Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) Zewa válasza MPowerPH (#16740) üzenetére


Zewa
senior tag

Tyűűűűű ez nagyon, nagyon.... :Y :)
és milyen cukin adogatja a gázfröccsöket visszaváltásnál a vas.

Jó rég óta hirdetik ezt az E21-t és valamiért nem viszik el. Pedig nem tűnik rossz vételnek.. :F

SD kari/pendrive nem lenne praktikusabb?

Ha már M5. G-Power Hurricane RRS 2 mellé kapott még 1 kompresszort. :DDD
Brutál mit ki nem hoznak ebből a V10-ből.

0-100: 4.3s
0-200: 9.1s
0-300: 25.2s
:Y

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#16752) MPowerPH válasza Zewa (#16751) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig ez az E21 tényleg nagyon szép. :)

Pont ezt mondtuk, az a V10 bírná ezt a fajta igénybevételt is. V8 talán könnyebb, bár annyira nem látszik, hogy a súlycsökkentés lett volna a cél. :DDD

Az a baj, hogy a BMW és a Mondeo ilyeneket nem fogad, mindegyik CD táras. Az Audi már más tészta, de ott is van lehetőség CD-re. Meg ugye van az a variáció, hogy MP3, plusz FM transzmitter a szivargyújtóba. Ezekből már van modernebb, ami egyben fogad SD kártyát is, így egyben MP3 lejátszóként is üzemel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16753) MPowerPH


MPowerPH
félisten

BMW, 3db turboval, teszt.
Hatalmas. :C Nekem a csávó stílusa is nagyon bejön, főleg az, ahogy a repülőn magyaráz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#16754) Tomics válasza MPowerPH (#16753) üzenetére


Tomics
addikt

Totalcar 4 President! Hatalmas műsor :K

PH! addikt since 2004

(#16755) MPowerPH válasza Tomics (#16754) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én nem tudtam, hogy van egy ennyire 'szerethető' újságírójuk is. :)

Don't Tread On Me

(#16756) Zewa válasza MPowerPH (#16753) üzenetére


Zewa
senior tag

Valóban remek műsor, örülök hogy van egy színvonalas autós műsor.
Autómánia és a Garázs? egy hulladék.

Brutál hogy kis 3literes dízel és 740nyúlmókus meg 381lovacska és mindezt úgy hogy a gázolajat csak csipegeti..Dízel létére 5500ig szépen elforog..
Családi autónak kéne. Mocskosul kéne. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#16757) Calogero


Calogero
addikt

(#16758) Tálydi válasza Calogero (#16757) üzenetére


Tálydi
senior tag

Ezen a fényezésen magam alá...

Eeeeh, what’s up, doc?

(#16759) MPowerPH válasza Tálydi (#16758) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jaja, gyönyörű.

Don't Tread On Me

(#16760) dragonfx válasza MPowerPH (#16748) üzenetére


dragonfx
veterán

te jo ég...ebből az inna meg a katy akinek van pár jó zenéje...a többi az ismeretlen nekem. :C
ugy sejtem tul lighttttttt :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16761) dragonfx válasza MPowerPH (#16753) üzenetére


dragonfx
veterán

550d ne már...M.es... :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16762) Gézengúz


Gézengúz
addikt

(#16763) GabN73 válasza KaiotEch (#16745) üzenetére


GabN73
addikt

(#16764) profi91


profi91
tag

Üdv!

Valaki tudna erről az autóról mondani valamit? [link]

Itt leírtam az aggodalmam, olvassátok el kérlek: [link]

(#16765) Tálydi válasza profi91 (#16764) üzenetére


Tálydi
senior tag

Halvány tipp a BMW-re, mert nem turbós, és a rövid távok szerintem hamar megennék a saab csigáját :F

Eeeeh, what’s up, doc?

