Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) BNM válasza Willie (#8088) üzenetére


BNM
csendes tag

Szia.
Egy ODD nem terheli a rendszert,viszont egy HDD (valamennyire ) igen. A proci többet dolgozik és ezért melegebb amiért az is előfordulhat hogy folyamatosan hűt. Javaslom szerezz be egy hűtő padot mert az alaplapi GPU el fog szállni előbb utóbb.

Az adatmásolással kapcsolatban nézd meg a merevlemezed teljesítményét mert egy USB 3.0 porthoz megfelelő eszköz is kell hogy azt ki tudd használni. Továbbá a porthoz kell a megfelelő driver telepítése is. Nézd meg az eszköz kezelőben rendelkezik-e a géped megfelelő meghajtó programmal

Üdv : BNM

(#8106) Narancs válasza BNM (#8104) üzenetére


Narancs
őstag

Másik noti látja mind a pent, mint a külső odd-t, ahogy az összes többi is eddig. Végigzongoráztam az összes lehetőséget, aztán rákerestem a guglin és kiderült, hogy rengetegen szívnak ugyanezzel a hibával Toshiba notikkal, típustól függetlenül. Holnap viszem vissza. Toshibát venni hiba volt. :(((

Beauty is pain

(#8119) Kbali válasza Narancs (#8102) üzenetére


Kbali
nagyúr

Itt azt írják, hogy secure boot kikapcs, CSM mód és megy a telepítés.

(#8120) Narancs válasza Kbali (#8119) üzenetére


Narancs
őstag

már megvolt az is. nem segített. egyébként, csak hogy érzékeltessem, mekkora szar az egész gép, átállítottam a boot mode-ot normalról fastra, hátha. Ezután be sem lehet lépni a biosba, fekete képernyő fogad miután bekacsolom, bármit nyomok, nem reagál. Bootolni nem tud semmiről, ez a gép ennyi volt. Kéne egy bios reset, de szét nem szedhetem, szóval 100%, hogy megy vissza a boltba és kérem a pénzem, mert mást már tényleg nem tudok vele csinálni. És ezentúl mindenkit, minden létező fórumon lebeszélek a hányadék Toshibákról, mert ilyen szart még a full kínai J&W Minixem sem csinált. :(

Beauty is pain

(#8121) geckowize


geckowize
őstag

ello!
Eléggé aggasztóan lassan tölt be és nyílnak meg a programok a Toshiba Satellite A500-asomon, főleg mióta kivettem belőle az SSD-t, azonban az SSD berakása előtt sem volt ilyen lassú még a gép. Viszont az asztali gépet használom legtöbbször így inkább abba kellett az SSD, így az nem játszik.

Azt még tudni kell, hogy klónoztam a rendszert az SSD-sről a vinyóra, lehetséges, hogy ez okozhatja?

Arra gondoltam, hogy a gyorsabb bootolásról és jobb teljesítményről ismert (?) Win8-at raknám fel, ahelyett, hogy megint belekezdenék egy Win7 reinstallba.

Viszont ez egy 2009-es gép, tehát nem fogok Win8 drivereket találni hozzá a Toshiba honlapján (amúgy a Toshiba magyar oldalán ehhez az A500-134-hez semmilyet sem lehet :U), viszont a Win8 beépített driverek nem jók? Vagy ha ráeresztek egy Driver Geniust, nem talál hozzá?

(#8122) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!

Lehet audio out jack portból szoftveresen mic in portort csinálni? Vettem nagyapámnak egy lenovo b590-es laptopot nemrég és valamilyen számomra érthetetlen módon lespórolták róla a mic portot, a beépített mikrofon minőségére pedig nem akarok alapozni.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8123) Krallure


Krallure
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy notebookot, a régiről szeretném átteni a dolgokat, ehhez vettem egy USB 2.0 to Sata adaptert. Tápot a falból kap, másik oldalról sata kábel - adapter - usb a sorrend. Windows 8 részben ismeri fel a HDD-t, mindenáron formázni akarja, sehogy sem az adataimat mutatni.
Konvertáljam át dinamikus lemezzé? Vagy mi lehet a megoldás? :U

(#8124) Hunter2 válasza Krallure (#8123) üzenetére


Hunter2
addikt

ne konvertálj semmit semmivé. Egy asztali gépbe rakd be a hdd-t natív sata-ra és mentsd ki az adataid. ha úgy is formázni akarja akkor szívás van mert megsérült a partíció a hdd-n.

geckowize
A win8 beépített driverei is jók lesznek , egyébként win7-es drivereket nagy eséllyel simán felrakod win8-ra.
Múltkor hozzám került egy Asus F5 és valami elvetemült win8-at rakott rá de a webcam képe fejtetőn volt, xp driver telepít minden OK.

