Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) Danshee válasza tagagaba53 (#43799) üzenetére


Danshee
tag

Hát akkor sajnos a VGA halál közeli állapotban van.
Remélem sikerül szerezned egy jót helyette. :)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#43802) #97716736 válasza boff (#43800) üzenetére


#97716736
törölt tag

Nm. Ha teheted mindenképp az MSI Gaming változatát vedd, nagyon dicsérik a hűtését, és halk. Én is ilyet fogok majd venni, meg ha iPon-ba veszed adnak hozzá egy 7k-s headsetet is.

(#43803) tagagaba53 válasza Danshee (#43801) üzenetére


tagagaba53
tag

8-10 év alatt elvérzett egy pár kártya a kezem alatt,
de speciel ezt a hibát még nem láttam.
Remélem én is hogy jó lesz.
[link]
Jobb híján most ez lesz, ha lesz.
Köszi a segítséget !!! :)

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#43804) TJLavin


TJLavin
tag

Sziasztok, tesztelném a kártyám maximum órajeleit és kérdezném hogy ehhez milyen programot használjak ami szemmel láthatóan jelez ha már bibi van? :)

(#43805) nonsen5e válasza TJLavin (#43804) üzenetére


nonsen5e
addikt

Furmark.

ÉS az én kérdésem:
A napokban cseréltem le egy 650Ti Boostot egy R9 280x-re. Elég nagy ugrás.
Viszont ami nagyon hiányzik az a ShadowPlay felvevőszoftver. "Elvileg" van rá egy AMD alternatíva raptr néven, de az valami katasztrófa. Játékaim felét nem érzékeli (Diablo 3 szerintem eléggé híres...), maradék felére kiírja, hogy nem elérhető a HUD, s a felvevőfelület, katasztrofális. :(
Létezik valami hasonló hardwares h.264 enkódoló chip alapú felvevőszoftver ami nem eszi meg a videokártyám 90%-át mint a fraps és társai? Mert hiába vettem 2x olyan jó videokártyát akkor ha bekapcsolom a felvevőt és 100fps-ből lesz 20. :((( :(

Ja amúgy az a felvevő HUD is hatalmas és ronda, nekem ne jelenítsen meg semmit, kb. egy egy pixeles villanón kívül, a játékot szeretném látni.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#43806) CJ4567 válasza nonsen5e (#43805) üzenetére


CJ4567
veterán

Mirillis Action! ez 9500GT-vel is jó sebességet ad.

No Sana No Life

(#43807) TJLavin válasza nonsen5e (#43805) üzenetére


TJLavin
tag

ÉS azzal hogy tudom elérni hogy maximálisan használja a GPU-t? 70-78% között ingadozik és nem éri el a megadott órajelet így.

(#43808) mekker


mekker
őstag

Kicsit kilóg a sorból, de lenne itt egy elméleti kérdésem:
Amennyire én tudom, régebben nagyon oda kellett figyelniük a poligon-számokra a készítőknek, míg ma első sorban a játékmotoroktól (és a stúdiótól) függ, hogy milyen részletességgel dolgozzák ki a modelleket, mivel ha nem túl extrém számokról beszélünk, általánosságban elbírják a high-poly modelleket a mai kártyák és inkább a textúrázás és hasonló műveletek terhelik le őket.
A kérdés:
Manapság (játékoknál) mi izzasztja meg keményebben a kártyákat? Pl.: poligon-számítások, textúrázás, fények, effektek stb.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#43809) esde


esde
tag

Valaki legyen szíves adjon tanácsot kérem.
Mint írtam egy kicsivel nagyobb effektnél (cod2nél gránátrobbanásnál néha elég)egyszerűen lefagy a gép.
De hogy újabb játékot is példának hozzak Deadlight-nál fél perc sem kell és meghal lefagy a képernyő és reset kell. És ugyanúgy bármilyen játéknál. A gépben: ati radeon hd 6750, core 2 duo E6300, 2gb ram és xp rendszer.(tudom használjak újabb rendszert, de csak 2gb ramom van azt is bővítsem meg procit jobbat.) Próbáltam letöröltem videókártya drivert újra feltettem frissítettem nem segített. A videókártya driver kezelőjében rendszerüzeneteknél ezt találtam, ezt írja rá:
"A szolgáltatás (Prime95 Service) a következő hiba következtében leállt:
A rendszer nem találja a megadott elérési utat."
Valami ötlet? :(

(#43810) Danshee válasza nonsen5e (#43805) üzenetére


Danshee
tag

Hali!

