Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) Xero válasza CharlieDrop (#39650) üzenetére


Xero
nagyúr

Jogos jogos.

Másik hülye dolog ami eszembe jutott a hőfokommal kapcsolatban. Az létezik, hogy nekem alapból picit alacsonyabban indul a mutatóm? :DDD Ahogy nézegettem videókat, mindenhol a fehér vonalról startol a kis hamis, viszont nekem egy jó 3-4mm-el alatta. Így kb függőlegesen is állna melegen ha ezt hozzá számítom.

(#39652) CharlieDrop válasza Xero (#39651) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a 88 fok az oké :)

nyugi, ha a gép azt mondja annyi, akkor jó

Az Accordom volt olyan, hogy nem középre állt be, de ott az a normális, agyrém :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#39653) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Elkezdtem a nyári felkészülést :) Elöl hátul komplett fék elöl kerámia betét. + elöl fékcsövek meg fékcsúszkák elöl/hátul . Stab. gumik elöl ( még egyszer fékolajcsere is lesz hiába volt tavaly lassan olajcsere is... ) lyuggatáson van a 4 tárcsám. 4 gyári gátlót csinálnak nekem M-esnél egyel keményebbre ami utcán tökéletes nem a beteg pattogós de kell is mert erősebb is a kocsi :) Rendeltem új vízhűtőt mert el van repedve a sajátom meg egy új gyári vízcsövet is. Végre remélem eljut a lakatoshoz is a kocsi és a 2 hátsó emelőbakom is javítva lesz meg a hátfalamon lévő rozsdásodás és ráadásnak a sárvédő ívnél lévő is. Szerintem akkor lefújatom az M packet-et is és felrakom nyárra már. a 2,35-ös diffit kell még beépíteni a beletört tőcsavart a hengerfejből kioperálni az M Parallel felnimnek még egy kis perem polírt adni és a 2 gyári lámpáját ami pincében pihen szétszedni felújítani foncsorozni stb.... És bónuszként ha ez mind megvan még a klímaventit meghekkelni.... Azt hiszem alig van mit csinálni rajta... :W :DDD Abba elfáradtam,hogy ezt leírtam hát még meg is csinálni :O

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#39654) Xero válasza CharlieDrop (#39652) üzenetére


Xero
nagyúr

Attol meg buzeralja a szememet. Delutan mennem kell majd befotozom milyen hidegen es melegen. Szerintem tenyleg “le van csuszva” a mutato. Csak nem tudom hogy mitol lehet ilyen.

(#39655) szőröscica válasza H.Ezredes (#39653) üzenetére


szőröscica
addikt

Én most szereztem 14-es imbuszt, holnap benyomom a Xadot a diffibe. :D

(#39656) H.Ezredes válasza szőröscica (#39655) üzenetére


H.Ezredes
őstag

De basszus miért nem szóltál és jöttél el ? :DDD Szerintem azon nem fog segíteni :(

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#39657) CharlieDrop válasza Xero (#39654) üzenetére


CharlieDrop
veterán

megértem :)

Ezrdes: ma megtankolok megint, remélem kiderül folyik-e vagy sem a gázolaj, aztán kereslek ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#39658) H.Ezredes válasza CharlieDrop (#39657) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Pont beszéltük,hogy mi lehet a tankkal mert,hogy még nem mondtál semmit :) Remélem a kis lemez elég tartást ad a műanyagnak

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#39659) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#39658) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hamarosan kiderül (eddig pihizett többnyire :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#39660) szőröscica válasza H.Ezredes (#39656) üzenetére


szőröscica
addikt

Hetkoznap nehezen tudok arra menni munkaidoben. En se szamitok csodara, de mielott kicsereljuk/felujitjuk a diffit, egy probat meger. :(

(#39661) Xero válasza Xero (#39654) üzenetére


Xero
nagyúr

Na így néz ki hideg indításnál:

Majd miután már meleg ilyen:

BC szerint melegen 88-89 a max, kb 85-ig esik néha vissza:

A termosztát 88-as nyitású.

