Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40151) kisbago válasza KAMELOT (#40150) üzenetére


kisbago
aktív tag

Ha a gép nem tudta lekérni az adatait akkor hibás nem?

(#40152) Anubris válasza kisbago (#40149) üzenetére


Anubris
őstag

Barátnőmnek tavaty télen mikor ilyen minusz fokok voltak jelzett kétszer a motor lámpa, meg most múlt héten is a -15 fokban kétszer, aztán azóta semmi.

Lehet hogy behülyül ilyen hidegben a lambdaszonda?

(#40153) molnarpeter válasza Anubris (#40152) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vagy kontakt valahol, esetleg szakadás...

(#40154) kisbago


kisbago
aktív tag

Valakinek előfordult olyan hogy a nívó pálca vége kicsit fehér trutyis? Frissen le lett cserélve az olaj a motor ki lett mosva szűrő cserélve lett! Másnap ismét fehér trutyis! (Vizem nem fogy) lehetséges hogy a pára oda csapódik ki? Valaki másnál nincs ilyen gond?

(#40155) CharlieDrop válasza kisbago (#40151) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem feltétlenül BMW szakszervíz volt? vagy olyan, aki látott már előtte ilyen BMW-t?

(#40154) kisbago
Mit jelent a "ki lett mosva a motor"?

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#40156) kisbago válasza CharlieDrop (#40155) üzenetére


kisbago
aktív tag

Rendes szervizbe vittem ott is arra gyanakodtak! Vettem hozzá motor mosót! Hozzá lett öntve a régi olajhoz magas fordulaton járatva lett, utána le lett engedve! És új olaj bele, szűrő!

(#40157) H.Ezredes válasza kisbago (#40154) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Semmi baja... Kicsapódik a pára a víz... Rövid távokon és hidegben jelentkezni is fog.. Ha hosszútávon van folyamatosan használva bemelegedik rendesen és üzemmeleg állapotban használod akkor szépen eltűnik semmilyen motormosó és egyéb sz@rt nem kell berakni a motorba....

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#40158) FIREBLADE78 válasza H.Ezredes (#40157) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Utolsó mondat atta ;]

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#40159) kisbago válasza H.Ezredes (#40157) üzenetére


kisbago
aktív tag

Köszi a választ :R

(#40160) cOxeR válasza H.Ezredes (#40157) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én üzemanyagcsökkentő mágnest használok mindegyik autómon ami nagyon bevállt.

(#40161) MPowerPH válasza cOxeR (#40160) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig nem is hasznal. :P Vajakossag.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#40162) CharlieDrop válasza kisbago (#40156) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ha a lambda adatokat nem tudja kezelni, akkor vészmódba áll és 1-nek veszi, ilyenkor egekben van a fogyasztásod is. Azt nézted, hogy mennyit eszik?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#40163) Möhe válasza cOxeR (#40160) üzenetére


Möhe
addikt

:F

(#40164) cOxeR válasza Möhe (#40163) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tényleg komolyan vetted? ;]

(#40165) kisbago válasza CharlieDrop (#40162) üzenetére


kisbago
aktív tag

Igen! Nem rég vettem a kocsit! De sztem sok az áltag 12l úgy hogy nem is hajtom

(#40166) szimi57 válasza H.Ezredes (#40157) üzenetére


szimi57
őstag

Nálam csak jó időben tűnik el a nivópálcáról a trutyi, hiába megyek 200 km-t. Olajbeöntönél viszont nincs, még ha csak pár km-t is megyek. Valszeg a nivópálca levezető csövében csapódik ki a pára. Nálam ott elég hideg lehet, mert Metabond Ecot használok ami lehet még jobban visszafogja a hőképződést. A levezető csőből nem tünik el a trutyi.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#40167) Möhe válasza cOxeR (#40164) üzenetére


Möhe
addikt

én már nem lepődök meg semmin, annyi fasságot látok ilyen témában

(#40168) cOxeR válasza Möhe (#40167) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem tudom én azért a csodákban nem annyira hiszek. :)

(#40169) kisbago


kisbago
aktív tag

Még annyi kérdésem lenne hogy a lambdaszonda miatt csinálhatja azt hogy reggel amikor hidegen beindítom 3-4 perc után leáll a kocsi! Nem le fullad vagy leesik a fordulat csak leáll! Utána gond nélkül beindul és semmi baj nincs! Ezt a dolgot nem értem!

