Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2801) asturel


asturel
őstag

7.6-os catalyst-el csak nekem nem mennek a hl1 engines gamek (opengl video mode nem tamogatott :) )? D3D-be meg nem szivesen jatszanek :/. HL2 engines gamek viszont mennek ogl modeban.

[Szerkesztve]

(#2802) Blizzard.9


Blizzard.9
tag

Hello
Hogy lehet előcsalni az Ati ccc overdrive részét?
Vagy kártyától függ hogy van-e? (9600pro-m van)

(#2803) Nimda válasza Blizzard.9 (#2802) üzenetére


Nimda
addikt

Kártyától függ...

(#2804) Blizzard.9 válasza Nimda (#2803) üzenetére


Blizzard.9
tag

Akkor maradok Ati tool-nál ;]

(#2805) InfiniteReality válasza asturel (#2801) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Tényleg? Dejó hogy nem tettem fel...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2806) Deathmatch


Deathmatch
tag

Hali!

Mennyit számít az hogy nem tettem fel a Control Centert csak simán a drivert?

Ha feladod az álmaid meghalsz, Élve halsz meg! De boldogságot, vagy szép halált, Csak e föld adhat neked!

(#2807) katt777 válasza Deathmatch (#2806) üzenetére


katt777
félisten

Picirit gyorsabb, de az extra funkciókat nem tudod használni (pl. CF, AI, Avivo, Overdrive tuning, stb.).
3D beállításokat játékokból kezelheted (a nem támogatott eljárások úgyis csak gondot okoznak, ha CCC-ből kényszeríted).
Ventillátort pusztán driverből is szabályozza.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2808) katt777 válasza asturel (#2801) üzenetére


katt777
félisten

Patchekkel is próbáltad?
Én sajna régebbi driverrel játszottam anno, de patchek kellettek.
OpenGL egyébként valszleg hibás a 7.6-ban (visszamenőleges kompatibilitási hiba lehet), Aquamark is kiakad rajta.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2809) slayer006 válasza katt777 (#2807) üzenetére


slayer006
addikt

AVIVO külön is van [link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#2810) captain81


captain81
csendes tag

Van egy Asus X1950Pro karim.
A kérdésem: Mire jó nekem a CCC? Ér e annyit, hogy feltegyem hozzá a windows szarját a Frameworkot? Most fent van.
A problémám:
Minden egyes indításkor 800x600-ban kapom meg az asztalt! Hiába állítom be a megfelelő felbontásra, képtelen megjegyezni! Mit csesztem el?
Volt már fönt 2 féle catalyst, most egy 3. az asus féle legfrisseb van fent, de mind3mal csinálta.
Már nagyon unom. Please help me!

(#2811) InfiniteReality válasza captain81 (#2810) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Lehet hogy már az alaplapi driver sincs fent vagy régi. Esetleg valami víruskereső / anti-spyware progi megakadályozza, hogy a CCC írjon a registrybe.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2812) Gazs


Gazs
tag

HY ALL! Lenne egy nagy problémám a ccc-vel! Beállítom a fényerőt 3dben de amikor belépek a 3d-s alkalmazásba mint pl egy játékba akkor semmi nem változik:( ! Milyen más progival lehetne még a fényerőt beállítani a játékban mert a játékban a max fényerő sajna nem elég. A windows fényerejét feljebb veszi de amikor a 3d-st próbálom a full screen 3d-ben akkor szarik működni! Pls valaki mondjon valamit mert már más ccc-t is raktam fel és az sem segitett. Előre is thx

(#2813) InfiniteReality válasza Gazs (#2812) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A 3D / videók fényerejét máshol kell állítani tudtommal. Egyébkéntmeg a játékokban van lehetőség a fényerő változtatására... ha más nem legalább a gamma változtatható!

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2814) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Volna egy aprócska gondom és valószínűnek tartom, hogy CCC lesz a ludas a dologban.