Ha gameplay videókat tervezel felvenni én a DxTory-t ajánlom a legjobb az összes közül!!!
Kicsit utána kell nézni a megfelelő beállításoknak, meg kelleni fog neked egy x264vfw illetve egy lame mp3 kodek, de ha mindent jól bekonfigoltál, már veheted is fel a nagyon jó minőségű kis helyet foglaló vidiket szinte 0 erőforrásigény mellett. :)

Persze a szoftver nem ingyenes, de könnyen be lehet szerezni a fekete piacon.
Ha további segítség kell priviben írj nyugodtan.

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#43811) WinPho


WinPho
senior tag

Üdv mindenki! Remélem jó topicba írok. :B

Adott egy (Win8.1-es) Fujistu Celsius H270 veterán lapos, amire ha telepítem a hivtalos Nvidia Quadro FX770M drivert a gyártó honlapjáról, egyből kékhalált kap, ezzel az üzenettel: VIDEO_TDR_FAILURE(nvlddmkm.sys). Erre a hibára rákerestem, sokmindenhol nézelőttem a probléma iránt, de semmi jót nem találtam. :( A gyártó honlapján már nem találom a legrégebbi drivert, pedig azzal működne elvileg. (Win7 alatt is csak így tudott életre kelni normálisan)
Remélem tudtok segíteni! :R

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#43812) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte 8600gt 256 MB kártya. Az eddigi helyén nem ad semmiféle képet, másik gépben BIOS és Boot látható+ Windows 7 töltő képernyő. Amint a bejelentkező képernyőre vált a Windows a kép elmegy. A monitor (crt) pedig kiírja, hogy nem jó a képfrissítés illetve a felbontás. Már probáltam azt is, hogy 800×600-ra illetve 75 Hz-re állítom a Windowst, de semmi eredménye.(Ismétlem ezt is csak a másik gépben tudom egyáltalán elérni.) Jól gondolom, hogy a kari elhalálozott? Vagy van van valami ötlet? Másik vidkarival simán megy a rendszer.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#43813) dr.amd


dr.amd
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy fontos kérdésem/segítség kérésem!
Egy AMD ati 6970 vga, működik a kártya, de kép nincs :O
táp csati a helyükön, monitor jó!
Bevizsgált, gpu, fat ic jó!
Mi lehet mégis a probléma?

(#43814) shootme2 válasza esde (#43809) üzenetére


shootme2
aktív tag

Ez vga halálnak tűnik. Próbáld ki másik gépben ha ott sem jó akkor egyértelmű.

sebijani1982: Jól gondolod, a kártya halott.

(#43815) troll81


troll81
addikt

sziasztok készülök 7970 cf épitésére ehhez kérnék segitséget. hogy tudom össze állitani a két kártya óra jelét? és egyebek.köszönöm elöre is :R

(#43816) #97716736 válasza dr.amd (#43813) üzenetére


#97716736
törölt tag

Monitor ledje pislákol, vagy folyamatosan ég? Ventik hogy pörögnek rajta, max fordulat, illetve normálisan?
Más monitorral kipróbálhatod, ha használsz VGA átalakítót lehet hogy az a baja, vagy maga a kártya halt meg.
Nekem is így ment tönkre a HD6950-es kártyám, másnap indítanám be, kép nincs, vga meghalt.

(#43817) nonsen5e válasza CJ4567 (#43806) üzenetére


nonsen5e
addikt

Letöltöttem az oldaláról egyelőre a próba verziót. Amint elindítom kiírja 10x, hogy nincs bekapcsolva az Aero (hogy is lenne, win8.1 van nekem...) aztán logoutol a windows... O.o

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#43818) nonsen5e válasza nonsen5e (#43817) üzenetére


nonsen5e
addikt

Na ezt sem fogom megvenni, Shadow of Mordort próbálgattam, ultrán bőven 60-70 fps-em van benne, elindítom a felvételt és beszaggat simán 20-30-ig is. A felvett videóból meg másodpercek maradnak ki... :W

Komolyan csak az nvidia tudott egy normális felvevőprogramot csinálni?
A kedvencem akkor is a raptr. Tök jó lenne, mert tesztek alapján neten tényleg azt olvastam, hogy az is 0 performance impact, de a játékok felével nem működik mert "nem supportolja". Mi a tökömet kell benne supportolnia? Vegyen mindent amit lát ozt csókolom...

