Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) Skimaster


Skimaster
senior tag

Na meglett az ideális nekem is végre, egyforma mind a 4, méret 235 50 r18. Semmi rángatás. Az fl X3 - ra pedig ez a legszebb 18 as gyári...szerintem.

(#40852) zpkasa


zpkasa
csendes tag

Sziasztok,
3 éves X3-as első futóműve zörög, amikor berugózik. Gondolom valami szilent, ilyesmi.
Tudtok ajánlani Budán jó szervízt? Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#40853) H.Ezredes válasza zpkasa (#40852) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Írj nyugodtan :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#40854) whbear válasza zpkasa (#40852) üzenetére


whbear
senior tag

Ezredes urat keresd itt a fórumon, kizárólag hozzá menj. Jó szívvel ajánlom. Ha nem is Buda, de megéri a kerülőt.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#40855) zpkasa válasza H.Ezredes (#40853) üzenetére


zpkasa
csendes tag

Elérhetőség?

(#40856) Silent77 válasza zpkasa (#40855) üzenetére


Silent77
veterán

Írj neki privátban.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#40857) Ck.


Ck.
addikt

Sziasztok,
A hátsó fékbetét csere érett lett. Elég nagy a választék, mit szabad, mit nem? Textar, Brembo, Ate, Bosch? Vagy csak a gyári?

(#40858) whbear válasza Ck. (#40857) üzenetére


whbear
senior tag

Csak gyári ha futja rá esetleg ATE. (Szerintem)

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#40859) Ck. válasza whbear (#40858) üzenetére


Ck.
addikt

Még akkor is ha csak egy hátsó betét?

(#40860) Anubris válasza Ck. (#40859) üzenetére


Anubris
őstag

E9X tulajok FB csoportban kérdezték nemrég, ott többen azt írták, hogy tárcsából gyárit, de betétből jó más is. Illetve a betétre Textart írták, hogy BMW is azt használt több modellben.

(#40861) molnarpeter válasza Ck. (#40857) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elöl milyen van?

(#40862) Ck. válasza molnarpeter (#40861) üzenetére


Ck.
addikt

Fogalmam sincs a betétet illetően. A tárcsa vszinű még a gyári.

Anubris:
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#40863) molnarpeter válasza Ck. (#40862) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jó lenne tudni, hátra gyengébbet tegyél, mint ami elöl van. EBC is jó amúgy, de hátra egy Textar most ideális lehet, hogy ne fékezzen erősebben az elejénél (első tengelyre már nem tenném).

[ Szerkesztve ]

(#40864) MPowerPH válasza Ck. (#40857) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jo az ATE is, csak ne a keramia... Textar is okes. EBC betetek teren nem valt be, legalabbis nalam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#40865) Kh@oSz


Kh@oSz
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsra lenne szükségem. Egy hete az autópályán eltört az egyik vezérműtengelyem az e46 320ci-mben (150le). A szerelő azt mondta, hogy nem latszódik komolyabb sérülés, viszont csak összerakás után derülne ki, hogy okozott-e kárt belül, aminek a munkadíja 80k. Mivel a motorjával mar kezdetektől fogva gondom volt (hidrotőke hang, olajsár, egyéb furcsaságok) ezért úgy döntöttem hogy motorcsere lesz (motorkódos egyébként). Ha viszont motorcsere akkor egy M54b25-t szeretnék bele rakatni. Ti mit gondoltok az ötletről? A vas többi része nagyon korrekt. Full bőrbelső, hk, es még sok extra, valamint nagyon megszerettem a sok nyűg ellenére is. Így legalabb egy nagyobb szív doboghatna benne.
A másik dolog amiben segítséget szeretnék kérni, hogy tudtok e ajánlani műhelyet ahol vallanak beépítést, és megbízhatóak? Veszprémben élek de 100-150km-es körben elviszem bárhova csak legyen megbízható. Nyilván az lenne az igazi, ha a motort is ugyanott tudnám megvenni.
Előre is köszönöm az infokat! :R :R :R

(#40866) molnarpeter válasza MPowerPH (#40864) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mi volt a gond, melyik betéttel, milyen tárcsával, kifejtenéd? :)

(#40867) molnarpeter válasza Kh@oSz (#40865) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Magánvélemény, de hf levétele után elég jó százalékkal meg lehet állapítani, van-e értelme összerakni :) Hf szívó és kipu csatornákat feltöltve folyadékkal kiderül, mennyi a veszteség (bár egy ütött szelep látszik is), dugótetők szintje is látszik, ha körbe van forgatva a motor.

