Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Gebriel válasza MPowerPH (#16949) üzenetére


Gebriel
veterán

Biztos így van, de ennyi erővel az ételek 90% rá írhatnak (mint a dohányárura), hogy fogyasztása betegséget, vagy rákot okoz. (tartósító szerek, stb) :U

(#16952) MPowerPH válasza dragonfx (#16950) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mi a gond az autóval? :U

Igen, a gázolaj árát tessék felverni. Több a diesel autó, benzines már alig van. A logisztikában azért tenném visszaigényelhetővé, mert azt a +30%-ot a vásárlókkal fizettetnék meg, alaposan megdobná az egyébként sem alacsony élelmiszer árakat pl.
Benzin adóját meg tessék csökkenteni, azok az autók nem jelentenek egészségügyi kockázatot.

Gebriel: Pesti levegőn érezni a bűzt, nem véletlenül készült ez a tanulmány. Néha kibírhatatlan, ami ott van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16953) Gebriel válasza dragonfx (#16950) üzenetére


Gebriel
veterán

Ne haragudj, de nem az ország a vicc...ha valamit nem tudsz megfizetni akkor lehet valamit TE nem jol csinálsz nem?

[ Szerkesztve ]

(#16954) port válasza MPowerPH (#16038) üzenetére


port
csendes tag

Szia!
Bocs, hogy ilyennel zavarlak, de pont egy E46 M3 Coupét készülök venni.
Két dilemmám van vele kapcsolatban.
A legfontosabb: mennyire nehéz a ki-be szállás?? (180cm, 90kg vagyok)
A másik: SMG vagy manuális váltó?
Hallottam már érveket pro- és kontra.

(#16955) MPowerPH válasza port (#16954) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szia. Azzal a testalkattal lazán elférsz, és a be-kiszállással sem lenne gondod. SMG -ről nagyon rosszakat hallani, volt nemrég egy totalcar-os autóajánlós cikk is, ott is felhívták a figyelmet arra, hogy M3-at inkább manuál váltóval kell venni.

Don't Tread On Me

(#16956) port válasza MPowerPH (#16955) üzenetére


port
csendes tag

Köszönöm!:)
Kicsit derékfájós vagyok, azért kérdeztem csak.

(#16957) MPowerPH válasza port (#16956) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem az nem akadály. :N

Don't Tread On Me

(#16958) Gebriel válasza MPowerPH (#16957) üzenetére


Gebriel
veterán

Szerinted?
[link]
Km is valósnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#16959) MPowerPH válasza Gebriel (#16958) üzenetére


MPowerPH
félisten

A km szerintem is valós. Évi 35k km teljesen hihető. A szervizkönyvét kellene megtudakolni, mert annak meg kellene lennie, legalább az ajánlott, garanciális időn belül lévő intervallumig.

Don't Tread On Me

(#16960) Gebriel válasza MPowerPH (#16959) üzenetére


Gebriel
veterán

Kintről behozott szerintem. Nem? Az M-s redszám miatt. Természetesen a szervizkönyv megléte nem ettől függ.

Vannak itt szép példányok is túl árazva.[link]

[ Szerkesztve ]

(#16961) MPowerPH válasza Gebriel (#16960) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, szerintem is behozott. Ezt úgyis megmondják. De ettől még a km reálisnak tűnik.

A második csicsás, de túlárazott. :N

Don't Tread On Me

(#16962) dragonfx


dragonfx
veterán

lenne egy sos kérdésem:
valami zörög alolam, de nagyon, ugy néztem nem a kipufogó hővédő lemeze az hanem valami más.a katalizátorba szétrohadt tán a belseje?.ha jol sejtem ez elég gázos le is állhat tőle az auto.de ilyenre még nem volt példa.nemrég kezdtem el hallani ezt a zörgés, ja és a váltó közepétől valami átlátszó vízszerű izé folyik.a váltóból folyhat víz?vagy az honnan jön?és milyen eredetű?amikor megy az autó akkor folyik.amugy meg gőz...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16963) dragonfx válasza Gebriel (#16953) üzenetére