Ha veszek egy AverMedia felvevőkártyát akkor az ugye tényleg semmilyen negatív hatással nem lesz az fps-re?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#43819) sebijani1982 válasza shootme2 (#43814) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Köszi!

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#43820) dr.amd válasza #97716736 (#43816) üzenetére


dr.amd
csendes tag

mint írtam, működik, szervizbe is nézték, nincs vele úgy baj, csak képet nem hajlandó adni monitor led folyamatos és írtam is hogy monitornak baja nincs(am 5 monitorral volt nézve)
egész egyszerűen a dvi kimenet halottnak tűnik.cf ben minden bizonnyal menne, de nekem az nem jó...

(#43821) dr.amd válasza dr.amd (#43820) üzenetére


dr.amd
csendes tag

még annyi, pittyen egyet utána tölt, és a win indító hangja is szól

(#43822) dr.amd válasza dr.amd (#43821) üzenetére


dr.amd
csendes tag

esetleg hdmi kimenetet megpróbálom ha azon jó érdekes :DDD

(#43823) #97716736 válasza dr.amd (#43820) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ez tényleg érdekes, ha HDMI-n se menne, akkor cseréld a kártyát, mert ha nem ad képet, az VGA gond lesz.

(#43824) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!
Valaki elmondana, hogyan lehet leszedni a vga- ra az accelero hoz mellekelt ragasztoval felrakott ram suniket?

Holnap megveszik a gyari hutessel de nem birom visszaalakitani. Nem jon le a kicsike....

Olyan kellene ami tuti! Nem szeretnek a vga-n gyakorolni
:R

(#43825) dr.amd válasza #97716736 (#43823) üzenetére


dr.amd
csendes tag

persze tudom h gond van vele, de szívemhez nőtt, csak lehet hogy pár smd t vagy kisebb cucc csere elég ahoz, hogy 100% osan életre kelljen.kipróbáltam és cf be megy tökéletesen amúgy.

(#43826) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Hi!

2 napja vettem meg a z Asus GTX 970 es VGAmat. I7 4770K és 16 giga ram társaságában használom 27"os monitorral 2560*1440 es felbontáson,Win7 64 bittel.A legujabb Nvidia Driver (16) van fenn,de feltettem az előzőt (11) is és állandóan az alábbi linken található (piros pontok) hibával jeleniti meg a játékokat.
Nem mindenjátékot,de pl. Dead Rising 3,Ryse Son of Rome ,Bf 4ben más hibát produkál,Watch Dogsban pedig az árnyékok vibrálnak.
Mi lehet a hiba és hogyan lehetne orvosolni??

[link]

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#43827) dr.amd válasza dr.amd (#43825) üzenetére


dr.amd
csendes tag

esetleg ismersz/ ismer valaki olyan embert aki vga diagnosztikát vállal csinál?

(#43828) kiralytigris


kiralytigris
csendes tag

Sziasztok. Nemrég vettem egy laptopot, amiben geforce kártya van. Mivel mindig Atim volt így nem nagyon ismerem a Control paneljét. De a beállításoknál nekem csak a 3d beállításokat: -képbeállítások, -3d beállítások, -Physx beállítások hozza elő. Neten néztem videót és ott a monitor beállítása is látható volt. Ezt hol tudom elérni? A 340.x-es verziójú driver van feltelepítve.

