Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) Qru válasza Vigneau (#2000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Több tuningprogit nem szabad egyszerre használni! Nem csoda, hogy össze akadt. (pl rivatuner installkor is belök egy ablakot, hogy kapcsolj ki minden más túlhajtó alkamazást, mert geb@sz lehet belőle). Ezért is szedtem le a CCC-t, mert nem tudtam deaktiválni az Overdrive funkciót. :(

Egyébként a Hotfix-ek csak a CCC miatt kellenek? (nem használom már, tehát leradírozhatom?)

#nincsbennetarcsi

(#2002) Vigneau válasza Qru (#2001) üzenetére


Vigneau
félisten

Tudtommal a hotfixek csak a CCC-hez kellenek. Nyugodtan leszedheted.
Eddig úgy tudtam, hogy a Fraps nem tunigprogi, vagy mégis...? :F

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2003) mikk2000 válasza Vigneau (#2000) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha ''downlockolni'' kellett a kártyát ahhoz hogy használhasd, akkor hogy lehettél róla meggyőződve hogy jó a kártya? Mindegy, látom már nincs gond, ejtsük a témát.

(#2004) Vigneau válasza mikk2000 (#2003) üzenetére


Vigneau
félisten

Adtam az eladó szavára - nálam első a bizalom -, és ez itt is bebizonyosodott. Csak erre nem tértem ki a topikban.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2005) mikk2000 válasza ftc (#1999) üzenetére


mikk2000
őstag

Igy már más. Viszont akkor betehetnéd az aláírásodba hogy jelenleg egy hasznavehetetlen alaplapot használsz, tehát a segítő szándékú hozzászólók e tény figyelembe vételével válaszoljanak - ez ugyanis nem elhanyagolható körülmény!

A kipróbálva amúgy egy L

És elnézést ha durva lettem volna! :)

(#2006) mikk2000 válasza Vigneau (#2004) üzenetére


mikk2000
őstag

Bizalmat felejtsd el!

Ha az orrod előtt teszteli a kártyát a bolt szervizese (nem eladója) órákon át, többféle alaplappal, akkor valószínű nem hazudik... :)

(#2007) Vigneau válasza mikk2000 (#2006) üzenetére


Vigneau
félisten

Az eddig eltelt 30.5 évem alatt sikerült elég jól kiismernem az embereket, hogy felismerjem, kiben lehet bízni - akár első ránézésre is. Még lehet találni olyan embereket, akiket nem rontott meg a könnyű pénz megszerzésének lehetősége.
Mellesleg a bizalom nálam a munkaköröm alapvető feltételei közé is tartozik. Némileg át lehet ezt vonatkoztatni az üzletelésre is.

Röviden ennyi a bizalomról. Részemről OFF vége.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2008) mikk2000 válasza Vigneau (#2007) üzenetére


mikk2000
őstag

Én túl vagyok 30,5-ön, de továbbra is csak azt tudom mondani : a bizalom HIBA!

Ha mégis előnyben részesíted az ideákat a valós tapasztalatokkal ellentétben, akkor ne szakmai topikok felé nézegess, hanem valami vallásos oldal felé.. :)

(#2009) Vigneau válasza mikk2000 (#2008) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem vagyunk egyformák, amint látom. De a különbözőség gyönyörködtet.
A vallás pedig eléggé távol áll jó ideje tőlem - nem gyakorlom, de nem is vagyok ateista. Ellenben erős a hitem. Ha manapság hiba, hogy van bennem bizalom az emberek felé, akkor folyamatosan hibázok.

De nyugodj meg, fogunk még szakmai topikokban találkozni. Viszont a valós tapasztalatok nem mindig kielégítőek, maximum támpontnak jók - eddig ezt vettem észre. A hibák nem mindig reprodukálódnak ugyanúgy. Annyira kiszámíthatatlan a számítástechnika.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2010) Qru válasza Vigneau (#2002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor leszedem. :) Amúgy arra írtam, hogy ha CCC-ben is húzod meg a ATiToolal is akkor akadhat össze.

