

Van egy régi problémám, amit a mai napig sem tudtam megoldani. Egy noname - az nV Forceware szerint LG CB773F-EJ - monitort használok. A Catalyst 7.4-nél újabb driverrel egyszerűen nem frissít 60Hz-nél nagyobb frekvencián. Így viszont a szemem negyed óra után lassan halmazállapotot vált és kifolyik az asztalra. Ha 70/75/85Hz-re állítom látszólag elfogadja, mégsem következik semmilyen érzékelhető változás.
Hogy lehetne ezt orvosolni? (monitorcserét leszámítva...) Próbáltam már RefresLock-kal, a CCC-ben a Refresh Override-dal, de hasztalan: marad 60Hz-en. :W

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#3935) RpPRO válasza Ayg0 (#3934) üzenetére


RpPRO
őstag

Barmelyik felbontason? Jatek alatt vagy 2D-ben is? Plug and Play monitorkent uzemel vagy van hozza mukodo inf file? Ha P'n'P, akkor nezd meg, hany KHz-es es keress hozza hasonlo adatokkal rendelkezo monitor inf file-t es mukodni fog.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#3936) Ayg0 válasza RpPRO (#3935) üzenetére


Ayg0
senior tag

Sajnos minden felbontásban 2D/3D-ben egyaránt. Igen, Plug and Play-ként üzemel. A kábelén kívül semmilyen tartozéka (pl driver CD) nem volt. Bár Google barátommal való konzultáció után arra a következtetésre jutottam, nem is biztos, hogy adtak ki hozzá vezérlő progit, mert még egy erre utaló halott linket se találtam. :(

A többihez amit leírtál, szégyellem de süsü vagyok. Lövésem sincs, hogy melyik inf fájl vezérli(?) a dobozt, illetve hol találom stb. :B Privben kérhetek egy kis segítséget ezügyben?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#3937) Jazz


Jazz
veterán

Hali!

Felraktam legújabb Catalystet 8.7, de a vidós-része nem működik.

Ott amikor belehetne állítani a video-t, interlaced....ahol kéne lenni ilyen kis animációkanak, nekem ott nincs semmi.

Ennek következményeként egy videó lejátszása (mplayer fronted) sem működik jól, mivel a környező pixeleket nem mossa össze (nincs az a bicubic-os interolálás vagy mi) és kockás az egész.
Továbbá játékban ahol háromszög felület lapok érintkeznek cskíozás van.

Azért raktam újat, mert előzővel gondok voltak. Radeon x600Pro-m van.

Ötlet? thx 4 help :)

free your mind

(#3938) Ladakiller


Ladakiller
csendes tag

Hali!

Nekem a problémám a következő. Feltelepitettem a legújabb (8.7) Vista drivert és néha villog a képernyő. Elmegy a kép és visszajön a tálcán meg megjelenik egy szövegbuborék, hogy az ati illesztőprogram nem válaszolt. Egy Asus HD3850 van a gépben húzva nincs. Párhuzamosan van XP-m is és azon nincs ilyen problémám. Esetleg kapcsoljam ki a VPU Recoveryt?

Gigabyte P35 DS-3, Intel E4300 1,8Ghz@3Ghz, Asus Radeon HD3850, Kingmax 1066 4x1Gb, Cooler Master Hyper TX2, Thermaltake Spirit, Cooler Master CM 690, FSP Saga 450+, Sound Blaster Audigy SE, Windows Vista Home Premium(eredeti:)

(#3939) Tomate válasza Ladakiller (#3938) üzenetére


Tomate
veterán

Nézd, meg, nem melegszik-e túl a kártya. Ha nem akkor kapcsold ki és nézd meg úgy mit csinál!

(#3940) Ladakiller válasza Tomate (#3939) üzenetére


Ladakiller
csendes tag

Nem hinném mert nem is játszom ilyenkor és gyárilag egy elég kellemes hűtő van a karin. A hőmérséklet pedig 40-46 fok között mozog. Általában filmezéskor jön elő a hiba. Na jó nem általában hanem mindig XD

Gigabyte P35 DS-3, Intel E4300 1,8Ghz@3Ghz, Asus Radeon HD3850, Kingmax 1066 4x1Gb, Cooler Master Hyper TX2, Thermaltake Spirit, Cooler Master CM 690, FSP Saga 450+, Sound Blaster Audigy SE, Windows Vista Home Premium(eredeti:)

(#3941) Tomate válasza Ladakiller (#3940) üzenetére


Tomate
veterán

Akkor kapcsold ki a VPU Recoveryt.

[ Szerkesztve ]

(#3942) Ladakiller válasza Tomate (#3941) üzenetére


Ladakiller
csendes tag

Na most lehet röhögni......nem találom hol kell kikapcsolni:D Asszem lámalúzer vagyok XD

Gigabyte P35 DS-3, Intel E4300 1,8Ghz@3Ghz, Asus Radeon HD3850, Kingmax 1066 4x1Gb, Cooler Master Hyper TX2, Thermaltake Spirit, Cooler Master CM 690, FSP Saga 450+, Sound Blaster Audigy SE, Windows Vista Home Premium(eredeti:)

(#3943) Tomate válasza Ladakiller (#3942) üzenetére


Tomate
veterán

Ez valóban jó kérdés... Régen legalul volt, de most nem találom. Lehet, hogy nincs is már. Akkor viszont tedd vissza az előző drivert ha azzal ment normálisan!

(#3944) Jazz válasza Tomate (#3943) üzenetére


Jazz
veterán

Már hogy ne lenne, külön menüje van! És az üres oldal közelép ott égtelenkedik egy hatalmas pipa.:)

Advenced mode: VPU recover.

free your mind

(#3945) Jazz


Jazz
veterán

Help!

8.7 driver, X600Pro kártya:
- A video settings-nél (ahol a ki lengedező szászló animációknak kéne lenni) totál fekete. Továbbá ezzel összefüggésben a videók lejátszásánál nincsenek interprolálva a pixelek között, hanem atom kockás!

?? thx

free your mind

(#3946) newgamer válasza Jazz (#3945) üzenetére


newgamer
aktív tag

Másik catalyst driverrel is ezt csinálja, vagy csak ezzel?

(#3947) Jazz válasza newgamer (#3946) üzenetére


Jazz
veterán

Nem tudom. egy atom régi volt fennt de azzal meg más problémák jöttek elő.
A mostani még azt is csinálja, hogy csíkoz a 3F töréspontok, élek mentén.

Arra gondoltam hogy alaplapi chipset driver frissítés + driver cleaner + újraindít és a kezelőből hívom meg a catalyst vezérlő cuccosát. Nem tudom mennyire jó ötlet.

Ja és SP3.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#3948) newgamer válasza Jazz (#3947) üzenetére


newgamer
aktív tag

Próbáld meg régebbi Catalyst-el, alaplapi chipsetet tedd föl előbb és utánna a VGA-ét, és a Netframework-ot is tedd föl a legújabbat asszem 3.5-ös

(#3949) Jazz válasza newgamer (#3948) üzenetére


Jazz
veterán

netfram az mi?

és minden esetben unistall előző catalíst újraindít, majd 800-600 alatt feltenni újat...

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#3950) newgamer válasza Jazz (#3949) üzenetére


newgamer
aktív tag

Catalyst telepítéséhez szükséges Windows összetevő letölthető a MS honlapjáról.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.