(#40170) negro válasza H.Ezredes (#40146) üzenetére


negro
őstag

:))

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#40171) CharlieDrop válasza kisbago (#40169) üzenetére


CharlieDrop
veterán

fincsi :)
Ismerős probléma, de lefullad... Bár nekem M-es motorral volt ilyen bajom, viszont valahogy a kettő számomra nem függ össze, de se autószerelő, se távgyógyász nem vagyok

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#40172) KAMELOT válasza CharlieDrop (#40162) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem mind a 4 lambda szonda ki van lőve. Nekem a fogyasztás nem emelkedett. Inkább csak városban venni észre, hogy sokat zabál, de városban úgysem mozgok sokat. Kint meg normálisan fogyaszt!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40173) Gsx-rr válasza KAMELOT (#40172) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mi az ertelme ,hogy igy szetberhelitek az autoitokat?

(#40174) CharlieDrop válasza KAMELOT (#40172) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jó, de gáznál miből veszi a keveréket? A lambda ugye ezért van

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#40175) KAMELOT válasza CharlieDrop (#40174) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt nem tudom, de azt tudom, hogy 85 liter LPG tankal 550-600km körül tudok menni.

(#40173) Gsx-rr: Amióta megvan így járok vele. Majd hamarosan sor kerül a javításra, amikor meglesz rá a kellő pénzmennyiség. AMúgy sem sűrűn járok vele. 2 hetet dolgozok 1 hét otthon.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40176) balajti


balajti
tag

Üdv Urak!

A sebességváltóba mehet a hasonló Castrol olaj?
Manuálisról lenne szó, a cimkén rajta van az API GL-4. [link]

Diffi-be ez menne: [link]

Vagy legyen a gyári BMW-s :F

[ Szerkesztve ]

(#40177) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Valami készül... :P


►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#40178) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Új x4 hát sajnos x3 kopi. M8 az üt. Gondolom az ára is 😂

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#40179) Skimaster válasza H.Ezredes (#40177) üzenetére


Skimaster
senior tag

Én is ma vittem első csillapító cserére és váltóolaj+szűrő és egy szokásos átnézés,ha valami kiderül az is.És volt hátulról valami kopogó hang.Kell egy kis ellenőrzés így tavasz előtt.

(#40180) cOxeR válasza H.Ezredes (#40177) üzenetére


cOxeR
Ármester

Erre azért tényleg ráfért a csere. :)

(#40181) kenguru99 válasza balajti (#40176) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Sebváltó oldalán van egy matrica ami lehet sárga (mtf) vagy piros (atf). Először ezt meg kellene nézni, hogy tiéd melyik. Csak aknából vagy csápos emelőről fog látszódni. A difiolaj jó amit kinéztél.

[ Szerkesztve ]

(#40182) balajti válasza kenguru99 (#40181) üzenetére


balajti
tag

Okés, köszi, megnézem majd akkor. Ha kiderül melyik címkés, akkor piros illetve sárga esetén mi az ajánlott?

(#40183) H.Ezredes válasza cOxeR (#40180) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Rá bizony :D Lehetett volna még keményebbre kérnem a gátlót mert abszolút nem érzem,hogy ütne vagy deszkán ülnék feszesen de mégis lágyan veszi az úthibákat ( nekem lehetne még ennél is keményebb... ) Mind1 még amúgy is csak gurulgattam a fék miatt de érezhetően sokkal puhább a kormányzás is az új toronycsapágyak miatt kicsit magasabb is lett a magasság végre le tudok állni deszka nélkül... :D





[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#40184) cOxeR válasza H.Ezredes (#40183) üzenetére


cOxeR
Ármester

Még mindíg jobb, mintha szétrázná a veséd.
A fékre kivancsi leszek nagyon. :)
Azért ne tüzeld el azt a deszkát... :))

(#40185) Anubris


Anubris
őstag

(#40186) Ck.