(#39662) Möhe válasza Xero (#39661) üzenetére


Möhe
addikt

Nekem ilyen,csak akkor áll függőlegesen ha meg van hajtva. Normál tempóban nem hajlandó középen állni.

[ Szerkesztve ]

(#39663) Xero válasza Möhe (#39662) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor ez ilyen, elfogadom. Csak buzerálja a szememet.

(#39664) MPowerPH válasza szőröscica (#39660) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elszallt a diffid? :(

Don't Tread On Me

(#39665) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#39659) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hát kijött a nem nyert kártya

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#39666) Skimaster válasza Xero (#39661) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nekem közepén állt miután kicseréltem a kisebb termosztátot, előtte ugyan így.

(#39667) szőröscica válasza MPowerPH (#39664) üzenetére


szőröscica
addikt

Visít 110-140 között, mióta megvan.

Szar volt egy tömítés, az osztrák márkaszerviz és tulaj nem izgatta magát, kevés olajjal jártak vele, persze, hogy elkopott.

(#39668) aero. válasza Möhe (#39662) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Miért nem cserélted még a termosztátot? E39-nél teljesen középre már 75 foknál beáll, az 90ig nem változik. Vagy nézted már szoftveresen, hogy mit mutat?

[ Szerkesztve ]

(#39669) H.Ezredes válasza aero. (#39668) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Kicseréltem mindent !! Vízpumát ( lógott , csapágyas ) , termosztát ( konkrétan szar volt ) ,
visco-t is mert folyamatosan dolgozott...
Én is tapasztaltam ezt..... Minden rendben van rajta.............

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#39670) Xero válasza Skimaster (#39666) üzenetére


Xero
nagyúr

Az EGR termosztátra gondolsz?

(#39671) Ck. válasza Ck. (#39575) üzenetére


Ck.
addikt

Ezredes Úr,

Tudom, hogy nem távorvoslunk, de azért kiváncsi vagyok a véleményedre, hogy merre érdemes elindulni. Találkoztál már hasonlóval?
Csak hideg motornál csinálja, min. 8-10 óra állást követően, időjárástól független. Télen mínusz 5-ben ugyanolyan, mint nyáron plusz 25-ben.
N47D20A, 177 le.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#39672) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Ezt most találtam az egyik FB-s BMW topikban

Ha valakinek gondja van a panorámatető becsukásával, nézze meg a videót

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#39673) STC Speed válasza CharlieDrop (#39672) üzenetére


STC Speed
őstag

Uhh most jutott eszembe hogy nekem ez az egy hiba van még e46 on. :U

Napfénytetőm működik szépen, hanem a baj a kárpitozott takaró lemez, így kicsúszik a sínből meg nem jön vissza, lötyög a sínen. még nem szedtem ki, itt maga a kárpitozott lemezt cseréljem szerintetek?

(#39674) STC Speed válasza STC Speed (#39673) üzenetére


STC Speed
őstag

Közben megnéztem elvileg ez lesz a megoldás: üvegtető ki és a 4 csuszkat cserélni a kárpitlemezen.
video hozzá:[link] nem tűnik bonyolultnak elsőre :)

(#39675) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

Alapból is gyanúsan olcsó, másrészt azt írja, hogy 1. tulaj, holott P-vel kezdődő rendszám, de 2013-as évjárat...

[ Szerkesztve ]

(#39676) molnarpeter válasza Mauzes (#39675) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kíváncsi lennék, légrugó volt-e cserélve hátul, illetve váltóban vajon a gyári töltet van-e még. Fényszóró búrák repednek (erre tudok baráti megoldást :D ). Amúgy kb. reálisnak mondanám az árat, a km-t kompenzálja a fiatalabb kor. Motor passz, csak az 520d F11-eket ismerem kicsit.