(#16766) Calogero


Calogero
addikt

(#16767) profi91 válasza Tálydi (#16765) üzenetére


profi91
tag

BMW felé húz a neve, a megbízhatósága, de öregebb, fele annyira nem felszerelt, gyengébb, kevésbé biztonságos, kisebb. :F

Nagyon nemtudom.... :O

(#16768) aero. válasza profi91 (#16767) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én simán a Saabot venném, írtad is odaát, hogy volt már cserélve a turbó, szóval fogja bírni egy darabig, na meg az előző gazdája sem egy telepi suhanc. Legalábbis a foglalkozásából ítélve törődhetett az autóval. Mondjuk egy részem mindig is Saab-ot akart, valami nagyon megfogott az összesben. 9-3 hatchbackeket nézek mostanság a használtautón is. :D

Modernebb, újabb, sokkal jobban felszerelt, bőrös, a motor is jó, mi kell még?
Talán az, hogy ezt ne egy BMW topikba írjam. :DDD

(#16769) Calogero válasza profi91 (#16767) üzenetére


Calogero
addikt

1 szavazat a BMW-re, és nem azért mert BMW topicban vagyunk.

Igaz hogy a Saab jobban felszerelt, de ha netán javítani kell a BMW-hez gyorsabban és olcsóbban fogysz alkatrészt találni.

(#16770) profi91 válasza aero. (#16768) üzenetére


profi91
tag

BMW felé húz az egyszerűbb, megbízhatóbb motor, elektronika, a külseje-belseje, sokkal jobban tetszik a designja, egy E36-hoz bármikor bármit ha akarok venni, találok bárhol(legyen az akár egy multifunkciós 4 küllős kormány, egy alufelni garnitúra, egy angel eyes lámpaszett), vagy bármi ha elromlik, találok hozzá alkatrészt, Saab-hoz nem igazán. Viszont az sokkal jobban felszerelt, fiatalabb, korszerűbb, jobb a megjelenése. :F

(#16771) Tálydi válasza profi91 (#16767) üzenetére


Tálydi
senior tag

Nem sok mindent tudok a benne lévő motorról (szvsz m40b18 az), majd a többiek tudnak róla mondani jókat vagy rosszakat. E36 szinten elég jól fel van azért szerelve, dönts el, kellene-e a plusz extrák (és a vele járó bonyodalmak is akár!), viszont a hely és a biztonság kérdéssel egyetértek,azonban az, hogy gyengébb semmit nem jelent, szívó benzin motor, egyenletesen adja le a pacijait turbó lyuk nélkül, és van 300kg előnye is, ami nem mindegy! Minden megindításnál, fékezésnél, és kanyarodásnál 300kilóval könnyebb bódét kell mozgatni, ennek a gyakorlati jelentősége a kopó-fogyó alkatrészeknél van és a kúton. + Ott van az élményfaktor, amire még nincs szükséged, pedig kellemes dolog a hátsó kerék hajtás ;) (nem jaszkarira gondolok, vannak értelmes jótékony hatásai is)

Eeeeh, what’s up, doc?

(#16772) GabN73 válasza profi91 (#16770) üzenetére


GabN73
addikt

+ a Pio fejegység benne nem rossz, nekünk is ilyen van, kb 7 éve szolgál hiba nélkül. Igaz a gombjairól kopnak a feliratok, de ha már hozzászokott az ember...

BTW, én a Saabot venném, nekem jobban tetszik, ennyi.

(#16773) dragonfx válasza profi91 (#16764) üzenetére


dragonfx
veterán

jónak néz ki

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16774) dzsumpika válasza dragonfx (#16773) üzenetére


dzsumpika
tag

Sziasztok!

Most készülök új autót vásárolni! 1,5-2 millió forint között gondolkodtam ( afölött nem! )! :)
Szeretnék egy erős gépet, elfogadható fogyasztással de a lényeg a három betű BMW!
3-as és 5ös szériából szeretnék, generáció nem a legfontosabb!
Jó lenne egy-két tipp!
Hogy "miért válasszam?" :)!
Előre is köszi! :)

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#16775) Tomics válasza dzsumpika (#16774) üzenetére


Tomics
addikt

Mire használnád? (város-országút-pálya)
Mennyit mennél vele?
Család?