[ Szerkesztve ]

(#40868) lali81 válasza MPowerPH (#40864) üzenetére


lali81
tag

nekem elöl ATE van ATE betéttel, hátul Textar Textar betéttel ..nem üt nem ráz.

(#40869) Gabesz25 válasza MPowerPH (#40864) üzenetére


Gabesz25
tag

nekem is körben ATE van az E90-en. Powerdisk + Ceramic betétekkel. semmi baj vele. 2,5 éve utazok münchen-Mo. ezekkel. Tudomásom szerint az E90 idejében még az ATE volt a gyári beszállítója a BMW-nek fék tekintetében.

(#40870) chess001 válasza Kh@oSz (#40865) üzenetére


chess001
aktív tag

M54B30 az egyik legjobb motor, akkor már azt rakjál bele. Persze a nagyobb fékkel együtt.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#40871) H.Ezredes válasza molnarpeter (#40863) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Micsoda ??? Ne haragudj de ez baromság.... ( hátra egy Textar most ideális lehet, hogy ne fékezzen erősebben az elejénél ) :DDD :DDD :DDD Sehogy se fog "erősebben" fogni hátul mint elől mert új betét van legyen az gyári van utángyártott.... Mikor hátul új tárcsa új betét van jobban fog hátul mint elől ???? Nem lesz ilyen probléma nyugodtan lehet hátul cserélni tárcsa/betétet úgy,hogy elöl nem !!!!!!!!!

(#40869) Gabesz25

Még egyszer leírom a BMW magának gyártja a féket !!! NYERGET vásárol pl ATE-tól de féktárcsákat mind magának gyártja !!!! A betéteknél meg magát a BMW betétet gyártja pl: Jurid , Textar , ATE , Galfer stb DE CSAK BMW KEVERÉKKEL AMI NEM EGYEZIK MEG SEMMILYEN MÁS GYÁRTÓ SAJÁT KEVERÉKÉVEL NEM ADHATJÁK KI SAJÁT FORGALMAZÁS ALATT. EZ EGY MINDENKITŐL TELJESEN FÜGGETLEN BETÉT SAJÁT BMW. ÉS MONDOM NEM EGYEZIK AZOKKAL AMIT A "BOLTBAN" LEHET VENNI TEXTAR ATE STB. ALATT

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#40872) Gabesz25 válasza H.Ezredes (#40871) üzenetére


Gabesz25
tag

na majd belső körökben utána nézek (ha már BMW-nek egyik IT szektorában dolgozom talán van bővebb infó erről is), hogy mindig is így volt-e vagy korábban vásárolták. Bár igazából lényegtelen a dolog, nem akarok én itt senkivel vitatkozni :) nekem jó az ATE, 20d amúgy sem versenyautó...

(#40873) MPowerPH válasza Gabesz25 (#40869) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, E92 -nel mar regen nem ATE volt. En berakattam anno az ATE discet es a Ceramic beteteket az E92 -mbe Ezredesnel, hogy majd milyen jo lesz. Volt bejaratas is, majd 1000km -et mentem vele, es meg 500 -at kimelo uzemmodban, folyamatosan terhelve. Aztan jott egy erosebb 800km, es a vegen mar ereztem, hogy fekezesnel raznak. Raadasban a fekerovel sem voltam megelegedve, sokkal gyengebbnek erzodott, mint a levetett gyari. Ez egyre rosszabb lett a razas, elmentem felszabalyoztatni, amit az auton csinaltak meg. Pluszban csereltettem a fekcsoveket(gyari), es kapott nagyobb teljesitmenyu fekolajat, mert kaptam egy tippet, hogy talan ez segithet. Ujabb 3000 km-et birt ki, es megint kezdett razni. Megelegeltem, vettem egy EBC Ultimax szettet, Redstuff betetekkel, es lass csodat, az kibirt mindent.

