Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2051) Qru válasza dni (#2044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rivatuner is alternatíva. Én azt használom és most jelent+ a 2.0 final verziója!

#nincsbennetarcsi

(#2052) dni válasza mikk2000 (#2050) üzenetére


dni
őstag

Annyit már sikerült elérnem, h a 2. kijelzőként kezelt TV-re (kiterjesztettem a desktopot, ahogy God Vazzegnek is volt) 720*576-os felbontásban mennyen a jel. Tehát már csak arra kellene rájönni, hogy a 2es eszközön, miként jelenik meg pl. a video, illetve a bármilyen más alkalmazás, a hátteren kívül.
De lehet, hogy az a legegyszerűbb, ha filmezni szeretnék a tvn akkor 800*600ba rakom a főképernyőt és klonozom.

(#2053) God Vazzeg válasza dni (#2052) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Megfogod a video ablakot, és jobbra kihúzod az 1-es screenről. Olyan a 2-es ablak, mintha az egyes folytatása lenne jobbról. Érthető? :U Tehát megfogod, és jobbra kihúzod a képből, és szépen átkerül a 2-es képre, vagyis a tv-re :R

(#2054) God Vazzeg válasza dni (#2052) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Megfogod a video ablakot, és jobbra kihúzod az 1-es screenről. Olyan a 2-es ablak, mintha az egyes folytatása lenne jobbról. Érthető? :U Tehát megfogod, és jobbra kihúzod a képből, és szépen átkerül a 2-es képre, vagyis a tv-re :R Ott meg dupla klikk a képre, és már teljes nagyságban is élvezheted.. :D Bsplayerben be lehet állítani hogy melyik képernyőn fusson, ha jól emléxem.. :U :F

(#2055) Komplikato válasza dni (#2052) üzenetére


Komplikato
veterán

A videót szerintem egyszerűbb lenne Theatre módban kilőni a másodlgos kijelzőre. Egyébb szoftvereket (elvileg) meg simán át kell húzni arra a képernyőre ahol futtatni szeretnéd. Ha nagyon nem működik, akkor ott van ugye az a régi ATI szoftver, ami a több képernyős megjelenítéshez van (volt???) és nem jut eszembe a neve.
Azzal minden egyes programnak megadhattad, hogy melyik képernyőn fusson, vagy akár ablakonként is állítható volt bill. kombinációkkal, meg el lehetett menteni profilba.
Csak az ember agyára ment az idióta hotkey beállításaival, mert halál könnyen ki lehetet kapcsolni vele a monitort ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2056) mikk2000 válasza dni (#2052) üzenetére


mikk2000
őstag

De lehet, hogy az a legegyszerűbb, ha filmezni szeretnék a tvn akkor 800*600ba rakom a főképernyőt és klonozom.

Azt hiszem én is ilyesmit csináltam, mert a ''színház'' móddal csak bajok voltak. Pedig elvileg az arra van, megy egy video ablakban és kirakja a tv-n teljes méretben. Igen ám, de ha mondjuk 2,35:1 képarányú a film, akkor egy csíkot nézhetek csak, a feliratokról meg ne is beszéljünk, ami vagy megjelenik vagy nem. Normál módban pedig a lejátszó képességeit (nyújtás stb) nyugodtan használhatod, mert minden úgy működik mint a monitoron.

Ha csinálsz hotkey-t, egyetlen mozdulattal tudsz váltogatni a képernyő módok között, tehát csak egyszer kell beállítanod...

Apropó, nemnormális CCC el tudja már végre menteni a beállításokat, hogy új verzió esetén megmaradjanak? :)

(#2057) Qru válasza dni (#2052) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Komplikato kolléga a Hydravision-re gondol ha mindne igaz...

7LAivzxQZIJ:ati.amd.com/products/Hydravision/index.html+hydravision&hl=hu&gl=hu&ct=clnk&cd=3" target="_blank">[link]

mod: Link... :W

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#2058) dni


dni
őstag

Köszönöm a kimerítő leírásokat, úgynézki minden rendben. Az extended desk egyenlőre a nyerő, este pedig jöhet a premier :DD :R :R :R

(#2059) Lala75


Lala75
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy volt már itt téma és lehet hogy nem olvastam vissza eléggé, de kérnék egy kis segítséget!
Van egy Sapphire x1900gt-m és szeretném egyszerre futtatni egy lcd monitoron és egy lcd tv-n.
Milyen lehetőségek vannak? Tudom egyszerre minkettőn ugyanazt nézni vagy csak mit tudom én milyen lehetőségek vannak még. Egyátalán nem ismerem a két képernyős módokat...
Már valamennyire próbálkoztam és olyat vettem észre, hogy ha fő képernyőnek állítottam is be a tv-t, akkor sem tudta az 1360x768-at, pedig a régi gépemben levő 32MB-s kártya automatikusan átállt erre a felbontásra, itt meg még a nem támogatottak között sem találom...