dragonfx
veterán

bocsi majd ha nema mostani helyeden melozol hanem átag bérért megérted mire gondolok, örülj neki neked jobban alakultaka dolgaid.nem értek egyet a filozofiáddal.Vannak reális árak és irreálisak egy adott ország életszínvonalához képest.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16964) MPowerPH válasza dragonfx (#16963) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most Veled kell egyet értsek. Nem véletlenül lépek én is innen... Szvsz, az itthoni 400k-s fizu(uh, az már jónak számít) kint(Ausztria, Németország, Anglia) aprópénz, értsed minimálbér. Ritka, ha valaki csak annyit kap, ez amolyan kezdő fizu, mint nálunk a 65k. És az üzemanyag ugyan annyiba kerül, a közüzemi számlák közel ugyan akkorák, és az élelmiszer sem sokkal drágább(van ami olcsóbb), péksütemény az, ami kétszeres áron van.
Ismerősöm hegesztő Ausztriában, anno mindig mondta, hogy menjek én is el minősítettre, és menjek ki utána. Nem tettem, azt hittem jó ha lesz diplomám. A szart jó. Ő majd 1 millát keres jelenleg... Hol van itt a jó ország? A gazdaság mínuszban, csak az Audi és a Mercedes az, ami konkrétan hozzájárul ahhoz, hogy ne totális csőd legyen. Na de ahhoz ezeknek a mocskoknak semmi közük, nem a kiskirály hozta ide őket, és nem is a bandzsa.
Saját bőrünkön látjuk mi is, az építőipar romokban hever, minden cég tönkremegy lassan a hatalmas adóterhek hatására, nem beszélve arról, hogy nincs munka, és nincs befektető, mert már mindenki fosik a pénzét idehozni.

Don't Tread On Me

(#16965) 8th válasza MPowerPH (#16952) üzenetére


8th
addikt

"Benzin adóját meg tessék csökkenteni, azok az autók nem jelentenek egészségügyi kockázatot."

A benzines motorok meg a Toluol-t fossák a pofánkba. Ez is rákkeltő hatású, erősen egészségkárosító vegyület. Ez talán jobb mint a dízelek által kifosott szénpor? Ez sem jobb.

Toluol: "Gőzének belélegzése szédülést, tüdőkárosodást, idegrendszeri károsodást okoz. Teratogén hatású (magzatkárosodást okoz). Irritálja a bőrt és a szemet. Mérgező és mutagén, máj és vesekárosodást okoz. Csökken a vérben a vörös vértestek száma."

Hallgasd meg a Totalcar Égéstér 20. adását annak is a 25:00-től kezdődő szakaszát.

(#16966) MPowerPH válasza 8th (#16965) üzenetére


MPowerPH
félisten

Holnap megteszem. :R

Don't Tread On Me

(#16967) dragonfx válasza MPowerPH (#16964) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát ja én tudom ő ho dolgozik és ott ha jol megy mennyit keres ő azért nem érzi ezt meg.nem mind1 a 430as benyát havi 100e.ből amit átlagbér, vagy havi 350e.ből ami nyugatabbra az átlag minimálbér vendégmunkásoknak kell tankolnod ugyebár.
ez van szégyen vagy sem...én nem bírom tovább. :O :O

tudom hogy ez van cska én nem tudok nyelvet.de lassan már kukásnak is megéri kimenni, a bűzőn kivül ugyis rádragad valami, be leszel jelentve....stb....

Nálunk 400k?..ezt felejtsd el.csakis valami fekete, emberek átverésén, brutális lehuzásán alapuló kamubussinessel lehet ennyit keresni.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16968) 8th válasza dragonfx (#16967) üzenetére


8th
addikt

Miért lenne szégyen? Én 2009ben teljesen lenulláztam magam anyagilag. Eladtam mindenem. Az autómat is, bankbetétem feltörtem, hogy rendezni tudjam az adósságaimat de nem volt elég. Most igyekszem újra talpra állni nem a nulláról. Mínuszban vagyok a mai napig. Azon dolgozom, hogy újra egyenesbe jöjjön az életem és ez bizony nem könnyű de ez van. Manapság senkinek sem az.

(#16969) MPowerPH válasza 8th (#16968) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha az ember a hitét és az önbizalmát is elveszíti, akkor már tényleg vége. :( Csak ugye van aki már annyira reménytelen helyzetbe kerül, hogy nincs miben bíznia.

