Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) chess001 válasza D1Rect (#39200) üzenetére


chess001
aktív tag

Hát nem, az F széria is sorhatos, turbós.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#39202) D1Rect válasza chess001 (#39201) üzenetére


D1Rect
félisten

Úgy értem ami nekem még játszhat, de az már bőven 50K€+.

(#39203) chess001 válasza D1Rect (#39202) üzenetére


chess001
aktív tag

E92 klasszikus lesz, a szívó V8 nem tér már vissza. Nekem az a titkos favoritom családi utazónak.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#39204) szőröscica


szőröscica
addikt

Ma is szépültünk kicsit, bekerültek a szép új gyári téli szőnyegek. :)


(#39205) MPowerPH válasza szőröscica (#39204) üzenetére


MPowerPH
félisten

En most takaritottam ki az autot. Pontosabban vegre ravettem magam, es letisztitottam, leapoltam a bort, meg ugy az egesz auto belsot fertotlenitettem. Nem tetszett mar a benti szag, gondolom az allando nedves tel az oka. Most kellemes friss illat van, keveredve a jo kis borszaggal. Legjobb autoillatosito, ha leapolod a bort. :)

Bar ha lenni olyan illatosito autoba, ami a gyari BMW borszagot arasztja, akkor egy olyat besuvasztanek.

Don't Tread On Me

(#39206) cOxeR válasza MPowerPH (#39205) üzenetére


cOxeR
Ármester

Lehet volt már csak nem figyeltem, mivel ápoljátok a bőrt?

Liqui Molly

[ Szerkesztve ]

(#39207) MPowerPH válasza cOxeR (#39206) üzenetére


MPowerPH
félisten

En most az Autoglym tisztitojat, es Care Balm -jat hasznalom, jobb mint a gyari BMW-s.
Lefujod a tisztitoval, elterited, hagyod kicsit dolgozni, majd chamois leather -t tiszta meleg vizben megmartva, jol kicsavarva szepen attorlod az uleseket. Utana szaradas(futes maxon, ulesfutes+szelloztetes igy telen :D ), aztan johet az apolo. 1 orat szoktam hagyni szivodni, majd attorlom mikroszalassal. Regen az utcso lepes kimaradt, es feher foltos lett, szoval mindenkeppen erdemes atmenni rajta. :)

De van ennel is jobb cucc, Lederzentrum -tol beszerezheto. Ott kapsz kifejezetten a BMW borokre valo, szinhez allo apolo szettet. Most rendelek en is. :)

Utolag is koszonet az autoapolos topikbol a tanacsert a sracoknak. :R

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#39208) H.Ezredes válasza lali81 (#39189) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Nem kevés munka... Sőt mondhatjuk úgy is,hogy kurv@ sok.....

(#39193) molnarpeter

Abból nem derül ki,hogy volt e vezérlés cserélve :D Csak és kizárólag megbontás után látod amihez itt konkrétan ki kell venni a motort..... De a lényeg nem szabad ilyen autókat ( egyébként bármilyen autóra igaz ) átvizsgálás nélkül vásárolni....

(#39188) CharlieDrop

:DDD

Alakul az album.... [link]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#39209) MPowerPH válasza H.Ezredes (#39208) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ajj, imadom, gyonyoru. :B

Azert voltak itt gondok, ahogy elnezem. Vezerles milyen volt? Gondolom ha mar kint van, turbok is mennek inspekciora.

Don't Tread On Me

(#39210) lali81 válasza H.Ezredes (#39208) üzenetére


lali81
tag

remek album, le a kalappal. mi az a cső ami megrepedt és kifújt?

(#39211) szőröscica válasza MPowerPH (#39205) üzenetére


szőröscica
addikt

Itt csak egy portorles es porszivozas volt, meg novemberben egy meleg hetvegen atmentem a boron. En langyos vizes takaritas utan a gyari apolot szoktam hasznalni.

Tavasszal at akarok menni a belson karpittisztito habbal, a muanyagokon citromos vizzel es a boron is alaposan.

