Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) brickm


brickm
őstag

Hali!
99-es e46 320ihez jó ez?
[link]
[link]

Mind a két csatiról olvasnék ki cuccokat.

(#32252) Cxgrav válasza brickm (#32251) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szia!

A BMW Scanner 1.4 jó az autódhoz, ami az első linken van.
A 2. link az egy átalakító kábel OBD1 -» OBD2, ha netán kör csatlakozós lenne az autód.

Picture me Rollin' by 2pac

(#32253) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#32245) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ezredes úr!

Mi a véleményed az EBC betétekről?
Egy eléggé makacs srác, akinek e36 28i-je van e46 30i fékkel, a gyári tárcsához ilyen EBC BLUE NDX-et akar venni.

Hiába mondtam neki, hogy keressen meg téged fék ügyben csak ezt az EBC mantrát tolja :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32254) negro válasza MPowerPH (#32241) üzenetére


negro
őstag

Maga az F10 30d nem rosz. Csaladba erkezett egy ilyen 1 hete. Touring. 2012-es. Xdrive. Full extra szinte.Nagyon jo kis gep. Megy is mint a barom csak nem erzem 260 lonak. Hang szinte semmi meg hat 2 tonna majdnem. E39 -hez kepest olyan erzes volt mintha 7-est vezetnek.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#32255) -v- válasza CharlieDrop (#32253) üzenetére


-v-
addikt

A sárgát meg az ndx-et saját tárcsával szokták csak ajánlani .. amúgy elvileg az ndx-nek nincs engedélye közútra, rákérdeztem múltkor ebc-nél, szuperül fog hidegen is meg minden, de akkor sincs (nem is tervezik).
Amúgy 30 éves mélyponton a font, szóval most érdemes lehet ebc-t venni ;]

(#32256) CharlieDrop válasza -v- (#32255) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem is tudtam, hogy nem lehet feltenni utcára

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32257) Möhe


Möhe
addikt

Van még 3 hetem a műszakiból, de ma átvittem szomszéd műhelybe hogy most van időm nélkülözni, csont nélkül átment. 1 éve Ezredesék rázták gatyába a gépet, nem is fostam hogy visszadobják.
Cserébe bal első stab pálca cserés....

(#32258) brickm válasza Cxgrav (#32252) üzenetére


brickm
őstag

az átalakítót azért néztem ki, mert a motortérben van olyanom is. bent a kormány alatt meg a másik, amire megy az 1.4-es.

Volt aki azt mondta, nem működik, csak a kör csatim, a benti nem, az csak az ujabbakon elérhető, de az autószerelő multkor mindkettőt használta.

(#32259) MPowerPH válasza H.Ezredes (#32245) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megint ugy vagyok vele, hogy 640D Gran coupe... Abbol majd mindegyik fullos, a 40D-s motorral annyiba kerul, mint az F10 35D-vel, gyengebben felszerelve. Szerintem a 93k miles annyira nem sok ennek az autonak.

Hetvegen szerintem meghirdetem a sajatomat. Ha siker eladni, akkor atmenetileg veszek egy kis varosi autot. Igy nem kell szorakoznom a beszamitassal, meg a penz is a zsebemben lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#32260) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

olajshop.hu mennyire ajánlott webáruház ?

Castrol magna 10w-40-et rendelnék tőlük. [link]

[ Szerkesztve ]

(#32261) H.Ezredes válasza Möhe (#32257) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Örülök :C

(#32259) BMW001

Jó kiállása van ennek a 640D-nek :) Egyébként bőr tisztítás és ápolás ráférne a vezetőülés combtámaszánál a bőr "leszakadt" a féktárcsa képről nem néz ki jól... Ez a ~150E Km nem olyan sok tényleg. Majd ezután jönnek azok a cserék ami 335D-nél megvolt ugye.

(#32260) ADAM1337

10W40 BMW-be ???? Szar a motor vagy mi ? 5W40 benzinesbe :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#32262) ADAM1337 válasza H.Ezredes (#32261) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Akitől vettem is ezt használta azért én is ezzel használom.

(#32263) H.Ezredes válasza ADAM1337 (#32262) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Azért mert valaki rosszat csinál nem kell utánozni.... Ha jó a motor 5W40 kell bele :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#32264) ADAM1337 válasza H.Ezredes (#32263) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszi az infót.
Castrol remélem jó lesz bele ahogy eddig is.

Eneost ette valamiért 10w-40-et, de ezt nem nagyon minimális az olajfogyásom.

ez mennyire ajánlott olaj ?

