Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3501) Hawk1979 válasza #67688960 (#3497) üzenetére


Hawk1979
őstag

Már bocs,de mutass már egy alaplapi user manualt,amiben az van hogy ki kell venni az elemet...

(#3502) TTomax válasza AMD Power (#3447) üzenetére


TTomax
nagyúr

A rojtosra rángatott GPU-k védöszentje restart után.Visszarakja alapra az orajeleket meg jelentéseket küld a gazdinak /ATI/ :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3503) Aranygyerek válasza Hawk1979 (#3501) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Szerintem nem vagy elég öreg.
Volt olyan időszak amikor énis az elemet szedtem ki,mert a jumper nem segített.Az is igaz ,hogy mostanában erre nincs szükség,de mint végső megoldás megaradt.

Privire válaszolni illik.

(#3504) gézu válasza Hawk1979 (#3501) üzenetére


gézu
őstag

Ez egy működő urban legend, mely szerint a biosfrissített, vagy "rojtosra rángatott alaplapok - powered by TTomax" védöszentje a biost, néha csak így tudja alapra tenni

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#3505) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Na ezt csúnyán be..optam.
Kiváncsiságból elolvastam a lapom leírását,és tényleg hivatalosan ki kell venni az elemet is :Y
Mi régen csak akkor vettük ki az elemet ha elfelejtettük a bios jelszavát.

(#3506) Armahun válasza WD40 (#3477) üzenetére


Armahun
addikt

Hello.
Én is ugyanezzel a problémával küzdok, és arra a megállapításra jutottam, hogy az atival ezt nem lehet megcsinálni.
Eddig nvidiám volt, és ott minden gond nélkül működött.
Azért ez égő az Ati részéről, hogy a driver-e arra nem képes, hogy egy 800x600-as képet, középre tegyen egy nagyobb monitoron, vagy méretarányosan nyújtsa az egyik oldalig. :(((

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3507) RpPRO válasza patyomkin (#3476) üzenetére


RpPRO
őstag

Az egyik iexplore.exe trojai.

Alaplapi driverek fentvannak? Azzal kellene nyitni, h nyomsz egy bios defaultot vagy optimalt.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#3508) #67688960 válasza RpPRO (#3507) üzenetére


#67688960
törölt tag

már megoldódott a gondja

(#3509) #67688960 válasza Armahun (#3506) üzenetére


#67688960
törölt tag

Én azért váltottam nvidia vgaról atira mert agyrém volt használni két megjelenítőt normálisan az nvidánál, és nem bántam meg, végre nyugodtan tudok filmet nézni amikor csak akarok nincsenek meglepik, mindig működik pont úgy ahogy az előző filmnél.
Vistát használok ccc-vel, itt valahogy jobban szuperál mint xp-n.

[ Szerkesztve ]

(#3510) meganoname


meganoname
csendes tag

Igaz, hogy most nem ATI kártyám van de volt és ha driver kellett akkor nem a hivatalos catalyst-ot használtam hanem innen töltöttem mindíg és ha kell a haveroknak vagy melóhelyen még most is és meg vannak vele elégedve....az oldal címe www.omegadrivers.net
Bal oldalt lesz egy ilyen archived omegadrivers azt kell kiválasztani és evidensen a sorból a legújabbat kiválasztani sztem 1 próbát megér!!!!!

PEACE ALLL!!!!!! :))

A túlerő legyen veled!!!!!

(#3511) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok.

Kérnék egy kis segítséget!
Mostanáig omega drivert használtam, de szeretném kipróbálni a catalyst-ot is, csak nem igazán vagyok képben ennek a tökéletes telepítésével.
Első kérdésem, hogy a .net framework-ből melyik verziót szedjem le vagy teljesen mindegy?
Ja és ami a legjobban érdekelne, hogy az én őskövület 9550-es karimhoz szerintetek melyik verzió driver kellenne? :B
Telepítés catalystnál, gondolom a .net és utána a driver.

Nézzétek el nekem a kezdő kérdéseket, de elég régen foglalkoztam ezzel a dologgal és totál nem emlékszem rájuk. :B

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Üdv.: Szumoo

A nyúlon túl?