(#39677) balajti válasza Mauzes (#39675) üzenetére


balajti
tag

Első tulaj. Itthon :DDD

(#39678) bulikavagyok válasza Mauzes (#39675) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Kereskedő, import autó, ezért van rajta új rendszám. És kint valószínűleg csak egy tulajdonosa volt. Én messzire elkerülnék egy ilyen autót mert van rá esély, hogy "áfacsalt" -nem is kicsi. Később simán lefoglalhatja a NAV. Inkább hozz be magadnak egyet, ha van rá lehetőséged! Vagy vegyél magyarországit -bár azok meg általában sokkal rosszabb állapotban vannak..

[ Szerkesztve ]

(#39679) Xero válasza bulikavagyok (#39678) üzenetére


Xero
nagyúr

Igen. Ilyen értéknél, már jobban megéri magadnak megkeresni kint egy jót, vagy megbízni valakit némi pénzért (becsületesnepper pl), hogy vadássza le a kiszemeltet.

(#39680) FIREBLADE78 válasza H.Ezredes (#39653) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Képet és videót kérünk róla,ha elkészült.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39681) Mauzes válasza bulikavagyok (#39678) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez mit jelent, hogy áfacsalt, hogyan működik?

(#39682) CharlieDrop válasza Mauzes (#39681) üzenetére


CharlieDrop
veterán

azt jelenti, de ez csak egy példa, hogy cégként kint megveszi az autót, ilyenkor nem kell megfizetnie a kinti ÁFÁ-t, hanem majd itthon. Viszont itthon meg "elfelejti" lejelenteni, így lesz ÁFA csalt... de lehet van más módszer is

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#39683) Mauzes válasza CharlieDrop (#39682) üzenetére


Mauzes
őstag

De ezt nem lehet valahogy ellenőrizni a vásárlás előtt?

(#39684) CharlieDrop válasza Mauzes (#39683) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem, hogyan tudnád? Nem vagy te NAV.
Bár, hogy a NAV lefoglalja tőled az autót nem csak úgy van. A legjobb védekezés az, hogy amikor egy kinti autót megveszel, akkor legyen itthon forgalomba helyezve és ne a kinti tulaj neve legyen a papíron. Így akkor már nem az autó lesz a "fedezete" az ÁFÁ-nak. Így csak akkor foglalják le, ha lopott mondjuk...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#39685) Möhe válasza CharlieDrop (#39684) üzenetére


Möhe
addikt

esetleg ha előre tudja az eladó nevét
azt leinfózni könnyebb, ha cég akkor pláne

(#39686) bulikavagyok válasza Mauzes (#39683) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Sajnos nem tudod ellenőrizni. Én pár hete voltam ez ügyben a NAV-nál és a vámosoknál is, és azt mondták, h ilyen információt nem adhatnak ki. Van egy kereskedő haverom, ő azt mondta, h az import autók nagy része vmilyen "trükkel" kerül az országba -én ezért nem mertem itthon vásárolni, pedig anyagilag jobban jártam volna.

CharlieDrop: Ez szerintem nem ilyen egyszerű. Én több embert is megkérdeztem erről, de senki nem tudott olyan módszert ajánlani amivel biztosan elkerülhetem a későbbi lefoglalást. Ettől függetlenül lehet, h igazad van, én nem vagyok szakértő. :B

[ Szerkesztve ]

(#39687) Gsx-rr válasza bulikavagyok (#39686) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Semmi hatranyod nem szarmazik belole! Johiszemu vevo vagy! Ne beszeljunk butasagogat. Ilyen erovel az Import autok 99 szazalekat lefoglaltak volna