Szövegszerkesztőben ALT+C -re sajnos nem kapom a kívánt & karaktert, így karaktertáblával kell ezt folyamatosan előcsalogatnom. És miért a CCC a ludas szerintem a dologban? Mert a CCC jött be legelőször ALT+C-re mióta ATI karit használok CCC-s 7.6 Catalyst-el.

HotKey funkciót letiltottam CCC-ben, de azon kívül, hogy nem indul el ALT+C-re más eredményt nem tudtam elérni :(

CCC lerugdosása nélkül épkézláb megoldás?

read-only mode on the forum

(#2815) AtHoS válasza AtHoS (#2814) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hehe

Egy egyszerű megoldás meghozta a kívánt eredményt :D , de XP-t újra kellett indítani hozzá.

Tehát tárgytalan már az előző hozzászólásbeli problémám!

read-only mode on the forum

(#2816) InfiniteReality válasza AtHoS (#2815) üzenetére


InfiniteReality
őstag

És mi volt a megoldás? Alt+C-re nekemse jön elő a kívánt karakter...

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2817) rocket válasza InfiniteReality (#2816) üzenetére


rocket
nagyúr

Elvileg a gyorsbillentyuk okozzak, alapon bevannak kapcsolva CCC-ben, kapcsold ki es probald meg ugy.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2818) AtHoS válasza rocket (#2817) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mint írtam a kikapcsolás nem segített, mindössze nem indul el a CCC olyankor.

InfiniteReality
Nagyon egyszerű a megoldás, szerintem bárki rájön józan paraszti ésszel.
Átírtam a billkombinációt a CCC-ben :DDD egy újraindítás kellett azért

read-only mode on the forum

(#2819) rocket


rocket
nagyúr

Megjelent a Catalyst 7.7 [link]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2820) kircso13 válasza rocket (#2819) üzenetére


kircso13
senior tag

hi!

Ma reggel fel is raktam :) . Szerintem nagyon jó lett a driver. A dirt medium felbontással 35-40 fpst produkált, de viszont most high felbontással produkálja ugyanezt a 35-40 fps-t. Valamit most az ati produkált :) . szal jó lett a driver :)

..,

(#2821) mcs válasza kircso13 (#2820) üzenetére


mcs
veterán

Majd felteszem én is, csak remélem, hogy nem lesz olyan lassú az X1600hoz, mint a 7.5/7.6. :( Talán van remény, hiszen feltettem a legújabb chipset drivert. :)

(#2822) kircso13 válasza mcs (#2821) üzenetére


kircso13
senior tag

x1-es szériám van ( x1950xt) és nagyon megy tőle a kari :)

..,

(#2823) mcs válasza kircso13 (#2822) üzenetére


mcs
veterán

Agyam eldobom, ez döbbenetesen lassú nálam!
A Flatout 2 20 fps-t romlott, és a Most Wanted is gyér. Marhára nem értem, hogy mi lehet a baj. :(

(#2824) Hakuoro válasza mcs (#2823) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Nem lehet hogy a gyenge procid az oka? :F Lehet hogy az optimalizációk több terhet rónak a procira.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2825) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Valaki felrakta már Vistára a 7.7-et? Mert nekem a CC-re 7.6-os verziót ír felrakás után.:U

(#2826) mcs válasza Hakuoro (#2824) üzenetére


mcs
veterán

Itt szerintem más probléma lesz. Nem hinném, hogy a prociterhelés miatt ilyen, hiszen azt a Catalyst AI-vel lehet állítani, ami nálam standardon van, és a 7.5nél korábbi driverekeben nem okozott problémát.

(#2827) Deathmatch


Deathmatch
tag

Sziasztok!

Érdemes szerintetek feltenni X1600XT-nek a 7.7-es drivert?

Ha feladod az álmaid meghalsz, Élve halsz meg! De boldogságot, vagy szép halált, Csak e föld adhat neked!