[ Szerkesztve ]

(#8125) Hunter2 válasza geckowize (#8121) üzenetére


Hunter2
addikt

Ja , a legfontosabbat elfelejtettem: A driver genius meg a hozzá hasonló programok egy kalap sz*rt sem érnek.
Ha valamihez nem találsz drivert akkor eszköz kezelőben megnézed a vendor ID-t , device ID-t és utána a google megtalálja neked a drivert . Lehet hogy egy másik notebook gyártó csinált hozzá de attól még működni fog. Esetleg az aida még nagy segítség lehet.

(#8126) #07312640


#07312640
törölt tag

Sziasztok!
Van egy 13" MacBook Pro számítógépem amiben kicseréltem az optikai meghajtót egy ssd+beépitőkeret kombóra. Minden jól ment, de mióta ujrainditottam nincs internet. Látja a hálózatokat de internet nincs. Más géppel megy a net, tehát a gép hibája a dolog. Ötlet? Előre is köszönöm :)

(#8127) geckowize válasza Hunter2 (#8125) üzenetére


geckowize
őstag

Hát nemtudom, én azért az átlagosnál gyakrabban szoktam win reinstallt eszközölni és nagyon praktikusnak bizonyult a Driver Genius, mivel nem kell 50 oldalról levadászni drivert, aztán egyenként next-next-finish stb, sokkal gyorsabb és egyszerűbb lett az élet vele, pont mint a Ninite.comos programtelepítővel.

Miért nem ér sz*rt se? Nem megfelelő drivert tölt le?

(#8128) Krallure válasza Hunter2 (#8124) üzenetére


Krallure
csendes tag

Nem sérült meg, mert visszarakva a másik notebookba működik, az újból pedig nem tudom kiszedni és átrakni asztaliba a garancia miatt :)

(#8129) Janou válasza Krallure (#8123) üzenetére


Janou
őstag

Szerintem is tedd át másik gépbe, úgy működni kellene neki. Van amikor ezek az átalakítók hülyéskednek. Ha nagyon nem megy és a partíciós tábla szállt el akkor sincs semmi gond. Beszerzel egy Stellar Phoenixet vagy egy R-Studiot valahonnan és azzal végigszkenneled a vinyót és visszamented az adatokat.
Esetleg az is megoldás lehet, hogy minkét gépet beüzemeled, mert ha jól értelmezem a másikban megy a vinyó, megosztod a cuccokat és áthúzod hálón. :)

[ Szerkesztve ]

(#8130) Hunter2 válasza geckowize (#8127) üzenetére


Hunter2
addikt

Amikor én próbáltam használni még pont semmire nem volt jó, azóta ez lehet hogy változott. Ennek utána is nézek. Mondjuk alapvetően az nem tetszik hogy 30$-t kérnek olyan dologért ami alapvetően full ingyenes.
Tudom hogy vannak rá alternatív módszerek de azért na...

Krallure

Y kábel van a külső házhoz? mindkettőt bedugtad a gépbe?

[ Szerkesztve ]

(#8131) dReFiX


dReFiX
senior tag

Sziasztok !

Adott egy Toshiba a200as gép, kb egy órát kibírt aksiról, aztán újra telepítettem a winfost azóta ilyen 10-15 percet bír max bármit állítok stb. . Mi lehet a probléma ? Köszi !

[ Szerkesztve ]

(#8132) Rivaul válasza dReFiX (#8131) üzenetére


Rivaul
addikt

Az energiagazdálkodási séma lett elállítva. Win 8 alatt pl: Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Energiagazdálkodási lehetőségek
itt kezdd el minél takarékosabbra fogni a jószágot.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8133) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Van egy HP laptopom:
-i5-3320M
-Intel HD4000
-4GB RAM
-legújabb hp-s intel graphics driver fent van (a legújabb intelessel is kipróbáltam)
-chipset driver fent van
inteles vezérlőpultban állítgattam a teljesítményre is
-energiagazdáslkodásban állítgattam kiegyensúlyozott és teljesítménycentrikusra is
-még a hp power assistanttal is kipróbltam
-egyébként 1hete volt benne alaplap és cpu csere
-bios mostani
-a flashplayer minden böngészőben telepítve
-eredeti hp win7 pro 64bit lemezről lett frissen telepítve (egyébként többször is már), sőt win8-cal is kipróbáltam már

A gondom még mindig ez:
-akár chrome, firefox, ie vagy opera böngészőkben a videók szaggatnak
-a játékok is szaggatnak

Nem tudom mit csinálhatnék még....

[ Szerkesztve ]

(#8134) Impressa válasza Ice&Lime (#8133) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Ha alaplap csere volt, akkor VGA-t is cseréltek benne, mivel integrálva vagyon.
Ezt megelőzően is hasonló volt a jelenséged?
Mikor a böngészőt használod melyik vidkari van használatban?