Don't Tread On Me

(#16970) dragonfx válasza MPowerPH (#16969) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát még annyira nem vészes :(
apehot kivéve 5 számjegy csak, de nekem sok....mínuszos lettem én is fél éve, csak xar tudod előtte 10 évig jol éltél, volt tartalékod, mihez nyulni lásd pl:egy iylne katalizátoros szituban...most meg állók nézek, és töröm a fejem mit hogy....

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16971) Gézengúz válasza dragonfx (#16962) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ami nekem ilyen módon zörgött 3 évvel ezelőtt, az a kipuff, váltó környéki tartóvasa volt.Kicsit megkoppantottam köves úton..Csúnyán elferdült, ránéztem, megrángattam és megkérdeztem tőle ...Kellesz Te ide? Lecsavaroztam és kidobtam...Van annyira erős a felfüggesztése a kipuffnak, hogy azóta sem hiányzik...És a zaj is egyből elmúlt..

(#16972) MPowerPH válasza Gézengúz (#16971) üzenetére


MPowerPH
félisten

Már priviben értekeztünk. Jó lenne, ha találna valakit, akinél akna fölé állhat, úgy a legegyszerűbb.

Don't Tread On Me

(#16973) Eagl3 válasza dragonfx (#16970) üzenetére


Eagl3
veterán

Sosem értettem meg és nem is fogom a hozzád hasonló gondolkodású embereket. Sírsz, hogy mennyi tartozásod van, holott már évek óta nem tudod szervizelni az autódat. Fizeted rá a kötelezőt negyedévente, tankolod... fel sem merül benned, hogy el kéne adni a pics@ba?

(#16974) dragonfx válasza Gézengúz (#16971) üzenetére


dragonfx
veterán

aha ma alánézek.de aknát nem tudok szerezni senkit sajnos.

Eagl3: nyugi én sme értme már magamat mér tartom meg.hiányzik, szeretem még így is.megszokás.nem éri egyértleműen, igazad van.mégse jutok el odáig soha eladjam tudom xart se adnak érte.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16975) Eagl3 válasza dragonfx (#16974) üzenetére


Eagl3
veterán

A legnagyobb probléma az, hogy viszi a pénzt. Az a legkevesebb, hogy lószart sem adnak érte...

(#16976) hoby36


hoby36
senior tag

Hali.E36 coupe hátsó ülés támláját,hogyan lehet kiszedni vagy ledönteni...

A logikában semmi sem véletlen!

(#16977) Gebriel válasza MPowerPH (#16964) üzenetére


Gebriel
veterán

Miért szerinted a többi országban nincsen mínuszban?
Igen igazad lehet abba, hogy egy jó szakmával ahol itthon megkeresel 400k-t kint jobban fogysz élni, de szerinted aki itthon a minimál bér vagy max 100.000ft keres, az szerinted kint meg fog gazdagodni, vagy jobban fog élni? Pfff.....biztos, hogy nem.

"Saját bőrünkön látjuk mi is, az építőipar romokban hever, minden cég tönkremegy lassan a hatalmas adóterhek hatására, nem beszélve arról, hogy nincs munka, és nincs befektető, mert már mindenki fosik a pénzét idehozni."

Ez nem csak erre az országra igaz..hanem globális.
Na mind1 nem akarok ebbe vitába bele menni. :R

Dragonfx

Lehetőséged neked is megvan, hogy itt dolgozzál. ;)

(#16978) dragonfx válasza Gebriel (#16977) üzenetére


dragonfx
veterán

már 6x voltam benn, abbol 3x probálkozott a céged munkát adni......köszi nem.sok feltétel enm adott nálam.többek közt nem oylan réteg az ismerösi köröm akiknek van felesleges kidobandó 3-4-5-600e forintja ilyesmikre.és akkor finoman fogalmaztam a jo viszony megőrzése érdekében. ;) ;) ;) ....ergo nem tudnék hogy elindulni nálatok.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16979) MPowerPH válasza Gebriel (#16977) üzenetére


MPowerPH
félisten

"de szerinted aki itthon a minimál bér vagy max 100.000ft keres, az szerinted kint meg fog gazdagodni, vagy jobban fog élni? Pfff.....biztos, hogy nem."