(#39212) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#39208) üzenetére


CharlieDrop
veterán

de ezután megint autó lesz belőle, az enyémmel is imádok menni, és olyan jó, hogy csak a surrogást hallom :) na lassan összeszedem magamat, hogy lássak is rendesen :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#39213) molnarpeter válasza CharlieDrop (#39194) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Használtnál is van szavatosság, plusz ott vannak a mapfre&hasonló biztosítások. Csak arra akarok kilyukadni, hogy használtnál is minimalizálható a rizikó :)

H.Ezredes: a kiindulási pontom az volt, hogy minden számla és karbantartás visszakövethető, ismert történettel már azért gondolom meg lehet saccolni, mikor érdemes cserélni a láncot :)

Na nem akarom flame látszatát sem kelteni, elég sok dolgot felsoroltunk már, végső soron a legjobb autó a céges autó, amit más fizet (akadnak is szép számmal BMW-k) :D

joamilestoné: citrom? :F

[ Szerkesztve ]

(#39214) szőröscica válasza molnarpeter (#39213) üzenetére


szőröscica
addikt

Citromos viz + koromkefe, a muanyagfeluletek kis erezetebe, porusaiba lerakodott koszt nagyon jol kitisztitja. Utana egy matt hatasu apoloval attorlod es gyakorlatilag ujszeru feluleted lesz. Szagokat is jol semlegesit.

(#39215) MPowerPH válasza szőröscica (#39214) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vagy Citrus Pre Wash. ;)

Don't Tread On Me

(#39216) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Mit tudtok mondani az alábbi autókról?
Pro-kontra, dízel vagy benzines, vagy egyik sem? :)

BMW 320d DPF Touring
BMW 320d DPF Touring
BMW Baureihe 3 Touring 318i, Xenon, Navi, Sportsitze

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#39217) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,
Jövőhéten veszek Németországban egy használt BMW-t amin jelenleg nyári gumi van, de a kereskedő vállalta, h felszereli téli kerekekkel mire kimegyek érte. Ez lenne az első olyan autóm amin defekttűrő abroncsok vannak és erősen gondolkodok, h sima gumit tetetek rá -leginkább a komfort miatt (18as méret). Mi a véleményetek erről? Ti ragaszkodnátok az RFT gumikhoz a helyemben?
Köszi előre is! :R

Plusz egy kérdés: Premium Selection minősítésű az autó, de én az itthon is érvényes EuroPLUS garival kérem ami csak 1 év, viszont plusz 1 évet vásárolhatok hozzá 800 euróért. Szerintetek megér annyit?

[ Szerkesztve ]

(#39218) cOxeR válasza Csaby25 (#39216) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem kombi az diesel, de majd mondanak valamit a többiek is. :)

(#39219) Kickass válasza bulikavagyok (#39217) üzenetére


Kickass
őstag

Defekttűrő gumihoz: inkább ne erőltesd, én nyáriként használtam, utáltam is, olyanokat ütött a keménysége miatt az úthibákon hogy a fogtömésem majd kiesett, féktávok is hosszabbak voltak.

(#39220) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Mi a helyzet a bömös premium használt kocsijaival? Csak nevében premium? :U Ahogy nézegettem őket,általában pár 10 ezer km-es órákkal árulják. Természetesen van "öregebb " is köztük.
jó a képed ;]

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39221) szőröscica válasza bulikavagyok (#39217) üzenetére


szőröscica
addikt

Én úgy gondolom, akkor hagyd el a defekttűrő abroncsokat, ha van hely mankókeréknek vagy van kompresszoros javítókészleted.

Nekem az E61-be még belefért a mankókerék, de az F11-be már állítólag nem fog.

(#39222) szőröscica válasza Csaby25 (#39216) üzenetére


szőröscica
addikt

Ennyiért normális E46-ost sem kapsz, ezek vagy átverések, vagy fossá tört autók voltak.

(#39223) bulikavagyok válasza Kickass (#39219) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a gyors választ! Én is így gondoltam, maradok a sima guminál.

