Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) Vodar válasza tatabánya (#7600) üzenetére


Vodar
senior tag

Nem nekem kellene... ismerősömnek és ő csak egyszer fogja használni ahhoz, amit írtam...

(#7602) Ruszki válasza Vodar (#7599) üzenetére


Ruszki
senior tag

Itt van egy elég jó leírás!Ha esetleg nem terheli meg a pénztárcád akkor szerintem vegyél egy 3mm-est és egy 5mm-est.Jó lesz az még legközelebb!
De itt a ph-n van ed019-nek eladó készlete szerintem nézd meg!Én a 12db-ost vettem meg.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7603) pocokxx válasza tatabánya (#7600) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

+1
Ha mindenképp vatera kell:[link]

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7604) Vodar válasza Ruszki (#7602) üzenetére


Vodar
senior tag

Köszönöm mindenkinek, felvilágosultam :)

(#7605) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Van egy Lenovo R61i típusú laptopom, és a kép teljesen szét van esve rajta... Nemrég kezdte csinálni.
Egyébként a gép működik, látni, hogy elindul a Win rendesen, stb.

Mi lehet a probléma? Valami kábel, kijelző, VGA kártya???

Ha rádugok egy monitort (van rajta VGA port), akkor mindenféle beállítás nélkül kell lássak valami képet a külső monitoron?

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#7606) Ruszki válasza Norbi.Sz (#7605) üzenetére


Ruszki
senior tag

Próbáld úgy indítani a vasat,hogy már rá van dugva a a külső monitor!Elméletileg annak kellene aktívnak lenni mármint a külső monitornak!Lehet haldoklik a VGA.

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7607) Dell XPS válasza Norbi.Sz (#7605) üzenetére


Dell XPS
veterán

"Ha rádugok egy monitort (van rajta VGA port), akkor mindenféle beállítás nélkül kell lássak valami képet a külső monitoron? " Igen!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7608) Norbi.Sz válasza Dell XPS (#7607) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Sajnos valószínűleg a VGA-nak van annyi, mert ugyanolyan szétesett a kép a külső monitoron is...
Gondolom alaplapcsere segíthet csak... Esetleg lehet valami Guru, aki javít ilyesmit? Mint mondjuk a HP 63xx-es sorozatnál valami chipset forrasztás szokott gond lenni.

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#7609) Dell XPS válasza Norbi.Sz (#7608) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, Ruszki kolléga jól sejtette az X3100-el gondok vannak! Nézzél szét első körben hátha lenne valakinek itt a HA-an, esetleg érdeklődjél a topic-ban (segítőkészek nagyon!), ill. megy PM!

Üdv, Dell XPS

(#7610) #47053824


#47053824
törölt tag

Kaptam egy Asus laptopot, hogy nem tolt. Megvizsgálva a dc socket belso tuskeje torhetett el valahol, mert csak eros nyomasra tolt. Ezt kellene kicserelnem, ebay-en van is hozza olcson. Namost kellene nekem hozza valami jo forraszto gep, amivel ki tudom cserelni. "Csinaltam" mar forrasztast meg tanultam is anno, csak nem ilyen kis meretben. Tudna nekem valaki ajanlani, milyent erdemes venni?
Elore is koszonom!

(#7611) Janou


Janou
őstag

Sziasztok!

Ismerősöm hozta hozzám a laptopját, hogy folyamatosan 0-kat ír, olyan mintha beragadt volna. De megnyomkodva a billentyűt semmi nem érzékelhető, nem szorul stb. Érzésre ugyanolyan mint az összes többi gomb. Beletettem neki egy másik vinyót, arra felhúztunk egy új windowst és a South Bridge driver feltelepítése után ott is ezt csinálja. Szakaszosan írja a 0-ákat. Ír pl. 30-at, kis szünet, megint folytatja.
Na mármost nem tudom, hogy akkor a billentyűzet vagy a vezérlő *zar. Az összes többi billentyű jó amúgy csak a 0 rossz. Jah és hiába nyomkodom én a 0-át olyankor nem ír, csak amikor a gépnek kedve van. Találomra meg nem akarok vetetni vele egy billentyűt mert nem olcsó és mi van ha nem az a baja. Ötlet, hogy mi a teendő?
Jah és Asus A6R típusú a noti.