Ismerősöm és a barátnője kiment Angliába 2 éve. Minimálbérét(órabér van minimalizálva, tehát ha sokat melózol, akkor többet kapsz) dolgoztak, azóta azt felemelték nekik nem is kicsivel. Szállodában melóznak... Jelenleg ketten havonta közel 500k-t félre tudnak tenni, de csak azért, mert vásároltak egy autót. Mo.-n milyen fizetésből tudsz annyit félrerakni?

Don't Tread On Me

(#16980) Highend55 válasza MPowerPH (#16979) üzenetére


Highend55
tag

Ha jó helyre mész és ez simán megvalósítható egyedül is ! Bár egy idő után majd rádöbbensz,hogy nem minden a pénz!Nekem ráment a kapcsolatom.. Heti 55 órát melózok átlagban, megfizetnek de mégse vagyok boldog.Szar az idő de ezen túl tudom tenni magam,viszont ilyen emberek között nehezen tudom elképzelni a jövőmet.Jövőre megyek egy komolyabb tartalékkal "újrakezdem" máshol..
u.i.:Több magyarral tartom a kapcsolatot nameg környező országbeli bevándorlókkal 90%-a azonos véleményen vannak velem.

(#16981) MPowerPH válasza Highend55 (#16980) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, Te ezt már tapasztalatból mondod, így biztosan lehetséges. Bár ha 1 év után itt tartunk majd párommal, akkor boldog leszek. Mi is az életünket szeretnénk megalapozni. Plusz amint lesz egy nagyobb tartalékom, vállalkozni kezdek. Én nem az a fajta vagyok, aki szeret más alatt robotolni.
Én a kapcsolatomat nem féltem, 9 éve vagyunk együtt, abból 6-ot távkapcsolatban éltünk le(hetente volt két napunk, mert egymástól 200km-re tanultunk), a nehezén már túl vagyunk. Az idő nekem tökéletes, imádom az esőt és a hűvös időt. Honvágy lesz, de majd túlteszem magam rajta. A munka nekem sem büdös, az lenne a legjobb ha én is napi 12 órában tudnék gürizni. Azért megyek ki... :)

Don't Tread On Me

(#16982) dragonfx válasza MPowerPH (#16981) üzenetére


dragonfx
veterán

nahát itt hirtelen 3 olyna info amit rohadtul nem feltételeztem volna rólad. :Y :Y .
lehet jo cimbik lennénk ha nem lenne az a 200km.

na ugy néz ki mégse a katalizátor a xar, mert már ércesebb a hang olyna odaverős, lehet tényleg egy kipuff pánt adta be magát középen...de a hátsó dobtól is hallani, valszeg odacsattog valahova....

kivételek mindig vannak, de ha valahol ne érzed jol magad akkor baxhatod.én lexarnám ha átszámítva életminőségre pl:mallorcán 100e.ből kéne élnem.(ugy értem mint ahgy itthon lehet 100e.ből ott annyit keresnék euro)nekem a mindenem a tengerpart...napfény...pörgés...többit lexarom.
ahogy a filmbe mondták (szex csajok ibiza)...jo hangulat+++

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16983) Calogero


Calogero
addikt

(#16984) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Tegnapi versenytárs. :DDD ;] Mint kiderült, egy helyre mentünk. Az ipse sem vezetni, sem parkolni nem tud, de van giccsparádé, meg szöszi is az anyóson. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16985) dragonfx válasza MPowerPH (#16984) üzenetére


dragonfx
veterán

hehe tudás nuku, a szöszi a lényeg aki c*****ik. :C
designos.hehe ennyir emég enyém se eltünő.

Hát 1350kilo 120 ló....van 150 kilo többlete és cirka 20lóereje.
Hát ha xarul vált lehet letolom.
gondolom nem volt ellenfél. ;)

ez a magától vezető bmw már tulzás, faxság.nem kéne.
szivó 6henger 6 gang....real bmw \\\M power :C :C ;]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16986) Davidof92 válasza MPowerPH (#16984) üzenetére


Davidof92
senior tag

tipikus sztrítréccser :D így elrontani ezt a jó autót...