(#43829) trancemusic válasza dr.amd (#43813) üzenetére


trancemusic
senior tag

Bios hiba is lehet.Egy próbát megér. :-) Szervíz nem oldja meg,marad a jól bevált házi recept:szerzel egy ősrégi pci vga-t,vagy egy igp-procival szerelt lap is jó.(tuti ha neked nem is vmelyik havernak bizti van olyan gépe.
Pont tegnap silerült egy 6850-t életre keltenem így. :-) :-DD
Bios frissítő progi(winflash) ha látja a kártyát meg az eszközkezelő is (szabványos vga vezérlő) akkor sikerülhet a bios frissítés. :-)
Olvass utána a neten,vagy itt visszafele,josszú lenne elmagyarázni hogy kell...

[ Szerkesztve ]

(#43830) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!

ASUS P5Q Premium alaplapomba szeretnék még betenni pluszba egy PCI-E videókarit, hogy tudjam használni 4! (négy) monitorral.
Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e, át kell e majd állítani valamit a bios-ban, illetve milyen szoftot ajánlotok négy monitor kezeléséhez.

Játszani nem akarok, csak gyönyörködni a sok eladhatatlan :W monitoromban!

(#43831) CJ4567 válasza nonsen5e (#43817) üzenetére


CJ4567
veterán

Akkor nem csak nálam csinálta ezt...
Windows 10 Technicial Preview alatt viszont működik, meg persze 7 alatt.
Nálam 9500GT-vel alig vett FPS-t, meg ezzel a kártyaval is jó :F

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#43832) dr.amd válasza trancemusic (#43829) üzenetére


dr.amd
csendes tag

köszönöm!!! :))

(#43833) dr.amd válasza trancemusic (#43829) üzenetére


dr.amd
csendes tag

egy próbát mindenképp megér, mert tényleg nem teljesen döglött.

(#43834) trancemusic válasza Jackie_Chan (#43826) üzenetére


trancemusic
senior tag

Próbaképp vedd vissza az órajeleket mooondjuuuk 10%-val elôször a magét utána a memoriáét.Bármelyik esetben megszűnik akkor hardveres,ha nem akkor szoftveres hiba szerintem... :-/
De a legjobb megoldás:irány a garanciáztatás!!!

(#43835) RichiE24


RichiE24
csendes tag

Sziasztok ! A kérdésem a következő lenne: Full HD monitorom van és hogyha 720 p-re állítom a felbontást teljes képernyőre teszi ki nem lessz 2 oldalt a fekete csík aminek ott kellene lenni. Digitális kábellel van összekötve a VGA-val viszont kipróbáltam Analóggal ott probléma nélkül működött a fekete keret. 4:3 működik probléma nélkül. Tudtok ebben nekem segíteni ?

(#43836) JoinR válasza RichiE24 (#43835) üzenetére


JoinR
senior tag

FullHD = 16:9
720p = 16:9
Milyen fekete csíkot keresel?
szerk: ha keretet akarsz, ergó nem akarod felskálázni, akkor azt szoftveresen lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#43837) RichiE24 válasza JoinR (#43836) üzenetére


RichiE24
csendes tag

Bal és jobb szélen tett 2 fekete függőleges csíkot. 720 p ugye teljes képernyőn nem a legszebb viszont hogyha összehúzza a képet az javít rajta kicsit. Úgyhogy az nem tiszta, hogy analóg kábellel miért csinálta úgy digitálissal meg miért teszi teljes képernyőre ?

(#43838) Jackie_Chan válasza trancemusic (#43834) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Holnap kipróbálom .Köszi a segitséget.Windows bug és driver bugra van esély??

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#43839) JoinR válasza RichiE24 (#43837) üzenetére


JoinR
senior tag

Az biztos, hogy nem a legszebb, de hogy képarány-torízással hogy lesz szebb, na az rejtély számomra :DDD
Lehet azért volt ott 2 csík, mert analógon felbontásváltás után nem volt újrakalibrálva a monitor (nálam auto image adjustment névem fut). Digitálisnál meg nincs rá lehetőség és nyilván szükség sem, mert magától tudja a legjobb megoldást.

(#43840) RichiE24 válasza JoinR (#43839) üzenetére


RichiE24
csendes tag

Köszi a segítséged. Megnyugodtam akkor, azt hittem nálam van vmi gubanc. Néhány játék viszont a 4:3as felbontást széthúzza teljes képernyőre. Az mitől lehet ?