Üdv:

Janou

[ Szerkesztve ]

(#7612) szpal17 válasza Janou (#7611) üzenetére


szpal17
őstag

Szerintem billentyűzet hiba. Vezérlő ilyet nem csinál. Esetleg szedd ki az egész klavot, nézd meg a kábelét, illetve a 0 alatti részt is megnézheted ha lepattintod óvatosan a betűt.

(#7613) Janou válasza szpal17 (#7612) üzenetére


Janou
őstag

Köszönöm a választ. Akkor még megcsinálom azokat amiket tanácsoltál. Csak óvatos vagyok, nem szeretnék valami kellemetlenségbe belefutni, hogy megvetetem vele és ugyanolyan marad.

(#7614) tvamos


tvamos
nagyúr

Szerintetek ilyesmirol bootol egy noti?
Mini PCI-e mpci-e to Dual Micro SD/SDHC/SDXC Reader Adaptor PCI-E TO TF Card
(Amugy Dell Precision M4600-rol van szo. Nem bootol a beepitett SD olvasorol.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7615) netzoli


netzoli
tag

Tudna valaki tanácsot adni? Szeretném hibernálni a gépemet. Dell Vostro 3550, win7_x64.
A hiba: [link]

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7616) Impressa válasza netzoli (#7615) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Win 7 topikban megkapod a választ a kérdésedre. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7617) Nudlee válasza Janou (#7611) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Szia!

Én dugnék rá egy külső klaviatúrát, a sajátjának pedig széthúznám a szalagkábelét.

[ Szerkesztve ]

(#7618) Nudlee válasza #47053824 (#7610) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Mennyi pénzt szeretnél a forrasztóra szánni?
Kelleni fog még folyatószer, esetleg ónszippantó.

[ Szerkesztve ]

(#7619) Janou válasza Nudlee (#7617) üzenetére


Janou
őstag

Külső USB-s billentyűzettel tökéletes.

(#7620) Nudlee válasza Janou (#7619) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Akkor csak a saját klaviatúrájával lesz valami (szalagkábel, esetleg mechanikus hiba).

(#7621) Janou válasza Nudlee (#7620) üzenetére


Janou
őstag

Köszönöm, akkor billentyűzet csere.

(#7622) bali93


bali93
tag

Üdv!
Van otthon egy Lenovo Ideapad G580GH-m Pentium B970-es CPU-val. Az utóbbi időben azonban a hőmérséklete 70-75 fok környéki, ami egyértelműen a hűtőpaszta kiszáradására vall. (A játékok is laggolni kezdenek kb. 5 perc után). Na most ha szétszedem és újrapasztázom magamnak az garanciavesztéssel jár e? Csak mert nem akarom bevinni szervizbe, hogy 2 hétig üljenek rajta, a gép mindennapi munkámhoz elengedhetetlen.

(#7623) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok, a leírásomban szerepelő laptopom egyik pillanatról a másikra megadta magát... Csináltam egy sima restartot (nem telepítem, állítottam semmit) és azóta nem hajlandó felbootolni... Még a post se jön be, csak hallom ahogy az egyik vinyó felpörög majd leáll és ez ismétlődik. (Kivétel után is ez van).kikapcsoló gombra nem reagál, a led-ek villognak. Valakinek valami ötlet? Bios elemet kivegyem próba képpen?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7624) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném letesztelni a RAM moduljaimat egy lenovo y580-ban. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy milyen programot tudtok ajánlani hozzá? Néztem ezt a Memtest86-ot, a 86-os szám az a 32 bites verziót akarja jelenteni? Ha igen létezik ebből 64 bites változat, vagy használhatom a 32 bitest?

(#7625) Janou válasza Feenyx (#7624) üzenetére


Janou
őstag

Persze hogy használhatod. Szedd le a legfrissebbet írd ki lemezre bebootolsz róla és már mehet is.

(#7626) Janou válasza bali93 (#7622) üzenetére


Janou
őstag

Igen, garivesztés. Direkt utána kérdeztem múltkor. HP-nál és Toshibánál legalábbis mindenképp.

(#7627) bali93 válasza Janou (#7626) üzenetére


bali93
tag

Köszi a gyors választ. :R És ilyenkor mennyi ideig tart a "szerviz"? Pl. ha beviszem, akkor ott helyben újrapasztázzák, és vihetem is?