FIREBLADE78: Nem csak a nevében. :) Fullos állapotban adják át az autót egy nagy szerviz után.

joamilestoné: Köszi Neked is! Majd beszerzek egy defektjavító szettet -ha nem adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#39224) FIREBLADE78 válasza bulikavagyok (#39223) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Akkor onnan kell vásárolni. Tudom drágább,mint német v román v afganisztán ;],de legalább nem érhet meglepi.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39225) bulikavagyok válasza FIREBLADE78 (#39224) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

És nem is sokkal drágább. Abban a kategóriában amiben én válogatok kb 5% a felár. Viszont megismerheted az autó teljes múltját, nem kamuznak semmiről. :) Plusz az egy év gari sem mindegy azért. Még ma is beszéltem egy hamburgi kereskedővel egy autóról, mondja nekem, h az egyik felnin van egy minimális sérülés, de azt is kijavítják átadás előtt. Én végül nem azt az autót választottam a hosszú várakozási idő miatt (8 nap), de nagyon korrektnek tűntek ők is.

[ Szerkesztve ]

(#39226) Ck.


Ck.
addikt

Tegnapi meglepetés:
Este leparkolok, minden oké, hajnalban indulnék dolgozni, kinyitom az ajtót és abban a pillanatban, ahogy beülök, reccs, csatt és puff. Rugó kampeca. Még csak nem is menet közben... happy days.

(#39227) H.Ezredes válasza MPowerPH (#39209) üzenetére


H.Ezredes
őstag

A vezérlés meleg.... Mivel 2016-os feszítők vannak bent így cserélték... Természetesen ez SEHOL se volt feltüntetve és úgy vette,hogy SEMMIT se tudott a kocsiról kérte,hogy mindent cseréljünk ki.... Persze ahhoz,hogy lásd úgy szét kell szedni az egész motort mint az utolsó képen van... Miután közöltük,hogy igazából le van cserélve és 2 éves sincs akkor is azt mondta nem baj akkor is cseréljük le.... Az egész motortér meg alulról minden nem úgy nézett azért ki mintha lecserélték volna... a futómű felső lengőkarok összerohadtak a csonkállvánnyal stb stb stb... Diffi olaj is váltó olaj is fekete hűtő tiszta dzsuva stb stb. Szóval valami "gazdaságos" csere lehetett.... Turbóknak nincs bajuk. Még annyira van szétkapva mint az utolsó képen majd Hétfőn folyt. köv.

(#39210) lali81

EGR cső szétrepedt.... kompletten lehet venni 220K :Y

(#39220) FIREBLADE78

Azért hagyjuk ezeket.... Volt már pár ilyen kocsihoz szerencsém 90%-at széttapossák rögtön tesztautók belső autók stb stb... Jönnek a 7427407 pontos átvizsgálással amivel elvileg megkapod a kocsid meg ilyen garancia olyan garancia... Sok ilyet láttam... fekvőrendőrön átugratnak a 428i cabrioval és eladják premium selection-be... vagy 335i-n 2 napig mindenki parketta satufék a fékek OFF már a turbónak is van hangja de nem baj mert premium selection :D Vagy a 640D amit 0Km-re szintén kiadnak és mindenki széttapos de premium selection. :D MINDENKI széttapossa ezeket a kocsikat persze kicserélik a féket a gumit ,kitakarítják stb stb de ezeket nem úgy SENKI mintha a saját új autója lenne ne képzeljétek azt... És mondhat bárki bármit én ezeket a saját tapasztalataimból mondom.... Vagy mikor a Nemzetközi BMW találkozóra kiadnak 2 F30-at és a szlalom pályán mindenki azt b@ssza szét utána pedig megvásárolhatod premium selection-be... :C :C

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#39228) FIREBLADE78 válasza H.Ezredes (#39227) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi,akkor ha nem lesz pénzem új kocsira inkább gyalog vagy biciklivel járok :C :R ;]
Gyerek aki eladta a jószágot nekünk c-mobilnál, mindig más bömössel megy (haza stb). Ezeket is bebasszák majd premiumba eladni? ;]