Tud valaki segíteni?

Előre is köszi!

Lala

(#2060) Belphi


Belphi
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék!
ATI 9600 Xt videókártya (6.12-es új catalyst driver), rá van kötve egy sima monitor, és az AV csatiról egy 94 centis
LCD TV.
A TV-n lenne az a gondom hogy nem ad ki teljes képet rá a kárty, nem használja az egész képernyőt, és ez zavar egy kicsit.
Oldalt két csík, alul felül szintén, csak vastagabb.
Gondolom abból adódik hogy a felbontást a TV-re menő jelnél 1360x768-ra kellene állítani, és 60 Hz-re, viszont a driver-ben a Tv-nél csak normál Tv-t lehet beállítani és a Max felbontás 1024x768. Hogyan lehetne ezt megoldani, hogy az egyész Tv-n legyen kép?

Köszi
Belph

(#2061) Thrawn


Thrawn
félisten

ATI Catalyst 7.1 Beta Window Vista x86 & x64 (RTM build)

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2062) xp99


xp99
csendes tag

hallo mindenki!


Gép újrahúzás után 9700 pro all in wonder videokártyára próbáltam Catalyst 6.12 t ill. 9.16-os ATI Multimédia software-t feltenni. A művelet sikerült azonban a tV tuner hibásan működik a kép kék tonusú. A videokártya driver megfelelően müküdik. Az ATI, ill. most már AMD honlapjáról letöltöttem korábbi drivereket, így a 2006 januárit is / ez volt a legrégebbi elérhető/ azzal is jelentkezett a probléma csak kisebb mértékben/ mákos kép/. A gyári instal CD-n levő /2003/ driverekkel tökéletes a kép. Megprobáltam a régi multmédia softwaret új catalisttal de úgy hibát ir ki és el sem indul a TV


Ha valakinek van valami használható ötlete, hogy mit lehet csinálni azt szívesen venném!
ui. a 2005 ben letöltött drivereket természetesen nem találom. A 2003-as gyári softtal a játékok fele el sen indul

KÖSZI!

(#2063) Elrond


Elrond
senior tag

sziasztok!

x1900gt-re telepítem a controll centert és utána restart de nem lehet megynyitni a programot!
Ilyenkor mi a teendő?(net framework 3.0 már fent van)

[Szerkesztve]

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#2064) mikk2000 válasza Elrond (#2063) üzenetére


mikk2000
őstag

1.1 vagy 2.0-val próbálnám ha kéne a CCC.

(#2065) rocket


rocket
nagyúr

Megjelent a catalyst 7.1 [link]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2066) Vigneau válasza rocket (#2065) üzenetére


Vigneau
félisten

Kipróbáltad már esetleg? Vannak tapasztalatok?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2067) Protezis válasza Elrond (#2063) üzenetére


Protezis
őstag

CLI.exe lefagy, jol sejtem?
Ha igen, es rajosz a megoldasra, nekem is aruld mar el.
3 kulonbozo videokartyaval probaltam mar, es 2.0-as .NET Frameworkkel nem megy (gondolom 3-assal se)
Baratom gepen se megy. Ugyanakkor a 2.0-as fw-t felrakja a visual studio 2005, ezt pedig hasznalom.

Egyebkent balf@sz AMD-nel nem tudnak egy normalis ccc-t irni, ami vegre normalisan menne az ujabb fw-kkel?!

(#2068) ftc válasza Protezis (#2067) üzenetére


ftc
nagyúr

és fent a 1.0-s is?

(#2069) God Vazzeg válasza Protezis (#2067) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Jól mondja ftc kolléga, kell az 1.1 és 2.0 is :U Csomószor ki lett vesézve a topikban :R

(#2070) ftc válasza Vigneau (#2066) üzenetére


ftc
nagyúr

majd rányomok egy Gothic3-at ha megfelel...


támogatja

X1050
X1550
X1650GTO
X1950GT


[Szerkesztve]

(#2071) slayer006 válasza God Vazzeg (#2069) üzenetére


slayer006
addikt

érdekes én egyiket sem használom, csak a 3.0 -t :U

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#2072) dante3 válasza slayer006 (#2071) üzenetére


dante3
addikt

Szintén zenész!