Ezredes jol mondja, en is utana jartam ennek, felvettem a markakepviselettel a kapcsolatot, mert nem hagyott gyugodni. 20d -n egyebkent meg talan elmegy, de a 30-35D -n a fektarcsa meretebol adodoan, es a nagyobb terheles miatt joval konnyebben hullamosodik a felulet.

molnarpeter: Ultimax tarcsat rakattam fol, Redstuff betetekkel. Birta, tenyleg nem lett hullamos, de! Hidegen nagyon gyenge volt, reggelente ezert joval ovatosabb voltam. Es ahogy elert egy bizonyos hofokot, nagyon hangos volt minden egyes fekezesnel. Nemetben mikor dugoztunk, es lehuztam az ablakokat, frankon rosszul ereztem magam, hogy mindenki azt hallgatja, ahogy az automata miatt mindig felig-meddig a feken voltam, es kattogott, meg sipolt. Elotte voltam megnezettetni, hatha valami gond van, de azt mondta az EBC -s csoka, hogy ez a normalis. :U
Itt tennem hozza, hogy annyi volt az EBC szett, mintha egy gyari BMW tarcsakat es beteteket vettem volna. Szoval nem volt ez sem tul jo uzlet. A gyarinak brutalis a fekereje, nem hullamosodik, az egyetlen hatranya, hogy brutalisan porol.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#40874) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Wax utan, igaz en nem vittem be oket egy studioba. ;] A labtorlo gratisz. :DDD

Megerte dolgozni veluk, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#40875) chess001 válasza MPowerPH (#40874) üzenetére


chess001
aktív tag

Nem néz ki rosszul, de azért az autó alatt mutat a legjobban, nem így pőrén...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#40876) Kh@oSz válasza chess001 (#40870) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Gondolkodtam azon is bár nekem a 25i tökéletesen elég lenne. 30i esetén még mit kellene cserélni a féken kívül? Félek hogy másfélszer annyiba jönne ki mint a 25i. Egyébként M52B20TU van benne gyárilag.

(#40867) molnarpeter:

Nekem azt mondta a szerelő (kizárólag bmw-ket szerelnek és 80%-ban e46) nincs garancia arra hogy szemrevételezés után jó hangja lesz a gépnek és problémamentes lesz. Gondolom most is okkal törött el nem feltétlen anyagfáradás. Továbbá mint mondtam hidrotőke hangja volt a gépnek minden hidegindításnál ezért cseréltettem egy éve de idén télen megint néha előjött. Nincs bizodalmam ebben a motorban már, valamint fürgének se volt mondható és kb nulla nyomaték. Ha már így alakult akkor próbálnék feljebb lépni lóerőben. :K

De továbbra is várnék tanácsot, hogy hol tudnék motort cseréltetni beépítési garanciával nem irreális áron. Ha valakinek van kontaktja ne tartsa magában :K

[ Szerkesztve ]

(#40877) chess001 válasza Kh@oSz (#40876) üzenetére


chess001
aktív tag

25i is teljesen elég közlekedni, az 30i meg fölényesen elég. A 25i-nél is azért érdemes már a fékkel is utána menni szvsz. A motorvezérlőt mindegyiknél utána kell igazítani, EWSt, az 5-ös ZF meg elbírja a 30i-t is a kuplungra érdemes még ránézni. Elvileg mindegyik autószerelő vállal garanciát a munkájára, a hozott-bontott motor a gyenge láncszem, arra érdemes még előtte jól ránézni.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#40878) cOxeR válasza MPowerPH (#40874) üzenetére


cOxeR
Ármester

Be kellett volna pedig... :DDD

(#40879) whbear válasza H.Ezredes (#40871) üzenetére


whbear
senior tag

És ez pontosan így van, tapasztalatból mondom. A gyári tárcsa és betétnek párja nincs. Amúgy ez a jobban fog / kevésbé fog eléggé mosolyogtató dolog :)
Mostanában mióta Romániában gyártják a Textart a minősége eléggé rossz lett. Nagyon kopik. Már nem is rakom csak gyárit vagy ATE-t azzal nincs gond.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#40880) MPowerPH válasza chess001 (#40875) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az is sorra kerul a heten, gumik itt vannak ra. Szerintem megvarom a touch up kittet, mert van rajta 1-2 serules, amit szeretnek sealelni, nehogy korrodalni kezdjen. Kov. hetvegere ha minden jol megy, mar az auton lesznek. Az alacsonyabb ET, es a szelesebb felni+megegyezo szelessegu gumi ott domborithat.