(#2828) tgulyas


tgulyas
senior tag

Van aki haszálja már a 7.7 drivert??
Milehet az oka anak hogy vetem egy shappire x1950 pro vga és feltetem a 7.6 nagyon rosszul uzemelt ,feltetem a gyárit az 7.1 azal meg jó minden?

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#2829) Deathmatch válasza tgulyas (#2828) üzenetére


Deathmatch
tag

Hát igen... manapság az ATi nem nagyon jeleskedik driver téren... szerintem 7.2-nél újabbat nem is nagyon érdemes teltenni.

Ha feladod az álmaid meghalsz, Élve halsz meg! De boldogságot, vagy szép halált, Csak e föld adhat neked!

(#2830) Telefunen válasza Deathmatch (#2829) üzenetére


Telefunen
őstag

Szvsz. soha eddig nem látott mértékben dolgoznak a drivereken, a 7.7 pedig tényleg ütős lett. Az ATi ezen részlegéről nem is tudok másként nyilatkozni, minthogy PÉLDÁS.!

(#2831) AtHoS válasza tgulyas (#2828) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk abból, hogy ''a 7.6 nagyon rosszul uzemelt ,feltetem a gyárit az 7.1 azal meg jó minden?'' nem sok kiindulási alapot adtál.

Nekem pl. a 7.6-al sem volt semmi gondom (HotKey-t kivéve, igaz ez 7.7-ben is megmaradt, de ez ccc fícsör) és most a 7.7-el sincs.

read-only mode on the forum

(#2832) Deathmatch válasza Telefunen (#2830) üzenetére


Deathmatch
tag

Hát azokkal lehet hogy ütős amelyik kari már az AMD korszakban készült (pl 1950 sorozat), de az X1600 még ATi-s cucc és ahhoz úgy vettem észre hogy régebbi driverrel jobban pörög. De ha valaki másképp gondolja javítson ki! :)

Ha feladod az álmaid meghalsz, Élve halsz meg! De boldogságot, vagy szép halált, Csak e föld adhat neked!

(#2833) InfiniteReality válasza AtHoS (#2818) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Köszi! Megoldottad. Pedig én már azthittem valami más a hiba. Elmennek ezek a fenébe:)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2834) AtHoS válasza InfiniteReality (#2833) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szívesen :))

Bár azt ccc-ben is megcsinálhatnák, hogy ha kikapcsolja az ember a hotkey-t, akkor valóban ne is figyelje. De úgylátszik ez nekik kényelmesebb megoldás, mint rendesen megírni a kódot. A felhasználó meg csináljon amit akar.........

read-only mode on the forum

(#2835) tgulyas válasza AtHoS (#2831) üzenetére


tgulyas
senior tag

milyen a vga carid.

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#2836) AtHoS válasza tgulyas (#2835) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ilyen lapra Gigabyte ga-ma69g-s3h integrált X1250

Kicsit részletesebben is leírhatnád, mi volt a probléma a 7.6-ossal?

read-only mode on the forum

(#2837) tgulyas válasza AtHoS (#2836) üzenetére


tgulyas
senior tag

Egyszrü iszonyuan lasan töltötbe a gépem szagatot állandoan.a 7.1 simán futrajta.

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#2838) AtHoS válasza tgulyas (#2837) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt játékok betöltésére érted és a játékokban szaggatást tapasztaltál?
Nálam ilyen nem volt tapasztalható.

Azért nézd meg a 7.7-es, mert sokan mondják, hogy jobb lett,

read-only mode on the forum

(#2839) Tosee


Tosee
őstag

Hali!