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#2073) God Vazzeg válasza slayer006 (#2071) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Akkor ez megint X-akta lesz :D

(#2074) I3uC!


I3uC!
csendes tag

Én se tudom megnyitni pedíg fent van az 1.0, 2.0, 3.0 is! :(

(#2075) Vigneau válasza ftc (#2070) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem tökéletes lesz. Kiváncsi vagyok, gyorsul-e valamit a rendszer tőle, vannak-e bugok, stb.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2076) Vigneau válasza slayer006 (#2071) üzenetére


Vigneau
félisten

És a 2.0 nem települt fel együtt vele?
Nekem szintén kellett az 1.1, a CLI.EXE hiba elkerülése végett.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2077) I3uC!


I3uC!
csendes tag

1.0, 2.0, sőt 3.0 uninstall! Vissza a 3.0! És így is semmi! :(

(#2078) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Csak nekem fagyott bele a ccc telepítés felénél? Percekig vártam de nem ment tovább, így lelőttem. Megnyitva a cc-t pedig a Displays Manager meghal, és unhandled exception-t ír ki. A többi része egyelőre jól müxik, és már verziónak is 7.1-et ír ki.
Lefuttattam kétszer is, de ugyanaz történt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#2079) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#2078) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csak nekem, b@ssz@ meg :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#2080) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

Amióta felraktam a 7.1 es catalyst-ot azóta játék közben megfő a kártya és kifagyok 5 percenként!
Érdemes visszaraknom a régi drivert vagy nem lehet a driver hibája???

(#2081) Vigneau válasza BlacKSouL (#2079) üzenetére


Vigneau
félisten

Úgy látszik személyre szabott lett a Catalyst. :DDD
Nekem meg - szinte egyedüliként - a 6.11-el gyűlt meg a bajom korábban.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2082) ftc válasza Vigneau (#2075) üzenetére


ftc
nagyúr

nem észleltem eltérést bár G3 inkább mem zabáló cucc..

(#2083) Vigneau válasza ftc (#2082) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszi szépen, hogy átvizsgáltad. :R Hamarosan én is leszedem és frissítek rá.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2084) Skica


Skica
őstag

Egy kis segítség kellene. A gépemen WinXP 64 Prof. Van feltelepítve, minden megy szépen, kivéve a CCC. Feltelepített 7.1-es driver után „CLI.EXE hiba” lép fel. A frissítéseknél csak a net framework 2.0x64 lehet kiválasztanom, sem az 1.1, sem a 3.0 nem kínálja fel mint lehetőséget telepítésre. Valaki tudná a megoldást? :W

.: No Comment Grp:.

(#2085) deter válasza Skica (#2084) üzenetére


deter
aktív tag

Profánul hangzik, de egyszerűen CP-t és a drivert tedd fel. A CCC-nek csak akkor van értelme SZVSZ ha CF-et használsz. [link]

üdv_
deter

(#2086) Motaba78


Motaba78
őstag

sziasztok

egy olyan kérdésem lenne hogy az omega driver miért jobb mint a gyári amd ati driver ?

elönyéről annyitt halottam hogy gyorsabb de mik vannak még ?
meg persze a hátrányai ?

(#2087) Ivan15 válasza Motaba78 (#2086) üzenetére


Ivan15
senior tag

a hátrányát nem veszed észre -vmivel rosszabb képminőség...
az előnye sztem a lényegesen egyszerűbb kezelésében, és egyéb + képességeiben van. (nehogy azt kérd, hogy soroljam fel....mert van néhány. Az omega jobban ''hangolható'' mint a gyári)

[Szerkesztve]

(#2088) God Vazzeg válasza Ivan15 (#2087) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Izé.. Nálam pont hogy jobb volt a képminőség, ha jól emlékszem, telepítéskor megkérdezi, hogy akarod telepíteni... Ott kell kiválasztani a minőséget.. De régen volt már omega cucc felrakva, van még egyáltalán? :U

(#2089) Ivan15 válasza God Vazzeg (#2088) üzenetére


Ivan15
senior tag

igen, asszem a telepítéskor -már nem emlékszem, régen raktam fel- megkérdezi, hogy nagyobb sebességet akarunk, vagy jobb képminőséget -mintha ez opcionális lenne (ha jól emlékszem :DDD )

(#2090) Skica válasza deter (#2085) üzenetére


Skica
őstag

A linket köszönöm, de ez csak WinXP driver, nem WinXP 64 driver. Kipróbáltam a 7.1-es Win64 Catalyst drivert, a régi 5.11 WinXP CP feltelepítésével, de nem működik, nincs panel. A VGA amihez kellene x1650XT. :R

.: No Comment Grp:.