#nincsbennetarcsi

(#2011) Vigneau válasza Qru (#2010) üzenetére


Vigneau
félisten

Én a Fraps-ra gyanakodtam. Egyszer feltűnt, hogy ki is írta az ATiTool, hogy nem tetszik neki.
Érdekes, leszedtem a CCC-t, kipróbáltam úgy a tuningot az ATiTool-lal. Nem az igazi valahogy. Fura, de az ATi Overdrive - igaz ugyan, hogy nem ad akkora korlátokat, mint az ATiTool - használatával legalább stabilabban lehetett tuningolni. Ráadásul hiába állítottam be finomra a hangolást, így is elég hamar kifagy a kereső, néha már azonnal. Az ATiTool-lal a RAM-ok terén lehetett volna többet alkotni, talán 970-et is, de nem jött össze. Inkább arra kellene rájönni, mivel lehet növelni az Overdrive-ban a határokat.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2012) God Vazzeg válasza Vigneau (#2011) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Fel akartam rakni a 6.12-es catalystot, a dd felmegy, de a ccc vagy kifagy telepítéskor, vagy nem indul el, csak villan egyet induláskor. Felidegesített, és feltoltam hozzá a 6.11-es cp-jét, azzal most nagyon szépen műxik :D Mellesleg mintha szebb lenne a kép a 6.12-essel nem? :U

Csak hogy világosabb legyen, jelenleg a 6.12-es display driver van fent a 6.11-es control paneljével... :R

(#2013) Vigneau válasza God Vazzeg (#2012) üzenetére


Vigneau
félisten

Értem én, csináltam már hasonló hibrideket én is. Jelenleg összeszedtem a majdnem komplett angol 6.12-t, CCC-vel együtt. Egyben telepítem fel, mintha CD-ről csinálnám - megjelenik egy lista, mit is szeretnék feltenni. Aztán a teljes feltelepülést követően felrakom a magyar CCC-t. Ellenkező esetben nem jelenik meg az Overdrive funkció, no meg a telepítési procedúrában is furán jelentkeznek a feltelpítendő cuccok a kiválasztásnál.
A CCC telepítése előtt felraktam az 1.1, 2.0 és 3.0 hotfixeket, ahogy mondtad korábban is. Nálam gond nélkül megy minden.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2014) God Vazzeg válasza Vigneau (#2013) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem is fent van minden, de mégse :D

(#2015) Vigneau válasza God Vazzeg (#2014) üzenetére


Vigneau
félisten

Hm... Furcsállom a dolgot. :F

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2016) Qru válasza Vigneau (#2011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Leszedtem a hotfixet, azóta fagyogat az Oblivion. :( Igaz azóta befigyelt egy nem kívánt cirmos reset, lehet még nem állítottam vissza mindent jól. (de hát nem is egyszerű mire átverekedem magam a DFI bios-án). :W :))


mod:
AtiOverdrival én is megvoltam elégedve, ugyan azt lőttem be a Rivatunerrel is mint amit az Overdrive beállított (a többi marháskodásán buktam ki). Lehet van vmi hackelt CCC :F

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#2017) Vigneau válasza Qru (#2016) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem állítottál vissza mindent jól? De hát van a biosban beállítás mentési lehetőség. Nem használod?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2018) Qru válasza Vigneau (#2017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos pont nem mentettem el azokat a beállításokat amiket legutóbb használtam, de dolgozok az ügyön. Szerencsére legalább a ram időzítéseket leírtam egy papírra (oldschool módszer rulez :) ) Viszont a cirmos clear óta állandóna Raid vezérlőt akar telepíteni, miközben a bios-ban letiltottam ráadásul nincs is jelenleg csak egy Pata winyó a gépben. :W Felraktam a drivert mert idegsített, azóta ballag rendesen, nem sikoltozik, hogy új eszközt akar telepíteni.