Ck.
addikt

Üdv Urak!

Rugó törés miatt cserélve lettek az első rugók, ill. egy füst alatt a lengéscsillapítók is az E92-ben. Az autó nem M-pakettes, hagyományos futómű van benne. Hosszas tanakodás után végül a Sachs-ra esett a választás, abból is az alap futóműhöz és automata váltóhoz valót rendeltem, tehát teljes mértékben az autó paraméterei alapján. Ennek ellenére vmi mégsem stimmel, beépítés után az autó jóval magasabb lett, mint a korábban megszokott. Az eddigi szép, elegáns autó most leginkább gyermekkorom farmotoros, 120-as Skodáira emlékeztet, annak volt ennyire fent az eleje.
Nem hagyott nyugodni a dolog, felhívtam több márkaszervizt is, ők is megerősítettek, hogy tulajdonképp 4 variáció van: M-es és sima rugó, ill. ezeken belül kézi és automata váltósba való. Alvázszám alapján is ellenőrizte, alap rugó és automata, ez kell bele, én pedig ezt is rendeltem.
Ennek ellenére az autó teljesen máshogy néz ki, mint korábban. A márkaszerviz nem mondta meg, h ki a gyári beszállító, de ténylegesen lehet ekkora különbség gyártók között, ha ugyanarról az alkatrészről van szó? Ráadásul a Sachs nem egy noname cucc.
Kicsit bosszant a dolog.
Amint tudok, töltök fel előtte-utána képet, de addigis Ti mit gondoltok így első körben? :R

[ Szerkesztve ]

(#40187) KAMELOT válasza H.Ezredes (#40183) üzenetére


KAMELOT
titán

Mindjárt jobban mutat. Mond meg neki bévülről is néha mossa meg a kocsit. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40188) STC Speed válasza Ck. (#40186) üzenetére


STC Speed
őstag

Picit hosszú lesz, remélem érthető :)

A gyári rugók 10 en év alatt megfáradnak, de viszont én e46 nál nézegettem gyári bmw etk programmal, ebben van rugó cikkszám kereső, és ahogy beirtam az alvázomat ugy jött ki a cikkszám, utána kísérleteztem és kiderült,hogy vannak extrák ahol teljesen más rugó kell a kocsiba. pl, m packet de ebből is ha van automata váltó , vagy hifi akkor máris teljesen más cikkszám kerül pl hátra. Tehát én azt hittem hogy 6 henger,sedan akkor egy fajta rugo, nem kiderül h az extrák miatt vagy 5 variáció is létezik.

Egyébként: Szereztem gyári rugót használtan,de patika volt ,mivel ezek a rugók 2006 ban lettek kivéve és padláson volt azóta, és most autóeladás után a rugokat nekem eladta az eladó. (a tulaj sportfutóművet tett anno a saját autójába) 1 centit magasabb lett az autó és feszesebb a futómű nekem.(nem hintázik mint eddig)

gyári ETK-t sok oldalrol lelehet szedni->spring table->alvázszám és akkor kijön a cikkszám.
itt a képen látni, amiről beszéltem , hogy ha manuálisan pipálod az extrákat akkor ugy változik a cikkszám.(beszarás a bmw mérnökök munkája :D)

(#40189) cOxeR válasza Ck. (#40186) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azért ha teszel be új rugót és lengéscsillapítót, az picit fog változni ahogy telik az idő... ha gyári és nem sport változatról van szó... nálam a hétköznapi használatú kocsinál legalább is ez volt a tapasztalat... előszőr kifejezetten magasan volt a kocsi, de pár hét alatt ez a feszesség normalizálódott.