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8135) Ice&Lime válasza Impressa (#8134) üzenetére


Ice&Lime
veterán

igen, csere előtt is ugyan ez volt.
ez csak integrált hd 4000-ressel van szerelve.

(#8136) spanyoll


spanyoll
addikt

UP! :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8137) Rivaul válasza spanyoll (#8136) üzenetére


Rivaul
addikt

Inkább vegyetek egy usb-s hangkártyát 1400ft... Azon van mind2 port.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8138) Impressa válasza Ice&Lime (#8135) üzenetére


Impressa
őstag

Hát, lehet, hogy még sem lett az kicserélve, persze ez csak feltételezés. :U Esetleg a Live linux CD-ről bootolva tesztelheted, hogy így tapasztalsz-e hibát. Kizárható lenne, ha csak szoftveres gondod van.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8139) Ice&Lime válasza Impressa (#8138) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ott voltam, előttem cserélte ki a szervizes. (házhoz garis)

[ Szerkesztve ]

(#8140) Impressa válasza Ice&Lime (#8139) üzenetére


Impressa
őstag

Nofene, már ilyet is csinál a HP :C akkor próbáld meg esetleg egy másik winnel, 30 napos próbaverzióval, hogy ott tapasztalsz-e ilyet.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8141) Ice&Lime válasza Impressa (#8140) üzenetére


Ice&Lime
veterán

már az is megvolt, a egy sima win7-tel, a hp-s win7-tel és a win8 enterprise eva.-val is.

(#8142) Impressa válasza Ice&Lime (#8141) üzenetére


Impressa
őstag

Akkuról használva, nem adapterről? HDD, RAM okés gondolom.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8143) Rivaul válasza Ice&Lime (#8141) üzenetére


Rivaul
addikt

Másikba már kérdeztem de itt is felteszem: Mikor cserélve volt akkor a dolgok újra lettek pasztázva? Milyen melegedési értékeket produkál a gép?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8144) Ice&Lime válasza Impressa (#8142) üzenetére


Ice&Lime
veterán

töltőről és akkuról is ugyan az a helyzet.
hdd,ram ügyben nem tudom mit kéne mondanom, fogalmam sincs róluk, kellene valamit

(#8143) Rivaul: újrapasztázás megvolt, nem melegszik túl a gép, általános gyári hőfok értékeket produkál.
ami furcsa még mindig nekem, hogy egyszerűen nem megy aida stress tesztel sem 70fok fölé, még amikor melegek voltak, akkor sem, pedig 12percet járattam. ezt nem értem, mivel más oldalakon ez a gép hp 8470p általában stress teszt alatt 82-85fokot produkál.

[ Szerkesztve ]

(#8145) spanyoll válasza Rivaul (#8137) üzenetére


spanyoll
addikt

Hm. Ha nincs más (egyszerű) megoldás, akkor ez lesz. Köszi :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8146) Stereopheis


Stereopheis
tag

Üdv!

Adott egy Dell Vostro 2520 típusú lapos.
i5 2328M 2,2 GHz, 2 GB DDR3 1600 MHz, Intel HD 3000 gpu, 300 GB SATA2 HDD, ODD.

Több konfigban is láttam, érdekelne hogy milyen bővítési lehetőségek vannak, gondolok elsősorban cpu és vga-ra. Lehet-e az integrált gpu mellé dedikáltat tenni, illetve milyen proci erősebb menne bele?

Előre is kösz!

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#8147) Dell XPS válasza Ice&Lime (#8144) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Órajelekkel biztosan nincs probléma, mert ez így elég érdekes..?!

Üdv, Dell XPS

(#8148) scarbantia válasza spanyoll (#8145) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Az egy kombó csatlakozó, fejhallgató és mikrofon egyszerre, az ehhez való headsetekkel együtt működik.
Lehet hogy a hagyományos jack-el együtt is megy, nem tudom. Olyan jack-et keress, amin +1 gyűrű van.

Amúgy szerintem a beépített mikrofon is lehet használható, bár az olcsóbb lenovokat nem ismerem.

(#8149) Ice&Lime válasza Dell XPS (#8147) üzenetére


Ice&Lime
veterán

írtam privátot.

(#8150) Stereopheis


Stereopheis
tag

Üdv!
Adott egy Dell Vostro 2520 típusú lapos.
i5 2328M 2,2 GHz, 2 GB DDR3 1600 MHz, Intel HD 3000 gpu, 300 GB SATA2 HDD, ODD.
Több konfigban is láttam, érdekelne hogy milyen bővítési lehetőségek vannak, gondolok elsősorban cpu és vga-ra. Lehet-e az integrált gpu mellé dedikáltat tenni, illetve milyen proci erősebb menne bele?
Előre is kösz!

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.