PH! addikt since 2004

(#16776) Zewa válasza profi91 (#16764) üzenetére


Zewa
senior tag

BMW. Alkatrészek olcsóbbak hozza, egyszerübb ezért meghibásodásra egy fokkal kevésbé hajlamos. Hasonló használat melleett -2liter gondolom nem mind1.

Saab mellett szól a turbó motor karakterisztikája, külsö-belsö kialakítása és az hogy nincs rengeteg hülyegyerek tipustárs. :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#16777) dzsumpika válasza Zewa (#16776) üzenetére


dzsumpika
tag

Tomics

Család nincs, csak egy barátnő!
Napi használatra kellene (kb 15km-re lakom a munkahelyemtől) külvárosi "szabadabb" utakon, minimális közlekedési lámpával.
Olyan gépet szeretnék amivel az a kb 15km nagy élvezettel jár és feldobja a napom! :)
Pörgős gépet keresek olyan közepes fogyasztással. (Pl. 735ös elég nagy és lomha, emellett sokat eszik. Az általa nyújtott "kényelmet" is tudnám nélkülözni)
Emiatt gondoltam a 3-as 5-ös szériákra.
Kis fürge "harapós" gépecske kellene, amivel egy "fürgébb" kanyar is nagy élvezetet jelent, mind oda , mind visszaúton a szürke melóból! :)
Most egy 407-es peugeot-om volt, amit nemrég adtam el mert nem igazán volt az a "HŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰ" élmény vezetni :F.
Szóval olyan autó kellene ami fenntartható és az a 2x 15km naponta igazi élvezet legyen a szürke munkanapok előtt/után!
Első BMW-m lenne, nem vagyok valami jártas (csak neten olvasgattam) e téren, emiatt kérném a Segítségeteket!
Édesapámnak volt egy 530as (2007) Bmw-je ami kicsit "családias" volt számomra!

Remélem tudtok segíteni a választásban!
Előre is köszi!

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#16778) Gézengúz válasza dzsumpika (#16777) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kópén nem gondolkodtál még ha úgysincs család? Tuttik a keretnélküli ablakok... :U
[link]

(#16779) dzsumpika válasza Gézengúz (#16778) üzenetére


dzsumpika
tag

DE!
Nagggggyyyoonnn eltalált autó! Kéziváltós is van belőle (gyakori)? ( lehet hülyeséget kérdezek )

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#16780) Gézengúz válasza dzsumpika (#16779) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hogyne volna...Amiért belinkeltem, hogy ez egy tutti megbízható példány, az indexes fórumban árulja egy srác...

(#16781) dzsumpika válasza Gézengúz (#16780) üzenetére


dzsumpika
tag

Hmmmmm! Kéziváltóval egy élmény lehet ez az autó! :)
Ilyet fogok keresni, ára is kedvező, külsőre is megnyerő és gondolom ezeknél motorikusan is minden az "időtálló német vas" kategóriában van! :)
Köszi a segítséget !!!!

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#16782) Gézengúz válasza dzsumpika (#16781) üzenetére


Gézengúz
addikt

Engem is ez a forma fogott meg 6 évvel ezelőtt és a varázslat még mindig tart...

A kép kicsit csalóka, gödörben áll a hátulja.. :U

Nekem ugyan automata és 20-as hathengeres, de nem vágyom a kéziváltóra hacsaknem a fogyi miatt...Ennyit az élményről..:)

[ Szerkesztve ]

(#16783) Tomics válasza dzsumpika (#16781) üzenetére


Tomics
addikt

1.5-2 millióért én nem E36-ot vennék.

PH! addikt since 2004

(#16784) dzsumpika válasza Tomics (#16783) üzenetére


dzsumpika
tag

Tomics

Neked milyen elképzelésed lenne ? :) Szívesen meghallgatnám azt is!

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#16785) Tomics válasza dzsumpika (#16784) üzenetére


Tomics
addikt

E46

Mondjuk egy ilyen vagy ilyen, ha nem kell a 6 henger és coupe. Vagy itt egy limuzin 6 hengeres.