(#43841) JoinR válasza RichiE24 (#43840) üzenetére


JoinR
senior tag

Így küldi a képet, pontosabban nem tudom megmondani :) De nálam a monitoron van "4:3 in Wide" gomb, ami megoldja az ilyen jellegű problémát is.

(#43842) #75128832


#75128832
törölt tag

Sziasztok!
Csak remélni merem, hogy jó topicban teszem fel a kérdést, de úgy vélem, azért ide tartozik.

Tehát: a probléma a következő.
Van egy TV, 4 pines S-VIDEO inputtal.
Van egy nVidia 9600GT, 7 pines S-VIDEO outputtal.
Létezik átalakító kábel/elektronika, akármi?

Amit idáig néztem, az az, hogy voltaképp csak a középső három pin hiányzik a 4 pinesről, egyebekben teljesen ugyanaz, a többinél nagyobb "lyuk" is, a vele ellentétes oldalon is ugyanolyan a bevágás, szóval... Létezik ilyesmi?

Ja, és ha igen, hol tudok ilyet kapni? Elsődlegesen webshopra gondoltam, amiket én idáig találtam szegényes keresőszó-készletemmel, az a 4 pines oldalon még kihozott 3 másik csatlakozót, amire nemigen van szükségem, mármint, ha jól tudom.

És még egy szerk.: ugye színes képet fog áthozni?

[ Szerkesztve ]

(#43843) trancemusic válasza Jackie_Chan (#43838) üzenetére


trancemusic
senior tag

Lehet driver hiba mert elég új fejlesztés...
Csak szerintem nem.. :-)
Memória hibázik akkor csíkok jelennek meg a térben( néha derékszögű)
Ha a mag hibázik akkor jönnek elő a kis pontok...
Remélem tévedek..

(#43844) WinPho


WinPho
senior tag

Valaki?

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#43845) Danshee válasza nonsen5e (#43818) üzenetére


Danshee
tag

Amint már említettem, DX-Tory... :)
Minden más gagyit felejts el.

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#43846) bookninja


bookninja
tag

sziasztok!

alien isolationnel kapcsolatban merult fel problemam a geppel, megpedig a kovetkezo:

a bevezeto utan betolt a jatek es a vga ventije felporog maxra, elkezd a kartyan valami kattogni (nem tudom, hogy ez kondi lehet, vagy mi) majd levagja a kepet es csak hang marad, ezen aztan egy jo resettel tudok segiteni. erdekes, hogy semmilyen mas kornyezetben nem produkalja ezt a jelenseget, se mas jatek, se furmark/prime alatt. a tapot mar kizartam, az tuti jo. (gepem: fsp bluestorm 350w, g3420, xfx hd7770)

egyelore azt se tudom eldonteni, hogy a hiba szoftveres vagy hardveres eredetu. ha valaki talalkozott mar hasonloval, megkoszonom az infot.

(#43847) esde válasza shootme2 (#43814) üzenetére


esde
tag

Köszönöm, sajnos nincsen másik gépem. 1-2 éves a kártya, máris tönkrement volna?

(#43848) trancemusic válasza esde (#43847) üzenetére


trancemusic
senior tag

Bios hiba is lehet.Egy próbát megér. :-) Szervíz nem oldja meg,marad a jól bevált házi recept:szerzel egy ősrégi pci vga-t,vagy egy igp-procival szerelt lap is jó.(tuti ha neked nem is vmelyik havernak bizti van olyan gépe.
Pont tegnap silerült egy 6850-t életre keltenem így. :-) :-DD
Bios frissítő progi(winflash) ha látja a kártyát meg az eszközkezelő is (szabványos vga vezérlő) akkor sikerülhet a bios frissítés. :-)
Olvass utána a neten,vagy itt visszafele,josszú lenne elmagyarázni hogy kell...

(#43849) shootme2 válasza esde (#43847) üzenetére


shootme2
aktív tag

Vedd lejjebb a gpu és a memória órajelét catalystban. Ha úgy jó akkor a kártya kezdi feladni.

(#43850) esde


esde
tag

Köszönöm a segítségeket, kitakarítottam a gépet elég poros volt a vga is, és megjavult.:D Lehetséges hogy valóban ez volt a baja? Ha ismét lesz ilyen probléma, kipróbálom amit írtatok, köszönöm mégegyszer.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.