(#7628) Impressa válasza Feenyx (#7624) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nyugodtan használhatod, akár pendriveról is futtathatod. Ilyenkor nem fut az op. rendszered. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7629) Janou válasza bali93 (#7627) üzenetére


Janou
őstag

Nem. Ott kell hagynod és pár nap elvileg. De ez szerintem függ attól is mennyi dolguk van. HP-nál 5800 Ft-ot kérnek el a takarításért.
De ha nem akarod elbukni a garit és melegszik a gép fújj be kompresszorral a réseken. Valamennyit segít.

[ Szerkesztve ]

(#7630) bali93 válasza Janou (#7629) üzenetére


bali93
tag

Rendben, köszönöm a segítséget. Akkor kénytelen leszek bevinni.

(#7631) Nudlee válasza bali93 (#7627) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Notiknál általában nem 5 perc egy ilyen művelet.
Nem csak porcicával van tele a hűtése?

(#7632) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Rá lehet valahogy venni a notimat arra, hogy kicsit jobban reagáljon a terhelésekre? Nehezen emeli vissza az órajelet, főleg a Turbo Boost-os clock-ot éri el nehezen. Esetleg valami BIOS beállítás vagy Windows-os energiatakarékossági cucc nincs ere?

[ Szerkesztve ]

(#7633) bali93 válasza Nudlee (#7631) üzenetére


bali93
tag

Elképzelhető, de a takarításhoz akkor is szét kéne szedni.

Persze, ha a réseken való kompresszoros fújástól eltekintünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#7634) Dell XPS válasza TheProb (#7623) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem jó jelek elsőre...vedd ki mindkettő HDD-ét (Optibay), majd a memória modulokat felváltva és akku nélkül ellenőrizd újra.

Üdv, Dell XPS

(#7635) TheProb válasza Dell XPS (#7634) üzenetére


TheProb
veterán

Most sikerült bekapcsolnom, nagy nehezen. Most "minden" benne van, viszont akkumlátor nélkül nem hajlandó semmit se csinálni, bekapcsolnám egyet villannak a ledek és semmi. Pedig most, hogy bekapcsolt állapotban ha kihúzom a tápot menne rendesen tovább akkuról. Memória jelenleg csak 1 modul van benne , épp keddre várom a párját a boltból. Kezdek kicsit félni, hogy kezd valami komolyan hw-s gondja lenni, mert már régóta tapasztalom, hogy ha bekapcsolom a gépet akkor több sec mire bejön az asus logo(ez van a post helyett, mellesleg azt nem is tudom hogy lehetne előcsalogatni), terhelés alatt a cpu 100! a vga 90-92 fokig melegszik :S

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7636) skatebab


skatebab
tag

sziasztok légyszi segítsetek ,van egy kombinált jack csatlakozós laptopom ,egy genius mikrofonos headsetem és ez az elosztóm :[link]
de sehogy sem tudom működésre bírni a mikrofonom,ill. recseg is a hang ha mozgatom az elosztó kábelt,mikrofon úgy sem működik ha csak azt dugom be a laptopba (nincs benne a hang menü "felvétel"listában)

vegyek inkább usb-s headsetet vagy milyen kábel kellene nekem hogy működjön egyszerre egy jack-ről mindkettő köszi!

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7637) TheProb válasza skatebab (#7636) üzenetére


TheProb
veterán

ilyen átalakítók sajnos semmit se érnek, mint ahogy a példa is mutatja :/

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7638) Dell XPS válasza TheProb (#7635) üzenetére


Dell XPS
veterán

Csak akkor indul el, ha bent van az akku (alaplaphiba)? Miért nem szervizeled le (hőelvezetők cseréje, portalanítás), mire vársz?

Üdv, Dell XPS

(#7639) skatebab válasza TheProb (#7637) üzenetére


skatebab
tag

értem de akkor milyen megoldás lenne az ideálisabb?

-jack-es fejhallgató & usb mikrofon?(laptophoz!)
-alapból kombinált egy jack-es headset? (gondolom drága és ritka)
-usb-s headset mikivel? (erről vélemény minőségükről?)

mi a véleményetek ilyen usb és/vagy csíptethető mikrofonokról?
thx

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7640) TheProb válasza Dell XPS (#7638) üzenetére


TheProb
veterán

Ha holnapra nem normalizálódik akkor az lesz :)

Egyébként nemtom mi az általános tapasztalat az asus-al kapcsolatban de nekem ez az első és lehet az utolsó termékem tőlük... Mióta megvan a gép (kb. 1,5év) azóta 2x küldtem vissza már szervízbe...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7641) K_Gabor


K_Gabor
tag

Sziasztok!