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39229) bulikavagyok válasza H.Ezredes (#39227) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Bocs, de szerintem nem nagyon vagy tisztában a Premium Selection rendszer működésével.
"90%-at széttapossák rögtön tesztautók belső autók stb stb... " -jelenleg 16.467 autó van fent a BMW.de-n ami rendelkezik PS minősítéssel. Ezeknek a 90%-a szerinted dolgozói illetve tesztautó volt? A fenét. A 90%-a lízinges autó amit cégektől vagy magánszemélyektől vesz vissza a BMW -legtöbbször 2 vagy 3 éves korában. Nem mellesleg minden autónak publikus az előélete. Nyilván akadnak köztük széthajtott példányok is , de ez valószínűleg nem túl gyakori -és az ilyen esetekben jöhet jól a garancia. Én egy 3 éves 420d kabriót veszek jövőhéten ami egy negyvenes orvosé volt, leadta három évesen és egy ugyanilyet hozott ki helyette. Meg is látszik a felszereltségén, h orvosé volt, mert az összes létező utasvédelmi extra benne van az autóban. :B
Egyébként Te mit ajánlanál azoknak akik fiatal (1-3 éves) használt BMW-t akarnak venni maguknak? Menjenek a török vagy szerb kereskedőkhöz? Vagy vásároljanak magánszemélytől garancia nélkül? Ez utóbbi nem is olyan egyszerű, mert ebben a kategóriában szinte nincs is privát eladó autó Németországban. Egyszerűen nekik nem érik meg hirdetgetni az autójukat hónapokig amikor új vásárlásakor nagyon jó feltételekkel veszi vissza tőlük a BMW.

[ Szerkesztve ]

(#39230) FIREBLADE78 válasza bulikavagyok (#39229) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

420-at német bömös kereskedőtől veszed?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39231) bulikavagyok válasza FIREBLADE78 (#39230) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Persze, csakis megbízható forrásból. :) BMW.de. Az ingolstadti BMW kereskedéstől.

(#39232) FIREBLADE78 válasza MPowerPH (#39207) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Én chemical guys vettem. Videoik alapján csináltam. Cleanerrel letisztítottam,után pár perc szünet,mikroszálással áttörlés,majd conditoner-el átkentem,pár perc várakozás,mikróssal áttörlés,utána serum felvitele,szintén várni kicsit és áttörölni. Nem vártam ennyi időt ,mint te. Pláne vízzel törölgetés nem volt.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39233) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#39227) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A szerelő többnyire a bajban látja az autót ;)

Több régi ismerősöm vett PS-ből...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#39234) MPowerPH válasza FIREBLADE78 (#39232) üzenetére


MPowerPH
félisten

A cleanert le kell szedni nedves torlovel. Ha fent marad, roncsolja a bort. A chamous szintetikus bor meg pont erre valo, magaba szippant mindent. Es a kosz is ugy jon le rendesen, ezert is kell 3x obliteni ulesenkent. Ha koszos marad, akkor az apolo sem szivodik bele.

Varni az apolonal erdemes, mert a bor nem szippantja csak ugy magaba. Sokan hagyjak fel napot is dolgozni, mielott attorlik.

Akkor jo, ha szep matt, de mely szine lesz a bornek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#39235) Csaby25 válasza szőröscica (#39222) üzenetére


Csaby25
senior tag

Értem, akkor mit lenne a 318 E91 jobb alternativája?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#39236) Gsx-rr válasza bulikavagyok (#39229) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Gyerekek! Azt hittem ez az orvosévót, meg nemdohanyzo noi tulaj dolog mar kihalt! :D

Mit szamit ,hogy orvose volt ,vagy repulogeppilotae? Lehet ugyanolyan hulye az autohoz (mondjuk ez latszik is abbol ,hogy 4 hengeres kabrio)es mint mar itt is volt ra pelda Hidegben jol kitaposta a lelket.

(#39237) FIREBLADE78 válasza MPowerPH (#39234) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Fasza. Akkor most kezdjem elölről? Látszattra sokkal szebb lett a bőr. Direkt a videójukban nincs szó vizes törlésről (nedves). Ők is úgy csinálják,hogy szárazzaé letörlik,nem tudom elhinni,hogy szétgyilkolja. :Y

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39238) bulikavagyok válasza Gsx-rr (#39236) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Részben igazad van! Az viszont nem mindegy, h magánszemély vagy cég volt-e az előző tulajdonosa?!
Ez az "orvosé volt" duma tényleg elég szar. :D Amúgy engem nem izgat különösebben.

[ Szerkesztve ]

(#39239) FIREBLADE78 válasza bulikavagyok (#39238) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Lehet úgy csinálta,mint az egyik vendégem,hogy minden egyes indításnál csutka gáz túráztatás aztán indul is. ;] Természetesen nő volt ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39240) Xero válasza FIREBLADE78 (#39239) üzenetére


Xero
nagyúr

Ne...