Nekem jelenleg a ccc 4.6 os verzió van fent, próbálkoztam a 7.2 -vel de játékok akadoztak vele, Pl.: fifa 07 ben a visszajátszásnál meg mikor meccsek előtt mutatja a csapatfelállást stb...
Melyik ccc drivert ajánlanátok a kártyámhoz? HIS IceQ Ati Radeon X800pro 256/256 GDDR3

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2840) Hawk1979 válasza tgulyas (#2837) üzenetére


Hawk1979
őstag

Igazán nem akarok kekeckedni,de mielött elküldöd az üzidet, érdemes lenne átolvasni előtte,mert nem kicsit írsz sz[kép]rul,és lehet hogy nincs mindenkinek dekódere hozzád....

(#2841) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Sziasztok! :R
Egy X1600Pro-hoz melyik drivert érdemes felrakni, ami a legjobb hozzá?( még nem volt ATI-m :DDD )
A válaszokat kösz! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2842) InfiniteReality válasza AtHoS (#2834) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ki volt kapcsolva. Mégse tudtam & jelet írni. És nem is alt+c volt az alapbeállítás hanem ctrl+alt+shift+c. És a hotkey figyelés kikapcsolva. Ez igy is maradt de átállitottam a hotkeyt ctrl+alt+shift+p-re, restart és most jó. Köszönöm!

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2843) InfiniteReality válasza F.B.I. (#2841) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nyugodtan felszórhatod rá a 7.7-et szerintem.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2844) AtHoS válasza InfiniteReality (#2842) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én is pontosan így jártam és nem értettem, hogy ha ki van kapcsolva a hotkey, akkor miért nem szabadítja fel a kombinációt (azóta rájöttem, hogy szarul van ám megírva a kód, emiatt hiába kapcsolja ki a user hotkey-t a ccc akkor is figyeli, csak a kikapcsolás miatt nem végzi el a hotkeyhez rendelt műveletet). Próbálkoztam 1-2 dologgal teljesen sikertelenül, mígnem egyszer csak be nem rágtam és hirtelen felindulásból más kombinációt állítottam be a kérdéses hotkeynek. Ez meghozta a kívánt eredményt :)

Tényleg nem sima alt+c volt nálam sem, hanem alt+shift+c. Tehát duplán szarul van megírva a kód

Nincs mit, szívesen :C

read-only mode on the forum

(#2845) vaguny


vaguny
tag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy a Catalyst Control Center-ben egyszer csak eltűnt az overdrive funkció?
Egy MSI videókártyáról van szó, a hozzáadott lemezről telepítettem a meghajtót ill. a Control Center-t.
Valami ötlet?

Előre is köszi!

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

(#2846) mcs válasza F.B.I. (#2841) üzenetére


mcs
veterán

Nálam a 7.3 vált be a legjobban, és a 7.7el sajnos nagyon rossz tapasztalataim voltak. Ettől függetlenül megnézheted azt is, hiszen nálam valami nagy gubanc lehet, hogy nem megy normálisan. :)

(#2847) F.B.I. válasza mcs (#2846) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2848) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Esetleg valakit érdekelhet
7.8 Beta: [link]

''This maybe a beta driver, but across the net it seems like this is going to be a very solid release. People with 1k/2k cards are seeing their benchmark scores go up in 3dmark05 and 06. The AA issue seems to be solved with the 2k series as well. Granted this driver package is 175MB download it might be a wise idea to use them until the official release.''

read-only mode on the forum

(#2849) katt777 válasza vaguny (#2845) üzenetére


katt777
félisten

Hotkey Pollert nem lőtte ki valami? Vagy maga a menü sem jelenik meg? Milyen kártya? És volt előtte fenn más driver?

A legbiztosabb:

Uninstall minden ATI szoftver
restart
Driver Sweeper -> ATI drivers
restart
Ati driver/szoftver reinstall

[Szerkesztve]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2850) polip


polip
addikt

üdv, kis help kellene...

már napok óta szívok egy géppel, x1600pro van benne, asuséktól...

a probléma az, hogy kb. 4-4,5 óra 3dmark03 után a gép szimlán ujraindul...

a memory dump szerint az egyik ati dll file a hibás...a driver 7.7-es, xp sp2...


ötlet?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.