Adódott egy "apró" problémám egy a mai nap folyamán hozzám került Lenovo G585-tel.
A helyzet az,hogy win8 volt rajta gyárilag telepítve és arra kért a gazdája,hogy tegyek már fel neki egy win7-et.

El is kezdtem volna telepíteni a rendszert,de itt jöttek a gondok...Miután legyalultam a win8 partícióját rá kellett jöjjek,hogy az UEFI-s dolgok miatt nem lesz olyan egyszerű művelet.
Azóta addig jutottam,hogy ebben a cikkben leírtakat kipróbáltam.
A pendriveomra "Default Boot Device Missing or boot failed ..." hibát kapok és megáll a tudomány. :W :W
Olvasgattam még 1-2 külföldi cikket is,de még mindig nem tudtam ráerőszakolni a rendszert.

Van esetleg ötletetek,hogy hogyan is tudnám rávenni ezt a sz@rt,hogy települjön rá a win7? :W

Eléggé morcos vagyok már miatta,úgyhogy nagyon hálás lennék a segítségért!
Előre is köszönöm! :R

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#7642) Dell XPS válasza TheProb (#7640) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem tudom mitől normalizálódhatna a helyzet, de majd akkor eldöntöd. Ez a hőmérséklet tartomány hazavágja a gépedet, a "nehezen induló" jelenség meg adott probléma, ami csak rosszabb lesz. ASUS-nak van olyan kategóriája, ahol nincs probléma a hűtéssel (ott van más..), szóval vegyes megítélések alá esik. Én kedvelem!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7643) TheProb válasza skatebab (#7639) üzenetére


TheProb
veterán

Szerintem ez ügyben keresd fel inkább a fejhallgatós topicot, ott szerintem kompetensebb emberektől kapsz választ a kérdésre, lévén h ez már nem noti gond :))

(#7642) Dell XPS: Van benne igazság.. :)) bár unom már h félévente kell nélkülöznöm a gépet hetekre..

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7644) #47053824 válasza Nudlee (#7618) üzenetére


#47053824
törölt tag

Elvileg a penz nem szamit, kifizetik, de azert ne a legdragabbat. dobnal par linket, amivel biztosan megoldható?

(#7645) Janou válasza TheProb (#7640) üzenetére


Janou
őstag

Amivel találkoztam az elmúlt fél évben vadi új Asus notiknál (alaplaphiba, vinyóhiba, zsanértörés) Én rühellem az Asust notiban, videókártyában és alaplapban is. De ez az én személyes véleményem.

(#7646) skatebab válasza TheProb (#7643) üzenetére


skatebab
tag

azért ez még noti jack gond :D de oks megpróbálom ott kössze

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7647) Dell XPS válasza K_Gabor (#7641) üzenetére


Dell XPS
veterán

BIOS-ban is mindent beállítottál hozzá (secure, UEFI, Fast, disabled )?

Üdv, Dell XPS

(#7648) K_Gabor válasza Dell XPS (#7647) üzenetére


K_Gabor
tag

Secure azt hiszem enabled volt,uefi disabled ,ha fast bootra gondolsz akkor olyat nem is találtam.
Így kezdtem elsőre,és akkor elkezdett problémázni,hogy GPT-re nem fogom feltenni a sima win7-es telepítőmmel a rendszert.

Viszont ezek a gyári partíciók mennyire fontosak? Csak a gyári dolgok voltak rajta,semmi nem lett lementve onnan.
Parancs sorban telepítővel ha jól gondolom át tudnám konvertálni MBR-re ha letörölném az összes kis partíciót nem?Utána meg már menne simán a telepítés.
Vagy rosszul gondolom?

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#7649) skatebab válasza K_Gabor (#7648) üzenetére


skatebab
tag

igen át tudod konvertálni ,beállítod a biosban utána hogy lehessen telepíteni erre az átkonvertált vinyóra,mert minden új win telepítésnél sírni fog a gpt miatt,nekem is ez volt

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7650) Dell XPS válasza K_Gabor (#7648) üzenetére


Dell XPS
veterán

Secure-t is tiltani kellene, és ahogy írod a GPT-és merevlemezre nem fog települni a Win7, törölnöd kell diskpart-al. Azt nem tudom, hogy mennyire fontosak Nektek a helyreállító particiók, de mindent gyalulni kell a HDD-ről. Teljesen jól gondolod!

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.