#nincsbennetarcsi

(#2019) Komplikato válasza God Vazzeg (#2012) üzenetére


Komplikato
veterán

''Fel akartam rakni a 6.12-es catalystot, a dd felmegy, de a ccc vagy kifagy telepítéskor, vagy nem indul el,...''

Nem vírusírtó? Mert akkor az se biztos, hogy a 6.11-es rendesen fent van.

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2020) God Vazzeg válasza Komplikato (#2019) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem hiszem, azóta is minden ok, a fent vázolt felállásban. Én az a júzer vagyok, aki egyszer beállítja a karit, oszt utána nem piszkálja, szal nekem jó ez a cp is :R Sőt lehet hogy ezután tényleg az lesz, hogy csak display driver, + ati tool, oszt csókolom, egyszer belövöm, elmentem, és má jó is, nem kell ennyit gyökölni. Nagyon üdvözölni fogom az ati (amd :F) azon döntését, ha a ccc helyett kitalálnak valami mást, ami nem igényel ennyi sz@r telepítését :((

(#2021) mikk2000 válasza Vigneau (#2009) üzenetére


mikk2000
őstag

''Viszont a valós tapasztalatok nem mindig kielégítőek, maximum támpontnak jók (...) a hibák nem mindig reprodukálódnak ugyanúgy''

Ne keverd össze a tesztelést, meg a kompatibilitást.

(#2022) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Kéne nekem a leggyorsabb Catalyst egy Sapphire 1900gt-hez.Rev2-es
Melyiket ajánljátok?

[Szerkesztve]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2023) Vigneau válasza mikk2000 (#2021) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem keverem, de néha sajnos összemosódnak a határok.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2024) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Nekem az alábbi problémám volna:

Most kaptam garanciába az elszállt Gerforce-om helyett egy MSI Radeon x1600-ost. Ahogy kell windows xp újratelepítés (sp1-el van), alaplapi driverek fel, majd a vga kártyáé is (a catalyst 6.11-es komplett csomag)
És ekkor jön a gond. A képet képtelen vagyok kirakni a tv-re. Ha lehúzom a monitorom és csak a tv-re csatlakozok, akkor úgy indítva a gépet látom a tv-n, ahogy elindul és bejön a windows.
Ha mindkettő be van dugva, akkor a Catalyst centerben nem tudom aktiválni a második képernyőt. Hiába nyomok rá, hogy detect displays, villog a kép, majd viszajön, de a nem aktív eszközök között mutatott ''szürkés inaktív tv'' szimbólum nem változik meg. Jobb egeret nyomva rajta se kapok semmilyen választási lehetőséget. Ha a számozott képernyőnél a 2-est választom, és azt mondom enable, akkor is csak pár villanás, és semmi több. (Két tv-vel is próbáltam) :((
A monitoron jó a kép, a windows jól felismerte a kártyát, a secondary display is látszik az eszközkezelőben. Az alaplapom Abit KN8 Ultra.

Mi lehet a baj? Mit próbáljak meg?

(#2025) edeleny válasza NoOne1976 (#2024) üzenetére


edeleny
őstag

Pedig a Control Centerben kell beállitani,az elsödleges képernyöre jobb gomb,Klonozás TV,és kiteszi,még a video modot kellesz béállitani,szinház üzemmodra.
Nálam ugy mnet,hogy ment a film full képernyön a TV-n,a monitoron meg dolgoztam neteztem,ugy hogy a lejátszo a tálcán volt,a filmböl nem is láttam semmit.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#2026) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Milyen sorrendben kell felrakni az ATi driver-eket? Már mérgemben WIN-t is újratelepítettem, de 1-2 restart után mindig meghülyül a CCC. :F CLi.exe hibát okozott bla-bla-bla. Melyik .NET Framework-ot kell/érdemes felrakni hozzá? Illetve az overdrive funkciót hogyan tudnám aktiválni?