(#39688) bulikavagyok válasza Gsx-rr (#39687) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én is ezzel a "jóhiszemű vevő" szöveggel mentem a NAV-hoz, de azt mondták, h ez adott esetben őket nem fogja érdekelni. Később perelhetem az eladót jóhiszemű vevőként. Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#39689) lali81 válasza bulikavagyok (#39686) üzenetére


lali81
tag

én úgy tudom, hogy a kereskedők nem írják a nevükre az adásvételit, hanem lekopizzák, és a kinti vevő lesz az eladó, miközben ők meg cégnéven megvették, áfát meg itthon már nem fizetnek.
Tehát aki itthon megveszi tőlük, az nem is tőlük veszi meg hanem a kinti eladótól.
Ezek a cégek persze főleg cégtől veszik (ált bejáratott ügyfélként) nem magánszemélytől, de tök mindegyis mert megsemmisítik az iratot.
Németnek is tökmindegy kiveszi meg csak szabaduljon az autótól. Magamnak párat már behoztam de szinte mindenki akart valamit ügyeskedni, írjam át a címem, ne az legyen az összeg, tökmindegy, szóval nemcsak a magyarokkal van baj.

[ Szerkesztve ]

(#39690) Silent77


Silent77
veterán

Kész is lett kicsi kocsi. :C
Feszültség szabályzót kellett cserélni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#39691) MPowerPH válasza Silent77 (#39690) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es olcson megusztad!

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#39692) Silent77 válasza MPowerPH (#39691) üzenetére


Silent77
veterán

Nem én fizettem. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#39693) bulikavagyok válasza lali81 (#39689) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Elvileg ezt a módszert mostanában (2-3 hónapa) lőtték le az okmányirodák. Nem tudom a részleteket, de a haverom -aki nekem is intézte az átírást- azt mondta, h a sok visszaélés miatt már mindenféle nyilatkozatot kérnek az előző tulajdonostól átíráskor. Persze ismerve a magyar neppereket ezt is biztos megoldják majd vhogy.

Silent77: Örülök, h megoldódott. :)

(#39694) MPowerPH válasza Silent77 (#39692) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor duplan orulok, hogy jol jottel ki belole. :)

Don't Tread On Me

(#39695) Silent77 válasza MPowerPH (#39694) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, én is! :B
Elhoztam még az ott maradt cuccokat, gyári rugók, komplett új első fék tárcsa + betét, egy mankókerék, és váltóolaj. Ha jól láttam Total váltóolaj, az jó?

bulikavagyok: Köszi neked is! Remélem most egy darabig rendben leszünk. :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#39696) Joker94Hun válasza Silent77 (#39690) üzenetére


Joker94Hun
tag

Na legalább olcsón és egyszerűen megúsztad :D :R
Nekem az első napon az egr termosztátott lőtte el,azóta sincs semmi baja,csak beköszönt hogy megjött! :DD

(#39697) Skimaster válasza Silent77 (#39692) üzenetére


Skimaster
senior tag

Az előző gazda megoldotta?Szerintem ez így korrekt!

(#39698) lali81 válasza Skimaster (#39697) üzenetére


lali81
tag

így van, ritka az ilyen.. Amikor én vettem az autómat még az akkut kicserélték valami szarra mielőtt mentem érte adásvétel után 2 napra.

(#39699) Silent77 válasza Skimaster (#39697) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, vett bele újat, és kicserélte.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#39700) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Második autónak szeretnék beszerezni egy kabriót és az eddig kinézettek a 2010 utáni Z4-esek illetve szintén 2010 utáni E93-asok. A Z4 az sDrive 23i illetve az E93-ból a 325i jött eddig szóba nálam. Esetleg van valakinek tapasztalata valamelyik kocsival? A motorjaik mennyire esnek a pénztemető kategoriába illetve kabrióként vane valami betegségük? Gondolok itt a tetőnél a szivárgásra vagy a rosszul működő tető nyitó mechanikára. Zárt tetőnél mennyire használhatóak mondjuk téli vagy esős időben? Zajszigetelés mennyire jó ezeknél? Mondjuk pályán 140-150-es tempónál már nem nagyon kell beszélgetni vagy még élhető?

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.