(#40190) KAMELOT válasza STC Speed (#40188) üzenetére


KAMELOT
titán

Mindenből lehessen pénzt lehúzni. Én egyszerű MEYLE lengéscsillapítót vettem a E65-be. 50 eu volt. Megnéztem mik mennek bele. persze kidobta a SACHS-ot is ami már 125 euro, de mondtam felesleges, nem rallizni járok vele.
Szerintem mindig az a legjobbha olyat veszel ami van benne, vagy ha utánanézel akkor vehetsz bele jobbat is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40191) Ck.


Ck.
addikt

Közben tettem fel utána/előtte képeket:

Új első rugoval: [kép]
Régi első rugóval: [kép]

A hátsó rugó érintetlen.

[ Szerkesztve ]

(#40192) KAMELOT válasza Ck. (#40191) üzenetére


KAMELOT
titán

Rossz felén van a kormány! :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40193) Hikvision válasza KAMELOT (#40190) üzenetére


Hikvision
senior tag

Ha itt jól olvastam a kommenteket csak úgy elszórva, akkor neked egy 7-es BMW-d van, amibe le van húzva mind a 4 lambdaszonda, 10W-40-es Truck/Kamion olajat raksz bele, és Meyle lengéscsillapítókat kapott az autó? Esetleg még LPG-s is? Nem kötekedésből, csak érdekel a végeredmény. ;]

CK.:
A Rugóra visszatérve, itthon ha elmész egy rugós emberhez, megmondod neki, hogy mennyivel lejjebb legyen az autó, és mire visszamész annyira "kovácsolja" össze. Így tényleg elég szarul néz ki csóri autó.

20 éve a PH-n.

(#40194) troll81 válasza Ck. (#40191) üzenetére


troll81
addikt

szia kikerült az autóm alól a benne lévő Wolfos szett és az új márkában eltérő de méretben nem 2.5 cm lett az egész magasabb és :W mint egy nem tudom mi.jön a nyár vissza kapja a régi rugókat azonnal :K

tényleg skodás a beütése igy elsőre :F

[ Szerkesztve ]

(#40195) Gsx-rr válasza Ck. (#40191) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem is volt ilyen,egy futóművet állíttass,nekem össze vissza császkált az esőben az úton. Inkább visszarakattam a régieket.

(#40196) CharlieDrop válasza Ck. (#40191) üzenetére


CharlieDrop
veterán

valahogy ja

én kaptam előre új toronycsapágyat, rugót és gátlót 5 cm-vel van fentebb, de így a normális, ahogy írták ennyi idp alatt igencsak összeül a rugó és a gátló is, szóval szerintem normális

ha hátul is cseréltél volna, nem lenne feltűnő

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#40197) chess001 válasza CharlieDrop (#40196) üzenetére


chess001
aktív tag

Hogy lenne normális 5 cm mozgás a futóműnél? Megváltozik a tömegelosztása is, az E90 is szar, meg a tied is. Vak segíti világtalant... Tényleg menjetek el valami kicsit hozzáértőbb helye!

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#40198) H.Ezredes válasza chess001 (#40197) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Miért ne lenne normális,hogy magasabb lesz a kocsi ? :D Egy összeült szar toronycsapágy + egy szar gátlóval soha nem leszel gyári magasságon :) Halálra össze vannak ülve a toronycsapágyak ahogy bekerülnek az újak egyértelműen feljebb fog kerülni.... + az új gátló rendesen dolgozik és kirúgja magát ahogy állnia kell.... ( 5cm-t azt soknak találom de 1-2-3cm simán benne van... )




[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#40199) Ck. válasza H.Ezredes (#40198) üzenetére


Ck.
addikt

Ezek szerint a mellékelt képek alapján nincs okom aggodalomra Ezredes úr? [link]
Az új rugó + gátló ennyit számítana? (Már eléggé el voltam szontyolodva a legtöbb komment láttán).

[ Szerkesztve ]

(#40200) MPowerPH válasza Ck. (#40191) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt valami nem ok. :DDD

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.