[ Szerkesztve ]

(#32265) H.Ezredes válasza CharlieDrop (#32253) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Én nem használom ezeket a termékeket így saját tapasztalatom nincsen róluk.

(#32258) brickm

A korai szériákban Ahol OBD és OBD2 csatlakozó is van az OBD a fő csatlakozás az OBD2-őn csak pár funkció és egység érhető el. Minden modult és egységet csak az OBD lát.

(#32264) ADAM1337

Az jó lesz bele :)

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#32266) ADAM1337 válasza H.Ezredes (#32265) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Okés, és ez kategórián belül, átlagos normális vagy jobb ?

Valamint gázrugóim megadták magukat hátul, és hol érdemes keresni, mert utánagyártott nem tudom mennyire jók, vagy van hátsó gázrugókból ajánlott márka ?

(#32267) H.Ezredes válasza ADAM1337 (#32266) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Castrol teljesen jó gyári beszállító volt. Soha semmilyen bajunk nem volt vele. Írok neked :R

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#32268) ADAM1337 válasza H.Ezredes (#32267) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszi.

(#32269) Highend55 válasza MPowerPH (#32259) üzenetére


Highend55
tag

Nem sok autót vennék pirosban de ennek jól áll nagyon.

(#32270) MPowerPH válasza H.Ezredes (#32261) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az csak tepozaras, vissza kell nyomni a combtamasznal. Ennek a borszinnek heti szinten kell az apolas. :(

Amit kideritettem, hogy a 6er az 5er technikai szinvonalara epul, nem a 7er -re. De pl. ulesszelloztetes nem is volt kerheto extra hozza. Meg azt hiszem, nincs elektromos csomagterfedel sem.
Kerdes, vajon a fenntartasa is az 5er szinvonalan lehet?

Don't Tread On Me

(#32271) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Akit esetleg érdekel, megmaradt pár alkatrész E60/E61-hez. (bontott)
Bővebb infót privátban tudok küldeni!

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#32272) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

ennek mennyire lehet hinni ?

(#32273) Möhe válasza ADAM1337 (#32272) üzenetére


Möhe
addikt

Nálad nem stimmel valami?

Szerk: nem fejben :DDD, leírás alapján

[ Szerkesztve ]

(#32274) ADAM1337 válasza Möhe (#32273) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát, headup display, és harman kardon-on ugyanúgy sincs mint nagy navi, pdc, fényre sötétedő üvegek, és elektromos napfénytető, se M aero.

A többi stimmel elsőre. :DDD

(#32275) crissprivat válasza ADAM1337 (#32272) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nálam jól írta ki a dolgokat,pontos volt.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#32276) ADAM1337 válasza crissprivat (#32275) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

e39-be nem volt headup display. :DDD

(#32277) CharlieDrop válasza ADAM1337 (#32272) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én ezt használom :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32278) szőröscica


szőröscica
addikt

Ez az auto ismeros valakinek? [link]

Ma megyek megnezni, ha minden jol megy.

(#32279) r.levente75 válasza szőröscica (#32278) üzenetére


r.levente75
addikt

Szép autó. :Y

(#32280) szőröscica válasza r.levente75 (#32279) üzenetére


szőröscica
addikt

Szép, de nem megyek el megnézni. Magánszemélynek tűnik, de masszívan megtekerte az órát: [link]

Megspóroltam magamnak egy utat.

(#32281) MPowerPH válasza szőröscica (#32280) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vazz, de jo, hogy vegre van ilyen rendszer. :R Azert en felhivnam a helyedben, es rakerdeznek, tud e errol. Csak kivancsisagbol. ;]

Sot, nem akarod elkuldeni inkabb ezt a hirdetest a TC -nek a lekert adatokkal egyutt? Lagalabb kapna az arcaba, most nagyon raalltak az oratekerokre. Igy kevesebb esellyel vernenek at vele mast.

Don't Tread On Me

(#32282) negro válasza szőröscica (#32280) üzenetére


negro
őstag

Az munka! 400k folotti km allasrol 3x tekerte vissza. :Y Ebben ilyen ~420e km lehet a valos kb. Ahoz kepest meg amugy az E39 anyag hasznalatat es osszerakasat dicseri a dolog, hogy kivul belul ugyahogy egyben is van.