(#3512) Rick4 válasza szumoo (#3511) üzenetére


Rick4
félisten

ez az uccsó: [link] net frameworkból meg ennek: [link] jónak kellene lenni.. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3513) szumoo válasza Rick4 (#3512) üzenetére


szumoo
senior tag

Köszönöm! :R
Kell nekem az a control center meg a wdm cucc? :B

A nyúlon túl?

(#3514) finest válasza szumoo (#3511) üzenetére


finest
őstag

Én a net 3.0-át szedném le hozzá először és mehet neki a 7.12 driver is akár. [link]
(Pont mint Rick4...)

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3515) szumoo válasza finest (#3514) üzenetére


szumoo
senior tag

Köszönöm! :R
Le is szedtem, lassan hozzá is kezdek a re-install-hoz.

A nyúlon túl?

(#3516) balur32 válasza szumoo (#3513) üzenetére


balur32
csendes tag

Sziasztok!Ez a téma engem is érdekelne hogy kell e az a ccc?Gondolom ez a ccc valami beállitási progi nem?

(#3517) balur32 válasza szumoo (#3515) üzenetére


balur32
csendes tag

Nekem a ccc-vel csak gondom van mindig de cf-hez kell nem?

(#3518) DEx-


DEx-
tag

Sziasztok,

azt nem tudjátok véletlenül, hogy miért lehet, hogy az uj radeon kártyámon nemtom kiválasztani a clone mode-ot a tv és a monitor közt?
Hiába van ott a TV az "Attached display currently disabled:" résznél a Display Manager menüben, hiába írja hogy jobbklikkeljek rajta vagy drag'n droppoljam, semmi nem történik. Nem jön fel popup menü, ahol a clone-t kiválaszthatom.
Összesen ami megy az a swap mode, amikor vagy a tv-n látom a képet, vagy a monitoron. Egyszerre a kettőn sohasem.

plz help.

üdv,
DEx-

D3xt3r-

(#3519) Rick4 válasza DEx- (#3518) üzenetére


Rick4
félisten

szerintem jobban jársz az átváltogatós módszerrel, a két megjelenítő nem azonos frissítéssel- felbontással dolgozik, így a klón módban sosem lesz igazán jó mindkettő..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3520) DEx- válasza Rick4 (#3519) üzenetére


DEx-
tag

Előzőleg is radeonom volt, ott tök jól ment együtt a kettő.
Ez egy ismert korlátozás akkor az új radeonoknál?
:(

D3xt3r-

(#3521) AtHoS válasza DEx- (#3520) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Aztán milyen Radeonod is van most? Ezt az infot azért elfelejtetted megosztani velünk.

Ha jól emlékszem találkoztam valami olyasmi infoval, hogy TV+Dsub nem működik együtt bizonyos típusoknál. X1250-nél tuti így van, bár az IGP.

Esetlegesen ha a moncsit a másik csatiba tennéd hátul? Az is okozhat problémát, barátomnál pl. ez volt a gond egy 2600XT esetén.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#3522) RpPRO


RpPRO
őstag

Lightsmark 2007-ben a robotno 'csontvaz' gyakorlatilag vegig hianyzik es szamos renderelesi problema van omega 7.12-vel...

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#3523) DEx- válasza AtHoS (#3521) üzenetére


DEx-
tag

Gecube Radeon 2600xt-n van ez a probléma.
2db dvi csati van rajta (nincs vga), mindenképpen átalakítón keresztül kell csatlakoznom a monitorra.
Megpróbálom áttenni a másik dvi csatlakozóba.
A haverodnál is 2db dvi volt a kártyán?

[ Szerkesztve ]

D3xt3r-

(#3524) DEx-


DEx-
tag

Köszi szépen, átdugtam a másik dvi-be és onnan jó!!!!!!!!!!!