Másik nagy problémám hogy VIVO-s a kártya, de a letöltött ATi Multimedia Center egyszerűen nem hajlandó feltelepülni. Elindul az install de egy idő után nem megy tovább és nem is ír ki semmit. :( :(((

Az nVidia-val fele ennyi gondom sem volt soha. :O :(((

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2027) #65675776 válasza Oliverda (#2026) üzenetére


#65675776
törölt tag

CCC-hez 1.1-es kell. (Hacsak azóta meg nem változott.)

VIVO-s kártyákhoz fel kell rakni a WDM drivert is.

(#2028) Oliverda válasza #65675776 (#2027) üzenetére


Oliverda
félisten

Leszedem az 1.1-et is és megnézem azzal, hátha...

A WDM simán felmegy, csak maga a progi nem akar amivel megjelenne a bementre kötött cucc képe. :W

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2029) Komplikato válasza Oliverda (#2028) üzenetére


Komplikato
veterán

1.1 és 2.0 kell tudtommal.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2030) Oliverda válasza Komplikato (#2029) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, 1.1 és a 2.0 is kell neki. :F Remélem hamarosan külön op. rendszert találnak ki külön a controll panelnek. :W

Amúgy köszi a tanácsot! :R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2031) mikk2000 válasza Vigneau (#2023) üzenetére


mikk2000
őstag

...a fejedben... :)

(#2032) Vigneau válasza mikk2000 (#2031) üzenetére


Vigneau
félisten

Te már csak tudod... :P

daa-raa: Ahogy mondod, Barátom. :R
Az 1.1-es hotfix nélkül a CLI.EXE mindig hibára utalva kilép, ha a CCC-t elindítja az ember.

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2033) mikk2000 válasza Vigneau (#2032) üzenetére


mikk2000
őstag

Igy van, műszaki problémákat nem imádkozással hogy egy eladóba vetett hittel kell megoldani, hanem ésszel és teszteléssel... :)

(#2034) Vigneau válasza mikk2000 (#2033) üzenetére


Vigneau
félisten

Végülis a probléma megoldva azóta - saját kútfőből. A tuning 648/981-re sikeredett nálam. Ráadásul azóta tovább ápoltam a kapcsolatokat a VGA korábbi tulajával. ;)
Hiába, szokni kell még, hogy az új dolgoknak a kezdeti szoftverkörítése némi kivetnivalót hagy maga után.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2035) vivera válasza NoOne1976 (#2024) üzenetére


vivera
csendes tag

Szeva
Nekem is ilyen karim van ilyen gonddal.
Én a gyorsbillentyűvel oldottam meg.Alt+F6 és átnyomja tv-re.Mégegyszer akkor vissza monitor.Az enyém MSI X1600Pro PCI expresses.
Remélem tudtam segíteni ;)

"Régi kerámia procikat keresek gyüjteménybe" = kilóra gyűjt paraszt vakítással :D

(#2036) Vigneau


Vigneau
félisten

Megjelent a RivaTuner2.0 Final: [link].
Remélem, használjátok még páran. Gondoltam nem árt, ha itt is elérhető.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2037) mikk2000 válasza Vigneau (#2034) üzenetére


mikk2000
őstag

Az a ''kezdeti'' akár több év is lehet...az a gáz hogy elavul az oprendszer és addigra lesz egy teljesen jól működő driver.

Persze lehet hogy addigra sem...

(#2038) Vigneau válasza mikk2000 (#2037) üzenetére


Vigneau
félisten

Remélem, hogy annyit azért csak nem kell várnunk rá... :Y

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2039) dni


dni
őstag

Hali!

Tudja vki a valaszt? [link]

Elore is thx!