Neha soknak erzem az enyemben levo 355 ezret de ilyenkor jovok ra, hogy nagyon is keves a korahoz kepest. Enyem ettol 5 evvel oregebb is. Es itt is kijon a magyar virtus, hogy azt hiszik azert mert 2003-as az tobbet er mint egy 1997-es. Nem er tobbet ha utobbiban joval kevesebb a km es jobban egyben van. Allapotot veszunk nem evjaratot. Ezeknel az autoknal amugy is mar tok mind szerintem, hogy 14 vagy 18 eves-e. Facelift miatt szamit max. De azt meg meglehet csinalni 250 ezer forintbol! (elso-hatso gyari Hella lampa, elso-hatso fl lokos nem M sport eseten, uj kormany esetleg)

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#32283) r.levente75 válasza szőröscica (#32280) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez búncselekménynek számít? Tisztességtelen!!!

(#32284) negro válasza MPowerPH (#32281) üzenetére


negro
őstag

irni akartam en is ezt. :)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#32285) reimerm


reimerm
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, mert tajobban értetek hozzá vagy talán van aki cserélte már.
2005-ös 120D-nél most lenne az éves szerviz.
Kell cserélnem a hátsó hardy tárcsát meg a kartergázszűrőt is.
Ezekből a gyárit érdemes megvenni vagy van olcsóbb de ugyanolyan (vagy jobb) beszállítói verzió?
Egyéb szűrőkből mann-t szoktam venni.

Illetve a szelepfedélnél kicsid izzad a motor. nincs folyás, csak látszik, hogy picit olajos. Ott elég csak a tömítést cserélni vagy új szelepfedél is kell?

A kocsiban 170ezer km van.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.:Márk

(#32286) -v- válasza MPowerPH (#32281) üzenetére


-v-
addikt

Jaja .. május végén még 400k-t mutatott, ha annál régebb óta megvan neki (ez azért valószínű), akkor simán ő tekertette meg. Nem lenne nagy baj, ha az ilyen emberek/kereskedők elkezdenének megbukni szépen lassan :U

[ Szerkesztve ]

(#32287) Möhe válasza szőröscica (#32280) üzenetére


Möhe
addikt

Az óraállás hogyan jut be a rendszerbe? Műszakin kívül?

(#32288) aero. válasza Möhe (#32287) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Eredetvizsga

(#32289) Möhe válasza aero. (#32288) üzenetére


Möhe
addikt

Csak 5 nap alatt az említett kocsinak 2 db bevitele volt, amiből az utóbbi kevesebbet mutatott. Majd 3 hóval később 0 , majd hirtelen 273k lett 2héttel később.

[ Szerkesztve ]

(#32290) aero. válasza Möhe (#32289) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Adminisztracios hiba, vagy mas simliseg, az en autom 2 evig egy km-t se ment a lekerdezes szerint, ami eleg valoszinutlen.

(#32291) MPowerPH válasza Möhe (#32289) üzenetére


MPowerPH
félisten

A 0 az egy hibas adminisztracio eredmenye. A lenyeg azon van, hogy mostan kevesebb a km, mint elotte. Joval kevesebb...

Don't Tread On Me

(#32292) Möhe válasza MPowerPH (#32291) üzenetére


Möhe
addikt

Ok. De a konkrét esetben idén volt/lehetett 3 tulaja minimum? Mert mi indokolná ezt sok regisztrációt?

(#32293) MPowerPH válasza Möhe (#32292) üzenetére


MPowerPH
félisten

A csavot kell megkerdezni, miota a tulajdonosa. De nem hiszem... TC-n is volt ehhez hasonlo kirakva, ott is hasonloan nezett ki a dolog. Bekulditek a TC-nek, vagy en tegyem? :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#32294) Möhe válasza MPowerPH (#32293) üzenetére


Möhe
addikt

Erre kíváncsi leszek mit mondanak.

(#32295) brickm válasza reimerm (#32285) üzenetére


brickm
őstag

Szia!
Sokan építgetnek utángyártott alkatrészekből, van akinek szerencséje is van velük, vagy csak ritkán nincs.
Én azt mondom, hogy egy olyan alkatrészt, mint a hardy tárcsa, ami a hajtás egyik fő eleme, gyári beszállítótól vegyetek\vegyél\vegyünk, úgysem kell évente 2x cserélni, sőt, elég ritkán, ha nincs gond. Kartergázsszűrő dettó.

A szelepfedélnél elég a tömítést cserélni, ha magadnak végzed nagyon vigyázz, amikor az előzőt levakarászod, nehogy a hengerek felé sodord, mindig kifelé!!
A fedélnek semmi baja, csak a tömítést kell.