D3xt3r-

(#3525) 4tom4nti


4tom4nti
tag

Szevasztok! Vessetek erre egy pillantást legyetek szívesek!
Előre is köszi! :R

(#3526) hardvery válasza 4tom4nti (#3525) üzenetére


hardvery
csendes tag

Hali!Nekem is volt ez a problémám "Az alkalmazás inicializálása nem megfelelő (0xc0000135)."Sajna nekem csak a Win újra telepitése oldotta meg a dolgot na és ugy jártam el mint ahogy a kedves kollégák javasolták:" Én a net 3.0-át szedném le hozzá először és mehet neki a 7.12 driver is akár"
(Pont mint Rick4...)

(#3527) Thrawn válasza hardvery (#3526) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3528) szumoo válasza szumoo (#3515) üzenetére


szumoo
senior tag

Köszönöm a segítséget, de úgy ahogy volt az egészet leszedtem a francba!
Egy darab játék nem volt hajlandó elindulni, így leszedtem minden hozzá tartozó dolgot és ment fel az új omega. Ami meglepő, hogy tökéletesen működik minden.
Ja és jó vagyok ám, mert mostmár a boot.ini-m sem a tökéletes, de szerintem nem ez miatt van. :DDD
Úgyhogy maradok az omega-nál.

Üdv.: Szumoo :R

A nyúlon túl?

(#3529) gyiku


gyiku
nagyúr

giga 2600xt passziv, nincs huzva, x64 pista sp1rc1-el, gyari driverrel, eddig jol mukodott.
mostanaban olyat csinal, hogy ha inditok 1 jatekot (cod4, carbon, cnc3, dirt) atvarialja a felbontast, es a 19 wide monitor kb 3/4en lesz kep, az is 4:3ben, nem 16:9 kornyeken.
nyomok winrestartot, utana jo. xfire is fennvan, lehet az bazseval? bar eddig is fennvolt, nem tudom mitol kezdett most el hulyulni. ja, neha cod4-ben szemetel 2-3 pixelt, ez sem volt eddig. vkinek 5lete?

hazamegyek, csinalok egy "scan for artifacts-ot Atitoolban. Ha pittyeg, vagy bajos lesz a kocka, akkor gáz van." (by cpt.Pirk) Esetleg felrakom a 7.12ot is, de mas otletem nincs.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#3530) blaces


blaces
tag

Sziasztok! Van egy Asus F5Rseries notebookom :B ami egy Ati Radeon Xpress 1100-as graf kártyával rendelkezik. Kaptam mellékelt lemezt amelyen rajta volt a telepítő. Megörültem neki és felraktam az ati-t rá... minden ász, aztán észrvettem hogy ez egy 2007-es áprilisi catalyst verzió, hát gondoltam megyek és akkor leszedem a mostanit (most kaptam a notebooke-t) de hiába probálgatom felrakni a neki való (Windows Xp 32-bites és Motherbord) új catalyst verziót nem akarjta felrakni :(

catalyst verzió: 7-12igp_xp32_dd_ccc_wdm_sb_gart_55811
Hiba amit ki ír: Setup did not fintd a driver compatible with your current hardware or operating system.

Az oprendszer az okés. mások is leellenőrizték. win xp professional 32bit van
a hardware, hát most azzal mit kezdhetnék egy notebook esetén, a gyári lemez felismerte... de ez a catalyst nem :(
Hol hibáztam?

Köszönettel: blaces

(#3531) skippper


skippper
senior tag

Valaki segítsen pls ebben.

Tudtok esetleg olyan catalystot/detonatort/BÁRMIT ami segítene?

Köcce előre is.

(#3532) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Gyors kerdes ide is: VistaX64-hez melyk drivert telepitsem? x1950pro 256mb

(#3533) gyiku válasza gyiku (#3529) üzenetére


gyiku
nagyúr

7.12 megoldodotta.

hüllő

(#3534) bubuka71


bubuka71
aktív tag

hali ! melyik a leggyorsabb driver 9550-hez ?

(#3535) katt777


katt777
félisten

Hali!