(#39241) FIREBLADE78 válasza Xero (#39240) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

és ez most volt,télen :))

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39242) MPowerPH válasza FIREBLADE78 (#39237) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valszeg a CG cleanere nem olyan eros szer, ezert nem kell vizes rongyal attorolni. Ha a hasznalatit kovetted, akkor az ugy jo lesz. :)

Don't Tread On Me

(#39243) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Csinaltam egy 100-200 -as probat. Ugyan ez factory default -al olyan 15-16s korul van.

Az uj setuppal mar nott a fogyasztas is, 8l az atlagom a 7.6 helyett, mint ahogy latszik is. De szerintem ha taposom, akkor siman lesz 1l plusz is.

Don't Tread On Me

(#39244) Highend55 válasza MPowerPH (#39243) üzenetére


Highend55
tag

Nagyon jól megy ! Kb 2.5 màsodpercel gyorsabb vagy,(70le többlettel).

(#39245) kelcsi1992


kelcsi1992
újonc

Sziasztok!
kb. 4 hónapja vásároltam egy 2010-es évjáratú BMW 116i ( E81) típusú 90KW/122 Le N43B20A motorkódú autót. Jelenleg 151e km van benne. Ennél az autónál mire érdemes odafigyelni ?

(#39246) MPowerPH válasza Highend55 (#39244) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nyomatek le van fojtva, 78X Nm -rol 730Nm -nel korlatozva van. Igazabol ezen a szinten mar alig tudsz fejlodest elerni, sok plusz kell ahhoz a par masodperchez is, fizika torvenyei ugye... Ezeket nem erdemes tovabb huzni, alig kapsz valamit, de ehes lesz, es a technikanak is megvannak a hatarai. Ha kell az erosebb, akkor 550d.

Egyebkent meg minek? Sehol se lehet mar szaguldani... Vagy legalabbis nem eri meg a kockazatot.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#39247) KAMELOT válasza MPowerPH (#39246) üzenetére


KAMELOT
titán

Még jó, hogy ezeket a kocsikat csak néha nyomatják meg, így a blokk valamit kibír meg a turbó is.
Majd lemérem az enyémet is, mennyi 100-200 gyorsulás 6-7 kompresszióval a 15 helyett. :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39248) MPowerPH válasza KAMELOT (#39247) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezen a szinten meg nincs felni valo. Kergethetned naphosszat, csak legyen megfelelo hutes, es rendes olaj, amit idoben lecserelsz. Ezeknel az elso alkatresz, ami ugy igazabol megerezheti a terhelest, az a valto. A 8HP70 700NM -ig van hitelesitve, de mivel az 550D -ben is meg ezt hasznaltak, ami 740Nm -t produkal default, igy ez itt nem gond. A Wandler egyebkent 800Nm -ig okes, tehat van hagyva tartalek. En hagyattam tartalekot a valto oldalan pluszban, biztos, ami biztos. A blokkot, turbokat, es ugy minden mast szinten nem visel meg az ekkora novekmeny a teljesitmeny es nyomatek teren, leven az 50D ugyan ez a blokk, konstrukcio. Gyarilag persze az tovabb erositett.... Nalam most mar a nagy turbo sem jelent problemat, 2.2 Bar -on megy, szinten lefojtva. Azt hiszem 3.2 Bar -on lehetne jaratni. :D Az itt azt jelentene, hogy boven 400 loero folott, es 850NM+.

Nyugodt szivvel mennek vele akar palyazni is, birna, meg talan a fek is. De ez nem arra valo, nehez, nem egy kanyarvadasz auto.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#39249) majestic


majestic
őstag

Tudtok ajánlani Budapesten MINŐSÉGI autó ablak fóliázó céget? A hátsó ablakokra szeretném rakatni kívülről...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#39250) Hikvision válasza majestic (#39249) üzenetére


Hikvision
senior tag

Az összes autómat ők csinálták, profin és gyorsan dolgoznak.: Nyári Krisztián (Nyári Fólia) 06-20-982-88-29, Hivatkozz a "Kamerás Ádámra" és még kapsz engedményt a listaárból is.

20 éve a PH-n.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.