(#32296) negro válasza brickm (#32295) üzenetére


negro
őstag

A gyari beszalito az = utangyartott. Vannak kivetelek mikor meg lehet venni az Original BMW Teile helyett mint pl. ATE vagy Sachs mert majdnem olyan mint a gyari BMW ATE vagy a gyari BMW legnescsillapito ami Sachs (bizonyos tipusok eseten hisz en E39 -bol indulok ki ugye) de ne gondolja az ember ugyan az. En is azt hittem de nem... Egesz egyszeruen a gyari alketreszekre sokkal nagyobb a minosegbeli kriterium meg ha a gyarto ugyanaz akkor is.

Jo pelda, hogy a M52-be gyarilag NGK gyertya van. Lehet kapni bele valo NGK gyertyat ami X ft, meg van a gyari BMW gyertya ami szint ugy NGK amugy de 2X annyi. Na mar most egy atlag gyertya ellettartalma ~50e km. Amit kivettunk gyari sort belole mar 130e futott mar amit en tettem bele es meg ki tudja elotte mennyit. De legyen 150e km-es ellettartalma nekik. Tehet hiaba 2x annyi de 3x tobbet bir. Szoval en ugyhiszem csak a gyari alkatresz. Persze huzos az ara de hosszutavon megeri. De azt is megertem ha vki a 10 eves autoba nem akar 70e forintert lengokart venni szilentel hanem jo a Delphi is vagy Febi 30-ert. Csak utobbi lehet 20e km-se fog birni.

De ezredes megcafol ha hulyeseget irtam volna.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#32297) banana_joe


banana_joe
tag

Sziasztok,

tudtok ajánlani vkit akit ülésfűtéshez megcsinálja a vezetékelést Budapesten?

PSN: bananosjoe84

(#32298) brickm válasza negro (#32296) üzenetére


brickm
őstag

Persze az élettartam sokat változott az eredetiekhez képest, mint pl az abs szenzorok, akkumlátorok, amik ugye 18-20 évvel ezelőtt "valahogy" sokkal jobban sikerültek, mint manapság, hiába ugyan az a gyártó.
Én arra gondoltam a gyári beszállítóval, hogy ne az utolsó legolcsóbb alkatrészt vegye oda, amit amúgy is elég ritkán kell cserélni, mert ha a gyári beszállító X évet bír ki ott, akkor a legolcsóbb valszeg szvsz annak felét..vagy annyit se.
Pl légtömegmérőből hiába vesz bosch-t, biztos nem bírja majd 18évig, ahogy nekem bírta a gyári, vagy az akku 18évig, de ha megveszi oda a legolcsóbbat lehet 2 évet se fog bírni. Azt szedheti szét megint, hibakódot törölheti megint, stb. Míg ha vesz egy bosch-t gondolom azért 4-5 évet kibír, vagy ki kéne neki, addigra meg lehet továbbadja az autót így nem lesz rá megint gondja.

Futóműalkatrészből se érdemes a leghitványabbat venni, mert azért ne felejtsük el, aki bmw-t vesz nem 40el fog topogni, ha meg kenve van azért kell a stabil, feszes futómű. De nem adnék ki horribilis összeget lengőkarra sem, mert magyar úton 2-3 évnél többet egyiknek sem adok. A gyári E46 M3-ba szerelt se bír látványosan többet, mint az én blisteinem, csak ráadásul 3x annyiba fáj. Poliuretán szilentek jók, nem mennek olyan hamar szét, ellenben szétverik a toroncsapágyat.

[ Szerkesztve ]

(#32299) negro válasza brickm (#32298) üzenetére


negro
őstag

Sajna ebben van vmi. Regen siman birt egy aksi 10 evet ma mar csak 5. Emlekszem meg az E30 -amra... a gyari aksi 14 eves volt benne mikor meghalt! Ja es meg desztvizes, szoval nem a gondozas mentes... E39-ben 2x csereltem mar 8 ev alatt.

Ma jo kis ido volt ezert bar giccses de lottem kepet.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#32300) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Egy 2008-as BMW 525xi LCi (E60)-ről lenne szó, valós ~157.000 km-rel.
A semmiből betámadott egy hibaüzenettel (képek csatolva). Kétszer újraindítottam az autót (kulcs ki-kulcs be szinten), de nem tűnt el. Elindultam vele így és kb. két perc vezetés után megszűnt a hibaüzenet, és a fennmaradó 200 km-es út alatt sem jött újra elő.

Valami tippetek, hogy miért jöhetett elő, miért tűnt el olyan gyorsan és hogy később ez jelenthet-e gondot? A hibaüzikor az autó nem volt hangosabb, nem rángatott, nem búgott, minden olyan volt, mint előtte.

Köszi a tippeket!

[link 1]
[link 2]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.