(#2091) God Vazzeg válasza Skica (#2090) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Itt van 7.1-es driver CP-vel.. [link] Ebből szedd ki a cp-t, és rakd alá ;) Lehet hogy újabb ;) Nekem működik a 6.11-es alól kiszedettel is :D

Szerk: ez is érdekes lehet: [link]

[Szerkesztve]

(#2092) edeleny válasza Skica (#2090) üzenetére


edeleny
őstag

Nálam X1650XT-vel nincs ilyen gond,a gyári CCC van fenn,csak a drivert frissitettem 7.1-re.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#2093) Gallac


Gallac
senior tag

Hy all! 9100es Radeonhoz melyik Catalyst jó? Lehetőleg olyan ami minél újabb ?Próbáltam vagy 5 félét, de csak egy 2004-03-21es verzióval volt rendesen használható. Nem értem az Ati oldalára minek van kirakva 9000 serieshez ajánlva egy 6.11es verzió (driver dátum 2006-09-06) ha újraindítás után 4 bites szinmélységem lesz és sikit az XP hogy rosszak a beállitasok. :W
köszi

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#2094) Skica válasza edeleny (#2092) üzenetére


Skica
őstag

Alap WinXP SP2 alatt nállam sincs semmi baj, csak WinXP 64Bit alatt :R .

.: No Comment Grp:.

(#2095) Komplikato válasza Gallac (#2093) üzenetére


Komplikato
veterán

6.11-ből melyiket szedted le, mert abból volt ám 3 féle ...
Van sima Catalyst 6.11 (CSAK DX9 kártyákhoz!!!)
Van egy Catalyst 6.11 for X1650XT is ... (!!!)
És van egy Catalyst 6.11 for Pre R300 (Gy.k. DX7 és DX8 kártyákhoz!)
[link]
[link]
[link]

Ha ez nem megy, akkor elötte egy drivercleaner nem árt, aztán fel valami friss DX9.0c (pl. decemberi!), DotNet 1.1 és 2.0 és utána a driver, hátha.
(Jah és persze összes spy és vírusírtó kikapcs!!!)

Ha utána se megy, akkor passz :(

Szerk.: Hmmm, ez a driver nem 09.06-os, ez 11.15.

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2096) goddog


goddog
csendes tag



Sziasztok!
Az lenne a gondom,hogy újítottam egy PCI-E Club3D X1800XL-t. Alapon és internetezés közben megy is rendben, de ha elindítok egy játékot vagy a 3DMark05-öt akkor pár perc után elsötétül a kép, viszont hallhatóan nem lép ki a játékból. Olyan mintha kikapcsoltam volna a monitort. A driver-t és a rendszert is újratelepítettem, de a jelenség megmaradt. Korábbi driver-rel ugyanaz a helyzet. Mi lehet a probléma szerintetek?

Az Ember azt mondja:-Az Idő elmúlik. Az Idő azt mondja:-Az Ember elmúlik.

(#2097) goddog


goddog
csendes tag

Bocsi! nem akartam off-lenni.

Az Ember azt mondja:-Az Idő elmúlik. Az Idő azt mondja:-Az Ember elmúlik.

(#2098) frame>24 válasza goddog (#2097) üzenetére


frame>24
addikt

Ebbe azért szeretnék belepofázni, mert történt velem hasonló, akkor is ATI kártyával volt gond,(R9200) ''nem szerette'' az akkor használtan megvenni szánt Abit NF7-S2 lapot... Visszapakolva karit a jóöreg ECS alaplapba, minden oké volt újra (catalyst driver ua. volt mind2 esetben.)
Mintha bizonyos lapkakészletekkel biz. ATI-kártyák nem mennének...
Talán ellenőrizni kell kártyádat más alaplapban is...
Mindenestere hiba hasonló volt, 3D-alkalmazásoknál nem volt kép...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#2099) goddog válasza frame>24 (#2098) üzenetére


goddog
csendes tag

Ez így kerek is volna amit mondsz, ha el sem indulna a játék. De pár percig megy mind a játék és a 3dmark is. Ráadásul az atitool 3d tesztje alatt nem csinálta.

Az Ember azt mondja:-Az Idő elmúlik. Az Idő azt mondja:-Az Ember elmúlik.

(#2100) frame>24 válasza goddog (#2099) üzenetére


frame>24
addikt

Ilyenkor még tápra szoktak gyanakodni, de láttam, ezt a lehetőséget más topikban már kizártátok...
Akkor, ha monitor eddig nem szarakodott, marad, h karival súlyos hiba van... :F
...garanciás csere vagy valami?...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.