Crysis 1.1 patch telepítésével nagy feketeség lesz a kép, halványkék fegyver-árnnyal, és néhány színes háromszöggel. Minden beállítást próbáltam már játékban, driverben, de semmi javulás. Tudtok valami megoldást erre a 8.1-es Catalyst megvárásán kívül?
XP alatt 6-7 függőleges sávban látszik halványan a kép, fekete csíkok között.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3536) Motaba78 válasza blaces (#3530) üzenetére


Motaba78
őstag

és az ati mobility drivert töltötted le neki ugye ?,mert a desktop verzóval nem fog menni.

(#3537) Motaba78 válasza katt777 (#3535) üzenetére


Motaba78
őstag

milyen driverrel ? ati omega ? melyik verzió ? a vga gyártód oldaláról lévő driverrel próbáltad ?
régebbi ati/amd verzióval probáltad ?
nem esetleg a patch a rossz ?

[ Szerkesztve ]

(#3538) westlake


westlake
félisten

8.1 vista 32/64bit beta

Play nice!

(#3539) Thrawn válasza westlake (#3538) üzenetére


Thrawn
félisten

Állítólag elég gáz (még) :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3540) westlake válasza Thrawn (#3539) üzenetére


westlake
félisten

en csak a lehetoseg adom meg, hogy kiprobalhassak ;)

Play nice!

(#3541) katt777 válasza Motaba78 (#3537) üzenetére


katt777
félisten

Letöröltem a gyári 8.43-ast, azon ment, de az újon is ref. driverrel a patch-ig. Megpróbáltam újra letölteni, de az ASUS mindegyik letöltő linkje lényegében használhatatlan.
Lehet, a patch-ben új kártyákhoz javítottak valamit, a régieket meg elcseszték.
Ezért kérdeztem, hogy patch-csel van-e valakinek tapasztalata.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3542) katt777 válasza Thrawn (#3539) üzenetére


katt777
félisten

Nekem most semmi nem gázabb a 7.12-esnél. :O :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3543) AtHoS válasza DEx- (#3524) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Örülök, hogy megoldódott :C

Barátomnál is 2db DVI csati volt/van és éppen 2600XT az Ő kártyája is

read-only mode on the forum

(#3544) master(én)


master(én)
tag

catalyst 8.1 --> [link]

(#3545) t.tomi válasza master(én) (#3544) üzenetére


t.tomi
tag

AGP-s kari tulajok!

+ Hotfix!

itt

Teszteljétek!

[ Szerkesztve ]

Life begins @ 40! (knots) :)

(#3546) Hawk1979 válasza t.tomi (#3545) üzenetére


Hawk1979
őstag

A kis hamis,"Teszteljétek".
Majd ha mindenki letesztelte,és jó,akkor rakod majd fel? Semmi kockázatvállalás,semmi kisérletező hajlam nincs benned?
Könnyű mások hibáiból tanulni... :DDD

(#3547) munky


munky
őstag

erre van valakinek valami ötlete? nem tudom mi ez de minden indításnál bejön. Catalyst 7.12...

(#3548) Dedkov76 válasza munky (#3547) üzenetére


Dedkov76
tag

Nézz másik drivert a régi lapomban nekem is ezt írta a 7.8-ra.1650-es karim van másik driver megoldotta.Most az új omegát használom nekem nagyon bevált.

"miért vagytok gyengék?"

(#3549) Lossfer2 válasza t.tomi (#3545) üzenetére


Lossfer2
tag

Köszi szépen!
Az összes létező .net framework-ot feltettem de semmi.
Ez a hotfix-es kiadás müködik végre. Hurrá!

Már csak azt nem értem hogy procicsere és XP újrainstall
előtt miért ment a 7.11/7.12-es. Ugyanez a konfig, minden ugyanaz
és a sima 7.7 utániak mentek hotfixek nélkül.
Míg most csak a 7.7-es és az Omega 7.10-es ment.

(#3550) t.tomi válasza Hawk1979 (#3546) üzenetére


t.tomi
tag

Hehe, egyelőre az én rendszerem stabil, nem tenném tönkre 1 újabb bugos ATI driverrel :)
De úgy sem hagy nyugton a dolog és felteszem én is, szeretem a legfrisebb drivereket, progikat a gépemen. Vista-t kivéve :))

Life begins @ 40! (knots) :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.