Az a baj magyarországon nehéz kifogni egy szép állapotú nem leharcolt benzines példányt. E36 szerintem nagyon túlárazott (normálisan kinéző 1 milla felett van), de amit gézengúz linkelt 650-ért és tényleg jó állapotú és neked megfelel akkor azt vedd. De azt írtad van rá 2 milliód, abból már inkább az 1-el újabb 3-mas (E46, amiket linkeltem).

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#16786) dzsumpika válasza Tomics (#16785) üzenetére


dzsumpika
tag

Az első nagyon tetszik !!!
Második nekem kicsit "egyszerűbb" :) (nem csak a nagy alu kerekek miatt) , a harmadik pedig túl "családias" ( valószínűleg a plusz 2 ajtó miatt ).
Amit gézengúz linkelt az is nagyon megfogott! Alacsony ár, szép kulturált külső/belső.
Az e46 kevésbé szögletes és külsőre jobban tetszik, viszont árban is drágább de perpill van rá egy 2 milliós keret a Peugeot eladásának hála. :)
Nehéz lesz dönteni, még szétnézek kicsit a két típusból mennyi a megkímélt/szép darab és megnézem egyiket is másikat is ( próbakört inkább autókereskedésnél, mivel a magánszemélyek nem mindig szeretik a "kipróbáltam de majd döntök" vásárlójelölteket de kitudja:) )
Mindkettőt megnézem és kipróbálom személyesen. Köszi hogy segítettetek! :R

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#16787) Davidof92


Davidof92
senior tag

Sziasztok!
[link] a videó elején látható képeken mennyire durva a sérülés? Torony nem kapott ha jól láttam.

(#16788) Tomics válasza dzsumpika (#16786) üzenetére


Tomics
addikt

Akkor vedd a gézengúz félét, és több mint egy millád meg marad szervízre/benyára :K

PH! addikt since 2004

(#16789) dragonfx válasza dzsumpika (#16774) üzenetére


dragonfx
veterán

e46 320i :K :K

vagy ha a forma 318is tényleg....

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16790) Zewa válasza dzsumpika (#16777) üzenetére


Zewa
senior tag

Én is azt mondom hogy E46, 318is, 320i könyéke. Esetleg coupe.
Közepes fogyasztás neked mit jelent? :)

Tanács: Km állást ne nézd csak is az állapotot! Lehetőség szerint került a tuningolt 18-9"os felnivel szerelt gépeket.

Feltöltött E30. Nem megy rosszul. :DDD

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#16791) profi91 válasza Gézengúz (#16778) üzenetére


profi91
tag

No, egy ilyenre vágyok én is, ahogy megláttam ezt az autót, szerelmes lettem. :Y :Y

Most beszéltem az eladóval, 600-ba meg is állna, rá 4 alufelni, mint pl a képen van, még 100, és ottvagyok, mint a 4 ajtós E36-al.
Viszont nagyon félek az automata váltótól, nem kapcsol lassan, nem rángat? Nincsenek vele megbízhatósági problémák?

286.000 nem sok egy kicsit a motornak? :B

700-730-ig ha esetleg tudtok valami szép és jó példányt, akkor linkeljetek párat kérlek.
Két feltételem van: klíma és minimum 95-ös. Ja és benzines. :B

[ Szerkesztve ]

(#16792) Tomics válasza profi91 (#16791) üzenetére


Tomics
addikt

286.000 nem sok egy kicsit a motornak?

valószínű nincs visszatekerve. aminél 120-160 ezer van annál meg valószínű vissza van.
hogy idézzem az előttem szólót, ne a kmóra állást nézd, hanem az állapotot !