(#16987) Ugariboss


Ugariboss
csendes tag

Következő kérdésem van: Az E30amba szeretném beleépíteni a nagyon jó állapotban levő M30B35 típusú motoromat milyen váltót tudtok ajánlani hozzá aminek az ára nem 6 számjegyű :O ?
Előre is köszönöm a választ! :R

(00=()()=00)

(#16988) aero. válasza MPowerPH (#16984) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Istenem, turbo/sport felirat egy 1.8 szívóra, fejem a falba verem. A parkolása meg külön művészet, tanítani kéne, két parkolóhely közé állni, pancser. Leköptem volna. :DDD

A versenytársat remélem nem írtad komolyan, szóval ugye csak simán 90-nel ment és nem űberkedett? :D

[ Szerkesztve ]

(#16989) dragonfx válasza Ugariboss (#16987) üzenetére


dragonfx
veterán

:C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16990) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Pickupot valaki??? :DD

[link]

(#16991) MPowerPH válasza aero. (#16988) üzenetére


MPowerPH
félisten

De, ő komolyan gondolta. Szekszárdon a kétsávoson a seggembe érkezett szerintem padlógázzal és rám villantott egy kamion előzése közben. Elengedtem, majd Paks felé lefordult. Kíváncsi voltam, milyen is egy Renault turbo. :DDD Csalódva konstatáltam, hogy ő nem az akinek mondja magát. Utána a villogásért még egyszer mikor előzésbe kezdett index nélkül, nyomtam egy kövéret mikor mellém ért.(tök üres volt az út) Aztán 2 perc múlva mikor már régen visszalassultam 90-re, akkor elengedtem. A sor iróniája, hogy Pakson a Tesco -nál viszont láttam. :DDD
Legalább kicsit kikormoztam az autót, már nagyon régen nem rúgattam meg.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16992) dragonfx válasza MPowerPH (#16991) üzenetére


dragonfx
veterán

:C :C
nagyon nem keleltt azért hogy lenyomd azta 120 lovat... :U :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16993) MPowerPH válasza dragonfx (#16992) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyáltalán nem... Azért nem is erőltettem. Egyébként ha normálisan kivárta volna a sorát a megfelelő követési távolsággal, akkor hagytam volna a fenébe.
Ezt Te is megfogtad volna szerintem, nagyon csirkék az 1.8-as Lagunák. Tudom, mert barátom tesójának is olyan van, és azon itt ficeg a dupla csöves rendszer, meg a direkt szűrő is. Aztán amikor kipróbáltam, csak a hangja volt, gyorsulni nem gyorsult, nyomatékról meg hírből sem hallott.

Don't Tread On Me

(#16994) dragonfx válasza MPowerPH (#16993) üzenetére


dragonfx
veterán

persze gondoltam, kaptál amugy egy privit, avgy tán 2öt is. :C
Hát kiderült volna ha ott vagyok.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16995) Davidof92 válasza MPowerPH (#16993) üzenetére


Davidof92
senior tag

milyen céges autót hajtasz pontosan? :)

(#16996) dragonfx válasza Davidof92 (#16995) üzenetére


dragonfx
veterán

ez a kalandos az 528i volt.
a céges ha jol tudom neki audi a8 4.2fsi

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16997) MPowerPH válasza dragonfx (#16996) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az nem az enyém. :N Néha vezetem, ha úgy adja, de mostanában nem is láttam. Egy 2001-es Mondeo 2.0 GHIA amit nyúzok, többet mint a BMW-t. Van benne 415k km, szóval nem mai vas.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16998) dragonfx válasza MPowerPH (#16997) üzenetére


dragonfx
veterán

de azért megy.az a tdci?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16999) aero. válasza dragonfx (#16998) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

benzines

(#17000) MPowerPH válasza aero. (#16999) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jaja.

Ez a video is bizonyítja, hogy az über literes benzines motoroknak sajna leáldozott. Egy 850CSI menetteljesítményét egy kicsit megpiszkált 3L -es is tudja...

Piszok drága az E90, E60 meg túl nagy. Ellenben a regadó egyikre sem olyan magas.

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.