(#2040) edeleny válasza dni (#2039) üzenetére


edeleny
őstag

Ugy tudom,hogy a hagyományos TV-kre kimenö jel felbontásán nem ildomosváltoztatni,ha mégis szeretnél,akkor a video beállitásoknál tedd meg.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#2041) dni válasza edeleny (#2040) üzenetére


dni
őstag

Csak azért szeretnék változtatni, mert a monitor aktuális felbontását (1280*1024) teszi a ki a TVre ami nem igazán jó, mert nem fér el rajta :) Így nem tudok filmetnézni. :( Ha 800*600as felbontást állítok be a monitoromon, akkor már egy fokkal jobb a helyzet, de még mindíg nem az igazi. (Korábban egy 9600PROm volt, amibe csak bedugtan a 9pin>S-Video kábelt és már pislogtam is a képre)
Lehet, hogy nem jól csinálok vmit, ezért készítettem egy képet, hátha így egyszerübb: [link]

(#2042) xXxPongi


xXxPongi
tag

üdv!
netframework 3-ról tudunk valamit?
(érdekes, nekem nem akar felmászni. Települ, de nem fejeződik be)

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#2043) mikk2000 válasza dni (#2041) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem sose volt gond tv-t állítani CCC-vel, de egy ideje nem kell és nem is használom a CCC-t. Milyen kártyád van, ami ugyanazzal a kezelőfelülettel (CCC) nem ad megfelelő eredményt? Ez esetben nem lenne célszerű az adott kártya topikjában is érdeklődni?

A felbontás? Elméletileg a tv felbontásánál nem érdemes nagyobbat állítani, az pedig 800x600 körül van. (A PAL DVD felbontás 720x576)

(#2044) dni válasza mikk2000 (#2043) üzenetére


dni
őstag

Gecube X800 PRO @ XT PE-m (BIOS mod) van jelenleg. A 9600os időszak kb fél éve volt, nem tom mennyiben változott a helyzet.
A kari topicjában kezdtem érdeklődni, de egyenlőre nem érkezett válasz.
Milyen más lehetőség van a CCC helyett?

(#2045) God Vazzeg válasza dni (#2044) üzenetére


God Vazzeg
veterán

CP (Control Panel).. Keress rá gugliban :R

(#2046) dni válasza God Vazzeg (#2045) üzenetére


dni
őstag

Akkor csak a drivert rakjam fel, és az XPs beállításon keresztül is mindent eltudok érnini? (pl.: elforgatás 90fokkal)

(#2047) God Vazzeg válasza dni (#2041) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nálam csak bekattintom hogy csatlakoztatva a 2. monitor, oszt megy is, alul a csúszkán lehet felbontást változtatni, függetlenül az elsődleges moncsitól, valahogy így: [link]

#2046: nem, control panel is egy külön cuccos, vadászd le valahonnan, nem kell hozzá dotnet se.. :R :D Alapból nem tudsz semmit se beállítani, vagy csak a drivert rakd fel+ati tool! :U

[Szerkesztve]

(#2048) dni válasza God Vazzeg (#2047) üzenetére


dni
őstag

Köszi a segítséget! Akkor szépen sorjában felműtöm ezeket. :R

(#2049) dni válasza God Vazzeg (#2047) üzenetére


dni
őstag

Természetesen azért nem megy minden elsőre. Most a CPs verzió van fent.
Ha clone üzemmódban van a 2es monitor, akkor ugye a 1es beállításait alkalmazván ő is 1280as felbontásban van. Ha pedig kiterjesztem a desktopot, akkor tudom változtatni a felbontást, viszont nem tudom, h hogy küldjem ki a videot, gammát, akármit a TVre. Hmm :F

(#2050) mikk2000 válasza dni (#2044) üzenetére


mikk2000
őstag

Milyen más lehetőség van a CCC helyett?

Sok. Pl atitraytools. De ha a CCC-ben nem jönnek be korrekt tv beállítási lehetőségek, akkor lehet a bios mod a gond. Az eredeti bios gondolom meg van, meg kéne nézni azzal is.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.