PH! addikt since 2004

(#16793) Zewa válasza profi91 (#16791) üzenetére


Zewa
senior tag

Egy tisztességesen tartott motornak egyáltalán nem sok. Biztos hogy nem több? :DDD (Olajcsere időben, normális olajjal+hidegen nem rúgjuk)

Nem olyan rossz ám az az automata. Használható, de erről majd Gézengúz. Elmész, kipróbálod. Veszíteni valód nem igen van. ;)

Későbbiekben ízlés szerint átszabathatod manuálra is, erős 100 000buznyákért cserébe.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#16794) profi91 válasza Tomics (#16792) üzenetére


profi91
tag

Nyílván, tudom jól, hogy 200 alatt nagy részt kamu az óra állása, de a 231 ami van az általam kinézett E36-ban, az még teljesen reálisnak tűnik, de 286 egy automata váltónak, futóműnek, motornak? :F Egy 50-60.000 lehet még benne? Annál többre nem tervezem, mert remélhetőleg addig összeszedek annyi pénzt, hogy vegyek egy pár évvel fiatalabb autót. :)

(#16795) profi91 válasza Zewa (#16793) üzenetére


profi91
tag

150km-re van tőlem, azért az akárhogy nézem, fél tank benzin oda lemászkálni, az meg jó erős 10.000ft oda-vissza, időről nem is beszélve. Ha nem muszáj, csak egy próba miatt nem mennék el ilyen messzire, csak ha tudom, hogy pöpec az autó.

(#16796) Zewa válasza profi91 (#16794) üzenetére


Zewa
senior tag

Autópályán tartós 130-al közlekednek nem sok még a 400e km sem.
Ellenben egy városban, idióta módon, nagy felnivel használt autó akár 50e km alatt lehet hulladék.

Vigyél szakit ha nincs nagy gond akkor bármikor van benne még sok-sok km.
Használt autó vétel egy ilyen zsákbamacskás biznisz. Általában sok autót végignéznek az emberek mire jön egy használható. Persze kivételek vannak, de ne lepődj meg ha nem te vagy az. ;)

Auto váltó mondjuk jobban kíméli az erőforrást mint a manuál.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#16797) profi91 válasza Zewa (#16796) üzenetére


profi91
tag

Már megnéztem 10en egynéhány autót, A3-as audit, 147-es alfát, VW Passatot, Ford Mondeo-t, Opel Vectrát, de ami igazán megfogott, az a 3as BMW, meg a Saab. Ha 3as BMW-ből találnék egy olyan szépet, mint a linkelt E36, szép állapotban, jó műszaki állapotban, megvenném azt. :K

(#16798) dragonfx


dragonfx
veterán

én auto váltosat nem vennék fogyasztás és élmény miatt se.
ez az e30 brutál végre elpáholták a gtr.t.

én 2 millából már e46ot vennék..sok szempontból jobb

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16799) dzsumpika válasza dragonfx (#16798) üzenetére


dzsumpika
tag

Személyszerint nekem jobban bejött a manuális váltó.
Pakolgatod a sebességet egyből kettőbe , négyből háromba. Vezetési élmény. :)
Automata is jó, csak engem nem hoz annyira lázba és a fogyasztása is kicsit több.
(Viszont erőforrást tényleg jobban kíméli!)
Bár ha egy 300e km-es autóban csődöt mond egy automata ... :U akkor a csere nem két forint.
Valószínűleg E46-osokat fogok inkább nézni, mivel egyik legnagyobb félelmem az, hogy a sok év és kilométer után kimegy egy automata, kimegy egy felfüggesztés és akkor szépen követik egymást a betegségek. ( Sajnos bizonyos KM és év után már várható! )
(Persze ez NEM minden esetben, de jórészt igen)
Kedden "nagy valószínűséggel" már ki tudok próbálni egy "szolidabb" e46-ot!
(Amennyit engedne az eladó annyiból már lehet pöpec alu kerekeket venni alá!)

Igaza van az előttem szólónak... Sajnos tényleg a "tuningolt, nagyfelnis, belvárosi cirkálók" vannak a legjobban leamortizálva a sok lámpától lámpáig gyorsulgatós sofőrjeik miatt.
Nem ragadok le az elsőnél, (hacsak nem kifogástalan) megnézek párat egy szakival. (biztos ami biztos)

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#16800) dragonfx válasza dzsumpika (#16799) üzenetére


dragonfx
veterán

persze gondolom az idő nem sürget pénzednek nem vagy ellensége.
hát e46tal is lehet gond.és nem biztos kevesebb mint e36.tal.de mégis modernebb fiatalabb éra.
320i lenne szerintem a legjobb neked.arany középút.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.