Egyebkent mar 2 napja fent lehetnenek, de igy sokkal egyszerubb volt letisztitani, waxolni, szoval nem banom a plusz 1 hetet. Kivancsi leszek, mennyivel fog mashogy viselkedni az auto, a sum 20kg off rugozatlan tomegbol nem hiszem, hogy eszrevetlen marad.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#40881) chess001 válasza MPowerPH (#40880) üzenetére


chess001
aktív tag

Én 12-14 kg spóroltam a BBS-sel, nem vettem észre érdemi változást, mondjuk előtte is baromi kezes volt...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#40882) MPowerPH válasza chess001 (#40881) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, de Te nem egetni valo RFT -rol valtottal. :D Ott meg az oldalfalnak is zero a csillapitasa, merev, mint a szog.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#40883) chess001 válasza MPowerPH (#40882) üzenetére


chess001
aktív tag

Igen, RFT-ről rögtön megérezni természetesen... Mondjuk én versenypályán voltam kipróbálni az versenyfelnim a használt slickkel, a szinte új semi-slickhez képest sem éreztem az eget rengető változást (mondjuk annyit igen, hogy hidegen semmit nem tapad szinte).

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#40884) STC Speed válasza MPowerPH (#40880) üzenetére


STC Speed
őstag

Én 15kg os felniről 7kg osra váltottam, ég és föld, repül az autó, kormányt könnyű tekerni, és még elindulni is más a kocsival :)

(#40885) H.Ezredes válasza MPowerPH (#40873) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Én anno is mondtam neked rakjuk fel gyárit és lyuggassuk meg :DDD ATE-ra te voltál rágyógyulva.... Egyébként én nem ajánlom senkinek az ATE-nyugodt szívvel mivel sajnos több autón rázott fos volt ( Persze volt akinek hibátlanul tette a dolgát ). De szar volt pl tieden is kollégámnak is a 330i-n stb stb....

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#40886) chess001 válasza STC Speed (#40884) üzenetére


chess001
aktív tag

15 és a 7 kg is ugyanazt tudja, az milyen csere volt?

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#40887) cOxeR


cOxeR
Ármester

Na kinyaltam a belső részt, és a bőrápoláson is túl vagyok.



bár stúdióba nem vittem, sőt telefonos képek :DDD
Nem is tudom mi lenne, ha nem ekkora lenne a belső tér, így is, volt közel 3 óra.

(#40888) H.Ezredes válasza cOxeR (#40887) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Széééétülöm holnap a bőrt a kocsidba.... ;] :DDD :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#40889) cOxeR válasza H.Ezredes (#40888) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azpersze... papucsba meg steril köpenybe lehet beszállni... :D

(#40890) Möhe válasza cOxeR (#40889) üzenetére


Möhe
addikt

Abban is faptalityzik :DDD

(#40891) STC Speed


STC Speed
őstag

jajj mindig van valami :)

E46 ba a digitklimát próbálgattam, bal oldalt hideget fúj, jobb oldalt sokkal enyhébbet.
Fűtéscsap lesz szerintetek? :F

(#40892) FIREBLADE78 válasza H.Ezredes (#40888) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Jó lett a képed..

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#40893) negro válasza cOxeR (#40887) üzenetére


negro
őstag

en is vasarnap csinaltam meg :) holnap meg remelem jonnek a papucsok mar baszki mert sir a telim egyvegbe:)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#40894) cOxeR válasza negro (#40893) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én ma leadtam Ezredesnek ;)
Gumishoz már csak hétfőre kaptam én is időpontot. (már ami nekem is jó volt :U )

(#40895) STC Speed válasza STC Speed (#40891) üzenetére


STC Speed
őstag

Érdekes... legtöbben inkább a kimagáz csökkenést írják,ha ilyen van. Ránézünk, amugyis kezdett gyengülni:)

(#40896) negro válasza cOxeR (#40894) üzenetére


negro
őstag

nem ment meg le a nagy roham? en is foglalni akartam idopontot de meg mindig nem 100% itt lesznek. soot. igeret szerint ma erkezett volna magyarba meg es pakoljak fel itthon autora, ugyan akkor semmi mailt nem kaptam szoval gyanus...

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#40897) cOxeR válasza negro (#40896) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem hiszem, szerintem sokan most kezdenek észbe kapni... de két időpont volt a hétre üres ahol én néztem.
Bármi lehet... az is, hogy sok a szállítmány és a mail lemaradt... pár napot kibírsz. :)

(#40898) H.Ezredes válasza FIREBLADE78 (#40892) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Köszi :R Nagy kínlódás volt de csak összejött :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#40899) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#40898) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tökre meglepődtem :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#40900) H.Ezredes válasza Kh@oSz (#40865) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Írj privátba tudok segíteni :)

(#40899) CharlieDrop

Miért ?

Ezekből a képből lett összehozva. Szem nélkül meg akartak lincselni :D



[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.